NIEUWE BOTERWAAG TE 't-HERTOGEN BOSCH Een nieuwe, electrlsch verlichte, boterwaag Is Ingericht In een der kelders van het stadhuis te Den Bosch De afmetingen zijn ongeveer 15x8*3 m De kelder Is waarschijnlijk vroeger een, In Gothlschen bouwstijl uitgevoerde, kapel geweest Op den achtergrond ziet men de weegschalen 'Je deelnemers aan de wedstrijden om het Europeesch biljartkampioenschap te Arnhem Van links onder In het rond: Fougeret (Frankrijk), dr Poensgen (Duitschland), Jan Dommerlng, Robijns (belden Nederland), Corty (Frankrijk), Van Belle, Moons, de titelhouder (beiden België) en Soussa (Egypte). De Duitsche generaal von Pawel» xis te Parijs aangekomen, om er met den Raad van Gezanten te onderhandelen over de ontwapeningsquaestle. De jaariijksche wedstrijd In de beeldhouwkuns waarvan de Inzendingen zijn geëxposeerd In de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amster dam Is gewonnen door den jongen Amsterdam sehen beeldhouwer Werthelm. Het bekroonde werk „De verloren zoon" Het bekende Parijsche dagblad „I'lntranstgeant" heeft weer zijn jaarlijkschen veldloop aehouden, die opnieuw groote belangstelling van deelnemers en toeschouwers trok. Het vertrek van de afdeellng uitblinkers. Het nieuwe gebouw der Rijkskweekschool te Doetlnchem, dat thans officieel geopend Is. H«t maakt een aangenamen indruk. Architect Is de heer H. Kerkkamp te Doetlnchem. Konjng Alfonso van Spanje bij de inwijding van eefl monument ter nagedachtenis aan de „Spaansche helden", die bij Alhucema» (aan de Marokkaansche kust) ontscheept zijn De Duitsche oud-minister dr Corttus (dien men nier als radib enthusiast ziet) heeft geprobeerd een regeering te vormen! Het oude heerenhuis der buitenplaats Cromvllet, door de gemeente s-Gravenhage aangekocht» Is geheel gerestaureerd en verbouwd tot Openb. Voorbereidingsschool. Het dateert van 1606. Vice-admiraai Fock die binnenkort den marinedienst met pensioen verlaat heeft Dinsdag een afscheidsbezoek aan Vllssingen gebracht.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 12