UIT DE RIJNSTREEK. VISSCHERIJBERICHTEN. BUITENLANDSCH GEN tijk leeft kunnen beoordeelen, hebben wij eens geïnformeerd naar de resultaten. Inderdaad is thant in de vier aangesloten gemeenten gebleken dat de plaatsing der zuivenngs-installatie de gewensehte ver betering heeft gebracht. Bet water ie nu uitmuntend, zoodat de waterleiding voor de bollenstreek als een zeer gelukkige aan winst op hygiënisch gebied kan worden beschouwd. In Warmond, het uiterste einde van het buizennet, zijn oog enkele klachten ge hoord, maar men meent die te moeten toe schrijven aan de gesteldheid van sommige buizenzoodat vernieuwing daarvan ook voor deze waterverbruikers het einde van de onaangename ervaringen zal befceeke- nen. ALPHEN. Uilvoering van „Hygiea". De gymnaetiekvereeuiging „Hygièa" gaf gisteravond haar tweede uitvoering in het Nutsgebouw alhier. Uitsluitend opgericht als „heeren-vereeniging", kwam er al heel spoedig een dames-afdeeling by en thans na 3 jaar moeten wij eerlijk zeggen, dat de damesafdeeling het meest naar voren trad. Vooral de Zweedsche bank en rei kunnen als uitstekend geslaagd beschouwd worden. Uit het openingswoord van den voorzit ter bemerkten wij dat het ,,Hygiea" niet al te zeer naar weii6cb was gegaan; het Jedental was sterk verminderd, doch thans weer van dien aard dat een uitvoering ge geven kon wórden. Inderdaad waren de oefeningen heel aardig, doch het kwam ons. voor, dat de voorbereiding van de oefening der heeren wat te kort was geweest. Laat ons echter ook onder oogen zien, dat door het betrekkelijk geringe aantal leden van hen wel wat teveel gevergd wordt en de vermoeidheid dan ook parten gaat spelen. De standen èn van heeren èn dio der da tnes waren uitstekend gekozen Resumeerende kunnen wij zeggen dat deze uitvoering goed geslaagd is en „Hygiea" alle reden tot tevredenheid heeft. R.-K. Sportvereenlging „Wilskracht". De R.-K sportvereeniging Wilskracht" gaf is de St.-Josephzaal haar jaarlijk6che uitvoering. Het lijvige programma werd correct uitgevoerd. De directeur, de heer P. Zuidam heeft de aan zijn leiding toe vertrouwde menschen tot een hooge 6port van geoefendheid weten te brengen. Ook hier ontmoetten wij evenals bij de uitvoe ringen van „Hou Vast" en „Hygiéa" de oefeningen volgens systeem-Niels Buhk. Deze bij uitstek uitnemende spieroefenin- gen schijnen een ware zegetocht te maken want men treft ze den laatsten tijd overal aan. Der traditie getrouw werd deze uitvoe ring weder besloten met een aantal stan den, die door de veelkleurige belichting Uitstekend tot hun ^echt kwamen. Ter afwisseling wae de medewerking ver kregen van het R.-K symphonie orkest „St Bonefacius". terwijl de heer J. A. Bierlaagh de aanwezigen vergaste op eeni- ge keurige voordrachten. Raadsagenda. De aanvullingsagenda voor de vergade ring vaD den raad op Donderdag 17 Fe bruari des namiddags te 7 uur luidt: 22. Voorstel van B. en W om den heer tf. Wassenaar weer voor een jaar aan te 6tellen als leeraar in lichamelijke oefening aan de school voor U.L.O. aan den Ouüb- hoornscbeweg. 23. Voorstel van B. en W tot wijziging Van het raadsbesluit d.d. 6 Mei 1926 tot verhuring van looal'teiten aan de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw. 24. Voorstel van B eD W. tot wijziging der gemeen te begrootingen voor 1926 en '1927. 25 Voorstel van B. en W. tot aankoop Van rentcgevende eigendommen ten be hoeve van het Waarborgfonds inzake Wo ningbouw. Een 40-jarig jubileum. De heer J. Smit alhier herdenkt 8 Mrt. s.8. den dag, dat hij voor 40 jaar in dienst betrekking kwam bij de firma Van der Kloot Meijburg. 't Zal hem ongetwijfeld dien dag niet aan belangstelling ontbreken Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders on bekend zijn. terugontvangen in de le helft der maand Februari Brieven Binnen land Raad van Arbeid, Leiden. Idem. idem. F v. d. Zwam, aannemer. Hoorn, Alphen a. d. Rijn. Briefkaarten binnenland:! A. Verver Loosduinscheweg W. 11 in Den Haag. BODEGRAVEN. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in de lsle helft der maand Februari Brieven Binnenland: 1. Raad van Arbeid, Leiden 2 Red Lëidsche Courant, Leiden. Briefkaarten Binnenland: 3. Sjaante Leli- freld Bodegraven (Meije). HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. De eerste vergadering In het nienwe raadhuis Het ver werken van afgekenrd vleesch. Voorzitter- de heer J. van der Meulen. Tegenwoordig alle leden behoudens de beer A. J. de Jong, die met kennisgeving afwezig is. De no*uien der voorgaande vergadering worden met algemeene stemmen onveran derd vastgesteld De voorzitter heet allen op dpze eerste vergadering in het nieuwe Raadhuis harte lijk welkom. De navolgende stukken worden voor ken- Btewving afgenomen, De goedkeuring van de verlaging van het te heffen aantal opcenten op de vermogens belasting. De vaststelling van de rijksvergoeding in zake de jaarwedden der onderwijzers over 1925 op f6330.72. De goedkeuring van de begrooting voor den dienst 1927. De goedkeuring van de verlenging der kasgeldleening. De goedkeuring van de verhuring van het voormalig tolhuis en van de conciërgewo ning in het raadhuis. Het ontvangstbericht v. d. verordening be doeld bij art 178 der Gemeentewet Het bericht dat over het jaar 1924 in dt kosten van den Keuringsdienst van waren f21.63 le veel is betaald en over 1921 en 1922 f 46.59 te weinig. De mededeeling. dat over het 2de kwar taal 1926 f 103.37 moet betaald worden in gevolge het werkloosheidsbesluit. filet verslag van den Keuringsdienst van waren over 1926. De dankbetuiging van P. Plomp voor zijn benoeming. Hel bericht, dat een voor rekening der ge meente verpleegde in het gesticht St Bavo te Noordwijkerhout is overleden. Het bericht, dat op den hoek van den Gemeeneweg in het Dorp een catephote zal worden geplaatst. De mededeeling. dat de goedkeuring van het raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening groot f 24.000. tegen een rente van 4*/a pCt. en een koers van 98 1/4 pCt bij den Pensioenraad is verdaagd, opdat aanvulling van dit besluit kan plaats vin den in dien zin. dat tweemaal per jaar ge legenheid bestaat tot aflossing. Van het hoofd der Openbare School is een verzoek ingekomen om uitbetaling van f 102.15 wegens verschil in huurwaarde tusschen de ambtswoning en het tijdelijk door hem bewoonde huis. Op voorstel van B en W. wordt besloten dit bedrag aan verzoeker uit te keeren. Vervolgens wordt met algemeene stem men besloten een perceeltje grond te huren, van A. UI jee voor f 20 tot het begraven van afgekeurd vee en vleesch. Van de N V Ned. Thermo-Chemische fa brieken te Amsterdam is het verzoek inge komen om een overeenkomst aan te gaan in betrekking tot het verwerken van afge keurd vee en vleesch. B. en W.xstellen voor deze overeenkomst aan te gaan. De Voorzitter licht zulks toe. Wanneer de gemeente het niet doet is zij verplicht eeD destructor aan te schaffen. Dat is veel kostbaarder Indien zij met genoemde N. V. in zee gaat zorgt deze voor alles. In het Noorden vaD ons land is reeds eeD fa briek voor het verwerken van afgekeurd vee en vleesch. De bedoeling is voor deze streek ook eeD dergelijke fabriek te bou wen. De kans bestaat dat de gemeente er nog wat beter van wordt, dat namelijk eenige vergoeding gegeven wordt voor het geen hier als afgekeurd weggehaald wordt. De heer D Buitenhuis vindt alles wel wat vaag om een overeenkomst aan te gaan. De Voorzitter en de heeren C. A. van Dam, mevr. v. d. Meulen, P. F. Vee- lenturf, A. de Bruyn IJzn., M. Heyker, J. van Beck Szn. en L. Noordam bespreken deze zaak en zien dit zoo dat eeD N. V. met particulier kapitaal op zich neemt het afgekeurde vee en vleesch te verwerken Om zulk een zaak rendabel te makeD is het een eerste vereischte, dat een voldoend aantal gemeenten aansluiten. Alvorens nu tot het bouwen van een fabriek over te gaaD wenscht men zekerheid daaromtrent. Het laat zich verklaren dat duidelijke ge gevens niet verstrekt kunnen worden. De fabriek in het Noorden ved ons land be staat daartoe nog te kort. De gemeente neemt enkele verplichtingen op zich welke in hoofdzaak verband houden met het af staan vaD het afgekeurde vee en vleesch. Nadat de heer D. Buitenhuis verklaard heeft met het voorstel vaD B en W. mee te kunnen gaan, wordt met algemeene stemmen tot het aangaan der overe^komst besloten. Hierna volgt de benoeming van voor zitteT en leden der verschillende stembu- reaux. Ten slotte stellen B. en W. verschillen de af en overschrijvingen voor op de be grooting dienst 1926 eD eeDige wijzigingen dezer begrooting alsmede van de begroo ting dienst 1927. Daarbij wordt onder meer voorgesteld: de vergoeding aan den opzichter voor het toezicht op de verschillende nieuwe wer ken als raadhuis, Oostbrug en Loetebrug te bepaleD op 4 pCt. vaD de gezamenlijke aannemingssomraen, zoodat hii uitbetaald krijgt f 149U.52; de post bouw raadhuis enz. met f 862 34 te verhoogen wegenf overwertc; en tot dekking van de kosteD verbonden aan de vernieuwing van de Oostbrug en de stichting van de Loetebrug respectievelijk gekost hebben f 14000 en f 4000, te verkoo- pen f 28000 *2^ pCt. inschrijvingen op het Grootb N. W. S. Met algemeene stemmen worden deze comptabiliteitsvoorstellen aangenomen. Bij de gebruikelijke rondvraag herhaald mevr. r. d. Meulen haar vraag van de voorgaande vergadering of door de Neder- landsche Spoorwegmaatschappij reeds be sloten is tot opheffing van de ^afsluiting. Wat de Voorzitter echter niet" weet. Hij hooot dat het niet zal gebeuren. Niemand meer iets hebbende sluit de Voorzitter de vergadering. LEIDERDORP. Een vereeniging voor wijkverpleging? Bijna een jaar geleden werd door ver schillende alhier gevestigde corporatiën een comité benoemd hetwelk de opdracht ver kreeg. pogingen in het werk te stellen om te komen tot oprichting van een vereeniging voor wijkverpleging. Hoewel genoemd comité spoedig aan het werk trok o.a door verspreiding van circu laires met aangehecht inteekenbiljet voor toe te treden leden .hoorde men tot heden weinig van deze zaak. Naar wij thans vernemen, is men nu in zooverre gevorderd, dat er naar alle waar schijnlijk de kan9 bestaat, dat tot oprich ting van een vereeniging kan worden over gegaan. Binnenkort zal er een algemeene vergadering voor dit doel worden gehouden. Gemeenteraad. Het gebruik van de ge meentelijke slachtplaats. Benoemingen. Alle leden aanwezig. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige wor den gelezen en goedgekeurd. De voorzitter kan in de eerste plaats me- dedeelen, dat een lantaarn bij de brug m het Jaagpad bij de Doesbrug zal worden ge plaatst en dat bij het trottoir in de Van der Doesstraat wat grint is gestort. B. en W. vragen machtiging om een oude schrijfma chine te verkoopen, welke machtiging wordt verleend. Wordt ter tafel gebracht en gelezen: 1. Een missive van G S. als antwoord op het verzoek om vrijstelling van het geven van onderwijs in het vak lichamelijke oefe ningen aan de openbare school. Ged. Staten hebben de gevraagde vrijstelling geweigerd en zal in het vervolg onderwijs in dat vak worden gegeven 2. Een verslag van de Commissie tot We ring van Schoolverzuim, waaromtrent de heer Klaver opmerkt, dat hij niet kan be grijpen, dat ouders van kinderen, die ge moedsbezwaren hebben tegen de vaccinatie waardoor deze de school niet kunnen be zoeken, niet vervolgd worden. Hij betreurt het dat deze kinderen dan den geheelen dag op straat rondloopen. De voorzitter vindt het ook treurig, maar er kan weinig aan worden gedaan en zegt toe eens te zullen nagaan of hierin geen verandering gebracht kan worden. 3. Een missive van G. S. omtrent de aan den Keuringsdienst van Waren verschul digde bedragen. 4. Een verslag van de werkzaamheden van dien keuringsdienst. 5. Een mededeeling van den heer J. W. van Leeuwen, dat hij zijn benoemingen in de onderwijscommissie aanneemt. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Vervolgens wordt op verzoek van Ged. Staten eenige wijzigingen in de verordening op de Hondenbelasting aangebracht. Idem in de verordening op het aanleggen, hebben of onderhouden van geleidingen of kabels voor gas. electriciteit of eenige an deren energievorm enz. In verband hier mede wordt de verordening tot heffing van rechten voor het gebruik van de gemeente lijke noodslachtplaats en een verordening op de invordering van die rechten. De heer van Leeuwen vraagt inlichtingen omtrent de winkelgelden die 2 cent per K.G. slachtgewicht zullen bedragen De heer Kla ver zegt bij de noodslachtplaats geen W.C. te hebben aangetroffen. B. en W meenen dat daaraan geen behoefte is, mocht even wel blijken, dal zulks toch het geval zou zijn. dan kan deze later nog worden aan gebracht. Dezelfde vraagt of het geoorloofd is dat de slachters het voorwaardelijk goed gekeurde vleesch aan huis bezorgen, daar dit zeer de fraude in de hand werkt. De Voorzitter gelooft niet dat men daar bang voor behoeft te zijn daar de verkoop altijd geschiedt onder toezicht van een keurmees ter. De heer Vervark zegt dat er nooit vet te krijgen is De heer van Leèuwen zegt. dat de uit noodgeslachte koeien in den regel niet de beste zijn. zoodal het geen verwon dering behoeft, dat er geen vet is te krijgen. De heer Klaver meent gezien te hebben, dat de slachtbanken zijn geolied, wat hij verkeerd vindt De voorzitter zegt, met alle respect voor 'het groot^ verstand van den heer Klaver, dat de uitvoering van het werk onder voortdurend toezicht heeft gestaan van deskundigen van den vleeschkeurings- dienst, aan wier oordeel hij zeer veel waar de hecht; hij vertrouwt, dat de heer Klaver, omtrent deze zaak, gerust het hoofd zal kunnen neerleggen. In verband met een brief van den Mi nister van Onderwijs. Kunsten en Weten schappen, waaruit blijkt dat het Rijk de jaarwedde van de onderwijzers aan de open bare school niet meer vergoedt, stellen B. en W voor aan de onderwijzeres, mej M. J. I. Hooghwinkel, met ingang van 15 April e.k. eervol ontslag te verleenen. De voor zitter deelt mede, dat aan den Minister nog verzocht is, wegens bijzondere omstandig heden, alsnog de jaarwedde voor 1927 te vergoeden; evenwel is de kans daarvoor niet groot. Mocht het rijk wel de jaarwedde vergoeden, dan kan het ontslag later nog wordei) ingetrokken. Conform het voorstel van B en W. besloten. Daarna wordt aan de bijzondere school een voorschot verleend op de gemeentelijke vergoeding van f2000. Vervolgens wordt eenigê wijziging aan» gebracht in de begrootingen 1926 en 1927 en de betrekkelijke besluiten, model D, vastge steld. Alsnu is aan de orde de benoeming van leden voor het stembureau voor de verkie zing van den gemeenteraad. Als zoodanig worden gekozen de heeren Groenendijk en Van Leeuwen, terwijl de andere heeren zullen optreden als plaats vervangers. Daarna vindt de benoeming plaats van le den voor de schattingscommissie. Met in gang van 1 Mei 192? worden herbenoemd de heeren T. Rijnsburger, L. van der Sijs en G. Los. terwijl in de plaats van den heer W. Bos Czn.. die vertrokken is, wordt benoemd de heer N. Koot. Bij de rondvraag zegt de heer Groenendijk niets meer gehoord le hebben van de ver breeding van de brug bij den tuin van J. M. de Koning. De voorzitter zegt dat B. en W. gemeend hebben hiermede nog eveD te moeten wachten, totdat deze brug gerepa reerd moet worden. Dezelfde vraagt een urinoir te plaatsen bij de brug van de kalkovens Wethouder Splin ter merkt op dat de urinoir dan op particu lieren grond moet worden geplaatst De an dere Ipden zijn van oordeel dat het plaatsen van een urinoir minder gewensrh! is. De heer Vervark doet nog eenige mede- deelingen omtrent de uitvoering van de gymnastiekvereeöiging „Sparta" in de open bare school. Daarna wordt de vergadering gesloten, ZWAMMERDAM. Coëp. Brandwaarborgmaatschappij. In Nutszaal alhier hield de Coöp. Brand waarborg-Maatschappij „Zwammerdam en Omstreken" haar 13e algemeene jaar-ver gadering. welke door 34 leden was bezocht In het welkomstwoord van den voorzitter, de heer H. Los. werd tevens gememoreerd dat de maatschappij op 15 October 1926 haar 12 1/2-jarig bestaan had herdacht en al dien tijd met gunstige resultaten had ge werkt. Na het lezen der notulen, werd door den secretaris-penningmeester, de heer D. H. S. de Bruijn. verslag gedaan over het afgeloo- pen jaar De secretaris noemde dit een aan gename taak. omdat in alle opzichten kon worden getuigd, dat de Maatschappij was vooruitgegaan. Het ledental klom van 90 lot 97-, het aantal polissen vermeerderde met 13 en bedroeg op het einde van het boekjaar 251. Het reserve-fonds steeg van f27.891.59 1/2 tot f 30.337.4S lA2 Hel to taal verzekerd kapitaal nam toe met f 25.021.87 1/2 en bedroeg f2.103.710 op 31 Dec. j.l. Aan brandschade behoefde slechts het ge ringe bedrag van f 15 te worden uitgekeerd. De heer C. Verduijn rapporteerde namens de financieele commissie, dat de boeken en bescheiden van den penningmeester in volkomen orde waren bevonden. Ingevolgs dit rapport werd besloten de balans- en winst- en verliesrekening goed te keuren, met dank aan den penningmeester voor zijn uitstekend beheer. Hierna bracht de heer J. H. Ruling die de maatschappij op de vergadering der Herver zekering-Maatschappij te Arnhem had ver tegenwoordigd verslag uit van het daar ver handelde. Tot afgevaardigde naar de dit jaar te houden vergadering werd weder de heer Ruling aangewezen, en tot plaatsver vanger de heer J. Bulk. De heer C. van Muiswinkel Hzn. en D. H. S. de Bruijn. die als bestuursleden aan de beurt van aftreding waren, werden met respectievelijk algemeene en op 1 na al gemeene stemmen herkozen en name deze benoeming weder aan. Als lid der schatlingscommissie werd de heer J. A. M van Niekerk herbenoemd. Besloten werd om gedurende het tijdvak 15 Februari 1927 tot 15 Februari 1928 we der een verhooging te berekenen van 50 pCt. op de roerende en 25 pCt. op de onroe rende goederen. De restitutie van 50 pCt. der premiën zal in het loopende jaar ook worden uitgebreid tot de verzekerden die iu 1916 tot de vereeniging toetraden en thans nog lid zijn; echter tot geen hooger bedrag dan de helft van de thans door hen betaal de premiën. De belooning van de drie schatters voor roerende goederen werd verhoogd van f 0.30 tot f 0.60 voor iedere f 1000 Na afdoening van nog enkele kjeinere aangelegenheden, werd de vergadering door den Voorz. met een woord van dank geslo ten. 50-jarig bestaan van „Maranatha". Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Gerei Jongelingsvereeniging „Mara natha" te dezer plaatse had in de Geref. Kerk alhier een herdenkingssamenkornst plaats waartoe als spreker was uitgenoodigd de oud-voorzitter van den Bond van Jonge- lingsvereenigingen op Geref grondslag, ds. J. E. Vonkenberg van Huizen.N.H. Voor een groote aandachtige schare hield deze begaafde redenaar naar aanleiding van een toepasselijk schriftwoord een opwekken de toespraak, waarbij inzonderheid den jongelingen op pakkende wijze werd gpwe- zen: lo. op den tijd waarin wij leyen en deze lijd wel te verstaan2o op de taak die met hel oog op dezen tijd moet worden ver vuld en 3o op de tact die noodig is om deze taak te volbrengen. Mej. M M. Pannebakker, hoofd der R.-K Meisjesschool Afd. B aan den Over tocht alhier, is voor enkele maanden in ge lijke betrekking werkzaam gesteld te Zand- voort. Mej. W M. Leliveld. hoofd van de afdeeling A. der Meisjesschool alhier, neemt tijdelijk ook het hoofdschap van de afdee ling B. waar. UMUIDEN. 16 Februari 1927. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.90f 1.60; Griet per kist van 50 K.G f 44123, Tongen per K G. f 2.601 1.05T Groote Schol per kist van 50 K.G. f26f21.50; Middelschol per kist van 60 K.G. (29f25. Zetschol per kjst van 50 K.G. f36f24.50; Kleine Schol per kist van 50 K.G (2^—18.50; Bol per kist van 60 K.G f 6.60f 2 30; Schar per kist van 60 K.G. f 11 5018; Tongschar per kist van 50 K.G. 143113. Roggen per 20 stuks f44f 12Vleeten per stuk f 1.50Pieter man en Poontjes per kist van 50 K.G. 110 11.60; Groote Schel visch per kist van 50 K.G. (34.50f18 50. Middel Schelv. per k. van 60 K.G. f 28.50—f 16.60; Kleinmiddel Schel visch psr kist van 50 K.G. 121f 14; Kleine Schelvisch per kist van 60 K.G. 1 16 50f 3.70Kabeljauw per kist van 125 K.G f 33(22. Gullen per kist van 60 K.G. f 11 60f 5.50; Lengen per stuk f 1.57 f 0.40. Heilbot per K.G. f5.50—f 1.55; Wij ting per kist van 50 K.G. f 0.70f012; Ma kreel per kist van 50 K.G f 23f 20. Binnengekomen zijn 25 stoomlrèilers Van de haringloggers de KW 147 met 1514, KW 116 met (301 en de KW. 129 met f 368 besomming. CORRESPONDENTIE. C. van V. te K a. d. R. Uw schrijven is van geheel persoonlijken aard. Wij kun nen daarom niet tot plaatsing overgaan. FABRIEKSBRAND TE DE Te Deurne, bij Antwerpen, brand gewoed in de asphaltfabriek"J Bruno van Haaren. Het vuur votil aanwezige materiaal' karton en |&l voedsel. Werklieden, die smeed- werk aan een ijzeren schoorsteen v ten, hadden vermoedelijk per ongeJ ken doen rondspatten met het behj gelukkig gevolg. Toen de brandweer arriveerde gebouw reeds in lichtelaaie. Men t slechts bepalen tot het beveiligen j liggende gebouwen De fabriek bra den grond toe af. De schade half millioen francs. MIJNONGELUKKEN. In de mijn „Georg" bij Hachenbri terwald heeft een ontploffing plaat? met het gevolg, dat 3 mijnwerkers bi werden Twee hunner konden skv lijken worden geborgen, terwijl de met enkele lichte verwondingen af In de mijn „Nordstern" bij Herzö? zijn gisteren 2 kolenhouwers door tige gassen bewusteloos geworden. Po om de levensgeesten weder op te s bleven zonder resultaat. Drie helper- ten naar het ziekenhuis worden p daar zich ook bij hen vergiftigingsvei selen voordeden. DE D00DELIJKE STRAAL. De „Daily Express" vermeldt, dat rige week officieren van de technic deeling van den Franse hen genera!; te Montpellier proeven hebben bij?- welke door een officier van de genie i verricht met den zoogenaamden dood straal. Met de uitvinding, waarover het stilzwijgen wordt bewaard, kunnen tot ontploffing worden gebracht, worden aangestoken of gedoofd, zon; bruik van electrischen stroom of looze De uitvinder verklaart, dat h zijn vinding mogelijk is mijnen toto fing te brengen op onverschillig weü stand of welken tijd. De proeven moeten met volledig zijn verloopen. BEREN IN DE PYRENEEËN, Norbert Casteret. de bekende oude: der Pyreneeën, vooral voor wat hu ten betreft, deelt aan de ..Petit Pr mede. dat zij. die meenen. dat er Pyreneeën geen beren meer voor- ongelijk hebben. Alleen in Pecemk het afgeloopen jaar zijn er door A Authier. genaamd Tamhel. een hek: ren jager uit Aston, een dorp in het i departement, in de Fransche Pvrene; beren neergelegd. De eroote koude dezen winter in het gebergte heers: de dikke sneeuwlaag hebben de die: hun hooge. eenzame verhlijfnlaalser de woningen der menschen doen i! NEEM GEEN SIGARET AAN! In den sneltrein PraagSaaz boo deftig gekleed heer een dame. gravb Ansperg. een sigaret aan. De dame teerde deze. Na het oprooken ervan zij zich echter moede en sliep in. Toen ze weer ontwaakte, hemer?! dat haar reisgenoot, mitsgaders haar met belangrijke papieren en 16.0001 baar geld verdwenen waren. NOODLOTTIGE GRANAATONTPLOfl In het nabij Fulda gelegen p! Lehnertz brak tengevolge van kor4.?': brand uit. Terwijl het blusschine?wcrt den gang was. had plotseling een f' fing plaats, waardoor een der toe«r^ gedood werd De oorzaak van de fing was een granaat, welke «te ei«"4S den oorlog naar huis had mee^'f Eenigen tijd geleden had hij hiervas gifte gedaan teneinde de granaat t? afhalen, doch dit was tot nu toe ei schied. f 12.000 VOOR EEN TWEELING. Mrs. Dumbreck te Londen is iema:^ werkelijk geluk heeft. Toen zij in betb lijk trad. heeft zij zich namelijk f 12 000 tegen tweelingen verzekeri schoon er voor haar, met het oog op1 lingen, eigenlijk in, 't geheel geen vaar bestond, want tot dusver was familie en in dien van haar man eenmaal een tweeling geboren. „Och", zei mrs. Dumbreck tot densch reporter, „het was maar z>' inval van mij." Maar die inval beef< nu maar even f 12.000 opgebracht. zestal weken vóórdat de verzekerd eindigen, kreeg ze een tweeling halve ook de verzekeringspremie. FAMILIE -DRAMA. Gistermorgen heeft te Glashuellfin* Taunu9 de 23-jarige koopman Dor: vrouw, van welke hij na een huwe nog geen half jaar gescheiden lk* haar woning overvallen en met rer schoten gedood, waarna hij zichz^ een kogel door 't hoofd joeg. DRAMA UIT JALOEZIE. Op den Alten Steinweg te Hambuii zich gisternacht een drama afgespeeld, de 31-jarige vleeschhouwer Friede**' teravond laat door zijn kostjuffrou* wie hij betrekkingen had anneeknoof binnen werd gelaten, verschafte met geweld toegang en trof toeD juffrouw, een weduwe, in gezeikt een anderen kostganger Er ontsl^; vechtpartij, waarbij alle betrokkenen tig toegetakeld werden. De tweede kostganger werd zoo? mishandeld, dat hij in het ziekenhui zijn verwondingen is overleden. J

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10