30 c. I 1 AGENDA. Hoesttabletten BUITENLAND. Pantoffels Ledemn Portemonna'e's L.VANESCHWzo. Haar emmeistr 2i0 TELEGRAMMEN. RECHTZAKEN. Vrijdag. Leidsche Schouwburg: Beethoven-herden king. Solist Paul Schramm. 8 uur. Stadszaal: R.-K. Oratoriumvereeniging „Das Lied von der Glocke". 8 uur. K a t w ij k-a a n-Z e e (Gemeentezaal): Spr. ds. Leenmans, uit Delft. Halfacht nam. Zaterdag. Arhicitia: Alliance francaise. Spr. M. An dre Söriaë. 8 uur. Zoinerzorg: Soireé dansante D. G. „Con cordia". Nam. 9 uur. Zondag. 1 "Union: 3dö Wedstrgdavond Leidsche Di lettant enclub. 8 uur. Jeruël (Middelstegracht 8): Samenkom sten des morgens en 's avond9 te half zeven. Volkshuis; Concert-avond. 8 uur. Maandag. Leidsche Schouwburg: N.V. Het Schouw- tooneel „Durf te leven". 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Jan. a.9. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duijster, N. Rijn 18. telefoon 523. hetzij dan van de auteurs of van de vertolkers eigen vinding! leuke kwink slagen eD ietwat volks-slang en tevens aan het feit, dat de hoofdpersonen zich kos telijk van hun taak kwijten. Om te beginnen Jan Musch als de aspi rant-kampioen 1 Met welk een strak ge houden typeering weet hij weer van „Chick" een eigen creatie te maken, mees ter over alle toestanden, hoe vreemdsoor tig ook en vol nnanceering. De wijze b.v. waarop telkeDS dat ,,Je m^nt V er'uit komt, waarnaar het stuk is genoemd, een uitdrukking, die braaf door de anderen wordt overgenomen als stopwoord. Zijn nuchterheid is lachwekkend en een bewijs van zijn humoristische kracht op zichzelf Naast hem L^uis Davids als manager Hap, die leeft in een zelfde strakke typee- ring en eveneens blijk geeft van een aan geboren vis comica. Mag men dit beschouwen als eeD «eerste stap van Davids in de richting van het tooneel i Volmondig zij erkend, dat deze dan volledig geslaagd mag heeten, ook wat betreft de momenten, dat eenig gevoel wordt vereischt. Van de overigen in hoofdzaak zijn het bijfiguren willen we noemen Jacq. de Haas, die zich zeer gunstig bliift ontwik kelen en nu den. rijken Amerikaan ver dienstelijk creëerde, vol verve en levendig, heid Jaap v. d Poll. die thans ook aan het Schouwtoneel emplooi heeft gevon den, speelde den „field" goed en 't zelfde geldt van Stine v. d. Gaag als zijn echt genoot©. Jetty Kremer cd Rolien Numan, beginnelingen, verrasten als de jeugdige zoon en de typiste. Overigens zien wij geen reden er dieper op iü te gaan. Alleeü van Staalduynen als de majoor was erg zwakjes. Wie van heel lichte kost houdt, kan bij „Je meent 't" terecht. Komt er dit seizoen nog iets van degelijk werk in den schouwburg, vragen wij ons af: 't Wordt tijd RECLAME. MIJMIIRDT'S 6986 tegen hoest en verkoudheid. Bg Apoth. en Drog. Doos DE ALGEMEFNE TOFSTAND. De Dnitsche bewapening. De benoeming van den Franschen gene raal Baradier«tot president der investiga- tiecommissie van den Volkenbond voor Duitschland wordt officieel bevestigd. BELGIE. De alcoholregeling. Het onlangs door het liberale Kamer lid Pierco ingediende voorstel tot ophef fing van de huidige wetelijke regeling van den alcoholverkoop is gisteren in de Ka- merafdeeliDgen besproken. Het werd in vijf afdeelmgen verworpen. Ln het geheel stemden 41 Kamerleden vóór hot vodbstel- Pierco en 66 tegen Er waren ook 4 ont houdingen in de zesde afdeeling werd de stemming verdaagd Het valt te voorzien, dat het voorstel bij de openbare behande ling in de Kamer eenzelfde lot zal onder gaan. DUITSCHLAND. Marx probeert qu naar rechts Uit den Rijksdag. Hindenburg heeft na het bedanken van Marx dezen opdracht gegeven zijn pogingen in andere richting voort te zetten en met alle burgerlijke partijen een nieuwe regee ring te vormen. Gisteravond is het bestuur van de centrum partij in den Rijksdag bijeengekomen- Marx heeft lezing gegeven van een brief, dien hij van President Hindenburg ontvangen had. Het bestuur dier fractie keurde het goed, dat Marx op het voorslél van Hindenburg, betreffende de formatie van een regeering der burgerlijke partgen, zou ingaan. Onmiddellijk daarna zijn de oentrum- fedeD van den ttgksdag m vergadering gegaan om den toestand te b:j6pp ken. Deze vergadering is echter tot heden verdaagd. Het moet er nu en dan heftig zijn toegegaan. De verdaging is het gevolg' van het feit» dat er besloten werd nogmaals te beraad slagen met de Duitsch-nationalen, ten einde precies vast te stellen, in hoever deie laatsten bereid rijn de voorwaarden van het centrum te aanvaarden. In de wandelgangen van den Rijksdag werd beweerd, dat. indien een rechtsche regeering tot stand mocht komen, vrijwel alle tegenwoordige ministers met inbegrip van den rijkskanselier en ook dr. Geesler in functie zouden blijven; alleen dr. Schulz, rijksminister van binnenlandsche zaken, zou door den Duitsch-nationalen afgevaardigde von Lindeiner Waldau en dr. Bell, rijks minister van Justitie door den Duitsch- nationaal Wallraff worden vervangen. Dr. Bell zou minister van de bezette gebieden blijven. De portefeuille van Financiën zou met toestemming van de Duitsch-nationalen opnieuw den democraat dr. Reinheid toe vallen. Mocht deze echter voor de eer be danken, dan wordt ook deze portefeuille door de Duitsch-nationalen beoeL De democraten zullen inderdaad waar schijnlijk weigeren een regeoring van rechts te steunen; haar fractie, die gisteren ter gaderde, aanvaardde een moti^ waarin zij er haar leedwezen over uitspreekt, dat door de houding der Duiteche volkspartij het tot stand komen van een kabinet der midden partijen vergdeld is. Voor de behandeling der agenda in den Rijksdag stelde de communist Rosenberg voor om het communistisch voorstel nopens de toepassing van de 'amnestiewet onmid dellijk te behandelen. Spr. wilde in de toe lichting slechts twee namen noemem. Liitt- witz, die na de amnestie pensioen met bijslag heeft gekregen, en Höfz, tegen wien een valsche aanklacht met daarop gebaseerd vonnis nog niet is herreopen. Het voorstel stuitte op verzet bij de Duitsch-nationalen. De Rijksdag ging dan over tot de tweede lering van het ontwerp tot vermindering van de gerechtelijke onkosten voor het pu bliek en advocatenbrieven. FRANKRIJK. De Catalaansche samenzweer ders voor de rechtbank. Het proces inzake de Catalaansche sa menzwering waarbij Garibaldi en Macia zijn bctrokkeD, is te Parijs begonnen. De advocaten der samenzweerders dron gen er op aan, dat de zaak van hun cliën ten zou gescheiden worden van de zaak- Garibaldi. De eersten zijn politieke idealis ten en Garibaldi is daarentegen een agent provocateur. Na een korte beraadslaging besloot de rechtbank niet op het verzoek in te gaan. Garibaldi wees er op, dat hij reeds ge arresteerd was toen de samenzwering in de Pyreneeen ontdekt was Deze kon dua niet door hem verraden zijn. Bij het verhoor van Garibaldi erkende deze ten slotte, dat hij meer dan 600.000 lire gekregen had. ENGELAND. Het verkiezingscongres bijeen De twist in de liberale partij. In de Cenlral Hall le Westminster is het congres van de afgevaardigden der vat- vereenigingen gisteren bijeengekomen ter bespreking van de omstandigheden, waar onder het algemeen bestuur de staking op geheven heeft In het rapport van dit bestuur wordt de schuld op de mijnwerkers geschoven, die de memorie Samuel, dat het bestuur een geschikte basis voor een overeenkomst, al thans voor nadere onderhandelingen achtte, verworpen hebben. Voor de mijnwerkers sprak eerst Herbert Smith, die beweerde dat de mijnwerkers om het ronduit te zeggen, door het bestuur in een val gelokt waren, waaruit ze zich niet zelf meer konden bevrijden. Hij verdedigde voorts de houding van het mijnwerkers- bestuur. dat de zaak, die door het verraad van de andere arbeiders verloren was. zoo goed mogelijk had trachten af te wikkelen. Dat het hierin niet geslaagd is, gaf hij toe, maar dat kon men vooraf niet welen. Thomas sprak namens het algemeen be stuur en verdedigde het aflasten van de algemeene staking, die nooit geproclameerd had mogen worden. Toen het bestuur in zag, dat een langere -duur de ondergang van alle vakvereenigingen zou beteekenen, was het eenvoudig zijn plicht de staking af te lasten. De oud-minister laakte voorts nog de me thoden van de bestuursleden van hel mijn- werkersverbond en vooral van Cook, die zich niet ontzien had. herhaalde malen, be stuurders van andere bonden heftig aan te vallen, ofschoon hij wist. dat deze. zoolang de mijnwerkersslaking voortduurde, niet zouden en konden antwoorden. Cook hield daarna een heftige rede ter verdediging van zijn beleid en vooral van hel besluit om de stakipg uit te vechten lot het laatste toe. Hij weet de mislukking in de eerste plaats aan de mannen van het slag van Thomas. Toen de regeering gemerkt had, dat van Thomas en zijn spoorweg personeel geen gevaar meer dreigde, had zij zich pas volkomen aan de zijde van de mijn eigenaars durven scharen. Men verwacht dat de gematigde elemen ten vandaag den boventoon zullen voeren, en dat de besluursmoties een flinke meerder heid zullen behalen. Lloyd George heeft op een liberaal bank°t verklaard: dat nu vrijwel alle liberalen weer in één partij vereenigd zijn. De partijconfe- rentie heeft een program van actie voor de aanstaande verkiezingen opgemaakt. Een liberale meerderheid is mogelijk wanneer alle liberalen krachtig samenwerken. De partij moet ook onderzoeken wat haar le doen slaat in geval geen enkele partij le meerderheid krijgt. Lloyd George lijkt ons echter wat optimis tisch inzake herstel der liberale eenheid Zijn tegenstanders denken er nog niet aan. hem te volgen. Llovd George heeft er in toegestemd om onverwijld en onvoorwaardelijk in de han den van het bestuur te stallen ee£ kapitaal, dat in slaat stelt bij «de volgende Lagerhuis- verkiezingen „a full fighting line" van candidaten te stellen, dal hij bereid is ie ohkosten van het werk van het hoofdbestuur der liberale Partij uit zijn verkiezingsfonds te trekken; en dat zoo de inkomsten van het z.g. millioenfonds, dat de Liberale Partij zich voorstelt bijeen te brengen, niet toe reikend mochten blijken, hij het tekortko- mende met een deel van het kapitaal van zijn eigen verkiezingsfonds zal aanvullen Het administratief bestuur aanvaardde het aanbod van Lloyd George. ITALIË. Churchill te Rome geintervienwd. Churchill verklaarde aan journalisten !e Rome. dat zijn reis heelemaal geen politiek karakter had. Wel was het hem een groote vreugde geweest Mussolini en Volpi te ont moeten. Hij is er meer dan ooit van over tuigd, dat niets anders dan de grootheid van Italië's Mussolini's doel is. Natuurlijk had den de gesprekken hoofdzakelijk geloopen over den toestand van de arbeiders in Italië. In Engeland is men ei^ sinds jaren aan ge woon in de zorg voor het arbeidersinkomen en de koopkracht er van den eersten plicht te zien van den slaat, nadat hij eigen veilig heid en waardigheid beschermd heeft. De positie van het Italiaansche proletariaat is in den laatsten tijd enorm verbeterd, wat des te merkwaardiger is, omdat de regeerir.g tevens een krachtige bezuinigings- en slabi- liseeringspoliliek gevoerd heeft Churchill bleek zich ook zeer bijzonder te interesseeren voor de organisatie der fas cistische vakbonden. Ieder volk, zoo ging de Engelsche minis ter voort, heeft zijn eigen beho'eften en zijn eigen gewoonten. In Engeland hebbón wij voorloopig geen fascisme noodig, maar ik ben er voor mij zelf vast van overtuigd, dat ik, wanneer ik Italiaan zou gewëesl zijn. aan die zijde zou hebben gestaan van het begin tot hel einde. "Ten slotte sprak ChurchilKook over de buiténlandsche politiek. Engeland's politiek is zeer eenvoudig, zeide hij; wij wenschen dat Engeland, Frankrijk, Italië en Duitsch land samenwerken voor het herstel van de wonden, die de oorlog geslagen heeft. De vijandschap tusschen die groote volkeren heeft Europa bijna geruïneerd en wanneer ze langer geduurd had, zou de Europee- sche beschaving er aaD ten onder gegaan zijn. De groote volkeren, die den oorlog hebben gemaakt, moeten thans in vriend schap samenwerken Zelfs de gedachte aan een nieuwen broederkrijg moet voor gosd verdwijnen. Locamo is een middel om dat doel te bereiken en is volstrekt tegen niemand gericht. Wat Amerika betreft, dit land zal wel niets liever zien dan dat er eindriijk vrede heersrht in Europa Is men eenmaal zoo ver. dan zal men te Washington makke lijker dan thans bereid zijn met Europa mede te weTken. DENEMARKEN. Arbeidsovereenkomsten. De onderhandelingen tusschen de pa troons en den bond van ongeschoolde werk lieden, hebben geleid tot vernieuwing van de contracten met de werklieden in de ka bel-, cementr, olie- en suikerindustrie. Met de werklieden in de ijzOTinduBtrie, en met de havenarbeiders, sleepers, grondwerkers en opperlieden zijn de besprekingen nog gaande. NOORWEGEN. Gezant teruggeroepen. De gezant te Washington is teruggeroe pen. Er wordt geen reden opgegeven, maar men meent, dat hij met de "egonring van meening verschilde omtrent de eischen, door Noorwegen aan de Ver. Staten ge steld. CHINA. Geen wijziging. Te Amoy heeft de menigte een schip overvallen, aan boord waarvan zich tien Spaansche geestelijken en twaalf nonnen bevonden, Alsmede elf Chineesche meisjes. De menigte kon slechts met moeite bedwon gen worden. Zij beschuldigde de geestelij ken Chineesche kinderen vermoord te heb ben. Twee kinderlijkjes werden als bewijs meegevoerd. In Engeland heeft de regeering «te op- positie-leiders McDonald en Lloyd George volledig ingelicht over den toestand. Overigens geen wijziging. NICARAGUA. Geen vrede. Gemeld wordt, dat Sacasa, de liberale leider, de vredesvoorwaarden, welke Diaz had aangeboden, heeft afgewezen. BUITENLANDSCH GEMENGD. BRANDEN. In de avenue Général "Michel Bijat le Parijs is een groote meubelfabriek door brand vernield. De schade is zeer aanzienlijk Gisteren is er een brand uitgebroken in de fabriek der Continental Kaoutshuk Werke to Hannover. Doordien zich verslikkende gassen ontwikkelden, moest de geheele omtrek worden ontruimd. De brandweer kon het terrein van den brand slechts rfiet gasmaskers bereiken. Met veel moeite ge lukte het 't vuur te bedwingen. DE WAAKZAME MACHINIST. Woensdag trachtte een wisselwachter te Maagdenburg zich in zijn wachthuis van het leven te berooven, door een gaskraan open te zetten De machinist^van een pas- seerenden goederentrein, die merkte dat d? boomen van den overweg niet gesloten wa ren. stelde een onderzoek in De wisselwach ter werd bewusteloos gevonden, maar het gelukte nog, de levensgeesten weder op te wekken. EEN BOEREN-DRAMA. In hel dorp St. Denis de-Jouhet, in het Indre-departement, zal Charles Gagnereau, een oudé boer, een paar avonden geleden bij het vuur te praten met zijn dochter, madame Moulins, die haar rug naar het raam had gekeerd. De vrobw van Gag nereau was in de kamer bezig het bed voor haar kleinzoontje op te maken. Plotseling werd er een ruit in het vertrek, waarin de familie zat, ingeslagen; eep hand. die een revolver omklemde, werd er doorheen ge sloken, twee schoten klonken en twie lichamen smakten tegen den grond: de oude boer en zijn dochter waren gedood. Buren snelden toe op het geluid van het schieten en zij zagen dat op een ander punt van de hoeve de vlammen uitsloegen. Brandstichting? De verdenking viel op een man, een sluggen, zwijgzamen werker, die naar de hand van Gagnereau's dochter had gedongen. Inderdaad werden zijn voetstap pen gevonden, gaande van het ingeslagen vensier naar de plaats van den brand. Toen men ging zoeken, vond men hel lijk van den verdachte: in een loods had hij zich opgehangen. RECLAME. enz,, enz. Uiterst concurreer^ndl I Telef. 2063. 6999 DE ONTWAPENINGSKWESTIE. PARIJS, 21 Jan. (V.D.) De „Matin" meent te weten, dat generaal Von Pawels de voorstellen inzake de ontwapening van Duitschland in- gewijzigden vorm heeft in gediend. Deze gewijzigde voorstellen zou den gisteren dóór de geallieerde militaire deskundigen onder voorzitterschap van maarschalk Foch zijn onderzocht. Volgens het blad bestaat er goede hoop, dat de ónderhandelingén spoedig tot een gunstig resultaat zullen leiden. ELECTRICITEIT VOOR PALESTINA. JERUSALEM, 21 Jan. (Reuter) De regee ring gaf verlol tot het onteigenen der landen te Jesr el Majadie welke noodig zijn voor het maken van een dam en het oprichten van verschillende gebouwen, welke volgens liet plan-Rülenberg noodig zijn voor het slichten van een electrisch slation, dat gansch Palestina de electrische energie kan leveren. MEXICO AANVAARDT ARBITRAGE. MEXICO, 21 Jan. (Reuter). Het departe ment van buitenl. zaken heelt een geschre ven venïlaring gepubliceerd, waarbij in be ginsel wordt aanvaard dat geschillen met Amerika aan arbitrage zullen worden dorworpen. AMERIKA EN NICARAGUA. WASHINGTON, 21 Nov. (Reuier). Toen dr. Alejandro Cesar zijn geloofsbrieven als nieuw Nicaraguaansch gezant der Diaz-re- geering overhandigde, zeide president Coo- lidge dat, hoewel op verzoek der regeenng van president Diaz Amerikaansche troepen in Nicaragua aan land waren gezet, ter be scherming der wettige Amerikaansche be langen en van teven en have van Ameri kaansche staatsburgers, deze slaat van za ken niet langer moest voortduren dan be paald noodig is. UIT CHINA. PEKING, 21 Jan (Reuier). Tol dusver is er niels te Peking'dat wijst op wanorde, sla king of anli-vreemdelinggnactie, maar tocb neemt de overheid alle .voorzorgen. Voor 't Reutergcbouw en tal van andere gebouwen slaan dubbele schildwachtposten, de bajonet op 't geweer. Patrouilles doorkrui sen de slralen De Amerik. gezant, die naar Washington was vertrokken om met Kellogg te spreken is op eon telegram naar zijn post terugge- VERBANNEN. LISSABON, 21 Jan. (Belg. Tel. Ag.) Ge neraal La Cardoso van de partij der repu- blikeinsche actie, drie oversten, die tot de demokr. linkerzijde behooren en 'n burger persoon van de radicale partij zijn naar Santiago (Kaap Verdische eilanden) verban nen wegens het overhandigen der bekende verklaring aan de bullenlandsche legaties. CHARLIE CHAPLIN's SCHEIDING. LOS ANGELOS, 21 Jan. (Ned. Tel. Ag.) De advocaat van Lita ChaplinGery heelt verklaard, dat hg de arrestatie van Charlie Chaplin zal vragen, indien hij de door de rechtbank aan zijn vrouw toege kende 4C00 dollar per maand als tijdelijke toeslag niet betaalt. Charlie, die nog steeds te New-York ziek ligt, heeft 30 dagen tijd gekregen om op de eischen van zijn vrouw te antwoorden, SCHIP VERMIST. NEW-YORK, 21 Jan. (Belg. Tel. Ag.) Vliegtuigen, die oitgezonden zjin om een spoor te vinden van het vermiste stoom- schi pjohn Tracy, zgn onverrienterzake teruggekeerd. Het schip had 11 Januari te Boston moeten aankomen met een lading steenkool uit Norfolk. Men vree6t, dat de bemanning, die uit 27 personen bestast, is omgekomen. AANVARING. BRUSSEL, 21 Jan. (Belg. Tel. Ag.). Op volle zee. ter hoogle van de Hollandsche kust is hel uil Bremershaven Amerikaan sche stoomschip „Sunlance" op weg naar Rotterdam in botsing gekomen met den uit Hamburg vertrokken Duitschen stoomer Dlntzig. Beide hielden op Vlissingen aan. SCHEEPSRAMP IN DE ZWARTE ZEg, LONDEN, 21 Januari. Gedurende storm, die in (le Zwarte Zee woedde, twee Turksche schepen mei elkaar in bolst, gekomen. Beide zijd gezonken Van een in schepen is de geheele bemanning omgtb. menvan de 22 opvarenden van het tweei, schip konden slechts vier worden gered. RAAD VOOR DE SCHEE WV AART. Inzake het verloren gaan van den zeil, j logger Agatha Maria KW 152 in de. nabij, heid van de lichtbrulboei voor de haven va* IJmuiden, tijdens tiet zware stormweer vaj 9 op 10 October 1926. is de raad van oor deel, dat de Agatha Maria KW 152 in deal storm, welke van 9 op 10 October woedde! bij de lichtbrulboei van IJmuiden,- met maal en muis is vergaan. Over nadere oorzakeal zijn slechts gissingen te maken." Zekerhe^l is in dezen niet te verkrijgen, maar de raaf, acht hier in elk geval alle aanleiding aar. J wezig om met den meesten nadruk de. schippers voor te houden, dat zij ter wi&J van de veiligheid van sctiip en bemanniij de grootst mogelijke zorg moeten bested?, aan het behoorlijk gesloten houden van 4 luiken. De raad is voorts van oordeel, dat 4 M schipper van den stoomtreiler Holland 6IJ3m 365 tijdens het zware stormweer van 9 10 October 1926 op de Noordzee bij4:*| tweede stortzee, zonder dat iemand er van heeft bemerkt over boord is gesla?; Toen de schipper werd vermist, was hé. te lang geleden om van pogingen tot redv nog eenig succes te verwachten. Tot bijza dere opmerkingen inzake de navigatie ga deze zaak geen aanleiding. Tot dezelfde conclusie komt de raad m de scheepvaart inzake het overboord sl<us van een der opvarenden van den zeillogg? Vriendschap KW 137 tijdens het zwa» stormweer van 9 op 10 October 1926 op d; Noordzee en inzake het overboord slaan van een der opvarenden van den zeillogger Katwijk 2 KW 134 tijdens het zware storm weer van 9 op 10 October 1926 op de Noord zee. Voorts heeft de raad voor de scheepvaart» uitspraak gedaan betreffende het vergaan van het zeilvisschersvaartuig Arie KW 148 in de Noordzee. De Arie zal tijdens den hevigen welke van 9 op 10 October 1926 in Noordzee heeft gewoed, met man en mui- zijn vergaan, vermoedelijk terwijl zij zici bevond op het ondiepe gedeelte van di Noordzee (de Doggersbank). Voor zoover kan worden beoordeeld, wai de Arie bij het verlek naar zee volkomeci zeewaardig: ook de luiken en de wijze vaa sluiting liet niets te wenschen over. Waar-j schijn lijk waren de luiken niet goed ge sjord, tengevolge waarvan het schip is ver- gaan. DE MOORD IN DE ASTERSTRAAT. Voor de rechtbank te Rotterdam heef, i terecht geslaan de 36-jarige caféhouder F. G, r L. G. de R., wicn ten laste wordt gelegd,I dat hij te Rotterdam 6 Nov. 1926 opzettelijkI K. R. van het leven heeft beroofd, althans opzettelijk zwaar lichamelijk letsel heeft j toegebracht, den dood ten gevolge hebbend,j door opzettelijk, op een afstand van onge veer een meter, althans op korten afstand, achtereenvolgens zes, althans een'ge. scho ten uit een met scherp geladen revolver, naar diens bovenlichaam af te schieten, waardoor deze doodelijk. althans levensge vaarlijk werd gewond en hij onmiddellijk daarna is overleden. De R. verklaarde dat- hij door R. meer-', malen was bedreigd en steeds door beü werd gesard. Op den dag van den doodsla; zou hij R. een beweging naar zijn achter zak hebben zien maken, alsof naar e. wapen greep. Als weerslag daarop hadi' zijn revolver, die naar hij wist gel- was. getrokken. Eerst toen de revolver 1$ geschoten was, was het tot hem door? drongen dat hij R. had neergeschoten. I De geneesheereji, die de sectie op het U verricht hadden, hebben drie scholwonda, één in de linkerheup, één in den linker schouder dat eindigde in.de rechterborst een schampschot in de linkerborst geven- den. Het tweede schot is door het hart ^1 •gaan. en heeft de liehaamsslagsder geraakt, j die op dat moment gebarsten is. Deze ver wonding was absoluut doodelijk Het doo- delijke schot moet aan deachterzijde van het lichaam zijn ingekomen. De officier achtte den doodslag beweren en meende, dal al staat vast, dat R. des verdachte door voortdurend sarren tot wao- hoop heeft gebracht, deze als een bloed-1 hond over den al neergeschoten man heen gebogen gestaan heeft en hem in koelen bloede heeft afgemaakt. Fen man, die zoo iets doet, moet lange] tijd uit de maatschappij worden venvijdi R. heeft het aangelegd met de vrouw va: verdachte. En daarna telkens verdachte ge* sard. Dat is zijn .eenige excuus. Eisch: 5 jaar gevangenistraf wegen* doodslag. DE INBRAKEN TE ZANDVOORT EN AERDENHOUT. De rechtbank te Haarlem deed uitspraak in de zaak tegen J. P. v. d. K., die voor dea 25sten keer terecht had gestaan, ditrpaal Ier zake van inbraken, gepleegd in villa's Ie Zandvoort en Aerdenhout. Het O. M. had vier jaren gevangenisstral geëischt. De rechtbank veroordeelde ver dachte tot drie jaren gevangenisstraf. VERDUISTERING VAN RUIM f60.000. De rechtbank te Rotterdam heeft behan deld de zaak tegen den 60-jarigen kassier A C. W.. die ten nadeele van notaris J. A. bij wien hij in dienst was. in den loop jaren 1923 tot 1926 een bedrag van f62 OOU verduisterd had. Na een uitgebreid getuigenverhoor eisch het O. M. een jaar gevangenisstraf. De uitspraak werd bepaald op 3 Febr. J 2—1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2