UIT DE RIJNSTREEK. ker-ondtrzoek werd ingesteld en jawel...- onder de briketten en steenkolen lagen vaten en kisten met cognac, likeur, wgn, enz. Hoogst waarschijnlijk was het schip dus niet naar Leningrad bestemd maar wel naar een haven aan één der kusten van Scandir» navië, om daar ergens in een verloren hoekje de lading clandestien te lossen. Dagen en dagen is de duiker bezig ge weest naar de vaten en kisten te zoeken. Deze berging stond onder toezicht van de rgksamb te-naren om te voorkomen, dat het zaakje ook hier zonder betaling van invoer rechten en accijnzen zou binnengebracht worden. In het geheel waren reeds ruim vqf hon derd kisten met gedistilleerd geborgen, toen een nieuwe storm opstak, die duiker, helpers en kommiezen tot vluchten noopte. Eenjge weken achter elkander kon toen door de weersgesteldheid niets meer bg het wrak worden verricht Een dezer dagen opnieuw ingesteld' onder zoek door den duikeir bracht aan het licht, dat het schip geheel uit elkander geslagen en onder het zand bedolven was. Verdere pogingen om de ladjng te bergen zouden dus niet alleen 'uiterst bezwaarlik maar ook kostbaar en tgdroovend zijn. Daarom werd het bergingswerk dan ook opgegeven. Op deze wgze eindigde een trots opgezet smokkelavontuur. (Msbde). DE VERONGELUKTE VLIEGER. Op het kerkhof te Huisduinen nabij Hel der heeft de# begrafenis plaats gehad van den korporaal-constabel Lievense, die Maandag j.l. met een klein vliegtuig nabij het vliegkamp „De Kooy" neerstortte en Woensdag j.l. aan de bekomen verwondin gen is overleden. De begrafenis geschiedde van uit het Marine-hospitaal met militaire eer. Op het kerkhof spraken bij de geopende groeve de Vlootpredikant ds. Warners en de commandant van het vliegkamp „De Kooy" overste Heeris, eenige woorden van deel name in dit droevig verlies van een trouw kameraad, die een slachtoffer van zijn plicht is geworden. De belangstelling van de zijde van het publiek was zeer groot. KINDJE VERBRAND. Terwgl gistermiddag de moeder in een andere kamer eenige bezigheden verrichtte^ wist het twee-jarig kindje van J., in de Otterstraat, te Utrecht, bg de brandende kachel te komen, waardoor de kleertjes van de kleine vlamvatten. Op het gehuil van de kleine kwam de moeder toeschieten en wist met groote moeite de brandende kleertjes te dooven, waarna zg het deerlijk verbrande kindje in zijn bedje legde om daarna dadelijk hulp te gaan halen. Toen eenige oogenblikken daarna de moeder weer terugkwam, was de kleine in haar af wezigheid reeds overleden. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Te Groenlo is een tweejarig kind van den landbouwer W. in een pot kokend wa ter gevallen en aan de brandwonden over leden. Daai de moeder onlangs overleden is, was de grootmoeder de eenige vrouwe lijke huip. Df ze is door het ongeluk eru slig ziek gewc rden. ONDER DE STOOMTRAM GERAAKT. Gistermorgen kwam de 38-jarige De B., uit Oosterbeek, een moeder van tien kindoren met de Oostertram, naar Wagtningen voor familiebezoek. Zg beging de onvoorzichtig heid van de in beweging zijnde tram te springen, waarbij zij tegen een hek terecht kwam en vervolgens door de tram een meter of tien werd meegesleurd. Haar linkerbeen werd boven de knie afgereden. Nadat ter plaatse een voorloopig verband was gelegd, werd zij in ernstigen toestand naar het zie kenhuis vervoerd1. G»De Ct") GOED AFGELOOPEN. Zaterdagmiddag is de vrachtauto van S., uit Epe, tusschen Wilp en Deventer in razende vaart van den dgk gereden, ten gevolge van het in brand vliegen van het benzine-reservoir. Wonder boven wonder kwam de bestuurder er levend af. FAMILIEDRAMA TE BUDEL. Zaterdagmiddag heeft zich in het Noord- Brabantsche dorpje Budel een familiedrama afgespeeld, dat nog niet geheel is opge- Des middags omstreeks twee uur werd do heer J. J. Visschers, arts aldaar, geroe pen bg het lijk van de 62-jarige vrouw E. de W., om den dood van deze vrouw te constateeren. Hem werd medegedeeld, dat de vrouw dood in een hok bg haar woning-, staand© even buiten het dorp, was gevonden, liet vermoeden werd geopperd, dat ae vrouw, die een hoofdwonde vertoonde* een doodelg- ken val had gedaan. D© dokter vond de verklaring verdacht en vroeg waar de man was. Deze bleek evenwel nergens te vinden, waarop men de politie waarschuwde. Uit het ingestelde onderzoek is gebleken, de de landbouwer De W. Zaterdagmiddag te twaalf uur nog met zijn vrouw het middag eten heeft gebruikt Wat daarna in de woning van De W. gebeurde, staat nog niet vast. Var. de zes volwassen kinderen was alleen een dochter thuis. Een andere dochter, die nog bg de familie inwoont, werkte op het land, terwijl een ongetrouwde zoon met een voer hooi naar een nabggelegeo plaats was. De dokter constateerde, dat de vrouw een gapende wonde boven het linkexoor had, ten gevolge waarvan de dood vrij spoedig moet zjjn ingetreden. Vermoedelijk is ver wonding toegekracht met een hard stomp voorwerp. De 5ö-jarige landbouwer bleef onvindbaar. Volgen* verklaringen van een der buren had men hem omstreeks één uur hard zien weg- loopen. Dit viel buitengewoon op, omdat De VV eenigszins mank is en dientengevolge altijd langzaam liep. De marechaussee, die Zaterdagmiddag in de woning kwam, nam het lijk der vrouw in beslag. i Naar den man werd den geheel en middag gezocht, evenwel zonder resultaat Omstreeks halfvgf in den middag zagen eenige landarbeiders, terugkerende van hun arbeid, in een wetering, de Oude Aa, iets drijven, waarvan zi.i dachten, dat het een gevulde zak was. Toen zij het op den wal trokken, bleek het te zijn het Ijjk van den landbouwer De W. De plaats, waar het Ijjfc van den man gevonden werd, ligt ongeveer een half uur van diens woning verwijderd. Hij bezat in die buurt geen eigendommen. Aangenomen wordt, dat de man wellicht in drift zgn bejaarde vrouw heeft mishandeld en toen hg het vreeselijke van zijn daad besefte, de hand aan zichzelf sloeg. Voor zoover bekend, was in de familie De W., die tot den welgestelden boerenstand behoort, de onderlinge verhouding steeds goed. Omtrent de aanleiding tot dit drama tast men dan ook volkomen in het duister. De eenige getuige, die wellicht kan zeg gen, wat gebeurde, is de dochter, die thuis moet zijn geweest Het verhaal, dat zjj heeft gedaan, werd aanstonds in twijfel getrok ken en na het vinden van- het lijk van den man neemt men aan, dat haar verklaring onjuist is. Ook de justitie te Roermond, die nog Zaterdagavond gewaarschuwd werd, stelt een onderzoek in. VERZAKKING IN EEN SPOORLIJN. Bij de halte Beugen-Rijkevoort is op de spoorlijn NijmegenVenlo een verzakking waargenomen ter plaatse, waar zich een duiker onder de lijn bevindt. Bij wijze van voorzorgsmaatregel is de snelheid der trei nen op dat deel van het traject beperkt tot 30 K.M. per uur. ERNSTIGE VAL. Te Belfeld viel gisteren de monteur O. van de firma Ilensen uit Rotterdam, werk zaam bij de Maaskanalisatie, van een 4 me ter hooge hijschkraan. Hij kwam met het hoofd op een betonnen'vloer terecht. In le vensgevaarlijken *toesland is de man, die vader is van 4 kinderen, naar het R.-K. gasthuis St. Joseph te Venlo overgebracht EEN DWARSHOUT OP EEN TRAMLIJN. Tusschen Blcrick en Maasbrce is Vrijdag op de tramlijn door kwaadwilligen een dwarshout gelegd. Het werd eenige minuten voor aankomst van de tram door een wiel rijder gezien, die zich haastte af te stappen en het hout le verwijdern, waardoor groote ongelukken voorkomen werden. Een onder zoek is ingesteld. AUTO DOOR EEN TREIN AANGEREDEN. Bij den spoorwegoverweg op den straat weg KranenburgGroesbeek, aan de Hol- -landschDuitsche grens, reed de D-trein naar Bazel op een personenauto, die geheel werd versplinterd. De beide inzittenden en de chauffeur, de eigenaar van de auto, wer den in een grooten boog over den weg ge slingerd, maar kwamen wonder boven won der met eenige schrammen vrij. GEMASKERDE BANDIETEN. Toen de landbouwer J. Corstiaanse aan de Fabrieksdijk te Zevenbergen met zijn echt- genoote naar de Kerk was, moeten naar het „D. v. N.-B." meldt omstreeks 7 uur twee gemaskerde kerels zijn binnengedrongen. Het 14-jarig dienstmeisje dat alleen thuis was moest aanwijzingen doen, waar 't geld geborgen was. Zij kon echter de plaats niefe aanwijzen. De dieven hebben toen in tegen woordigheid van 't meisje getracht de brand kast te forceeren. Dit is echter mislukt. Bij de politie is aangifte gedaan, die di rect een uitgebreid onderzoek instelde. Van de daders tot heden geen spoor. TWIST BIJ EEN DANSZAAL. Zondagnacht verzocht een tweetal jongelui, B. W. en J. B., te Winschoten, toegang tot de danszaal van I. D., welke hun evenwel werd geweigerd, waar alleen geïntroduceer- den toegang hadden. J. B. trapte, ontstemd als hij was, de deur in. Een tweetal bezoekers van het bal liep naar buiten en viel op den man aan. Er ontstond een gevecht van man tegen man, waarin al spoedig de messen werden getrokken. B. W. werd ernstig ge wond aan den pols. J. B. kreeg een steek in den nek, die een zeer diepe wonde ver oorzaakte. Enkele oogenblikken latex over leed hg. LEUNING GEBROKEN. Toen de 72-jarige wed. Van der Bas, aan de Noordergrachtswal te Harlingen, brandstof van den zolder had gehaald, Ineid zij zich aan een houten leuning vast. Deze brak en de vrouw stortte naar beneden. De dokter, die onmiddellijk door de buren ont boden werd, constateerde inwendige kneu zing-en, waaraan zij eenige uren rater is overleden. Een jong echtgenoot had de gewoonte soms hardop te praten in zijn slaap. Op een nacht riep hij duidelijk: Irènel Irènel Zijn vrouw, die aan dezen naam niet be antwoordde, vroeg hem des morgens expii- caties. O, dat is mijn lievelingspaard, zei de man. Eenige dagen later thuiskomend, vroeg hij als gewoonlijk: Vrouwtje, is er niets geweest? Niets bijzonders, antwoordde het vrouwtje strak, alleen je paard is tweemaal aan de telephoon geweest vandaag. RECLAME. 1610 ALPHEN. Burgerlijke Stand. Bevallen: P. AL v. d. Tol, geb. v. Schie, d. S. Kruit, geb. v. Zanten, d. B. M. Cbardon, geb. De Jong, z. M. Doelman, geb. Verkade, d. M. Tatje, geb. v. Varik, d. N. Zekveld, geb. De Haan, d. W. v. Klaveren, geb. v. d. Schee, d. A. A. v. Gils, geb. v. Veen, z. H. M. v. Stigt, geb. Brandt, d. J. B. Pieneman, geb. De Jong, z. A. A. Verheul, geb. Koster, level. <L Overleden: L. Zwaneveld, j<L, 1 j. H. J. Halffman, echtg. v. A. Hoelandt, 86 j. W' v. d. Helm, wed. v. G. Schreuder, S3 j. A. Turkenburg, echtg. v. M. Broek- huijzen, 61 j. W. J. Noordzij, echtg. v. L. E. Klink, 33 j. P. v. d. Neut, 82 j. A. v. Bijk, jd., 26 j. a v. de Sluis, echtg. v. A. de Jong, 80 j. J. de Jong, jd., 5 j. F. v. Doorn, jm., Ij. L. Kerkmeester, 18 j. G. Groen, wednr. v. C. Kroon, 90 j. Gevestigd: M. de Roode, Hoorn 246, uit Apeldoorn. W. H. Lamer3, Julianastraat 26, uit Aalten. J. H. Bernard. Bloemhof- straat 23, uit Delft. G. Meijer en gezin, Gouwsl.weg 98, uit Emmen. L. van Donk, Julianastraat 29, uit Hazerswoude. Aa. Kerseboom, Hooftstraat 210, uit Hazerswoude. J. de Graad Oudsh.weg 28, uit Haastrecht Z. Naber, Hooftstraat 93, uit Kethel. T. de Jong, v. Manr dersloostraat 44, uit Leiderdorp. Ala. Bloot, echtg. van W. Oskam, Groeneweg 12, uit Aloordrecht H. Wap en gezin, P. H.-straat 59, uit Rheden. A. Doorn- heim, St.-Jorisstraat 5, uit Rgssen. Ma. W. Hoeks, Raadhuisstraat 245, uit Stomp- wijk. J. A. Zweerman en gezin, Hoorn 41, uit Waddinxveen. Ala. J. Hoogtapng echtgen. van H. de Haas, Hooftstraat 238, uit Woubrugge. J. Oudshoorn en geain, Hooftstraat 268, uit Woubrugge. A. v. Gog, Kortsteektarweg 11. A. J. Reumer- man en gezin, Vinkebuurt 114, uit Zwam- merdam. Vertrokken: W. A. Groen, naar Aalsmeer. G. M. Koeleman, naar Baarn. C. J. Zwezergn en gezin, naar Beeeel A. de Groot, naar Amsterdam, Duivendrechtscne- laan 119. J. Kempen, naar Den Haag, G&leenstraat 90. H. H. Bogaards, naar •Leiden. Jb. Reek, naar Nieuwveen. W van Driel, nair Rotterdam, Kortenger- straat 21b. Fa* v .d. Lely, naar Zoe ter- woud e. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Clazina Tatiana, d. v. J. P. van Es en J. A. van Dgk. Antoniua Joseph, z. v. H. Duivenvoorden en C. IL Borst Leo nardus, z. v. C. Kouwenhoven en AI. AL van den Broek. Johannes Ignar tius Maria, z. v. J. J. van der Meer en C. J. van der Valk. Leonardu3 Wouter, z. v. H. S. van Ruiten en C. van Leeuwen. Over leden: Johanna van Rgn, wed. v. J. Damman, 87 j. Theodora Alaria Wassen- burg, echtg. v. C. Hoogenboom, 56 j. Willem de Jong, W., 85 j. Ondertrouwd: Sebastianus Cornelia Bak ker, jra. 25 j. en Anna Cornelia Johanna Vol water, jd. 24 j. Cornelia van Beek, jm. 28 j. en Helena Cornelia v. Klink jd. ^4 j- BOSKOOP. De spoorwegaanleg GoudaBoskoopAlphen. Van zeer gezaghebbende zijde wordt mee gedeeld dat de geruchten omtrent stopzet ting op zijn minst voorbarig zijn. Hoogstens kan gesproken worden van „overwegen" door één der belanghebbende zijden. Gemeenteraad Onderwij suitkeeringen Gaslevering aan Laag Boskoop Herziening der waterleidingta- rieven. De voorzitter, de heer P. A. Colijn opent de vergadering, waarin alle leden tegen woordig zijn, en houdt de gebruikelijke Nieuwjaarsrede, waarna de heer Brand namens den raad een woord van hulde richtte tot B. en W. De notulen der vorige vergadering zijn nog niet gereed gekomen, zoodat het be treffende punt van de agenda wordt afge voerd. De ingekomen stukken worden alle aan genomen voor kennisgeving, met uitzon dering van het verzoek van den heer P. Zijderveld, onderwijzer aan de openbare lagere school, om hem ontslag te willen verleenen als zoodanig, in verband met zijn benoeming tot hoofd der school te Wou brugge. Dit ontslag wordt hem eervol ver leend, met ingang van 1 Maart a.s. B .en W. deelen o.m. mede, dat hefc de bedoeling is om voor den nieuw aange- stelden grafdelver een zwart pak aan te schaffen, hetwelk eigendom der gemeente blijft. Naar aanleiding van een vraag van den heer Boekraad, omtrent de wedde van den werkman aan de gasfabriek A. C. Hardus deelen B. en W. mede, dat h.i. de wedde behoorlijk is geregeld, in verband met verschillende omstandigheden. Voorts wordt besloten tot uitbreiding van de nachtstraatverhchting. Sommige le den brengen enkele plaateen ter sprake, welke eveneens voor nachtverlichting in aanmerking komen, waaraan B. en W. zoo veel mogelijk tegemoet komen zullen. B. en W. deelen mede, dat verbetering van de Biezentocht van gemeentewege vooralsnog niet te wachten is, omdat een behoorlijke uitgang bestaat in de Dwars- Nieuwstraat. Voorstel van B. en W. betreffende te werkstelling van een tweede brugknecht. De heer Noest betreurt het dat een der gelijke man op leeftijd zijn ouden dag op de brug zal moeten slijten. De heer Van der Wolf meent, dat dit juist en een oplossine is in het belang van den persoon den Vader in het Algemeen Armen- en Weeshuis, die door het sterven van zijn vtouw, zijn betrekking heeft ver loren en in het belang der gemeente. De Voorzitter onderschrijft deze meening en wijst er voorts nog op, dat dit de eenige manier is om belanghebbende nog in het pensioenfonds te houden. De heer Noest heeft juist bezwaar tegen het plaatsen van een dergelijken ouden man op de brug. Aanbieding door .B en W. van de balans en de winst en verliesrekening over 1926 van het Gemeentelijk Bouwterrein aan de Zuidkadb. De heer Van der Wolf vraagt naar aan leiding hiervan of het niet gewenscht is om het terrein geheel bouwrijp te maken door ophooging, waardoor wellicht de koop lust wordt bevorderd. De Voorzitter bestrijdt deze opvatting. Voorstel van B. en W. betreffende het doen van stortingen in het z.g. Ovenfonds der Gasfabriek. Na een opmerking van den heer Boekraad wordt hiertoe besloten. Voorstel van B. en W. betreffende de vraag of de openbare school voor het doen van uitkeeringen, ingevolge art. 103 der L. O. wet 1920 aan de besturen der Bijzon dere Lagere Scholen in deze gemeente als maatgevend kan worden aangemerkt. B. en W meenen van wel. De Raad vereenigt zich na eenige dis cussie met dit voorstel. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt een wijziging van de bcgror»- ting, dienst 1926, conform concept vastge steld. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot ondershandsehe verhuring van een ge deelte van het brandspuitenhuisje aan de Achterkade. De heer Noest vraagt of het bekend is, dat indertijd de heer Van den Brink, de eigenaar van het bewuste schuurtje op de Achterkade, hetwelk onteigend zal wor den, het heeft willen huren. Hij heeft een en ander verzocht aan den gemeente-archi tect, doch heeft nimmer een antwoord ge had. Wethouder Guldemond is hiervan niets bekend. De heer Nijhof weet, dat de ge meente-architect verklaard heeft, dit aan wethouder Guldemond te hebben medege deeld. Wethouder Guldemond ontkent ten stelligste iets hieromtrent wecen. De heer Mesman dringt dan op een ver antwoording van den gemeente-architect aan. De Raad vereenigt zich hiermede. Het voorstel wordt aangehouden Besloten wordt voorts tot ondershand sehe verhuring van het perceel Kerkstraat 10 aan den heer A. Pos. Eveneens tot doortrekking van de gas leiding in den Otweg tot aan de sluis. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten tot levering van gas aan bewoners van het einde van Laag Bos koop, door de lichtfabrieken van Leiden. Vastgesteld worden de afschrijvingsper centages op diverse onderdeelen van het electricïteitsbedrijf. De jaarwedden va.n het administratieve personeel der bedrijven worden definitief geregeld. Alleen de heer Boekraad wil ge acht worden te hebben tegengestemd. Tenslotte wordt aan B en W. een crediet verleend voor buitengewone herstelling van het draaiwerk der Gouwebrug. Bij de rondvraag dringen de heer Hou- dijk en Van Kleef op herziening der wa terleidingtarieven aan Wethouder van Gelderen zegt, dat door de herschatting van de perceelen voor de Personeele Belasting de ongelijkheden, welke bestonden, uit den weg zijn geruimd. Verhoogd men het water-verbruik, dan krijgt men dit bezwaar, dat degenen, die veel water verbruiken evenveel betalen als zij, die heel weinig verbruiken. De hèer Van Kleef dringt aan op bespoe diging van de werken aan de Zijde. Wethouder Guldemond licht een en an der toe, en hoopt naar aanleiding daar van, dat over een maand het werk zeer ver gevorderd zal zijn. Na nog enkele onbelangrijke vragen, gaat de vergadering in comité. Na heropening der deuren vraagt de heer Brand of de woningen, welke blijkens advertentie in Reijerskoop aangeboden worden, om te worden gebouwd, niet het' karakter zullen dragen van arbeiderswo ningen, gelijk die gebouwd zijn door de woningbouwvereenigingen. De Voorzitter antwoordt hierop, dat hij ter voorkoming van teleurstelling van ge gadigden moet mededeclen, dat dergelijke woningen uit een schoonheidsoogpunt niet zullen worden toegelaten. KOUDEKERK. Loop der bevolking. Op 1 Januari 1926 bedroeg de bevolking 1792 zielen, waaronder 945 mannen cn 8x7 vrouwen. Vermeerdering door geboorte met 22 mannen en 20 vrouwen. Vermeerdering door vestiging met 43 mannen en 37 vrou wen. Totale vermeerdering 65 mannen eD 37 vrouwen. Vermindering door overlijden met 15 mannen en 5 vrouwen. Verminde ring door vertrek met 68 mannen en !»5 vrouwen. Totale vermindering 71 mannen en 60 vrouwen. Verschil tusschen de ver meerdering en vermindering is 6 mannen en 3 vrouwen, zoodat de bevolking met 9 personen is verminderd. De kerkvoogden der Ned.-Herv. Kerk hebben sinds eenigen tijd het plan over wogen, de rij lindenboomen langs het kerkgebouw en de dorpstraat te doen ver wijderen .Enkelen evenwel vonden de op ruiming der boomen een ontsiering, zoo wel voor het kerkgebouw als voor de dorpstraat, zoodat de laatste meening werd geëerbiedigd en de boomen nu door een plantkundige van Boskoop zullen worden gesnoeid. De zangvereeniging „Koudekerk Ge mengd Koor" gevoelde al ng behoefte aan 'n vaandel. Zij viert dit jaar haar 10-jarig bestaan en heeft al verschillende prijzen be haald. Op het zangconcours hetwelk het vorig jaar op het landgoed ..Rijnhoeve" al hier gehouden werd behaalde zij den eersten RECLAME. Influenza en Griep Koortswerend en genezend zijn Sanapirin-tabletten (Wettig beschermd tegen vervalschinj). Bij Apoth. en Drog. Buisje 75, 40 eD 25 ct 70961 prijs in de eerste afdeeling. Dien dag den door de vereeniging reeds bloemp* verkocht voor 'n vaandel, maar de ontva:j sten waren nog niet voldoende. Vrijdag wt» in de Koorzaal voor dit doel 'n kleine 1. zaar gehouden, welke een gezellig verloq had. Verschillende attracties waren aanwezij Wij hopen dat de resultaten van dezen t zaar bevredigend zijn. OUDEWETERING. Groene Kruis. Vrijdagavond werd door prof. dr. Sleaj wijk, hoogleeraar aan de Technische Hoojs-t school te Delft voor de leden van de aid*!] ling Oudewetering en Omstreken van Groene Kruis een voordracht gehouden oïgf het onderwerp „Drinkwater". Talrijke en ook vele niet-leden hadden aan den d roep van het bestuur gevolg gegeven. Tcd dan ook de Voorzitter der afdeeling de hg| P. Roelofls de bijeenkomst opende was i zaal van hotel Van den Bosch tot in hoeken bezet met belangstellenden. Pre! Sleeswijk ving zijn rede aan met te wijzal op de belangrijke plaats, die het wateu ons eigen lichaam, alsmede voor de .:j omringende zaken, inneemt. Glashaf bouwde hij zijn betoog voort, om ten i'M te komen aan de watervoorziening. Spr. besprak de verschillende ik*1 ten van watervoorziening met namefo| locale en de centrale en toonde aan 1 deze wijzen van watervoorziening in venI schillende gevallen goed en in andere ge-1 vallen minder goed of zelfs slecht kunnen! zijn. Aan het einde van zijn rede trok spre-1 ker de conclusie, dat een goede watervoor-j ziening. o.a. leidt tot hoogere beschaving.) Nadat een kwartier was gepauzeerd ven toonde de spreker nog een aantal lichtbeel den, welke het tevoren gesproken woord,1 toelichtten. Nadat spreker hiermede was j gereedgekomen sprak hij de hoop uit, dat de aanwezigen in voorkomend geval, wanneer j te eenigertijd de centrale drink walervoorz, aan de orde mocht komen, men zijn voor deel zou doen, met hetgeen hij dezen avond! had besproken en duidelijk gemaakt. OnderI luid applaus beëindigde spreker deze leer- zame voordracht. De Voorzitter dankte dea spreker voor zijn leerzaam en nuttig be-j toog en sloot daarna de vergadering. WADDINXVEEN. Doodelijk ongeluk. Zaterdagmiddag heeft volgens de „Fe/.* een droevig geval ontsteltenis in ons an» ders zoo stille dorp gebracht. De heer H. gaf, ter gelegenheid van zijn 12V>-jarig huwelijksfeest een feestje. De 22-jarige chauffeur, Van der H., dronk daar. bij ver gissing, in plaats van een glas wijn een glas lysol leeg Ofschoon geneeskundige hulp da delijk ter plaatse was. overleed de ongeluk kige korten tijd daarna. Hij laat een vrouw en twee nog zeer jeugdige kinderen achter. Gemeenteraad. Voorschot aan het Pa rochiaal Kerkbestnur. De stich ting van een bad- en zwem-inrich- ting. Reorganisatie der biand» weer. Afwezig de leden Galama, van Lange en Kleiweg, allen wegens ziekte. Voorzitter de burgemeester de heer P. Ai Troost. Het verslag der vergadering van 23 Dec, wordt onveranderd vastgesteld. Nadat de voorzitter mededeeling heen gedaan van eenige ingekomen stukken be treffende goedkeuring van raadsbesluiten door Ged, Staten, wordt overgegaan tot behandeling van punt 3 der agenda, n.l. het verzoek van het R.K. Parochiaal Kerkbe» stuur om ingevolge artikel 103 der Lager» onderwijswet te mogen ontvangen een voor» schot uit de gemeentekas, in verband met de exploitatiekosten van de R.K. school. B. cn W. stellen de raad voor dit voorschot te bepalen op f 900, zijnde dit 80 pet van de kosten ter zelfder zake per leerling uitgege» ven ten behoeve van het lager onderwijs (openbaar) over het dienstjaar, waarvan de rekening thans is afgesloten, zijnde 1924 De definitieve afrekening volgt dan later, Wordt dienovereenkomstig besloten. Het verzoek van het bestuur der Mulo» school om den heer R. Oudijk in een lagere klasse van de schoolgeldverordening I0 plaatsen, wordt op advies van B. en W. af« gewezen, omdat het bestuur zich hier te- weegt op een terrein waar het niet co rope- tent is .zulks in verband met artikel 8 lid der Grondwet. Van den heer Schalkwijk is bericht inge komen dat hij op de dóór den raad gestelde voorwaarde, bij den verkoop van grond aan de Oranjelaan, om drie meter van het trot toir te bouwen, niet kan ingaan, omdat hij van plan is aldaar een winkelhuis te bou wen, in welk geval het aanbeveling ver dient, zoo na mogelijk aan de straat te bouwen. In verband hiermede adviseeren B. en^ deze voorwaarde te schrappen, omdat het ook niet mogelijk is van iemand die een winkel wil bouwen, te eischen zoo ver van de straat dit op te trekken. Na veel over en weer spreken, en na belichting dezer zaak van alle kanten, wordt ten slotte besloten, den grond aan den heer Schalkwijk te ver» koopen op voorwaarde dat hij moet bouwen onmiddellijk aan het trottoir. Het voorstel van B en W. om machligm» vnn den raad om over te gaan tot het ver» pachten van het grasgewas aan den DrUj>* weg, de Jan-Doorekenskade en den Kers weg, ontmoet geen bezwaar. Evenwel blijk de meerderheid van den raad er niet voor zijn, het land aan de Oranjelaan in he openbaar te verpachten. De heer J°n^eV, speciaal wijst er op, dat de tegenwoomU;

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6