ANEKDOTES. hoor dat het zoo'n mooi boek is waar je allebei zoo van geniet. Sierk en Henk Haantjes, dat raadsel van de hoedenfabrikanten heeft er al eens in gestaan, maar dat andere zal ik bij gelegen heid eens plaatsen. Johanna van der Mey, kijk maar bij het lijstje namen van brievefi der vorige week, dan, zie je dat je brief niet verloren was. Wel aardig als ik een kiekje van het Zand- liuis krijg. Leg mij dan maar meteen uit waar het precies ligt. Nelly Rijsdam, natuurlijk vond ik het goed, dat je weer mee ging doen. Emanuel Eljon jammer dat we elkaar niet even zagen, je doet al zoo lang trouw mee, ik zou je graag eens hebben gesproken. Mijntje Dubbeldam dat raadsel van zee ziekte heeft er al eens ingestaan. Glasina Ciggaar zag je dat ik nu je brief der vorige week ook nog ontving. Heb je een prclligen verjaardag gehad, gebruikte je toen dadelijk een velletje van je nieuwe post papier om aan mij te schrijven? Annie Blansjaar.^woon je eigenlijk in Lei den of logeerde je er alleen maar bij je grootmoeder? Marie Visser je mag gerust mee doen met de raadsels maar ik ben geen mijnheer, maar de Leidsche raadseltdnte aan wie je schrijft. Drietal Koevoet lang schriftelijk ant woord is ditmaal niet noodig, want ik heb Jasper en Arie pas gesproken. Jammer dat Coba er niet ook b;j was, dan zou ik jullie nu alle drie kennen. Nico van Wijk. ja zeker ken ik de Stads gehoorzaal. ik heb toch vroeger in Leiden gewoond en na dien lijd ben ik er o zoo dik wijls nog geweest in die zaal op concerten als ik in Leiden logeer. Corrie en Diewertje Uittenbogaard van jullie vond ik alleen maar een brief van ver leden week. niets van deze week. Zoo, lo geerde M. op de Zuidwal. dat is een heel eind van mij» vandaan. Ze geniet zeker veel, zoo telkens uit logeeren.'maar jullie geniet thuis ook veel met vriendinnen en dikwijls uit naar kennissen of familie. Louise en Bep Planje is het zoo'n mooi boek. schrijf er maar eens in. wanneer en waarvoor ie het hebt gekregen. Als later Bep trouw meedoet, dan loot zij misschien wel eens gelukkig. Herman Zaalberg, ik vind je anecdote grappig en zal die later eens plaatsen. Je weet dat ik erg veel van hondjes houd. De familie waar ik hier logeer, heeft een vree- selijk aardig jong hondje en een jonge poes, die twee zijn dol ip elkaar. Drietal Elderhorst ik kon heusch deze week niet bezoekjes brengen bij mijne raad- seljeugd, ik was alleen even in de kliniek, maar misschien heb ik jullie even op straat gezien, dat weet ik nu nog niet terwijl ik dit schrijf. Gezellig dat je tante weer eens overkwam. Annie van Oort, neen hoor ik kan niet batiken. het was heel vriendelijk van je aan geboden. Ik heb zóóveel nieuwe raadsels en anecdotes in voorraad, ik kan die dan heusch niet allemaal dadelijk plaatsen. Wat je nu stuurde zal ik bij mijn voorraad leg gen. Ik was toen ik nu kwam, niet aan de Barbarabrug afgestapt. Carel Hansen heb jij ook zoo genoten van al die dieren op de tentoonstelling, er was heel wat te bekijken, maar ik begrijp ook- best wat je schreef, dat-het er eên vreeselijke herrie was zóóveel dieren in eene zaal, wat een leven. Margaretha Sierag en Plonia Smits terwijl ik dit schrijf, heb ik jullie nog niet gezien, dus je mooie boeken ook nog niet, je had wel even naar mij toe mogen komen, of durfde je dat niet? Aardig dat jullie wat vroeger van school mocht gaan om de prijzen te halen. Neeltje en Sientje de Jong blijft nu maar trouw meedoen, je kan wel om beurten schrijven en dan samen onderteckenen. Annie Bavelaar ze zullen je hoop ik de kindercourant wel weer brengen dus dan lees je dit. Gelukkig dat de operatie nu voor bij is. Wat krijg je veel bezoek Als ik meer tijd had. kwam ik je ook even bezoeken. Lien de Graaf je briefje verleden week kreeg ik pas na vele dagen, het had gezwor ven. want er slond een verkeerd adres op. ik woon op no. 157 niet 47 en nu had de post telkens daar aangebeld en geen gehoor ge kregen. Ik heb je briefje gelezen en vind het vreeselijk vervelend voor je. Ik zeg legen jou hetzelfde als hiervoor tegen Annie B.. dat ala ik meer tijd had dezer dagen ik je eens even kwam bezoeken, maar het zal er vrees .ik. niet van kunnen komen er is altijd zóó veel wat ik wel zou willen doen, als ik in Leiden ben. Beterschap hoor, en als je tijd en lust hebt, dan stuur je mij maar eens een berichtje. Annie en Tini Epskamp, dat is wel eens een aardig buitenkansje zoo opeens een dagje vacantie en dan ook geen huiswerk vooral als het zooals nu voor een feestdag was. Neen hoor ik heb toch een brief van Ploni gehad, maar ze mocht niet uit, ze was verkouden. En nu allen hartelijk gegroet tot de vol gende week. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. De volgende week ben ik weer gewoon thuis, Den Haag, Frederik Hendriklaan 157. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIG NUMMER. 1. Emma, zet u thee? 2 Ouder worden. 3. N 1 ij m emmer N ij m e g e n degen een n 4. Rapenburg, been, raap, brug, peer. 5- Schoorsteenvegers. 6. Omdat hij er niet op kan springen. 7 Luchtkasteel, kus, kachel, leest, stuk. 8. Moor den aar. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Willy de Neys, Suus de la Rie, Jansje •Sjardijn, Jan Olivier, M.-Jongeleen, Clasina Ciggaar, Nico van Wijk, Wim Krassenburg, Louis Krassenburg, Jan Evers, Herman Zaalberg, Glazina van -Venelie, Teunis Werkhoven, Louis Planje, Beppie Planje, Mien van der Horst, Wim Oppelaar, Jaap Bronsgeest, Piet Nieboer, Jantje Labordus, Willem Overduyn, Jan Overduyn, Jo Aal- bersberg,v Frans Popken, Cornelis Blaauw, Otto Nekeman, Koos van de» Mark, Jan Smit, Hannie Willems, Chris Stikkelorum, Coba van der Wart, Jasper Koevoet, Arie Koevoet, Coba Koevoet, Corrie der Hertogh, Louis de Hertogh, Wim de Bruin, Annie de Bruin, Annie van Ocvrt. Nellie Broers, Cor rie Broers, Dirkje Hopman, Neeltje Ilooger- dijk, Thomas Dingjan. Alida Hevmans, Rina Oudshoorn, Lenie Oudshoorn. Aart van de Nadort, Iren Garszky, Nelly Hagoort, Lies Hagoort, Tootje Paats. Koos van der Linden, Ansje de Gelder. Bram Linschooten. Ali de Groot, Bep Spierenburg. Otto Crabbendam, Leendert Elderhorst. Theo Elderhorst. Betsie Elderhorst,. J. W. Ridderikhoff. Piet van der Laken, Frans Schimmel, Margaretha Sierag, Geertje Schipper, Timmy Gooi. Jan Wasse naar, Jaap Roos. Maria van Duyn, Dionisyus van der Tuin, Mina Nieuwenhuis. Gerbrand Breedijk, Greta Breedijk, Nelly vdn der Voet, Cornelis Jean Lissenberg, Nellie van Dijk, Leen Oudshoorn, Neeltje Oudshoorn, Guurtje Oudshoorn, Marietje Oudshoorn, Bertha Mulder, Lucas Mulder, Coba Mulder, Ploni van der Meer, Annie de l'Ecluse, Marie Visser, Kees Boer. Willem van den Ham, Cornelis van der Ham. Bram den Older, Alphons Delforterie, Koos Ilofstra, Thomas Hofstra. Corry van Stralen. Coot je Poldervaart, Toos de la Bije, Gerda Bakker, Jo de Jongh, Heiltje Vis, Wiesje Vis, Mini Metselaar. Bertus Sligtenhorst. Veel brieven uit de Boerhaavestraat. Brieven der vorige week van Wim Ilarm- sen. Marie Visser. Timmy Gooi, Bram Lin schooten, Johanna van der Mey, Annie Blansjaar, Clasina Ciggaar. Grela Breedijk, Gerbrand Breedijk. Miintje Dubbeldam, Ja- coba Körndorffer. Diewertje Uittenbogaard, Corrie Uittenbogaard. Een brief zonder naam op een velletje uit een schrift, waarin wordt verteld, dat iedereen weer beter is en aaii het werk Van wie is die brief? Annie en Tini Epskamp. uL Nog een tweede bezending b: goede oplossingen ontvangen va Sleglenhorst, Mijntje Dubbelda: Lens, Annie Bavelaar. Betje I Hendrik Jan Eroeksema, Ham Emanel Eljon. Neeltje de Jong. Jong, Carel Hansen. Nelly Rijf Lens. Corrie Koopman. Marianc Marie Kouprie. Nellie Kouprie. prie, Johanna van der Mey. Mari son. Bertha van Iterson, Rika vi Lena Oostveen. Jacobus Favier. gemans. Jopie Maartense, Nic Sierk Haantjes, IJenk Haantjes. Nettie van Riessen. RAADSELS Raadsels voor allen om nit te de grooteren 4. de kleinere I. Ingezonden door Thomas Di 't Zijn zes en twintig rare lieer Die 't heele land regeeren; Zij eten geen brood, zij drinken Raadt eens. wat rare heeren dal II. Ingezonden door Corrie Wag Wie weet het verschil tussche 2 X 2 4 en een zuur au: III. Ingezonden door Frans Po| Een mooi groot dorp in Zuid-IT G letters. 4, 5, 6 een zeer nuttige vogel. 3, 1. 3 voedsel voor kleine kii 3, 5, 6 iets waar men mee sc 1, 3, 3, 5, 2 een vrucht. IV. Ingezonden door eenige kint Waarom heeft een soldaat kopt pen aan zijn jas? V. Ingezonden door Willem en Cor v. Een spreekwoord van 7 wt letters; het begint met een D. 14, 4, 8, 25 een trouw huisdie 1 i, 2, 25, 7, 24 is niet gisteren 28, 29, 12, 13 eet men mee. 14, 1G, 10 een onzijdig lidwooi 19, 4. 21, 1 is een edel metaa 23. 24 is niet uit. G, 7, 5, 9, 10 is een graansoort VI. Ingezonden door Hannie Mit Zonder schip en zonder ma Zonder zeilen, zonder brugg Draag ik heel uw lichaaii Op der blauwe waat'ren n Wie ben ik? VII. Ingezonden door Gerrit Ma Welke visschen eet men -niet? VIII. Ingezonden door Jan Ever* Mijn eerste ligt op den vloer, mij groeit in den tuin, mijn geheel i' schip. Ingezonden door Jo Madei Stadsjongen (die alleen maar il parken enz. wandelt, waar het is op het gras te loopen. en nu wandelt). „Kijk Moeder dat is precies gr' „Precies gras? ventje, het i« ,,Hoe kan dat nu, en je mag er pen."

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 20