L20533 ZATERDAG 19 FE8RUARI Anno 1927 blficieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws j van heden. EIDSCH DAGBLAD prijs oer advertentien: regel. Bij regHlaboiinement belangrijk lageren prijs. glPin* Adverb-ntiën uitfluitend bil vooruitbetaling Woensdags en JiWdfes 50 Cts bij u maximum aantal woorden van 30 fS&sso volgen? postrecht Voor eventueele opzending van brieven porto te betalen Bewijsnummer 6 Cis Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 prus deler courant: Voor Leiden per 8 maandeD 2 35 per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2 35 portokosten i 018, .0.18. it aummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. feemeester en Wethouders van Leiden; lien het verzoek van: Ie Maatschappij Franco-Egyplienne om pning tot het oprichten van een be- s voor benzine, een bewaarplaats [petroleum en een bewaarplaats .voor fcumproducten in het perceel Korte fgracht No. 6. kadastraal bekend Ge- Leiden, Sectie C. No. 1909; p. Treur, om vergunning tot het op- i van een bewaarplaats voor benzine perceel Morschsingel No. 11a, ka- bekend Gemeente Leiden, Sectie 1299; Hollebeek om vergunning tot het op- i van een koekbakkerij in het perceel Itraat No. 2, kadastraal bekend G&- le Leiden, Sectie E. No. 1619. Jtt op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; itd kennis aan het publiek, dat ge lde verzoeken met de bijlagen op de larie dezer gemeente ter visie {re- pijn; nede dat op Zaterdag 5 Maart e.k. des kiddags te halfelf uren op het Raad I celegenheid zal worden gegeven om [aren legen deze verzoeken in te bren- terwijl zij er de aandacht on vestigen, liet tot beroep gerechtigd zijn zij, die [overeenkomstig art. 7 der Hinderwet let gemeentebestuur of een zijner leden verschenen, teneinde hun bezwaren |eling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUïJZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Iden, 19 Februari 1927. 8319 ONTHEFFING. jrgemeester en Wethouders van Leiden len ter openbare kenni dat zij uitslui- ivoor den, op Zondag 20 Februari a.s., voormalig IJkkantoor aan de Lam- [larkt, door de Leidsche- Padvinders- iniging te houden bazaar, ontheffing In verleend van het sluitingsuur voor pis. A. VAN DE SANDE BAKHUÏJZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, (den, 19 Februari 1927. 83-18 j. H. MEERBURG, t Hilversum waar hij vele jaren leeraar H.B.S. met vijfjarigen cursus in de en natuurkunde was is na een lang- lijden overleden de heer J. H. Meer- «n Leidenaar van afkomst en ge- Hij ontving hier zijn opleiding eerst Hoogere Burgerschool en later aan nversiteit. Na volbrachte studie werd iistent bij prof. Kamerlingh Onnes, i hij benoemd werd tot leeraar aan de 're Burgerschool te Gorinchem. Ter lij aan deze inrichling onderwijs gaf, ij tegelijk assistent bij prof. Julius on- wiens leiding hij cum laiïde promo- Ie. waarna hij zijn betrekking te Go- 'm verwisselde met die van dezelfde vijs-inrichting te Hilversum, waar hij n zijn dood toe werkzaam bleef en achting genoot zoowel bij de leerlin- s bij zijn collega's. was vooral studieman en schreef vele delingen in binnen- en buitenland- ijdschriften en was met geleerden op 'kundig gebied in voortdurende cor- identie. op andere plaatsen bleef hij Leide- ■W:ln zijn hart waar hij nog verschillende rienden hield Ook hier zal men den idigen, den conscientipusen leeraar en werker blijven gedenken. lijke nederl. maatschappij >r tuinbouw en plantkunde. isteravond alhier in Huize Nydam ën ledenvergadering van de afd. Lei- Omstr van bovengenoemde M aal ij., de gemeente een zeer belangrijke ge- Hier is namelijk beslist over het al 'e[ oprichten van kostelooze advies- 'aux op tuinbouwgebied. de opening door den voorzitter, den Th Witle, wordt door deze de mede gedaan dat door de Nederlandsche Vereeniging aan den heer J. Maler, "en medaille is geschonken voor hel j°°5 samenstellen van een Dah'ia- 'k van af het jaar 1900, voor deze Jing. pen waarnemend secretaris, den heer "lesl J zn worden de notulen der vo edering gelezen en onveranderd :eurd. ►allolagp van eenige nieuwe leden, en ?pn van de huishoudelijke zaken, kwestie der adviesbureaux ter ^^■deij secretaris van de in het najaar *mde commissie van voorbereiding 111v12 rann»^ ii. Ken ï- - w,"'ijisjsie van vooroereiamg p® Jvig rapport uitgebracht, hetwelk door den voorzitter der commissie, den heer Johs. Jonker nader werd toegelicht. Na de toelichting, en na enkele opmerkingen en aanwijzigingen van den heer B. Donk, wordt besloten tot de oprichting dezer zeer nuttige instellingen. Daarna worden de door de commissie van voorbereiding samengestelde dubbel-dnetal- len van adviseurs, bijeengebracht uit de afd. der Maatij., de Tuiniers- en Bloemistcnver- eeniging en de Ver. v. Oudleerlingen der Tuinbouwcursussen, gepolst of deze in de bureaux zitting willen nemen, hiertoe ble ken bereid, voor het onderhoud van siertui- nen de heeren A. Galjaard en J. Hendr ksen, als plaatsvervangers de heeren W. J. Wilte- naar en P. Favier, vcor groenlenteelt, A. Kuivenhoven en W. Jongbloed, met als plaatsvervangers D. Brussee en M. H. Noo- tenboom; voor kamerplanten en bloemisterij de heeren A Lagendijk J. Mater, terwijl als plaatsvervangers werden aangezocht L M. den Older Jr. en J. Lagerberg. De aanwezige heeren verklaarden zich in beginsel hiertoe bereid. Als proef zal men adviseeren van Maart tot Juni, daarna zal men zien of het wen- schelijk is door te gaan of tijdelijk op te houden. De bureaux zullen gevestigd worden in hel Leidsche Volkshuis, Kouipark. Tuinstad- wijk, Goede woning en op den Zijlsingel. De adviezen worden gratis verstrekt, de advi seurs werken geheel belangloos, terwijl de lokalen geheel gratis beschikbaar zullen worden gesteld. Door middel van de dagbladen wordt de tijd van wecken medegedeeld, en de aan dacht op deze bureaux gevestigd. Van al de gestelde vragen zal goede nota worden genomen, terwijl de adviseurs zich volstrekt niet mogen begeven op onbevoegd terrein, zooals aanbevelen van firma's enz. Bij monde van den voorzitter wordt de afd. geluk gewenscht mei dit genomen be sluit; waar Leiden, de laatste jaren met ras- sche schreden vooruit gaat, twijfelt hij niet of het nut van deze bureaux zal spoedig merkbaar zijn. De heer Joh. Jonker brengt dank aan de Maatij. voor Tuinbouw voor de krachtdadige medewerking in deze. en ook hij twijfel! met. of de vruchten van leze nuttige instelling zullen spoedig geoogst kun nen worden. Alles zal medewerken tot ver fraaiing van onze oude stad Leiden, en het zal dunkt ons ook de baldadigheid en ver nielzucht van de jeugd tegenwerken. Een drietal vragen op tuinbouwgebied gaven aanleiding tot een gezellige gedach- tenwisseling. Den inleiders, met name de heeren dr. J W C. Goethart. Jan Kriest Jzn. en A. Lagendijk werd mei den debaters dank gebracht voor de zaakrijke inleiling en hel aangename debattéeren. Na de rondvraag waarvan ditmaal een zeer druk gebruik werd gemaakt sloot de voorzilter deze zeer belangrijke en nuttige vergadering. JAARFEEST VAN DE AFD. LEIDEN VAN DEN ALGEM. NED. POLITIEBOND. Gisteravond hield de afd. Leiden van dpn A. N. P. B. haar jaarfeest in het café-restau rant ,,Zomerlust" voor haar leden met hun dames. Als spreker voor dien avond trad op de heer J. J. A de Koning. oud-commis?ari3 van Politie te Hilversum, over het onder werp „Heksenprocessen". Deze lezing gaf den aanwezigen ecnig?- zin9 een kijk op de strafrechtprocedure in vroegere eeuwen wat betreft de toenmaals strafbaar gestelde hekserij. Daarbij w'-rden door spr. eenige desbetreffende vonnissen voorgelezen en de beteekenis van de z.g. waterproef en het wegen der heksen uit voerig uiteengezet. Dat dejje Ipzing b'j allen in den smaak viel. bewees het langdurig en hartelijk applaus, dat den spreker in ont vangst had te nemen. Hierna trad het duo-De Haas en Van der Steen op. met een geheel nieuw door hen samengesteld repertoire Dat het Duo aan de verwachtingen voldeed, getuige het dave rend applaus, dat aanhoudend door de zaal klonk. Verder werd de avond opgeluisterd dooi „The Black and While Jazz-hand", die ook zeer zeker een woord van Tof toekomt. Na allen, die aan het welslagen van dezen avond hun medewerking hadden verleend een woord van dank te hebben gebra cht, sloot de voorzitter deze zeer gezellige bij eenkomst. BIJEENKOMST van SLECHTHOORENDEN. Een of meerdere malen in het jaar orga niseert de Vereen, tot Bevordering der te- langen van Slechlhoorenden alhier een ge zellige bijeenkomst Zulk een bijeenkonst werd gisteravond in een der zalen van het Nutsgebouw gehouden onder leiding van den voorzilter dr. C. J A van Iterson mej. Mien Driessen en zuster Van Dam. Een aantal jongpren en oudereD van beider kunne, sommigen minder, anderen meer doof, waren opgekomen en zaten in groepjes bij elkaar, gezellig te kouten of elkanders lief en leed mee te deelen. Er werd thee met gebak gepresenteerd eD een wedstrijd in sjoelbakken gehouden om aar dige prijzen, waaraan allen deelnamen en met groote opgewektheid" speelden totdat eindelijk de tijd van scheiden aanbrak Men ging met een tot weerzien*" uiteen, allen met het gevoel, dat dp band die hen als lotgenoofen verbindt, dezen avond weder was versterkt en nauwer aangehaald. FANCY-FAIR LEIDSCHE PADVINDERS. Heden en morgen wordt door de padvin ders van troep I der Ver „De Leid&he Pad vinders", afdeeling der N.P.V. in het club gebouw in het voormalig IJkkantoor aan de Beestenmarkt een fancy-fair van door hen vervaardigde gebruiksvoorwerpen gehou den. waarvan de opbrengst zal dienen tot meerdere stijving van de kas. De entréeprijs ad 10 cents js zoo laag mogelijk gesteld, zoodat geen vriend van de padvinderij zich daardoor behoeft te laten afschrikken. Uit den aard der zaak bezitten alle geëxpo seerde artikelen nu niet direct kunstwaarde maar toch zagen wij onder de omstreeks driehonderd nummers heel wat voorwer pen. die menigeen gaarne in zijn bezit zal willen hebben En de padvinders maken het u zoo gemakkelijk mogelijk- de gekoch te artikelen wordpn thuisbezorgd In hpt aangrenzend zaakje is tijdelijk een theeschenkerij opgericht, waar men onder het genot van pianomuziek tegen, billijken prijs een geurig kopje thee kan nuttigen. Dank zij de medewerking van diverse musea in den lande, wacht den bezoekers nog een verrassing in den vorm van een schilde rijen-tentoonstelling; waar werken van ver schillende groote meesters zijn geëxposeerd alhoewel de belichting ons minder gunstig wil voorkomen, neme men eens een kijkje! Een loterij en raadwedstrijd completeeren het geheel. De bazar is heden en morgen geopend van halfdrie tot vijf i halfacht tot tien en morgenochtend bovendien van halftien tot twaalf. Wij wenschen den leiders veel suc ces toe. DE BIOSCOPEN. Het Casino-theater brengt deze week zeer goed verzorgd „wereldnieuws", met o.a. het bezoek van den Duitschen ex-kroonprins op Wieringen. Daarna ziet men een uiterst komische 2-acler, getiteld: De nieuwe mees ter; een aaneenschakeling van kwajongens streken, waarbij men spoedig in een genoeg lijke stemming kftmt. Het is het verhaal van een onderwijzeres, die ontslagen wordt om dat zij geen ontzag onder de kinderen heeft en in wiens plaats nu een onderwijzer wordt aangesteld, die het beter zal aanpak ken. En: anders aangepakt is het wel, maar de jongens zijn hem spoedig den baas en de ontslagen ..Juf" is spoedig weer terug. Als eerste hoofdnummer volgt de boeiende sensatiefilm: ..Een Moderne Sherlock Hol mes". Bob Marston, die zich aan al zijn bekenden voordoet als amateur-detective is in stilte verloofd met Dora Townsend. eert bekoorlijk meisje. Roger Harvey is ook een van hatir aanbidders. Deze jongeman is een der leiders van een groote bende drank smokkelaars en Bob Marston wordt door O'Brien, den politiecommissaris, aangezocht om deze bende op te sporen. Daar echter zijn meisje al het mogelijke dóet om hem van dit plan af te brengen, besluit hij er van af te zien. doch hij wordt door O'Brien weer overgehaald. Hij komt er achter waar de grot der smokkelaars zich bevindt en leert de smokkelaars kennen. Het hoofd der bende is zekere Preston, die kort daarop een groot bal geeft waarop Bob door Grace El- liston (een vrouwelijk lid der bende, die speciale opdracht heeft om Bob's gangen na te gaan) wordt uitgenoodigd. Dora Town send wordt door Roger Harvey uitgenoodigd en daar zij meent dat Bob haar veronacht zaamd. gaat zij mee. Daar gekomen be merkt Bob dat men Dora te veel wil laten drinken en gelast haar naar huis te gaan. De andere leden der bende verzetten zich daartegen en er wordt gevochten tot Bob meester van het terrein is en Dora naar huis brengt. Kort daarna wordt Bob in de grot door de smokkelaars overromoeld. even als Gordon, zijn assistent. In ,dien tijd is Dora echter gaan voelen dat zij niet zonder Bob kan leven en dat hij in voortdurend gevaar verkeert. Door een toeval bemerkt zij waar Bob gevangen is en weel hem te redden. Even later wordt de bende geheel overrompeld, waarna Bob zelf in een strik loopt, waarin hij zich echter zeer gelukkig voelt. Na de pauze de 2de hoofdfilm „Com pagnons in lief en leed", een komisch film werk in 6 acten. In de hoofdrol Jackie Coogan als Kellie. De firma Kellie en Grinsbergen, die in de vodden rijk geworden is, is later door het koopen van aandeelen in kopermijnen fail liet gegaan. Wij treffen beide dus weer in armoede aan. doch er begeurt wat er ge beurt, maar Kellie's humeur laat hem niet in den steek Op alle mogelijke manieren weet hij aan geld te komen en ten slotte verhuurt hij „kamers". Mary Riley huurt een van zijn „kamers" en komt daardoor als huisgenoote in huis Door een aanrijding van een auto met dp voddenkar komt Kellie in kennis mpt Mr. Burke die hem in zijn auto thuisbrengt. Deze treft daar ook Mary aan en Kellie weet voor haar bij mr. Burke een goede betrekking te krijgen als typiste, fiij nadere kennismaking begint Burke een sterke liefde op te vattpn voor Mary en deze van haar kant beantwoordt die. zoodat zij besluiten te trouwen Als echter mama Burke geen toestemming wil geven is Kellie degene, die baar weet te bepraten. Tén slotte de bruiloft Dat men hierbij moet lachen of men wil of niet. behoeft zeker niet ge zegd te worden, want waar Jackie Coogan optreedt moet al het andere vanzelf wijken. De direciie van hel Lnx or-tb eater is er deze week in geslaagd het publiek een pro gramma voor te zetten, dat inderdaad hm neusje van de zalm genoemd kan worden. Immers vertoond wordt „De heilige berg", een film, die wekenlang geprolongeerd werd in de grootste steden en waarvan een groote roep uitging, en ook hier was men enthou siast. Het is een werk, zóó machtig, zóó grootsch, zoo ontroerend schoon en interes sant op natuurgebied, dat het aan het on gelooflijke grenst. De inhoud van de film, welke zeer zeker boeiend genoeg is, gaat bijna verloren, door de juweeltjes van op namen in het hartje van de Alpen Me*, ontzag bekijkt men de groote bergreuzen, wpartusschen de watervallen bruischen de besneeuwde dennenbosschen; het zijn plaatjes gelijk Zeer interessanle ski-races, waarbij een snelheid wordt bereikt van pl m. 125 K.M., maken het tot een vorstelijk ge heel. Als bijprofcramma, maar daarom niet minder goed, een 6-acler, „5 dagen naar Parijs". Deze film. geheel in Parijs opgeno men, waarbij wij met nog andere passagiers een tocht maken in de traditioneele auto car. is zeer geestig, doel zelfs op sommige momenten de Eifeltoren, door aangeschoten heid van een mede-passagier, schommelen, 't Is een dol verhaal en voor hen, die Parijs al eens van nabij aanschouwden, zeer in teressant door de mooie opnamen. De vroo- lijkheid wordt nog verhoogd door de muziek, die zeer aanstekelijk werkt, zoodat de ge- fceele benedenzaal meezingt. Kortom een programma, waarbij het zal stormloopen. Ook de directie van het City-Theater heeft met haar programma een goede keus ge daan. Ze heeft namelijk gemeend het bezoe kend publiek deze week eens naar harte lust te moeten laten lachen, en wij kunnen niet anders zeggen dan dat dit reeds gister avond ten volle is gelukt. Zooals gebruikelijk vangt men aan met een actueele revue. Hierna een alleraardig ste komische 2-acter „Broertjes eerste landje". De kleine artist, die in deze film speelt weet de lachspieren in beweging te brengen. Als eerste hoofdfilm in 7 acten ..Een minuut voor twaalf of meneer pas op je hoed". In deze dolkomische film speelt o.a. mee Alberlini de bekende krachtmensch. Wij zullen deze film niet beschrijven, doch men overtuige zich zelve eens door dit amu sante filmwerk te gaan zien. Men kan genielën van het begin tot het einde van de dol-komische toeren en grap pen die Alberlini weet uit te haten als sen satie-journalist. Na de pauze krijgt men een wild-west- film in acten, getiteld: „Het spookschot". De inhoud van deze film is zeer mooi Een zoon van een rijken faimer wordt in de leer gedaan bij een van zijn vader's vrien den. doch na korten tijd bereikt hem het bericht dat zijn vader op een verradelijke manier door een veedief is vermoord. De zoon. die door een ieder voor een dwaas wordt versleten, doch in werkelijkheid een pienteren jongen is. weel spoedig klaarheid in het geval te brengen. Door zijn malle streken is hij weldra me't behulp van een vriendinnetje, in staat den dader van den moord te ontdekken en lot bekentenis te brengen. Dan breekt voor beide jonge menschen een nieuw leven aan. Een bezoek aan dit theater is deze week werkelijk de moeite waard. EEN ONGEWOON BETAALMIDDEL, Op de Leidsche veemarkt heeft dezer da gen een ongewone transactie plaats gehad. Een veekoopman wilde een koe koopen. doch beschikt niet over voldoende contanten. Goede raad was duur Tot de aspirant-kooper op het lumineuze denkbeeld kwam om zijn auto als ruilmiddel aan te bieden. Na eenig onderhandelen kwam de koop tot stand, zoo dat koe en auto van eigenaar verwisselden. FRAUDULEUZE SLAGERIJ ONTDEKT. Reeds geruimen lijd vermoedde de direc tie van het Openbaar Slachthuis, dat vee, met name nuchtere kalveren aan de keu ring onttrokken en in een pakhuis in de Narmstraat frauduleus geslacht werden. Tot nu toe bleven pogingen om de overtreders op heeterdaad te betrappen steeds vruchte loos, daar de keurings ambtenaren, wanneer zij zich aan genoemd pakhuis vervoegden, de deur altijd gesloten vonden en op haar kloppen geen gehoor ontvingen. Gistermiddag heeft de adjunct-directeur van het Slachthuis, de heer Sperna Weiland vergezeld van eenige rechercheurs van po litie en een belasting ambtenaar opnieuw een bezoek gebracht aan het verdachte pak huis. Bovendien was een smid meegegaan om zoo noodig de deur te forceeren, deze voor zorgsmaatregel bleek evenwel overbodig, daar men de deur geopend vond. Bij het ingestelde onderzoek werd een ge slacht nuchter kalf en een partij beenderen aangetroffen, die in beslag werden genomen. Door de politie is in verband hiermede proces verbaal opgemaakt tegen zekeren S., van beroep groenfenhandelaar, die wegens overtreding van de Vleesch keu rings wel en de wet op het accijns gerechtelijk zal wor den vervolgd. Men vermoedt, dat het vleesch van de op deze wijze geslachte kalveren in Den Haag verkocht werd. 1 BINNENLAND. Begrafenis van wijlen den heer A. L Witmans, gemeenteraadslid van Leiden. Verschenen is de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer nopens het Belgisch tractaat. Het bezoek aan Drente in verband met de werkloosheid. j BUITENLAND. Het Engelsche Lagerhuis verwerpt een voorstel tot wering van buitenl. geld bij indnstrieele conflicten. Poincaré acht stabilisatie van den fiano nog niet mogelijk. Verdere voordeelen in China voor de Kantonneezen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde het hoofdvak zoölogie, de heer J. Verseveldt (Den* Haag); voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer I. J. vaji der Valk (Den Haag). Dr. W. F. Suermondt, tbegelaten ala privaat-docent in de faculteit der genees kunde, om onderwijs te geven in de heel* kunde, hoopt zijn colleges aan te vangen met het geven van een openbare les. op Woensdag 9 Maart a.s., des namiddags te klokke 4'/« uur in het groot auditorium van het Universiteitsgebouw. De Commissie voor de in het Stedelijk Museum „De Lakenhal" alhier te houden tentoonstelling van werken van wijlen den schilder Floris Verster heeft zich als volgt samengesteld, mr dr. J. C. Overvoorde. voor zitter, A. Coert, secretaris, mr. J. Slagter, penningmeester, W. C. A. Huinck, M. Ka merlingh Onnes en W. Scherjon. De heer A M. W. Pitloo alhier is ge slaagd voor het eindexamen, afdeeling Werktuigbouw, aan de Middelbaar Technic sche School, te Amsterdam. Aan de o.l. school aan de Vrouwen* kerksteeg A is een vacature ontstaan door overplaatsing van mej. S. M. Blom Blom naar de opleidingsschool voor u. 1. o, aan den Maresingel A. B. en W. bieden nu volgende voordracht den raad aan: lo. mej E J van Griethuy- sen, onderwijzeres te Katwijk aan Zee-, 2o. mej. H. de Jong. onderwijzeres te Annenj 3o. mej. J. G. Korswagen, tijdelijk onderwij* zeres te Leiden. Morgen zullen er zeer bijzondere jaar feestsamenkomsten gehouden worden in de zaal van het Leger des Heils, Langebrug 4 alhier, des morgens 10 uur en 7.30 uur des avonds, geleid door stafkapilein A. J. Ver meulen en Ensign J. van Eeken, werkzaam op het Maatschappelijk en Reclasseerings* departement van het Nationaal Hoofdkwar tier te Amsterdam. 's Namiddags 3 uur: belangrijke mede- deelingen over den reclasseeringsarbeid in de gevangenissen en voor de met straf be dreigden. Deze samenkomst is alleen toegankelijk voor personen boven de 16 jaar. Gaarne vestigen wij. met een verwij* zing naar de desbetreffende advertentie in ons blad van gisteren, de aandacht op de Maandagavond te houden vergadering van de afd. „Leiden en Omstreken" van de Holl. Maatschappij van Landbouw in de kleine Stadsgehoorzaal, waar een lezing zal wor den gehouden met lichtbeelden over cultures in Zuid-Afrika en Indië. Voor allen, die be langstellenden zijn op dit gebied valt hier veel te zien en veelde leeren. ook met be trekking tot onzen eigen landbouw. Men kan introducliekaarten bekomen bij den secretaris, dr. Ubbels, Witte-Singel 16. In ons verslag van gisteren betreffende de woningtelling #1926 i9 in het staatje aangaande de ligging der woningen in het perceel een storende fout .geslopen. De eerst drie regels moeten als volgt luiden; Geheel perceel 9004 woningen* Benedenwoning 1970 Bovenwoning 2608 enz De vlag, gisteravond „Nieuw-Brun- hilde" aangeboden, is te bezichtigen bij den ontwerper, den heer A. Huisman, Rapen burg („De Ploeg"). Bij den boekhandel firma B. de Kier, Groenesteeg 5. is verschenen de „Catalogus voor nieuwe en oude boeken". Voor nadere bijzonderheden leze men de advertentie in dit Blad.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1