U.V.S.I - L.F.G.I 'TZ-S- LUGDUNUM-T.H. A.S. ZONDAG SCHAKEN. lijk niet denkbeeldig. Wageningen blijkt thuis onoverwin'lijk te zijn en zal dus ook Vitesse wel weerstaan. Verder wint Go Ahead van Z. A. C. en krijgt Hengelo gele genheid een paar puntjes te veroveren op de geheelonthouders uit Deventer. In hel Zuiden drie return-matches van verleden week. Gaan we nu de vorige uit slagen na dan moet M. V. V. winnen van Roermond en Noad van B. V. V.. terwijl N. A. C. een uiterst zwaren middag tege moet gaal in Eindhoven. Misschien verliest zij opnieuw een puntje en staat zij moreen avond weer gelijk met M. V. V. Niet minder trekt de ontmoeting tusschen Bredania en Wilhelmina de aandacht. Practisch kan de beslissing in zake de bezetting der laatste plaats hierbij vallen In dat geval zouden de Kanaries moeten winnen, wat ons ook geenszins zou verbazen. In het Noorden is op het laatste moment de wedstrijd W. V. V.—-Velocitas ingelascht en wij hebben zoo'n stil vermoeden, dat de Groningers hierbij zeer hard zullen moeten aanpakken om puntenverlies te voorkomen tegen de rood-zwarte Winschotenaren, die nog een kansje zien om van de degradatie plaats at te komen. Be Quick staal na de zege van verleden week op de Iwecde plaats en haar positie zal morgen door een over winning op Friesland nog hechter worden. Leeuwarden werkt zich op naar de derde plaats door Veendam te kloppen, terwijl G V. A. V. vermoedelijk sterker zal blijken te zijn dan Achilles. DE SCHEIDSRECHTERS VOOR MORGEN. Voor morgen zijn de volgende scheids rechters aangewezen: H. B. S.A. S. C. (J. Hazeu); LugdunumT. II. B. (J. C. L. de Moor); U. V. S.L. F. C. (W. Caro); AlphenKennemers (C. Leurs); Hillinen V. S. V. (J. C. Ophuysen); A. S. C. II— Olympia n (M. Bezemer). HET PROGRAMMA VOOR FEBRUARI. Het N. V. B.-programma luidt voor deze maand: 13 Februari: A. S. C.—Feijenoord; U. V. S. V. S. V.; Alphen—L. F. CA. D. O. 2— A. S. C. 2 Lugdunum 2II. B. S. 3; Aurora Quick B. 20 Februari: De SpartaanA. S. C.; Lug dunumU. V. S.; T. H. B.L. F. C.; Hil linenAlphen; A. S. C. 2A. D. O. 2; Alphen 2H. V. V. 4. 27 Februari: U. V. S— De Kennemers; T. II, B.Lugdunum; AlphenV. S. V.; A. S. C. 2B. M. T. 2; Lugdunum 2 L. F. C. 2. RECLAME. Halte n. T. IH. (Lngc AIorsch) Entree SO cent - Jongens 13 cent. 7644 KORFBAL. Programma voor morgen. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. West I Noord: D. T. V.Kocg/Zaandijk; D. D. V.Westerkwartier. West I Zuid: Vitesse—H. K. V.; D. K. C. Fluks; DeelosO. S. C. R. Oost I A: E. K. C. A.Rapiditas; Z. K. C. Mercedes. Oost IB: H. K. C— A. K. C.; NaSs— Groen/Zwart; D. O. S—Zwart/Wit. Overgang Noord A: D. V. D.Ooslerpark; Westerkw. 2Bilthoven. Overgang Noord B: EendrachtAdvendo. Overgang Zuid: Vitesse (H.)—Eibernest; H. B. S.Rozenburg. West II F: S. D. O.—H. K. V. 2; Fluks 2 —Vitesse II (11—1). Overzicht. Leiden sportlievend Leiden althans kan morgen van een aardigen wedstrijd ge nieten. Vitesse krijgt H. K. V. op bezoek, en overal, waar deze Hagenaars verschij nen. brengen zij door hun geestdriftig en volhardend spel steeds leven in de brou werij. H K. V. is daarbij bezig om op lipt Leidschp terrein een mooi rrcord te vesti gen. De laatste nederlaag, die H K. V od Leidschen grond leed. was in October 1921, toen zij met 61 van Vitesse verloor Na dien heeft geen van de twee Leidsche eerste klasseTs op eigen terrein van H. K. V weten te winnen en onverschillig hoe de waardee- ring over dit Haagsche twaalftal is, voor deze hierboven vermelde feiten, moet men in ieder geval ontzag hebben. H K. V zal het morgen een extra in spanning waard achten om ook dit seizoen het record v#n haar wedstrijden in Leiden te bestendigen, en omgekeerd zal Vitesse waarschijnlijk van dp mpening uitgaan, dat nu de tijd gekomen is. dat aan hel record van H K. V een einde komt. Daardoor zal ook Vitesse met meer dan haar gewonen ijver dezen wedstrijd spelen. Met grond meenen we daarom een opgewekten en in teressanten wedstrijd te mogen verwachten. Of het resultaat van dien wedstrijd voort zetting of besluit van den bestaanden toe stand zal ziin daarover kunnen wij ons eerst morgenavond met zekerheid uit laten. Eerder nietl Fluks heeft den vorigen Zondag van D K. C. bezoek gehad en reèds een week later gaat Fluks op tegenbezoek Het meest voor de hand liggend lijkt ons intusschen dat dit tegenhezopk tot nadpr orde uitge steld zal worden, want er is in dp afge- ioopen week méér regen gevallen, dgn het Delflsche veld met eenige mogelijkheid kan verdragen. Mocht de wedstrijd onverhoopt doorgaan, dan komt ook ditmaal Fluks met de beste papieren, 't ls met het oog op de propaganda jammer, dat D. K. C. geen ge legenheid krijgt zooveel punten te behalen, dat zij voor degradatie gevrijwaard blijft, maar we kunnen ons niet indenken, dat D. K. C. ook maar eenigszins tegen Fluks opgewassen zou zijn. Even onwaarschijnlijk als het doorgaan van den wedstrijd in Delft, is het, dal het Dordtsche veld bespeelbaar zou zijn. Voor deze ontmoeting heeft men den heer v. d. Vrande als scheidsrechter aangesteld en cnder diens toezicht zal DA tos zonder, veel emoties kunnen winnen. In Amsterdam zal D. T. V. het opnemen tegen Koog/Zaandijk, en evenals bij D D V Westerkwartier, zal het gaan tusschen een licht spelend twaalftal eenerzijds en een forsche, primitieve ploeg anderzijds. Weten D. T. V. en D. D. V in deze lastige omstandigheden hun eigen speltype te be waren, dan hebben beiden kans op één of twee punten. In het Oosten is de competitie in de laatste weken nogal achterop geraakt en daarom is er voor morgen een groot, maar weinig belangrijk programma samengesteld. In de afd. A der N.-Hollandsche Over gang gaat D. V. D. kampioen worden en het zal veler wensch zijn, dat deze zoo roemruchtige club weer in de 1ste klasse terugkeert. Van de 2de klassers zal S. D. 0. méér moeite hebben haar wedstrijd te Winnen, dan Fluks? GYMNASTIEK. DE SOKOLS EN HUN ORGANISATIE. Staaltjes van ijzeren discipline. De fraaie Sokol-demonstratie op de uit voering van „Brunhilde" heeft meerdere toeschouwers op dien avond den wensch doen uiten eens wat meer te vernemen om trent de Sokols en hun organisatie, en het is daarom, dal wij hier thans het een en ander onlleenen aan een door den vice- voorzitter van hel K N.G.V., dr. Reys. op de Technische Bondsvergadering gehouden voordracht. Waar het uit den aard der zaak niet mogelijk is deze rede geheel over te nemen, zullen wij ons moeten bepalen tot het doen van enkele grepen er uit, die echter een goeden en interessanten kijk geven op de turnbewcging in Tsjecho-SIo- wakije,het land der Sokols. In tegenstelling met den toestand in ons land, vormt de Sokol-organisatie een vol komen eenheid. Alle vereenigingen zijn Sokolvereenigin- gen, allen het hetzelfde reglement, allen, en dat is wel van zeer groot belang, heb ben dezelfde uniform, één werkpak en één feestkleeding, allen hebben op de lin kerborst een lint in de nationale kleuren: blauw, wit, rood, met in het wit gedrukt den naam van den kring, waartoe zij behooren. Zonder twijfel maakt een optocht bij ons met de verschillende vereenigingen in eigen costuum een afwisselender indruk Daar staat tegenover, dat de kleeding der Sokols zoo levendig is, dat zelfs een groote optocht die 3 uren noodig heeft om voorbij le trek ken, niet vervelend wordt. Er zijn drie groepen: kinderen, jongeren en volwassenen, waarvan elke groep zijn eigen uniform heeft. Om de vijf jaar wordt het groote Sokol- feest gehouden, zooals in 1926 te Praag. Bij deze massale uitvoering dient steeds de begeerte om wat goeds te laten uitvoeren sterker te zijn dan de begeerte, een zou groot mogelijk aantal menschen op het veld te brengen. In Praag kreeg iedere groep zijn beurt gedurende enkele dagen, maar dan waren de andere groejoen niet te zien. Op de hoofddagen werkten alleen de mannen en de vrouwen. De gemeenschappelijke oefeningen waren van een groote opvoe dende waarde voor de executanten en van een machtigen indruk op de toeschouwers. En wat dan opviel, was de correctheid van uilvoering. Dat wil niet zeggen, dat altijd alle beenen gestrekt waren, of allo armen even hoog geheven, alle ruggen eveu veel gebogen, enz. Maar het wil zeggen, dat er geen vergissingen voorkwamen. Het' wil ook zeggen, dat er altijd zeer goed ge richt werd. En dat met meer dan 14 duizend men schen in het veld, die slechts een enkele gezamenlijke repetitie gehad hadden en die uit alle deelen van bet rijk nu voor het eerst bijeengekomen waren en dat voor wat de mannen betreft, van een 398-deelige oefpningl Hoe wordt dat verkregen? Geruimen tijd van te voren worden die oefeningen bekend gemaald met uitvoerige teekenineen en photografieén en beschrij ving bij de muziek Zij worden verder voor- geturnd in alle deelen van het land En de deelnemers moeten een examen afleggen vóór dat zij toestemming krijgen mede te mogen doen. Wal bijzonder treft en trouwens bij der gelijke massabetoogingen onmisbaar is, is de ijzeren discipline. Bij het feest te Praag voerden allereerst 4800 veteranen stokoefeningen uit. Tijdens hun werken kwam een donderbui opzetten en het begon te regenen Toen zij eindigden goot het. maar nauwelijks waren zij verdwenen, of door de vier groote poorten van den- ingang kwamen in rijen van 80 de meisjes binnen. Rustig, onder de tonen ^n het 160 man sterke orkest, dat boven den ingang troonde, marcheerden zij op, de leidsters met kleine vlaggen hoog geheven voorop. Zij stelden zich op 8 colonnes van 20 naast elkaar en 85 diep, de colonnes ontwikkei- don zich. de gesloten rijen ontplooiden zich en daar was het veld volkomen regelmatig bedekt met 14400 vrouwen, die in stroo menden regen haar -oefeningen uitvoerden Haar kleeren plakten tegen het lichaam de haren vielen om het gezicht het rood van haar hoofddoek liep af ep de witte blousen; zij werkten- ..Der Regen war machtlos" schreef de ..Prager'Presse" en terecht Dat gezamenlijke werk is van een bui tengewone ontroering. Daartoe draagt in belangrijke mate het feit bij, dal het dood stil is, dat men geen enkel bevel hoort. Die geheele opstelling, het geheele werken, dat precies 13 minuten duurde, verloopt alleen geleid door eenige hoornstooten Alleen het groote orkest speelt de apart hiervoor ge componeerde muziek, zoodat hier een zeer fraaie harmonie bereikt wordt. Ook de leidster ziet men niet Precies 9 minuten na het eindigen der oefeningen zijn de 14000 meisjes 't veld af. Thans komen de mannen het veld op- marscheeren. Het zijn er ook ongeveer 14.000, eer meer dan minder. Zij komen op in 16 colonnes van 20 Enkele gidsen staan op het veld, waar de colonnes langs moe ten marcheeren. De weg is aangegeven door vlaggetjes De colonnes splitsen zich in rijen van 10, en komen als rijen van 5 terug. Een hoornsignaal. De muziek begint: De rechterarm gaat omhoog en als één donderslag klinkt over het veld: Vlasti zdar Het Vaderland Heil. En de oefening gaat door. Ook hier weer staaltjes van ijzeren dis cipline. Enkele voorbeelden. Er liggen plas sen op het terrein. Voor enkele turners zou het een kleine moeite zijn door een kleine pas voor- of achterwaarts uit de plas te treden. Geen sprake van. Zij moeten daar htaan.dus staan ze daar. Een ander voor beeld. De mannen werken met petjes op. Enkele vallen af. Zij blijven liggen. De turners komen, met uitvallen en rompbui gingen er vlak bij met hun vingers. Maar het is niet voorgeschreven, dus blijven de petjes liggen; En als allen weg- gemarcheerd zijn. blijven de petjes achter als bewijs van wat discipline beteekent. Zij worden door de jongens weggeraapt. Na de betooging een optocht, die drie uren onafgebroken langs trok in rijen van acht. 55 rijen in de minuut, en waaraan 38.000 menschen deelnamen. Een optocht, daarenboven, die geen halve minuut be hoefde te worden stopgezet, ondanks z'n lengte; en dat nog wel zonder dat er een leider te zien was; zonder adjudanten, ordonnansen, commissarissen, politie. Niets, niets van dat alles was te zien. Hier werd een organisatie en een discipline vertoond, die meesterlijk waren. De persoon is niets, de gemeenschap is alles. Wat zou het Ne derlandsche volk, als volk. daar ontzaglijk veel kunnen leeren. NIEUW-BRUNHILDE. Eenigen tijd geleden is een commissie gevormd met het doel de D. G. en A. V. „Nieuw-Brunhitde" ter gelegenheid van haar 2-jarig bestaan een nieuwe vereeni- gingsvlag aan te bieden. Deze vlag, ontwor pen door den heer Huisman alhier, is nu gereed gekomen en zal 18 Febr. a.s. op een voor dit doel speciaal georganiseerden feest avond, der Vereeniging worden aangeboden. Dezen avond zullen door de leden onder leiding van den heer Koopmans eenige oefe ningen van Niels Bukh gedemonstreerd worden. De avond wordt met'een bal besloten. TOERISME. ZWEEDSCHE EPISTELS. ni. Stockholm': pracht, Ski-springen in Saltsjöbaden. De koning komt. Stockholm, Januari 1927. (Van een bijzonderen medewerker). Wij hebben Zweden's schoonheid leeren bewonderen in "Het algemeen; wij hebben Stockholm's pracht leeren waardeeren in het bijzonder. Hoe schoon is die stad, hoe monumentaal haar gebouwen. Dit is 'alles grootsch van opzet. En geen sterveling ter wereld zou vermoeden dat deze stad be hoort bij een rijk van louter zes millioen zielen. Het ziet er alles zoo majestatig, machtig uit, dat men niet beter weten zou of een stad zooals deze behoort te zijn de hoofdstad van een der groote koninkrijken der aarde. Weenen is zóó Weenen im mers was eens zoo'n hoofdstad! Madrid isf zóó. Het Madrid dan uit het tijdperk van bloei. Wij hebben heel Stockholm op één mor gen door-getaxied in razende vaart en do ken zoo de algemeene indrukken op. De Zweden zijn puike gastheeren en zij wisten het ons aangenaam te maken. Allereerst werd begonnen met een visite aan de Tand heelkundige .Universiteit, zulks op verzoek. Ik heb het voorrecht gehad de groote Uni versiteitsgebouwen in Oude zoowel als Nieuwe Wereld te aanschouwen en meende Zeker te weten dat er niets ging boven Phi ladelphia, Boston en Chicago. Geen Berlijn, ilurich. Utrecht of Bonn kon daar tegenop. Maar daar in Europa's Noorden heeft men een Instituut dat alle verwachtingen slaat! Ik zal mij niet in technische finesses be geven. Maar laat het U genoeg zijn te we ten dat dit werkelijk het schoonste is dat denkbaar is en dat de volmaaktheid nabij komt. Zwaar vochten de wagens, waarvan de wielen met kettingen Waren omspannen om uitglijden te voorkomen, zich een weg door de sneeuw. Men bracht ons naar een Mu seum waar allerlei natuur-historische schatten verborgen waren. Het moet mach tig interessant wezen, maar een Hollander is over het algemeen geen dolle liefhebber van musea en we tuurden dan ook vrij vluchtig over de vlindertjes, de kevertjes erf torren en de prae-historische monsters. Al leen het gebouw had onze uiterste intersse. In heel Nederland ia niet zoo'n schitterend) gebouw voor een dergelijk doel. De Technische Hoogesc'nool mocht er trouwens ook wezen. Onze leider, luitenant Lindherg, wou ons nog het geheele gebouw rondleiden maar we beduidden hem dat we het wel geloofden. Het is doodgewoon on doenlijk dergelijke gebouwen af te loopen. Meer belangstelling hadden we voor he. Stadion, waar een onzer, de heer Meerum Terwogt, reeds zoovele wedstrijden had ge leid. Nu. dal Stadion ziel er aardig uit en heeft wat architectuur betreft, veel weg van het Amsterdamsche, maar is ontegen zeggelijk kleiner. Het kan 19.000 toeschou wers bergen, heeft echter aan weerszijden overdekte tribunes zoodat ie bij regen niet RECLAME. TOEGANG 30 CENT. JONGENS lö CENT. By doorgaan Lugdunum-Wedsiryden haDgt de Vlag Ca'é „BIJENKORF'Steen In de laan 4 Verkoopgelegenheden. Voorverkoop B. A. DEVILÉE, Nieuw per sé drijfnat behoeft thuis te komen zoo als in Holland noodzakelijk schijnt te zijn. Van gras was niet veel le zien om de een voudige reden dat me» de heele zaak 's winters onder water zet er wordt een gedeelte van den winter in 't Noorden niet gevoetbald en er een ijsbaantje van maakt, waar thans fleurige meisjes hun ge luk beproefden. Ergens in een hoek werd bandy gespeeld. Bandy is ongeveer het na tionale winterspel der Zweden. Nadat we de zaak nauwkeurig hadden bekeken en onze 50 öre ijsbaan-entfee dus niet voor niets hadden uitgegeven, was het weer tijd voor lunch. U kent nu zoo lang zamerhand wel het Zweedsche gebruik van veel en goed eten en ik behoef hierover ergo niet më?r te verhalen. Genoeg zij ge zegd, dat we bij wijze van afwisseling nu eens in een volksrestaurant zouden eten. Dat vonden we prachtig. Inderdaad kwa men we aan een eethuis, waarboven met groote letters geschreven stond: „Folks- restauranten", en wij naar binnen. Hoe vreemd deed het.aan dat we begonnen met 'pagne en caviaar. En ik meen toch vrij ze ker te weten dat je nu niet direct voor de goedkoopte naar dat restaurant moet'gaanl 's Middags winkelen. Stockholm heeft niet al te breede maar zeer gezellige win kelstraten. En drukke ook! Behalve het feit dat het er krioelt van voetgangers, rijden ook de taxi's kris-kras door elkaar. Merk waardig genoeg zijn dat precies dezelfde taxi's die Philadelphia onveilig maken, en noè wel van dezelfde maatschappij. Hoe die dingen in Stockholm verzeild raken mag Joost weten. Maar er is geen enkel onderscheid tusschen en de opschriften zijn dan ook in het Engelsch. Zelfs zag ik zoo'n specifieke Amerikaansche reclame op een der achter-ruiten geplakt: „Safety is a by product of courtesy. Our cabs slow down at crossings!" Dien avond waren de Nederlandsche journalisten er was eigenlijk maar één echte journalist bij genoodigd door den directeur van het Grand Hotel. Maar eerst moesten we nog eens geïnterviewd worden. Dat interviewen was eigenlijk vrij verve lend en ik heb toen eerst goed begrepen dat het achteraf toch nog vee] prettiger is om te interviewen dan om geïnterviewd te wor den. Alle^mogelijke groote en kleinere blaadjes wilden weten wat we van Zweden dachten en op 't laatst namen we een voudig een of andere Zweedsche courant mee waar al een interview instond en gaven het aan de volgende interviewer over. Het Grand Hotel is inderdaad een ..Grand" Hotel. Zelden zag ik zoo iels schitterends als die eetzaal daar. Er zijn tenslotte in Europa en elders mooie eetzalen bij de vleet, maar deze had toch wel iets heel bijzonders. In het midden was een volsla gen park aangelegd met een fontein, een groot grasveld en perken met Darwin- tulpen en- hyacinthen. Een enorme ruimte werd daardoor in beslag genomen maar niettemin bleef er nog genoeg plaats over voor een paar honderd gasten om genoege- lijk te dineeren. En zoo verpraatten we knus onzen kostbaren tijd daar onze gast heer, Kapitein Segestrale, zoo'n genoegelijk causeur bleek. We hadden echter andere plannen en wel een bezoek aan- de Opera, waar „Die Meistersinger von Nürnherg" gegeven werd. Het was inderdaad schitterend, al kwamen we dan ook een halfuur te laat. En in de pauze babbelden we weer veel te.lang, thans met Phlip Visser, de stoutmoedige be- klimmer van den Karakorum, die ons aller lei te vertellen had over het leven in het Aziatisch Bergland. Visser is een uitnemend kletser en hij had ons graag eens een mor- gentje op het Gezantschap ontvangen hij is attaché van de Nederlandsche legatie te Stockholm maar er restte nu eenmaal een ander programma^ en we konden van onzen leider niet meer veranderingen vra gen dan er al gemaakt waren. Een stevig souper werd genuttigd ergens in een kelder, dat^ speciaal voor dat doel is ingericht. Je moet het weten, wil je het vinden, maar Lindberg wist het. Doch even te voren hadden we stilgestaan bij het uit gaan van een anderen schouwburg, vlak bij de opera, en daar den Koning gezien. Ik had me zoo voorgesteld dat een Koning wel kenbaar zou zijn aain het omringd-zijn van wat ceremonieel, zij het dan weinig. Ik stond echter in de Hall en naast me praatte een lange meneer met een suppoost van den schouwburg. Ik meende reeds dadelijk den Zweedschen koning te herkennen, maar waar iedereen bij het uitgaan van den schouwburg zonder bijzondere aandacht langs hem heen liep en ik wijders meende te mogen veronderstellen dat een Koning wel niet zoo zonder meer een praatje zou staan maken met een suppoost dacht ik me vergist le hebben, hetgeen menschelijk is. Toen kwam ineens Lindberg naast me staan en die zei zoo langs zijn neus weg: „Daar staat Gustaaf ook". En verder werd er geen notitie van genomen, zoodat in ieder geval is komen vast te staan dat men het daar in het Noorden zeer democratisch inricht. Zoo liep ik op de heenreis op een middag in Kopenhagen te winkelen toen een met gezel aan den overkant een dame en een heer aanwees, die ook aan het winkelen waren. De Koningin en de Kroonprins van Denemarken! 's Zondags waren we.in Saltsjöbaden, het. lustoord van Stockholm, een half uur met de tram. In Saltsjöbaden heeft men van elck wat wils. 's Zomers is het er heerlijk zwemmen en 's winters doet men er aan wintersport. En wel voornamelijk ski-en. Het is werkelijk een schitterend gelegen plaats en in den zomer moet dat alles nog mooier zijn. We werden natuurlijk op een ski-wed strijd vergast. In Koppom hadden to de elementaire begrippen van die s; gepompt gekregen, maar bij wat w- zagen was dat toch nog maar kinds Er was een hooge stellage gebouwd daaraf een kunstmatige glijbaan Boy, .werden de ski's vastgebonden, dan de kerels in duivelsche vaart de helli tot deze ergens loodrecht ophield de menschen als adelaars in het luch! zweefden om ergens- verder, vele verder, weer op een belling neer te naar beneden toe. Ik zag daar spronjeB vijftig Meter verl Imposant was dat i spel in hooge mate. Dat gezien te is een voorrecht. Zoo naderde deze tocht ten einde. 1 er blijven nog algemeene indrukken teh staven. Afdrukken van deze indruk^ een volgend en laatste artikel. AUTOMOBILISME. HET WERELD5NELHEIDSREC0RI De Engelsche renneT Campbell heelt teren op het strand te Pendine het n record voor auto's gebroken door m? Blue Bird-car een snelheid van 174 ra; uur te bereiken, naar dp „Tel." meldt BOKSEN. TEX RICKARD. Het schijnt thans vast te staan, d-1 Rickard aan Tunney voor een geved het wereldkampioenschap heeft toef een vast bedrag van 400.000 dollar ber? 30 pCt. van hetgeen boven het mi! dollar zal worden ontvangen Wanneer bedenkt, dat de wedstrijd tusschen D-^ en Tunney ongeveer twee millioen aan toegangsgelden heeft opgeleverd blijkt, dat Tunney door den wedstrijd c veer twee millioen gulden rijker zal to Tex Rickard is overtuigd, dat er o&i deze hooge bedragen hij zal natuc ook den tegenstander behoorlijk hebt* betalen toch nog voldoende geld hem over blijft. Tex Rickard heeft eer den kijk op dergelijke dingen, hij heeft minste al heel wat wedstrijden gen- seerd zonder dat hij ooit op een wei geld heeft moeten toeleggen. Hij begon in 1906 met 30.000 'dolli geven voor een wedstrijd Gans—K» Iedereen dacht, dat het voor hem een f cieele débacle z#u worden, hij hield er ter een flink bedrag van over. Daam taalde hij aan Jeffries en Johnson voo- wedstrijd te Reno 101.000 dollar, 1? dollar aan Williard en Dpmpsey, 5f dollar voot het gevecht Dempsey—Ci> tier, 650.000 dollar aan Dpmpsey en f en ongeveer een millioen dollar voor laatsten wedstrijd DempseyTunney B deze wedstrijden heeft Rickard geld diend. Van de verschillende kampioenen «i Dempsey financieel het meeste succes had te hebben. Men schat op het w blik zijn vermorgen op ruim een mi! dollar, waarvan hij een inkomen heeft 60.000 dollar per jaar. aldus de „N R Estelle Taylor, zijn vrouw, is er te dat hij opnieuw gaat boksen. Dempsct schijnt zijn wil door te zetten, doch hij klaart uitsluitend nog tegen Tunney te' len boksen. BILT ABTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd D. O.fl Excelsior II luidt: pnt. brt. h,s. R Vos CD. O. S.) 125 59 13 Th. Duivenv. (Exc.) 120 59 17 M. Kulk 118 42 15 A H. Schrama125 43 12 A. J. Offenberg 125 37 12 H. Verdel 106 37 13 H S59 46 7 P. Duivenvoorden 125 47 13 Tj. Segaar 125 45 11 G. de Ree 97 45 - 20 D. O. S. 552 car., Excelsior 573 car. Het probleem vaD Mouterde zal it volgende week behandelen Hierbij twee^et, die de zelfinterferentie als the heeft. F. GAMAGE. le prijs Tidskrift 1911. d Wit begint en geeft mat in twee Wit: Ka6, Dc8, Tb4 en d4, Lb7 Pb6, pi a2 en b7. Zwart: Kc3, Dc6, Pa5 en bl, pi en d7. De volgende partij ie van het te

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 14