S. G. J. DE GROOT Nieuw model Torpedo SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. ONTVANGEN: UIT DE OMSTREKEN. INGEZONDEN. - FAILLISSEMENTEN. OMROEP EN RECLAME. Het Spaansche omroepstation in Barce lona doel tusschen de muziek en zangnum mers in reclame-mededeelingen, waarvan de opbrengst weder ten goede komt aan de programma's. Na een nog al dramatische declamatie welke wij laatst van dit station hourden, kwam de omroeper met de mededeeling Als de luisteraars zich na de declamatie van Signor X wat neerslachtig gevoelen, be slaat er geen beter middel dan een lepeltje „Moeder Seigel's stroop". In dien vorm is de reclame wel te slikken. VOETBAL. DE OORZAKEN VAN DE SPELPEIL VERLAGING. Hoé is verbetering mogelijk? De „Sportkroniek" bevat een uitvoerig rapport der Technische Commissie van den N.V.B., dat als een antwoord bedoeld is op de vragen, door den heer dr. G J. YV. ter Bals aan het N.V B. bestuur gesteld Deze vragen waren de volgende: 1. YVclke zijn de oorzaken, die hebben geleid tot een verlaging van het spelpeil der vereenigingeD in het algemeen en van het Ned" landsch elftal in het bijzonder? 2. Welke maatregelen .kunnen worden ge nomen om het spelpeil der vereenigingen in het algemeen en van het Nederlandsch elftal in het bijzonder te verbeteren 3. Op welke wijze dient de samenstel ling en voorbereiding van het elftal, dat ons land op de Olympische Spelen 1C2S zal vertegenwoordigen, te geschieden Dr. Ter Bals ging in zijn toelichting bij deze vragen van de grondstelling uit, dat de 6pelkwaliteit onzer le klasse-vereeni- gïngen en van het Nederlandsch elftal z :h f in dalende richting beweegt. De T. C. begon er op te wijzen, dat zij niet zonder verdere bestudeering van dit onderwerp hetzelfde uitgangspunt als dr. Ter Bals aan mocht nemen, n.l. dat het spelpeil ten onzent achteruit gegaan is. Zij wenscht echter de beantwoording van deze vraag in het midden te laten, omuat practisch de hoofdzaak is, dat het spel peil verbeterd wordt. Wat het Ned. elftal betreft, zou hot zetn gjoed mogelijk zijn, dat wij vooruitgegaan waren, doch dat de vorderingen der ando ren relatief grooter waren. Op de uitsla gen alleen mag men met afgaan. Zoo kun het zijn, dat dooi zekere omstandigheden een zwakkere ploeg eenige overwinningen •behaalt op sterkere tegenstandors, wan neer later echter uitslagen worden verkre gen, die meer m overeenstemming zijn met de werkelijke waarde der ploeg, gaat het dan aan te spreken van spelpeilverlaging? De T. O meent, dat de hoofdzaak is, dat wij wezenlijke vorderingen maken. Het winnen of verliezeD van wedstrijden is daarvoor bij lange na niet de eenige maat staf. Aan het eind van het vorige seizoen en aan het begin van dit seizoen 1926'27 waren er tal van personen, die niet nalie- ten van de daken te verkondigen, dat ons spel zoo achteruitgegaan was. Wel is waar heeft de uitstekende indruk, dien onze na tionale ploeg in haar wedstrijd tegen Duitschland achterliet, deze stemmen eenigszm8 doen verstommen, wel is waar heeft de kranige prestatie van het jonge bondselftal in den wedstrijd tegen Rotter dam velen weer moed voor de toekomst gegeven, doch wij gelooven niet, dat de zwartkijkers zich niet bij de eerste de beste gelegenheid weder zullen doen gelden Do T. C. is van meening, dat, bij het maken van vorderingen een opbouwende maar vooral een deskundige critiek een zeer nut. tige rol zal kunnen vervullen, doch laat ons er voot waken, dat de critiek der pes simisten niet de overhand verkrijgt, want op verschillende tijdstippen droeg deze misschien ongewild, een dusdanig defaitis tisch karakter, dat daarmede het vertrou wen in het vermogen onzer spelers werd aangetast en in voetbal is verlies van zelf vertrouwen wel1 een dèi fataalste dingen. Wat de beantwoording der vraag be treft, welke maatregelen kunnen leideD tot opvoering vaD het spelpeil, acht de T. C het een axioma, dat de grondslag voor epelverbetering moet wordeD gezocht ten eerste in den wil en het verlangen van den speler om naar het hoogst bereikbare te streven en ten twpede in zijn bereid heid om datgene te doen wat daarvoor üoodig is en zich daarvoor de noodige op offeringen te getroosten. Het is een vo'komen ongezonde gedachte, om wél succes te willen behalen, doch Diet genegen te zijn om zicb de inspanning en opofferingen, welke daarvooT noodig zijn, te getroosten. De vereenigingeD zullen goed doen bij zichzelf te overwegeD of het ook voor het 6ucces vaD haar vereeniging niet gewenscht is langzamerhand eeD scheiding te maken tusscheü hen, die het spel volgens twee diametraal tegenover elkaar staande opvat tingen spelen, d.w z., de spelers, die een wedstrijd beschouwen inderdaad als een strijd, waarvoor men zicb behoorlijk dicDt voor te bereiden de spelers, die den competitie-wedstrijd in hoofdzaak opvatten als een genoeglijke Zondagmiddagtijdpas- eeering. Bij het samenbrengen van deze twee categorieën, wier 4beider standpunt dient gerespecteerd te worden, in dezelfde ploeg, kaD dit oiet anders leideD dan tot een ongezonden toestand, waarbij geen der partijen bevrediging vindt. Over de fouten, die het Nederlandsehe spelpeil aankleven, zegt de T. C dat een der voornaamste fouten gelegen ie in het feit, dat het tempo van ons spel te lang zaam is. Een der oorzaken hiervan meent de T. C te moqten zoeken m de te individualis tische spelopvatting Deze egoïstische spel opvatting 'B ook oorzaak, dat het positie spel niet tot zijn reebt komt. Een eigenaardigheid waarmede dikwijls gekampt moet worden is de eigenwijsheid van spelers EeD andere, psychische eigen aardigheid die men aantreft, zou men kun nen sarneDvatten ld de woorden, dat de Hollandsche speler een uitmuntende ver liezer, doch een slecht winner is. Niet zoo dra hebben ploegen succes of het kost meermalen moeite om paal en perk te stel len aan de overschatting vaD eigen krach ten of onderschatting van die der tegen partij, waardoor het bereikte succes vrij snel eindigt eD de indruk gewekt wordt, alsof meer aan geluk dan aan werkelijke verdiensten dit. was toe te schrijven. Ten slotte zij nog gewezen op de gebrek, kige opvatting uer middenlinie van haar taak, clie Dagenoeg steeds als veel te veel verdedigende wordt beschouwd. De T C. wil op het vraagstuk der hoofd klasse niet nader ingaan, omdat hiervoor een speciale commissie is ingesteld. Te overwegen ware een competitie van stede lijke elftallen. Hoewel de psvcho-techniek wel eenige diensten kan bewijzen, voelt men voor de keuze van spelers voor de nationale pLotjg geen behoefte van dit hulpmiddel. De derde vraag over de samenstelling en voorbereiding vaD elftal voor de O. i$. beantwoordt de T. C. met o.a. te zeggen dat het wenschelijk is op de O S. met een ploeg te verschijDCD blakend van strijdlust en met zoo groot mogelijk zelfvertrouwen, zoodat vermeden dient te worden, dat door te veel spelen de animo geleden heeft Een vast programma kan eerst worden opge maakt, wanneer men weet welke spelers in hoofdzaak in aanmerking komen, aange zien men dan eerst, rekening houdend met hun mentaliteit, woonplaatsen, vrijen tijd, de mogelijkheden om te oefenen beoordee- len kan. DUIVENSPORT. TENTOONSTELLING v. „DE BLAUWKRAS" De uitslag der tentoonstelling van „De Blauwkras" is: Oude doffers, Bordeaux: 1ste prijs J. Schreuder, 2de P. v. d. Leek; 3de L. v. Vliet; 4de Chr. Warmond; 5de L. v. Vliet; Z. E V.; J J. den Hollander; E. V.: H. Flandrijn. Oude duiven, Bordeaux: 1ste prijs J. Schreuder; 2de L. v. Vliet; 3de H. ten Wolde; 4de J. Steenbergen: 5de L. v. Vliet; Z E. V.: Chr. Warmond; E. V.: J. J. den Hollander.. De mooiste vogel, Bordeaux: J. Schreu der; de mooiste BI.-Kr duif: J. Schreuder. Oude doffers- 1ste prijs Chr. Warmond; 2de J J den Hollander: 3de H. ten Wol'V. 4de Chr. Warmond; 5de J. G. Sölzle-, Z. E. V.: L. v. Vliet; E. V.: J. G. Sülzle; E. V.: P v. d. Leek. Oude duiven: 1ste prijs G. A Spek; 2de L. v. Vliet; 3de J. G. Sülzle; 4de J. Steen bergen; 5de Chr. Warmond; Z. E. V.: J. Spek; E. V.: P. v. d. Leek; E. V.: H. Flan drijn; E. V.: P. v. d. Leek. Voor de mooiste oude vogel: Chr. War mond. Jonge doffers: iste prijs H. ten Wolde, 2de J. Spek; 3de F. Swagers; 4de P. v. d. Leek, 5de J. Spek; Z. E. V.: Chr. War mond; E. V.: F. Swagers; E, V.: Chr. War mond; E. V.: J. Schreuder. Jonge duiven: 1ste prijs J. Steenbergen; 2de J. Schreuder; 3de H. ten Wolde: 4de G. A Spek; 5de L van Vliet: Z. E. V.: Chr. mond; E. V.: dezelfde: E. V.: F Swagers. De mooiste vogel der tentoonstelling- J. Schreuder; de mooiste jonge vogel: H ten Wolde; op één .na de mooiste vogel: L. v. Vliet; de slechtste vogel der tentoonstelling: F. Swagers. SCHAKEN. COMPETITIESTAND 3DE KLASSE A. Na den wedstrijd L. S. G. IIWassenaar- sche Schaakv. is de stand in deze groep: aant. pnt gesp.gew.gel.verl. v.t. tot. L. Sch. „Philidor" 2 1 1 11Vj-8'/> 3 Voorsch. Schaakv. 1 akv. 1^ II lC 1 Wass. Schaakv. .2 1 1 L. Sch. „Steinitz" 22 7-3 6 'A-C/, ö'/a-lO1/. 6'/»-13'/a Leiderdorp heeft nog niet gespeeld. Op 4 Januari speelt de Voorsch. Schaakv. te Wassenaar tegen de Wass. club; op 10 Jan. speelt de Leiderd. Schaakv. alhier tegen „Philidor". STAND 2DE KLASSE A. In deze groep werden, behalve de reeds door ons vermelde twee wedstrijden van het Leidsch Schaakgenootschap I tegen de Schev. Schaaksoc. I en de N. Rott. Sch II, ook nog gespeeld de wedstrijden: N. R. Sch. II—Resid.Sch. 1 (uitslag 77»2'/»") en Rott. Arb. Sch IDisc. Disc. II (uitslag 457») De stand is thans: aant. pnt gesp.gew.gel.verl. v.t. tot. Disc. Disc. II Schev. Schaaksoc. N. Rott. Sch. II L Schaakgen. II Rott. Arb. Sch. I Resid. Sch. I 6'/>-4'/J 51/a-41/3 107.-97» 4'/>-5'/> 2'/«-77> 2 1—1 2 1—1 11 11 De wedstrijden in Januari zijnd 10 Jan.: N. Rott. Sch. IIRott.Arb. Sch. I. 25 Jan.: Leidsch Sch IResid. Sch. I. 27 Jan.: Rott. Arb. Sch. ISchev. Schaak soc. I. RECLAME. Noordelnde 11 Lelden Telef. 7G6 57 J 2 ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Adnanus Christianus, Z. van A. Kaleer en 'G. l'Ami. Jacoba Johanna, D. van G. YVillems en A. Kinkel. Corne lls Nieolaas Maria, Z. van J. Halvemaan en C. Spring in het veld. Johannes Adria- nus, Z. van C. W. Kortekaas en M. M. A Koelen. Adrianus Theodorus Z. van C. J. van Haastregt en G. M. Bouwmeester. Ondertrouwd: Johannes Martinus Hoo- genboom 41 j. en Helena Elisabeth Maria van Stein 22 j. Op onderstaande tijdstippen en plaat sen zal gelegenheid gegeven worden tot kostelooze inenting en herinenting van de ingezetenen, die zich daartoe bij de ge meen te-geneesheeren-vaccinateurs zullen aanmelden. Ten huize van dr. A. van der Bijl te Oudewetering op Donderdag 6 Ja nuari 1927 des middags te 12 uur; in de Parochiale Jongensschool te Roelofarends- veen'op Zaterdag 8 Januari 1927 des na middags te 4* uur; in de O. L. School te Nieuwe-Wetering op Vrijdag 7 Januari 1927 des middags te 12 uur; in de R.-K. Kerk le Rijpwetering op Zaterdag 8 Januari «1927 des middags te 12 uur; in de R.-K. school te Oud-Ade op Zaterdag 8 Januari 1927 des middags te 1 uur en in de Openbare School te Kaag op Zaterdag 8 Januari 1927 des na middags te halfdrie. De raad dezer gemeente komt Don derdag a.s. des nam. te 27* uur in openbare vergadering bijeen ter behandeling van' de volgende agenda: le Benoeming van twee leden van de Commissie van Toezicht op het lager on derwijs, wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1927 van de heeren A. J. Zwar- telé en C. P. v?n der Bie; aanbeveling van B. en W.: 1. A. J. Zwartelé, 2. J. A. van Raay; 1. C. P. van der Bie, 2. D. Ham. 2e. Vaststelling Raadsbesluit tot verlenging van den ontruimingstermijn van de woning ge merkt D164. 3e. Wijziging begrooting, dienst 1926. 4e. Reclames schoolgeld, de. Ingekomen stukken en mededeelingen. Door de gemeentepolitie alhier is naar Haarlem overgebracht een zekére P. C. T. ajhier, wegens pleging van niet nader te noemen handelingen met minderjarigen. BODEGRAVEN. De naaivereeniging „Trvfosa" ver vaardigde in het afgeloopen vereenigings - jaar 169 kleedingstukkcn, waarmede than? 56 gezinnen werden verblijd Ze zullen met deze koude welkom zijn geweest Alle hoop op een vlug doorgezette be strating der van Tolstraat is nu wel weer vervlogen. Het ging zoo mooi, het werk was toegewezen en aanstonds verlangden de stratenmakers aan het werk te gaan. Zelfs kwam de speciale Rijkskeuringscommissie speciaal om dat kleine partijtje steenen te keuren en was dat voorbij dan kon het werk zoo klaar zijn. Toen werden de stee nen afgekeurd. Ze moesten uitgezocht wor den. Daar gingen een paar weken mee heen, weer een week later kwam de commissie weer en opnieuw werden de steenen afge keurd. Weer moeten ze gesorteerd worden. Zoo langzamerhand zijn daarmee een paar maanden heengegaan en als nu straks de steenen goed zijn, is de bodem bevroren en komt er weer niets van. Ondprtussohen zij den automobilisten voorzichtigheid geboden. Reeds lang was men in de Prinsen straat bezig met het beramen van olannen om aan de uitvoering der rioolbelasling te ontkomen. In het feit, clat de gemeente riolen in die straat al in 1921 werden ge legd, meende men een verweer tegen de verordening te hebben gevonden. Ten slotte is hiervan gevolg geweest, het 15-tal gelijk luidende adressen, dat op de Raadsvergade ring van vorige week werd behandeld Met rechtskundige hulp werden een aantal ar gumenten opgesteld. Waarop men al9 de raad ten slotte besluit om de adressen af te wijzen, hoopt een gunstig besluit van den rechter le kunnen verkrijgen. De adres santen zijn natuurlijk niet tegen de plan nen, zij hebben steeds al9 van 'de riolen ge noten, maar zijn van meening, dat de ge meente niet het recht heeft 6 jaar na het leggen der buizen, nadat de eigenaars op verzoek van de gemeente daaraan hun per- ceelen hebben aangesloten, te komen met een kostenberekening daarvoor. Dat is het hoofdargument. Er zijn er nog meerdere, maar hierom gaat het bij de bewoners. Nu zal men toestemmen, dat het een vreemde zaak is als 6 jaar geleden niet over eenige kosten gesproken is, dat nu voor zoo'n aan sluiting 'n 50 tot 100 gulden moet worden betaald. Doch of men het op deze bezwaren halen zal? We vermoeden van niet. De gemeente stelt vast dat ieder, die aan een hoofdriool is aangesloten, daarvoor een bepaald bedrag aan belasting moet betalen, onverschillig of die aansluiting vroeger of later geschiedde. Juridisch zal daar niet zooveel tegen in te brengen zijn, en voor het moreele onrecht dat de bewoners daarin zien, voelt de Raad niets. In ieder geval heeft men dit succes bereikt dat de adres santen eens mogen koppen praten. Geluk kig is men niet meer zoo dom geweest om een botte afwijzing voor te stellen. Dat die volgen zal staat voor on9 echter wel va3t. Men moet nu op den ingeslagen weg door gaan en dan hebben de reeds aangesloten huizen geen enkel voordeel boven de nog aan te sluitene. Wat dan gebeuren zal? Of men het op een proces aan zal laten ko men? We zullen afwachten, de adressan ten kunnen er zeker van zijn dat meerde ren dat met ons doen. KOUDEKERK. Voor het examen M. O., akte K 5 (hoo- gere wiskunde) is geslaagd de heer P. Tijs- sen, alhier. D. v. C. J. Boon eo H. A. van den Berg. Johanna Anthoma, D v. P. Drost en M. C van Eijk. Ewaldina, D. v. C. Hoogendoorn en E. Andriessen. Overleden* G. Gerts, 38 j. G. van Wageningen, 64 j. Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling staan als werkeloos in geschreven: t3 losse arbeiders, 1 hout draaier, 1 metselaar. 1 grondwerker, 1 ce- mentwerker en 1 opperman, Naai wij vernemen, heeft de burge meester het houden van voetbalwedstrijden op het terrein aan het Noordeinde weer toegestaan, echter onder strenge voorwaar den tot ordelijk verloop en gepast optre den bij wedstrijden. Gevonden voorwerpenEen zilveren halsketting. Aan komen loopen een hond, waaromtrent inlichtingen ter secretarie zijn te bekomen evenals omtrent een rij wiel, dat alhier is achtergelaten en waar van de eigenaar niet bekend is. RECLAME. Gebrek aan eetlust Foste r*s slechte spijsvertering, schele hoofdpijn, prikkelbaarheid, ver stopping. maagpijn en hartwater. genezen spoedig na gebruik van Foster's Maag- pillen, het tonische laxeermiddel. Maagplllen Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. 6831 WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Adrianus, Z. v. L. W. Verbakei. Cornelia Hillegonda, D. v J. C. Ruijgrok en A. A. Hutten. Jannigje, AALSMEER. Op Eersten Kerstmorgen had hier weer de tradilioneele bloemenverkoop plaais in Je Centrale Veiling. Op dezen morgen wordt de veiling wel in het bijzonder bezocht door plaatsgenoot en vreemdeling, om eéns ken nis te maken met de instelling, welke ie plaais zoo'n goeden naam als blocmenceu- trum heeft gegeven. Ditmaal was het niet, zooals dal anders het geval was; er was weinig aanvoer, waardoor het veilén reeds om tien uur zijn beslag had. De prijzen, welke de geheele week hoog waren, bleven ook op Eersten Kerstmorgen aan den hoogen kant. Hel ophanden zijnd Nieuwjaarsfeest werpt zijn licht reeds vooruit HAARLEMMERMEER. De landbouwer V. aan den IJweg in Haarlemmermeer miste in den laatsten tijd herhaaldelijk hoeveelheden hout, zonder dal hij er achter kon komen wie zich daar aan schuldig maakte. Thans is de politie er in geslaagd den vermoedelijken dader op te •sporen en le arresteeren. Het is de arbeider K., wonende aan den IJweg alhier, die Zon dag naar Hoofddorp werd overgebracht. In verband met dezen diefstal werd door de politie nog proces-verbaal opgemaakt tegen den arbeider F. wegens aanzetting en he ling. Het aantal griep-(influenza)gevallen is in den Haarlemmermeerpoldèr nog weder met eenige honderden vermeerderd. Hoe wel de ziekte een goedaardig karakter draagt, heeft zich toch Zondag alhier een geval van influenza met doodelijken afloop voorgedaan en wel in een gezin te Zwanen burg, alwaar de 39-jarige M v. d. B. (ge huwd en vader van 6 kinderen) in een paar dagen tijds aan deze ziekte is overleden. Naar wij vernemen i9 het d#r politie gelukt de hand te léggen op den vermoede- lijken dader van den Zondag te Hoofddorp gepléegden diefstal van een rijwiel, dat on beheerd tegen de R.K. kerk aldaar werd neergezet en ha afloop van de godsdienst oefening gevlogen bleek te zijn. De jonge man, de arbeider de K. uit deze gemeente, werd na een volledige bekentenis te hebben afgelegd, weder op vrije voeten gelaten. De rijkshengstenkeuring in de provin cie Noord-Holland is bepaald op 3 Maart va.s. te Hoofddorp voor hengsten, type tuig en trekpaard. KATWIJK. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Woensdag а.s. des voorm. te 10 u. 5 m. in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de volgende agenda: 1. Mededeeling van ingekomen stukken; 2. Benoeming Commissarissen der Ge meente-Spaarbank; 3. Verzoek om eervol ontslag als secretaris-boekhouder der Ge meente-Spaarbank; 4. Benoeming van een secretaris-boekhouder der Gemeente-Spaar bank; 5. Benoeming lid der Commissie van Toezicht op de Bewaarschool te Katwijk aan Zee: Idem te Katwijk aan den Rijn; Benoeming van leden eener studie-com missie met betrekking tot het storten van de afvalproducten van de Sociëteit voor Chemische Industrie „Katwijk" op het strand; 7. a. Vaststelling vergoeding inge volge art. 101 der Lager Onderwijswet over 1922; b. afrekening vergoeding art. 101 La ger Onderwijswet over 1922, 1923 en 1924; 8. Benoeming van leden in de Commissie, bedoeld in artikel 2 der Verordening dd. 30 November 1926; 9. Voorstel tot or^ershand- sche verhuring van weiland: 10. Verslag der commissie inzake het voorstel tot ver hooging van de loonen der gemeente-arbei ders; 11. Verslag der commissie inzake het verzoek van ambtenaren ter secretarie om verhooging hunner jaarwedden; 12. Wijzi ging begrooting 1926; 13. Belasting-recla mes; 14 Rondvraag. Volgens jongste opgave waren aan het arbeidsbureau ingeschreven als werk loos: 31 grondwerkers, 17 visschers. 9 kui pers, 1 scheepmaker, 9 opperlieden, 2 schil ders, 5 metselaars, 1 nettenboetster en 98 losse arbeiders, te zamen 173 personen. NOORD WIJK AAN ZEE. Tot kerkvoogd bij de N'ed. Herv. Kerk alhier i9 gekozen de heer Jan van Rooyen IJzn. (aftr.). Bij de Ger. Kerk alhier zijn tot ouder-, lingen gekozen de heeren D. v. Duin, W. Plaatser en D. J. van Rhijn. Tol diaken is gekozen de heer P. v. d. Haak. NOORDWUK. Loop dei bevolking. Gevestigd: S. Zwetsloot en gezin, boter- handelaar, v. Leiden, Van Limburg Bti- rumstr. 12. A C< Moné, kappersbedien de, v. Beverwijk, Voorstraat 40. A, E. Oudshoorn, dienstbode;- v. Rijnsburg, H. ter Duinstr. 35/37. Vertrokken: Th. J Kapel en vr., onder wijzer, n. Lisse, Loosterweg 3. Y. Huis man, verpleegster) n. LeideD, YVitte-öingel, Diaconessenhui8. LM. Wurst, dienst bode, Dordrecht, Vest 28 AC. Tobi en fam., controleur B B. Ned Oost-lndië. Door mej P. alhier is bij de politie aangifte gedaan, dat tijdens haar afwezig heid, van haar woning een vensterruit is vernield Onderzoek wordt door de politie ingesteld. Door een agent van politie werd dezer dagen m den vroegen morgen gezien, dat een persoon met een zak hooi van een ert kwam. Bij onderzoek is gebleken, dat bet hooi door hem was ontvreemd Proces verbaal zal tegen dien persoon worden opgemaakt. RUNSBURG. De gemeenteraad vergader! Donderdag a.s. des avonds te zeven uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2 Benoeming lid Schattingscommissie. 3. Bepalen hoeveelheid M3. water, arti kel 4 contract waterleiding. 4Wijziging gemeenlebegrooting 1926 en 1927. 5. Gunning innen havengelden. 6. Benoeming gemeente-werkman. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Anthonius Johannes, zoon van J. Molenkamp en J. M. van Tienen, Pe trus Henricus, zoon van H A. A. M. van Cranenburgh en M. C. A. Sehrethlen. Jo hanna Gertrud, zoon van W. Wiesbrock en C. A. Zwetsloot. Overleden: H. van den Berg, 80 jaar. RECLAME. VASELIMF-CHFSFpnnnGH Vaseline "*aafl Chesejprough Onmisbaar in tal van gevallen: voor gevoe lige huid van Babies; om schrammen, snij- en brand wonden te verzachten en tegenezen* om de huid tegenscherpen wind en verbran ding door de zon te beschermen. Voorroode en ruwe handen na het dagelijksche werk. 6400 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. VOERT DE VOGELS. Nu de wilder is ingetreden, is er voor onze vogels een kwade tijd aangebroken. Voor de meeste soorten is het natuurlijke vdedselonbereikbaar geworden en indien geen hulp wordt verleend, zullen de gele deren der vogels ernstig gedund worden. Niet het minst voor onze cultuur is dat een groot nadeel, omdat wij de vogels, dip het evenwicht in de natutir zoo krachtig helpen bevorderen, niet kunnen missen. Maanden aaneen hebben de vogels het levensgenot van vele menschen verhoogd; maanden aaneen ook hebben zij er het hunne toe bijgedragen, om insectenplagen te voorkomen en wij hebben thans gelegen* heid uiting te geven aan onze gevoelens van dankbaarheid tegenover deze schep selen. Vergeet niet nu voedsel voor de vogels beschikbaar te stellen; strooi hennepzaad en ponnepitten uit op een veilig plekje; maakt Uw voertafel in orde en leg daarop, behalve zaad, een kaaskorst een stuk bruin brood, een stuk spek en Uw tafelafval. Rijgt een snoer van apennootjes; de meezen vooral zullen gemakkelijk de schalen stuk hakken. Maar vooral, voert naar behoefte en in de meeste gevallen beteekent dat, dat er dagelijks voer moet worden gegeven, want de nood is groot. Zet van tijd tot tijd een bakje met eenigs- zins lauw water buiten; ook bij vorst heb ben vogels behoefte aan drink- en bad water. Op aanvrage zendt onze Vereeniging gaarne kosteloos een geïllustreerd ge schriftje toe over eenvoudige wintervoeding (adres: Heerengracht 260/266 te Amster dam). Het Hoofdhestuur der Nederlandsche Vereen, tot Bescherming van Vogels: Dr. A E: H. SWAFN Voorz. J. DRTTVFR qecreforïq Uitgesproken: H. J. Akerboom, koopman Ie Alphen a. d. Rijn, Prins Hendrikstraat 26a. R.-c. mr. C. M. de Kuyper. Cur. mr. H. Jongenburger, te Alphen. J. J. van Weerlee, schilder te Leiden, Hooigracht 92, R.-c. mr. C. M. de Kuyper. Cur. mr. F. D. L. Gunning, te Leiden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6