GELDKONINGEN. binnenland. gemengd nieuws. feuilleton. No. 20498 LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 10 Januari Tweede Blad Anno 1927 SAMENVOEGING MARINE EN OORLOG. Volgens „De Avondpost" zullen in gaande 1 Juli a.s. de afdeelingen Perso neel en Comptabiliteit van de departemen ten van Marine en Oorlog worden samen gevoegd onder onmiddellijke leiding van het departement van Oorlog. Het perso neel dier afdeelingen zal worden onderge bracht bij het departement van Oorlog. LUITENANT-GENERAAL M. B. ROST VAN TONNINGEN t Op 74-jarigen leeftijd is te 's-Gravenhago overleden de gep. luit-generaal M. B. Rost van Tonningen, oud-commandant van het leger in Ned.-Indië. adjudant in buitengo- wonen dienst van H.M. de Koningin. Met generaal Rost van Tonningen is één der meest bekende figuren uit den Indi- schen krijgsdienst heengegaan. Reeds in den tijd. dat hij aan de Kon. Mil. Academie te Breda studeerde, gevoelde hij zich tot Indii aangetrokken. Het was dan ook onmiddel lijk na het beëindigen van die studie, dat hij als jong tweede luitenant in 1S72. naar de Oost ging. waar hij na drie jaren dienst benoemd werd tot eerste luitenant, en in 1882 tot kapitein, in welken rang hij o.m. in 1888 aan de bekende Edi-expedilie op de Oostkunst van Aljeh deelnam, onder ge neraal v. Teyn. Zijn gedragingen als kapi tein hadden zijn benoeming tengevolge tot ridder Militaire Willemsorde 4c klasse. Als majoor der artillerie, in welken rang hij in 1893 benoemd was. nam hij een jaar later deel aan de Lombok-expeditie. Bekend is hij vooTal geworden als leider van den terug tocht naar Ampenan. die toen. na een over val. moest plaats hebben. Korten lijd daarna werd aan Rost van Tonningen verlof naar Nederland verleend. In 1898 benoemde H.M. de Koningin hem bij Haar troonsbestijging, lot Haar adjudant in buitengewonen dienst. Hij ging in 1899 opnieuw naar Insulinde, waar hij, na eeni- gen tijd werkzaam te zijn geveest op het hoofdbureau der Artillerie aangesteld werd als chef van dat wapen. Van den kolonels rang ging hij in 1904 over in dien van ge- neraal-majoor. Als zoodanig was hij bevel hebber van de Ba li-expeditie, in 1906. die met gunstigen uilslag volbracht werd. Aan dien veldtocht heeft generaal Rost dan ook te danken zijn bevordering lot Ridder Mi litaire Willemsorde 3e klasse. In Juni 1907 werd de thans ontslapene benoemd tot commandant van het Indische leger in den rang van luitenant-generaal. In deze functie was hij twee jaren werkzaam, gedurende welken tijd hij bij zijn minderen een hooge achting heeft weten te verwer ven. In 1909 werd hij gepensionneerd. Vermeld zij nog. dat luit.-gen. Rost van Tonningen als overste benoemd werd tot ridder Ned. Leeuw en hij in het bezit was van den Eeresabel en het Lombokkruis. DE VRIJHEIDSBOND. Algemeene vergadering te Rotterdam. Tn de Zaterdagmiddag gehouden alge- meene ledenvergadering van den Vrijheids bond is mr. D. Fock, oud-gouverneur van Nederlandsch-Indië, op voorstel van mr. Drost, voorzitter van de afdeeling Rotter dam. bij acclamatie lot voorzitter gekozen Deze heeft de benoeming aanvaard Nadat eenige huishoudelijke zaken be handeld waren, hield prof dr. E. Moresco. oud-vice-president van den Raad van Indië. een rede over „Indië". Prof. Moresco zeide, dat men op het oogenblik in Tndië te doen heeft met een overdacht plan van vernietiging van hel ge zag in het algemeen met een revolutie, groo- ter dan iedere opstand ooit te voren. Spr. vroeg, of dit voorkomen had kunnen wor den. Gezegd is. dat het een uitvloeisel is van het regime-Fock. Tndië heeft echter de laatste jaren geprofiteerd van een hoogcon junctuur. Hoewel ook de inlandsche bevol king daarvan profiteerde, werden de belas tingen en tarieven eerst verhoogd, toen de ..boomperiode" reeds voortgezet was en dus ij" ÏHdté- noch Holland hadden voldoende technische krachten om die om- f^jt? sne^ *e ^oen plaatsvinden. Ge faald heeft dus de organisatie van het be stuur. gelijk dit over de geheele wereld ge faald heeft. Het waren de gevolgen van den oorlog, waaraan ook Indië zich niet kon onttrekken. Personen komen hierbij niet in aanmerking. De belastingdruk is de laatste jaren van de inlandsche naar de Europeesche bevol king verschoven. Toch hebben de inlanders moeilijke jaren meegemaakt. De financieele toestand van Indië is zwak. zonder weer standsvermogen. Er is de laatste jareD scherp bezuinigd, wellicht te veel op de uit gaven van leger en vloot Volgens velen zou de actie, die thans plaats vindt er op wijzen, dat niet genoeg tegen het communisme was opgetreden. Spr. wilde deze meening niet verdedigen, doch sprak wel categorisch uit. dal de mee ning, als zou de bodem voor deze woelingen voorbereid zijn door de actie tegen het com munisme. ten eenenmaale ongegrond is Spreker betoogde, dat Indië in de eerste plaats vraagt bescherming tegen het aan stoken van revolutie van huiten. handha ving van de rechtsorde, hulp voor de ont wikkeling tot zelfbestuur, indien dit moge lijk wordt. Na deze, eenige malen door applaus on derbroken rede. ging men voort met behan deling der agenda-punten. Mr. M. H de Boer, wethouder v. Utrecht, hield vervolgens een inleiding over het onderwerp: Ontslag van ambtenaressen bij huwelijk. Spr. verdedigde de volgende stel lingen aIn beginsel behoort aan ambtenaressen ongevraagd ontslag wegens huwelijk niet te worden verleend. b. Dit beginsel belet niet ten aanzien van bepaalde betrekkingen het tegendeel te be palen. indien de aard dezer betrekking zich tegen bekleeding door gehuwden verzet. c. Evenmin belet dit beginsel in bepaalde gevallen aan de gehuwde ambtenares on gevraagd ontslag te verleenen. wanneer haar huwelijk een zoodanig ongunstigen in vloed op haar ambtsvervulling uitoefent, dat het belang van den dienst dit ontslag vor dert. Na de discussies vereenigde de vergade ring zich op voorstel van het hoofdbestuur met een resolutie, waarin de vergadering, handhavende de beginselen vastgelegd in het programma, als haar oordeel uitsprak, dat ambtenaressen alléén op grond van haar huwelijk niet ontslagen behooren te worden In de gisteren gehouden huishoudelijke vergadering werd besloten alle 12 plaats sen in het hoofdbestuur te bezetten. Daar door moest in vier vacatures voorzien wor den. Benoemd werden prof. dr. H. T. Co lenbrander, te Leiden; mr. P. Drooglever Fortuyn, te 's-Gravenhago; mr. J. Drost, te Rotterdam, en mevr. RomkesNyhoff, te Groningen. Verder werd besloten, dat een advisee- rende slem in het hoofdbestuur zou worden toegekend aan den voorzitter van de Kamer fractie, den voorzitter van de vereeniging van Provinciale Stalen- en Gemeenteraads leden, de presidente van de Vrouwengroep en aan den voorzitter van de vereeniging van Jonge Liberalen, in gevallen, die op die organisalies betrekking hebben. Ook werd besloten een bezoldigd secretaris aan te stellen. Bij acclamatie werd mr. G. A. Boon aangewezen lot honorair politiek secretaris. Inzake de reorganisatie van het orgaan „De Vrijheid" en eventueel opheffing van pro vinciale propagandabladen werd aan het hoofdbestuur opgedragen op korte termijn een commissie ie benoemen, die met voor stellen bij den Partijraad zou kunnen ko men. Op voorstel van dr. W. W. van der Meu- len (I)en Haag) werd overgegaan tot slich ting van een Dresselhuys-fonds voor de provinciale propaganda. Staande de vergade ring werd door de leden al voor een belang rijk bedrag ingeteekend. Zondagmiddag hield mr. Kappeijne van de Copello een rede over de beweging der jongeren in den Vrijheidsbond. Mr. H. J. Knottenbelt uit Rotterdam hield een uitvoerige inleiding over het rapport in zake de huwelijkswetgeving. Bij acclamatie werd ten slotte een motie aangenomen, die als volgt luidt: „De algemeene vergadering van den Vrij heidsbond spreekt in overeenstemming met den geest van het programma als haar oor deel uit, dat de verbetering die in de wette RECLAME. SI NAASAPPEL-FDAM BOZEN-ANANAS - CITQOE N lijke regeling van het huwelijksrecht nood zakelijk is, behoort te geschieden naar het beginsel van wettelijke gelijkstelling tus- schen man en vrouw." Hierna werd het congres gesloten. ORANJE NASSAU-MUSEUM. De Vereeniging „Oranje-Nassau-museum" kwam onder voorzitterschap van mr. A. J. E, A. Bik in het ministerie van Onderwijs, K. en W. in buitengewone vergadering bij een. Tot hen, die de vergadering bijwoonden, behoorde o.m. de oud-minister van Onder wijs, K. en W dr. J. Th. de Visser. Mr. Bik deelde in zijn openingswoord verder mede, dat het aantal leden van 336 op 1 April is geklommen tot 495 op 1 Jan. j.l. Het aantal begunstigers steeg in dien tijd van 95 tot 116 en het aantal stichters van 44 tot 49. Hel stamkapitaal bedraagt thans ruim f 10.000. Verscheidene geschenken werden reeds voor het museum ontvangen, waaronder schilderijen (portretten) van leden van het Vorstenhuis Oranje-Nassau en van verschil lende bekende personen uit de stadhouder lijke tijdperken. De Koningin stond tal van geschriften en voorwerpen uit het Koninkl. Huisarchief voor korten tijd ter tentoonstel ling af. Ook uit het Koninklijk kabinet van munten en penningen en gegraveerde slee- nen werden verscheidene voorwerpen ter expositie afgestaan welke expositie van 8 tot en met 16 dezer dagelijks van elf uur v.m. tot half vier n.m. in het Waaggebouw Prin sengracht 1, te 'sGravenhage is geopend. Prof. dr. A. A. van Schelven hield daarna een causerie over „De levensidealen van den Vader des Vaderlands". DE OPHEFFING VAN DE HUURWETTEN. Naar „Het Volk" verneemt is de Raad van State bezig een advies op te stellen over op heffing van de Huurwetten. Ofschoon uit den aard der zaak de mi nister van Arbeid geen definitieve beslissing zal nemen alvorens van het advies van den Raad van State te hebben kennis genomen, moet. naar het blad voorts uit goede bron verneemt, worden verwacht, dat de volgen de maand een algemeene maatregel van bestuur tot opheffing van de Huurwetten zal worden afgekondigd. Zooals mpn weet. vindt opheffing een half jaar na zoodanige afkondiging plaats. NEDERLANDSCH INDONESISCH VERBOND. Tot het Nederlandsch Indonesisch Ver bond van Jongeren Organisaties trad als elfde vereeniging toe het Rotterdamsch Stu denten Gezelschap (R S.G.) te Rotterdam. TUCHTUNIE. Zaterdag heelt het algemeen bestuur van de TuchtrUnie vergaderd te Baarn onder voorzitterschap van mr. P. H. Ritter Jr. nit Utrecht. Bij de opening herdacht de voorzitter de heeren Brutel de la Rivière, die voor den Volksbond lid was van het algemeen bestuur, en mr. Dresselhuys, lid der juridische commissie. Besloten werd, op 22 dezer een algemee ne vergadering te houd»*- in Amsterdam. De voorzitter heeft zeer waardeerende woorden gericht tot den heer J. M. van Hoogstraten, te Baarn, die om gezondheids redenen, in verband met zijn leeftijd, heeft gemeend als secretaris en bestuurslid te moeten bedanken. AFKEURING VAN DEN HEER LEITH. De heer J S A. Leith, hoofdbuuwkundige bij de Nederlandsche Spoorwegen te Rotter dam en bekend om zijn verklaringen om trent het onvoldoende onderhoud van de spoorbaan voor de Staatscommissie-Kraus in zake het spoorwegongeluk bij De Vink, is korten tijd geleden overgeplaatst in kantoor dienst te Utrecht. Men meldt thans, dat de heer Leith, die met ziekteverlof was en zijn nieuwe functie nog niet heeft aanvaard, wegens zielsziekte voor den dienst is afge keurd en op pensioen zal worden gesteld. UIT NED. OOST-INDIë. DE OPSTAND IN WEST-SUMATRA. PADANG, 8 Jan. (Aneta). Uit Fort-Van- der-Capellen wordt geseind, dat de toe stand ter hoofdplaats en ook elders zeer gedrukt is. De negories Raorao en Soengci-Djamboe worden niet vertrouwd. Een poging is gedaan de menschen over te halen tot een aanval op Fort-Van-der- Capellen. In het Siloengkangsche zijn circa 550 personen gearresteerd Het totaal aantal dooden bedraagt circa ÏOO. Eenige tiental len opstandelingen hebben zich aange meld. BATAVIA, 8 Jan. (Aneta). Twaalf brigades marechaussee, onder de kapiteins Akkersdijk en Wissema, vertrekken Zon dagmiddag uit Tandjong Priok naar Pa- dang ter vervanging van de oververmoei de troepen. PADANG, 8 Jan. (Aneta). - De resi dent bezocht Siloenkang, waar verschei den witte vlaggen waren uitgestoken. Ge bleken is, dat van de vier hulponderwijzers er drie gedood zijn, een is gevlucht. Onder hen, die zich gemeld hebben, is een voorname leider Particulieren hervatten het reizen met de treinen. In Roengeilassie zijn 32 personen gear resteerd. RECHTSBIJSTAND AAN DE VERDACHTEN BATAVIA, 8 Jan. (Aneta). Het üd van den Volksraad de heer Stokvis heeft een schriftelijke \rraag aan de regeering gericht en daarin gevraagd, of de commu nistische verdachten rechtsbijstand zullen krijgen conform het inlandseh reglement op misdrijven. Tevens vroeg hij of er kans be stond dat de doodstraf zou worden uitge voerd, speciaal ten opzichte van de reeds veroordeelden. ROOF AAN BOORD. Gistermorgen werd de Italiaansche kapi tein D. C. aan boord van het Italiaansche schip Angelo Brunelti, liggende te Rotter dam. gewekt door rumoer in zijn kajuit. Hij stak licht aan en zag toen twee man nen. die bezig waren in te breken in zijn kajuit Een hunner bevond zich reeds bin^ nen, terwijl de tweede juist pogingen aan wendde om in de hut door te dringen. De kapitein sprong uit zijn kajuit en pakte den eersten indringer beet. doch de ander gaf hem met de kolf van een pistool zulk een slag in het gelaat, dat hij omver tuimel de en bewusteloos bleef liggen. Hij zag al leen nog, dat de tweede indringer naar een kast liep en een kistje wegnam. Het rumoer trok de aandacht van den eer ste officier en een matroos. Toen dezen even wel bij de kapiteinshut kwamen, verdwenen de indringers juist over de loopplank naar den wal. Het kistje, waarin veertig mark en een zwartlederen portefeuille met scheeps papieren waren geborgen is later ledig te ruggevonden. De scheepspapieren werden ontdekt op het terrein van Swarllel. Daar kapitein D. C. ernstige wonden aan het gelaat had bekomen, werd geneeskun dige hulp ontboden. De politie heeft nog ge tracht met behulp van honden de indrin gers op te sporen, doch dit leverde geen resultaat op. AANVARING OP DEN WATERWEG. Toen gisternacht het Amerikaanscho stoomschip „Annaconda" naar New-York vertrok, kwam het even beneden Maas sluis, ten gevolge van den mist, in aanva ring met het eveneens uitgaande Fransche stoomschip „Nantaise". Beide vaartuigen kregen aanzienlijke schade en moesten te-> rugkeeren naar Rotterdam. De „Annacon da werd onmiddellijk' naar de Rotterdam- sche Droogdokmaatschappij ter reparatie gebracht. Toen men een onderzoek in de ruimen instelde, vond men daar vijf ver stekelingen: één Hollander, de 26-jarige A. M. J. B. van Rotterdam en vier Italianen, Zij werden naar de Parkhaven gebracht, waar bleek dat de Hollander gesignaleerd stond als deserteur Hij is overgeleverd aan de militaire politie. De Italianen zullen over de grens worden gebracht. OVERLEDEN. De heer A. F. van Born, gérant van café „Moderne" aan den Ileiligeweg te Amster dam, die bij den brand op 2 Jan. jl met influenza te bed lag en door de brandweer in veiligheid werd gebracht, is in het Bin- nen-Gaslhuis aldaar overleden. CHAUFFEURSTAKING. Te Amsterdam is Zaterdag onverwacht een chauffeurstaking uitgebroken om ar beidsvoorwaarden. Waar er echter werk willigen zich aanmeldden, is er toch be perkt gereden. ONDER DE TRAM. Op de Wcstermarkt te Amsterdam is een ongeveer 45-jange boekdrukkerspa troon, die daar op de fiets tusschen tweo trams wou doorlijden, gegrepen door de Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch van E PHILIPS OPPENHE1M. door W. M. D. SPIES—VAN DER LINDEN 36) Phineas Duge zat voor eenige oogenblik- ken onbeweeglijk. Hij nam in gedachten verzonken kleine teugjes van zijn wijn, gooide zijn sigaar, die uitgegaan was, in het vuur en stak een cigaret op. Het voorstel liet niet na indruk op hem te maken en een reisje naar Europa had niets afschrikwek kends voor hem, maar hij was er de man niet naar. om zoo iets te doen zonder het overwogen te hebben. „Een week geleden," zei hij met ge dempte stem „ja zelfs een dag geleden zon mijn afwezigheid uit New York mijn onder gang geweest zijn. Als ik het land morgen verlaat en mezelf voor zes dagen aan de zee toevertrouw, welken waarborg heb ik dan, dat jullie je aan de overeenkomst houdt, die we morgen zuilen sluiten?" „We zullen een beëedigde verklaring lek kenen. zei Weiss, „dat we gedurende je af wezigheid direct noch indirect effecten zul len verhandelen, dan tot profijt van jou, zoo wel als van onszelf We zullen een vennoot- s^hapsacte opstellen wat betreft alle trans acties die wij tijdens je afwezigheid zullen sluiten." Phineas Duge knikte nadenkend „Ik veronderstel." zei hij. „dal we iels dergelijks kunnen opmaken. Ik zou blij ge noeg zijn. als ik dat stuk ta-rug had, maar Vine is niet gemakkelijk om mee om le springen en hij laat er zich op voorstaan, dat hij mijn vijand is. „De lui, die zichzelf zoo genoemd heb ben," merkte Higgins grimmig op, „hebben er gewoonlijk spijt van gehad." „En dat zal hij ook," antwoordde Phineas Duge, „maar ik ben er niet zeker van, dat zijn tijd al gekomen is. Heeren, jullie moet mij gelegenheid geven dit te over denken tot morgenavond. Ik zal met mijn makelaar en mijn advocaat om tien uur op je kantoor zijn, Weiss en als ik besloten ben naar Europa te gaan. is mijn bagage tegen dien tijd al op de boot. Ik kan je nu al zeggen, dat ik veel zin heb om te gaan." Weiss slaakte een diepen zucht van ver lichting. Hij schonk zichzelf een glas wijn in en dronk 't in één teug leeg. ,.'t Doet iemand goed je dat te hooren zeggen, Duge," zei hij. „Ik kan je verzeke ren. dat we er de laatste weken leelijk in zaten. Ik voel me heel wal behaaglijker, nu J'J in onze gelederen mee vecht." Phineas Duge spaarde hun alle verwij ten. Hij vulde Higgin's glas en dat van zichzelf. Hij kon zich veroorloven groot moedig te zijn. Hij had tegen ze gevochten, één tegen vier en zij kwamen naar hem toe om genade! ..We zullen drinken op den nieuwen Pre sident, zei hij. „Deze heeft al te dikwijls tegen windmolens gevochten. Hij moet maar hebben wat er bij staat." HOOFDSTUK XI. Vine's geweten spreekt. Virginia sliep weinig dien nacht. Haar kamer, één van de kleinste en goedkoopste in het cosmopolilische „boarding-house", waar zij verblijf hield, was heel hoog, bijna onder 't dak. De vensters waren klein en konden met moeite geopend worden. De hitte, bevoegd bij haar eigen onrust, maak ten de afmattende uren tot één lange nacht merrie voor haar. Vroeg in den morgen stond zij op en ging in het kleine venster zitten, dat uit zicht gaf op een woestenij van daken, ge huld in een nevel van rook. die nu getint werd door de eerste zonnestralen. Er was een brok in haar keel en tranen welden in haar oogen Het ^scheen haar toe, dat nie mand zich ooit een volmaakter en absoluler eenzaamheid kon voorstellen dan de hare. Zij dacht aan de vroege zomerochtenden op de kleine „farm", die tegen de helling van die eenzame vallei lag, waar de lucht tenminste klaar en zuiver en schitterend was, waar het gezang van de vogels klonk en de westenwind, die altijd ruischte door het dennenwoud achter hun huisje, den dageraad aankondigde. Kon zij den last van de laatste maanden maar van haar schou ders werpen en opnieuw daarginds ziini Toen doorschokte een gevoel van wroeging haar hart. Zij herinnerde zich het geluk, dat door haar toedoen tot hen was gekomen, die zij liefhad en de gedachte was als een stimulans voor haar. Zij vergat haar eigen verdriet, zij vergat dat vage, overweldigen de gevoel, dat haar leven voor enkele mi nuten doorstraald had. om weer te ver dwijnen en verlangens en herinneringen achter te laten, die in zichzelf een voort durende foltering waren Zij vergat alles, behalve de gedachlp aan wat het zou be- teekenen voor die anderen, die haar zoo dierbaar waren, als zij niet zou slagen in haar onderneming. Haar gelaat leek plot seling ouder geworden, terwijl zij daar zat en met haar vingers om 't vensterkozijn geklemd, haar eigen verlangens onderdrukte en zichzelf voorhield, dat zij tot eiken prijs moest overwinnen, hoe hopeloos haar taak ook scheen. Op eens stond zij op en begon haar klee- ren bij elkaar te zoeken. Om half tien ver liet zij het pension en vertrok zonder adres achter te laten. Om tien uur zwenkte een groole auto den hoek om. stopte voor de deur en de heer Mildmay sprong er uil en snelde luchtig de treden op. Juffrouw Long- worth was heen gegaan, werd hem mee gedeeld door den sjofelen Duitschen kellner in vuile linnen jasje en vettigen, zwarten broek. Neen. zij had geen adres achterge laten, er was ook geen boodschap voor iemand, die haar misschien zou komen op zoeken. De grootste fooi, die hij ooit ont vangen had, kon alleen bewerken, dat hij dieper in huis zijn meesteres ging zoeken, die buiten kwam en bevestigde wat hij ge zegd had. Mildmay keerde zich langzaam om en reed weg. Stella en Norris Vine lunchten dien dag samen in een klein West End restaurant. Hij had door de telefoon gevraagd om te komen en zij had dadelijk een andere af spraak afgezegd. Zij waren nauwelijks ge zeten of hij deed haar een vraag. „Weet je. dat je nichtje in Londen is?" vroeg hij. „Wall Virginia?" riep Stella uit. Hij knikt; Stella was hoogst verbaasd. „Met wien kwam zij?" vroeg zij. „Waar om is zij hier gekomen?" „Zij kwam alleen, arm klein ding," ant woordde hij, „en voor een hopelooze onder neming. Ik heb nog nooit zoo iets aandoen lijks in mijn leven gehoord Zij moest nog korte rokken dragen en met haar poppen spelen en ze is naar hier gekomen, vier duizend mijlen ver, naar een stad, waar zij niets van weet, om terug te stelen nu je weet wel wat. Je zoudt er om lachen, als het niet zoo droevig was." „Die kleine dwaas!" zei Stella, half sma lend en toch met een klank van meelijden in haar stem. „Ik dacht, misschien," zei Vine, „kon je er achter komen, waar zij is en eens naar haar toe gaan om verstandig met haar ie praten. Als we haar mei iets anders helpen kunnen .zou ik het graag doen, want ik haat de gedachte, dat zoo'n lief kind als zij Joor Londen dwaalt met zoo'n onzinnig doel voor oogen." „Weet je. waar je haar vinden kunt?" VToeg Stella rustig. „Ik heb er geen idee van," antwoordde Vine. „Den laatslen keer, dal ik haar zag, was in mijn eigen kamers. Ik heb alleen spijt, dat ik haar gaan liet." Stella wierp een snellen blik op hem. „Je eigen kamers! herhaalde zij. „Wal bedoel je?" „Wel." zei hij, „met het buitengewone geluk, dat babies soms treft, luislerde zij een gesprek tusschen twee mannen af. die over mij praatten en een bepaald uur afspraken, om in mijn appartementen te komen. Zij had wezenlijk den moed om daar zelf op dien tijd heen te gaan Terwijl zij in de zitkamer zat. wachtten die anderen in de slaapka mer Zie je. ze kan natuurlijk een dpel er van verzonnen hebben. Ik weel hel alleen van haarzelf, maar zij zag er werkelijk uit, of ze de waarheid sprak. r- - (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5