EET MEER CHOCOLADE REEPEN en speelbal der fortuin EET DAN voor s/echts o. 20528 LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 14 Februari Tweede Blad Anno 1927 'S morgens om 11 en 'S middags om A uur, BINNENLAND. FEUILLETON. GEMENGD NIEUWS. RECLAME. 8011 wanneer de maag begtnt te vragen, neemt de arbeidskracht af; voechzaa m vanatenkend gastmaal ten hove. Zsterdagavond had in de Galerijzaal ten ninklijken Paleize in het Noordeinde te ^ravenhage het gastmaal plaats door £L M. e Koningin aangeboden aan de actie! die- Dcle opper- en vlagofficieren van land- en macht hier te lande. Hel diner ving aan te halfacht nnr en erd opgelnisterd door muziek van de Kon. 'litaire Kapel, welke ditmaal onder lei- 'ng stond van den kapelmeester, den heer F. Bandel. De tafel was versierd met roode Crym- n Queen tulpen. Met de Koningin en den Prins nam ook hses Juliana aan den maaltijd deel. het nederlandsch belgisch verdrag. Naar wij vernemen, zegt de „Tel." zal de emorie van Antwoord van minister Van arnebeek op het Voorloopig Verslag der rste Kamer over het Ned.-Belgisch ver- ag zeer binnenkort verschijnen. wijziging d- en tuinbouwongevallenwet De heer van Gijn heeft een amendement gediend op hel wetsontwerp tot wijziging an de Land- en Tuinhouwongevallenwet H92. De bedoeling ran het amendement is, aar de regeering zelf erkent, dat de be- jfsvereenigingen volgens het K. B. van 8 ovember 1924 met f 35.000 per jaar teveei 'ast werden, het maximum der administr- osten. voor rekening der bedrijfsvereeni- gen komend, dat aanvankelijk werd voor leid en voldoende werd geacht, met 35.000 te verminderen en Yan f 125.000 te lengen op 190.000. FFINO VERMOGENSBELASTING, ENZ. Verschenen is een nadere nota van wa ging op het wetsontwerp, houdende nadere rzieningen ten aanzien van de heffing ii de vermogensbelasting, de verdedigings- :lasting I en de inkomstenbelasting. De in deze nota vervatte wijzigingen hou- en verband met het. na de indiening van it wetsontwerp, in werking getreden nieuwe -etboek van Strafvordering. STAATSREKENING 1924. De cijfert der Rekenkamer. De Minister van Financiën heelt aan de eede Kamer doen toekomen de door de Igemeene Rekenkamer opgenomen en ge oten rekening van Staatsontvangsten en Hgaven over het dienstjaar 1924, vergezeld _n afzonderlijke verslagen der gedane uit ven ten laste der hoofdstukken II tot ei :t XI der Staatsbegrooting voor dat dienst Uit deze rekening blijkt dat de totale ont- gsten (gewone, buitengewone en crisis- nst) hebben bedragen f 644.592.852.82, de tgaven f702.831.420.208, zoodat het dienst er 1924 een nadeelig slot aanwijst van 58.238.567.38s. In de Millioenennota van September 1923 erd het tekort geraamd op f 175.842.392.62, «ijl in de jongste Millioenennota van Sep- ber 1926 de voorloopige cijfers voor 1924 n tekort aanwezen van f 60 184.687.845. In de Nota van September 1926 werd bij voorloopige cijfers over 1924 aangelee rd, dat de gewone dienst een overschot kte van f 1.197 922.47s, terwijl in de het ar daarvoor verschenen Nota een tekort op ien dienst was geraamd van f 28.562.409.38. it de thans verschenen rekening van de ekenkamer blijkt nu, dat de gewone nst over 1924 een overschot heeft van 2674.020.255. WOEKERBESTRIJDING. De Nederlandsche Vereeniging voor Ar- azorg en Weldadigheid heeft aan do isters van Justitie en van Binnenland- Zaken en Landbouw doen toekomen prae-adviezen inzake den woeker en de 'jding daarvan uitgebracht in haar 'de algemeene vergadering alsmede het ^slag dier vergadering. Naar het Engelsch van RAFAEL SABATINI. Geautoriseerde vertaling van A. T. ...Ik zou medeplichtig aan het bedrog 'n. -.Dat rou niet uitkomen. U kan me ver- uwen, dat ik dat zou welen te voor- jomen." „Maar ik zou daarom toch medeplichtig |jn Albemarle was nog ernstiger dan te ;°ren, zijn wooren waren meer overwogen Langzamerhand kreeg het gelaat van 0 p3 zijn gewone somberheid weer terug. 1 ..Begrijpt ge het?" zei de Hertog droe- 1>er^a?r-^0^es wenscDte het niet te begrij- ar 1 Kh^ onrustig in zijn stoel heen ®!r- zich eiüdelijk over de tafel *T den Ilertog toe. VP!dezen W -.- in het uur. dat rlo* nood verheertmet een 'bieren n- en gebrek aan ervaren dan zou er toch zeker wel aai?iRing ziJn voor t ™arle schudde weer het hoofd, Er -ien treurig gelaat, -r b^drft^1100 rechtvaardiging beslaan Een rvnWe r7-,voor vervalsching." kk keken zij elkander aan. Zij meende een en ander onder de aan dacht le moeten brengen van beide minis ters. hopende dat de organen en instellin gen binnen welker gebied de bestrijding van den woeker, op welks treurige gevot- gen in die vergadering opnieuw licht is ge worpen. kan geacht worden te liggen, door den invloed der Regeering ten sterkste mo gen worden aangemoedigd in hun strijd te gen dü maatschappelijk kwaak, dat zooveel ellende veroorzaakt voor noodlijdende per sonen en gezinnen. PERSONEELRAAD NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. In de jongste vergadering rvan den Perso- neelraad kwamen meerdere personeelaange- legenheden aan de orde. Inzake herclassificatie werd besloten het standpunt te handhaven, dat de voor het Rijkspersoneel hooger geclassificeerde stand plaatsen ook dienden te gelden voor het spoorwegpersoneel. De raad zal zich opnieuw tot de regeering wenden en terzake een audiëntie aanvragen. De raad vond geen aanleiding om een ver zoek in overweging te nemen, strekkende om de bij de jongste herziening van het R. D. V. en loonregeling afgewezen voorstellen, thans reeds opnieuw bij de directie aanhangig te maken. De raad werd bij het bepalen van dit standpunt uitsluitend geleid door de be langen van het personeel. Besloten werd aan de directie te verzoe ken: de kaderlijsten op de stations op een goed bereikbare en goed zichtbare plaats op te hangen; het werk der schaalknechts, on der-I adingmeesters en voorlieden-arbeider zoo nauwkeurig mogelijk te omlijnen: aan den Personeelraad de bevoegdheid te verlee- nen om aan enquêtes over belangrijke voor vallen deel te nemen; om het personeel werkzaam op seinhuis D. H. S. te Rotterdam te benoemen tot lsten seinhuis wachter. Voorts besloot de Raad om bespreking te vragen over beslissing der directie, waar bij is bepaald dat de toelagen voor boekhou den en vreemde talen niet medetellen voor de berekening van den pensioengrondslag. Tegen de door de directie aan de orde ge stelde wijzigingen in het „R.O.K. 1921" voor personeel bij de electrische exploitatie, had de raad geen bezwaar; aan de directie zal echter worden verzocht als overgangsmaat regel te willen bepalen, dat het thans in dienst zijnde personeel ten gevolge van de nieuwe keuringseischen, niet wegens afkeu ring zal ontslagen worden, maar in een zoo gelijkwaardig mogelijke betrekking zal wor den gehandhaafd. Voorts werd bepaald, dat op 13 Maart 1927 le Utrecht onder leiding van den personeel raad een congres van afdeelingsbesturen uit Nederlandsche Vereeniging, St Raphael, P. G. S. en B. A. N. S. zal plaats hebben, ter behandeling van het vraagstuk der dienst en rusttijden van het spoorwegpersoneel. Op dit congres zal van elke organisatie een in leider optreden. Aan dit congres zal vooraf gaan een gecombineerde hoofdbesturen-ver gadering van de deelnemende bonden. indische verlofgangers. De vereeniging van Indische verlofgan gers heeft in de bovenzalen van de Oranje- Sociëteit in Den Haag haar jaarlijksche al gemeene vergadering gehouden. De heer Janssen van Raay opende de ver gadering en bracht het rapport der vereeni ging over het afgeloopen jaar uit. Volgens dit verslag mocht de vereeniging zich in een toenemenden bloei verheugen, niet alleen hel aantal leden nam belangrijk toe, maar ook vermeerderde het aantal donateurs niet onbelangrijk. Hierna bracht de secretaris-penningmees ter zijn jaarlijksch verslag uit, waaruit nog duidelijker bleek, dat de vereeniging in bloei was toegenomen. Sinds 1924 was het ledental met 150 pet. toegenomen en de in komsten met 180 pet. De aftredende leden van het bestuur wer den op voorstel van den heer Evers bij accla matie herkozen. In de plaats van het, we gens familieomstandigheden aftredende be stuurslid de heer Hondius van Herwerden, werd onder algemeene instemming benoemd de heer B. A. Crul, voorzitter van den Ka tholieken Onderwijzersbond in Nederl.- Indië. Holles trachtte de wanhoop uit zijn gelaat weg te houden. Toen zonk hij langzaam in zijn stoel terug. Hij zal even peinzend zijn oogen op den gewreven vloer gericht, toen reikte hij, even zuchtend en zijn schouders ophalend naar den hoed, die daar naast hem lag. „fn dat gevalHij hield op, om iets in le slikken, dat zijn stem minder vast scheen te makenblijft mij slechts over, af scheid te nemen." „Neen, neen." De Hertog leunde voorover en legde zijn hand op den arm van zijn bezoeker. „Wij scheiden niet zoo, Randal." Holles keek hem aan, nog steeds inwen dig worstelend, om zijn zelfbeheersching le bewaren. Hij glimlachte even met zijn droe ven, onweerstaanbaren glimlach. „Gij heer, zijt een man onverstelpt door zaken; de last van een slaat in oorlogs toestand ligt op uw schouders, ik „En toch zult ge blijven eten." „Eten?" zei Holles, en hij vroeg zich af, waar en wanneer hij weer zou eten, want een openlegging van zijn omstandigheden moest volgen, nu een poging om ze le ver beteren mislukt was, en hij kon niet lang°r genieten van de weelde van Paul's Head. ..Om te eten, zooals ge verzocht waart, en de kennismaking met Hare Genade te ver nieuwen." Albermarle duwde zijn stoel terug en stond op. „Zij zal blij zijn u te zien, da' weet ik. Kom mee. Het etensuur is reeds voorbij." Langzaam, nog aarzelend, stond Holles op. Zijn hoogste verlangen was, hier vandaan te komen, weg van Whitehall, alleen te zijn met zijn ellende. Maar ten slotte gaf hij (oe. en later had hij geen reden, daar spijt van te hebben. Reeds dadelijk bij het begin deed DE „OP TEN NOORT" TE WATER GELATEN. Zaterdag is te Amsterdam van de werf der Nederlandsche Scheepsbouw-Maat- schappij aan de <rverzijde van het IJ met gunstig gevolg te water gelaten het dubbel- schroef passagiersschip Op ten Noorl, in aan bouw voor de Koninklijke Paketvaart Maat schappij. Dit schip, dat het grootste zal zijn van de vloot der Kon. Paketvaart Mij., heeft de volgende afmetingen- lengte 129.38 M., breedte 16.76 M., holte 7.72. M. De waterverplaatsing zal 8600 ton be dragen, de snelheid ló'/a mijl. Het schip zal worden voorzien van een complete passagiersinrichting le en 2e klasse, terwijl op de tusschendekken plaats ruimte is voor een groot aantal tusschen- dekspassagiers. De doopplechtigheid is verricht door me vrouw de douairière jhr. A. A. van Teylin- genop ten Noort, dochter van wijlen jhr. L. P. D. op (en Noort, wiens naam het schip draagt. A. GOEDEWAAGEN Sr. t In den ouderdom van 76 jaar is te Gouda overleden de heer A. Goedewagen Sr., direc teur der N.V. Goedewaagen's Koninklijke Hollandsche Pijpen- en Aardewerkfabriek. De overledene was ridder in de orde van Oranje Nassau, jarenlang lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken en van het departement Gouda van de Mij. lot Nut van het Alge meen, voorts van de gezondheidscommissie en de commissie van toezicht van de Ned. Herv. kerk. Bjj Kon. besluit is verheven in den Ned. Adel met de praedicaten van Jonk heer en Jonkvrouw J. A. Stoop, wonende te Ti el, met al zpn wettelijke zoo manne lijke als vrouwelijke nakomelingen. Te Hilversum is op 80-jarigen leef tijd overleden de gep. generaal-maioor C. J. Vaillant. meisje door de tram gedood. Bij het viaduct aan den Leidschen Straat weg is gistermiddag een droevig ongeluk gebeurd. Een ongeveer 22-jarig meisje, ver moedelijk een dienstbode uit Wassenaar daar ieder legimitatiobewijs ontbrak kon haar identiteit nog niet vastgesteld wor den werd door een motorwagen van de H.T.M., welke zich in de richting Leiden bewoog, beide beenen afgereden. Toen zij door den Eerste Hulpdienst naar het zie kenhuis werd overgebracht, is zij onder weg overleden. Naar verluidt zou zfj uit de Wassenaar- sche tram gestapt zijn, en door onvoor zichtig oversteken van de rails onder den motorwagen van een van den anderen kant komende tram zijn geraakt. inbrekers op heeterdaad betrapt. In de afgeloopen week heeft de politie te Rotterdam een speciale surveillance in gesteld, die uitgaat van de centrale re cherche. In verschillende wijken der sta.i gaan rechercheure van het hoofdbureau in ploegen van vier surveilleeren. Zaterdag nacht bevond rich tegen 4 uur zulk een ploeg in de Lusthofstraat. Besloten werd met het oog op de inbraken, die de laatste weken in de winkels der Unie-Maatschap pij werdeD gepleegd, deze winkels een<i aan een bijzonder onderzoek te onderwer pen. Geheel toevallig werd daarom in de Lusthofstraat de ÜDie-winkel, die in pand 115 gevestigd is eens nader onderzocht. Twee rechercheurs stelden zich buiten op, terwijl de twee andere aan de achter zijde het pand naderden. Zij kloranicïi daartoe over een schutting, doch nauwe lijks binnen de omheining, zagen zij twee manne-n wegrennen. Dez© trapten een groote spiegelruit van de étalage in en kropen door het gat in de ruit de straat op, waarna zij wegrenden. De buiten ge poste rechercheurs, door het gerinkel op- de verwelkoming van Hare Genade hem goed. De zware, opgeschikte, slordige vrouw keek hem aan toen Albemarle hem bij haar bracht. Toen, op haar knieën slaand, als uit drukking van haar verbazing, sprong zij op en kwam naar hem toe. „Zoowaar ik leef, het ia Randal Holles!" En zich op haar teenen verheffend en zijn schouders vasthoudend, gaf zij hem een kus, voordat hij er op verdacht was. „Het is gelukkig voor George, dat hij u mede gebracht heeft, om zijn laatkomen te verontschuldigen," voegde zij er knorrig bij. „Het eten is al tien minuten klaar, en koud worden bederft het goede vleesch. Kom mede." „Ge zult me aan tafel vertellen, welk goed geluk u hier brengt." Zij nam zijn arm en bracht hem naar hun eenvoudige tafel, die Pepys welke van de goede dingen dezer wereld hield ver klaard had. beladen te zijn met vuile scha len en slecht vleesch. Zij was zeker niet hertogelijk, noch in bijzaken, noch in be diening. Maar dat was de gastvrouw ook niet en geen menschelijke macht kon haar dat maken. Tot het laatste toe was zij Nan Clarges. de dochter en weduwe van een hoefsmid, de naaister, die Monk had leeroD kennen toen hij twintig jaar geleden in den Tower gevangen zat. en die hij in een onge lukkig uur, zooals algemeen geloofd werd, getrouwd had. Zij telde weinig vrienden in de groote we reld. waarin haar echtgenoot zijn bezig heden had. terwijl degenen, die zij vroeger gehad had allang van haar vervreemd wa ren. Daarom schatte zij des te hooger de wei nigen de zeer weinigen die zij met den naam van vriend vereerde. merkzaajii gemaakt, zetten het tweetal na. Zij losten vier schoten in dc lucht, waar op de vluchtelmgen bleven staan en zich -gewillig overgaven. Zij bleken te zijn L. v. K. en D. N. W., twee recidivisten, goede bekenden van de politie en de justitie, die reeds herhaal delijk wegens inbraak waren veroordeeld. De buit, ten bedrage van f 400, werd bij fouilleering nog in hun berit gevonden. Het tweetaJ heeft een volledige bekente nis afgelegd. In denzelfden nacht was eveneens inge broken in een Unie-winkel aan de Bent- huizeratraat. Hier was uit een kasregister een bedrag van f 300 gestolen Gebleken is echter, dat de op heete.-daad betrapte u brekers met deze inbraak niets uitstaande Rebben. Wel wordt vermoed, dat hier de zelfde bende aan het werk is. Thans wordt nog onderzocht in hoeveree de beide aan gehoudenen schuldig waren aan andere inbraken in Unie-winkels. („Tel.") het werd te duur. Een jongeman, afkomstig uit een plaatsje in de buurt van Dordt, toonde al eenigen tjjd veel ambitie om godsdienstleeraar te worden. Tweemaal per week reisde hg per Dordtsche boot naar Rotterdam, om onder richt te ontvangen. De reis kwam hem op den duur te kostbaar en daarom vroeg hü aan de reederij reductie, omdat hij toch een algemeen geestelpk belang zou gaan dienen De reederij weigerde hem een goed- kooper vervoer toe te staan en toen liet de jonge man bij de drukkerij, welke altijd de passagebiljetten drukt, 100 vervoerbe- wjjzen maken. De drukker vond het wel wat vreemd, dat de reederij ditmaal slechts 100 biljetten bestelde, en informeerde daar om eens op het kantoor van de reederij. Daar bleek men natuurlijk van niets te weten. De politie werd gewaarschuwd en toen de jonge man het bestelde drukwerk wilde afhalen, vond hij op de drukkerij een rechercheur, die hem verzocht even wat op te schrijven, teneinde na te gaan, of deze jongeman inderdaad de opdracht gever van den drukker was. De jongeman schreef inderdaad het verlangde briefje, maar hij deed dit met een verdraaide hand en onderleekende het met een valschen naam. De rechercheur bracht hem daarop over naar een politiebureau, waar hij tenslotte door de mand viel en een bekentenis af legde. De jongeman, die den indruk maakte, niet heelemaal normaal te zijn, is daarop heengezonden. oven gesprongen. Zaterdagmorgen sprong bij den bakker A. S. aan het Steegoversloot te Dordrecht een der ovens. S., die er vlak bijstond, En tot deze behoorde Randal Holles. Door zijn groote achting voor Monk en zijn ge makkelijke goedhartigheid had hij in de eerste tijden van Monk's huwelijk, Monk's vrouw met eerbied behandeld en bejegend met de achting, aan haar gehuwden staat verschuldigd. Zij stelde hem vragen, terwijl zij met veel lawaai at, totdat rij niet alleen den toestand van zijn lotgevallen wist, maar ook de reden van zijn terugkeer naar En geland. de verwachtingen, die hij gekoes terd had. en dat haar eigen echtgenoot die had teleurgesteld. Het maakte haar woe dend. „Mijn hemel!" riep zij haar hertogelijken heer en meester toe, „zou je hem als een bedelaar van de deur gestuurd hebben? Hem Randal." Zijn Genade, de onverschrokken, eerlijke George Monk, die zijn heele leven zoo vast het rechte pad begaan had. die geen mensch vreesde, zelfs niet den koning, dien hij ge maakt had, sloeg zijn trotsche. ernstige oogen neer voor den toornigen blik van deze feeks. Hij was een groot krijgsman, zooals men weet. Hij alleen had eens stand gehouden tegen een oproerig regiment in Whitehall, en had de ongehoorzaamheid bedwongen door de onverschrokken over macht van zijn persoonlijkheid. Maar hij was bang voor zijn druktemakende hertogin die bangheid was waarschijnlijk grooter dan de angst, waarin eenig man bij hem vandaan gegaan was. „Ja, ziet ge, lieve vrouw, volgens mijn opvattingen...." begon hij onrustig. „Uw opvattingen 1" riep zij verachtelijk. „Het zijn mooie opvattingen. George, als ze je beletten een vriend te helpen." „Ik zou hem aan <Je galg kunnen helpen," kreeg de volle laag ijzer en koolstof in het gezicht en bekwam a3n het bovenlijf en het gelaat zoo ernstige brandwonden, dat overbrenging naar het gem. ziekenhuis nood zakelijk was. Vermoedelijk zal S. het licht zijner oogen moeten missen. diefstal in een juweelenzaak. Er is Vrijdagavond ingebroken bij do juweliersfirma E. Al Davidson op den Nieuwendijk, te Amsterdam. De winkelier, de heer Vegt, die voor den heer Davidson de zaak drijft, ging omstreeks acht uur met zijn echtgenootc de deur uit, met de bedoeling een eindje te gaan wandelen. Hij liet de eigenlijke winkeldeur openstaan, doch sloot de deur van het ijzeren scherm. Dit is voorzien van een slot, een z.g. pompslot, dat men nog wol in ouderwet-schc brandkasten aan treft. Bij zijn terugkeer bemerkte hij, dat de deur van het scherm geopend was. Of de daders het licht hebben ontstoken of gebruik gemaakt hebben van electrische zaklantaarn, is niet na te gaan Wel, dat zij rustig de gouden voorwerpen cn cdcl- steenen gesorteerd hebben. Het zilver en imitatie is alles ter zijde gelegd. Over den grond lagen étui's verspreid en het meeste geld was uit den winkel verdwenen Ook de étalagekast was ge plunderd. De dieven hebben tevens het verdere deel van het huis niet ongemoeid gelaten. Uit een buffetkast hebben zij f 200 meegenomen, de bedièrn omgekeerd, maar niets gevonden. De politie is den hee- len nacht en morgen bezig geweest. In den loop van den nacht zijn overal foto's genomen. Naaj* de commissaris van politie mede deelde, heeft hij reeds een gestolen ring opgespoord. Zaterdagmiddag was men nog met den inventaris bezig, zoodat het be drag dat aan goud en juweelen is mede genomen nog niet met zekerheid is te schatten. Alen rekent het thans op 25 a 30- duizend gulden Van het gestolene was ook een deel in commissie. De inbraak moet in een halfuur tijds zijn afgeloopen. In do nabijheid van den winkel bij den Dam moet, toen do mannen binnen waren, een politie-agent gestaan hebben. Deze heeft echter ook niets gezien. een kachel voor een appel en een ei. Men meldt uit Almelo aan de „Msbde": Een bekend Haarden- en Kachelmagazijn te Almelo, adverteerde eenige weken gele den. dat aldaar voor „een appel en een ei" een kachel te verkrijgen was Een pien tere juffrouw verscheen dezer dagen op genoemd magazijn, deponeerde een appel antwoordde hij. ..Wees nu geduldig, en laat ik het uitleggen." „Ik zal geduld noodig hebben. Nu man?" Hij glimlachte vriendelijk, als om Ie loonen, dat hij vriendelijk was, omdat'hij geen lust had, zijn meesterschap te toonen. Zoo goed mogelijk, maar niettemin telkens onderbroken door een stroom minachtende uitroepen, maakte hij den toestand duidelijk, zooals hij dit al voor Holles gedaan had. „Nu. George!" zeide ze. toen zij uitge sproken had. en haar dik, rood gezicht stond verbaasd. „Je wordt oud. Je bent de man niet meer, die je waart Jij, de maker van een koning! Ha!" Zij striemde hem met haar minachting. Waar is het verstand dat Karei Stuart weer op den troon hielp? In die dagen werd je niet door de eerste belemmering afgeschrikt. Wat zou je zon der mij zijn. vraag ik mij af. Je hebt mij noodig, om je te doen zien, hoe je een vriend kunt helpen, zonder de aandacht op hem te vestigen van hen, die hem kwaad zou den kunnen doen." „Als je dat kan doen, lieve „Of ik dat kan? Als ik het niet kon. had ik mijn hersens wel kunnen laten braden voor het avondeten. Heb je geen andere commando's te vergeven, dan die hier in het land?" Hij trok zijn wenkbrauwen op. alsof iets In zijn geest in haar woorden antwoordde. „Zijn er geen koloniën van het konink rijk Engeland? Hoe staat het met Oost- en West-Indië? Ik weet. dat er een deel van Indië is. waarheen officieren voor goed gezonden worden Wie zou zich om Ran- dals naam of geschiedenis bekommeren, als hij daar eenmaal was?" „Wel! Dat is een idee!" (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5