S. G. J. DE GROOT Koffers en-Tasschen. UIT DE OMSTREKEN. veld (Utrecht) kan moeilijk anders worden aangesloten. Het ligt in het verlengde van de Meye. Het verzoek van de Jeugd vereeniging om noodzakeljjk-verklaring van de instandhou ding harer cursussen, ter verkrijging van Rijkssubsidie, werd afgewezen. De voorzitter der vereeniging, de heer Beyen, verzette zich daar niet tegen. Eveneens werden algewezen 14 adressen inzake de rioolaansluitingen in de Prinsen straat, die in de vorige vergadering werden aangehouden. De voorzitter deelde mede, dat de gevraagde conferentie met de be zwaarden door de Raadsleden was gehouden en dat bleek, dat ten slotte- als eenig be zwaar overbleef, dat men liever over een aantal jaren betaalde dan ineens. Dat zou echter de geheeie plannen in de war wer pen, waarom besloten werd deze adressen voor kennisgeving aan te nemen. Vervolgens stelden B. en W. voor over te gaan tot uitbreiding van het slachthuis. Aanvankelijk bestond het plan een berg plaats bij te bouwen, doch nu vragen B. en W. een crediet van f 15.000, teneinde te bouwen een aparte export-slachtplaats met hanglokaal, een noódslachlplaats voor varkens, een huidenzouterij, een staigebouw en een lokaal voor uitgestelde keuriugen. Als dit verrezen is, kan de tegenwoordige exportslachtplaats geheel worden ingericht vooi hangruimte. De aanvoer van vee is veel grooter dan was vermoed. Men kan zich nu wel behelpen, maar ten koste van de slagers, die voor plaatselijk gebruik Slachten. De heer Baan Batelaan dringt aan op nog eenige uitbreiding. De ruimte moet zoo groot zijn, dat de grootste aanvoeren verwacht kunilen worden. Het komt nu al voor. dat 400 kalveren dag worden geslacht en bij opening der export kan nog grootpre aanvoer worden verwacht. De voorz. voelt wel iets voor die vergrooting. doch acht een groóter crediet niet noodig. De exploitatie van het slachthuis is voordeeliger dan werd vermoed. De ontvangsten overtreffen de verwachtingen. Na discussie werd zonder stemming het voorstel aanvaard. B. en W stelden vervolgens voor over te gaan tot benoeming van een tijdelijke» hulpkeurmeester. De tijdelijke benoeming is slechts om zeker te zijn van een goeden functionaris. De functie is vast. Door de groote drukte is het werk aan het slacht huis voor den directeur en den slachthuis knecht te zwaar. Ook zal de administratie van het slachthuis, die nu ten gemeente huize wordt gehouden op het kantoor van het slachthuis moeten geschieden en aan den hulpkeurmeester moeten worden opge dragen. De directeur was bereid tot een salarisverlaging van f 1Q00, terwijl dat van den hulpkeurmeester op f 1800 werd vast gesteld. De Raad bleek unaniem de instelling van deze functie gewenscht te vinden en aan vaardde het voorstel zonder stemming. Nadat nog een vervolg-k.ohier van de riool- belasting was vastgesteld, werd de vergade ring gesloten. Burgerlijke Stand, Geboren: Jan, z. van H. E. Timmer en F. H. van Velzen. Gevestigd: F. Kerting, dienstbode van Ol denburg (Duitschland). E. Kauffman van Hochheim (Duitschl.) G. Uithol, verpleeg ster van Rotterdam. M. Oskam, zonder beroep van Boskoop. A. van Duuren, ar beider van Zegveld. A. Stigter, kruidenier van Amsterdam. T. Boers, inspecteur le vensverzekering van Wijhe. Vertrokken- G. B. Goudriaan, zónder be- Toep naar Gouda. A. Vianen, arbeider naar Zegveld. I. van Wijk. arbeider naar Zwammerdam. W Roos en gezin, arbei der naar Reeuwijk. G. Fluit en gezin, ar beider naar Reeuwijk. II. F. Keyzer, huis houdster naar Waddinxveen. H. D. Pos- tema, huishoudster naar Amersfoort. BOSKOOP. De stemming voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad zal plaats heb ben op 24 Mei. KOUDEKERK. De candidaatstelling voor leden van den gemeenteraad zal plaats hebben op Dinsdag, 12 April a.s. De echtgenoote van den landbouwer K. H. in den ..I-Lnd^dijk" had het ongeluk bij het uitstappen uit een autobus haar been te breken. ROELOFARENDSVEEN. Cursus in plantenziekten. Donderdagavond had alhier de eindles plaats van den cursu9 voor volwassenen, in plantenziekten. Nadat de leeraar, de heer Augustijn, ambtenaar van den plantenziek- tendienst te Aalsmeer, een prachtcoilectie aanschouwingsmateriaal dal op de tafels was tentoongesteld met de deelnemers had behandeld, hield hij een korte toespraak waarin hij memoreerde wat er was behan deld. Daarna werd nog het woord gevoerd door den heer Koeman. Rijkstuinbouwconsulent te Aalsmeer en belast met het toezicht op dezen cursus Deze sprak er zijn tevreden heid over uit, dat hier in de laatste jaren ge regeld een cursus voor volwassen wordt gehouden en bedankt den heer Augustijn voor de groote toewijding bij het geven der lessen betoond, den cursisten den raad -gevende het ontvangen dictaat dikwijls te jj raadplegen. De plaatsvervangende voorzitter de lieer Jac. de Jong Gz sloot daarna de bijeen- komst met een dankwoord aan allen, die aan de totstandkoming van dezen cursus hadden riiedegewerkt. WOUBRUGGE. Donderdagmorgen bad een aanrijding plaats te Hoogmade. Een vrachtauto kwam plotseling van een erf en reed de autobus Adwa! aan Er ontstond aahinerkelijke 6chade aan de autobus. In de maand Januari hebben de vol gende personen zich hier gevestigd: S. J. yan uer Meer, van Leiderdorp. C. M. van i Geijlswijk, van Amsterdam. W. P. Hoog- teijling, van Oostzaan. J. van der Nugt 1 en dochter, van Oo9tzaan. H. de Kleer en gezin, van Schiedam, en A. van Baden, van Alkmaar Vertrokken zijn: M. J. Hoogteijling en dochter, huisvrouw van H. de Haa9, naar Alphen aan den Rijn. C. J. de Zeeuw naar Rotterdam. D Moraal en gezin naar Lei den. J. H van der Meer naar Warmond. J. van der Graaff naar Woerden. J. van der Meer en gezin naar Alkemade. T. den Hollander naar Hazerswoude. M. J. Borst naar Leiderdorp. ZWAMMERDAM. Bakkerspaarden op hol. Door het breken van een lemoen sloeg het paard, gespannen voor den wagen v. bakker Kok op den Kortsteekterweg alhier op hol. Het dier rende in zulk een woeste vaart dat Kok Jr. en zijn knechtje beiden van den wagen werden geslingerd. K. kwam daarbij zoo ongelukkig terecht dat zijn knie werd gespleten; de jongen kwam met den schrik vrij. Dr. Schreuder was spoedig ter plaats* om hulp te verleenen. Juist toen het gerij bijna in den Rijn ge raakte, wist men het paard nog te grijpen. De wagen was al half in het water gezakt en een deel van den inhoud verloren ge gaan. Een andere bakker in onze gemeente, bakker Konijn in den Tempelpolder, had ook al een ongeval door zijn paard. Dit dier schrok van het op gang maken van een vrachtauto en zette het eveneens op een loopen. Het sloeg een verkeerde richting in en reed een wagen geladen met eierkolen omver, waardoor de wagen deerlijk geha- ven werd. Meteen kon het paard gegrepen worden, zoodat het hier alleen maar male- rieele schade betrof. Door een gebrek aan de lichtleiding was er Donderdagavond tijdens de gods dienstoefening in het lokaal „Rehobolh" in den Tempelpolder op eenmahl geen licht meer. Enkele stukjes kaars uit de fietslan taarns en een carbidlamp werden toen als redmiddelen gebezigd om de onderbroken dienst voort te zetten. Burgerlijke Stand. Geboren: Clazina Geertje, d. van Jan Tukker en van Wijnanda Aaltje Hamoen. DE SPOORLIJN GOUDAALPHEN. De directie der spoorwegen voor stopzetting. Met betrekking tot de kwestie van den aanleg van de spoorlijn GoudaBoskoop Alphen aan den Rijn. heeft een vertegen woordiger van het dagblad Voorwaarts een onderhoud met de directie der Ned. Spoor wegen gehad. Deze gaf onbewimpeld le ken nen, dat zij van genoemde spoorlijn niets moest hebben. Reed9 van den aanvang af, toen de plan nen voor dezen spoorweg opkwamen en dat is twintig of meer jaren geleden, heeft de directie van de toenmalige S.S. er niets voor gevoeld. Men redeneerde: als de regeering de lijn wil hebben, dan zullen wij ons daarbij neerleggen. De tegenzin van de Ned. Spoorwegen tegen dit lijntje, zoo werd verder verklaard, is nooit verminderd; integendeel, herhaaldelijk is aangedrongen op stopzetting van den aan leg', het laatst in het jaarverslag van 1923, toon de regeering gewaarschuwd werd, dat, als zij voortging om van staatswege nieuwe waterwegen aan te leggen en levens het spoorwegnet uilbreidde met spoorwegen, waarvan de exploitatie verlies oplevert, er niet is te korpen tot een sluitende exploita tie. De spoorweg AlphenGouda werd in dit verband speciaal genoemd. Ook in het huidige stadium, nu al een groot bedrag is uitgegeven staat de directie op het standpunt, dal stopzetting uit een financieel oogpunt verkieslijker is dan af bouw. Daarbij opperde zij de mogelijkheid dat de reeds gebouwde bruggehoofden mis schien konden worden opgenomen in een eventueel aan te leggen weg voor auto-snel- vervoer. De directie verklaarde nog dat door den aanleg van deze lijn het slation Gouda een kostbare uitbreiding zou moeten ondergaan. „Wij begrijpen," zoo besloot de directie, „dat bij de standing van Boskoop een spoor weg hoort, maar wij als spoorweg-exploitan ten voelen er niets voor". RECLAME. Noordelnde 11 Lalden - Telef. 706 nieuwFzending 7866 AALSMEER. Gemeenteraad. Donderdagmiddag vergaderde de ge meenteraad. De heer W. Maarse Jr. werd benoemd als tijdelijk opzichter. Ingekomen waren de verslagen Keuringsdienst en comm. tot wering van schoolverzuim, welke voor kennisgeving werden aai^enomen. Een 4-tal bewoners van het dorp had een adres ingezonden, om meer dan twee var kens in de bebouwde kom te mogen houden. Het Dag. Bestuur zal dit verzoek nader be schouwen. Aan H. J. Reemst zal f3600 worden verstrekt, voor een zgn. „plaatsje" als landarbeider. Op eenzelfde verzoek van K. Maarse zal aan de regeering gunstig worden geadviseerd Voor het hoofd der gemeente zal een nieuwe ambtswoning worden gebouwd, waaromtrent in de vol gende vergadering een definitief besluit zal worden genomen. De bouwvereeniging „Volksbelang" zal de woningbouw, met rijkssteün, weer ter hand nemen. Een lee ning van f 36.500 wordt aangegaan en het bovengrondsch electr. net op het dorp zal bij gedeelten vervangen worden door een ondergrondsch. HAARLEMMERMEER. Inwijding kerktoren en dorpsklok. Naar wij vernemen is de bouw van een toren op de Ned. Hervormde Kerk (Eben Haêzer) te Vijfhuizen alhier en de plaatsing daarin van een klok met slagwerk en twee wijzerplaten, benevens een luidklok, thans gereed gekomen. Donderdagavond had in bovengenoemd gebouw de inwijding van een en ander onder groote belangstelling plaats. De heer Brörens hield een gloedvolle rede, waarin hij met groote dankbaarheid en waardeering gewaagde van de spontane wijze, waarop zoovelen zich gedrongen heb ben gevoeld zich voor deze zaak te willen geven en niets onbeproefd hebben gelaten om haar tot zoo'n goed einde te brengen. Het is voorzeker voor het dorp Vijfhuizen een feit van groote beteekenis. Ook het ba- zarcomité, dat z'n werk mat zoo'n mooi resultaat bekroond zag, kan met groote vol doening op het welslagen van zijn arbeid terugzien. De zangvereeniging „Door Zang Vriend schap" zong ter afwisseling eenige liederen, die dezen avond inderdaad tot een mooi geheel maakten. Landbonwvereeniging. In het Boazlokaal te Hoofddorp verga derde de afdeeling Zuidelijk deel van Noord Holland van den christelijken boeren- en tuindersbond in Nederland. Na opening door den voorzitter, den heer Chr. van den Heuvel uit Heemstede en het lezen der no tulen, werden allerlei verslagen uitgebracht Het aantal leden was iets verminderd en bedroeg nog ruim 150. De kunstmestcom- missie had aan diverse artikelen voor een som van f 5200 omgezet; minder druk had de keuringscommissie voor zaaigranen het gehad; besloten werd om te zien naar mid delen om beter rendement te verkrijgen. Aangaande de christelijke landhouwwin- terschool, welke van deze vereeniging uit gaat. rapporteerde de directeur Woldendorp dat het aantal leerlingen 29 bedraagt. In October 1926 hebben zich 12 nieuwe leer lingen aangemeld, onder wie 3 jongelui uit Haarlemmermeer. De heeren A. Biesheuvel. G. Kamper en Joh. Verkuijl werden herkozen als bestuurs lid, terwijl in de vacature on Maan door het overlijden van den heer W. Biesheuvel werd benoemd de heer A. C. Pruissen. De heer Everts werd gekozen tot lid van de commissie voor aankoop van kunstmest stoffen en het keuren van zaaigranen. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, Z. van G. Roubos en L. Bakker. Jacobus Johannes, Z. van J. Dolieslager en C. S. Overvliet. Comelis Theodorus, Z. van J. Stroet en E. Stokman. Pieter, Z. van H. J. van Brugge en G. G. Hilders.- Agatha Cornelia, D. van Th. J. de Vlieger en J. Blom. Hendrik Janus, Z. van P. Clement en J. Uythoven. Cor nelia, D. van J. Bogaard en K. Slinger. Jacob, Z. v. B. Goedhart en C. M. van El- zelingen. Comelis Jan, Z. v. W. Groen en P. J. Ruighaver. Lucas Theodorus, Z. v. J. van der Kolk en P. M. E. Stam. Gerardus David' Adriaan, Z. v. W. G. Schreuder en M. E. Schmilz'. Margaretha Adriana Cornelia, D. v. P. L. Luijben en M. E. van der Wiel. Jacobus, Z. v. B. Griekspoör en A. Spaargaren. Antje Ger- ritje. D. v. G Meijer en J. Meijer. Bar bara Adriana, D. v. A. W. de Vos en A. van Zijverden. Gerardus, Z. v. V. Kranen burg en G. Molleman. Wilhelmus Johan nes, Z. v. C. Wildenburg en G. Molleman. Jannetje. D. v. H. Hogeveen en M. de Ruiter. Johannes. Z. v. E. van Veen en J. P Dierkx. Petronella, D. v. W. J. £1. Stoelers en L. Vlaanderen. Wilhelmus, Z. v C. de Jong en A. M. H. Bicker. Anna Elizabeth Klazina Catharina, D. v. H. Lammers en C. J de Lange. Ondertrouwd: G. Bronkhorst 40 j. en M. Hoff 42 j. W. van Manen 24 j. en G. van der Walt 21 j. H. C. Westeneng 23 j. en A. Luijt 27 j. Gehuwd: J. Hoenderdos 26 j. en J. C. Dam 26 j. J. H. Zandvliet 27 j. en D. A. van der Peet wede., 45 j. L. van Wijk 20 j. en A. C. Blom 19 j. Overleden:- Frederika Adriana de Wit, 86 j., wede. van H. Eickhoff. Antonie Bagnaij, 31 j., gehuwd met E. C. v. Weerd- huizen. Teunis Kulk 85 j., wede. van E. Hogewoning. Janneke den Boer, 74 j., wede. van H. de Lugt. Jacohus Sieefri- dus Nicolaas, 13 mnd., Z. van P. A. Stok man en P. A. van dep Zon. Gerrit Wan- schers 40 j., gehuwd met G. Klomp. Hen drik Jacohus Bergmans, 63 j., wedr. van G. Onrust. Matthijs Doesburg, 76 j., wedr. van A. Gerrits. Comelis Huijberts. 73 j., gehuwd met J. Fontaine. De bazaar van het Witte Kruis heeft ruim f7i/00 netto opgeleverd. De Raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Woensdag 23 Februari 1927 des voormiddags om kwart over tien uur. KATWIJK-AAN-ZEE. Chr. Jeugd-Organisatie. De Chr. Jeugd-Organisatie hield gisteren in de zaal voor Chr. Prot. Belangen een pro- paganda-avond De voorzitter ds. S. Voor- steegh opende de vergadering om ongeveer kwart voor acht door de aanwezigen te doen zingen van Gez 2 het le vers, waarna hij voorging in gebed. Hierna las hij voor een gedeelte van Psalm 146, waarna hij speciaal even stil - stond bij het laatste vers van dit Bijbel-ge deelte. Na dit openingswoord werd begonnen met de afwerking van het programma. Eerstens eenige nummers welke door een kwartet van zeer jonge musici goed werden voorgedragen. Deze jongelui zijn allen krachten uit de Katw Harmonie en beloven wel iets voor de toekomst. Hierna volgde zang van mej. Schoonen- j berg, die met haar wel wat zwakke, maar toch zuivere stem aller oor boeide Vervol gens eenige goed gezongen liederen van het voor dezen avond beschikbare dubbel ge mengd-kwartet. Als punt 8 volgde een rede van ds. J. Nauta over: „Vuur". Het onderwerp zegt reeds ongeveer wat de inhoud is. Zijneenv sprak over het on heilige vuur van den hartstocht, dat vuur dat alles naar omlaag haalt wat goed en schoon is. Hij sprak echter ook over het heilige vuur dat onze jonge menschen kan en moet be zielen, willen zij werkelijk in hun leven slagen, en voor de eeuwigheid gdborgen zijn. Hierbij is echter noodig het vuur des Heili gen Geestes. De rede werd met volle aan dacht aangehoord en maakte grooten in druk. Na de pauze kwam het glanspunt van den avond de samenspraak: Bossu in Rotterdam in 1572. Wij zagen een stuk historie, dat zeer natuurgetrouw werd weergegeven, zoo wel wat tooneel als wat kleeding, ja, wat al niet meer, betreft. De muziek- en zangnummers zoowel van soliste als gemengd dubbel-kwartet, en voor al ook het humoristische zangnummer, vie len zeer in den smaak van het publiek. De heer Siderius sprak thans als laatste spreker van dezen avond, en koos zijn on derwerp in tegenstelling met dat van ds. Nauta. Hij sprak over Koude. Als het koud is dekt de landman zijn jonge planten met hooi of stroo of iets dergelijks. Wat de Chr. Jeugd Organisatie wil is niet anders als wat de landman doet. Zij wil de jeugd bewaren voor de koude en de slechte invloeden van buiten, en al is dit werk dan misschien maar nederig en klein, het is noodzakelijk en wij' doen het in de kracht Gods en tot zijn Eer. Ds. Voorsteegh bedankte nog allen die aan het slagen van dezen avond medewerkten, en wekte allen nog eens op de C. J. O. met gebed en gave te steunen. Alle aanwezigen zongen de avondzang, waarna ds. Nauta met dankgebed sloot Coöperatie „Helpt Elkander". Gisteravond hield de Coöperatieve Ver- bruiksvereeniging „Helpt Elkander" haai, jaarvergadering in de gemeentezaal. De voorz hield een openingsrede, waarna de notulen der vorige jaarvergadering wer den gelezen en onveranderd goedgekeurd. De rekening en verantwoording van het afgeloopen boekjaar werden na enkele vra gen die door den voorzilter tot voldoening van de leden werden beantwoord, onveran derd goedgekeurd en werd het dividend be paald op 5 procent. De aftredende bestuursleden werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. In de vacature Dijksman werd met 59 stemmen gekozen de heer C. Guijt Hz. De aftredende commissaris, de heer T. H. ten Brake, werd ook met bijna algemeene stemmen herkozen Op verzoek van de algemeepe vergadering werd aan het vertrokken bestuurslid, den heer A. J. Dijksman een schriftelijke dank betuiging gestuurd. Bij de rondvraag werden enkele vragen gesteld die door de voorzitter werden be antwoord Daarna sluiting. Gistermiddag had in de Tramstraat een aanrijding plaats doordat de tram een knechtje van de Katwrjksche wasscherij aanreed met gevolg dat diens rijwiel totaal vernield werd De jongen zelf kwam er be trekkelijk goed af. Als nagekomen gift is nog bij het Comité Stormramp ingekomen van N. N. al hier f 25. LISSE. Christelijke Historische Unie. De afdeeling Lisse van de Christ Hist. Unie hield in „Rehoboth" haar jaarvergade ring, waarin tevens de groslijst voor de tè kiezen leden van den gemeenteraad zou worden vastgesteld. Na de gebruikelijke opening door den Voorzitter, ds. G. van Dijk Azn en het lezen der notulen, las de secretaris zijn jaarverslag. De penning meester kan van een saldo spreken van f100 51. De verificateurs, de heeren Tibboel en Goldberg, verzochten den functionaris de- Charge te verleenen. daar de boeken in volkomen orde waren bevonden Bij de pe riodieke verkiezingen, waarbij de heeren Wansink en Tanis. moesten aftreden, wer den beiden weer herbenoemd Beide heeren namen deze benoeming weer aan'. Tot afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering op 9 Maart a.s te Amsterdam, werden gekozen de heeren ds. G. vaji Dijk eii K. Tanis. terwijl de heeren Wansink en Tibboel plaatsvervangend zullen optreden. Alvorens over te gaan tot hel samenstellen van een groslijst geeft den secretaris eenige cijfers van dp vorige verkiezing voor den gemeenteraad Hiermede wordt door spr na der uiteengezet op welke manier de can- didaten hun zetels zagen vastgesteld. Waar echter de Wet thans het verbinden van lijs ten niet meer toe Iaat moesten andere mo gelijkheden worden overwogen. Het bestuur krijgt van de vergadering een vrij mandaat, om naar bevinding te hande len. Een groslijst, waarop een 20-tal namen worden geplaatst werd opgemaakt. Stem biljetten werdpn ingevuld om na telling de candidalenlijst te vormen De heeren Koor des Halbmeyer en Boot stelden zich be schikbaar om deze lelling op zich te nemen Verder werd een bpslpil genomen om voor de verkiezingen van de Prov Staten, een spreker uit te noodigen. en zoo mogelijk daarvoor verbinding fp zoeken met de zuster afdeeling te Lisserdijk. Bij de rondvraag worden nog verschillen de zaken besproken, betreffende gemeente lijke aangelegenheden waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze werd gesloten. Een gevaarlijk punt voor het verkeer. Het punt Heereweg—3e Poellaan schijnt wel een brandpunt van ongelukken te zijn. Zoo wprd ons Woensdagavond medegedeeld dat aldaar een paard gespannen voor een wagen schrok voor een aldaar passeerenc- tram. Het paard maakte een zijsprong naar de tram waardoor een der poot schen de cylinder kwam Het paard daardoor naast de tram te vallen wa de mogelijkheid om het uit zijn bena; sitie te verlossen steeds moeilijker Het is ten slotte gelukt, maar het wy beest aan te zien dat het veel pijn nu Donderdagavond werd het Ford- tje van den heer Z alhier door een au'* een firma uit den Haag aldaar aariR; waardoor het in de sloof geraakte De inzittende dames konden worden gered kwamen er met den schrik af. Een 25-jarig jubileum. Heden is het 25 jaar geleden, dat de L. Boot zich hier ter plaatse als stee* wer vestigde. Begonnen in een sch bij de firma B v. d. Zaal is het bedri, stadig in omvang toegenomen en uitg tot een bloeiende zaak, toegerust modernste machineriën en waarin werkkrachten hun brood verdienen. NOORDWIJK. Uitvoering „D. O. S." Gistoravpnd gaf de gymnastiek, schermvereeniging „Door Oefening $r een uitvoering in het „Hof van Ho onder leiding van den heer J. Wasse Te acht uur opende de voorzitter een weikomstwoordje tot de aanwe den avond. Dit geschiec.de na eeD mertje muziek en na den gemeensck lijken opraarsch van de werkende achter uit de zaal naar het tooneel, een heel mooi effect gaf. Begonoen met stokoefemngen voor adspiraoten. is zeer moeilijk om oefeningen van jo- er goed in te krijgen en wel zoo geen fouten gemaakt worden Toch de jongelui hun best. Hoewel de zaal den aanvang met geheel gevuld was, dit eenigen tijd later anders en kon U zich verheugen in een groote bela> ling.* De aangegeven nummers vac programma werden in volgorde* vlot werkt. De leider kan natuurlijk niet tegelijk maar toch kan er aan de king van eenige qummers nog meer zorg besteed worden,. Aan het verzoek het bestuur om niet te rooken werd de aanwezigen te weinig aandacht ge* ken. We wenschen D.O S. met haar groot aantal leden in de komende ui ringen een stijgend succes Na de ui; ring was er bal onder leiding van den J. Berkemeyer. R.-K, Orgelfonds. Uit de groote belangstelling van avond, tijdens de uitvoenng van hel gelfonds, mogen wij constateeren, hoe sympathiseeren met het streven van R.-K. Parochiaal zangkoor om door geven van dergelijke avonden iets dragen tot instandkommg van een voor het nieuwe R.-K kerkgebouw, dig Om de noodige afwisseling in avonden aan te brengen, was de med king verzocht van het Leidsche Sfcri; semble Sappho", dat gaarne een belangloos hieraan heeft voldaan, dit zeker een gelukkige gedachte, daar goede strijkje bij allen zeer in den 1 viel Als dit gezelschap eenige numm' ten beste heeft gegeven, spreekt de teur van het zangkoor, de heer C. G Alkemade tot allen een hartelijk we' en releveert in het kort hoe het zang in zijn tijd, vanaf een zeer besdie plaatsje in do kerk, thans een zoo gelegenheid in de nieuwe kerk heeft komen om de gezangeD ten uitvoer te nen brengen, waarvoor hij vooral dankbaar is. Een ding mankeerde er ter nog aan, n.l een orgeL Hij hoopte vóór dat andere werken in de kerk i worden tot stand gebracht, het nieuve gel zal komen, waarvoor hij .aller inriep. Hierna zong het koor een liederen, die op keurige wijze werdtf gevoerd en veel applaus verwierven, als eenige soli. Bij het einde dankte pastoor J. Bo het koor voor het gepresteerde, zoo het orkest en de pianiste, welke hun dewerking hadden verleend. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Johan, Z. J. J. Zuiderdmn en fl. Sieuwert Hendrik Marie, Z. van J- gendam en D van Hoogteijbngen. - je Margaretha Elisabeth, D. v. Jac Kouwenhove en E Koudstaal. Hen Helena, D. v. W. van der Hulst eü J van Nobelen. Wilhelm.na Engelins. v. W. J. Vink en W. M Noorden Getrouwd: W. L. Th. Alkemade et I' Busehman. OverledenHendrik Marie Hoogen X Z. van J. Hoogendam en D. van B leijlingen. Dirkje Hazenoot, 57 j., huwd. De heer H Schilperoort, tijdelijk zichter, bij de waterleidingwerken is benoemd tot tijdelijk opzichter b? Rijksdrinkwatervoorziening eD werk gesteld bij den bouw der watervoorzie"' werken te Breda. VALKENBURG. Donderdagavond gaf „Valken Harmonie" haar 22ste uitvoering. Het programma vermeldde 15 nut waarvan 6 muziekstukken. Het gedeelte stond onder leiding van deD tei^ den heer HupkeDs van Leiden zeer goed gespeeld en elk stuk werd ook met eeD warm applaus beloond Ook de voordrachten vieleD zeer m smaak. Voor dilettanten werd er zeef gewerkt. We willeD dan ook geen noemen, want daj mochten we ze vermelden. De lachspieren kwamen i in beweging en er is veel genoten monie kan dar ook voldaan op deren1 terugzien De zaal was goed bezet f- aanwezigen haddep eeD genotvollen Zaterdagavond wordt de uitvoerinj gegeven met hetzelfde programma.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10