KWATTAs5d JAN4VREEF Beter dan Goed. DE BESTE UIT DE OMSTREKEN. genheid. Aangezien dit een zaak is die door den burgemeester behoort le worden afge daan, wordt dit schrijven door den Raad voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter zegt dat in de vorige verga dering in handen van B. en W. werd ge steld om praeadvies een schrijven van den commandant van de stelling Amsterdam van den bijzonderen Vrij willigen Landstorm, waarin verzocht werd aan dat instituut een subsidie te verlcenen van f 40 voor 't dienst jaar 1927. Aangezien B. en W. het instandblijven van een dergelijk instituut van algemeen gemeentebelang achten stellen zij thans voor genoemde subsidie te verleenen. Op de vraag van den heer Koot, hoeveel leden de plaatselijke afdeeling telt deelt de voorzitter mede, dat thans 60 leden inge schreven staan. Ingekomen is een adres van P. J. Wijfje waarin verzocht wordt 'n stembureau op te richten in de Bilderdam- merbuurt. B. en W. zijn van meening dat thans nog dezelfde bezwaren: tegen oprich ting van een stembureau bestaan als in 1925, en stellen voor afwijzend op dit ver zoek te beschikken. v Dit voorstel wordt aangenomen. "Van de afdeeling Nieuwveen en Zeven hoven van de Z.H. Vereeniging het Groene Kruis is ingekomen een verzoek om een subisdie voor de afd. „Zuigelingenbescher ming". De voorzitter stelt namens B. en W. voor om geen subsidie te vérleenen, aangezien men niet kan beoordeelen of deze subsidie absoluut noodzakelijk is. Wordt dienovereenkomstig besloten. De vergoeding over 1924. ingevolge art. 101 der L.O. wet 1920. uit te keéren aan de bijzondere scholen wordt evenals de af rekening met die scholen over het tijdvak 19221924 overeenkomstig het voorstel van B. en W. vastgesteld. Aan de orde komt thans het laatste punt der agenda, uillotine 12 aandeelen in de geldleening groot f 62250, elk groot f 250. Uitgeloot worden de nummers 115. 80. 72, 35. 136. 244. 241, 224, 149, 46, 61 en 49. De voorzitter ziet nog even terug op de prettige samenwerking gedurende het zoo goed al9 afgeloopen jaar. de leden een goed uiteinde en een goed begin toewenschcnde sluit hij de vergadering. Ged. Staten dezer provincie hebben bij hun besluit d.d. 13 December 1926 zon der dat een enkele wijziging in de cijfers werd aangebracht, de begrooting dezer ge meente voor het dienstjaar 1927 goedge keurd. LEIDERDORP. Op 6 Januari a.s. is het een kwart eeuw geleden dat de heer J. Ket als tim merman bij den heer G. Groenendijk in diienst kwam. Die dag zal zeker wel niet voor hem onopgemerkt voorbijgaan. WADDINXVEEN. De dienstbode van den heer S. alhier, was bezig de ruiten te zeemen en raakte daarbij het evenwicht kwijt, zoodat zij van de trap, waarop zij stond, naar beneden tuimelde. Door den val geraakte een arm uit de kom, waarvoor de hulp van dr. Schr. werd ingeroepen, die met hulp van de doch ter van S. het lichaamsdeel weer in orde bracht. Op uilnoodiging van een comilé, sprak mej. C. M. E. Kuyper in de Nutszaal alhier over „het Christelijk Onderwijs in Hon garije". Na een openingswoord van ds. Wissink, Geref. pred. alhier, begon de spreekster, die zelf zeer veel voor de Hongaarsche kinderen en voor de opwaking in Hongarije gedaan heeft, met warmte te vertellen van de be langwekkende historie van dit oude cultuur volk, dat door de volksverhuizing uit Azië naar Europa werd overgebracht, later tot het Christendom overging en onder zijn koning Matthias een gouden eeuw beleefde. Eeuwen lang was Hongarije een bolwerk legen den Islam, tot ten slotte de Turken de overhand kregen. Onder het Turksche bestuur deed het Cal vinisme. dat zich bijzonder aansluit bij het Hongaarsche volkskarakter zijn intrede en kwam tot grooten bloei. Onder het latere Oostenrijksche bewind werden de Calvinis ten verdrukt, de predikanten zelfs als sla ven verkocht, waarvan o.a. een groot aantal door Michiel de Ruyter werd vrijgekocht. Voor den grooten wereldoorlog van 1914 was Hongarije een rijk land, van welken rijkdom spreekster treffende staaltjes ver telde. Die oorlog maar vooral de Roemenen en het Bolsjewisme hebben het arm ge maakt. Met verontwaardiging verhaalde spreek ster van de wandaden van Bela Kun en Szammelly. Bij het vredesverdrag verloor het reeds meer dan duizend jaren bestaande Hongaar sche rijk meer dan de helft van zijn grond gebied aan andere landen. Geschetst wer den de moeilijkheden, waarmede de huidige regeerders hebben te worstelen, en hoe de druk aanleiding heeft gegeven tot de opwa king. die er than9 wordt gevonden. Vervolgens vertelde spreekster aan de hand van een serie prachtige lichtbeelden van het typische Hongaarsche volk en liet verschillende opnamen zien van de schoon heid van het Hongaarsche landschap, van de prachtige bouwwerken die steden als Buda-Pest en Debreczin versieren. Met de vertooning van de onlangs ge opende eerste Chr. School in Hongarije, zijnde een geschenk der Hollandsche geest verwanten. besloot spr. haar. rede, die van het begin tot het einde met groote aandacht werd gevolgd. De netto-opbrengst dezer leiding, zijnde een bedrag van f7093, komt ten bate van het Chr. onderwijs in Hongarije. Onder voorzitterschap van haar twee den voorzitter, de heer W Domburg, ver gaderde de A R. kiesvereeniging in de Chr. school alhier. Na het gebed werd Ps. 150 gelezen en mededeeling gedaan dat de voorzitter eer3t later kon aanwezig zijn. Na lezing der notulen door den secretaris, den heer A. R. Koster en behandeling van enkele ingekomen stukken, werd mededee ling gedaan, dat op uitnoodiging der kies vereeniging door ds. van Schuppen, Ned. Herv. pred. te Oudewater een lezing zal wor den gehouden, welke is bepaald op Maan dag 17 Januari a.s. De voorz. de heer C. van Muiswinkel Mzn., die inmiddels ter vergadering is geko men, bracht ter sprake waar deze lezing moet worden gehouden ,in de Nutszaal of in de Chr. school. Na eenige bespreking hier omtrent wordt besloten de eerste openbare samenkomst in de school te houden. Ge tracht zal worden om dit seizoen nog een spreker te krijgen, tot het-houden van een politieke lezing met het oog op de in het a.s. voorjaar te houden Statenverkiezing. Aan de orde kwam daarna de candidaat- stelling voor de verkiezing van leden voor de Provinciale Staten. Gekozen werd a!a no. 1 de heer mr. V. II. Rutgers, no. 2 de heer C. van Muiswinkel Mzn., aftredend lid. alhier en do. 3 de lieer C. J. Hoogendijk te Ouderkerk a. d. IJssel. Met dankzegging door den voorz. werd daarna de vergadering gesloten. WOUBRUGGE. Aan den heer De Koning is -or li- en W. alhier op verzoek eervol ont; fa# ver leend als waarnemend hoofd der openbare school No. 1 in ons dorp, terwijl als zooda nig is benoemd de heer Brussee van Rijns burg. Gistermorgen had in tegenwoordigheid van het gemeentebestuur de aanbesteding plaats van bet vernieuwen van het voet pad aan de Westzijde der Woudwatering alhier, De uitslag was: J. Prins Blom f 1520, G. A. van Wingerden en M. Hoek f 1465 en J. Moore f 1449. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. In verband met de ophanden zijnde verkiezing van Prov Stalen, vergaderde de A.-R. kiesvereeniging en werd na ope ning door deD voorzitter, de heer H. de Boer, met Psalmgezang en gebed, de can- d'datenlijst opgemaakt De penningmeester de heer J. van Roo sendaal deed verslag van zijn gehouden beheer, de heeren D. Witte bol Wzn. en Joh. van Reenen, deden rapport van het nazien der rekening welke in orde was bevonden, waarna de penningmeester on der dank werd gedéchargeerd. Besloten werd dezen winter maandelijks te vergadereneen drietal leden der ver eeniging werden bereid gevonden actueele onderwerpen in die vergaderingen in te lei den. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. GeborenHermanus, Z. v. Evert Uithol en van Cornelia van der Linden. Cor- nelis, Z. van Huig van der Wolf en van Cornelia Mulder Cornelia Catharina, D. vaD Comelis Verbeij en van Maria Jo hanna van den Berg. Overleden: Margje Rijlaarsdam, 1 jaar. De heer H. L. van Bunningen alhier, ondernemer van den autobusdienst Alphen Gouda, is als hoogste inschrijver voor den tijd van t^ee jaren weder pachter ge worden van de beide tolboomen aan den Goudschen straatweg, voor f 36000 per jaar. Vanwege de bekende Nieuwsjaars- commissie, die daarvoor langs de buizen der ingezetenen een inzameling van gel den heeft gehouden, zal op Oudejaarsdag weder een Nieuwjaarsgave in natura wor den verstrekt aan de armen van de ver schillende gezindten in deze gemeente woonachtig. RECLAME. 5315 HAARLEMMERMEER. De knecht van den bloemenkoopman D. S., genaamd CL G., beiden wonende te Haarlem, reed Woensdagmiddag met zqn auto, waarin nog gezeten waran de blo©- menhandelarem J. K. ea L. J. v. N., beiden eveneens te Haarlem woonachtig uit de richting Hoofddorp op den Kruisweg in de richting naar Heemstede en tvilde de draaibrug over de Ringvaart bij de Cru- quius oprqden. Tegelgkertjjd arriveerde op hetzelfde punt bq de wonin» van den brug wachter met zjjn auto de Boter- en kaas handelaar M. J. v. K., wonende aan den Bennebroekerweg in Haarlemmermeer, uit do richting Vqfhuizea. Vermoedelijk door dat beide bestuurders niet voldoende hebben opgelet of uitgekeken, reden de beide auto's niet veel kracht op elkaar in. De botsing was zoo hevig, dat de bloamenauto door de dwarsleuning van de brug heenvloog en met de drie inzittenden in de Ringvaart terecht kwam. Gelukkig niet ver van den kant, want dan zouden de erustige gevol gen vrg zeker niet uitgebleven zijn. De automobilisten konden zich alle drie uit hun benarde positie bevrijden en bleken er met een paar lichte kwetsuren en den schrik te zijn afgekomen. Van de boter- en kaas-nuto waren de beide voorwielen, alsmede de xadiateur nagenoeg geheel in elkaar ge drukt De bestuurder van deze auto v. K. hau door oen stijl van de auto een wond aar het hoofd opgeloopen, echter niet van ernstigen aard. De inspecteur van politie, de heer Jelsma, kwam op hetzelfde oogenblik met zqn motorrijwiel voorbij en was daardoor in staai direct een onderzoek omtrent het ge beurde in te stellen. Omtrent den in daze gemeente ten nadeele van v. d. W., aan den Hillegom- merdjjk gepleegden diefstal van autobanden, waarvan verdacht werd een jongeman, de arbeider S. ,uit Nieuw-Vennep, die ter beschikking van de Justitie werd gesteld en in voorarrest zat, vernemen we nadar, dat het onderzoek der politie thans een ander licht over de aak heeft verspreid, waaruit blijkt, dat niet genoemde S., maar de koopman v. d. V. thans voor oen ver moedelijke»! dader wordt gehouden. S. werd op vrije voeten gelaten en v. d. V. ge arresteerd. Enkele weken geleden is de oudere lijke woning te Nieuw-Vennep ontloopen een 18-jarig meisje, C. N, uit Nieuw-Vennep, wier opsporing door den burgemeester was verzocht. Dinsdagavond werd het meisje aangetrof fen op den Kruisweg bij Aalsmeer, alwaar zij bj] een der bewoners een ruit had ingeworpen. De politie werd gewaarschuwd ea bracht haar naar Hoofddorp over. Ze werd bovendien verdacht van diefstal en verduistering on ter beschikking van do Justitie gesteld. De heer W. Bouma, veldwachter der gemeente Haarlemmermeer, is uit niet min der dan 350 sollicitanten in gelqke betrek king benoemd te Nieuwer-Amstel Op verschillende plaateen in den Haarlemmermeerpolder trekken de Dloed- dorblige honden er weder op uit om slach tingen onder de schapen aan te richUxx Bij een viertal landbouwers werd weder een koppel schapen aangevallen en gedeel telik doodgebeten en verscheurd. Er wordt nu op de bloeddorstige honden een jacht ondernomen, in de hoop de diareo spoedig te pakken te krqgea. EILLEGOM. Op 24, 25 en 26 December houdt de Postduivenhoudersveresn ging „De Zwaluw" een clubtenteonsteliing 111 iioo Volksbond. Ongeveer een 12U-tai vogels zullen er ten toongesteld worden, welke gekeurd' worden door den hear P. J. v. Dallen, uit Haarlem. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het plein bij de Ned.-Herv. Kerk zal zeer verfraaid worden. De middelste rqen boomen worden gerooid, waarna in het midden een plantsoen zal worden aangelegd hetgeen vanaf de Kerkstraat en Achtere kerkweg een mooi gezicht zal geven. KATWIJK AAN ZEE. Uitvoering dei Chr. zangvei. „Excelsior". Men schrijft ons: Gisteravond gat de Chr. zangver. „Excel sior" een uilvoering. Nadal de aanwpzigen op verzoek van ds. Rutgers gezongen had den Psalm 105 vers 1, ging zijneerw. voor in gebed. Na een kort openingswoord kwamen de leden van „Excelsior" op het podium om de nummers la en lb van het programma te doen hooren. Door een verkeerd overnemen der lonen moest in 't tweede stuk even af gelikt worden. Het koor droeg daarna het stuk gevoelig voor. Vervolgens een vióolsolo met pianobege leiding van de heeren D. Draaisma en J. Couvée. Over vioolspel en pianobegeleiding kunnen we kort zijn: schitterend was hetl De trillers op de G-snaar, die crescendo's en decrescendo's, ze waren prachtig! Het hoofdnummer van het programma was wel: „Selig aus Gnade" van Alb. Becker Hel stuk werd in 't Duitsch gezongen en al werden niet bij alle partijen (de sopra nen waren er het best in) de Duitsche sch en st volkomen zuiver uitgesproken, toch komt het koor hiervoor een woord van lof toe. Als het mooist mag wet worden ge noemd Chor 3: Die Krone unsers Hauptes ist abgefallen. O wehl 3 wir so gesöndiget haben. De bassen waren daar goed in; die stac cato's bij abgefallen waren prachtig. Bij de sopranen is het niet minder goed gelukt Ook de tenor-solo in Chor 10 was mooi. Na de pauze werden nog gezongen door dameskoor „Kerstcantate", waarin drie so pranen solo zongen en Kerstlied 1 en 2. De heer Draaisma vertolkte nog Canzo netta van Ambrosio en Schön Rosmarin en Mitlernachlsglocken van Kreisler. Uit 't daverend en aanhoudend applaus na Schön Rosmarin klonk zeer duidelijk een Da Capo, waaraan de heer Dr. ook vol deed. Voor toegift na Mitternacbtsglochen nog een prachtnummer. Wat waren ook die flageoletten fijnl De vereeniging „Excelsior" en haar di recteur mogen op een welgeslaagden avond terugzien: jammer alleen dit, dat de man nenstemmen zoo zwak zijn in verhouding tot sopranen en alten. We willen dan ook hopen dat die partijen (bas en ténor) eens flink versterkt zullen worden door nieuwe leden. Ds. Rutgers dankte vervolgens de koorle den, solisten, directeur en accompagnateur voor 't mooie, dat zij gegeven hadden en sloot den avond om ongeveer 10 uur met dankgebed. Gevonden voorwerpen; Een bruin-gele hond belastingmerk 160 een broodmes. Inlichtingen bij de politie. Onze winkels mogen Vrijdagavond tot 11 uur voor het publiek geopend zijn. Ook Zaterdagavond mogen tot 11 uur de winkels voor winkelbezoek geopend blijven. L1SSE. Gisteravond hield de Ned. Herv. Schoolvereeniging met haar leden, in het schoolgebouw een ouderavond. Er was veel belangstelling, ondanks het gure najaarsweer. Na de gebruikelijke opening van den voor zitter. ds. G. van Dijk. werd aan de hand van Mal. 4 het laatste vers een inleiding ge houden, waar de profeet Elia het hart der vaderen tot de kinderen zal wederbrengen, en hel harl der kinderen tot hunne vaders. Uit dit betoog brengt spr. naar voren, dat van Hoenderloo 96 en van Ned. Metlroy 50 pet. der opgevoerde kinderen goed terecht komen. De heer van Oostmerssen, onderwijzer aan die school behandelde als onderwerp „Schoolverzuim". Hierover ontspon zich een aangename dis cussie. De heer de Bruin gaf een drietal ver zen ten beste. In de pauze werd er gelegenheid gegeven tot het nazien der werken van de kleinen, en een onderhoud met het personeel der school. Het hoofd der school de heer Wansink, behandelde tenslotte de lichamelijke opvoe ding. Door een terzake bevoegde persoon werd medegedeeld dat in Lisse spoedig zal worden voorzien in de behoefte van gymnastiek voor de schoolkinderen. Aan het einde van de sa menkomst werd een collecte gehouden voor een schoolvlag. De opbrengst hiervan was voor de aan te schaffen schoolvlag. Zoowel voor ouders als onderwijzers(res- sen) en bestuur was het een aangename avond. Hel departement „Lisse van de Mij. tot Nut van 't Algemeen", hield Dinsdagavond in de Witte Zwaan een feestavond ter gele genheid van het 10-jarig beslaan. Medewerking werd verleend door den heer Larette en een orkestje. Een zeer groot aan- tal leden was aanwezig. De voorz. der afdeeling de heer Volkersz, heette de aanwezigen welkom. Teruggaande naar de oprichting der afdee ling en de oorzaak daarvan, zeide spr., dat hel niet gemakkelijk is te zeggen wat nu eigenlijk de aanleiding is geweest tol de op richting. De eerste aanleiding daartoe was een brief, welke bezorgd werd bij den heer Kingma en weike was gericht aan het Dep. tot Nut van 't Algemeen te Lisse. Deze brie! was verkeerd bezorgd daar dit in Lisse niet bestond. In dal schrijven bood ds. van Meurs aan een lezing te houden Door de liberaie kiesvereeniging en de vereeniging Vrouwen kiesrecht, heide alhier, werd toen het besiu.t genomen om genoemden spr. uit te noodigen. Na dezen spreekbeurt was het de heer Wo!- deringh die zeide dat een onderwerp ai3 door den spr. werd behandeld niet in een kiesvereeniging thuis behoorde. Dit lag ge heel in de lijn van het Dep. tot Nut van het Algemeen. Dat heeft den sloot gegeven tot het oprich ten van deze instelling. Aan allen zonder uitzondering brengt spr. dank voor hetgeen zij voor 't Nut hebben ge daan. Verschillende neveninslcllingen wer den in het leven geroepen, als Bibliotheek en in de crisisjaren centrale keukens, waar kookcursussen werden gegeven. Voor de ijverige secretaresse mevr. King ma wenscht spr. een uitzondering te maken. Het was spr. een groot genoegen haar na hare ongesteldheid dezen avond weer in net midden te zien. Onder daverend applaus werd haar een kleine bloemenhulde ge bracht. Hierna betrad de heer Larette het podium. Met groote bewondering werden diens han digheidjes gadegeslagen. Er is van harte genoten door allen, dal be wees meermalen hel gelach in de zaal. Als attractie had in de pauze een gratis verlo ting plaats. Door de R. K. Middenslandsvereeniging en de Algemeene Middenslandsvereeniging Lisse en Omstreken werd in de Witte Zwaan een vergadering gehouden. De vergadering werd geleid door den heer F. G. J. van der Eerden. Deze bijeenkomst zoo zegt spr. heeft ten doel om gezamenlijk te geraken tot het hou den van een winkelbeurs, welke zal wor den gehouden omstreeks Februari 1927. Op de desbetreffende pogingen, was toe zegging lol medewerking gedaan door het Gas en Waterleidingbedrijf en eleclricileits- bedrijf evenals door hel gemeentebestuur. Een uitvoerend comité werd benoemd waarin zitting namen de heeren F. C. J. van der Eerden, 1ste voorz.; E. Tissing, 2rie voorz.; G. J. Ransdorp, 1ste secr.A. F. J. van der Mark, 2de secr.; G. Buurman, lste penn.; S. N. Berkhout, 2de penn.; terwijl de heeren Souverein, A. v. d. Zaal, B. Theis- sen en J. v. d. Voort zullen fungeeren als commissarissen. Door het bestuur zullen plannen ontwor pen worden om te zijner tijd de algemeene vergadering voor te leggen. Het Lisser Mannenkoor, gaf, onder leiding van den heer W. J. Alizee, van Lei den, in de Witte Zwaan een concert. Mede werking werd verleend door mej. A. v. d. Re yden (sopraan) van Leiden. Het programma bevatte een 8-tal num mers. We zijn dezen keer door het koor weer niet teleurgesteld. Naast een paar wel wat eenvoudige nummers, noemen we „Die Vesper" van L. Beethoven, dat uiterst cor rect werd weergegeven. Op verzoek werd dit nummer herhaald Van de zang van mej. v. d. Reyden werd ook zeer genoten. In het bijzonder vielen in den smaak „Cupidootje" van Hendrika van Tussenbroek en „Snoepwinkeltje" van M. de WijsMouton. Het Lisser Mannenkoor kan op een zeer goed geslaagden avond terugzien. Er was veel belangstelling voor deze uitvoering. OEGSTGEEST. Ouderavond. Woensdagavond had in een der lokalen der openbare lagere 9chool een ouderavond plaats welke comform de voorschriften stond onder leiding van het hoofd den heer C. Renes. Het Bestuur der Oudercommissie alsmede de beide onderwijzeressen waren aanwezig terwijl een groot aantal ouders te genwoordig was. Er heerschte al spoeUlg een kerststem ming daar de onderwijzeressen een prachti- gen kerstboom hadden geteekend en de stemming bleef er den geheelen avond in waaraan een kopje koffie het hare wel zal hebben bijgedragen. Omstreeks kwart voor acht opende het hoofd de bijeenkomst met allen hartelijk welkom toe te roepen waarna hij enkele mededeelingen deed. O.m. bracht hij dank aan de oudercommissie voor hunne pogin gen en aan het gemeentebestuur die dit streven hebben verwezenlijkt wat betreft aanbrenging centrale verwarming, wat een grocte verbetering is geworden. Dan deed hij enkele mededeelingen over het schitterend geslaagd St. Nicolaaafeest dank zij de mildheid der ouders en de goede zorgen der beide onderwijzeressen mej. Rae- bel en Dirkse. Vervolgens kwam aan de orde een schrijd ven van de pi. comm. van toezicht bij het L.O. om te komen tot oprichting eener cen trale gymnastieklokaal. De Voorzitter de heer van der Worm lichtte dit nog nader tos en zeide dat het de Comnlissie voorkomt dat het gewenscht is dat ieder zooveel mogelijk op eigen terrein blijft en zij dus prefereert een eigen gymnastieklokaal wat zeer goed mogelijk i9 door het bouwen van een lo kaal op of naasl de school in het laatste geval zou men dan een gedeelte van de speelplaats moeten missen. Besloten wordt de comm. een imperatief mandaat te verleenen. Hield het Hoofd een peroratie over „Tucht". Hij constateerde hierin o.m. dat er is tweeërlei tucht, de inwendige en de uit wendige. De uitwendige in den vorm van kastijding is niet zonder belang; van groo- tere beteekenis is evenwel de inwendige tücht nl. het bijbrengen van het bewustzijn dat iets verkeerd is wat leidt tot zelftucht Hij eindigde met een beroep te doen op de ouders om de tucht hoog te houden daar bij met een paar voorbeelden illustreerend wat „goede lucht en „slechte of geen tucht" tot resultaat heeft, en hij hoope evens dal als tot dusver een prettige samenwerking tusschen onderwijzend personeel en ouders zou blijven bestaan. Hierna werd de koffie rondgediend en namen de ouders kennis van het werk op school. In verband met het bedanken als secre taris door den heer Bol werd als zoodanig benoemd de heer Haaksma, Heden is het 30 jaar geleden, dat onze plaatsgenoot, de heer H. Gordijn als wagenmaker in dienst trad bij de firma v. d. Ameele, alhier. Zeer veel lief en leed en groote veranderingen in de familie als in de zaak. heeft deze trouwe werker mede gemaakt. Door droeve omstandigheden bij den patroon, is deze gebeurtenis in de zaak in stilte voorbijgegaan. In ons bericht van een ingediende klacht bij /le lichtfabrieken te Leiden, is een zetfout geslopen, welke hiermede wijzi ging ondergaat, n.l. niet door een 6-tal, doch door een 66-tal aangeslotenen is deze klacht ingediend. SASSENHEIM. Gemeenteraad. Een Iaat begin Het nieuwe raadhuis De begrooting goedgekeurd A. D. O. o! Teij- lingen? Voorzitter, de burgemeester, die de openbare vergadering, welke om 7 uur was geannonceerd, om halfnegeD opende. Ingekomen was een verzoek van de gei- tenfokvereeniging om subsidie. Deze zaak is bij verordening geregeld. Hierna herstemming over de uitschrij ving van een prijsvraag voor een nieuw Raadhui 8. De heer Van der Geest verklaarde te spreken namens de Katholieke fractie en gaf B. en W. in overweging het voorstel terug te nemen. De heer Bisschops kon zich wel met den heer Van der Geest vereenigen, maar wilde nog iets recht zetten en een kleine uiteenzetting geven tegenover het pu bliek. Dit schijnt verkeerd ingelicht. Het meent, dat de groote som voor het Raad huis noodig, direct zal moeten worden be taald. Dit is niet waar Als het nieuwo Raadhuis f 60.000 kost, dan zal dit de Ge meente kosten, als de leening over 60 ja ren loopt, per jaar f 32S6. Dit zal den belastingdruk niet verhoo- gen. Spreker herhaalde nog eens, wat hij reeds in de vorige zitting had gezegd. De heer Bader deelde mede, dat hij de vorige zitting niet bij de stemming had kunnen wezen. Hij had, ware hij er bij geweest, vóór gestemd Maar hij wil zich nu bij het voorstel van den heer Van der Geest neerleggen, want een voorstel, dat met 1 stem meerderheid wordt genomen over zoo'n belangrijke zaak, wil hij niet 't Zou zijn, of de Roomsehe fractie alles er maar door wil jagen De Voorzitter deelde hierna mee, dat B. en W. hadden besloten het punt van de agenda af te voeren. Hierna werd de begrooting zonder hoof delijke stemming aangenomen. Aan de orde was de kwestie Teijlinger- laan. Indertijd was besloten 1/3 der kos ten te betalen. Toen was nog niet bekend, dat de provincie 50 pOt, in de kosten bij draagt Nu zullen we dus 1/4 betalen. Zonder hoofdelijke stemming goedge keurd, evenals het volgende punt compta biliteit 1926. Adressen waren ingekomen van de voet balclubs inzake gebruik „Sporthof". De vereeniging A D. O wil het ..Sport hof' huren voor f 500 en het dan alleen bespelen in de week. Zondags zal niet mo gen worden gespeeld. De voetbalvereeniging Teijlingen wil huren Vrijdag, Zaterdagnamiddag en Zon dagnamiddag. Ook willen ze wel om den anderen Zaterdag het veld aan A. D. O. afstaan. B. en W. hebber geconfereerd met de besturen van de beide vereenigingen, maar zijn niet tot een resultaat gekomen. Na zeer uitvoerige discussie werd beslo ten B. eD W. te machtigen de zaak tot een oplossing te brengen Dat kan dan binnen enkele dagen gebeuren. De heer Van Rijn vraagt bij de rond vraag, of het waar is, dat de rentevoet voor de Bouwvereenigingen is terugge bracht op 4 pCt eD of dat is vaD terug werkende kracht tot 1926. De Voorzitter antwoordde, dat hem daarvan niets bekend is. Hierna geheime zitting. 2-3

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 10