No. 20517 DINSDAG 1 FEBRUARI Anno 1927 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van lieden. LEIDSCH DAGBLAD ;f PRUS DER ADVERTENT1EN 80 Cta per regeL Bi) regelabonnemenl belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bi) vooruilbetaling Woensdags en iterdags 50 Cts bij en maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht Voor eventueels, opzending van brieven 0 Cis norio Ie helalen Bewijsnummer B Cts Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèquo- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DE2.ER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden v 2.35 per week '4018. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18, Franco per post 2 35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. DRIE-OCTOBER-VEREENIGING. «ravond hield de 3-October-Vereeni- ui de groofce bovenzaal van „In den ulden Turkv haar jaarlijksche alge fee vergadering, die, gerekend de ge- fe opkomst ?d bezocht was, doch in Jelijking met het totaal aantal leden 15136, plus nog 149 donateurs, toch veel belangstelling had moeten wekken, tegens ongesteldheid van den lsten ritter den heer W. van der Laan, werd Vergadering geleid door den 2den voor- ^r, ir. A. M. Touw, die defc aanwezigen Htelijk welkom heette en Uaarna het fcvig feit meedeelde dat de heer Van 1 Laan, na geruimen tijd ongesteld te I geweest, m het Diaconessenhuis een ige operatie heeft ondergaan. Deze ratie is goed geslaagd en de doctoren iken de verwachting uit dat hij weder *el herstellen zal. De heer Touw sprak wensch uit dat de heer Van der Laan lèr spoedig geheel hersteld de leiding f vcreeDiging op rich kan nemen. (Tee- ]en van instemming). riep voor de leiding, die nu aan was toevertrouwd, de clementie der [gadering in. Als spi. in deze vergade- j een terugblik op het afgeloopen jaar tat. en denkt aan den 4en October dan jft hij te zeggen dat de feestelijkheden bemend zijn geslaagd. Een paar perso- tot oordeelon gevoegd, hebben spr. delfde verklaard, o.a. met het oog op mooie feestteiTein en het prachtige ge- dat zoo spoedig gereed kwam en i het mooie ridderspel. Hij dankt allen die tot het welslagen pen bijgedragen en noemde daarbij o.a. [militairen, en in het bijzonder de on- rofficicren. Verder liet hij den zóó ge- jden optocht, het middagfeest, later olgd door het avondfeest, de revue nog i passeeren. (pr. zeide dat men niet elk volgend jaar [ke schitterende feesten kan verwachten t jaar 1924 was een gToot jubeljaar in I vierde de vereeniging haar 8ste lus- Er was voor die jaren dus alle reden een luisterrijk feest té vieren, pet doel is nu weder tot een eenvoudi- r herdenking over te gaan en spr. noo- jde de leden uit bij het bestuur plannen [te dienen voor het middagfeest. Door h'd werd dit reeds gedaan, ïerbiedig herdacht de voorzitter den heer f" B. Duyster, dezer dagen der vereeni- j door den dood ontvallen, wiens naam lieds in dankbare herinnering zal blijven rotleven. Nog lang zal de kleine leven- figufir die do koraalmuziek op zoo jörbeeldige wijze leidde, bij de vereeni- in aandenken blijven. (Teekenen van Remming). |7oorts dankte hij den heer Jacob Schots, door ongesteldheid ontslag als be- liuTslid nam, voor het vele werk dat- bij 'dens de groote feestjaren deed eu jnschte hem een algeheel herstel toe. deze openingsrede werden door den p secretaris den heer Boot Jr. de zeer hoerige en zakelijke notulen der vorige [gadering voorgelezen, die onder dank- rigiDg werden goedgekeurd. i«te secretaris, de heer N. G. Spaar- deelde nu als ingekomen stukken een schrijven van 25 Novemoer, i de heer Schots ontslag nam als be- rclid, met het oog jop zijn gezondheids raad en een brief van den eere-voorzit- [jhr. De Gijselaar, gedateerd 13 Decem- waarin deze in verband met het be ken als burgemeester, ook ontslag nam eere-voorzitter, mede met het oog op komst van zijn opvolger, dankende voor [vriendelijkheid waarmede men hem in kring van het bestuur en onder de n steeds tegemoetkwam, tenslotte had de secretaris een bericht [vangen van het overlijden van den heer (ster. deze stukken werden voor kennisge- aangenomen, famens de kascompjissie bracht daarna jheer Prins verslag uit over de rekening [verantwoording van den penningmees- den heer R. de Wilde welke rekening ede orde was bevonden. Voorgesteld I den penningmeester te dechargeeren het gevoerde beheer, jaarop bracht de heeT De Wilde daar-, j zelf verslag uit. [ij laten hieronder de ontvangsten en Bven volgen: 1926 Ontvangsten: :es nieuwe leden cochte reglementen. ^kees Gehoorzaal Schouwburg Hi Openluchtspel «Wm bchuttersland Standplaatsen j^Hpdie Gemeente Diversen W' f 8255.50 626.11 149.— J» 74.50 1108.20 J) 470.05 JJ 5468 25 i» 5402.45 9227 05 J> 1000.— 2923.35 f 34704.46 Uitgaven: Incasso f 279.05 Vergaderingen 213.80 Advertenties i3 770.11 Belasting PubL Verm. 2343.73 Drukwerk 970.20 Muziek 2706.33 Ochtendfeest 1037.42U Middagfeest 16222.67 Avondfeest 7672.45^ Diversen 3530.30 f 35746.07 34704.46 Tekort f 1041.61 De heer De Wilde las na de vermelding dezer cijfers het verslag voor, uitgebracht door den accountant, die de boeken en be- bescheiden had nagezien den heer R. IJntema en« waarin op voor den penning meester meest vleiende wijze een oordeel over de gevoerde administratie werd uitge sproken. De heer De Wilde lichtte vervolgens de rekening nog nader toe en wees er op dat van het tekort van de eigenlijke feestviering nog zou moeten afgetrokken worden, een be drag van f 228, welke kosten waren gerpaakt voor de revue, die door het noodlottig onge val van den heer Hageman niet kon door gaan en niet f 250 dat is uitgegeven voor de dekking der kosten van den feestavond in de Gehoorzaal den medewerksters aangeboden. Tenslotte vermeldde hij dat hét aantal le den thans bedraagt 5136 en het aantal dona teurs 149 en wijdde woorden van deelne ming aan den heer Hageman, die juist op den voor hem noodlottigen dag voor de 3-Octoher-vereemging op reis was. Hij wenschte hem een volledig herstel toe. (applaus). De voorzitter dankte onder blijken van in stemming den heer De Wilde voor zijn keu rige administratie. Slechts ingewijden kun nen weten hoqveel werk dit penningmees terschap voor hem meebrengt. De secretaris de heer N. G. Spaargaren bracht vervolgens het verslag uit over. het afgeloopen vereenigingsjaar 1926, waarmede hij voor de 8ste maal een deel van de ge schiedenis der vereeniging aan de voorgaan de toevoegt. Met groot genoegen kon hij al dadelijk vastleggen, dat het 40ste levensjaar der ver eeniging zich heeft onderscheiden door een gunstig verloop. Het bestuur kan er met vreugde op wijzen, dat een in alle deelen welgeslaagde feestviering heeft plaats gehad, terwijl ook de financieele resultaten dit jaar medfe reden tot tevredenheid geven en dat nog wel, ondanks zekere invloeden, die zich hebben doen gelden, invloeden, die nóch aan het bestuur nóch aan de vereeniging een dienst hebben bewezen. Meer dan eenig jaar te voren heeft het bestuur in het afge loopen jaar moeten ervaren, dat er in onze stad bij sommigen de opvatting heerscht dat de feestvieringen der vereenigingen in de laatste jaren te'hoog is opgevoerd. De secre taris meent dat de resultaten der afgeloopen jaren daar zijn om te bewijzen, dat de rich ting Waarin gekoersd is en nog wordt, de juiste is geweest. Is niet het peil der feest viering en is niet de algerneene deelname, meer in het bijzonder ook de deelname en belangstelling van de beter gesitueerden, in de Jaatste jaren zéér belangrijk vooruit gaan? Als vaststaand kan worden aan genomen dat een feestviering georganiseerd in den trant van vóór 15 tot 20 jaar, met medewerking van plaatselijke ambtsvereeni- gingen in den tegen woord igen tijd geen kans van slagen meer zou hebben. In 1923 heeft aan den oproep van het bestuur tot de Leid- sche peurders, om aan een wedstrijd van versierde peurschuitjes deel te nemen geen enkele deelnemer gevolg gegeven, ondanks de mooie prijzen daarbij uitgeloofd. De tijden zijn gewijzigd; *>ok .de 3-Oct.- vereeniging heefl goed gehandeld een andere richting van feestviering te kiezen. Dat de hoofdfesliviteiten niet anders dan tegen entree toegankelijk zijn spreekt toch van zelf, vooral ook, waar de contributie ais lid der vereeniging immers slechts f 1.30 be draagt-. Het Leidsch 3-Gclober-feesl aldus spr. s conclusie blijve, zooals het de laatste ja ren is geweest een jaarlijksche feestdag, in heel Nederland bekend en het blijve voor onze stad Leiden de groote dag, zooals deze eenmaal is geweest en gegrondvest werd op 3 Oct. 1574. Na deze inleiding ging spr. over tot het eigenlijk verslag over de werkzaamheden en gebeurtenissen over het afgeloopen iaa^ waarbij hij herhaaldelijk door applaus werd onderbroken. Een zware slag trof het be stuur door den dood van zijn medelid mr. P. M. Trapman. Een ander droef verlees was het verscheiden van dr. F. W. van Wijk In hem verloor de vereeniging een trouwe medewerker, een vereerder der historie. Dat Jhr. De Gijselaar heeft gemeend bij zijn aftreden als burgemeester van Leiden, ook het eerevoorzitterschap te moeten neerleg gen. daarin heeft de vereeniging hoe noode ook te berusten. Met groote waar deering getuigt het verslag van het vele dat de vereeniging aan Jhr. De Gijselaar heeft te danken. De heer Schots verliet het bestuur om gezondheidsredenen. Ook dit heengaan wordt betreurd. De secretaris dankte ook hem voor'alles wat hij in het belang der ereeniging deed. Hierna ging hij over tot het geven van een kort verslag van de voornaamste voor vallen en gebeurtenissen die nog eens in le vendige kleuren aan de vergadering voorbij gingen. In de jaarvergadering gehouden 22 December 1925, werden de aftredende be stuursleden de heeren W. v. d. Laan, B. de Koning, E. Levie en P. Boot Jr. met vrijwel algemóene stemmen herbenoemd. Ter gelegenheid van het 25-jarig huwe lijksfeest van H.M. de Koningin en Z.K II. Prins Hendrik werd door de Vereeniging aan het vorstelijk bruidspaar een telegra- fischen gelukwensch gezonden. Op 13 Mei, den datum, waarop de 3-Octo- ber Vereeniging voor 40 jaar was opgericht, werden aan het bestuur een serenade ge bracht waaraan 4p vereenigingen hebben meegedaan, waarvoor de heer S. de orga nisaties 'dank bracht. In de Mei-vergadering werd in de vacature van wijlen mr. P. M. Trapman, gekozen tot bestuurslid mr. F. J. J. Trapman. Voorts werd het feestprogram ma in groote lijnen vastgesteld met als hoofdschotel: de intocht van Jan van Beyeren 18 Augs. 1420, voorafgegaan door een ridderspel. Het werk, dat de heer W. van Rossum du Chattel met het ontwerpen van dit feestplan heeft verricht, is buiten gemeen en zijn verdiensten strekken zich ook nog uit tot het in elkaar zetten en doen uitvoeren. Onder daverend applaus brengt de secre taris hem daarvoor hartelijk dank. In ver band hiermede werd ook dank gebracht aan de heeren Ter Kuile en Jan de Quack, "welke laatste vooral het aesthetisch gedeelte ver zorgde. Hierna gaf de secretaris een levendige beschrijving vaji de op 4 October gehouden feestelijkheden, waarmede hij menige pret tige herinnering aan dezen feestdag weder verlevendigde. Genaderd tot het einde van zijn verslag verzocht de secretaris nog de aandacht voor enkele bijzonderheden. In de eerste plaats herinnerde hij aan het ingezonden stuk in ons blad met het op- •schrift: „Après nous le déluge", daarbij opkomende tegen de veronderstelling van den schrijver al9 zou het bestuur werkzaam zijn zonder begrooting van kosten, wat ab soluut onjuist is. Verder noenrfe spr. de overdreven ambte lijke zorg waarmede helaas, ook de 3-0ct.- vereeniging begunstigd schijnt te moeten worden Geen enkel jaar te voren heeft het bestuur zooveel tijd beschikbaar moeten stellen voor ingekomen officieele stukken en bescheiden Het is volgens spr. le betreu ren dat de soepelheid in de toepassing der verordeningen door de vereeniging sedert 1925 schijnt verdwenen. Tenslotte constateerde de verslaggever dat de eigenlijke feestviering zich dit jaar vrij wel geheel heeft bedropen en het tekort, waarmede het boekjaar sluit uitsluiten^ be staat uit de uitgaven aan representieve-kos- ten, onvermijdelijke ieder jaar op zich zelf slaande uitgaven, terwijl aan de gemeente de zeer belangrijke som van f 2346.73 is be taald als belasting voor publieke vermake lijkheden. De secretaris acht de belasting voor fees telijkheden als deze niet wel gerechtvaar digd, waar de vereeniging voor de gemeente zelf belangrijke uitgaven spaart. Evenals in Alkmaar moest ook hier geen belasting wor den geheven voor de feestelijkheden op den dag van „Leidens Ontzet". Genaderd aan. het «einde, constateerde de heer Spaargaren dat de 3-October-vereeni- ging weder heeft geloond'te zijn, een levend organisme met een krachtigen kern en wekte hij allen op aan den bloei en groei er van mee le werken. Er br$k na de lezing van dit lange ver slag dat uitnemend was gestyleerd en leven dig werd voorgedragen zoodat ieder tot het einde toe met belangstelling luisterde een daverend applaus los. De voorzitter wees er op dat de heer Spaargaren in het verslag velen heeft ge noemd doch alleen zich zelf vergelen. Het paste hem het hier te zeggen wat de ver eeniging aan#dezen secretaris te danken heeft, (luid applaus). Hierna werd de contributie evenals het vorig jaar vastgesteld op f 1.30 plus 20 cent voor de onkosten en op voorstel van het be stuur besloten de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Schots, niet weder aan te vullen. De aftredende bestuursleden, de heeren E. W. Wichers Rollandet, M. M. Koert en mr. F. J. L. Trapman werden met bijna alge- «eene stemmen herbenoemd. De heer Aarse bracht bij de rondvraag nog eens ter sprake het groote bedrag dat de vereeniging aan belasting voor de publieke vermakelijkheden moet offeren. Hij noemde dit een ondragelijke last en diende een mo tie in waarin' de wenschelijkheid was uit gesproken dat deze bepaling ten opzichte dezer vereeniging uit de betrokken verorde ning werd gelicht evenals dit ook in Alk maar is geschied. Deze motie werd bij acclamatie aangeno men en door hel bestuur aanvaard, dat toch reeds voornemens was een verzoek in dien geest tot B. en W. te richten. De motie kan nu tot basis strekken voor dit verzoek en hel bij den raad steun eü. De heer Van der Heijden gaf aan het be stuur in overweging een ander strikje te dra gen als tot nog toe wat door het bestuur zal worden gedaan. De heer Queslroo deelde nog mede da#de f22 belasting door de gemeentelijke fiscus geëischt voor den reeds genoemden feest avond in de Gehoorzaal op grond der wet kan worden teruggevorderd» De voorzitter meende ook dal deze hef fing incorrect is geweest, maar wilde met het oog op het in te dienen request er niet op terug komen. Daarna werd de zeer prettige en geani meerde vergadering gesloten. EEN ZILVEREN JUBILEUM. Hedeif herdacht onze stadgenoot, de heer J. P. de Groot, procuratiehouder en chef de bureau bij de N.V. Werninks Kalkfabrieken en N.V. Werninks Betonmaalschappij, den dag, waarop hij gedurende vijf-en-twintig jaar bij genoemde vennootschap in betrek king was. Waar de heer de Groot zich al dien tijd deed kennen als een man van groote bekwaamheid "niet alleen, maar van grooten eenvoud daarnevens, was het* fe «.voorzien, dat de huldiging, welke directies en personeel hem zoo gaarne wild^i berei den, min of meer het karakter moest dragen van een overrompeling, daar de jubilaris, wars als hij is van alle huldebetoon zich anders zeker aan de hulde onttrokken zou hebben. Zoo werd hem dan eerst gister avond telefonisch door zijn oudsten pcüroon, den heer P. A. Wemink Sr., bericht heden morgen niet op het gewone uur ten kantore te verschijnen, doch de komende dingen af te wachten. En aldus werd de jubilaris met zijn vrouw en kinderen hedenmorgen per auto van zijn woning gehaald en naar het met vlaggen en groen getooide kantoorge bouw gebracht, waar hij in het kantoor waar hij dagelijks zijn werkzaamheden pleegt te verrichten en waaraan eveneens een feestelijk aanzien was gegeven, behalve de beide directies en het geheele technische en administratieve personeel, ook zijn hoog bejaarden vader en zuster bijeen. Nadat de familie temidden der opgestelde palmengroep in een paar gemakkelijke stoe len had plaats genomen, trad allereerst de oudste patroon, de heer P. A. Wernink Sr. naar voren, die aanving met te verklaren, dat het hem een behoefte was op dezen dag een persoonlijk woord tot den jubilaris te richten. Het is aldus spr. vandaag 25 jaar geleden, dat gij als jongste bediende uw intrede deedt bij Werninks Kalkfabrie ken, maar eigenlijk waart gij toen reeds ook chef de bureau, want uw persoonlijkheid vormde het geheele personeel. Wat herinner ik mij nog goed die eerste jaren op onze hooge krukken in het rustige kantoor te Óudshoorn; wat een verschil maakte die tijd uit met tegenwoordig, hoeveel eenvoudiger was toen niet alles, maar toch voelden wij ons niet tevreden. Wij voelden, dat de za ken zich moesten uitbreiden en thans, 25 jaar later, nu ons beider wenschen in ver vulling gegaan zijn, besef ik, dat die uit breiding ook voor een groot deel te danken is geweest aan uw groote werkkracht, uw organisatorische talenten en uw prelligen omgang met iedereen, met wien ge in aan raking kwaamt. Er ging vertrouwen var? u uit en dat schonken wij u dan ook gaarne. Nooit hebt ge dit vertrouwen ook maar in het minst beschaamd gemaakt; nooit hebt ge in uw moeilijke positie als schakel tus- schen patroons en personeel een onvertogen woord over uw lippen laten komen en im mer leefden wij in de allesbeste versland houding dank zij uw onverstoorbaar humeur Yan harte wenschte spr. hem nog vele jaren van prettige samenwerking toe. hem het overige personeel ten voorbeeld stellend Als blijvende herinnering aan dezen dag bood spr. hem, die overigens nooit op de klok keek, een gouden horloge met inscrip tie en een portefeuille met inhoud aan. Mevr. Wernink bood aan de echtgenoote van den jubilaris een bouquet bloemen aan. Namens de N.V. Werninks Betonmaat- schappij voerde de heer P. A. Wernink Jr. het woord, die enkele persoonlijke herinne ringen uit zijn jeugd releveerde en vervol gens zeide den jubilaris eerst recht te heb ben leeren kennen in de moeilijke oorlogs jaren, toen de heer de Groot door zijn hel der, zakelijk inzicht en groote bekwaamheid de belangen der vennootschap op zoo voor treffelijke wijze diende. En nog steeds stel len wij aldus spr. in moeilijke aange legenheden uw weloverwogen en rustige adviezen op hóogen prijs. Tenslotte sprak ook deze spreker den wensch uit, dat de heer de Groot nog vele jaren aan de firma verbonden mocht blijven met dezelfde hechte banden als tot dusverre. Als blijk van erkenteHjkheid offreerde hij den jubilaris een gouden horlogeketting. De chef-boekhouder, de heer Van Donke laar, sprekende namens het gezamenlijke personeel, gewaagde in hartelijke bewoor dingen van de groote sympathie, welke het personeel jegens hem koestert, van zijn kun dige leiding in tijden van groote drukte en bovenal van zijn kameraadschappelijken omgang. Het personeel wist aan zijn erken telijkheid niet beter uiting te geven dan door hem een eikenhouten schrijfbureau met stoel aan te bieden, waartoe spr. daarna overging door het witte laken, dat het meu bel aan het oog onttrok, te verwijderen. De heer De Groot, zeer onder den indruk, dankte alle sprekers,voor hun vriendelijke woorden en goede wenschen Hij had meen de hij. niets meer dan zijn plicht gedaan cn dit werd hem in niet geringe mate ver gemakkelijkt door zijn patrooffe. in zonder- li Md den heer Wernink Sr., die hem steeds hun volle vertrouwen schonken. BINNENLAND. Nog eenige bijzonderheden over drf airestaties te Brussel inzake den moord te Den Haag. Een adres aan de Regeering van d* Nedeil. Vereeniging van Werkgevers. De Duitsche ex-kroonprins bezoekt Wie- ringen. Vonnis van het Hoog Militair Gerechtshof inzake de relletjes te Assen en Ede. BUITENLAND. Het Duitsche kabinet-Mars is thans ge completeerd. Een protest van Peking tegen de zending der Engelsche troepen naai Peking. Vandervelde naar Parijs. De goede verstandhouding met het per soneel hoopte hij ook in de toekomst te zien besten<Jjgd. Nadat de heer Wemink in zijn hoedanig heid van bestuurslid van het departement I4eiden van 'de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, deft jubilaris het di ploma wegens 25-jarigen trouwen dienst met de daaraan verbonden zilveren medaille had overhandigd, werd de eerewijn rond gediend, waarna men nog eenigen tijd ge zellig bijeen bleef, DE CHR. BESTURENBOND EN DE A.S. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. De Christelijke Besturenbond alhier, waar in georganiseerd 1602 personen, werkzaam in onderscheidene bedrijven en van verschil lende politieke richtingen, vergaderde gister avond in het gebouw „Prediker" ter be spreking van een aantal politiek-eociale wenschen. Deze wenschen, welke wij Hier onder laten vojgen, zijn verzonden aan alle rechtsche kies vereenigingen in Leiden, met net verzoek bij de vaststelling van een program van actie voor de a.s. Gemeente raadsverkiezingen hiermede rekening te houden. Onderwijs. De Gemeentelijke Overheid passé op loyale wijze de Lager Onderwijswet toe en werke krachtig mede aan de uitvoering van de N ijverheids-Onderwijs-wet. Aan on- en minvermogenden' worde do gelegenheid geopend de verscnillende oi> der wasinrichtingen kosteloos, tegen vermin derd schoolgeld of met behulp van een beurs- te volgen. De samenstelling der School-Commissie zij strikt onpartijdig. Eveneens wordt b\) de keuze rekening gehouden met de verschillende sociale groe pen. De Gemeente steune financieel, onder billijke voorwaarden die het karakter van het onderwijs niet raken, het bijzónder voor bereidend of bewaarschoolonderwij3 op zoo danige wjjze, dat het niet bij het open bare ten achter sta. De sociale taak. De Overheid eerbiedige zooveel mogelijk de vrije ontwikkeling der maatschappij. Bij het nemen van maatregelen «aadpiege zii met de organisaties der betrokkenen. De Gemeentelijke Overheid handele in het algemeen zóó, dat zij als werkgeefster in elk opzicht ten voorbeeld kan gesteld wor den aan particuliere ondernemers en ver- onachtzame niet het etisch element bq de loonsbepalingen. Le Gemeente trede niet op als handelaar ster, tenzij zeer bijzondere omstandigheden dit tijdelijk dringend noodzakelijk maken. Uit dier hoofde is krachtige bestrijding van de exploitatie van gemeentewinkels nood zakelijk. Gemeente-bedrijven en -personeel. Le Gemeente exploiteer© zelf als regel alle ondernemingen en inrichtingen van al gemeen nut, die het karakter van mono polie bezitten, als bijv. verlichting, tram- beorgf, waterleiding, enz., doch vermijde tot zich trekken van bedrijven, tot «fier exploi tatie zij niet door het gemeene welzijn der burgers wordt gedwongen. Le overwinst op de door de gemeente geixpioiteerde bedrijven kome, na benooriyke en voldoende afschrijving en reserve zoo- veci mogeljjk den verbruiker ten goede Het maken van winst mag niet op den voorgrond staan. l>e rechtspositie van alle personen in Gemeentedienst, ambtenaren, beambten en v erklieden, worde nauwkeurig geregeld Het werklieden-reglement bevatte bepa lingen omtrent aanstelling en ontslag, ar- •idsduur, bezoldiging en verhooging, over reik, jaarlijksch verlof met beüoud van loon

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1