enthousiaste strijd waarbij T. H. B. denkt aan de onderste plaats en L. F. C. ook nu weer wil winnen. Reeds na 10 min. zien wij den rechtsbuiten van T. H. G. een goed hard schot lossen dat achter de doellijn ge stopt wordt, wat den scheidsrechter niet ontgaat, zoodat als altijd T. H. B. tegen l. F. C. het eerst doelpunt. 01. L. F. C. valt verwoed aan maar door geluk en stug verdedigen van linksback en door de voor zichzelf gevaarlijk spelende linkshalf blij ven doelpunten uit. Rust 01. Na rust heeft L. F. C. een gewijzigde op stelling. die zeer goed voldeed, zoodat alle spelers zich weer geheel geven. Het succes blijft dan ook niet uit en binnen 7 minuten heeft L. F. C. de leiding resp. door goede doelpunten van v. Leeuwen en Mooten. T. H. B. geeft den moed niet op maar èn half- linie èn achterhoede geven niet thuis, al leen één oogenblik denken wij T. H. B. door haar goed spelende midvoor nog gelijk te zien maken, maar Bavelaar redt op zijn bekende manier de situatie. L. F. C. neemt weer geheel den aanval over en als er goed doorgegeven wordt is het Wagemaker die met een harden schuiver er 31 van maakt. Wel geven beide partijen het nog niet op maar gedoelpunt wordt er niet meer zoodat L. F. C. welverdiend won. Het geheele L. F. G. speelde goed en de ploeg gaf zich geheel, wat ook van T. II. B. gezegd kan worden. norvicus—dio 3—1. D.I.O. wint den toss en ven-kiest eerst tegen wind te spelen. N. v. Boelen brengt deu bal aan het rollen en aanstonds gaat het op het D.I.O.-doel af. Het veld is uiterst zwaar, waardoor goed spel onmo gelijk blijkt Herhaaldelijk blijft de bal in den drassigen bodem steken. Ontelbaar zijn de scrimages, die voor het D.I.O.-doel ont staan, doch het beslissende scbot blijft uit en als er nog geschoten wordt, is de Haarlemse he keeper op zjjn post. Na onr geveer 25 minuten schiet N. v. Beelen tegen een der backs, waardoor de bal bg den vrijstaanden Uljee terechtkomt, die met een hard schot Norvicus de leiding bezorgt E\en later is hert Snoeck, die de score tot 20 opvoert Kort voor de rust maakt N. v. Beelen er 30 van. Hierna is het rusten. JWas voor de rust Norvicus geregeld in den aanval, na de thee gaat het spel meer gelijk op. Om beurten zijn de partijen in den aanval. Na een halfuur verkleint de d.l.O.-midvoor den achterstand, als Hoo- gendam weifelt Dan verwisselen N. van Beelen en Hoogendam van plaats. Als Hoo- dam een voorzet van Snoek vlak voor t doel wil benutten wordt hij gevloerd. De toegestane strafschop wordt door Snoeck ingeschoten, doch de arbiter had nog niet gefioten, waardoor de penalty meest over genomen worden. Dezen keer schoot Snoeck naast Geen ven beid© partijen vermocht hierna te scoren, zoodat het einde kwam met een 3—1 overwinning voor Norvicus. h. y. v. rvl. f. c. n 6—2. L. F. C. heeft enkele invallers, maar pakt toch direct de zaken flink aan, zoodat de a s. kampioenen alle zeilen moeten bijzet ten. Toch kunnen zij niet verhinderen dat L. F. C. met een goed schot de leiding neemt. Vlak daarop mist de linksbuiten van L. F. C. een opgelegde kans. H. V. V. pakt de zaken beter aan en weet nog voor de rust de 01 achterstand om te zetten in een 41 voorsprong. Na rust hebben enkele spelers van plaats verwisseld wat ook nu een verbetering bleek waardoor ook het spel meer verdeeld raakt. Door het meer dan ergerlijk appelleeren van alle H. V. V.'ers geraakt het spel hoe langer hor- meer op den achtergrond totdat het einde met 62 aanbreekt. h. b. S. m—alphen h 2—0. Daar de Alphen-reserves nog een klein kansje hadden op de eerste plaats van haar afdeeling, trokken zij met goeden moed haar de Residentie om H. B. S. III te be kampen. Zij moesten den strijd echter aan Per bergtrein worden de ski's van de ski-loopers van Wengen naar Scheidegg (Zwitserland) vervoerd, waar het een ideale plaats voor ski-wedstrijden is. De ski's zijn te groot om in gewone w agons vervoerd te worden en geschiedt daarom het vervoer met dit speciale wagentje. binden met een tweetal invallers voor Hoek uit de middenlinie en Idelenburg als back, wat zeker een verzwakking beteekende. De Alphenaren gaven desniettegenstaande goed partij aan het voor ditmaal extra sterke elftal der kraaien, die vooral in het verde digen goed in vorm waren. Zooals gezegd was het „derde" van H. B. S. dezen keer goed opgesteld en tevens best in vorm, want terwijl ook de Alphensche verdediging in casu de keeper, zeer goed werk leverde, wisten de Hagenaars zoowel vóór als na de rust één doelpunt te maken en tevens den gasten alle kansen te ontnemen om maar slechts één tegenpunt ter wereld te brengen. Het einde van dezen door beide partijen goed gespeelden strijd kwam dan ook met een 2—O-overwinning voor H.B.S. l. f. c. ra—l. boys i 2—1. L. Boys trapt af en direct neemt L. F. C. den bal mede. Na 10 min. spelen doelpunt L. F. C. met een goed schot door v. Leeu wen. L. Boys laat zich niet onbetuigd en maakt spoedig gelijk. Met L. F. C. in de meerderheid komt de rust. Na rust valt L. F C. fanatiek aan, maar L. Boys ont komt aan dien druk en komt geducht opzet ten. Nadat beide doelen een paar maal aan doorboring zijn ontsnapt, plaatst v. Helden schitterend naar Sieval, die zich geen oogenblik bedenkt en voor L. F. G. de lei ding neemt. Wel wordt door L. Boys nog getracht gelijk te maken maar gedoelpunt wordt er niet meer en is L. F. C. weer twee punlen rijker. Scheidsrechter Doornik leidde correct. n. z. h.—a. g. t. 4—2. Zaterdagmiddag waren de Amsterdam- sche trammannen bij de N. Z. II. te gast. Te halfdrie wordt begonnen onder leiding van scheidsrechter Den Holder, aangezien de aangezochte scheidsrechter Eeckelaert, door omstandigheden, eerst te kwart vóór drie aanwezig kon zijn. A. G. T. verschijnt, wegens de seizoenziekte, met 5 invallers, N. Z. H. met 1 invaller. Direct na den af trap neemt de N. Z. H.-voorhoede den bal mee en een halve minuut na het begin heeft zij door den linksbinnen de leiding. Dit is het teeken voor de A. G. T. om enthousiast aan te pakken en verschillende mooie schoten worden op het N. Z. H.-doel gelost, waar Bavelaar echter weer goed op dreef is. Even voor de rust moet hij echter zwichten voor een fraai schot van Wen- derholt. Met gelijken stand (11) wordt theegedronken. Na de rust is het weer A. G. T. die aanvankelijk het meest aan vallend is en Drupsteen ziet kans, buiten bereik van Bevelaar, de A. G. T. de leiding te geven. Een kleine wijziging van opstel ling van het N. Z. H.-elftal geeft dan een verbetering, waardoor het A. G. T.-doel on der schot genomen kan worden. Uit een voorzet van Burg Sr. jaagt Ruygrok den bal ineens met een formidabel schot in de A. G. T.-touwen; vijf minuten later benut dezelfde speler een voorzet van links met een ferm schot en geeft hiermede N. Z. H. de leiding. De A. G. T.'ers zwoegen door, doch weer komt het succes aan den ande ren kant als Ruygrok de haifn'rk verricht door een goed aangegeven bal, met de A. G. T.-achterhoede op zijn hielen, on- houd in het net te plaatsen. Met een 42 overwinning der gastheeren. de 3de over winning in snccesie, komt het einde van dezen wedstrijd, die door den aangezochten zoowel als plaatsvervangend arbiter correct geleid werd. h. f. c.-veteranen— A. s. c.-veteranen 2-0. Een genoeglijke herinnering aan lang voorbije jaren was ook gisteren weer het partijtje dat de veteranen van A. S. C. en van H. F. C. tegen elkaar schopten. Bij der- gelijke wedstrijden is genoegen het voor naamste, de uitslag doet er minder toe, waarmede overigens niet gezegd i9 dat de oudjes zich niet inspanden. Het ging er dik wijls allesbehalve gemoedelijk toe en er werd soms zoo stevig gespeeld als wij het in ons huidige voetbal niet meer gewend zijn. Maar peen klacht werd daarover ge hoord, een flinke duw werd zonder morren geaccepteerd en.... teruggegeven en het was dikwijls vermakelijk om te zien als de heeren geen vat op elkaar konden krijgen. Ondanks het feit dat de Leidenaars met invallers speelden, gaven zij gisteren H.F.C, heel wat beter partij dan destijds in Leiden. In de eerste helft opende Kaars Sypesteijn de Haarlemsche score met een geheid bui- tenspeldoelpunt. Met den wind in het voor deel was A. S. C. daarna meestentijds in den aanval, maar verder dan een doelpunt van Boom, dat wegens buitenspel werd ge annuleerd, kon de Leidsche voorhoede het niet brengen. Na de rust bewerkte een der Leidenaar9 den bal in het beruchte gebied met de hand. Uit den strafschop bracht Kaars Sypesteijn toen den stand op 20. Gedoelpunt werd er verder niet meer.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 13