AbdusïroOP prima anthracietsoorten UIT DE OMSTREKEN. Weet gij dat LAND- EN TUINBOUW. KERK- EN SCH00LN1EUWS. RADIO-PROGRAMMA Burgerlijke Stand v. Leiden. FAILLISSEMENTEN. guurder van dit land, de heer Ende, dit in twee jaren dat hij het in huur heeft ge- ad, steeds keurig heeft onderhouden en dat t hoofde daarvan de gemeente zedelijk erplicht is, het land daarom aan dezen te aten. De meerderheid kan zich hiermede lkomen vereenigen en wordt, wat betreft het laatst genoemde stuk land, overeenkom- tig het voorstel van den heer Jonkheid be- ^Kornt thans aan de orde het voorstel van en W. om de bad- en zweminrichting te 'chten in de Ringvaart van den Zuidplas- lder en de exploitatie van dit zwembad te dragen aan de inmiddels opgerichte Vereeniging „Waddinxveen's Zwembad". t)eze vereeniging heeft zich ondertusschen Onledig gehouden met het ontwerpen van taluten, een reglement van orde en de ta neven voor het gebruik der baden. Het be- uur van de Zuidplaspolder heeft ter zake jjn medewerking toegezegd, door het af taan van de benoodigde grond en water oor het zwembad tegen een erfpachtssom an ongeveer f 100 per jaar. Dit bestuur zal an tevens tegen een geringe vergoeding orgen voor de geregelde verversching van et water en zal hiervoor in rekening bren gen een bedrag berekend naar f 1.35 per 1000 M.3 water. B en W. adviseeren den raad de aange boden stukken, behoudens eenige door dit ollege aangebrachte wijzigingen, meer spe- ciaaf betreffende het toezicht uit te oefenen oor het gemeentebestuur, goed te keuren. jBWordt dienovereenkomstig besloten. I Volgt punt 9 der agenda. Voorstel van B. en W om vast te stellen een verordening op het aanleggen van kabels of geleidingen oor eleclriciteit, gas of ecnigen anderen ergievorm of op het leveren van die encr- ie zulks in verband met het stroomleve- 'n^scontract met de stedelijke lichlfabrie- [ken* te Leiden. De verordening komt hierop eer dat voor het maken van die geleidingen enz. de toestemming noodig is van B. en W. Wordt zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Bij het volgend punt slellen B. en W. voor, in verband met de aanschaffing van een automobiel-motorbrandspuit over te gaan tot reorganisatie der brandweer en een hierop betrekking hebbende verordening vast te slellen. Het blijkt dat de meerderheid van den raad in zooverre deze verordening wenscht aan te vullen, dat bij de motorspuit tevens nog wordt aangesteld een brandmeester. Im mers aldus werd gezegd de motor-comman dant zal meer speciaal belast zijn met het toezicht op de spuit en zal dus niet in staat zijn tijdens een brand deze te verlaten ten einde de situatie op te kunnen nemen en maatregelen te treffen tot verplaatsing der spuit, c.q., verleggen en uitleggen van slan gen, zoeken naar de haard der brand e.d. Daarom zou men gaarne zien aangesteld een brandmeester die belast is met deze noodzakeliike dingen. In dezen geest wordt de verordening gewijzigd en aldus vastge steld. Worden benoemd tot leden der commissie van Toezicht op het lager onderwijs in de vacature van 't Hoff, wegens periodieke af treding. de heer van 't Hoff. Worden be noemd in de vacatures ontstaan door het vertrek van de heeren van Ekéren en Olt- hof, de heeren Meiburg en Plomp. Waar Ged. Staten eenige aanmerkingen van administratieven aard hebben gemaakt, naar aanleiding van de vaststelling der ver ordening op het gebruik of genot van open bare gemeentewerken, enz. adviseeren B. en W. aan het verlangen van Gedeputeerden tegemoet te komen, en de verordening te wijzigen in den zin als door dezen verlangd. Wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Volgt nog een wijziging der begrooting voor de dienstjaren 1926 en 1927, waarna de voorzitter de vergadering sluit. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Petrus, z. van Quiri- nus van Velzen en P. Bunnik Elizabeth, d. v. A. Versluis en M. J. Loedersloot Gerardus Theodorus, z. van A. J Janmaat en G. Heemskerk Hendrika. d. van H. Snoek en H. van Sprang Gerrit, z. van P. D Oskam en A. A. van Eijk. Overleden: Pieter Bakker, 87 jaren Willem Verburg, 83 jaren Gehuwd: P. J. Ravenslein en M. Zwanen burg. Als werkloos stonden Zaterdag bij het bureau der Arbeidsbemiddeling alhier inge schreven: 2 loöse werklieden. 1 boekbinder, fabrieksarbeider, 1 grondwerker, 1 opper- man en 1 stoelenmaker. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretka Maria, D. v. J. J. Jtapteijn en A. M Otte. Jacob, Z v. J- Roog en A. W de Groot. Overleden: A. C .Borst wedr. van M. v. Beteren 63 j. B. van der Laan, wedr. van W. Zwetsloot 80 j M. Verdega-al tgen. van G. L. van Rijn 33 j. HAARLEMMERMEER. B0 brug bij den Vijfhnizerdijk. schp Ver^and met de bezwaren door de Depvaart ondervonden van de brug over u lnE~vaart bij den Vijlhuizerdijk. in de besli m mprmeer. heeft de gemeenteraad 0 brug te sloopen en er een pont- ,j. ^00r in de plaats te stellen. nr,u egen z'in bezwaren ingebracht, die hij"" /00r Staten van Noord-Hol- r J"loer zi'n 'plicht. ver,, 'a'en hebben thans besloten geen nninS fot afbraak van de brug te ver- da' v"; °P 8rond °m. van de overweging, vert»! ongew1en3chl is. mei het oog op het ee" bestaande brug op te heffen. had u'' Haar'emmermeer, raldnz t on? k mel z'n hoofd in aan- ziinde z, koenen met een in beweging werd vzaagmachine, waardoor hij ernstig Ten v„",WOnd- BVen d°kler zijnde, werd een voorloopig verband gelegd. Vrijdagavond trad voor de A.-R. Kies- vereeniging te Abbenes op de heer W. Warnaar Jz. van Sassenheim. Spreker zette uiteen, hoe de houding der A.-R. partij was ten opzichte der andere par tijen. Achtereenvolgens liet hij de revue passeeren: de liberale partij, de socialisti sche en ook de na-verwante partijen; maar merkte tevens op. dat ook de Anti-Rev. eens de hand in eigen boezem moesten steken, om te zien, hoe de innerlijke toe stand der partij is. Ten zeerste betreurde spreker het optreden van het Kamerlid Visscher. Ook de verschillende meeningen, die over het Belgisch-Nederlandsch ver drag bestaan, bevorderen niet een gezond partijleven. Ten slotte wekte spr. op, om getrouw aan de beginselen de gedragslijn te volgen, zooals de partij die voorstaat. Een viertal personen stelden nog enkele vragen, die ten volle bevredigend werden beantwoord. De vergadering wns tamelijk goed bezocht. HILLEGOM. Gas- en waterleiding. De begrooting van het gasbedrijf voor 1927 sluit met een eindcijfer van 1147.771,81; voor 1926 was dit geraamd op f 146.97-1.13, terwijl in 1925 is verant woord f l53.902,73Va. Het batig saldo voor 1927 is geraamd op f 1.163,19, in 1926 was het f 2971,38. De begrooting van het waterleidingbe drijf voor 1927 raamt het gemiddeld aantal verbruikers in Hillegom op 1200 met een verbruik van 100 kub. M. water tegen 34 cent, opbrengende f 40.800. Lisse zal ver moedelijk gebruiken 72.600 kub. M., Sas senheim 36 300 kub M., Warmond 19 950 kub. Ar., te zamen 128.850 kub. M., op brengende f22.128,70 of te zamen f 62.928.70. Er is een nadeelig saldo geraamd van f5386,74, tegen voor 1926 f 19.245,25. Het nadeelig saldo zal waarschijnlijk verdwij nen door winst in volgende jaren. Lisse, Sassenheim en Warmond zullen per 1000 kub. M. water f 172,74 betalen. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. J. Steenvoorden en A. M. v. d. Weijden. Bevallen: G. Tb. FrederiksBuckens, Z. J. van der ZwanKlinkenberg, Z G. C. van der Hulst—Van Ellen. Z. A M. WilhelmusGnljaard, D. Overleden: J. Meijll m. 26 j. L. Kamp m. 61 j. C. Brouwer v. 17 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. De uitslag der stemming voor No. 2 der definitieve lijst voor de Prov. Staten verkiezing was in de R.-K. kiesvereeniging als volgt: H. Bader, Sassenheim 17, E. J. M. H. Bolsius te Leiden 134, Loerakker, Hillegom 1, W. de Ruijter te Noordwiik 11, van onwaarde 1. Totaal 164 stemmen. KA7WIJK-AAN-ZEE. De afvalproducten van de N.V. Sociëteit voor Chemische Industrie te Katwijk. Meermalen werd de moeilijkheid, d:c de „Sociëteit voor Chemische Industrie" alhier, met haar afvalproducten ondervindt, in dit blad beschreven. Eerstens in de rubriek „Uit de Omstreken", onder het hoofd „Kat wijk aan Zee", maar ook in de verslag n over de gehouden gemeenteraadsvergaderin gen, kwam ze meer dan eens ter sprake. Dat deze „afvalproducten" stof tot bespre king gaven, komt hierdoor dat ze èn voor den fabrikant èn voor het gemeen(ebestuur èn voor een deel der burgers, moeilijkheden opleverden. Voor den fabrikant, om ze op geschikte wijze kwijl te raken; voor het gemeentebe stuur om hel den fabrikant niet 'al te moei lijk te maken en voor de burgers, omdat er zijn, die hinder hebben van de onaange name geur die de massa van tijd tot tijd verspreidt. Vooral de bewoners der Meerburgkade hebben over dit laatste herhaaldelijk hun misnoegen te kennen gegeven. Een en ander is in dit blad meer dan eens ter sprake geweest en achten we dus vol doende bij onze lezers bekend. Wij vernemen thans dat sedert eenigen tijd door een maatschappij, die te Leiden haar zetel heeft met de b.g.n. fabriek een overeenkomst gesloten, waarbij deze maat schappij al de afvalproductie krijgt om daar naar eigen believen mede te handelen. De S. v. Ch. I. is daar naluurlijk mede ge baat. evenzoo het gemeentebestuur en ook de klagende burgers. De afvalproducten blijken mits oordeel kundig toegepast, groote bemeslingswaarde voor wei- en bouwland te bevatten, en wor den thans in den handel gebracht. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Theresia Maria, D. v. H. P. Zwetsloot en H. C. M. de Groot Johannes, Z van J. Langeveld en C. W. v. d. Poel Christina Abramine, D. v. A. van Blitters- wiik en C. M Tuinder. Ondertrouwd: C. van Waveren en F. de Groot J. van Reenen en M. C. Hageman. Overleden: Maria Petronella van der Zijden 13 j. Op nader te bepalen datum zullen in 1927 rechtstreekse he telefoongeleidingen LisseAmsterdam en LisseRotterdam tot stand worden gebracht. NOORDWIJKERHOUT. Toen het licht was afgesneden. Een huiseigenaar alhier was den laat- sten tijd geen al te beste vrienden met zijn bovenhuisbewoners, welke hij reeds meer malen de huur opzegde, doch tot heden zonder resultaat. Ten einde hun vertrek te bespoedigen sneed de huisbaas het electrische licht af en de huurders zaten in 't donker. Geen nood! Zij gingen nu de vloeren boenen met overvloedig watergebruik. In 't ondergelegen kantoor van den huisbaas werden de boeken en bescheiden door weekt en de stralen liepen over de hoofden van den eigenaar en de bezoekerss De politie kwam er aan te pas. Het water-hoozen werd gestaakt en het elec- trisch licht moest direct hersteld worden. Bij de Zondag gehouden candidaat- No. 2 op de lijst voor de Prov. Staten van Zuid-Holland werden totaal totaal uitge bracht 191 stemmen. Hiervan verkregen H. Bader, Sassenheim, 90 st.mr. E. J. M H. Bolsius, Leiden, 9 st.; B. Loerakker. Hil legom, 11 st.; C. Paardenkooper, Oegst- geest, 1 st.; M. de Ruyter, Noordwijk. 79 st. en G. J. Stadhouder, Zoeterwoude, i st. Het R.-K. Ziekenhuis-verplegings- fonds „St. Damianos" vergaderde in het Patronaatsgebouw van St. Victor. De pen ningmeester deed rekening en verant woording. Er was een batig saldo van f 96.93. waardoor het reserve-finds steeg lot f 1092.73. In het afgeloopen jaar werd een ligtent aangeschaft, waarvan reeds een veelvuldig gebruik gemaakt werd. Op voorstel van de heeren J. Schenk en J. v. Deursen, zal in vereeniging met „De Zilk" een R.-K. politieke propaganda- club worden opgericht, met het oog op de aanslaande verkiezingen. Op 't Hulppostkantoor alhier geldt thans de nieuwe regeling, dat de kantnor- houder 's avonds niet meer dan vijfhonderd gulden in kas mag hebben. De heer H. M., alhier, was aan het ravotten met zijn jongen hond. Opeens bijt deze uit speelschheid hem een stuk uit zijn neus, VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Daniël, Z. van F. Limburg en J Bourgeois Agatha Maria, D. van J. P. van den Berg en W. Verhorik Petrus Johannes, Z. van G. Schrama en J. E. Doeswijk. Overleden: Ja. de Gier 1 j. De uitslag der gehouden stemming in de R.-K. Kiesvereeniging voor No. 2 van de officieele Candidatenlijst voor de ver kiezing van de leden der Provinciale Staten luidt als volgt: H. Bader, te Sassenheim 9 stemmen; mr. E. J. M. H. Bolsius, te Leiden, 3 st; B. N. Loerakker, te Hillegom, 6 st; J. A. Mens, te Voorschoten, 231 st.; W. de Ruyter, te Noordwijk, 2 st Totaal 251 stemmen. RIJNSBURG. Bij de gisteren gehouden stemming door de leden der R.-K kiesver., voor de definitieve lijst der Prov. Staten-verkie- zing zijn uitgebracht 13 stemmen, allen op II. Bader te Sassenheim. WASSENAAR. Rechtzinnige Kiesvereeniging. Alhier is van Ned. Ilerv. zijde opgericht de Vereeniging „Kerkelijk Belang", onder voorzitterschap van mr. Ph. J. Idenburg. De vereeniging staat op rechtzinnigen grondslag, doch wil trachten aan de eenzij dige overheersching van de confessioneelen e^n eind te makenzij wil ook trachten, speciaal voor de Kievilkerk, ethische predi kanten te verkrijgen en wel in het algemeen alle9 doen wat een opgewekt gemeente- Iev°n kan bevorderen. De eerste lezing voor de jonge vereeniging zal gehouden worden den lsten Maart door ds. P. G. de Vey Mest- dagh, uit Rotterdam, die zal vertellen van zijn reis naar Palestina. Zaterdagavond is de autobus op Rijks dorp op het kruispunt Katwijksche-weg Schoolstraat in botsing gekomen met een auto van den heer B. De laatste kwam uit de Schoolstraat, de bus vanaf Rijksdorp. De bus werd in de flank aangereden en verloor een treeplank en kreeg verschil lende deuken en schrammen. De andere auto kwam er zonder ongelukken af. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur raakte een open auto, met groenten gela den. op den Rijksweg nabij Zuidwijk in brand. Aan blusschen viel niet te denken. De brandweer, die van het feit kennis kreeg, rukte met de autospuit uit en bluschle het vuur. Per kraanwagen van de firma Riem werd het stoffelijk overschot naar Den Deyl gesleept. De auto behoorde aan de Witte Sociëteit in Den Haag. RECLAME. IV kjfflB Uw nachtelijke hoestaanvallen verdwijnen door 7091 NEDERLANDSCHE TUINBOUWRAAD In de dezer dagen te 's-Gravenhage ge houden vergadering van het Centraal Be stuur van den Nederl. Tuinbouwraad is, blij kens De Tuinderij, de heer E. H. Krelage met algemeene stemmen herkozen als ondervoor zitter. In de voorzitters-vacature, ontstaan door het overlijden van mr. H. C. Dressei- huys, zal in de vergadering op 14 Februari worden voorzien. De secretaris bracht het jaarverslag over 1926 uit en de penningmeester deed verslag van zijn beheer. De rekening sloot in ontvan- sten en uilgaven met f 1732,26. Bij de be handeling van de begrooting voor 1927 werd opgemerkt, dat de contributie der groepen zal moeten worden bepaald op f500 per groep. De groep Zaadteelt is opgeheven. Omtrent de tentoonstelling te Parijs in 1927 deelden de heeren Krelage en Thim, die een bespreking met de tentoonstellings commissie gehouden hebben, mede dat de plaats welke door de Nederlandsche com missie was aangevraagd, toegewezen is. Dank zij de medewerking van Aalsmeer, Boskoop en een aantal firma's builen deze centra, belooft de Nederlandsche inzending zeer belangrijk te worden. Van den secretaris der Fédération Horti- cole Professionnelle Internationale was be richt ontvangen, dat het congres gehouden zal worden te Genève op 20 Juni 1927 en volgende dagen. Besloten werd de bij de groepen aangesloten vereenigingen in de ge legenheid te stellen punten, die men gaarne op het congres behandeld zag, in te dienen. Van den minister van arbeid was de mededeeling ontvangen dat de centrale com missie van bijstand vpor de arbeidsbemid deling opnieuw moet worden samengesteld en dat het in de bedoeling ligt bij de nieuwe samenstelling ook een lid le benoemen uit de kringen van werkgevers in land- en tuin bouw. Gevraagd werd, in overleg met de centrale landbouworganisaties een voor dracht in te dienen. Besloten werd dezen organisaties voor te stellen den heer F. V. Valstar op de voordracht te plaatsen. PREDIKBEURTEN. VOOFHOUT. Ned.-Herv. Kerk: Dinsdagnam., 7 uur, ds. F. G. H. Nicolaï. NED. HERV. KERK. Rrietal: Te Haarlem: C. M. Luteyn te Apeldoorn; J. A. van Selms te Nijmegen en A. K. Straatsma te Zandvoort. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar 's-Gravenhage West: W. van 't Zant, te Watergraafs meer. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Rijssen: J. Fr aan je, te Barneveld. HET ONTSLAG VAN Ds. ONNEKES. Zooals men weet, heeft de gouverneur van Suriname ds. Onnekes, predikant te Paramaribo, binnen 24 uur ontslagen, zon der eenige kerkelijke autoriteit daarin te kennen. De reden van den gouverneur zou zijn: aanstootelijke levenswandel. Reeds Is meegedeeld, op grond van berichten uit Paramaribo, dat zeer velen aldaar de waar heid der beschuldiging volstrekt uitgesloten achten en hoogstens aan onvoorzichtigheid van den predikant denken. Mr. P. J. Oud. advocaat en procureur te Den Haag, heeft namens den lieer D. J. B Simons, lid van de Koloniale Stalen van Suriname, een klacht ingediend bij den Officier van Justitie bij de Arrondissemenls- Rechtbank te 's-Gravenhage, tegen den heer mr. A. A. J. A. Baron van Heemstra, gouverneur van Suriname,, wegens 't mis drijf, bedoeld bij artikel 266 van het Wet boek van Strafrecht te Suriname. Deze klacht is een gevolg van bovenbe doelde ontslag-resolutie, die ook in de ver gadering der Koloniale Staten is bespro ken. In deze resolutie komen overwegin gen voor, waardoor de heer Simons zijn eer en goeden naam in ernstige mate aan getast acht, weshalve hij de bovenvermelde klacht heeft doen indienen. Inlusschen is thans ook het kerkelijk verzet tegen het optreden van den gouver neur losgekomen. De prolestmotie van den kerkeraad te Paramaribo is reeds gepubli ceerd. Dit protest is nu gevolgd door een adres van den kerkeraad te Nickerie. Dit adres heeft te meer waarde, waar ds. On nekes streed voor de vervulling van een aan dpze gemeente gedane belofte, dat zij namelijk een derden predikant zou krijgen. Deze belofte werd niet ingelost, omdat plotseling een renteloos voorschot van f 100.000 aan de Hernhutters moest wor- gaan. („Vad.") VOOR DINSDAG 25 JANUARI. Hilversum (1050 M.) 12.Polilieber. 3 004.00: Knipcursus. 6.006.30: Con cert door het H. D. O.-orkest, mej. J. Schet- zer, sopraan. 6.306.45: Landbouw- praatje over: Landbouwmoeilijkhcden, door den heer J. Wuiten Jzn. 6.467.45: "Ver- volgles en conversatieles Engelsch. 7.45: Politieber. 10.00: Persber. 8.10: R.K. Avond: Een avond in 's Hertogenbosch. 1. Kon. Muziekcorps Goulmy Baar: 1. L'En- trée des Gladiateurs, Fucik Ballet Faust, 2. R. Gevers, bariton, a. Aan U alleen, Gijsels, b. Dies Irae, Verhulst, 3. Rede door mr. F. J. van Lanschot, burgemeester van den Bosch, over: De Historie dezer stad. 4. Kon. Ver. 's Hertogenbosch Mannenkoor, dir. P. ICallenbach, a. Vereenigingslied, Kallenblach b. Hymne an die Musik, Lachner; c. Gloria in excelsis, Verheij. 5. Hr. Mar. Ogier Jr., toonkunstenaar, met piano-begel. van Ir. v. Nooren: a. Tempo di Menuetto, Pugnani- Kreisler, b. Lento ma non troppo, R. Strauss op. 8, c. Allegretto poeo mosso, C. Franck; 6. Hoogeerw. hr. kanunnik J. Brekelmans, plebaan der Kathedraal van St. Jan, over: De jaarl. Omgang der Zoete Lieve Vrouwe van 's Hertogenbosch; 7. Bosch Gem. Koor, dir. F. v. Amelsvoort, koren uit het orato rium „Judas Maccabeus", Handel, gem. mannen-, vrouwen- en kinderkoren8. 's Herlogenbosch' mandoline-orkest Apollo, dir. H. Mulders, a. Kreigsmarsch der Priester uit Athalia, Mendelssohn-Bartholdv, b. Ein lustige Schlittenfahrt, Th. Ritter. Pauze. 9. Parochiaal gem. koor van St. Jacob, direct, eerw. heer A. Pessers, a. Credo uit de Missa Papae Marcelli v. Palestrina, c. Marialied. 10. Rede door zeereerw. hr. Pastoor Perquin O P. 11. Kon. Muziekcorps Goulmy en Baar, a. Marche populair, b. Oud-Wilhelmus, 12. Orgelconcert uit de Kathedraal van St. Jan, hr.hr Kallenbach, organist, a. Fantasie, g kl t., Bach, b. Marche Solonelle, Mailly. 13. Carillonconcert v. d. St. Janstoren door den Stadsbeiaardier A. v. Balkom: a. Ave Maria Schubert, b. Gavotte, double di tempo, de Fesch, c. Giga, Couperin, d. Andante canta bile, Denijn, e. Chanson polonaise, Wie- niawski, Mijn Moedertaal, Brandts Buys; f. Bede, Diedrich. Daventry (1600 M.) 11.20: Concert, het Daventry-kwartet en solisten (piano, bari ton). 12.20: Voorlezing: Robert Burns, met muzik. illustr. 12.35: Concert (ver-i volg). 1.20—2.20: Concert, St James Strijk kwartet en E. Fenton, contra-alt. 3.20? Lezing: Elementary music. 4.20: Orkest* concert. 5.20: Lezing: Book to read. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Dansmuziek. 6.50: Tijdsein, weerber., nieuw9. 7.05 Dansmuziek. 7.20: Lezing: Building a village Hall. 7.35: Pianomuziek, Bach's 48 preludes en fugues. 7.45: Lezing: How foreign offices and embassies work. 8.05: Licht symphonie-concert, E. Schumann, so praan, Symphonie-orkest. 9.05: Fransche liedjes door H. Henschel gezongen. 9.20: Weerber., nieuws. 9. 35: Lezing Beetho* ven:_His rhythmic values. 9.55: Sympho* nieconcert (vervolg). 10.50: Werken van R Burns. 11.2012.20: Dansmuziek, Olympia-dansband. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 10.60 11.20: Nieuwsber. en muziek. 12.502.10 Concert, Orkest Locatelli en Mme. M. Va lentino, zang. 5.055.55: Concert Trio (piano, viool, cello). 9.0510.50: Concert Orkest en vocale solisten. Langenberg (469 M.) 3.505.15 Orkest* concert. 6.20: Lezing: Books to read. Lezingen 9.35-9.50 „Wibbels Unferstehung'1 comedie in 3 acten van Müllerschlosser. Königswusterhausen (1300 M.) en Berlijn (484 en 566 M.) 2.50—7.20: Lezingen en lessen. 7.50: Gedichtenvoorlezing van Wassermann. 8.509.50: Concert door d® Berliner Funkkapelle. Hamburg (394.7 M.) 11.501.20: Orkest* concert, 1.252.05: Kamermuziek. 5.20* 6.10: Vroolijk concert. 7.208.20: Bol* sche werken. 8.2011.15: „Drei kleine! Madel", operette. Brussel (509 M.) en Antwerpen (266 M.J 5.206.20: Dansmuziek. 8.5010.503 Orkestconcert. Ora 9.50 onderbroken: Le* zing. RECLAME. Firma Wad. E J. WIJNTJES Zoon II AVEN 14. 6791 TEI,EF. 6. NIEUWE UITGAVEN. Van de fa. J. B. Wolters, Uitgevers te Gro. ningen, ontvingen wij: Tekst en uitleg, practischs Bijbelvcrkla- ring „Job", door prof. dr. L. H. K. Bleeker, Prijs gebonden f 2.90. „Veilig Verkeer". Leesboek voor de lager» school, geïllustreerd door U. Gilthschmidt, prijs f 0.90. Prospectus J. J. Visser en P. P. Paul, vei lig verkeer. Van W. L. en J. Brusse's Uiig. Mij. t» Rotterdam: Quevedo, lotgevallen van den gelukzoeker Don Pablo, uit het Spaanseh verlaald door mr. H. H. A. Neys, prijs f 1.50. „Reidansen", verzameld door Willemiea BromStruick, verlucht door Pol Dom, prijs f 1.90. Van de N.V. van Loghum Slalerus Uitg, Mij. le Arnhem: Deel II verzamelde werken van dr. K. H, Roessingh, bijeengebracht en van een inlei dend overzicht voorzien door dr. G. J. Heering. Van de groep schoolboekuitgevers van ,,d» Nederlandsche Uitgeversbond", catalogus 1927. WEEKBLADEN. D. „HAAGSCHE POST" bevat artikelen over de politiek in binnen- e® buitenland; planten verzamel aars aan de Kaap; malaria muggen zonder malaria; Nederlanderschap; tooneelportretten uit vroeger eeuw; keizerin Charlotte van Mexico; Cnantiëele aangelegen heden, toerisme, enz. In „DE WERELDKRONIEK" vinden wij op de voorplaat een portret van dr. Royaards, die dezer dagen GO jaar werd; en geeft verder kiekjes van de onlusten in China; bet Driekoningenfeest in Boekarest; de Nederl. vliegir.dustrie; ijsvermaak in Zwitserland, enz. „DE WERELDPOST'' brengt plaatjes van! do groote kerk te Enschedé; den strjjd in Mexico; den Niagara<-waterval in bevroren toestand; het biljart-toumooi te Arnhem; Venetië bij nacht; en „Het Haringvrouwtje", naar de schilderij van Gerard Don. „HET LEVEN" besteedt aandacht aan! den 60sten verjaardag van dr. Rovaards; de Leidsche Academie en de voor Prinses Juliana gehuurde villa's te Katwijk; den strijd in China; en sneeuwval in Spanje „DE VRIJDAGAVOND" heeft beschmt- wir.gen over: De tempel in onzen ©eredienst; de Hebreeuwsche typografie in Amsterdam; Joodsche staatslieden in Frankrijk; het Jood- sche leven, enz. „NEDERLAND" schrijft over: Moeder land en Koloniën; de Nederlandsche buit n- landsche politiek; de vergadering van ded Vrijheidsbond; de tragiek der sociale en andere democraten; en mtellectueele ver heffing. ONDERTROUWD: W. v. Ejgen, jm., 23 j. en J. v. Bakkunr, jd., 24 j. L. Snoeker, jm., 27 j. en W. O. Bouwman, jd., 22 j. K. C. W, Dijkstra, jm., 27 j. en M. E. v. d. Nieuwe», dijk, jd., 26 j. J. Rjjsbsrgen, jm., 22 j» en S. de Vroede, jd., 25 j. P. Kroes©, meyer, jm., 23 j. en H. J. Molenaar, jd„ 20 j. J. Melet jm., 24 j. en E. H, Kleuvers, jd., 20 j. Opgeheven: J. P. Kohier, te Wassenaar 3—2 J

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7