No. 20495 DONDERDAG 6 JANUARI Anno 1927 0FFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. BUITENLAND. KERK- EN SCH00LNIEUWS. Het voornaamste nieuws van lieden. 1 LEIDSCH DAGBLAD PPJJS DER ADVERTENTIENl 80 Ct». per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren priji. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij rooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchdque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT! Voor Leiden per S maanden ƒ2.35 per week ƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week0.18. Franco per post f 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat P. A. F. Boeschaart, te 's-Gravenhage, een verzoek beeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Nieuwe Beestenmarkt No. 12. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 6 Januari 1927. ONZE NIEUWE BURGEMEESTER. Gistermiddag heeft de nieuwe burge meester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen een bezoek aan Leiden gebracht, waarbij hij o.m. een onderhoud heeft gehad met den wethouder-loco-burgemeester, de heer Aug. L. Reimeringer. Omtrent zijn installatie is momenteel nog niets met zekerheid bekend. FEDERATIE VAN DIACONIEËN. Gistermiddag hield de Federatie van Dia conieën waarbij 400 diaconieën over 't ge- heele land aangesloten zijn in de groote zaal van „Zomerzorg" haar jaarlijksche leden vergadering onder voorzitterschap van ds. G. B. Westenburg, predikant bij de Ned. Her vormde gemeente te Beverwijk, die de matig bezochte conferentie op de gebruikelijke wijze opende. Na lezing der notulen van de vorige ver gadering door den secretaris den heer G. J. A. Ruys, die onveranderd werden vastge steld, werden tot leden van het bestuur met bijna algemeene stemmen herkozen de hoe ren P. J. Brunt, te Woerden, mr. L. G. N. Bouricias, te Rijswijk, mr. F. A. Nelemans te Delfshaven, G. J. A. Ruys, te Utrecht en G. B. Westenburg te Beverwijk, die allen de keuze zich lieten welgevallen. De begrooting over 1927 werd in ontvang sten en uitgaven vastgesteld op f 11.600. Aan contributies wordt verwacht een be drag van f 8500 van de gewone en f 750 van buitengewone leden. Van de uitgaven noe men wij: kosten van het Maandblad f2000, jaarwedde van den secretaris f 4500 en per soneel en kantoorhuur f 1500. Hierna werd het werkplan voor dit jaar aan de-conferentie voorgelegd en besproken, 't Vorig jaar werden twee gesplitste confe renties gehouden te Amersfoort. Hoewel dit eenige voordeelen opleverde waren de be zwaren toch grooter zoodat in den vervolge weer ééne conferentie zal worden gehouden. Door het bestuur werden mededeelingen gedaan over de gestie van de Werkcommis- sie van de Synode wier bemoeiingen tot nog toe in menig opzicht het werk der Federatie j raken, waaruit wel eens moeilijkheden I voortvloeiden. Door samensprekingen met het Federatiebestuur is een modus vivendi gevonden waardoor moeilijkheden zullen worden vermeden en een vruchtbare samen werking mogelijk gemaakt. Verder deed het bestuur mededeeling over de conferentie in October 1926 in Utrecht gehouden, waar besloten is een commissie te benoemen die in de eerste plaats tot taak zal hebben verband te .leggen tusschen de verschillende „Tehuizen" welke thans te los staan van elkaar. Verder zal deze commis sie de personeelsvraag onder oogen moeten zien; de behoefte er aan, de opleiding in verband met de te stellen eischen en de sa- larieering. Voorts zal deze commissie eenige leiding moeten geven bij de te volgen nieuwe wegen met betrekking tot de verpleging van oude lieden waar het z.g. armhuis-systeem als verouderd mag worden beschouwd en ook de diaconieën zich geplaatst zien voor een nieuw soort armen. Daarbij kunnen zich allerlei bezwaren voordoen. Bij het stichten van nieuwe Tehuizen voor ouden van dagen kan overwogen worden of niet hier alleen een Tehuis voor de eerste klasse verpleegden en daar een tweede klasse-huis zou kunnen tworden opgericht. Ook met betrekking tot de chronisch-in- validen en dementen is een juist en zaak kundig advies zeer noodig, terwijl ook het kostenvraagstuk een ernstige studie noodig maakt. De Commissie die daarvoor zal worden benoemd moet volgens het bestuur een veel zijdig karakter dragen en ook technisch on derlegde personen zooals directeuren van gestichten er in worden benoemd. Met al deze denkbeelden kon de conferen tie zich vereenigen. Na een geanimeerde rondvraag werd de conferentie met dankzegging gesloten. VEREEN, v. VRIJZINNIG-HERVORMDEN. Gisteravond hield de Vereeniging van Vrijzinnig-Hervormden in het Leidsche Volkshuis baa? jaarlijksche vergadering onder voorzitterschap van ds. E. L. Nauta, die, na de talrijke vergadering welkom te hebben geheeten en zijn voldoening te heb ben uitgesproken over de talrijke opkomst, in warme woorden den overleden voorzit ter, wijlen den heer M. Joustra, herdacht, die met zeldzame trouw de belangen der vereeniging diende, die geheel zijn hart had. Na lezing der notulen dooT de secretaresse mej. Kuenen, die werden goedgekeurd, werd door haar het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat het ledental stabiel is gebleven. Met voldoening maakte zij gewag van de komst van dr. Boersema als voor ganger en constateerde het veel drukker be zoek in de godsdienstoefening. Een commissie heeft in studie genomen de wijze van de contributie-inning, met dit gevolg, dat deze met ingang van dit jaar kan worden voldaan in door de leden zelf te bepalen termijnen of per giro. Het ver slag werd goedgekeurd. De rekening sloot met een klein batig' saldo. Tot bestuurslid in de plaats van wijlen den heer Joustra werd benoemd prof. dr. J. Ph. Vogel. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. RIJKSSTUDIEBEURZEN. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen brengt ter kennis van be langhebbenden. dat degenen, die gedurende den cursus 1927/1928 voor een Rijksbeurs (renteloos voorschot), ter tegemoetkoming in de kosten van hun studie in aanmerking wenschen te komen (met uitzondering: 1. van de studenten aan de Rijksuniversiteiten en de Technische Hoogeschool, voor zoover zij reeds een of meer examens aan die in richtingen hebben afgelegd, welke gegadig den hun aanvragen moeten richten tot cu ratoren der inrichting, waaraan zij stu deeren; 2. van hen. die aan een inrichting ter opleiding van onderwijzeres) of hoofd onderwijzeres) studeeren, en 3. ran hen, die aan een inrichting van kunst studeeren) zich bij gezegeld adres tot zijn Departement moeten wenden vóór 1 April 1927. Leer lingen van ambachtsscholen en andere in richtingen voor lager nijverheidsonderwijs moeten hun adres vóór 15 Februari 1927 in dienen. Voor zoover niet vóór 1 September 1924 een beurs werd genoten, moet uit het request blijken, dat de belanghebbenden be- i reid zijn de hun eventueel te verstrekken j gelden te zijner tijd terug te betalen. De adressen, welke vóór genoemde data niet aan het Departement zijn ingekomen, kunnen niet in behandeling worden ge- OPLEIDINGSSCHOOL VOOR U. L. O. LANGEBRUG A. Gisteravond hield de oudercommissie van bovengenoemde school een ouderavond, welke met het oog op de vele ziektegevallen, nog tamelijk bezocht was. Het onderwijzend personeel was ook aanwezig. Het hoofd der school, de heer A. J. J. Verbrugge opende de vergadering met een woord van welkom en sprak de hoop uit, dat het den ouders ook met hun kinderen in het jaar 1927 goed moge gaan. De voorzitter der oudercommissie, de heer J. W. van Hees, kreeg nu het woord voor het uitbrengen van een verslag over het verloop der cursussen in de Fransche taal. Zoowel het aantal deel nemers, alsmede het genoten onderwijs, ga ven alle aanleiding lot tevredenheid. De nieuwe cursus aangevangen in Sept. 1926 begon met 31 leerlingen. De voorzitter dankte spr. voor het uitgebrachte verslag, waarop aan de orde werd gesteld, de verkie zing der oudercommissie. De commissie werd als volgt samengesteld, mevr. de Kier, mevr. v. Weeren, mevr. Marsbergen en de heeren J. W. van Hees en J de Geus. De voorzitter bracht een woord van dank aan het afgetreden lid der commissie, den heer K. Hagemans, voor datgene wat hij als lid der commissie voor de 9chool heeft ge daan. Vervolgens werd een kwartier gepauzeerd, om de ouder3 in de gelegenheid te stellen met het onderwijzend personeel van gedach ten te wisselen, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. Na de pauze verkreeg den heer A. J. J. Verbrugge het woord tot het houden van een inleiding over de beteekenis van de schoolrapporten. Spr. zet uitvoerig uiteen welke beteekenis de ouders hebben le hechten aan de cijfers. Deze zijn voor alle leerjaren niet hetzelfde. In de laagste leer jaren vindt men veelal hooge cijfers, welke in de hoogere leerjaren schaarscher worden. Dit wil niet zeggen dat het kind achteruit gaat, of, dit het onderwijs moeilijker kan omvatten, doch in die hoogere leerjaren komt men tot een andere cijferbepaling, omreden men met verschillende factoren dient rekening te houden. Spr. gaat hierop uitvoerig in. De ouders behoeven zich dus niet teleurgesteld te gevoelen, wanneer hun kind in de hoogere klasse, een lager cijfer of cijfers behaalt, dan in de lagere leerjaren Ook de wijze waarop het kjpd beoordeeld wordt voor vlijt, zet spr. op begrijpelijke wijze uiteen, waaruit bleek dat hierin de ouders een taak hebben te vervullen. Ook wat betreft het gedrag en hel schoolverzuim geeft spr. uitvoerige inlichtingen hoe daar omtrent geoordeeld wordt en men tot een zekere cijferbepaling komt. Spr. zegt dat de ouders omtrent deze laatste zaken, niet moe ten steunen op de school. De ouders moe ten de opvoeding van het kind zelf in de hand houden. De school is daarbij alleen behulpzaam. Ook het aankweeken van plichtsgevoel is in de allereerste plaats de taak der ouders. De school kan daarop voortbouwen. De ouders moeten dus, ter wille van hun kind, met het onderwijzend personeel samenwerken aan de opvoeding van het kind. Spr. besluit zijn met aandacht gevolgde lezing, met de ouders op te wekken hel onderwijzend personeel in zijn taak te steu nen. Op deze inleiding volgde nog een aan gename gedachtenwisseling. Bij de rondvraag hield de voorzitter der oudercommissie een krachtig pleidooi voor het nemen van een abonnement op het Leidsch Ouderblad, een middel om den band lusschen school en huis te versterken. Na nog eenige vragen der ouders naar genoegen le hebben beantwoord, sloot de heer VerbTugge met een woord van dank aan de ouders voor hun belangstelling dezen leerzamen ouderavond. DE STAKING BIJ DEN HEER POPTIE. In café-restaurant „In den Vergulden Turk" had Dinsdagmiddag in tegenwoor digheid van eenige bestuursleden van de Leidsche Broodbakkerspalroonsvereeniging een conferentie plaats tusschen den heer Poptie eenerzijds en den Alg. Ned. Bakkers- gezellenbond anderzijds teneinde zoo mo gelijk tot een voor beide partijen bevredi gende oplossing van het conflict te komen. Als arbiter trad op de heer Cloet, hoofd bestuurslid van den Bakkerspatroonsbond. Men kwam evenwel niet tot overeen stemming, daar de werknemers al hun eischen handhaafden, terwijl de heer Poptie zich bereid verklaarde "alle gestelde eischen in te willigen behalve ten aanzien van het ontslag van den gezel, dat hij wenschte te handhaven. Tenslotte zeide hii geen der stakers weer in zijn dienst te willen nemen. LOCAAL RIJKSTELEFOONNET LEIDEN. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand Decembèr 1926. 1398 Ajax Sportman Combinatie, Hugo de Grootstraat 5; 1070 M. J. Akkermans. Scha- pensteeg 2. administratiekantoor; 897 Bel- graver's Engroshandel, Morschsingel, ter rein Holl. Spoor; 1576 J. Beulink, Vleesch- houwerij en spekslagerij, Haarlemmer straat 72: 1466 Teun Boekee. Hooge Rijn dijk 175 Zoet.; 1484 J. ten Cale. Drogisterij „hel Groene Kruis", Johan de Witstraat 40; 1379 A. J. C. van der Heyden, Notaris, woon huis, Kagerstraat 2; 1622 W. van Hoeve, (Boekh Patria). woonhuis Fruinstraat 32; 1439 Karl Kotzenberg. Wilhelminapark 34, Ogt.; 2622 D.r. E. Marx, Oogarts. Rijnsbur- gerweg 96; 1502 W. J. Nyveld, Joh. de Wit straat 54; 1604 R.K Pastorie. Rijngeester- straatweg 18. Ogt.; 1351 Fa J. Th. Perquin en Zonen. Brandstoffen handel en opslag plaats. Haagweg 4 a; 1468 F. H. Swaak, café Sport, de Kempenaerstraat 105, Ogt 1115 G. Verheul. Graan- en Veekoekenhan- del, Hoogmaderweg L.d.d. Naar wij vernemen, is benoemd tot commandant van de Leidsche Burgerwacht in plaats van wijlen den heer M. A. A. Steyns de heer M. van Mens, gepens. kapi tein van het 4e reg. Infanterie, alhier. De 1ste luit. J. J. Hasselbach is ont heven van zijn detacheering bij de militaire verkenningen en van het 20ste bij het 4de reg. infanterie alhier overgeplaatst. Voor het examen Fransche Handels correspondentie vanwege de Vereeniging van Leeraren L. i. T. e. H. is geslaagd de heer J. Rothert, alhier. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft krachtens het werkloosheid- besluit 1917 goedgekeurd het reglement voor de werkloozenkas van de Leidsche timmer lieden, machinale houtbewerkers- en model- makersvereeniging alhier. Het subsidie voor deze kas wordt verleend van 27 December 1926 af. Dat de ambachtsheeren van Hoog- made met het uitbreiden der woningen van het H. Geesthofje alhier geheel handelen in den geest van den erflater Cornelis Sprongh, bleek ons uit diens testament, waarin o.m. voorkomt: „Blijvende niettemin aan mijn executeurs altoos de macht om de proeüve te mogen vermeerderen naar haar goet- duncken en ook meerder plaats te maacken voor noch oude luyden. als de kas kan leyde," enz. NED. HERV. KERK. Beicepen: Te Genemuiden: ds. Klomp, te Oldebroek; Te Oosterwolde (Doornspijk): ds. Pop, te Vaassen, Bedankt: Voor Roodesehool: ds. Van der Voet, te Kuinre; Voor Nieuw Beerta (toez.): ds. R. E. H. de Jong, te Hornhuizen en Kloosterburen, DE ALGEMEENE TOESTAND. Zware beschuldigingen inzake het Italiaansch-Albaansch ver drag tegen Engeland, dat ont kent Briand en Mnssolini. De „Matin" publiceert te gelijk met da New-York Herald" een aantal bijzonder heden „uit de beste bron geput", aangaan de het sluiten van het geruchtmakende ver drag tusschen Italië en Albanië. Volgens hel eerste artikel is het verdrag van Tirana, dat „een echt diplomatiek complot wordt genoemd, hetwelk in weer wil van zijn onschuldig voorkomen het evenwicht der mogendheden in Europa gaat verbreken", in hoofdzaak het gevolg der samenkomst van Mussolini met sir Austin Chamberlain te Livorno. De Engelsche premier zou Albanië heb ben overgelaten aan Mussolini; het Rus- sisch-Turksch verdrag zou Engeland bang hebben gemaakt, en daarom zou het toena dering tot Italië hebben gezocht. De schrijver van het artikel schildert vervolgens de dagen, die aan de ondertee- kening van het verdrag voorafgingen. De gezant van Italië in Albanië stelde Ahmed Zoghoe voor, over te gaan tot de erkenning van de beslissing van den ge- zantenraad, waarbij aan Italië verlof wordt gegeven om de belangen van Italië te ver dedigen, zelfs met de wapenen. Ahmed Zoghoe vroeg nog dienzelfden dag. 25 Juni, raad aan den gezant ran Engeland, die naar Londen telegrafeerde. Na een protest van sir Austin Chamber lain, wien men antwoordde, dat de gezant van Italië zonder bevelen had gehandeld, werd de zaak in den loop van Juni beslist tegengehouden door het Foreign Office. Maar in Augustus komt er verandering in de Engelsche politiek. De Engelsche zaakgelastigde te Tirana wordt vervangen, en aan Ahmed Zoghoe laat men weten- Engeland wenscht, dat de zaak in der minne geregeld wordt met Italië Den ge zant van Italië wordt medegedeeld, dat Mussolini en sir Austin Chamberlain het eens zijn geworden. Middelerwijl had dan ook de samenkomst van Livorno plaats gehad. Vervolgens werden in het grootste geheim onderhandelingen gevoerd; maar de schrij ver van het artikel beweert, uit zeer ver trouwbare bron te weten, dat eenige dagen vóór de teekening van het verdrag twee zakken aan het adres van Ahmed Zoghoe aankwamen Een van die zakken werd bij toeval geopend; hij bevatte Italiaansche bankbiljetten. Op hetzelfde tijdstip weTd het tegoed van het Albaneesch gouverne ment bij de Nationale Bank van Albanië verhoogd met 400.000 goud-lires. Van officieele Engelsche zijde wordt hierbij aangeteekend: Men mag als vast staand aannemen, dat zoo de Albaneesche aangelegenheden tijdens de samenkomst le Livorno tusschen Chamberlaip en Mus solini ter sprake zijn gekomen, dit tot niets anders heeft geleid dan to^ een bevestiging door beide partijen van het beginsel der territoriale en politieke onafhankelijkheid van Albanië, dat ook lid van den Volken bond is. Van het verdrag van Tirana heeft men in officieele kringen te Londen voor het eerst gehoord op 1 December, toen de Ita liaansche gezant een bezoek op het mi nisterie van buitenlandsche zaken bracht en Chamberlain meedeelde, dat het verdrag op 27 November geteekend was. Tevens gaf hij hem in breede trekken een over zicht van den inhoud van het verdrag. Het artikel geeft verder van een absurde misvatting blijk door aan Engelartd den wensch toe te schrijven een evenwicht der Europeesche mogendheden tot stand te brengen. Het fundamenteele doel van de Engelsche politiek sedert den oorlog is ge weest het in discrediet geraakte stelsel van dergelijke methoden te vervangen door een stelsel van internationale samenwerking in den geest van den volkenbond Het net werk van verdragen, gesloten binnen het kader van het verdrag van Locarno, beli chaamt het systeem, dat door de Engelsche politiek gesteund en bevorderd wordt, welk systeem fundamenteel verschilt van het begrip van een evenwicht der mogendheden. Hoe hartelijk de betrekkingen tusschen Italië en Engeland ook zijn, er is toch geen sprake van het sluiten van een bondgenoot schap. En inderdaad klinkt de z.g. onthulling wel wat fantastisch I Opnieuw loopen er geruchten over een ontmoeting tusschen Briand en Mussolini. Men zal goed doen, bevestiging af te wachten. BELGIE. De socialistische deelneming aan de regeering. De algemeene raad der Belgische arbei derspartij heeft het program overwogen dat door de motie-commissie van het Kerst congres is opgesteld. Na een zeer levendig debat nam de algemeene raad een motie aan, die 11 punten bevat en die binnen 14 dagen aan de federaties za! worden onder worpen: de uilslag van dit referendum zal j BINNENLAND. Algemeene vergadering van den Christ* lijken Zeeliedenbond. Het nieuwe veldgeschnt in Zweden besteld. BUITENLAND. Fantastische berichten over het Ita- liaansch-Albaneesch verdrag en tegenspraak De toestand te Hankan is zeer ernstig. Fransch sncces in Syrië. Ali Attrasj' bende is vernietigd. Nienwe Amerikansche troepen in Nica ragua ontscheept. beslissen over de voortzeting der ministe- rieele medewerking. De raad nam ook een motie aan, waarin instructies gegeven wor den aan de socialistische mandatarissen be treffende de motie. DUITSCHLAND. De regeeringscrisis. Het proces Barmat. De Berlijnsche pers is er vrijwel alge meen van overtuigd dat dr. Curtius op 10 Januari a.s. door den Rijkspresident zal worden uitgenoodigd het nieuwe Kabinet samen te stellen, maar zij geeft den Rijks minister van economische zaken slechts zeer geringe kans. Elke combinatie blijkt i namelijk vrijwel onmogelijk; van een kleine coalitie van rechts zullen noch de Duitsche i volkspartij noch het centrum willen weten, i Van een regeering der middenpartijen, diï l zou rekenen op de welwillende neuiralitrit der Duitsch nationalen, wil noch het cen trum noch de democraten welen Misschien zou een Kabinet der middenpartijen, onder steund door de sociaal-democraten, een uitweg zijn, maar indien men de sociaal democraten voor een dergelijke combinatie wil winnen, zal men hen eerst moeten ge ruststellen omtrent de samenstelling van het nieuwe Kabinet en zullen de sociaal democraten talrijke eischen stellen, die zi) in het programma van het nieuwe Kabinet opgenomen zuilen wenschen te zien. Boven dien wordt beweerd dal het centrum niet zal dulden dat zoowel de functie van Rijks kanselier als die van Rijksminister van Buitenlandsche Zaken door een lid der Duilsche volkspartij zal worden bekleed. Het proces Barmat dat Dinsdag a.s. be gint zal vermoedelijk niet minder dan 9 maanden duren. Het aantal beklaagden in het proces be draagt 11. De voornaamste is Julius Barmat, die beschuldigd wordt van oplichting ten nadeele van de Pruisische Staatsbank, van de Duitsche giro-centrale en van de Bran- denburgsche giro-centrale, van bedrog in de emissie der I. Rolh obligaties, van bedrog ten nadeele van Eisenmatthes A.G., van po ging tot bedrog ten nadeele van de Pruisi sche Staatsbank, ophitsing van oberfinanz- rat dr. Heil wig tot het maken van misbruik van zijn functie, van omkooping van dr. Hellwig en wijlen dr. Hoeffle, rijksminister der posterijen, van grensinspector Stachel, van overtreding van de wet legen de zoo genaamde kapilaalvlucht enz. Henry Bar mat, de broeder van Julius wordt beticht van bedrog ten nadeele van Eisenmatthes en poging lot bedrog ten nadeele van de Staatsbank. De overige beklaagden zijn Bruno Klenske, een medewerker van de Barmats, oberfinanzrat dr Hans Hellwig, Lange Hegermann gewezen lid van dea Rijksdag, bankdirecteur Albert Staub van het bestuur der I. Roth A. G., de advocaat Jules Rabinowitz van de I. Roth A. G., Hugo Staub, dr. Karl Wolther en William Hahle en oberzollinspector Bruno Stachel, Er zijn 100 getuigen en 7 deskundigen ge dagvaard. FRANKRIJK. Sncces in Syrië. De Franschen hebben in Syrië een groot succes behaald door de vernietiging der benden van Ali Attrasj, den grooten leider der Drusen. De leider zelf is, gewond, ge vangen genomen. ITALIË. Verbod van betoogingen tegen het buitenland. Mussolini heeft aan de prefecten een cir culaire gericht, om hun hun rol aan lo wijzen in het openbare leven, en waarin o.a. gezegd wordt: „Wat er ook gebeure, wat er mij overkome, de tijd voor repré sailles. vernielingen en geweldplegingen is voorbij. De prefecten zullen door alle mid delen de betoogingen of zelfs alle aanstal ten voor betoogingen beletten tegen de ze tels van de buitenlandsche vertegenwoor digingen. De betrekkingen tusschen de vol keren zijn van zóó teederen aard en kunnen

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1