GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN. UIT PE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SCHEEPSTIJDINGEN. FAILLISSEMENTEN. ie voor hen 4® grootste tractatie. Regel matig gaan ze uit op menschenjacht, en wee den ongelukkige, dien ze alleen in het woud aantreffen 1 Om hun buit te vangen, graven ze op de boschpaden diepe kuilen, welke met takken overdekt worden en zoo een val vormen, waaruit niet te ontkomen is. Of wel, ze plaatsen op de paden aan gepunte bamboes en pijlen en blijven dan in de nabijheid op de loer, om, gewaar schuwd door een onwillekeurigen kreet van iemand, die zich aan zoo'n voetangel klemt, er op los te gaanl De gedwongen kolonisten zijn natuurlijk geheel veilig, mits ze zich houden aan de bevelen, en blijven op de beschermde plaats van vestiging. Doen ze dat niet en willen ze door de bosschen hun vrijheid zoeken, dan vallen ze in de handen dier menscheneters. BRANDEN. Gisteravond is, terwijl de bewoners af wezig waren, vermoedelijk doordat een kachel te fel brandde, brand uitgebroken in den boekwinkel van C. v. P. aan den Put schen Bocht te Rotterdam. De vlammen vonden in het licht brandbare materiaal gretig voedsel. De winkel is nagerfoeg uit gebrand. De schade, welke ongeveer f 9500 bedraagt, wordt gedeeltelijk door verzeke ring gedekt. Aan den boekhandel van den heer P. was een leesbibliotheek met ongeveer 5000 boe ken verbonden. Deze boeken zijn alle in vlammen opgegaan, slechts enkele ver- Koolde exemplaren waren er over. De boerderij van de wed. Albers op.het landgoed Tongelaar", onder de gemeente Gassel (N.-Br.) is door onbekende oorzaak tot den grond toe afgebrand. Een paard, oenige varkens en een paar honderd kippen zijn in de vlammen omgekomen. De koeien zijn gered. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Gisteravond om kwart voor zeven ont stond brand in het beeldenpakhuis van de firma Mulder-Herzel, gelegen aan de Hint- hamerstraat te 's-Hertogenbosch. De op slagplaats, welke een enorme hoeveelheid pakmiddelen bevat, was reeds niet meer te behouden. De voltallige brandweer onder leiding van den opperbrandmeester J. Mulder was met de autospuit aanwezig, zoodat in zeer korten lijd hel vuur met 12 stralen werd aangetast. De schade wordt door verzeke ring gedekt. De oorzaak is het omverloopen Van een brandende petroleumlamp door een hond. ERGERLIJKE BALDADIGHEID. De op de Noordvest te Schiedam lie gende stoomketel, eigemiom van R., welke circa 3000 K.G. weegt, is door de bal dadige jeugd in het water gerold. De vreugde over het welslagen van de helden daad was buitengewoon. Procesverbaal is opgemaakt AAN HAAR BRANDWONDEN OVERLEDEN De 31-jarige tijdelijk te Gouda verloe- vende baboe, die op 22 December j.l. ern stige brandwonden bekwam, is thans aan do gevolgen daarvan overleden. RAADSELACHTIGE SCHIETPARTIJ IN DEN NACHT. In den nacht van 3 op 4 Januari hoorde de echtgenoote van een kellner, .die op een der bovenverdiepingen van een perceel in de Amstelstraat te Amsterdam woonachtig is, een plof in de kamer. Zij dacht, dal er iets was gevallen en toen haar man vlak daarna thuis kwam, sprak zij hot vermoeden uit, dat, een schilderij van den muur was gevallen of dat er iets op een der kasten was omgeval len. De kellner ging eens poolshoogte nemen doch toen hij in de kamer rond liep hoorde hij plotseling een vrij harden knal. Het ge luid schoen van builen te komen. Even later toen hij in de slaapkamer was, werd dat herhaald. Zonder er verder over na te denken kleedde hij zich in het duister uit. Bij het in bed stappen hield hij de hand op het hoofd kussen en voelde daarbij een hard voorwerp. Hij meende aanvankelijk dat hij een stukje steenkool had gevpnden en wierp dit op de tafel. Den volgenden morgen evenwel bleek, dat het een kogel was. Het kaliber revolver, waarmede het projectiel was afgevuurd moet vrij groot geweest zijn: de kogel was gedeel telijk platgeslagen. De man stelde de politie van het gebeurde in kennis en een rechercheur verscheen om een onderzoek in te stellen. In de eerste plaats vond deze een kogelgat in de ruit van de bewuste slaapkamer. Het viel niet moei lijk te bepalen van welk huis aan de achter zijde de schoten waren gelost en de tweede ontdekking was, dat van een huis op den Amstel een der ruiten van een achterkamer drie kogelgaatjes vertoonde. De bewoner werd aan een verhoor onderworpen en deze verklaarde dat hij in den afgeloopen nacht zijn revolver had schoongemaakt, waarbij vermoedelijk drie schoten gelost waren. Er wordt echter vermoed, dat de man zijn vrouw door het lossen van de schoten schrik heeft willen aanjagen. De revolver is in be slag genomen. Twee der geloste schoten zijn vermoede lijk in de lucht gegaanhet derde heeft het huis van den kellner getroffen, en waarna het projectiel het hoofdkussen heeft ge raakt. („Tel") GRIEP. Wegens het heerschen van griep onder de leerlingen en het onderwijzend perso neel zijn te Worm er veer alle scholen, open bare zoowel als bijzondere, gesloten, voor- loopig tot 10 Januari. Ook* te Tholen zijn de scholen gesloten. Het D." deelt mede, dat onder de grieplpders te Utrecht eenige sterfgevallen zijn voorgekomen, doordat de patiënten een hevige longontsteking kregen. Drie jeug dige stadgenootan, zoo meldt het blad, van pl m. dertigjarigen leeftijd zijn aan deze longaandoening, ais gevolg van de griep, die hen overviel, gestorven. DOOR HET FELLE LICHT VERBLIND. De 63-jarige wed. A. v. d. Kuik, geb. Vonk, liep Dinsdagavond met een petroleum- wagentje op den Lekdijk te Berg Ambacht. Een meikauto van Dooren de Jong stond aan den Lekdjjk en had de groote lichten op. Daardoor is de vrouw verbllrrf geraakt en heeft zjj niet gezien, dat van de andere zijde een auto naderde van T. de Bruin, bode te Berg Ambacht. Deze auto hoeft het wagentje van de vrouw gegrepen, waardoor zjj over den weg geslingerd werd. Zjj kreeg zware kwetsuren en werd per auto naar haar woning vervoerd. Genees kundige hulp werd ingeroepen. Geconstateerd werd dat de toestand van de vrouw zeer ernstig was. Zij is gisteren aan de ge volgen overleden. De auto, die beschadigd was doordat waarschijnlijk de kruk van den handwagen in de radiateur gekomen was, is later door de rijkspolitie in besjag genomen. Ook het lijk der vrouw is door de politie in beslag genomen. NOODLOTTIG NIEUWJAARSSCHOT. Men meldt nit Enschedé aan hert „Vad.": Op Nieuwjaarsmorgen heeft op een boerenhofstede even over de grens een noodlottig engeluk plaats gehad. Toen eenige buren den landbouwer Eieke bezoch ten om hem hun Nieuwjaarswenschen aan te bieden, trad een jonge knecht, de Ne derlander Jorissen, de bezoekers tegemoet, trok een revolver en loste eenige schoten. Een jongeman, Berkemeyer geheoten, werd door een kogel in het hoofd getroffen. Ernstig gewond werd de jongen naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij kort na aan komst is overleden. Joris-en werd door de politie gearresteerd. FRIESCH „DUIVELBEZWEERDER"^ OVERLEDEN. Of Lolke Brouwer van de Knijpe de laat ste van het edele gilde is, dat eeuwenlang in Friesland een zekere reputatie heelt ge noten, durven wij niet beweren, zegt de „Te!.", doch wel mag men aannemen, dat met den dood van dezen 8S-jarigen grijsaard die in het armhuis te Leeuwarden is ge storven, een stukje „folklore" is heen gegaan. Lolke was van beroep slager, doch tevens deed hij aan het bezweren van booze gees ten, waardoor hij de toevlucht en vraag baak van honderden ecnvoudigen was, die de bekwaamheid van Lolke verre verkozen boven alle medische hulp en wetenschap. De oude nian heeft zelfs in het armhuis zijn praktijk voortgezet. Het liep daar nog onlangs zoo druk. dat hot armbestuur den duivelbezweerder moest verzoeken, zijn „praktijk" niet meer uit te oefenen. DRENTSCHE GEZINNEN NAAR ENSCHEDE. Nog deze week zal d emigratie van Drentsche gezinnen naar Kr. chodé begin nen. In November j.l. zijn reeds zes ge zinnen daar gearriveerd, maar nu begint toch eerst „de groote trek". De eerste weken worden 34 gezinnen verwacht, welke gehuisvest zullen worden in woningen van bouwvereenigingen, over verschillende dee- Isn der stad verspreid. In de eerste 5 maanden, dus vëér 1 Juni a.s. worden in totaal 203 Drentsche gezinnen te Enschedé verwacht ERNSTIGE AANRIJDING. D. P., knecht van de provinciale griffie te Leeuwarden, die op een motorrijwiel met een slecht branJende carbidlantaarn op den Groningerslraatweg reed, heeft een jongen en een meisje aangereden. Deze beide, N. Hiemstra en Rika Lammertsma, zijn ernstig gewond naar het ziekenhuis gebracht. Johan: Juffrouw Maria, waarom draagt gij toch altijd haren van eene andere vrouw op het hoofd? Marie: Om dezelfde reden. Johan, waarom gij het vel van een ander kalf aan de voelen draagt. RECLAME. De narigheid van kloven in de handen, winterhanden en voeten, kan spoedig ver dwijnen door gebruik van Fosters Zalf. Eczeem, huiduitslag, dauwworm, psoriasis en de meeste jeukende huidziekten moeten spoedig zwichten voor de verzachtende wer king dezer antiseptische zalf Foster's Zall is alom verkrijgbaar 1./6 per doos, f 1.— per tube. 6i°' (Buiten verantwoordelijkheid der Radactie) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. TEHUIS VOOR VEZWAKTE KINDEREN. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U even te mogen mel den de goede ontvangst van f 200. aan huis bezorgd door mevrouw M N. Welk een ver- rassingl We hadden juist eenige dagen groote zorgen doordat er niet meer in kas was dan wat noodig is om de melkrekenin- gen van December te betalen en dachten angstig aan licht en brandstoffenbetaling en ziet daar komt twee honderd gulden. Men doorleeft dan weer zoo'n emotie die onmo gelijk onder woorden uit te drukken is en waarvoor je als van zelf dankbaar het hoofd opheft en )e schouders weer even vrij voelt van dien druk van bezorgdheid Men kan zich ook de vreugde van den penningmees ter voorstellen en de verdere commissiele den. Nog acht bedden kunnen bezet worden en tal van kleine zwakken moeten gered wor den voor inzinking, doch laten we verzeke ren dat mijn vrouw bijna iederen dag langs de huizen moet met hulp van enkelp ge trouwen. om giften in te zamelen en dal wat binnen komt. hoogstens precies toereikt voor de voeding van de kinderen die iederen mor gen komen eten, benevens die ter verple ging opgenomen zijn. Gelukkig dat de geneesheer en wij ons be langloos geven kunnen Onze Evangelische gemeenschap vult geheel onze zaal Zondag morgens en 's avonds en offert zonder dat we in onze diensten behoeven te collectee ren vrijwillig voldoende voor de kosten aan haren arbeid verbonden, zoodat men volko men overtuigd kan zijn dat letterlijk alles wat voor de kleinen gegeven wordt ook be steed wordt voor de maatschappelij- k e verzorging van onze kleine bescherme lingen en met voorbijzien van partij of ge dachterichting der ouders. Toch hopen we spoedig ook de nog wachtende kleinen te kunnen opnemen, zoodat alle bedden bezet worden. Stel je voor. Leidenaars die ge lukkig vooveel voor buitenlandsche kinde ren doen zullen toch niet hun eigen kleinen omver loopen. En de Nedprlandsehe Drent sche kleinen waarover de heer Smilh schreef Maandagavond! Welke familie die om verschillende redenen geen kind van de heide kan opnempn. wil per week een klein bedrag voor verp!egingz5A(3 door zij een kind voor hun rekening enkele maanden doen anns*erkpn? Wii willen dan gaarne met Dr. Poortman overleggen wat we doen kunnen en verzoeken eventueel die familie's zich met ons in vorhinding te stel len. We leven nu eenmaal in epn tiid van de ellendige nasleep van den wereldoorlog en vooral honderden kinderen *moeten dit aan d®n liivp ondervinden d-vh nipt alleen over de grenzen, doch ook hierl v. d HORST. ALKEMADE. Vleeschkeuring. In den loop der maand December j.l. zijn ter secretarie aangegeven de volgende slachtingen: Bedrijfsslnehtinzen: 15 koeien 21 varkens en 7 schapen- huisslachtingen: 3 koeien. 25 varkens en 3 geiten: nond- slaehtingen: 1 koe. 1 kalf. 1 nuchter kalf, 1 varken. 1 bis. 1 zeif en 14 schapen. Tnse- voerd werd 664 K.G. vleesch. Hel netto-be drag ontvangen keurloon bedraagt f 337.50. Loop der bevolking. Gevestigd: W. C. SchaafLigterink, van Den Haag; L. A. Verhaar, van Nijmegen C. L. Baak van Wouhrusge: J. G. Onel en J. M. Gruyters van Duivendrecht: N. van der Meer en gezin van Leiden: F. .1. Bonnet van Leiden: M. J. van der 7 (vetTurk "an Zneterwoude: G. W A Gröndemann en echtgenoote van Rijswijk; J. P. van der Meer van Nieuwkoop. Vertrokken: A. Akerboom en eefjtge- noote naar Uithoorn; B. de Jong naar Lei den: C. de Prie naar Leiden: A. van der Meer en gezin naar Nieuwkoop J. Th. Bakker naar Warmond: D. van Staveren naar Den Haag: P. .f. Bax naar Leiden; C. Lnnehout naar Haarlemmermeer: W. Klomp naar Leiden; J. Arfman naar Vetsen. BOSKOOP. Dinsdag viel mej. B. alhier, terwijl zij naar den kelder ging, van de trap en kwam zoodanig terecht, dat ze zich deerlijk aan het hoofd en lichaam verwondde. Genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Tot onderwijzer bii het Chr. lager on derwijs te Veenendaal (Palrimoniumschool) is benoemd de heer W. Boon, alhier. LEIDERDORP. Voor personen, geboren in 1908, is er gelegenheid om zich voor de Nationale Militie aan te melden ter secretarie, op Dinsdag 18 dezer, de3 voormiddags van 10—12 uur. Ter secretarie is inlichting Ie be komen van een aankomende loopende ruige, g6le bastaard herdershond (Belgisch ras) (Rem). ROELOFARENDSVEEN. Uitvoering Tooneelclnb. Dinsdagavond hield de R.-K. Tooneelclub „St. Pancratius" een uitvoering, jammer genoeg voor een schaars bezette zaal. Het stuk, dat gespeeld werd, heette „Zijn Jongen", terwijl na de pauze op de planken werd gebracht het kluchtspel „Johan als Rentenier". Er werd door alle leden van de club heel goed gespeeld en een bizonder pluimpje komt toe aan den heer Van Berkel, die in het eerste stuk de rol van Oom Chris en in het tweede die van Johan schitterend uil voorde. Laat het Veensche publiek (ook dat van buiten de plaats) bij de uitvoering van he den in grooter getale opkomen. Het zal niet tot zijn spijt zijn en voor de spelenden een blijk van waardeering wezen. Want dege nen die hel gezien hebben, hebben ervan genoten en kunnen niet anders dan hun voldoening erover te kennen geven. AALSMEER. De lieer P. Kieft, onderwijzer aan de openb. U. L. O.-school, alhier, is geslaagd voor de akte Middelb. Onderwijs Duitsch B. HAARLEMMERMEER. Het zielental dezer gemeente bedroeg op 1 Januari: 13174 mannen en 1251o trouwen; totaal 25690. HILLEGOM. De Polygon Filmfabriek van Haar* lem heeft hier in het Nutsgebouw de film „Naar tropisch Nederland" vertoond. De toeschouwers zagen de reis van Amsterdam of Botterdam uit per mailboot op het doek vertoond. Zij leerden het leven op zoo'n boot kennen en maakten kennis met alle kustplaatsen, wefke door mailbooten wor den aangedaan. Er waren schitterend mooie tafereelen, waaronder gekleurde* te bewon deren. Twee speciale kindervoorstellingen z$n er gegeven, waarvan de tweede drukker be zocht was dan de eerste. Heden is de hoer N. C. Veldhuis 25 jaar onderwijzer aan de Herv. Zondags school. Thans is de heer V. ook ouderling van de Herv. Kerk. KATWIJK AAN DEN RIJN. De nood in de Drentsche Venen. Op uitnoodiging van de A.R. Kiesvereeni- ging, hield ds. J. A. Verhoog, secretaris van de Groen van Prinsterervereeniging te Kla- zienaveen, eene lezing met lichtbeelden over: „De nood in de Drentsche venen". Door den voorzitter der kiesvereeniging. den heer W. van Veen, werd na de gebruikelijke opening de spreker welkom geheeten, die zoo bereidwillig was gevonden om geheel belangeloos eene lezing over genoemd on derwerp te houden. Als daarna ds. Verhoog de gelegenheid kreeg om zijn onderwerp te behandelen, deed hij dit meer naar aanlei ding van de volgende punten: le. schetste hij de veen-toestanden zooals ze waren voor de mobilisatie; 2e. in de mobilisatie, om ten 3e stil te staan bij den tegenwoordigen nood die er in de veenstreken heerscht, in het bi zonder in den Zuid-Oosthoek van Drente. Op aangrijpelijke wijze hesprak spr. deze nood toestanden en liet hij goed naar voren ko men op welke wijze eigenlijk de malaise in deze streken is ontslaan. Na deze inleiding werd het gesprokene door lichtbeelden toege licht en verduidelijkt. Achtereenvolgens liet spr. op het doek ko men het turfgraven, het drogen en verwer ken alsmede het transport in al zijn onder deden. Daarna liet hij ons zien de woon toestanden in de venen, waarhij verschil lende plaggen-hullen zooals die daar veel gevonden worden, om ten slotte ook te laten zien op welke wijze de Groen van Prinsterer vereeniging deze menschen wil steunen en welk soort huisjes zij voor hen gaat houwen. In de pauze werden door een meisjeskoor onder leiding van mej. R. Meijering eenige liederen gezongen; onderwijl werd gecollec teerd voor steun aan de Groen van Prinst.- vereeniging Hierna vertelde spr. over doel en werkwijze van de Groen van Prinsterer vereeniging, hoe geheel anders deze staat, dan de S D A P. die aldaar ook hard werkt en welks werk niet moet worden onderschat, maar die alles verwacht van de overheids bemoeiing en werkloozensteun Onze veree niging, aldus spr. wil daarentegen het eigen initiatief voorop stellen, hetgeen geheel lH de lijn is van ons program. De Gr. v. Pr.-ver. wil de menschen helpen om door noesten arbeid zich zelf een bestaan te verschaffen, zoodat de menschen niet van den steun oï van de overheid afhankelijk moeien zijn. Hij wekte de aanwezigen on de A R. broe ders aldaar te helpen. Hierna was wederom het woord aan 'den vonrz die den spr. harte lijk dank zeide voor het gesprokene, waar door een heel andere kijk was verkregen op de toestanden in de venen. Ook dankte hij het .meisjeskoor voor de welwillende mede werking voor het welslagen van den avond. Jn het bizonder heette spr. ook welkom, het geen hij in het begin niet had kunnen doen, den heer R. A. den Ouden, uit Den Haag. die dezen avond tegenwoordig was. Hierna werd door ds Verhoog de bijeenkomst met dankgebed gesloten. De gehouden collecte voor de Groen van PrinstererVereen. bracht f 31 op. De heer Bakker alhier slaagde te Haarlem voor het examen heilgymnastiek en massage. KATWIJK AAN ZEE. Wegens de herhaalde storingen, dio er in den laatsten tjjd in de electrische verlichting plaats hadden, worden in de verschillende gem. nte gebouwen nood-gas- leidingen aangelegd, om bij eventueel uitr gaan van het electr. licht, te kunnen wor den aangestoken. Bjj de gehouden ondershandsche aan besteding van het lood- en zinkwerk voor twee huizen aan de Michiel de Kuy ter straat van den heer Joh. Verloop Azn., z$n de volgende biljetten ingekomen: Gebr. Kuit f830; T. van Duivenboden f7ui.3Ü; C. J. de Jong f 645; S. P. Burgerhout f 620, allen te Katwijk, en van J. Blankera, te Rjjnsburg, f7.70. Gistermiddag werd door den heer W. A. Gouw een kinderzangschool opge richt met aanvankelijk 30 leden. Hot_ lmn niet anders, dan dat onder deze leiding de algemeen© muzikale ontwikkeling bij de jeugd meer en meer op beter peil komt te staan. NOORDWUK-AAN-ZEE. Op uitnoodiging der Chr. Jongelings- vereeniging „Volg Mij" ©prak gisteravond da. J. Vermeulen, uit Groningen, in de Herv. Kerk over het onderwerp „Simson". Na gemeenschappelijk zingen en het lezen van Psalm 119 vs. 116, ging zijneerw, voor in gebed, waarna hij z'n lezing hield, die met groote aandacht werd gevolgd. Aan het eind ging dsv Vermeulen voor in dankgebed, waarna tot slot nog gemeen schappelijk werd gezongen Psalm 119 vb. 17. VOORSCHOTEN. In den nacht van Zondag op Maan dag werd bij de familie E., aan den hoek van de Papelaan alhier, een ruit inge gooid. De politie is de daders, die uit Veuf afkomstig blijken te zijn, op het spoor. VOORHOUT. Aan de jongelingen, geboren in 1908, die in den loop dezer maand voor den dienst plicht moeten worden ingeschreven, zal voor de aangifte ter inschrijving in het bijzonder gelegenheid worden gegeven op de gem.- secretarie op Dinsdag 11 Januari a s. de9 voormiddag9 van 9 tot 1 uur. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". P. C. HOOFT, uitr., 4 Jan. te Sabang. REMBRANDT, uitr., 5 Jan. van Suez. RONDO, thuiBr 7 Jan te Londen verw. BAWEAN, 5 Jan van Java te Amst. GROTIUS, thuis., 6 Jan. te Colombo ver wacht. HOLLANDAMERIKA-LIJN. MOERDIJK, 4 Jan. v. Vancouver te Seattle. NOORDERDIJK, Pacific Kust n. R'dam, 4 Jan. te San Francisco. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". PE1SANDER, Arast, n. Java, pass. 4 Jan. Perim. AUTOLYCUS, Japan n R'dam, 5 Jan. v. Singapore. HOLLAND—OOST-AZIË-LIJN. OLDEKERK, thuisr 4 Jan v. Singapore GEMMA, uitr., 5 Jan v. Yokohama. HOLLAND—BRITSCH-INDIË LIJN. SOMMELSDIJK, thuiar., pass. 5 Jan. Sa- gres. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. ALDAB1, thuisr, 4 Jan. v. Las Palmae. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BANDOENG, thuisr., 67 Jan. te Mar seille verwacht TAMBORA, 5 Jan. v. Batavia n. R'dam JACATRA, Java n. Europa, 5 Jan. te. Bim- lipatam. KONINKLIJKE HOLL LLOYD. ZEELAI^DIA, 7 Jan. v. Amst. te B.-Aires verwacht. HALCYON-LIJN. VREDENBURG, 4 Jan. v. 8t.-John (N.B n. Napels KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. ORPHEUS, arr. 5 Jan. te Bordeaux. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. AMSTEL, 4 Jan. van Sfax n Riem. MAGDALENA R'dam n. Bagnoli, pas«. 3 Jan. Oueesant. NAALDWIJK, 4 Jan. v. Bilbao el R'dam. NOORD, 5 Jan. v. Bizerta te Tunis. PEURSUM, 3 Jan. v Norfolk n. Havana RUURLO, Sulina n. Korsör, pass. 4 Jan. Algiers. SEBU, 2 Jan. v. Huelva te Malmö. TANGER, Lissabon n. R'dam, pass. 4 Jan. Oues9ant. IJSELMONDE, 3 Jan. v. Norfolk n. Har vana. ZAAN, 4 Jan v. Golfo Aranci n. Sfax. Opgeheven J. Turk te Roelofarendsveen. 2—3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6