A. S. C. H. B. S. S. G. J. DE GROOT OPRUIMING ZOMDAG A.S. 2 UUR: No. 20502 LEIOSCH DAGBLAD, Vrijdag 14 Januari Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. VISSCHERIJBERICHTEN. W. VAN INGEN SCHENAU SFORT. ALPHEN. Onze plaatsgenoot, de heer M. van der Neut is te Den Haag geslaagd voor het examen Duitsche Handelscorrespondentie. ALKEMADE. Door den minister van Binnenland- eche Zaken en Landbouw zijn benoemd tot leden van de Commissie van Advies voor het Landbouw verslag de heeren G. vari der Meer Bz. te Roelofarendsveen en T. J. de Graaf te Rijpwetering. B. en W. hebben besloten de artikelen 16 a en 24 van het Melkbesluit voor deze gemeente met ingang van 1 Februari 1927 van toepassing te verklaren. De melkver- koopers zullen dus de bepalingen van die immers, dat het publiek nimmer toegang tot het slachthuis wordt verleend. Zelfs zullen de slagers alleen toegang kunnen verkrijgen voor hun personeel boven 16 jaar, wanneer dit vooraf is aangevraagd. De he#er T. Hensen, alhier, slaagde te Haarlem voor het Diploma Duitscha Handelscorrespondentie Woensdag herdacht de heer W. Heer mans, boekhouder ten kantore der firma Turkenburg's Zaadhandel, alhier dat hij 35 jaar lang die betrekking vervulde. De heer H., die in het bedrijf der firma een beteekenendo plaats inneemt, werd in de morgenuren door de directie, in tegen woordigheid van het personeel, op een der zalen ontvangen, waar de heer H. Turken- burg hem op zeer waardeerende wijze toe sprak, daarbij teekenend de hechte ban den, die er tusschen den jubilaris en de directie zijn ontstaan Vervolgens bood hij artikelen moeten naleven, waartoe zij allen .fl OOT, r v r, i r, i hem een geschenk onder couvert aan een afschrift van het besluit van B. en W. nev™.„„„„i „.„i, hebben ontvangen. Zoo zal het voortaan verei9cht zijn om op de vervoermiddelen do naam, enz. te vermelden, terwijl de verkoop niet zal mogen plaats hebben zonder ver gunning van den burgemeester. BODEGRAVEN. Landstormavond. Woensdagavond werd door de plaatselijke afdeeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm een avond gegeven voor genoodigden om de .zaak der B. V. L. weer eens onder aller aan dacht te brengen. De groote zaal van Rossum was met ge noodigden geheel gevuld toen de voorz. dr. S. Beye de bijeenkomst opende. Vervolgens werd het programma afge werkt. Door de dames v. d. Veer en E. Bate laan werd gezongen en gemusiceerd, enkele voordrachten werden geleverd, een kwartet van „Inter Nos", bestaande uit de heeren van Staalduinen, Cremer, Bekker en mej. Korver, gaf herhaaldelijk mandolinemuziek, enz. De Hoofdschotel der vergadering vorm den echter de acht werkelijk schitterende tableaux, die op initiatief en onder leiding van d<?h heer v. d. Veer waren ineengezet en ingestudeerd. Deze zijn werkelijk schitterend geslaagd. i Burgerlijke Stand. GeborenHenri Anthonie, Z. v. J, Bljj- leven en A. Gelderblom. Teunis Mar- gret.hu», Z. v. G H. Op 't Land en N. Hooftman. Anna Maria, D. v. B. KrooDe en M. v. d. Panne. Marijtje, D. v. A. Hen6eD en A. J. Scheer. Cornelis An- dries, Z. v. S .P. Visser en J. de Ruyfcer. Overleden: Jan Hartman den Broeder 71 j., wedr van A. Wittebol (overleden te Lei den). L. van den Ouden 76 j., gehuwd met M. HoogendoonL Johannes dc Ko ning 73 j., wedr. van Johanna van Dam. Teunie de Ruyter S3 j., wedr. van A. Hoo- gendoorn. GevestigdH Houtman en gezin, koop man, van Rietveld. F. O. Zeitz, dienst bode, van Rietveld Vertrokken; E. vaD den Engel, dienst bode, naar Zuidland. W. van der Panne, arbeider, naar Rietveld. L. M. Zwanen- veld, diensbode, naar Alphen a. d. Rijn. Wed. J. van Delft en gezin, zonder beroep naar Den Haag. W. Graafland en echtgenoote, arbeider naar Zwammer- dam. J. Pels, schipper ,naar Barwouds- waarder. P. vaD Schalkwijk, loodgie ter, naar Soest. D. J. Rijnsburger en gezin, koopman naar Gouda. Het slachthuis, Zaterdagmorgen om halfelf zal ons ge meentelijk slachthuis officieel worden ge opend. Belanghebbenden van alle zijden, cfficieele personen enz. zijn uitgenoodigd deze openingsplechtigheid bij te wonen Dag aan dag wordt nog met grooten ijver, veelal onder oppertoezicht van den burgemeester, gewerkt ora het gebouw op den bestemden tijd te kunnen afleveren. Zooals we reeds eerder schreven is het gebouw zelf al maan den gereed De aannemingsfirma had dan ook gemakkelijk hel gebouw op den bestemden "Jd, tegen December kunnen afleveren Zij was toen klaar op het leggen der vloeren Namens het personeel sprak de meester knecht, de heer A. Blazer. Ook diens woor den getuigden van waardeering. Namens het personeel boodt spr een divan aan. De jubilaris gaf uiting aan zijn dank baarheid voor de ontvangen blijken van belangstelling. In de buurtschap Meye, viel een boe renarbeider bij het boomensnoeien uit een boom op den grond en brak daarbij enkele ribben. Zijn toestand geeft geen reden tot zorg. In de maand December zijn volgens de bepalingen der Vleeschkeuringswet ten Gemeentehuize ter keuring- aangegeven 51 koeien, 117 varkens, 32 graskalveren, 3 gei ten, 39 schapen en 899 nuchtere kalveren. Opmerking verdient het dat niettegen staande het verbod van vleeschinvoer in Engeland, toch nog ongeveer 9C0 nuchtere kalveren ter slachting werden aangegeven. BOSKOOP. Gevonden Voorwerpen. Herders hond, eenige handschoenen. 2 huissleutels, alpacca beursje, tabakspijp, jongenspet. shawl (blauw). Inlichtingen bij de politie. Op, de Zijde, alhier, had een aanrij ding plaats tusschen een auto en een wiel rijder. De chauffeur had de tegenwoordig heid van geest, met alle macht te remmen, waardoor een groot ongeluk werd voor komen. Alleen het rijwiel werd zwafar be schadigd. wat door den chauffeur vergoed zal worden. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand., Geboren: Klaasje, d. v. F. Lekx en S. van Klaveren. Elize Maria, d. v. A. v. Driel en H. Moerman. Overleden:. Elizabeth Boer. 63 j., echtg. van C. van Leeuwen. Hendrik van Veg^ ten, 42 j., eebtg. van Mar gare,ha van den Bosch. een bekende, vooraanstaande figuur uit de geschiedenis onzer Vaderlandsche Kerk, die in het midden der 18e eeuw predikant was in het naburige Woubrugge. Achtereenvolgens stond de begaafde spre ker stil bij de levensgeschiedenis en het werk van dezen grooten strijder, om in het tweede deel zijner rede Comrie en zijn leer te schetsen in zijn beteekenis ook nog voor onzen tijd en voor de jongelingschap Het was een leerzame rede, vol prakti sche toepassing, die met veel genoegen werd aangehoord en hij menigeen het#verlangen zal hebben opgewekt ds. Beekenkamp nog eens weder hier te zien optreden. RECLAME. Noordelnde It - Lalden - Telef. 706 6611 ROELOFARENDSVEEN. Gedurende den laatsten lijd is er ge lukkig weer eenige opleving te bespeuren in den handel wan ingezouten augurken op Duitschland Zoo worden van hier dagelijk3 een aantal wagons verzonden. Ten gevolge hiervan bewegen de prijzen zich ook in stijgende lijn, terwijl verwacht wordt, dat deze gunstiger toestand nog wel eenigen tijd zal aanhouden. WOUBRUGGE. Het aantal inwoners van deze ge meente bedroeg op 31 December 1925 totaal 2417 personen. In 1926 vermeerderd door geboorte met 77. en door vestiging met 135, totaal 212 personen. Vermindering door overlijden met 26 personen en door vertrek met 189. totaal 215 personen. Op 1 Januari 1927 bedroeg het aantal inwoners 2244, dus een achteruitgang van 3 personen. ZWAMMERDAM. Loop van de bevolking. Bevolking op 31 December 1925: 1119 mannen en 1213 vrouwen totaal 2332. na en vertrok met het meerendeel der ma- j Vermeerdering door geboorten: 35 mannen terialen. De slagnatie is dan ook te danken a aan oen Franschen leverancier der machi nes. Deze werden te laat geleverd en moes ten eerst opgesteld worden eer de vloeren konden worden gelegd Al dat werk is nu zoo goed als gereed. Inwendig moeten nog heel wat kleinere karwijtjes worden ver richt en uitwendig is men begonnen met het 1 opruimen van het groote open terrein dat zoowel vóór als naast het gebouw nog is overgebleven. Als de dag der ingebruikne ming daa» is, moet alles er netjes uitzie» Het slachthuisterrein grenst aan de nieuwe uitbreiding der spoorlijn in Oud Bodegra ven. Enkele tientallen meters naast de spoorlijn is over den Wetering een hooge brug gebouwd, waarop een groot ijzeren hek. met de letters SB Deze oprit is voorloo- P'S. nu nog geen nieuwe weg langs de spoorlijn is aangelegd, voor wagens en auto's du juist niet zoo gemakkelijk te bereiken. Wanneer dan Zaterdag het slachthuis ge opend zal zijn, is dit de eenige slachtplaats voor deze gemeente. Alle slagers alle ex porteurs. moeten de hunne sluiten. B en W. hebben hen daar reeds kennisgeving van gezonden. Over het algemeen zijn dezen daar niet zoo erg mee ingenomen. De kos ten, die zij hebben te betalen, vormen voor hen een aparte belasting. Zij gevoelen ech ter, da4 de stichting van dit gebouw noodig was. Andere staat het mef de slagers te Zwammerdam. Ook dezen zullen wel ver plicht worden van het Bodegravensche slachthuis gebruik te maken en dat stuit bij hen op groote bezwaren Daar schijnt men den bouw van dit abattoir dan ook te betreuren. Ten slottp rest ons nog dp mede deeling. dat het slachthuis Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur voor het publiek zal zijn te bezichtigen Men make van deze gele genheid, om dit interessante gebouw te zien gebruik, want daarvoor zal allicht later geen gelegenheid zijn. De verordening bepaalt en 25 vrouwen; vermeerdering door vesti ging 106 mannen en 142 vrouwen-, totale vermeerdering. 141 mannen en 167 vrou wen. samen 308 zielen. Vermindering door overlijden: 12 man nen en 9 vrouwen; door vertrek 89 man nen en 128 vrouwen- totale vermindering 101 mannen en 137 vrouwen, samen 238. Derhalve nam de bevolking over 1926 toe met 40 mannen en 30 vrouwen, totaal 70 zielen. Het bevolkingscijfer op 31 Decem ber 1926 bedroeg dus 1159 mannen en 1243 vrouwen, totaal 2402 zielen. Burgerlijke Stand. Geboren- Hugo Cornelia, zoon van Wil lem Roelof Versloot en van Maria Teekens Elisabeth Adriana dochter van Cornelis Jan van Zijl en van Adriana Hoogendoorn. Ondertrouwd: Gerrit Hoosbeek. j.m. 24 jaar en Maria Hendrika van der Panne. 22 jaar. De Ned.-Herv. Meisjesvereeniging Dorcas", heeft deze week de door haar in het afgeloopen jaar vervaardigde kleeding- stukken totaal 29 stuks, aan 29 daarvoor in aannjprking komende gezinnen uitgedeeld, en daardoor aan die gezinnen een blijde verrassing bereid. Op uitnoodiging van de Chr. Jonge- lingsvereeniging .Bid en Werk" alhier, zou gisteravond ds. W. J. van Lokhorst, uit PHfshaven de eerste winterlezing houden. Daar deze spreker door ongesteldheid ver hinderd werd. had het bestuur ds. G. H. Beekenkamp, uil Leiden, die oorspronkelijk voor de twpede lezing was uitgenoodigd nog terelfder ure bereid gevonden om dt- reeds gepubliceerde spreekbeurt voor ds f,okhorst waar te nemen, zoodat deze avond niet op een teleurstelling is uitgeloopen. Voor een flinke opkomst, die met stille aandacht luisterde sprak ds. Beekenkamp over: „Dr. Alexand* Comrie", 1706—1774, HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad. De wachtgeldregeling vastgesteld. De werkloos heid. Het heengaan van den heer Borst. Voorzitter de burgemeester. De voorzitter deelde mede dat van den heer Bakker be richt was ingekomen, dat hij verhinderd was deze vergadering bij te wonen. Voorlezing werd gedaan van een tweetal brieven van den heer P. Borst, waarin door hem met ingang van 1 Februari a.s. wegens vertrek uit de gemeente ontslag werd ge vraagd als lid van den gemeenteraad vau Haarlemmermeer en als ambtenaar van den burgerlijken stand. Op de meest eer volle wijze verleend. Naar aanleiding van een ingekomen ken nisgeving betreffende het overlijden van den oud-gemeenle-ontvanger van Haarlemmer meer, den heer Marinus Verhage, sprak de I voorzitter eenige woorden ter herinnering aan het vele goede, door den thans over- ledene- verricht. Aan de orde was hierna de verordening betreffende het verleenen van wachtgeld aan ambtenaren in vasten dienst der ge- j meente, waarbij de voorzitter een toelich- i ting gaf en verschillende leden vragen I stelden. Tenslotte werd de verordening on- I gewijzigd goedgekeurd. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede dat de heer Gerritse inlichtingen had gevraagd, omtrent den omvang van de werkloosheid en de maatregelen, die er ge nomen zijn tot het verschaffen van werk gelegenheid, gedurende de wintermaanden. Wethouder Kistemaker gaf hierop eenige inlichtingen en zeide o.m. dat de voor schriften ter uitvoering van de steunrege ling door de besturen van enkele organisa ties verkeerd zijn begrepen. In hoofdzaak is het de bedoeling dat wie van den kinder toeslag wil profiteeren, zich eenmaal per- soonlijk op het arbeidsbureau moet aan melden om de noodige gegevens te ver strekken. Er ontstond hierover een uitge breide discussie, welk.e hiermee eindigde dat de wethouder zich bereid verklaarde de bezwaarde bestuursleden met de raadsleden Gerritse en Griekspoor in aparte conferen tie voor deze zaak te ontvangen. De heer Scheffer meende dat de vergoe ding welke betaald wordt voor het uitzoe ken van erwten te laag is gesteld: de heer Koning informeerde naar de weigering van een aangevraagde bouwvergunning op een stuk bollenland in de Lisserbroek. Nadat de voorzitter de verschillende sprekers nog kort had beantwoord, sprak hij een afscheidswoord tot den heer Borst, die voor het laatst een raadsvergadering meemaakte, terwijl ook wethouder Knaap nog eenige woorden van waardeering sprak. Hierna sluiting. Bnrgerliike Stand. Geboren: Johanna Jacoba, d. v. J. Vrij land en A. van Leeuwen Theodora Jo hanna, d. v. N. van Schie en M. C. Vasten hout Pieter, z. van J. Heikens en H. Jagt Augusta Stephanie, d. v. C. J. Breijaart en H. van Diessen Petrus Simon, z. v. W. J. J. de Groot en M. tl. Reijer Leendert, z. v. G. Bredeveld en A A. van Zanten Reinder, z. v. J. H. Goosson en H. Aalbers Cornelis. z v. J Vissers en G. van Roosmalen Gijsber- tus, z. v. G. N. Verwoerd en J. Verbeek Martina Cornelia, d. v. J. Vastenhout en M J. Marcus. Ondertrouwd: H. van der Werve 24 j. en C. Slotboom 18 j. J. J. van Hoof 27 j. en W. Bouwer 22 j. Gehuwd- C. B. van Staveren 29 j. en G. K. Laan 24 j. Overleden: Yda van der Bijl 81 j., wede. van M. Kamper Dirk Spaargaren 86 j., wedr. van P. Lanser Maria Kroon 81 j.t gehuwd met J. P. S. van Rande Hen- drikus' Jacobus 2 mnd., z. van J. Koole en F. Passenier Jacobus Kluijt 37 j., ongeh. z van K; Kluijt overl. en W. van Westen- brugge Jacob Bakker 35 j., ongeh. z. van G. Bakker en L. Metselaar Anna 20 mnd., d. van W. van den Brink en G. van de Koppel. Levenloos geboren: kind v. h. vrouwelijk geslacht van J. van Duren en M. C A Schönhage Kind v. h. mannelijk gesl.acht van C. II. EÏslgeest en C. A. Schol ten. KATWIJK aan zee. Geslaagd is voor het examen Boek houden en a. v. afgenomen vanwege de Federatie- van Handels en Kantoorbedien den-'vereenigingen ter verkrijging van het Mercnrius-diploma, de heer D. Ouwehar d, alhier. Geslaagd is voor het Mercuriusdiploma boekhouden de heeren D. Ketting en K. II. van der Plas, beiden alhier woonachtig. RECLAME. 6670 GEWONE PRIJZEN Voorverkoop B. A. DEV1LÉE, Nieuwe Kijn 20 Naar wij vernemen zal hoogstwaar schijnlijk de Leidsche Buitenschool alhier, waar meerendeels Leidsche kinderen onder wijs ontvangen, wegen9 ongesteldheid van vele leerlingen, lijdelijk gesloten worden. Gevonden voorwerpen: Een Duilsch leerboek. Inlichtingen aan het politiebureau. Gisteravond gat de heer Visser van Apeldoorn in de gemeentezaal een bioscoop voorstelling, ten doel hebbende, de drankbe strijding. Zoowel des middags voor de kinderen als des avonds voor de ouderen was de Zaal „uitverkocht". Bioscoop is een attractie voor de Katwij- kers, vooral als de beelden voorstellingen geven uit het leven gegrepen. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Francisca, D. van C. v. d. Berg en M. de Haas. Frans, Z. van C. R. Krug en M. v. d. Niet. Ondertrouwd: Maarten Binnendijk 28 j., te Noordwijk, en Jannigje Tijsterman. Petrus Nicolaas Pronk 30 j., te Noordwijk en Anna Maria Magdalena Schoenmaker, 33 j., te Nibbixwoud. Overleden: Trijntje van der Wiel, 75 j., gehuwd met Jacb. van Rooijen. Joseph Müller, 49 j., gehuwd met A. Leigh. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Door een dame, welke onbekend wenscht te blijven, is aangeboden voor hare rekening electrisch licht te laten aanhren gen, in het gebouw van de Noord- en Zuid- Ilollandsche Reddingsmaatschappij, waarin zich de reddingsboot bevindt. OEGSTGEEST. Toen gisteravond van B. uit Leiden, r.a een bezoek in café „Sport" aan de de Kempenaerstraat, huiswaarts wilde keoren, kwam hij lot de onaangename ontdekking dat zijn rijwiel dat hij buiten onder de wa randa had laten staan,' spoorloos was ver dwenen. Van dit geval deed hij aangifte bij de po litie doch legen deze gevallen is niet veel uit te richten daar de gelegenheid op dit ge bied zeer ruim is, vooral des avonds. IJMUIDEN, 14 Januari 1927. VISCHPRIJZEN. 14 Tarbot p. K G. f 1.80f 1.30; 8 Griet p kist van 50 K G. f65—120 2714 Toneen p. K.G. f 1.80f 1.35; 18 groote Schol f39 —f33; 16 Middelschol f 39—f 33. 26 Zet- schol f45f31, 105 Kleine Schol f33 f 14, 12 Bol f 16.50—f 13. 28 Schar f 16 f 6.50, alles p. kist van 50 KG.: 13 Rogeen p. 20 stuks [29f 10; 33 Vleeten p. stuk f3.10f 1.95; 8 Groote Schelvisch f55 f45. 63 Middel Schelv. f 41r 25.50. 116 Kleinmiddel Schelv. f33f 19.50 234 Kleine Schelv. f 18.50—f 9. p. kisl v. 60 K G. 15 Kabeljauw p. kist van 125 K G. f 64 f 44; 230 Gullen p. kist van 50 K G. f 17— f6; 22 Lengen p. stuk f4f2 10; 109 Wij ling p. kist van 50 K.G. f 11.50—f 4.40; 14 Koolvisch p. stuk f 1.50f 1.20. Er zijn 8 stoomtrawlers binnengekomen. RECLAME. Ondernemer van Begrafenissen. Anto-'l rausportcn. Kanloor: Staalw[jkstr. 2. Leiden. Tel. 975 9174a BILTARTEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN EUROPA. Eerste dag. (Van een bijzonderen medewerker). Gistermiddag om twee uur zijn dan de Europeesche biljartkampioenschappen in „de Vereeniging" te Arnhem begonnen en zooals te verwachten was bestond er reeds op dezen eersten dag veel belangstelling. De gezellige zaal van ..de Vereeniging" was voor deze gelegenheid rijkelijk met vlaggen versierd, terwijl voorts voor de belangstel lenden op. uitstekende wijze was gezorgd. Vóór het tooneel was een ruime tribune ge bouwd, minstens plaats biedende voor,hon derd kijklustigen, terwijl op Hinken af stand van de twee Wilhelmina-biljarts een podium werd aangebracht voor de officials en pers. Onder hen, die om twee uur tegenwoor dig waren, merkten we o.a. op: den Duit- schen consul, den heer Böthlingh, den heer de Colyen, Fransch consul, den voorz. van den Duitschen Biljartbond, den heer Court, alsmede den 2den secretaris van den Ned. Biljartbond. Later op den middag verscheen nog de burgemeester van Arnhem mr. S. M. de Monchy. Voordat de strijd een aanvang had geno men hield de voorzitter van de Arnhemsche Biljartvereniging, de heer mr. Heymans, een openingsspeech, waarin spr. alle aan wezigen hartelijk welkom heette en vervol gens wees op de moeilijkheid dat m- n niet alle spelers in hun eigen taal kon toespre ken. Over twee dingen betuigde spr. zijn voldoening, n.l. over de bemoeiingen en op offering, dia de Arnhemsche Biljartvereni ging zich .had getroost, waardoor de wed strijden thaps te Arnhem konden plaats vinden en voorts over het verheugende feit dat Duitschland ditmaal vertegenwoordigd was. Nadat de heer Heymans tot de deel nemers aan de kampioenschappen afzon derlijk nog enkele woorden van welkom had gericht, kreeg de heer Wickenhagen, de 2de secr. van den Nederlandschen Bil jartbond het woord. Deze zeide dat het niet meer dan billijk was dat de biljartvereniging „Arnhem*' op haar verzoek dit tournooi mocht orga- niseeren, waar het toch indertijd de se cretaris van Arnhem, de beer Verloop was geweest aan wien het voornamelijk te dan ken was dat de Europeesche kampioen schappen werden ingesteld. Hierna werd begonnen met de partijen CortyFougeret en Poensgen- Soussa. Waar het practisch onmogelijk bleek om beide partijen tegelijk te volgen, besloten wij te beginnen met PoensgenSonssa. Heel zwakjes begon Soussa. Reeds do eerste stoot leverde hem een poedel op. Poensgen bracht het niet verder dan een serie van 25. De Duitseher scheen er niet in te kunnen komen. Achtereenvol gens bracht hij het niet verder dan seric- tjes van 3 en 2. Poensgen was erg zenuw achtig en miste enkele keeren de gemak kelijkste ballen. Na eenige minder goede beurten van den Egyptenaar (waarbij hij eenetjes van 2 en 8 boekte) kreeg hij zijn vorm te pak ken Uiterst kalm, alsof het hier een heel alledaagseb partijtje gold, bracht hij het in de óe beurt tot een serie van 67 om tenslotte op een heel gemakkelijk balletje voorloopig af te breken. Poensgen antwoordde met ccn serie van 13. In de achtste beurt scheen de Duitseher op dreef te komen. Een donderend ap plaus steeg op, toen hij een serie van ui boekte, doch wederom op een tas bandje strandde. Liet het zich aanvankelijk aanzien dat do Duitseher dik' zou verliezen, na ae ne gende beurt stond Poensgen dio eeD ge weldigen achterstand had ingehaald, zes punten voor en boekte hierna zijn hoogste serie van 101. Soussa was even uit het veld geslagen cn slechts 2 punten waren het resuitaus vaD zijn poging om op te halen wat ver loren ging. Ook bij Poensgen viel even een inzinking te bespeuren. Spoedig had hij z'n vorm echter weer te pakken en won zijn partij na 17 beurten, Soussa op 369 latende. (Hoogste serie Poensgen 101, gemiddeld 23 52. Hoogste serie Soussa 81, gemid deld 21.7.) FongeretCorly. Op het tweede biljart waar FougeYet en Corty elkaar bestreden, was Corty overdonderend in de meerderheid en maak te in 11 beurten de 400 punten vol. Fougeret had hét toen tot 82 p. gebracht Do hoogste serie van Corty was 160 gem. 35 36; de hoogste serie van Fougeret was 21 gem. 7.45. Van BelleMoons. Het was over vieren toen met de partij Van BelleMoons werd begonnen. Ook in deze partij wilde het bij geen van beide spe-. Iers aanvankelijk best vlotten. Vooral v. Belle scheen er niet in te kunnen komen. De hoogste serie van den gemoedelijke Belg werd 48 Bij de 21e beurt maakte Moons de 400 vol v. Belle op 325 latend (Hoogste serie Moons 86 gemidd. 20. v. Belle 325 p., hoogste serie 48, gemiddeld 17.10. FongeretSonssa. 's Avonds om 8 uur toen de partijen Fou geretSoussa en MoonsPoensgen aanvin gen was de tribune bijna geheel met belang stellenden gevuld terwijl ook op de balcons een groot aantal kijkers den strijd volgden. Veel minder dan 's middags speelde de Egyptenaar in deze partij die op niet bijs ter hoog peil stond. Na 7 beurten had Soussa het tot 46 punten gebracht terwijl Fougeret op 47 stond Serietje van 4 en poedeltjes waren achtereenvolgens de resultaten, dio wij te zien kregen Eerst na 14 beurten ge lukte het Soussa een serip te maken van f3. De Franschman zocht z'n geluk in het groote spel waarhij hij dikwijls de gemakke lijkste ballen miste. Soussa zag bij de 20 beurten ..kans" achter elkaar twee poedels te maken Bij de 20ste beurt herstelde de „dood kalme" Soussa zich volkomen. Tot aller ver bazing mJakte hij in z'n volgpnde b^urt een schitterende serie van 65 daarbij de moei lijkste posities overwinnnnd. En hij won zijn partij tenslotte na 30 beurten. Fougeret op 329 latende. Hoogste serie Soussa 75. gemiddelde 13 33, Fougeret h.s. 63, gemidddde 11 34. MoonsPoensgen. De mooiste maar tevens de meest span nende ontmoeting die tot nog toe gespeeld werd was zekpr de match tusschen den we reldkampioen Moons en den Duitseher Poensgpn Zooals wij reeds schreven is dit dp eerste maal dat Duitschland vertegenwoordigd was, zoodat aller belangstelling zich op die partij concentreerde. Een opvallend verschil in speelwijze viel bij deze interessante ontmoeting op te mer ken. Moons', de levenslustige Belg, snorde

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9