De nieuwelingen Govert Stam mers, Kees van Dijk, Annie Jongeleen, Mijndert Jongeleen, Aafje Groeneveld, Marie Barens. Too Ftandertiijn. Beppie Bots. Steef Klepke. Corrie Ravensbergen Heintje Gul denmond Frieda Rosin, zijn allen welkom en mogen mi] allen Tante noemen. Drie zusjes Van Iterson dank voor het nieuwe raadsel. Henny Hulsbergen Henning ik had duide lijk in de correspondentie gezet verleden week brieven niet naar Den Haag. Adri den Duik gelukkig weer beter, hè. Marietje van Daalen ik had verleden week in de courant gezet: brieven naar Leidsch Dagblad, niet naar Den Haag. Dank voor anecdote. Maria v. Duyn en Cobie Keus mogen sa men inzenden. Neeltje en Sientje de Jong er behoeft geen brief altijd bij de raadsels. Timmv Gooi heel aardig nieuw postpapier. Is het een lieve hond? Kees Boer je mag mij ook Tante noemen. Margaretha Sierag jammer dat je door ziekte niet naar mij toe kon komen. Nellie van Dijk veel plezier gehad op dat uitstapje? Geertje Schipper natuurlijk mag je het op een briefkaart doen. Annie van Oort ik hel} heusch geen ge legenheid om daar naar te gaan kijken. Anje de Gelder aardig dat je mee mocht naar dat feest. Gootje Poldervaart en Toos de la Bije ik wil graag een kiek van jullie samen heb ben. Glazina v. Venetie zeer velen^ hebben, naar mij uitgekeken op den H. 'Rijndijk, weinigen durfden aan te bellen. Plonia Smits jammer dat je niet even kwam met je boek. dat mocht best. Wiesje en Heiltje Vis veel plezier gehad met de verjaardagen? Annie de l'Ecluse ja, Vrij gaan dus 3 dagen na elkaar. Clasina Ciggaar prettig dat Neeltje je brief meeneemt. Mini Metselaar neen ik zag er bijna niets van. Nelly van der Voet ja ik ga 12 dagen vóór jou. Louise en Beppie Planje dank voor anec dote, maar ik heb er nog veel liggen. Truus Janssen zorg maar dat je voortaan weer „trouw" kunt zetten inplaats van on trouw Chris SLikkelorum dank voor je raadsel, later plaats ik het eens. Neeltje Hoogerdijk, is je hond al terug ge komen? Emanuel Eljon het speet mij ook, hoor dat ik je niet sprak. Johanna v. d. Mey ik vind de verhaaltjes ook mooi, ik lees ze altijd. Dirkje Hopman, ja Woensdagmiddag was ik thuis en in die voorkamer, dat heb je goed gezien. Nelly Hagoort erg gezellig dat je met Jan- nie bij mij bent geweest. Michela en Lena de Vleeshouwer groot gelijk dat jullie eens flink ging wandelen. Ali de Groot o, maar die dame wist je naam toch goed. Wim en Louis Krassenburg ja hoor niet te veel kijken als de diertje nog zoo heel klein zijn. Bram Linschooten dat begrijp ik dat je niet naar mij toe kon komen. Bep Spierenburg, neen die dame woont in Leiden, we waren toevallig tegelijk in de kliniek. Nico Kwestroo, uitstekend hoor als je weer mee gaat doen. Otto Nekeman, dan probeer je het later maar eens om kennis te maken. Jaap Bronsgeest, wat een goeden verjaar dag heb je gehad. Hannie Willem9, als je lust hebt, schrijf je er maar wat bij, zooals je nu heel aar dig deed. Ansie Hoope, durfde je niet even aan te bellen, om naar mij te vragen? Sander en Koos Ruygrok, o, wat verve lend. net allemaal ziek met vaders ver- jaardag. Nico van Wijk. nu een korte correspon dentie, in het begin legde ik uit, hoe dat komt v Frans Popken, dank voor je aardige tee- keningen, keurig gedaan hoor. Zeker, ken ik Fransch. Garel Hansen, wel gefeliciteerd met je verjaardag. Willem en Jan Overduyn, je had wel even naar mij toe mogen komen. Otto Crabbendam, van die neus heeft er al eens ingestaan, het andere nog niet. Drietal Rijsdam, 4 zeker mogen de twee lingen voortaan ook meedoen. Drietal Breedijk, van uit Warmond begin nen er steeds meer mee te doen. heel aardig. Leni Oostveen. goed hoor, vertel maar over je rapport zoodra je het hebt. Koos v. d Linden, dat war^- wel heer lijke feestdagen, zie ik uit je brief. Mina Nieuwenhuis, zoo. houdt je groot vader niet van Holland, meer van Drente. Herman Zaalberg, woon jij eigenlijk op het Utrechtsch Jaagpad dicht bij Leiden. Bertus Slegtenhorst, ik zal je raadsel be waren en later eens plaatsen. Drietal Elderhorst, je had wel even naar mij toe mogen komen, of durfde je niet? Drietal Koevoet, aardig dat Coba kippen en een haan had gewonnen op een lot. Corrie Koopman, naar dat je zooveel ziek bent dezen winter. Ik zal je nieuwe raad sels nakijken, vandaag geen tijd. Piet v. d. Laken, als je zóóveel huiswerk hebt, dan schrijf je er maar geen brief bij. Ploni v. d. Meer, dat vriendinnetje mag meedoen als ze bij haar thuis het „L. D." lezen. Alphons Delforterie, dank voor je portret Zoodra ik je eens zie, kan ik zeggen of het lijkt Cor en Wim v. d. Ham, dank voor alle raadsels, ik heb vandaag geen tijd om ze te lezen. Annie de Bruin, je had best even naar mij toe mogen komen. Corry v. Stralen, zag je mij zitten? Ik zat daar Zaterdagmiddag tot 3 uur, toen ben ik vertrokken. Je had wel even mogen komen. Coba Haasnoot. 2 brieven van je, verle den week zeker te laat gekomen. Dank voor raadsels en anecdotes, later lees ik ze wel eens. M. D. woont in Katwijk. Jeugd Boerhavestraat. Bart Benning, wel bedankt voor je mooie matje. Ja, je werd toen onderzocht en kon ik niet bij je bedje komen. Is Henk Hofker naar huis? Cor Hansen, dank voor je brief en raadsels. Prettig hè al dat bezoek van thuis. Baby speel jij maar prettig met je balletje en alles wat je op je verjaardag kreeg. Dag lief klein bazuinengeltje, met je zwarte kraaloogjes; heeft iedereen zoo'n schik als je zoo kraait? Corneli9 Zwaan is een nieuw vriendje. Allen gegroet tot de voTvende week. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Maria v. Duyn, Cobie Kens. Timmy Gooi, Neeltje de Jong. Sientje de Jong. Frieda Rosin, Heintje Guldemond. Corrie Havens- bergen Steef Klepke Beppie Bots. Toos Flanderhijn. Aafje Groeneveld Marie Ba rens Annie Jongeleen. Mijndert Jongeleen. Kees van Dijk Annie de Bruin. Wim van der Ham. Coi van der Ham. Corry van Stralen. Jaeobus Fa vier Suzanna de Graaf. Ploni van der Meer. Piet van der Laken. Koos van der Mark. Corrie Koopman. Al phons Deliortene. Leendert Elderhorst. Tootje Paata. Bertus Slegtenhorst. Her man Zaalberg. Mina Nieuwenhuis. Koos van der Linden. Lena Oostveen. Arie Koe voet. Jasper Koevoet Coba Koevoet. Ger- brand Breedijk Teuna Breedijk Greta Breedijk. Nelly Rijsdam. laappie Rijsdam. Jooppie Rijsdam. Jopie Maartense. Cor rie Wagemans Otto Crabbendam Willem Overduyn. Carel Hansen. Frans Popken. Jaap Rooa. Nico van Wijk. Betje Bi sema. Hendrik Jan Broeksema. Sa Ruygrok Koos Ruygrok Jan Oh vier lie Broers. Come Broers Ansie lie Hannie Willems. Jaap Bronsgeest van de Nadort. Nico Kwestroo. Otto keman. Bep Spierenburg Bram Linat ten. Wim Krassenburg Louis Krassetu Frans SchimmeL Ah de GToot. Jan Piet Nieboer. Michela de Vleeshoi Lena de Vleeshouwer Nelly Hagoort. Hagoort Dirkje Hopman. Johanna var Mey. Emanuel Eljon. Neeltje Hooger Chrifi Stikkelorum. Nelly van der Truus Jansen. LouisePlanje Bep PI; Mini Metselaar Clasina Ciggaar, H Hulsbergen Henning (2 brieven). I Evers. Annie de l'Ecluse Bram den O Wiesje Vis Heiltje Vis. Teunis Wei ven. Plonia Smits. Clazma v Venetië de la Bije. Cootje Poldervaart. Suu la Rie. Anje de Gelder Jacobus Ridd hoff. Thomas Dingjan. Annie van 1 Geertje Schipper Nellie van Dijk. M; rctha Sierag. Jan Wassenaar. Kees I Coba Haasnoot (2 brieven) Tinny Marietje van Daalen (2 brieven) Adri Duik. Mane van Iterson Bertha van son. Hendrika van Iterson Theo E horst, Betsy Elderhorst Jan Overdu Vele brieven van mijn kieme vriei en vriendinnetjes uit de kliniek Boei vestraat. Een brief met potlood, groot couvert, iemand die zeer verblijd is mee te mogen doen, van wie is die b Jo Aalbersberg, Gerda Bakker (je ontvangen nadat ik de correspondentie geëindigd, lees het begin der corres dontie.) RAADSELS Raadsels voor allen om nil te kiez< de grooteren 4, de kleineren 3. r. Ingezonden door Jan Wassenaar, Welk spreekwoord maak je hier uil Zoo, de, al, nog, de. snel. leugen, ac haalt, wel, is, haar, waarheid. II. Ingezonden door Sierk ei^ Henk Haai Mijn eerste is een hond, mijn tweede kasteel of vesting, mijn geheel een in Gelderland. III. Ingezonden door Aart v. d. Nadorl We volgen elkaar onafscheidelijk, de bréngt licht en de ander brengt duiste Wie zijn wij? IV. Ingezonden door Frans Popken Mijn geheel van 7 letters vindt men in de kindercourant. 6, 7 een lengtemaat. 4, 3, 5 doet men om den hals. 7, 6, 5 krijgt ieder kind. 1, 2, 3, 4 is duur, als het goed is. V. Ingezonden door Koos v. d. Mark. Ik weet een aardig huisje. Niet hoekig is 't.maar rond, Schuilt weg in 't dichtste loove En ook wel op den grond. VI. Ingezonden door Annie van Oorl. Ik heet wel stuk, maar ben niet stu Ik ben een goed geheel, En menschen, die mij haten, zijn Er zeker wel niet veel. Gij hebt mij moog'lijk in uw zak En noemt mijn naam dus met geraa VII. Ingezonden door Annie en Tini Epskaf Welke overeenkomst is er tusschen trambestuurder en een bankier? VIH. Ingez. door Mientje en Nettie van Rtf Ik ben te vinden in den wijnkelder hoofd mij, dan ben ik in de Zuiderö yinden. i i De 26 letters van het a, b, c. 2 X 2 4 is uitgemaakt, een zuur augurkje is ingemaakt. Alphen, tien. pap, pen, appel. Om zijn jas dicht te maken. De morgenstond heeft goud in den mond. hond, heden, mond, het, goud, in, gerst Schaatsen op het ijs. Inktvisschen Mat, roos, matroos.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 20