ANEKDOTES. Frans Schimmel, dus allen thuis geme ten van je prijs, dat doet mij genoegen. Wim Oppelaar, dat dacht ik wel, dat het uit een bundel oude platen zou zijn, dat zag ik dadelijk. Drietal de Roos, was die N. J.-kaart door Siebe geteekend die houdt immers zooveel van teekenen 1 Jan Smit, prettig dat je je prijs zoo mooi vindt Dank voor het raadsel. Nellie en Come Broers 2 brieven ge kregen. Ja hoor ik vergis mij ook nog wel, dat ik 1926 wil zetten in plaats van 1927. Jo Aalbersberg, wat een boel nieuwe raadsels stuur je mij. ik zal ze eens Da- zien, er zullen stellig wel goede bij zijn, die ik kan gebruiken. Nico van Wijk, hoe grappig dat jullie zelf probeerden om wat op doek te ver- toonen. Je had een goeden verjaardag, hoor. Ali de Groot, weer beter 1 ioch geen griep gekregen 1 Bep Spierenburg, goed geraden, ik kreeg een enorme post, kijk maar eens naar die lijst namen, en behalve dat alles natuur lijk ook van familie en vrienden Opper best hoor als je in '27 weer trouw mee doet. Cootje Poldervaart, je bent dus geluk kig een beetje beter, ik hoop van harte dat 1927 je spoedig algeheele beterschap zal brengen. Frans Mandemaker, vervelend dat je een paar weken ziek bent geweest. Natuur lijk kon je toen niet meedoen. Jan Evers, nu weet ik hoe jouw kerst mannetje er uitziet, je hebt het heel dui delijk beschreven. Bram Linschooten, wilden je oogen niet open blijven tot het Nieuwejaar begon, wel jammer, had je soms extra slaap gekre gen van die lekkere oliebollen Mini Metselaar, toe, wil je het antwoord er ook bij schrijven als je een nieuw raad sel stuurt, je doet het anders altijd zóó trouw, maar nu niet. Carel Hansen, nu 2 brieven gekregen, 'dus de vorige was niet verloren. Nellie van Dijk, de oplossing er alsje blieft ook bijdoen als je een nieuw raad sel inzendt; dat had je nu vergeten. Annie de l'Ecluse, ja hoor, ik had gezel lige dagen in Kloosterzande Corrie Wagemana. niets erg hoor, dat je met Kerstmis geen raadsels hebt opge lost, er ontbraken toen veel kinderen. Nelly v. d. Voet, dank voor al die anec dotes, er zullen natuurlijk wel bij zijn, die er nog niet in stonden. Neen hoor je mag gerust nieuwe raadsels of anecdotes on der de oplossingen zetten, het behoeft geen apart velletje te zijn. Lena Oostveen, 2 brieven van je gekre gen. Ja, ik ken verschillende soorten van quortctspel, er bestaan er vele. Kreeg je geen slaap op Oudejaarsavond, toen je tot twaalven opbleef Thomas Dingjan, is je schippertje nog een jong diertje 1 O, ik houd zooveel van Ijonge hondjes. Barrie Kenbeek, zag je dat je brief der Tongo week hier ook bij was 1 Chris Stikkelorum, met die feestdagen ontbraken veel kinderen, je was niet de eenige. Corry van Stralen, niets erg, wees ge rust, er waren meer kinderen die een keer oversloegen. Sander en Koos Ruygrok, ik was met Oudejaarsavond niet in Den Haag, maar in Zeeland Ik las ook in de courant van jyeel ongelukken op het ijs. Jannie v. d. Wallen, heel vervelend voor je, dat je net met de feestdagen ziek was. !Nu weer heelemaal beter? mag je al weer naar school 1 Jan Wassenaar, prettige vacantie ge had 1 lk zal je raadsel eens plaatsen. Ploma Smits, die bnef van verleden weck zonder naam, die zal van jou geweest zijn. Vergeet voortaan maar niet meer om te onderteekenen. Henk en Sierk Haantjes, overal liggen veel zieken, overal is griep waar men ook komt, ik hoop van ganscher harte, dat ik vrij blijf. S. W te N., wat een heerlijke verras sing was dat voor je, tocD je weer thuis kwam, wat kan je nu prettig met je pop- pekinderen spelen, dat kan ik best be grijpen. Nico en Wim Vavier, zijn jullie nu weer beter 1 ik kreeg deze week alleen maar den bnef van 26 December. Alphons Delfortene, 2 bneven vandaag dus die vorige was niet weggeraakt lk hoop ook dat je een trouw neefje van mij wordt. Viertal Kouprie, ik neem niemand kwa lijk die in de feestdagen niet mee deed. Ik hoop ook nog vele jaren de Leidscho raadseltante te blijven HerniaD Zaalberg, dat was jammer juist in die feestdagen dat ie moeder toen weg moest naar zieken En vertel eensT is je hondje heelemaal genezen Clazina v. Venetie, gezellig dat je altijd bij Niesje mag komen als daar de kerst boom brandt. Studeer maar goed. dan ga je ook wel flink vooruit. Louise Planje, dus een erg goeden ver- jaardag gehad, zie ik uit je brief Bep is weer zooveel jonger dan jijdaardoor kon ze het zeker niet zoo goed volhouden als jij. Klonk dat mooi, het inluiden van het Nieuwe Jaar 1 To de la Bije, ben je je wensch al gaan koopen voor het geld dat je er voor kreeg'1 Tot de volgende week. Hartelijk gegroet. Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN.' OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. Natte steenen. 2. Een appel, de zwarte pitjes zitten in het klokhuis. 3. Als men een ring van den vinger neemt. 4. Moord, droom, room. oom. 5. De erwtjes in een peulvrucht. 6. De morgenstond heeft goud in den mond. 7. Een kus. 8. Een consul. BRIEVEN MET GOEDE OPLOSSINGEN ONTVANGEN VAN: Koos van der Linden, Lena Oostveen (2 brieven), Jasper, Arie en Coba Koevoet (2 brieven), Frans Schimmel (2 brieven), D. van der Tuin, Carel Hansen (2 brieven), Siebe de Roos, Paul de Roos, Gerne de Roos (brieven der vorige week), Nellie van der Voet, Corneli9 Blaauw, Betje Broeksema, Hendrik Jan Broeksema, Barrie Kenbeek (2 brieven), Wim Oppelaar, Louise Planje, Jan Smit, Nellie en Corrie Broers (2 brie ven), Jo Aalbersberg, Nico van Wijk. Ali de Groot, Bep Spierenburg, Piet Nieboer, Cootje Poldervaart, To de la Bije, Frans Mandemaker, .Tan Evers, Bram Linschoo ten, Thomas Dingjan, Mini Metselaar, Teu- nis Werkhoven, Jacobus Favier, Nelly van Dijk, Annie de l'Ecluse, Corrie Wagemans, Willem van der Ham, Cor van der Ham, Koos van der Linden, Herman Zaalberg, Chris Stikkelorum, Clazina van Venetie, Corry van Stralen. Lucas Mulder, Bertha Mulder, Coba Mulder, Sander Ruygrok, Koos Ruygrok, S. W. te N., Mientje van Riesscn, Nettie van Riessen, Plonia Smits (2 brieven), Jannie van der Wallen, Alfons Delforterie (2 brieven), Marie Kouprie Ma rianne Kouprie, Paul Kouprie, Nellie Kou prie, Jan Wassenaar. Coba Haasnoot, Nico en Wim Vavier (brief der vorige week), Marie, Bertha en Rika van Iterson (brief der vorige week), Henk Haantjes, Sierk Haantjes. PAADSELS. VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Van eene stad in Zuid-Holland, beslaan de uit 2 lettergrepen, is de eerste lettergreep iets. dat de schoenmakers gebruiken, ter wijl de tweede lettergreep iets is dat dient om het water te keeren. J. Op de beide kruisjeslijnen komt de naam van een plaats in Gelderland. x X X s X xxxxxxxxx X X x x Een klinker. Een dorp op de Veluwe. Het tesrendeel van zwak. De provincie waarin jullie wonen. De gevraagde plaats Een dorp in N.-Holland dicht bij Alkmaar Fene kleur. Een soort vaas. De 14e letter van het a. b. c. III. Verborgen insecten. Annemie raakte de bal. Mijn hond bijt niet. Hij liet orde op zijn zaken stellen. IV. Mijn eerste is rond en spelen de kinderen graag mee, mijn Iweede is om melk of wa ter in te doen. mijn geheel een groot schier eiland van Europa. V. Met k wijs ik den tijd aan, met val ik wel in den winter, met b brand ik in, haard of kachel. VI. Ik ben iets dat in een bijenkorf wordt gevonden. Zet 1 letter er voor. en 1 letter er achter, en ik word een verfrisschende drank, die in den zomer veel wordt ge dronken. VII. De paarden loopen r De koeien eten gr Van honing maakt men w Linnen is bereid van vi Raad nu dit raadsel r VIII. Mijn geheel i3 een dorp van 3 lettergrepen in de nabijheid van Amsterdam, de 2 eer ste lettergrepen zijn een water daar in dio buurt, de derde lettergreep is turfland. Ingezonden door Mini Metselaar. Bij een benzine-automaat komt een heer en vraagt aan den bediende of hij een voorraad benzine heeft. De bediende ver wacht een groote bestelling. De heer haalt met een voornaam gebaar een sigaren-aan steker voor den dag en zegt: „Wilt u dan mijn sigarenaansteker eens vullen?" Ingezonden door Michela en Lena de Vleeshouwer. Dokter: „U moei iederen morgen vóór het ontbijt een flinke wandeling maken." Patiënt: „Dat is onmogelijk, dokter, ik sta pas na het ontbijt op." Ingezonden door Willy Horst. Een heer loopt door een straat en ziet j Jantje voor een huis staan, en vraagt hem: „Zeg ventje, is je moeder thuis?" „Ja mijnheer". De heer belt, belt nogmaals, maar er wordt niet opengedaan. „Maar jongen, je zei me toch dal je moeder thuis was." ,Ja mijnheer, dat is ze ook, maar ziet u, ze woont hier -niet, ze woont daar aan den overkant."

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 18