GROOTE SEIZOEN UITVERKOOP WAALS - Haar! straat 130-136 ZIE DE ETALAGE Kerstgeschenken UIT DE RUNSTREEK. RECHTZAKEN. SPORT. èlSEI Van Maandag 3 Jan. tot Zaterdag 15 Jan. WEIHNAGHTSTOLLEN E. R. BEULINK - LANGE MARE 6 en 10 M. BLITZ CoHaarlemmerstraat 163a - Telefoon 2417 Uit slag van de verloting der Kanar e-Vereenlring „De Zanger" 'stuk smaller vooral vlak voor het dorp al waar meestal het grootste vreemdelingen- en badverkeer plaats heeft. Nu weten wij wel dat de zee een onbetrouwbaar element is, ook ten opzigbte van den duinvoet, om reden er in vele jaren tijds al aardig wat van weggespoeld werd, maar dan dient er een zware storm op te komen of een he vige vloed en als zoo iets niet plaats vindt, dan ligt het nu gestorte zand wel wat hinderlijk. We willen echter hopen, dat de vrees voor overlast in Juni uit gesproken denkbeeldig gebleken zal zijn. NOORDWUK. Anti-winkeJsluiling. De tweele bijeenkomst, gisteravond ga- houden in hot Juvenaatsgebouw, om te komen tot een verplichte winkelsluiting op Zondag en een 8 uur-sluiting gedurende den wintertijd, mocht zich weder in een zeer goede opkomst verheugen, waaruit wel blijkt, dat dit een ze:jr urgente kwestie voor onze neringdoenden is. Waren in de eerste bij eenkomst tweederde der toen aanwezigen sterke voorstandea's van sluiting, door liet v/egblftven van velen dezer en de zeer goede opkomst der tegenstanders dezer sluiting, waren op dezen avond de rollen omgedraaid, hetwelk ook zeer duidelijk uit de gevoerde besprekingen bleek. Daar de heer H. v. d. Werf om verklaar bare redenen zich genoodzaakt achtte om •uit deze commissie van actie te treden, opende de heer P. Krol deze bijeenkomst, en deelde in het kort mede, dat de op de vorige vergadering uitgebreide commissie na gehouden besprekingen niet tot over eenstemming is weten te komen, doch dat in laatste instantie door tegenstanders een. compromis werd voorgesteld, hetwelk luidt: geen Zondagsluiting en 's avonds te 9 uur sluiten. De voorzitter gaf dit voorstel de vergadering in overweging, doch stond niet toe, dat een eindeloos debat zou worden gevoerd. Desondanks ontspon zich toeh een einde- looze discussie, welke er ten slotte toe leidde, dat de commissie, gezien het feit, dat er zooveel tegenstanders van do winkel sluiting waren, zich niet verantwoord' achtte da actie voort te zetten. Zoodat voorshands in Noordwijk geen verplichte winkelsluiting komt. Burgerlijke Stand. Gevestigd: M. Baas, Verpleegster, van Rotterdam, naar Dr. Mr. v. d. Berglisti'ch- tir.g. A. E. Oudshoorn. Dienstbode, van Iitfnsburg, naar H. ter Duinstraat 35-37. ertrokken: Th. C. Angevaare^ Kleer maker, naar Rijswijk, Vredenburghweg 164. L. J. Duivenvoorden, Landbouwer, Noord- wjjkerhout» p.a. J. Duivenvoorden. J. C. Wjjtenburg, zonder beroep, naar Arn hem, Apeldoornscheweg 64. C. Haz> noot, Verpleegster, naar Leiden, Acad. Ziekenhuis. T. Heddinga, Directrice Was- echerij, naar Wassenaar, Louisestraat 10. Mevr. A. Francken en fara., zonder ba- roep, naar Den Haag, Loosduinen, Emma- straat 76. Mevr. A. Brune en fam., zonder beroep, naar Den Haag, Locsduinen, Emmastraat 76. F. Th. Spengler, Dienst bode, naar Dordrecht, Vest 29. NOORDWIJKERHOUT. De eerw. heer M. M. v. d. Eem is benoemd tot kapelaan te Rotterdam (H. Laurentiuskerk). SASSENHEIM. IJsclub. De gewone jaarljjksche vergadering van onze ijsclub is gisteravond gehouden in de zaal van „Het Bruine Paard". De niet druk bezochte bijeenkomst werd ongeveer kwart over acht door den voor zitter. den heer H. Bader, met een woord van welkom, inzonderheid aan de bestuurs leden van Lisse, geopend. Hierna werden de notulen der vorige ver gadering gelezen en onveranderd goedge keurd. Uit de rekening en verantwoording doGr den penningmeester bleek, dat de kas, sedert liet vorige jaar met f34.11 is vooruitgegaan; in kas bevindt zich nu f 6US.09. Bij acclamatie werden herbenoemd de aftredende bestuursleden, de heeren J. Wijntjes, M. G. v. d. Berk, H. Bader en G. Vlasveld Jr. Alleen de heer Wijntjes wilde z\jn her benoeming niet aanvaarden. Voor hem werd gekozen de lieer A. van Breda met 25 stemmen; de heer C. v. d. Berg kreeg 24 stemmen. Nadat de districtscommissaris enkele meuedeelmgen van verschillenden aard had. gegeven, meldden een viertal aanwezigen zich aan voor den te houden districts-wed- strijd. Hierna had tot slot de verloting van eenige kistjes sigaren plaats. VOORHOUT. De heer v. Vliet, benoemd tot lid van den gemeenteraad (vacature Colijn) heelt deze benoeming niet aangenomen. Thans is benoemd de heer A. Eigen brood, de laatste candidaat der Chr. partij. ZOETERWOUDE. Door het bestuur van den Ned. Aan- nemersbond en het bestuur van den R.-K. Bond van Aannemere is aan de gemeente besturen eene circulaire gericht, waarbij wordt medegedeeld, dat op eene algemeene ledenvergadering van genoemde bonden de zen zomer werd besloten, dat voortaan door hen niet meer zou ingeschreven worden naar door particulieren aan te besleden wer ken. waarbij als eisch werd gesteld dat de aannemer twee borgen, of wel zakelijke borgstelling moet stellen. Mede wordt er in die circulaire op gewezen dat het voorne men bestaat om deze bepaling ook van toe passing te brengen voor werken door over heidsorganen aangesteld. B. en W. dezer gemeente hebben zich nu gewend tot de Vereeniging van Nederland- sche Gemeenten, teneinde door bemidde ling van die vereeniging te verkrijgen, dat aan het voornemen van genoemde bonden geen uilvoering wordt gegeven, omdat daar door de belangen der gemeenten ernstig ge schaad kunnen worden; bijv. wanneer blijkt dat tijdens de uitvoering van een werk de aannemer niét financieel krachtig genoeg is en het werk niet kan worden af gemaakt. omdat er geen aansprakelijke per sonen zijn voor wier rekening de voltooiing van het werk kan worden gecischt. In verhand met de ongunstige gesteld- hied der wegen hebben B. en W. besloten eenige werkloozen daarop te werk le stel len. Zaterdagavond ontstond een begin van brand in de woning van den heer v. d. L. in de Weipoort alhier doordat een der kin doren, met lucifers spelende, een vuurtje ge maakt had. Door de andere kinderen er op attent gemaakt, kon het brandje met een paar emmers water tijdig worden gebluscht. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. E. M. Ammerlaan geb. v. d. Burg, Z. H. W. de Geus geb. v. Tol, D. C. M. v. d. IJssel geb. den Hollander, D. S. A. Verschuur geb. Wiegman, D. J. M. Rodenburg geb. v. Leeuwen, D. M. v. d. Meent geb. de Bruijn, D. M. Ve- gelin geb. Sloof, Z. E. A. Ram geb. v. Dee, Z. M. E. v. Woudenberg geb. v. Dijk, Z. M. W. Melkert geb. v. Beek hof, Z. J. J. Schoonderwoerd geb. v. d. Helm, Z. M. J. v. d. Schee geb. Van Leeuwen, Z. Overleden: J. van Geen echtg. van C. M. v. Zijl 67 j. A. J. v. d. Berg jm. 18 m. J. J. de Roos Jm. 2 j. M. B. Baas, echtg. van D. Rtjjnsburger 72 j. M. v. d. Laan echfgen. van H. van Thiel 25 j. BODEGRAVEN. De Mij. „Tot Nut van het Algemeen' hield Maandagavond haar tweede openbare vergadering in dezen winter. Daar trad voor haar op de heer M. van Driel van Rot terdam, die op duidelijke, interessante wijze sprak over het beroemde werk van Ibsen „Peer Gynt". De keurige rede vond gelukkig ook een warme belangstelling. Hoewel de behandeling van een derge lijk onderwerp slechts een kleine groep personen belangstelt, was deze vergadering tot vrij goed bezocht. Deze week wordt langs de huizen de officieele Nieuwjaarscollecte gehouden. Een groot aantal notabele personen, waaronder bijna alle Raadsleden en oud Raadsleden bezoekt alle personen om een gave in te za melen .waarvoor dan Oudejaarsdag een bij zondere uildeeling aan de armen wordt ge daan. Men deelt ons mede dat op de laatst gehouden vergadering der Geref. Jonge lingsvereen. „Eliezer' 'besloten werd deze vereeniging binnenkort in twee afdeelingen te splitsen, die elk afzonderlijk zullen optre den .Het ledental der vereen, zou daarvan de oorzaak zijn. BOSKOOP. De gemeente-bouwkundige, de heer H. J. van Osnabruqge, alhier, heeft met ingang van 18 Febr a.s., eervol ontslag aangevraagd. Bij de politie, alhier, is aangifte ge daan door zekere W., dat zijn minderjarige zoon, sinds Zondag vermist werd. Daar 't vermoeden bestond, dat hem een ongeluk was overkomen, is de politie met dreggen in enkele sloten aan de Zuidkade begon nen. Later op den dag kwam echter be richt, uit Den Haag, dat hij door de po litie aldaar was aangehouden. Hij is da delijk naar hier getransporteerd. HAZERSWOUDE. Anti-Rev. Kiesvereeniging. Op de candidatenlijst voor de Prov. Sta ten, zijn door de Anti-Rev. Kiesvereeni ging gesteld de heerenV. II. Rutgers, te Den Haag met 658 stemmenO. van Muis winkel te Zwammerdam 586 stemmen; mr. C. S. v. Dobben de Bruyn, te Bodegraven 519 st.; J. J. Talsma, te Woerden, 449 st. A. Verheul, te Benthuizen 373 st.P. v. a. Bas, te Moordrecht 307 st.M. v. d. Berg, te Zevenhoven 247 st.C. J. Hoogendijk, te Ouderkerk a. d. IJssel, 187 et.; H. Nieu- wenhuizen, te Zoetermeer, 123 6t.G. Quelle, te Nieuwveen 61 st. Burgerlijke Stand. Bevallen: G. M. van Meurs geb. Verge- gaal D. P. Krijksman geb. Van den Bosch D. Overleden: Corn. Hendr. Vogelaar 7 m. Door de Chr. Mcisjesvereeniging „Febe" werden gedurende het afgeloopen jaar 97 kleedingstukken vervaardigd, welke over 18 gezinnen der gemeente zijn ver deeld. De raad dezer gemeente, besloot in haar zitting van gisteren, voortaan de tolboom aan den Gemeeneweg op Zondag open te zetten, zoodat op deze dagen geen tolgeld zal worden geheven. RIJNZATERWOUDE. Geruststellende mededeelingen betreffende den finantieelen toestand der gemeente. Naar aanleiding van de in groote bladen verschijnende alarmeerende berichten om trent den financieelen toestand der ge meente Rijnzaterwoude had onze corres pondenten een onderhoud met den Burge meester dier gemeente. Op zijn vraag of de gemeente Rijnzater- woude wat den financieelen toestand der WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. GeborenGeerrtje, D. v K. Tamerus en M. A. de Vries. Francina, D. v. J. Zwij gers en T. Perridon. Hebrik, Z. v. A. Koffeman en H. Stienstra. Arnoldus, Z. v. W. de Bruin en M. Borst. Maartje Catharina Jannetje, D. v. G. J. van der Togt en M. C. J. Staalman. Martinus Johannes, Z. v. M. J. van den Broek en J. M. Graeuwert. Martinus Pieter, Z. v. T. Toen en P. E. van Hoff. Nellie, A. v. J. Dekker en N. Vos. Catharina Maria, D. v. C. de Joode en C. M. Beken- kamp. Sijke, D. v. L. van der Valk en A. Wensveen. Overleden: A. A. A. van Vuuren, 11 j. Gehuwd: D. Both en J. de Wit. De collecte in de Geref. Kerk voor kerstfeestviering der Zondagsschool bracht f 47.57 op. 2 Januari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat onze plaatsgenoot L. Hip, gemeente asch- en vuilophaler alhier, als zoodanig zijn werkzaamheden aanving. Vanwege de gemeente is een veegma- chine aangeschaft. Zij wordt gelrokken door de vracht-auto van de gemeente en schijnt goed te werken, 't Was wel noodig, nu de bieten-campagne is afgeloopen. WOUBRUGGE. Een ingezetene uit Leiden kwam bij een vrouw alhier vragen om een sneedje brood; deze maakte een boterham voor hem klaar, onderwijl stapte die manspersoon ook in huis. Dit vond zij minder aangenaam, zij gaf hem daarop het brood en verzocht hem heen te gaan, waaraan hij onder dank onmiddellijk voldeed. Zij iets zenuwachtig dor 't geval vertelde het aan eenige per sonen, die daar passeerden, welke bedoelde persoon te lijf gingen en tot bloedens toe mishandelden. Later bleek dat de stumper een idioot was welke te ver van huis was gedwaald. De politie alhier heeft op verzoek van de ouders de zaak in onderzoek en heeft al tegen een zekere J. E. van R. te Rijpwe- tering proces-verbaal opgemaakt. De inschrijving voor de Nat. Militie zal gemeente betrof vergeleken kon worden met J gemeenten als Vaals. Petten en Vlieland gaf alhier plaats hebben op Maandag 10 Ja de burgemeester het volgende antwoord. nuari a.s. De toestand der financiën is heelemaal niet te vergelijken met die van de gemeen ten Vlieland en Vaals. Dat dit in de groote bladen geschied is, is het gevolg geweest van het opblazen der feiten door enkele correspondenten van heel kleine bladen. De schuldenlast dezer gemeente bedraagt op het oogenblik niet meer dan f 25.980. De leeningen zijn aangegaan voor goede objec ten. Het jaar 1925 is een jaar geweest met buitengewoon groote uitgaven en sloot met een nadeelig saldo van f 1100 om nu dit te kort te dekken en om in de toekomst even- tuéele nad. saldi te voorkomen moet in de eerstvolgende jaren de bel. wat hoog opge voerd worden. Bij Vergelijking met enkele andere plaatsen zijn B- en W. tot de slot som gekomen dat de toestand in het ge heel niet hopeloos is. Tot nogtoe heeft deze gemeeilte al hare verplichtingen nageko men en dit zal in de toekomst zeker zoo blijven, langzamerhand zal de toestand zich herstellen en geleidelijk zullen de be lastingen weer omlaag gaan. De dienst 1926 reeds opent nieuwe gezichtspunten, aange zien het te kort daarop aanmerkelijk min der zal zijn als op den dienst 1925. Hierbij komt ten slotte nog, dat de bewoners van Rijnzatenvoude zich gaarne eenige finan- cieele offers willen laten welgevallen ter- wille hunner zelfstandigheid. In 1921 is er sprake geweest van combineering der ge meenten Rijnzaterwoude en Leimuiden. De gemeenteraad en evenzoo de geheele bevolking heeft toe onomwonden te ken nen gegeven dat het, het kostte wat het wilde, prijs stelde en zou stellen op zelfstan- dierhejd. Thans na vijf jaren nu de eerste offers terwille dier zelfstandigheid ge vraagd zullen wordn, is men hetgeen in 1921 gezegd is nog niet vergeten Ook bij de behandeling der begrooting voor het dienst jaar 1927 is dit gebleken, toen het voorstel van de begroo-tingscommissie ter tafel kwam om zich in beginsel te verklaren voor ver eeniging met Leimuiden. werd dit met 5 tegen 2 stemmen verworpen, wel een bewijs dus dat Rijnzaterwoude zijn zelfstandig heid waard is en dat de bewoners zich gaar ne eenige finaneieele offers daarvoor ge troosten Dat dergelijke dwaze geruchten de ronde doen is de schuld van eenige op sen satie beluste kleine plaatselijke weekbla den. welker correspondenten zich door eeni ge ontevredenen in de gemeente hebben la- ton beinvloeden. r Op de voordracht voor hoofd der open bare school no. 1 alhier zijn geplaatst de heeren J. Verbrugge, onderwijzer te 's-Gra- venhage; P. Zijderveld, onderwijzer te Bos koop en W. A. van den Dool, onderwijzer te Goes. ZWAMMERDAM. IJsclub. In hotel „De Rustende Arend" alhier, kwam de Zwamnrerdamsche IJsclub in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer J. A. Hoogendijk, opende de vrij druk bezochte vergadering en herdacht in enkele sympathieke bewoordingen den heer J. B. Buting, oud-bestuurslid, die dit jaar der vereeniging door den dood is ontvallen. Nadat de secretaris, de heer W. van Dan de notulen der vorige vergadering heeft voorgelezen, brengt de penningmeester de heer D. H. S. de Bruijn, het financieel ver slag uit, waaruit blijkt, dat de vereeniging over een batig saldo van f 945 beschikt. Tot leden der controle-commissie voor het volgend jaar worden aangewezen de heeren H. Splinter, A. Hoogendoorn en J. v. Zwielen. Bij de rondvraag brengt de heer J. Boeijenga de wenschehjkheid naar voren, waar het doel der vereeniging toch is werk verschaffing. om. bij gebrek aan ijs. werk- loozen te werk te st,ellen voor het opruimen van sneeuw op straten en voetpaden. Nu de kas een flink voordeelig saldo aanwijst, meent spr., dat tegen zijn voorstel geen be zwaar zal bestaan. De voorzitter zegt. dat door aanneming van dit voorstel van het reglement wordt afgeweken en meent, dat sneeuwruiming meer tot de taak der gemeente behoort. De heer P. Hoogenboom, burgemeester, zegt. dat zulks ook meermalen door de ge meente reeds is gedaan. De heer J. H Ruting steunt het voorstel uit een oogpunt van nuttige werkverschaf fing. Nadat in een breedvoerige discussie door nog anderen het voor en tegen is bepleit, kan het voorstel bij stemming helaas geen meerderheid bekomen en wordt dus ver worpen. Ten slotte werd onder de aanwezige leden de gebruikelijke verloting van een zes-tal prijzen gehouden. DE RELLETJES TE ASSEN EN EDE. De uitspraak van den Krijgsraad. Gistermorgen heeft de Krijgsraad te 's-Hertogenbosch uitspraak gedaan in zake de militaire relletjes te Assen en Ede In zake het militair oproer te Ede legde de Krijgsraad de volgende gevangenis straffen op: H. K., G. F. en W. K. ieder 10 maanden; J. O. en A. de V. ieder 3 maanden; Th. S. 6 maanden en W. W 4 maanden, allen met aftrek van voorarrest. Allen werden uit den militairen dienst ont slagen zonder ontzetting uit de bevoegd heid om bij de gewapende macht te die nen, uitgezonderd de laatste beklaagde^ allen zijn dienstplichtig soldaat bij het 10de reg. infanterie; A. gewoon dienst plichtig soldaat; J. R. van het 9de reg. in fanterie Assen werd schuldig verklaard aan opruiing en veroordeeld tot een gevange nisstraf van 14 maanden met aftrek van voorarrest en ontslag zonder ontzetting. KORFBAL. A. L. O—VITESSE. Op 2en Kerstdag (26 Dec.) zullen A. L. O. en Vitesse wanneer de weersomstandig heden het tenminste toelaten een vriend- schappelijken wedstrijd spelen op het A. L. O.-terrein (Houtrust). Van Haagsche zijde is voor den winnaar dezer ontmoeting een medaille beschikbaar gesteld. PAARDENSPORT. NEDERLANDSCHE RUITERS NAAR NICE. Naar de „Tel." verneemt zullen zes Ne- derlandsche officieren worden aangewezen, om aan het concours hippique dat van 1630 April 1927 plaats vindt, deel te nemen. Nederland zal aldaar door 4 offi cieren in het landentournooi vertegenwoor digd worden. Hoofdzaak voor het uitkomen te Nice is het verkrijgen van de noodige concours routine met het oog op de Olympische Spelen van de jonge leden die deel zul len uitmaken van het gezelschap, terv. jl men tevens hoopt het nieuw aangekochte paardenmateriaal uit Duilschland in den ring te brengen. COLLE WINNAAR IN HET TOURNOOI TE MERAN. In de gisteren gespeelde laatste ronde van het internationaal schaaktournooi ver loor Przepiorka van Grünfeld, waardoor hij zijn kans op den eersten prijs verspeelde. De partijen ColleSacconi en Canal Calapso werden remise, zoodat de Belgische meester .die in punten met Przepiorka ge lijk stond, winnaar werd, Roselli won van Alimonda en Yates van Grob, terwijl de partijen TartakowerPatay en Kostitsch Spielmann remise bleven. De eindstand luidt: Colle 9 p. (eerste prijs); Canal, Przepior ka en Spielmann elk 87» p. (tweede, derde en vierde prijs). Kostitsch en Yates elk 8 p. (vijfde en zesde prijs); Tartakower 77» p. (zevende prijs). Voorts Grilnfeld 7 p.. Ro selli en Sacconi elk 5 p.; Grob en Patay elk 47» p., Alimonda 4 p. en Calapso 3 p. SCHAKEN. WASSENAARSCHE SCHAAKVEREEN.— LEIDSCH SCHAAKGEN. II. Gisteravond werd in „In den Vergulden Turk" een wedstrijd voor de competitie ge speld tusschen bovengenoemde clubs. De uitslag was als volgt: Wassen. Schaakv. Leidsch Sch.gen. II. 1. A. J. SchiltM. Bloem 10 2. P. B. KreuknietC. J. Gorter V»V» 3. J. C. SonnebornG. Schoppen 10 4. E. C. FlouboltD. de Jong 01 5. J. DalhuyzenH. G. Hofman 01 6. K. FloorIr. H. N. Francois 01 7. Mevr. SonnebornF. de Bruyn 01 8. A. v. d. KooyF. Niewold10 9. Th. v. d. ZalmTh. Couwenberg 10 10. J .v. d. KooyA. Bijl 01 Totaal 47»—ö1/» Wassenaar speelde met wit aan de on even borden. Complete Kerstboom29 cent Kerstklokken2 cent Feeën haar, per doos 6 cent Zilverslingers, 150 cM lang; 3J cent Kerstmannencent Kaarsjes (druipvrö) 32, 30, 24 stnks per doos 12^ cent b(j aankoop van 50 cent Kerstartikelen. Gonda witte Kaarsjes, 36 stnks, per pak 38 cent Voor een Eersten Uitverkoop in onze nieuwe magazijnen hebben^ wü ons byzonder ingespannen alle prijzen tot het niterste t© verminderen. In onze afdeelingen Dames- en Kinder-Confectie, Dames- en Kinderlioeden zijn wij al gereed en vindt U thans bij ons een bijzonder gnnstige gelegenheid Uw garderobe voor de a.s. feestdagen met zeer geringe VRIJ ENTREE liOStcn 'e ve'nicnwen- 5638 VRIJ ENTREE 6631 Talbanden en fyn Krentenbrood in diverse prijzen Belgische Cramiq 50 cent per stnk Beleetd aanbevelend, 5629 TELEFOON 1133 Dooi bet verbindend worden van de uitdeelingslijst it het faillissement van de nalaten schap van wij en J. III. VER HOLEN, geëindigd. De Curator: Mr. W. DE CLERCQ KantoorLangebrug 6c, Leiden. 5597 Vindt U bij ons in ENORME SOitTEEKING. Zaklantaarns, Handwarmers, Kaarten gereed schap, Houtsnijwerk, Zakmessen, Kaarslampen, J2 Baiaco, Bully, Luciferlampen, Geldkisten in alle Jg maten. Schaatsen, Lampekappen, Bureaulampen, Radio. Kerstboom verlichting f 7.—. Luistert Uw Kerstfeest op met Radio. gehouden in Café Restaurant „Zomerlust". 5639 De prjjten zijn gevallen op onderstaande nummers 19 140 958 141 150 345 473 420 340 328 547 877 527 130 74 819 566 591 380 56 219 De prjjzen kunnen afgehaald worden bij den Heer G. v. LEEUWEN v. d. Helmstraat 30, Leiden. 2—3

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 10