GELDKONINGEN. No. 20488 LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 28 December Tweede Blad Anno 1926 GEMENGD NIEUWS. Leidsctie Begrafenis-Onderneming RADIO-PROGRAMMA RADIO-NIEUWS. FEUILLETON. Het bestuur van den Bond Heemschut heeft den gemeente raad van Groningen verzocht te pogen het „Poortershuisje" aan het Damsterdicp te Groningen te behouden. Er zijn n.t. plannen tot afbreking van dit pittoreske huisje. DOODELIJK ONGEVAL BIJ WARMOND. Twee meisjes door den trein gegrepen r en gedood. Gisteravond heelt nabij de z-g.n. Padox- brug in de gemeente Warmond een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij twee meis jes op tragische wijze om het leven zijn gekomen. Toen n.L de 22-jarige Agatha Maria Vink en de 24-jarige Geertruida Margaretha Kerkvliet, die belast waren met het schoon houden van de kantoorlokaliteiten der N.V. flouttimmerfabrrek Padox,- gister avond tusschen 8 en haifnegen na gedanen arbeid naar de ouderlijke woning terug wilden keeren. vonden zij het houten brug getje, dat zij passeeren moesten om op den weg te komen, geopend. Vermoedelijk heeft de waker, die aan den overkant in zijn huisje zat, hun roe pen niet gehoord en hebben zij toen het plan opgevat om via den spoordijk op den weg te komen. Waarschijnlijk hebben zij door den zwa- ren mist den trein uit de richting Leiden niet hooren aankomen met het droevig gevolg, dat zij werden gegrepen. De lijken zijn dooi de locomotief in de rivier de Leede geslingerd. Toen de meisjes laat in den avond nog niet thuis waren, begon men onraad te vermoeden en toog men op onderzoek uit. 'Al spoedig bleek, dat hier inderdaad een ongeluk in het spel was, toen men in het midden van de brug een arm vond. Onmiddellijk werd door politie en ma rechaussee met het dreggen een aanvang gemaakt, echter zonder resultaat. Ook he denmorgen was men nog druk bezig de lijken op te visschen. SLACHTOFFERS VAN HET IJS. Tal van personen verdronken Zondagmiddag is onder de gemeente Hendrik Ido Ambacht de 16-jarige C. Kloot wijk bij het oversteken van den ijsvloer op de Waal door het ijs gezakt en verdronken. Twee personen, die hem trachtten te red den, zakten eveneens door het ijs, doch werden bijtijds gered. Te Raam9donk hadden zich Zondag drie jongens te ver op het ijs gewaagd. Zij zak ten er door. Eén der waaghalzen kon door zijn broertje gered worden. De beide ande ren. 12 en 13 jaar oud, verdronken. Te Oisterwijk zakte een 15-jarig jong- mensch door het ijs en kon niet gered worden. Te Deurne is het 15-jarig dochtertje van den heer A. Beyprs door het ijs gezakt en verdronken; eenzelfde lot trof den 22- jarigen P. Bergs.* te Roggel (L.); den 19- jaricen K.. te Tilburg; een zoontje van de familie Buntsma. te Krommenie, en een 10-jarigen jongen te Tijnje. Op de Brouwerskolk te Overveen, bij Haarlem, waar al druk gereden werd. zak ten gisteriTgddag vier personen door het ijs. Allen konden echter worden gered. Een meisje had zeven minuten in het water ge legen. De politie uit Bloempndaal heeft ten slotte, de Brouwerskolk ontruimd en het schaatsenrijden daar voorloopig verboden. Te Grevenbricht is de 17-jarige doof stomme M. door het ijs gezakt en verdron ken. i GEVLUCHT MAAR WEER GEPAKT. Te Rotterdam is aangehouden de 36- jarige koopman G. M. S., aldaar, die ervan verdacht wordt, in den nacht van 2 op 3 Augustus j.l. te hebben ingebroken te Ka- pelle (Zeeland) en te hebben weggenomen een gouden horloge, een gouden ketting en een bedrag aan geld. S., die toen reeds was aangehouden, was uit het arrestantenlokaal ontsnapt. DOODELIJKE ONGEVALLEN. Gisteravond is aan boord van een in de Oosterhaven te Schiedam liggend stoom schip, de havenarbeider M. O. in het ruim gevallen. De man is elan de gevolgen over leden. Gisteravond omstreeks 7 uur voer een Rijnschip op de Nieuwe Maas te Rotterdam. De dekknecht C. K. was voorop gaan staan, om in verband met den mist uit te kijken. Het schip voer tegen een meerpaal en ten gevolge van den schok sloeg K. over boord. De man is verdronken. ONWILLIGE WERKLOOZEN. Bij de werken tot inpoldering van den Biesbosch is het Vrijdag onder een deel der tewerkgestelde werkloozen roerig geweest. Een tachtigtal, bij de ontgriending inge deeld, beweerden door de vorst niet te kun nen werken. Waar tweehonderd anderen dit wel konden, werd die klacht ongegrond verklaard. De onwilligen verlieten het ter rein en begaven zich naar het bestuur der Vereeniging „De Bischbosch", dat hen ech ter naar het werk terugzond. Daar geko men, is men blijven mopperen, totdat in den laten middag een der belhamels den hoofd opzichter Rutgers, die door de Heidemaat schappij met de leiding is belast, met een mes te lijf wilde. Rutgers heeft den man buiten den keet geworpen. De politie uit Dordrecht is gerequireerd, doch inmiddels waren de ontevredenen verdwenen. De messentrekker is later door de politie in bewaring genomen. Maandagmorgen kon door de vorst nie mand den arbeid hervatten. In overleg met de vakcentralen zal het Biesbosch-bestuur voor de goedwilligen een steunregeling ont werpen tijdens de vorstperiode. De tachtig onwilligen zijn echter ontslagen. DIEFSTAL EN HELING. Twee rechercheurs van politie te Amster dam hebben op de Bloemgracht aldaar een timmerman aangehouden, die per handkar een partij gebloemd damast vervoerde. Deze goederen waren door een zeeman uit een kelder in de Rozenstraat, de opslagplaats van een beddenmagazijn, gehaald. Ook deze zeeman is aangehouden. Beide perso nen worden ter beschikking van de justitie gesteld. DIEFSTAL VAN JUWEELEN EN..,. EEN HUISKNECHT. In verband met de plotselinge verdwij ning van 't Duitsche dienstmeisje van de familie B. te Aerdenhout dat er met de juweelen van mevrouw van door is gegaan meldt men thans nog, dat ook een huis knecht van de familie vermist wordt. Aan gezien hij omgang had met de bewuste dienstbode, vermoedt de politie, dat bei den naar Duitschland gevlucht zijn. De juweelen vertegenwoordigen een groote waarde. BRANDEN. Te Kallenkote bij Steenwijk is het boe renhuis van den heer Joh. Duiven afge brand. Het vee en de inboedel werden ge red. Het huis was. verzekerd. Te Winterswijk is gistermorgen door on bekende oorzaak het voor eenige jaren nieuw gebouwde café „Havenzicht" van den heer M., gelegen aan den Waliënsche- weg alhier, geheel uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Gistermorgen ontstond brand in een der groote pakkamers van de textielfabriek Roombeek, der firma Menko te Enschedé, doordat een vonk in de katoen terecht kwam. Onmiddellijk werd het blusschings- werk begonnen. Weldra arriveerden ook de motorspuiten van Enschedé en Lonneker. Een groote partij katoen is verbrand. De brand is tot de pakkamer beperkt gebleven. De schade is vrij aanzienlijk; zij wordt door verzekering gedekt. MOTORONGEVAL BIJ HENGELO. In den nacht van Zondag op Maandag heeft ofl den Enschedeschen straatweg te Hengelo een ernstig motorongeval plaats gehad. De heer Gerritsen uit Hengelo reed met zijn motorfiets in volle vaart tegen ze keren J. aan. Beiden werden ernstig ge wond naar het ziekenhuis' vervoerd. De heer J. heeft een schedelbreuk en de heer G. heeft zware inwendige kneuzingen op- geloopen. Een dame, die op de duo-zitting van de •motorfiets zat, werd er af geslingerd en werd licht gewond. SMOKKELEN. Een 17jarige jongen uit Bleijerheide (gem. Kerkrade) is onder de gemeente Stolberg door de Duitsche politie aangehouden. Hij vervoerde in een vrachtauto met dubbelen bodem ruim 250 K.G. gesmokkelde koffie welke frauduleus van Kerkrade naar Duitschland was vervoerd. De chauffeur ie naar Aken overgebracht; de auto en de contrabande zijn in beslag genomen. AANGEHOUDEN. De recherche te 's-Hertogenbosch heeft aangehouden C. A. L.. die verdacht wordt van verduistering en oplichting in verschil lende plaatsen van ons land, in verband waarmee hij in het Politieblad gesignaleerd stond. De man is in bewaring gesteld. EEN KERSTFEEST MET HINDERNISSEN. Door den vloer gezakt Donderdagavond, aldus schrijft men aan de A.-R. „Rotterdammer", zouden twee on derwijzers van de Chr. School te Klazina- veen ergens in de „binnenlanden van Drente" een Kerstfeest vieren met de kin deren van hun Zondagsschool Aangezien de ouders ook mee uitgenoodigd waren, was het getal der bezoekers langzamerhand ge klommen tot boven de 90; de kamer van het oude huis bood geen ruimte meer. Het por taaltje en het aangrenzend vertrek moesten er bij om de rest der belangstellenden te bergen. Meester P. zou juist de kerstgeschiedenis beginnen te vertellen, toen., krak! krak!., de vloer onder de voeten der aanwezigen wegzonk. De balken reeds lang vermolmd door zwam, konden den vloer niet meer dragen, deze zakte zeker 30 40 cM. weg, de kachel viel om, de pijpen kwamen naar omlaag, twee kisten zouden stellig op de schare gevallen zijn. als niet moedige han den ze tegengehouden hadden. Wonder boven wonder veroorzaakten de vallende pijpen en de omgevallen kachel geen brand noch kwetsuur. In het hoekje waar de kerstboom stond, hield de vloer stand. Als deze was orflge- vallen. zou stellig brand ontstaan zijn Het kalm optreden van de leiders redde de situatie en met een half uur werd in het aangrenzend vertrek voor de kinderen en'in het portaal voor de ouders het feest onge stoord gevierd. Een meneer was getrouwd. En hij vroeg den bode, hoeveel fooi hij in den regel kreeg. Och, wat het u waard is. De meneer gaf den bode een kwartje. Deze keek de bruid eens aan, nam zijn portemonnaie en gaf den bruidegom twee dubbeltjes terug. RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. KEEREWEER TEI.EFOOX 8<lt - I.EI '>FTV 4t30 TOOR WOENSDAG 29 DECEMBER. Hilversum, 1050 M 12 u.Politieber. 2.30—3 u.Kinderles Engelsch, 4 4.30; Halfuurtje voor de huisvrouw. 4.35 6.15: Concert door het H.D O.-orkest. Maria Schievmk, sopraan. 6.15—6.45: Lezing: Sociale verzekering ,,De zegelfcjes- plakkerij", door den heer J. P. Nyssen, hoofdcomm. bij de ft v. A. te Assen. 6.45 7.45: Vervolgles en conversatieles Duitech 7.45: Politieber. 10 u.Persber. 8.10: Chr. radio-avond. Mej. Truus Rieu- werts, piano, en haar kinderkoorklasse. De heer Siegfried Bahler, violist, v. h. concertgebouw-orkest. 1. Sneeuwklokjes, v. Vladeracken 2. Een tuintje in den zon neschijn, v. Vladeracken. 3, Op het meer. 4. Van een zeemanskind. 5. Wiegedeuntje, Alle van H. v. Tusschenbroek Kinderkoor. 7. Dames-koorzang. 8. Rede door mr. A. v. d. Deure, over Onze vereeniging en zij die buiten staan. 9. Dames-koorzang. 10. 22e concert a.kl.t. (Ie ged), Viotti, (viool en piano). 11. Drie sonates van Scar latti (piano). 12. Afscheid der zwaluwen, C. v. Rennes. 13. Biddend kindje, C. v. Rennes. 14. Parmantje, C. v. Rennes. 15. De Herders in Bethlehemsvelden uit de Kerstcantate van A. H. Bahler. 16. Kerst lied, v. Oort. 17. Kerstnacht, v. Oort, Kin. derkoor. 18. Dames-koorzang. 10. Rede door mr. A. v. d. Deure, over: Onze Ver eeniging en ons Christelijk volksdeel. 20. Dames-koorzang. 21. Sonate g.kl.t., Grieg (piano en viool). 22. Nocturne e.kl.t., Cho pin (piano). 23. Etude As.g.t., Chopin (piano). 24. Wiegeliedje, Aulin (viool en piano). 25. Humoreske, Aulin (viool en piano). 10.30: Dansmuziek door het Ra diodansorkest. Daventry, 1600 M. 11 20: Concert door bet Daventrykwartet en solisten (mezzo sopraan, bariton, piano).) 1.202.20: Concert van Restaurant Frascat-i. 3.20: Het Cruft-oct.et en F. Kelsey, bariton. 4.20: Causerie: Merrie England. 4.35: Orgelconcert van de New Gallery Kinema. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Dansmu ziek. Rex Burcheli, humorist. 7.10: Tuin- bouwpraatje. 7.20: Weerber., nieuws. Causerie: Chuckles. 7.45: Ballade 111 in A flat op 47, Chbpin. Solomon, piano. 8 u.Lezing: Fishers and fighters. 8.20: Reaching out", experiment, uitzending, waarvan de uitslag in geheimzinnigheid gehuld is. 9.10: Vocaal concert. Prijs- bekroonde liederen. 9.20: Symphonie- concert. 10.20: Tijdsein weerber., nieuws 10.3511.20: 2e pianoconcert van Rach- raaninow, door Laffitte en symphonie-or- kest. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11.20: Nieuwsber. en muziek 12.502.10: Concert. Orkest en Mme. Morin, zang. 5.055.55: Concert door de Jazz Sympho- oie. 9.0510.35 le acte van ,,Die Wal- küre", Wagner. Daarna dansmuziek door de Cyro-jazzband. Königwusterhausen, 1300 M. 11.20 7.20* Lezingen en lessen. 7.50: Uitzending van het programma van Leipzig. Orkest en vocale solisten. Hamburg, 391.7 M. 11.50-1.20: Orkest- concert. 1.25—2.05: Kamermuziek. 3.504.35: Dansmuziek. 5.206.10: Dans muziek. 7.20—11.15: „Köningskinder", sprookjes opera. Daarna Dansmuziek. Münster, 241.9 M. 12 50—1.50: Mozart- concert. Orkest. 3.20—5,20: Vroolijk concert. Orkest e^zang. 7.20—7.50: Gramofoonmuziek. 7.609.20: Concert door het Schoenmaker-kwartet. Brussel, 508.5 M. 8.50—10.50: Frag menten van „Rigoletto", opera van VerdL Orkest en solisten. WAT ZEGT DE „HUISBAAS" ER TAN 7 In Nederland stuit het plaatsen van een dak-antenne nog al eens op het bezwaar, dat de huis-eigenaar geen toestemming wil verleenen. In Hongarije is, volgens een verordening van den minister van handel, de huis. "eigenaar verplicht het plaatsen van een antenne toe te staan zonder tegenpreslatin van den huurder. Ieder amateur of luiste, raar mag maar één antenne hebben. MEER NIEUWSBERICHTEN TAN DE ENGELSCHE STATIONS. De nieuwe B B. C. heeft een verstrek, kende bevoegdheid gekregen voor het uit. zeilden van nieuwsberichten via haar om. roepstations. Voortaan moet zij zich beperken tot he4 geven van een uiltreksel uit de avondbladen en dan nog op een tijd, dat de meeste En. gelschen hun courant reeds gelezen hebben (10 20 n.m.). Thans zullen ook overdag nieuwsberich. ten gegeven worden en mag de B B li eigen nieuwsbureau* stichten of zich met bestaande persbureau* associeeren. 15 ZENDERS IN EEN STAD In Schenectady (N.-V.) zijn thans niel minder dan 15 zenders in bedrijf, die ieder afzonderlijk in de plaats zelf goed hoorbaar zijn en elkaar niet wederkeerig storen, dank zij een juiste keuze van de gebruikelijks golflengten De zenders zijn- 2X A H (1000 —4000 M.)t 2 X A G (380 M.), W G V (379.6 M.), 2 XAK en 2 X A Z (100—200 M 2 X A E en 2 X A M (110 MJ, 2. X A C, 2 X H en 2X K (50—150 M.). 2 X A D. 3 X A F en 22 X O (10.50 M.), 2 X A W, (3.20 M.l. Verder nog 2 X J., die geen be. paalde golflengte heeft en als proefzender gebruikt wordt. En nog klaagt men in Sche. mectady over te weinig variatie! WAAR WE MET „OUDEJAAR"" NAAR LUISTEREN. Hilversum: 8.55: Nieuwjaarswensch ia Fransch, Duitsch, Engelsch, Spaansch, Deensch, Russisch en Latijnsch, door Joh, A. P. Otten. 12.00: Het luiden van de St. Vitus-kerk. klokken in Hilversum. Daventry r 7.50—9.50: „Een droom-fanta. sie van 1926" 12.05: Het luiden van de St, Botolphs-kerkklokken 12.252.20 des nachts Dansmuziek. KönigswOsterhausen: 11.001.20 's nachts Dansmuziek. Parijs: 11.00—2.20: nachts Dansmu. ziek. Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch van E. PHILIPS OPPENHE1M. door W. M. D. SPIES—VAN DER LINDEN. 26) „U hebt dus toch een vriend van u aan boord ontmoet?" merkte llildmay op, voor haar stoel stilstaande. „Hij is geen vriend van mij," zeide zij, „en ik mag hem niet. Daarom heb ik tegen hem gezegd, dat ik van praten hoofdpijn krijg. „Dan vermoed ik begon hij. „U moets niets vermoeden, maar gaan zitten." zeide zij. Vertel mij als 't u blieft wat over Londen, of over iets anders, wat dan ook. Ik ben vandaag wat moe, ik geloot dat ik wel kan zeggen, wat gedrukt. Ik kan niet lezen en ik ga liever niet zitten den- ken." „U bent nog zoo'n kind,"' zei hij zacht, „om zoo te praten I" „Ik ben negentien," antwoordde zij, „en eoms voel ik mij, o( ik negen en dertig wap.' „Negentien I" herhaalde hij, en heel alleen op de boot naar een vreemd and De Ame- rikaansche mentaliteit is iets wonderlijks. Zij schudde het hoofd. „Het is niet de Amerikaansche mentali teit." zeide zij eenvoudig. „Hel is de noot- zakelijkheid Ik geloof, dat elk meisje ter we- reld. Engelsch of Amenkaansch, het pretti ger zou vinden als iemand voor haar zorgde, dan alleen te reizen," „U maakt, dat iemand lust krijgt be gon hij. terwijl hij zich wat voorover boog en haar in de oogen keek. „Ik geloot eigenlijk." viel zij hem in de rede, „dat ik beler'deed, te gaan lezen." „0. neenl" smeekte hij. „Ik beloof u heel ernstig te praten. Het is mijn schuld niet, dat ik het vergat. U keek mi] aan, ziet u, en wij zijn in Engeland niet aan zulke oogen gewend." „U bent Af heel dwaas öf heel brutaal. Ik geloof, dat ik u weg zal sturen." „Er is niemand anders." zei hij, om zich heen kijkend, „om u le amuseeren en ik zai er werkelijk heel erg mijn best voor doen." „Geef mij dan die bonbons eens aan en begin," zeide zij. „Vertel me over de land streek. waar n woont" Mildway, die zeven huizen bezat in het Vereenigd Koninkrijk, wist niet goed te be ginnen. maar hij vertelde haar over één er van (waar hij trouwens nooit woonde) een kaal. grijssteenen bouwsel op de kust van Northumberland. De ramen ervan werden bespal door het schuim van de Noordzee, maar de tuinen waren beroemd door geheel het Noorden van Engeland. Het duurde ni»t lang of hij wist haar te boeien. Zij voelde een wonderlijke rust over zich komen bij den klank van zijn krachlige. goedhartige stem .waar iets beschermends in lag. Zij bleven daar zitten tot de gong voor de lunch ging en wandelden een tijdje samen De zon was doorgekomen en de zee was van grijs in blauw veranderd. De dekken waren droog. De stoomfluit zweeg. De beweging van het schip was ernstig geworden en de uiteenspattende golven flonkerden in het zonlicht als diamanten droppels. „Wat een veranderingl" zeide zij zacht, rond zich kijkend. „Wonderlijk, is het niet?" stemde hij in, „En wat een verrukkelijke zeewind!" „Ik moet zeggen," zeide zij, „dat ik wer kelijk honger heb! Ik geloof, op stuk van zaken, dat ik deze reis nog prettig ga vin den." Na de lunch weifelde zij .een oogenblik en ging toen, met een lichten zucht, naar haar hut. Zij ging ap haar kooi zitten en, met haar elleboog op de ronde opening leunende, keek zij peinzend uit de open patrijspoort. Was het dwaas van haar geweest, voor een oogenblik te vergeten en liep zij gevaar om nog dwazer te worden? Haar gedachten gin gen terug naar de kleine „farm", zoo ver weg van de beschaving. Zij dacht aan de verandering in het leven van hen allen daar, haar vader, van zorg bevrijd, haar broer op „college", haar moeder, die niel meer dat onrustige licht in haar oogen had, die niet meer behoefde te tobben, eiken dag wéér, hoe zij den leveranciers hun armzalige re keningen, die toch zoo gauw opliepen, moest betalen. Te denken, dat de oude dagen kon den terug keeren. was een nachtmerrie voor haar. Zij voelde, dat zij alles zou kunnen, alles zou durven doen, om weer haar oude positie bij haar oom terug te winnen. Er waren bij het afscheid maar enkele woorden tusschen hen gewisseld Zij had hem ge vraagd aan haar menschen thuis niets te zeggen, om hen te doen denken, dat zij voor hem op reis was. „Geef hun nog enkele maandenl" smeekte zij. „Als ik dan slaag in wal ik van plan ben te probeeren, dan is alles goed. Slaag ik niet, welnu, dan zijn zij een tijdje langer gelukkig geweest." Hij had geen woord van hoop tot haar gesproken. Hij had geen beloften gedaan, Alles, wat hij gezegd had. was koel en ter zake. „Wat je verloren hebt. «laat aan jezell om terug te vinden. Als hel gevonden is, zal het zijn, alsof het nooit verloren was." Maar wat een onmogelijke onderneming scheen hetl Hoe kon zij verwachten te sla gen! Zelfs Stella zou haar uitlachen; en Vine, ze had hem maar eens gezien, maar zij kon zich den glimlach voorstellen, waarmee hij haar smeekbeden zou beantwoorden. Smeekbeden! Zij zou een ander wapen te kiezen hebben Door geweld en list was zij bestolen; haar eenige kans van welslagep was het gebruik van dezelfde middelen, maar alleen mei meer juistheid toegepast. Ondertusschen hield zij zichzelf voor, dat zij afleiding, als die van zooeven, moest ont wijken, maar zij was toch eigenlijk nog een kind en zij had zoo weinig vriendschap on dervonden .Haar hoofd zonk wat lager en zij sloeg fe handen voor haar oogen. Wal was zij toch dwaas! Zij «loot haar deur af en huilde zichzelf in slaap. HOOFDSTUK m. „Wil Je met mij bonwen?" „Deze keer kunt u mij niet ontsnappen," zei hij ferm. „Wilt u in uw stoel gaan zit ten of zullen wij hier praten?" Zij keek naar hem op en de woorden, die zij van te voren bedacht had. bestierven haar op de lippen. Zij ging hem heel gedwee voor tot de plek waar hun stoelen naast elkaar stonden. „Wij zullen even gaan zitten, als u het goed vindteen oogenblik maar," zei ze wei felend. „Ik kan niet lang blijven. Ik heb nog zooveel le pakken." Hij antwoordde niet vóór bij baar reis deken geschikt en het haar behaaglijk ge maakt had. Het waren de enkele laatst! uren van de reis. Vóór zich konden zij in de verte Ie licfi- ten van Wales zien. Den volgenden morgen zouden zij aanleggen. „Ik zal u niet lang ophouden." Hij trok zijn stoel tot vlak bij de hare, zoodat nie mand kon hooren wal zij zeiden, „maar ik sta er op, dat u mij zegt, waarom u mij da laatste vier -n twintig uren aldoor ontweken hebt. Ik heb u toch niet op de een of anders manier gehindert?" „Neen," antwoordde zij, terwijl zij strak naar een van de lichten keek, „u weet wal van niet." „Ik heb integendeel," antwoordde hij, „al het mogelijke gedaan, om u de reis dragelijk te maken. Natuurlijk weet ik, dat het genoe gen van uw gezelechap mij ruimschoots schadeloos stelde voor de kleine diensten, die ik in staat was u te bewijzen, maar tochi heb ik niets gedaan, waardoor ik verdiend heb. dat u mij zoo anders behandelt U moet mij zeggen wat dit beleekenL" „U overdrijft," zeide zij koel, Jk heb mij den heelen dag wat nerveus en gedrukt ge voeld en ik had geen zin om met iemand la praten. Ik heb u niet meer ontweken dan een ander." „Dat is niet waar," antwoordde hij. Zij draaide zich langzaam om. totdat hij haar in het gelaat kon zien, dal rustig, bleek en kalm hem bijna lichtgevend blank scheen in de zwarte duisternis van dit maanlooze oogenblik. „U kunt mij tegenspreken, als u daar zin in hebt," zeide zij ..maar u kunt nauwelijks verwachten, dat ik hier zal blijven zitten, om u aan te hooren." i (Wordt yervolgd), j

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5