PRIMA ANTHRAGIETSOORTEN UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. Dr H.MANNING'S SUPPOSITORlj zoon van den timmerman K. aan den Steek- terweg. Tengevolge van de botsing kreeg de jonge man de planken met kracht tegen 't onderlijf waardoor in dit lichaamsdeel een bloeduitstorting ontstond. Bovendien werd hij door het scheef gaan van den smallen wegkant in de sloot geworpen en zakte met zijn hoofd door het ijs. Met moeite wist hij zich weer op den wal te werken, doch ver loor toen het bewustzijn. Mevr. W. die al leen in de auto zat, kon er blijkbaar den tijd niet af nemen om den jongen naar huis te brengen. Tan een en ander is proces-ver- baal opgemaakt. HAARLEMMERMEER. Xe water. Bij het afrijden van een oprit van den Kruisweg alhier geraakte een met twee paarden bespannen en met kunstmest be laden wagen zoodanig aan 't slingeren, dat het geheele gerjj in de wegsloot terecht kwam. De bestuurder wist er in tijds af to springen. Door dadelijk de strengen los te snijden, konden de paarden nog intijds worden gered. Het kostte heel wat moeite om de zware vracht en den gedeeltelijk vernielden wagen weder op het droge te brengen. Afscheid ds. van Beem. Naar wjj vernemen, hoopt ds. J. H. H. van Beem, predikant bjj de Ned.-Herv. Kerk te Nieuw-Vennep, alhier, die het beroep naar Breda heeft aangenomen, in de maand Juni a.s. afscheid van zijn gemeente te nemen. HILLEGOM. Hollandsch Bloembollenkweekers- genootschap. De afdeeling van het Hjlhndsch Bloem- bolienkweekers-Genootschap heeft vergaderd onder leiding van den voorzitter, den heer Kuijgrok, die de in het afgeloopen jaar overleden leden herdacht. Volgens het jaar verslag van den secretaris kwamen er 8 nieuwe leden bij, terwijl er 16 bedankten. Voorts maakte de secretaris melding van de Hillegomsche bloembollenbeurs, de oogst en den handel in het afgeloopen jaar. De penningmeester deelde mede, dat er was ontvangen f232.24 en uitgegeven f50.13t/s, zoodat de rekening sloot met een batig saldo van f 182.10'/j, De heer D. E. Nieuwen- huis, periodiek aftredend bestuurslid, werd herkozen. In de vacature van den heer Jan Goemans Jasp.z., die zich niet her kiesbaar stelde, werd de heer N. Heems kerk gekozen. Voorstellen voor de algemeene vergadering bleken er niet te zijn. Bij de rondvraag viel er niets te vragen. Een verloting van bloemen en planten was het slot. De Hillegomsche Radio-centrale is van plan spoedig haar werkzaamheden aan te vangen. Zij vraagt thans aan de eigenaars der perceelen toestemming om steunpunten op de daken te mogen maken voor de ge leidingen. In de afgeloopen week W3S het aantal ingeschrevenen bjj de Arbeidsbemiddeling alhier. 175, n.l. 2 metselaars, 3 timmer lieden, 9 opperlieden, 2 grondwerkers, 157 land en tuinbouw-arbeiders, 1 handelsbe diende en 1 kantoorbediende. KATWIJK AAN DEN RUN. Anto ta water. Een 4-tal jongelui zouden Zondagavond een eindje gaan toeren met een Fordje. Tusscheu Katwijk en Wassenaar raakte de bestuurder J. T., naar men vermoedde door de mist, het uitzicht kwijt en ging Fordje met inhoud hals over kop te water. Het was daar gelukkig met erg diep. Men wist zich door het portier nog te redden, doch allen haalden een nat pak. Bij naastbij wo nenden verkleedde men zich. intusscheu waren andere kleeren gehaald uit Kat wijk. Het Fordje was er niet zoo gemak kelijk uit te krijgen en is tot den anderen morgen blijven liggen. Het geval liep nog tamelijk goed af. en een ei op de toonbank en vroeg een ka chel te mogen uitzoeken. De winkelier vol deed aan haar wensch, wat voor deze juf frouw een aardig buitenkansje beteekende. IJSBANEN GEOPEND. Naar gemeld wordt, zijn de banen ge opend te Almelo, Baarn, Deventer, Sap- pemeer en Hilversum en voor kinderen t*. Heilo en Groningen. Op tal van plaatsen wordt gereden. DOODELIJKE ONGEVALLEN. Het zevenjarig zoontje van v. d. W., te Werkendam, heett een trap van een paard tegen het hoofd gekregen en is in het zie kenhuis te Gorkum aan de gevolgen daarvan overleden. De 51-jarige M. de K., uit Hardinxveld, dio Woensdag aan boord van een bagger molen van een schoorsteen is gevallen en met ernstige inwendige kneuzingen werd opgenomen in het Wilhelmina-ziekenhnis te Nijmegen, is daar overleden. In de boerderij van den veehouder v. K., aan den Muidcrstraatweg, te Muiden, kwam de 14-jarige zoen zoodanig te vallen, dat hij met het hoofd op een steen terecht kwam. Per ziekenauto is de jongen, die kort na den val buiten keDnis was geraakt, naar het Onze Lieve Vrouwe gasthuis te Amsterdam vervoerd. Reede een uur na aankomst aldaar^ over leed de knaap, BRANDEN. De boerderjj van H. Hejjte te Steggerda is afgebrand. Het vee kou worden gered. Alles was verzekerd. De brand is ontstaan door het omvallen van een lantaarn. Zaterdagnacht zijn de woonhuizen van Dbachs en Schreuder te Leijenbroek onder Sittard, door brand vernield. De bewoners konden zich slechts met moeite nog redden. De inboedels gingen grootendeels verloren. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. Te Oirschot is de boerderij van Putman afgebrand. Het vee werd gered, de inboe del gedeeltelijk. Een en ander was laag verzekerd. Een lelie brand brak gisteravond uit in het dubbele pand Helmersslraat 386 te Rot terdam. Door onbekende oorzaak ontstond het vuur op de eerste verdieping in den rech tervleugel, bewoond door den heer J. Winter. In allerijl vluchtten de talrijke bewoners van het oude huis. want in minder dan geen tijd had zich een dikke rook ontwikkeld, die het zich in veiligheid brengen ernstig bemoei lijkte. Door de openstaande deuren van de brandende kamer sloeg de vlam naar het trapgat en kroop omhoog naar de tweede étage, waar links en rechts de deuren vlam vatten. Eén hoog sloegen de vlammen voor uit, terwijl zij twee hoog aan de achterzijde naar buiten laaiden. De tweede étage werd bewoond door de families De Rooy en Van Dam. Uitgebrand zijn de eerste étage rechts en de tweede étage links en rechts. De brand schade was tamelijk aanzienlijk. De families De Rooy en Winter waren verzekerd, de familie Van Dam niet. SCHIP GEZONKEN. Het aakschip Anthonia-Maria, schipper Verburg, dat met 215 ton kolen op reis was van Walsum naar Dongen, is, na in aanvaring te zijn geweest met de stoom boot Koopvaart 37, bjj den mond van de Donge gezonken. Het schip zal door be middeling van De Wit's bergings- en trans portbedrijf worden gelicht. SLACHTOFFERS VAN HET US. Te Almelo is het 9-jarig zoontje van den heer Bruggink door het ijs gezakt en verdronken. Te Werkendam is hef 11-jarig zoontje van M. Vis door het ijs gezakt, en om het leven gekomen. KIND VERBRAND. Terwijl de vader en moeder afwezig wa ren, zou het 13-jarig dochtertje van P. H. te St. Willebrord voor moeder de wasch koken. Zjj stond bjj de kachel toen plotseling haar kleeren vlam vatten. Hevig ontsteld stelde zij naar buiten. Vreeselijk kermend vaD prjn werd zjj door eenige menschen nit de buurt aangetroffen, die spoedig met water behulpzaam waren de kleeren te blussohen. Nog enkele flarden bedekten het lichaam, dat met hevige brandwonden was overladen. In deerniswekkenden toestand werd de kleine opgenomen. Haar toestand is volgens het „D. v. N. B." hoogst ernstig. INBREKER AANGEHOUDEN. Te Eindhoven is een Belg aangehouden wegens inbraak aldaar Bij onderzoek bleek dat de man zekere B. S., aan verschillende inbraken schuldig was. o.m. te Bergen op Zoom. Roosendaal, Oirschot. Vught. Hilva- renbeek en ten slotte Eindhoven, waar hij nu gearresteerd werd. Na confrontatie te Roosendaal is hij naar 's-Hertogenbosch overgebracht en aldaar in arrest gesteld. DE INGESTORTE STEIGER. Zooals wij berichtten heeft het parket een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de instorting van den steiger bij de R.K. kerk op den Molenberg te Heerlen. Zaterdagmiddag is verder op de beide overledenen sectie ver richt om de juiste doodsoorzaak vast te stel len. Het parket heeft aanleiding gevonden een juslitieele vervolging in te stellen. Men is n.l. van oordeel, dat, hetzij door den aan nemer van het werk, den heer Teurlings uit Echt, hetzij door den uitvoerder, nagelaten is de noodige voorzorgsmaatregelen te tref fen, voordal de timmerlieden zich op den hulpsleiger begaven. (Tel.) DE ONTSPORING OF DE LIJN LEEUWARDEN—HARLINGEN „Het Volk" meldt nog omtrent de ont sporing op de ljjn Leeuwarden—Harlingen bg Schenkenschans ten gevolge van het bre ken van een as van een tweede-klas rijtuig, het derde van den trein, waardoor twee wagens uit het spoor liepen: Van een der reizigers vernamen wjj het volgende De trein, die om 2.36 uit Leeuwarden vertrok, bestond uit acht personenrijtuigen en een goederenwagon, getrokken door twee locomotieven. Daar het marktdag te Leeuwarden was, zat de trein vol reizigers. Op de spoorbrug over de Sneekervaart werden de reizigers plotseling opgeschrikt door een harden slag. De trein schokte hevig, doch reed door en men dacht, dat er niets gebeurd was. Toch was het rij den niet als gewoonlijk. Een 600 a 700 meter voorbij de brug voelde men een twee den schok en meteen stond de trein stil. De portieren werden opengeslagen en in groote consternatie spoedden de reizigers zich nit de coupé. Toen zag men, dat de twee achter den goederenwagen gekoppelde rijtuigen uit de rails waren geloopen. De kussens van het rijtuig lagen door- elkaar en sommige banken waren versplin terd. De menschen, die in het rijtuig zaten, hebben angstige oogenblikken beleefd. Het is van de spoorbrug al meegesleurd. Het achtergedeelte van den wagen sleep te bijna over den grond, de wielen staken door den vloer. De schroeven van de ijzeren stoelen, waarmede de rails op de liggers bevestigd zijn, waren over een groote lengte afgeknapt. Verscheidene liggers waren totaal versplinterd. Men mag van een groot geluk spreken, dai geen persoonlijke ongelukken zgn voor gekomen. Slechts een der reizigers van het 2de klas rijtuig bekwam een kwetsuur aan de hand. De materieele schade is groot. Ruim 5 uur was men met het opruimingswerk zoo ver gevorderd, dat het verkeer weer kon plaats hebben. Nader blijkt nog een persoon te zijn ge wond. De heer Tiemersma, van Deinum, werd door den schok uit den coupé geslin gerd en aan den kant van den weg gevon den. Later werd de heer T. per auto naar het ziekenhuis gevoerd, waar het bleek, dat hij een bloeduitstorting aan den schouder had bekomen. Lucifer. - Het gebeurde in een dorpje. Schoolopziener tot scholier: „Wie heeft de Lucifer geschreven?" Scholier, aarzelend: „Ik niet, meneer." 's Middags aan tafel vertelt de schoolop ziener het gebeurde aan den burgemeester, die op zijn beurt wantrouwend vraagt: „En hij had het natuurlijk toch gedaan!" Op zijn terugreis naar huis ontmoet de schoolopziener in den trein een lid van de Prov. Staten en vertelt dezen eerst het ant woord van den scholier en daarna de op merking van den burgemeester, waarop het Statenlid het uitproest van het lachen en dan heel ernstig zegt: „Ja, dat is ook een muzikale burgemeester." RECLAME. Firma Wed. E J. WIJNTJES Zoon HAVEN 11. 6791 TELKK. 6. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. M. Domburg geb. Snel, d. M. Kikkert geb. van Triest, d. M. G. Schellingerhout geb. van Santen, d. E. Vrolijk geb. Vreken, d. M. Holland geb. van Elswijk, z. Gehuwd: L. van Bokkum jm. 33 jr. en H. M. Nobels jd. 31 j. A. Langhout jm. 24 j. en G. Witlebol jd. 20 j. Overleden: A. de Lange weduwn. van A. J Verruijt 61 j. P. J. Hunink jm. 24 j. T. Meijers wed C. v. d. Bijl 78 j. J. A. Ent hoven jm. 4 m. Gevestigd1 B. v. d. Mik, echtgen. van C. v. d Vis, de Ruijterstraal 13, uit Wilnis. Pa. K Klink, Oranjestr 29 uit Rotterdam. Gé Oldenhoff, Raadhuisstr. 41 uit Vollenhove. Ja Pluigers, Raadhuistr. 41 uit Renkum. C. Verhagen, Steektenveg 35 uil Amsterdam. C. Hofland en gezin, Hoorn 381 uit Koude kerk. Ga Broer, Hofzichtstr 30 uit Lei den. M. Treur, Conradstr. 7 uit Sassen- heim. J. Rietveld, Hooftstr. 158 uit Voor burg. A. L. Helmantel, West Kanaalweg 3 uit Groote Gast. Vertrokken: H. G. Hasken naar Soest. P. L. Dupain, naar Rotterdam, Bergweg 323. Ma. v. Halewein naar Leiden, Breestr 54. Ma. v. Weelderen wed. P Sleijn naar Nieuw- veen. W. H. Lamers naar Aalten. Ha. Fokker naar Nieuwkoop. P. Hoeve naar Amsterdam. Keizersgracht 392. L. M. Mul ler naar Rotterdam. Diergaardesingel 59c. Ja. Reeuwijk naar Leiden. KOUDEKERK. Hel bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer C. van Klaveren te Hazerswoude, is bij onderhandsche aanbe steding opgedragen aan de wed. H. van Driel, alhier. LEIDERDORP. De Leiderdorpache Damclnb. De stand van den wedstrijd om het kam pioenschap van Leiderdorp luidt: G. v. d. Voort 10 gesp. 13 pnt.; M. C. Deegenaars 8 gesp. 12 pnt.; H. v. d Vegte 8 gesp. 12 pnt.; K. Spek 7 gesp. 11 pnt.: D. Brunè 8 gesp. 11 pnt.; N. Mol 7 gesp. 10 pnt. A. Vervark 8 gesp. 10 pnt.; K. Kranenburg 11 gesp. 9 pnt.; N Hoogervorst 9 gesp. 9 pnt.; F. J. Mol 7 gesp 8 pntJ. Goedhart 8 gesp. 6 pnt.; J. M. de Koning 10 gesp 4 pnt. W. Goedhart 7 gesp 3 pnt.: G. de Koning Jabz. 4 gesp. 2 pnt.; Th. de Boer 8 gesp. 0 pnt. Uitvoering van „Sparta". Vrijdagavond gaf de gymnastiekvereeni- gmg „Sparta" een uitvoering in de openbare school, onder leiding van haar directeur, den heer J. Nievaart te Leiden. Na den op- marsch sprak de voorzitter, de heer 11. Splinter Pz., een woord van welkom tot de groote schare van belangstellenden, welke de zaal bijna niet kon bevatten Vervolgens werden een 14-tal nummers vlug achtereen afgewerkt. De staafoefening der heerenaf- deeling was pittig, die der dames zeer goed. Wat de brugoefening van de heerenafd be trof, deze kon minder goed worden ge noemd, daarentegen was die der dames uit stekend. De rekoefeningen heerenafd kon den beter; de oefeningen in het voortbewe gen door meisjes waren keurig. Wat de standen van de jongens betrof, deze waren zeer mooi, evenals de dansjes door de meisjes. Schitterend waren de groepen, ge flankeerd door schijnbelichting, door de meisjes. Over het geheel genomen 19 de uil voering den nog maar korten oefeningslijd in aanmerking genomen, zeer goed geslaagd De burgemeester, de heer G. v. d. Valk Bou- man, was dan ook zeer zeker de tolk van allen, loen deze aan het einde betuigde, dat het hem een behoefte was zijn dank uit te spreken voor alles, wat was gepresteerd. Hij hoopte teven9, dat „Sparta" nog lang moge beslaan en in bloei toenemen De heeren Van Klaveren en Teske, violisten, met den heer Demmendal pianist, zorgden voor opgewekte muziek „Sparta" en haar directeur mogen met voldoening op dezen avond terugzien Na dat de voorzitter de gebruikelijke dankbetui gingen had uitgesproken, werd besloten met het zingen van de twee eerste coupletten van het Wilhelmus. Een collecte ten bate van de vereeniging bracht f33.66 op. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert op 15 Febr. a.s., des avonds te halfacht. Agenda: 1. Mededeelingen; 2, Verorde ning hondenbelasting; 3.Verordening Electri- cileil4. Verordening heffing rechten ge bruik Noodslachtplaats5. Onislag onderwij zeres; 6. Voorschot 1927 aan bijzondere school; 7. Wijziging begfootingen 1926 en 1927; 8. Benoeming Stembureau Gemeente raad; 9 Benoeming leden Commissie aan slag Rijksinkomstenbelasting, wegens aflre- ding van T. Rijnsburger, L. van der Sijs, G. Los en W. Bos Czn. Burgerlijke Stand. Getrouwd: M. H. Goedhart en J. S. Ka rens. OUDEWETERING, R.-K. Kiesvereenlging. Vrijdagavond vergaderde in café Klein, al hier de R. K, Kiesvereeniging. De opkomst was matig. De voorzitter, de heer G, H. Rotteveel, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze. De secretaris, de heer P. H. van den Bosch las de notulen en het jaarverslag. Ver volgens werd het verslag van de Centrale Kiesvereeniging „Alkemade" voorgelezen. De penningmeester, de heer Jos. Penning de Vries bracht finantieel verslag uit, waaruit bleek, dat de kas er niet erg rooskleurig uit ziet. Er was een batig slot van slechts f 6.05 De voorzitter moedigde de leden aan tot het verleenen van een extra bijdrage over het komende jaar. Hierop had de bestuurs verkiezing plaats. Het aftredende lid, de heer Jos. Penning de Vries werd herkozen. In de vacature Fangmann werd gekozen de heer J. J. de Jong. Hierop had een bespreking plaats over de candidaatstelting voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. In beginsel werd besloten tot samengaan met de lijst Roelofarendsveen, mits zeker heid wordt verkregen op een vasten zetel. Vervolgens werd besproken het voorstel om over de candidaten voor de a.s. raadsverkie zingen door de leden van alle kiesvereeni- gingen uit de gemeente te doen stemmen. Dit voorstel kon slechts bij enkelen genade vinden, zoodal hel met vrijwel algemeene stemmen werd verworpen. Na de gebruike lijke rondvraag sloot de voorzitter de verga dering op de gebruikelijke wijze. WADDtNXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsbert, z. van A. Burger en E. J. van Antwerpen Pieter, z. van J. Appel en A. W. Vermeij. Overleden: Geertruida Heemskerk, 35 jaar. echtg. van A. Janmaat Tr. A. Smilde, 40 jaar, echtg. van N. J. Bremmer. Gehuwd: J. Th. van Gemeren en D. de Gier. De heer J. L. J. Everaart, besteller bij den post- en telegraafdienst alhier, is in ge lijke betrekking benoemd te Naaldwijk. Eenige inschrijver voor de herbeste ding van de bad-zweminrichting alhier, was de heer H. J. Jongenburger c.s. voor f 30.000 aan wien het werk zal worden ge gund. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Goboren: Abraham, z. van D. Kroon en N. Brouwer. Overleden: Jansje Roos, weduwe van J. N. Kempenaar, 82 jaar. Het nieuw benoemde hoofd der open bare school zai naar wij vernemen niet het oude schoolhuis in de Kerkbuurt betrek ken. daar hij een huis heeft gehuurd aan de Woudwatering. Vermoedelijk zal het schoolhuis, in 1838 gebouwd, en waarvan door burgemeester Kempenaar de eerste steen werd gelegd, wor den afgebroken, mede ter verbreeding van den weg in de Kerkbuurt. Onze plaatselijke Rijksveearis de heer De Wolf zal ons eerdaags verlaten en zijn practijk voortzetten fe Assen. ZWAMMERDAH Ernstige aanrijding MevT. ds. W. alhier reed met haar auto op den Korlsteekterweg een wagen met planken beladen aan, voortgeduwd door den KATWIJK-AAN-ZEE. Drietal Geref. Kerk. Door den Kerkeraad der Geref. Kerk al hier is het volgende drietal predikanten aan de leden voorgesteld: ds. J. W. Esselink te Eindhoven, ds. T. L. Kroes te Ruinerwold en Koekange en ds. D. B. Hagenbeek te Vlaar- dingen. Donderdag a.s. zal door de Gemeente een keus uit dit drietal worden gemaakt. Er zijn aan het gemeentelijk arbeids bureau als werkzoekend ingeschreven 174 personen, te weten: 31 vissohers, 22 grond werkers, 95 arbeiders, 5 opperlieden, 2 metselaars, 9 kuipers, 8 kuipers, 1 zeil maker, 1 binnenschipper. jeugdige personen, zijnde vissohers, wa ren ingeschreven. Voor de eerste maal in 1927 werd des morgens vroeg, namelijk Zaterdag, visch- afslag aan het strand gehouden. De Visscherij-Maatschappij „Na Lijden Verblijden", directeur de heer A. Ouwehand Dzn. alhier, heeft haar vloot met een vier tal schepen vermeerderd, n.l. met twee mo tor- en twee zeilloggers. Deze vermeerdering geeft blijk dat men ten opzichte van de visscherij nog al opti mistisch gestemd is en we hopen dat dit goede voorbeeld veel navolging vinde. Bij den koster der Ned. Herv. Kerk werd gisteravond een ruit ingedrukt door een paar stoeiende jongelui. De politie stelt een onderzoek in. In de Nieuwe Kerk werd voor de zen ding 13.50, in de Oude Kerk f 10.25 gecol lecteerd. Voor de 0. K. ontving ds Rutgers f 5, voor de zending 12.50 en f2.50 voor de zieken verpleging. Bij een huwelijksinzegening in de O. K. werd f 5 voor de 0. K., f 2,50 voor de zen- RECLAME. (Zetpillen tegen aambeien) ƒ1.75 pen doosje van 12 stuk. ding en f 2.50 voor de armen gecolled Ook een gouden tientje voor de O K. In de N. K. werd bij extra collecte de zending f 74.76 gecollecteerd. NOORDWIJK. Vergadering van de Kon. Ned, Ml voor Tuinbouw en Plantkunde. In holel Royal hield de afd. Noort een zeer goed bezochte vergadering. altijd sierden bloemen en planten hel gaderlokaal. De voorzitter, de heet J Boer, opent met een welkomstwoord et den heer Endema, gelegenheid de notulg lezen van een vorige vergadering. Deze zeer uitgebreide notulen w® goedgekeurd. Mededeelmg wordt gedau van den heer H. Binnendijk cadeau i vangen is een spuitstok met toebehM voor de pulverijator. Aan den sec» wordt opgedragen om den dank van vis vereeniging aan den heer Binnendijk ove brengen. Een schrijven van de afd. Veluwa betreffende een aanbeveling van een ra daat voor het H. B., wordt voor kenm ving aangenomen. Hierna volgt besluurr kiezin? wegens bedanken van den Kromdijk Snr en periodiek aftreden van heer D. L. Grullemans. De heer Grullej wordt herkozen en als nieuw bestut wordt gekozen den heer F. A. Rusch. Hierna hield de voorzitier een eau over eerslbloeiende bloemen en planten, dit jaar is het moeilijk om te spreken vroegslbloeiende planten, daar door 't tv winterweer, verschillende planlen det heelen winter bloemen hebben voor bracht. Een geweldige hoeveelheid i riaal had de voorzitier ter vergadering! gebracht om bij de besprekingen ook eei ander te kunnen laten zien. De voord was lusschen deze bloemen en planla zijn element. Een hartelijk applaus van de leden ta aan dal zij het gesprokene door den vms ter op hoogen prijs stelden. De heer J. v. d. Wilden deelde als bij! derheid mede dal bij de Gebr. Egginl Voorschoten in de kassen te zien is eet! phanotus floribunda die een vruchl dn Tot nu toe is dat nog niet voorgekoruti ons land. Desgevraagd is den heer van Klare veearts, bereid op 23 Febr. a.s. zijn !o zegde lezing ie houden met als onder» „geneeskundige kruiden in het algemeen' Besloten wordt om een kort versla? de vergaderingen te plaatsen in hel wi blad van de Mij. Verschillende leden M gen zich daar zij een exemplaar van weekblad niet hebben ontvangen. Ook ti toe worden overgegaan om gebruik te m van de bibliotheek van de Maatschappij voorzitter zal het eerst enkele werkjes i vragen. Verder wordt er nog eens op ge» zen dat het gebruik van de pulverisator r de leden op f 0.75 per dag is gesteld en t niei leden f 1. Hierna werden de aanwer bloemen en planten besproken en veilt waarna de vergadering werd gesloten. NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda, De raad dezer gemeente vergadert Donderdag te 3 nar, met de volga agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek A. Meijer, Zilk, om p beschikbaar te stellen voor een pK ingevolge de Landarbeiderswet. 3. Benoeming van de leden V3tI hoofdstembureau voor de verkiezing ra) van den gemeenteraad en van de rt bureaux. 4. Vaststelling percentage plaatselijk komstenbelasting dienst 1927192& 5. Verzoek van ds. P. Hofstede oa trekking of wijziging der bepalingen ral plaatselijke politie-verordening, betrett hebbende op 't losloopen van honden! 6. Voorstel van B. en W. om hun w tiging te verleenen tot gunning ral werken, verband houdende met de rw structie van den 's-Gravendamschen we? den Scbuinschen weg. 7. Benoeming gemeente-werkman. 8. Verzoek van de Vereeniging tot I- ting en instandhouding van Ned.-Herv. len, tot aankoop door de gemeente van' perceel grond aan den Heerenweg. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Petronella Nicoletta, i J. v. d. Berg en C. J. Duivenvoorden Cornelis Petrus, z. v. N. L. Duindam ei Duivenvoorden. Catharina, d. v. J. v. d. Drift en A. Slootbeek. Klara 0 nelia, d. v. C. v. d. Vossen en K. v. d. Geest. Gerardus Franciscus Ja" z. v. A. Ruiter en M. P. Peters. Overleden: L. Vink, 55 j., te Noort* Uit 140 gegadigden is een voorin' opgemaakt voor gemeente-werkman, op1 salaris van f 30 per week. Deze luid' volgt: 1. P. v. d. Klugt; 2. J. Sela 3. C. van Schagen; 4 P. Koomen De werkman v. D. had het bjj hel mest kruien van de plank schuit te vallen en zijn arm te breken RIJNSBURG. BoIIenveiling. De heer Nic. Zandbergen staat ais een specialiteit voor het aanwinnen nieuwe tulpeosoorten, vooral a.g deltulpen" en Darwmnen Dezer werd een voorveiiing gehouden van nieuwigheden, thans in bloei getrokl"

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6