CORRESPONDENTIE. lillen keken naar Marietje, die-zoo-parman- tig-decd. Maar Marietje lette daar niet op; ze ging alleen vlak voor het nieuwe meisje slaan en vroeg haai-: „Jij komt ook uit Indië, ja? Jij komt van waar?" 't Nieuwe meisje keek eerst nog even verlegen naar de juffrouw, maar daarna antwoordde zij heel zacht: „Van Ambon ..Jij verstaat wel, wat ik jou vraag, ja?" ging toen Marietje voort. 't Bruine meisje knikte. En Marietje ver volgde: „Zeg, Nonnie (jongejuffrouw), als jouw pa roept, hij zegt wie?" „Als mijn pa roept, hij zegt Suusjc," ant woordde nu wat luider het kind. „En hoe heet je verder?" begon nu weer de juffrouw. „IIcct niet verder," zei het meisje. Marietje proestte het uit. „O, juffrouw, zoo moet u het niet vragen," zei ze. En toen weer tot het meisje: „En wat zegt jouw ma, als zij roept jouw pa?" „Patipochocloc," is het antwoord. „Nu hoort u het, juffrouw." zei Marietje, „ze heet Suusje Patipoehoeloc!" „Wel, wel, dat heb je handig gedaan, Marietje," prees de juffrouw. „Neen, van daag was je niet dom!" „Moeder, ik was vandaag niet dom," zei Marietje, toen zij uit school kwam. ,,'k Was knapper dan de juffrouw!" En toen vertelde Marietje van het nieuwe meisje. Wat moest moeder toen lachen. „Wees nu voortaan niet meer dom, Hietekc" zei ze. „Ik zal mijn best doen, moeder," beloofde Marietje. TANTE JOH. Ja, kinderen, ik zit dit in Leiden aan jullie te schrijven £n er zullen er wel bij zijn, denk ik, die als ze deze corresponden tie lezen en het antwoord aan hen gericht, zeggen zullen: hë, dat wist ik al want ik heb de raadseltante deze week gesproken. Niet waar lieve jeugd uit de Bocrhaave- straat, nu hebben we elkaar toch gezien en gesproken. Ik vond het toch zóó gezellig toen ik daar bij jullie was. Zeg, Ilenk Hofker weet je nu goed hoe die tante er uit ziet, aan wie je schrijft? Ik ken jou nu goed en wie weet of we elkaar niet nog eens zien. Ga je nog telkens in het zonnetje wandelen met je witte muts op? En lief klein bazuin engeltje nu heb ik je eendje ook gezien. En Baby nu weet ik wat voor mooie kaart jij hebt gekregen voor je verjaardag van je Pappa. Bart heeft zoo netjes zelf met druk letters aan mij geschreven. Nu ken ik ze al lemaal die daar Maandag lagen, Janneman, Kees Ruygrok, Hcnkie Vlieland en dat lieve jongetje dat pas was gekomen, toen ik bij •zijn bedje kwam en die daar met de kinder courant lag. Als ik nu weer brieven van jul lie krijg, dan weet ik precies hoe jullie er uitzien en dat jullie het daar heel prettig •hebt. Willem en Jan Overduyn, heerlijk hoor dat Zusje zoo flink groeit, en heeft ze al in een kinderstoel gezeten, dat is flink. Gaat ze nu telkens uit in den wagen, dat vindt «e zeker wel heerlijk. Jo Aalbersberg, dat lijkt mij een heel prettig jongensboek, zooals jij het beschrijft, al die avonturen van die zeven jongens. Jansjc Sjardijn. ik weet den Lage Rijndijk wel. maar die is toch weer een eind van den Hooge Rijndijk, de heele Zijlsingel is er toch immers tusschen. Jammer dat je bol nog niet verder is uitgekomen, heb je er wel voor gezorgd zooals was gezegd? Mijntje Dubbeldam en Jacoba Korndörffer, zijn jullie 2 vriendinnen? wou je graag sa men mee gaan doen? Bertu9 Sleglcnhorst. je brief van de vorige week mot spreeuwcnraadsel kreeg ik nu pas en ook je brief van deze week. Mini Metselaar, je ziet het. ik ben nu toch in Leiden gekomen, al kon ik het de vorige week nog niet zeggen, ik vertrek Zaterdag weer, dus nu is het te laat om je nog te waarschuwen, mij een9 te komen zien. Wiesje en Ileiltje Vis, ja al kunnen de groote menscnen niet meedoen aaD het in zenden T&i.' de raadsels, aan mij, er zijn een heclcboai. die er plezier in hebben om de raadsels op Ie lossen, dat weet ik. dat heeft men mij dikwijls geschreven en ver teld. KleiDo Miesje moet nog eenige jaren wachten eer zij mijn nichtje wordt. Jo de Jongh, groot gelijk, je mag gerust wel eens overslaan als er thuis iets bijzon ders is. Gerda Bakker, jullie hadden zeker dien morgen zooveel slaap, of had je téveel ge babbeld 's morgens en kwam je daardoor te laat? Toos de la Bije. ga je dus met Maart je laatste schooljaar in? cn weet je al wat je daarna gaat beginnen? Gootje Poldervaart, zoo dat was aardig dat Toos het voor je ging halen, die wist wei waar ze wezen moest. Nu het zonnetje zoo schijnt, ga je zeker icderen dag even naar buiten. Corry van Stralen, mooi zoo, bad een ander je brief voor je in de bus gedaan. Heb je je rapport al mee naar huis gehad en was het naar je zin? Alphons Delforterie, zeker wil ik graag een kiek van je hebben voor in mijn album voor de raadseljeugd. Je schreef dat je eens goed zou kijken naar het huis waar ik lo geer, ik ben benieuwd of je mij hebt ge zien. Brain den Older, ga maar flink altijd mee doen met de raadsels. Kees Boer, het was best hoor, jc zei maai de antwoorden, die je weet. Annie de l'Ecluse, ga je je moeder dan in het huishouden helpen, als je van school komt, Ploni v. d. Meer, neen versjes moet je niet aan mij opsturen, daar kan ik niet voor zorgen. Dank voor alle anecdotes ik zal ze heusch eens plaatsen, maar ik heb nog veel liggen. Goba Mulder, dat was aardig dat je, het boek eens mee naar school nam, om het aan den meester te laten zien. Lezen zc bij je thuis allemaal het boek? Viertal Oudshoorn (Warmond), dat is wel gezellig zoo vier uit een gezin, en wie van de vier dan eens zin heeft, mij wat te ver tellen, die doet er'dan een woordje bij. Nellie van Dijk, ik heb nog van zooveel kinderen raadsels liggen, ze zullen allemaal wel eens een beurt krijgen, hoor. Is je va ders verjaardag vroolijk geweest? Wat een groot gezelschap waren jullie toen thuis met 17 aan tafel. Nelly van der Voet, ja vindt je ook niet, er doen tegenwoordig erg veel kinderen mee, erg gezellig, iedere week zie ik weer nieuwe namen. Uit Warmond zijn er nu ook al veel bij. Ik ben heel blij dat er geen sneeuw nog is geweest. Gerbrand en Greta Breodijk. wel aardig vinden jullie niet dat er nu zooveel uit War mond mee doen en ik hoor dat Gerbrand zoo vriendelijk is de brieven mee te nemen naar de stad. Mina Nieuwenhuis, je mag wel nieuwe raadsels sturen, maar er liggen er nog veel op een beurt te wachten, dus je mag ook nog wel even wachten. Maria van Duyn. jo mag ook gerust gaan meedoen met de raadsels. Jaap Roos. ben je toen lang ziek ge weest verleden jaar fceb je toen veel van school moeten verzuimen? Iron Garszky. als je al 4 jaar in Holland bent en er school gaat. dan begrijp ik best dat je al heel goed Hollandsch spreekt en leest en schrijft en het Hongaarsch wel wat vergeet. Je mag wel een anecdote sturen. Jan Wassenaar, je raadsels zullen voor en na wel eens een beurt krijgen, ik heb tot nu toe een flinken voorraad liggen Timmy Gooi. ik heb nu 2 brieven van jo gekregen in dit pakket. De volgende week ben ik weer Den Haag Frederik Ilendrik- laan 157 dus zend den brief dan daarheen en zorg dat ik dien des Dinsdags heb. Geertje Schipper, prettig dat je vooruit was gegaan. Zeker kom ik 's zomers wel eens in Noordwijk, ik vind het er erg rrjoi. Wat voor kleedjes maak jc. haken? breien? of borduren? Frans Schimmel je raadsel gaat bij den voorraad die later eens wordt gebruikt. Piet van der Laken ik geloof dat je raad sel er al eens heeft ingestaan, ik zal het (<1 kijken. Wim en Ann*c -Je Bruin, als jullie mij C :/.e week ziet. zonder dat ik het weet moet je het mij maar eens schrijven. J. W. Ridderikhoff je voornaam blieft voluit schrijven op den brie stond die alleen met de voorletters couvert. O. Crabbendam wil jij ook je voo voluit schrijven onder aan je brief. Bep Spierenburg en Ali de Groot, e ken dat boek niet tfan Bep. Heeft Ali al gelezen. Gisteren sprak ik ieman wie jullie vroeger los hebt gehad n J. en ze zag in de courant dat jullie altijd schrijft. Dat mag altijd geru< iemand van mijne raadseljeugd mij op ziet. dan even naar mij toe komen, nadat je dit las. zal het niet meer k wTant ik ga Zaterdag weer weg. Bram Linschooten ik heb nu 2 van je gekregen. Van veel kinderen ik nu daf het zoo'n mooie tentoonstc geweest, dat er veel mooie dieren wa raadsel zal ik later eens plaatsen Anje de Gelder je hebt allerleuks papier. O. ik heb vroeger heel veel gi zangles gehad en heel veel thuis ge; K009 van der Linden wat heb je a voor feesten in de familie gehad? Lies en Nelly Hagoort, jullie ook de pluimveetentoonstelling geweest? er wel 2000 dieren, dan had je heel bekijken. Rina en Lenie Oudshoorn, nu jullie allebei geschreven, flink hoor. dat Iren ook mee doet, dan kunne er eens met elkaar over praten en ha eens helpen als er iets moeilijks voo is, want zij weet toch nog niet al landschc woorden, jullie veel meer. Thomas Dingjan, ik ben zeker wol je huis gekomen toen ik naar de ging, maar je was toch op school, hl vóór 4 uur. Groeien je duifjes goed? Nceltje Iloogerdijk, wat hebben thuis veel dieren, gezellig vindt jc Kunnen de hond cn de kat het goed vinden? Dirkje Hopman, zal je mij eens se ala je mij soms hebt gezien in of huis waar ik logeer. Alida Heymans is mij welkom raadseljeugd. Nellie en Corrie Broers, ja van da dat Nellie nu heeft gekregen als prij ik dikwijls gehoord. Koos v. d. Mark, ik heb hier nii lieden voorraad raadsels bij mij, die bij mij thuis in Den Haag en ik wc uit mijn hoofd welk raadsel je mij week hebt gestuurd: Je stuurt mij da het kiekje als het klaar is. dat is be Otto Nekeman, ben je eens gaan naar Hooge Rijndijk 15?. Zal je mij d; schrijven of je denkt dat je mij hebt Ilannie Willem9, je mag ook meedi mij Tante noemen. Jan Smit. je raadsel zal ik later eens een beurt geven. Chris Stikkelorum, je moet het mij eens schrijven de volgende week of hebt gezien. Je mag van af 10 Mn a de grooten meedoen. Grappig niet dat we tegelijk jarig zijn. Wim Oppelaar, voorloopig heb ik raadsels liggen, ik zal die eerst a eens op gebruiken. Ben je toen met bl|t naar die 2 jarigen geweest? Jaap Bronsgeest, wel gefeliciteerd, het prettig, dat je dit jaar op Zond bent. Aardig dat je grootmoeder de daarna jarig'is. Je raadsel zal ik lat» plaatsen, ik heb er nog zooveel. Teunis Werkhoven, ik ben net zo tevreden met een gewoon velletje w pier, wees gerust hoor. Jan Evers, ja. dat is zoo, dat was geleden, dat heeft je moeder heel houden. Frans Popken, schrijf jij altijd n> vulpen? Ik niet, dat vind ik niets Verheug je jc nu al op je verjaardag dat duurt toch nog eenige maanden. Tan Olivier, je behoeft geen lange b er bij te schrijven. Heb je ccn9 hij! nieuws .welnu, dan vertel je het mij Wim en Louis Krassenburg, willen ook je namen op den brief zetten, n 1 leen op het couvert, zooals nu. Wat I e jullie veel dieren; aardig hoor. Kan zoo aardig orgel spelen? Bertha van Iterson, ik zal je raads waren en het later eens plaatsen. Mientje en Nettie van Riesscn, ic

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 18