<7V •anapinn S. G. J. DE GROOT 1 No. 20483 LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 21 December Derde Blad Anno 1926 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. RADIO-PROGRAMMA ONTVANGEN: NIEUW MODEL DAMESTASCH (DERBIJ). VISSCHERIJ-BERICHTEN. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Meppel: dr. A. H. Edelkoort, te Dedemsvaart. Bedankt: Voor Putten: F. Ivijftenbelt, te Fevenoord. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar St. Jacobi-ParoChie: A. F. Keuchenius, cand. te 's Gravenhage. Bedankt: Voor Taesens: H. de Jong, te Boerakker; Voor Hilversum: H. A. Mun- nink, te Zwolle; Voor Ottoland: A. F. Keu chenius, cand. te 's Gravenhage. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Werkendam: J. Reesink, te Aalten. en Joh. v. d. Vegt. te Doesburg. Bedankt: Voor Nieuwe Pekela: L. de Bruyne, te Zwolle; Voor Steenwijk: C. v. d. Zaal, te Deventer. EVANG. LUTH. GEM. Beroepen: Te Helder: dr. J. E. B. Blase, te Makasser N.I.), thans met verlof hier te lande. VOORSCHOT RIJKSVERGOEDING BIJZ. LAGERE SCHOLEN. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen brengt ter kennis van de besturen der op 1 Januari 1927 bestaande bijzondere lagere scholen, die aanspraak hebben gemaakt op de Rijksvergoedin^, be- bedoeld in art. 97 der Lager-onderwijswet 1920; lo. dat, overeenkomstig art. 7, tweede lid, van het Koninklijk besluit van 4 Sept. 1928 (Staatsblad no. 423), zoolang het voor st hot op de Ryksvergoeding voor het 3aar 1927 nog niet is vastgesteld, vóór het eind van elke maand een voorloopig voorschot zal worden betaalbaar gesteld, ten bedrage van een twaalfde gedeelte van het voorschot over het jaar 1926; 2o. dat de betaalbaarstelling van dit „voorlocpig voorschot^ zal geschieden per postgiro, indien althans het verlangen daar- is te kennen gegeven, of anders per post cheque; 3o. dat in de voorschotsopgaven ovei 1927 (model B) behooren te worden vermeld alle onderwijzers, die op 1 Januari 1927 aan de school waren verbonden, met ver melding achter ieders naam van den datum vaL indiensttreding aan de school; dat in de aanvegen om Rjjksvergoedïng over 1926 (model G) eveneens behooren te worden opgenomen alle onderwijzers, die in het jaar 1926 aan de school werkzaam waren, met vermelding van den datum van indiensttreding aan de school, waarop de aanvrage betrekking heeft; dat de voorschotsopgaven en de aan vragen om Rrjksvergoeding, welke niet volledig zjjn ingevuld, vertraging in de afdoening ondervinden. RFTLAME. in spieren en ledematen verdrijft men snel door Buisjes 75 40 en BIJ APOTH En DR0GI5TEM 5537 VOOR WOENSDAG 22 DECEMBER. Hilversum, 1050 M.: 12.00: Politieber 2 003.00: Kinderles Engelsch 3.00 4.00 Knipcursus door het modehuis De Leeuw van Rees 4.004 30; Half uurtje voor de huisvrouw 4.356.15: Concert door het H. D. O.-orkest. Soliste: Greta Sant- hage, sopraan; Egbert Veen a. d. vleugel 6.15—6.45: Lezing door dr. ir. M. L. v. d Schaaf, over: Iets over de bescherming van uitvindingen door octrooi (patent) in binnen- en buitenland 6.457.45' Ver- volgles en conversatieles Duitsch 7.45: Politieber. 10.00: Persber. 8.10; Chr. Omroep. Uitzending vanuit de Oude Kerk der Ev.-Luth. Gem. te Amsterdam. De hee- ren T. H. Haan. voorz. der vereeniging Dr. J G. Geelkerken, pred. der Ned. Geref. Kerk; dr. M. J. A. de Vrijer, pred. der Ned Herv. Kerk: dr P Slegenga Azn., pred der Ev. Luth. Kerk, De heer Jac. Bonset, orga nist. Catechisatiekoor „Toewijding", Amster dam. 1. Gem. zingen: Ps. 98 1 en 2; 2. Opening door den voorzitter; 3. Gebed; 4. Orgelspel „Van Himmel hoch da komm ich her", Bach; 5. Koorzang- Gez. 270 1, 3. 9; G Toespraak door dr. Geelkerken, over: Advent voor den enkeling; 7. Gem. zingen: Gez. 229 7/3; 8. Toespraak door dr. de Vrijer, over: Advent voor de Kerk; 9. Koor zang: Oud-Hol!Kerstlied „Nu zyt welle kome"; 10. Toespraak door dr. Stegenga Azn., over: Advent voor de wereld; 11. Or gelspel „Sterrenzang", Bonset; 12. Koor zang: Lied No. 24,3 verzen u. d. Luth. zang bundel; 13. Dankgebed: 14. Gem. zingen: Ps. 133 1 en 3; 15. Zegenbede; 16. Dank offer. Daventry. 1600 M. 11.20—1.20: Con cert door het Daventxy-kwartet en solisten (sopraan, piano, bariton) 1.202.20: Con cert van restaurant „Frascati" 3.20: Het Daventrykwartet en L. Seymour, contra alt 4.2O: Causerie: Walks through London Whitechapel 4.35: Orgelconcert van de hew Gallprv Kinema 5.35- Kinderuurtje 6 20: „Shock headed Peter", kinderstukje toet zang en muziek 7.10: Tuinbouw- Praatje 7.20- Weerber., nieuws Lezing- Humour 7.50: Muziek 8.00: Lezing: The spirit of pantomime 8.20- „Bethle hem". stuk in 3 scènes. 1. Een herders- tamp2. Een huis bij Bethlehem; 3. Een stal en kribbe in Bethlehem 9.20: Sonate in G-mol, Bach. W. Primrose, viool 9 35. Liederen van A. A. Milne door Dale Smith 9 50: Lezing; Companionable books- Kinglake's „Eothen" 10.05: vervolg Milne's liederen 10.20: Tijdsein, weer ber., nieuws 10.85: Programma in Araeri- kaansclie stijl. Imitatie van een Amerik. omroepstation 11.2012.20: Dansmuziek van Café de Paris. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11.20: Persber. en muziek. 12.502 10: OrkestconceTt 5.055.55; Concert Or kest en vocale solisten. 9.0510 20: Or kestconcert. Königswüsterhausen, 1300 M. 11.20 7 20: Lezingen en lessen 7.33: Uitzen ding van het programma van Breslau. Con cert, Orkest en vocale solisten. Brussel, 608,5 M. en Antwerpen, 265,5 M. 8.5010.50: Omroepers-wedstrijd en or kestconcert Hr. Richard, zang. Gemengd koor. Er spreken zes verschillende omroe pers, n.l. A, B, C, D, E en F. Hamburg, 394,7 M. 1,252.05: Kamer muziek 3.35: Concert (orgel, cello, so praan)5.206.10: Concert. Orkest uit Fleischers Stuben 7.2011.15; Kerstlie deren. Koor. Münster, 241,9 M. 12.501.50: Con cert. Westfaalsche harptrio 2.503 50: Zitherconcert 3.505.20: „Die Himmels- fahrt des kleinen Peter", sprookje 6.00 6.20: Gramofoonmuziek 7.508.50: Con cert. Lönsliederen voor sopraan 8.50 9.35: Jupitersymphonieën van Mozart 3 4010.05; Concert. Fétras-werk. RECLAME. Koordeinde 11 Lolden - Telef. 7C6 5547 IJMUIDEN. 21 Dec. 1926. VISGHPRIJZEN. 19 Tarbot per K.G. f2.40—2.10; 7 Griet per kist van 50 K.G. f 4725; 2928 Tongen per K.G. f2.20—1.45 21 Groote Schol per kist van 50 K.G. f 4034; 14 Middelschot per kist van 50 K.G. f45—42; 18 Zetschol per kist van 50 K.G. f4843; 189 Kleine Schol per kist van 50 K.G. f3313.50; 1 Schar ner kist van 50 K.G. f 20; 4 Tong schar per kist van 50 K.G. f 7042; 15 Rog gen per 20 stuks f 3214; 180 Vleeten per stuk f3.902.30; 61 Pieterman en Poon tjes per kist van 50 K.G. f 9.508; 14 Groo te Schelvisch per kist v. 50 K.G. f5029; 43 Middel Schelv. per kist v. 50 K.G. f35 21; 134 Kleinmiddel Schelv. per kist van 50 K.G. f2313; 196 kleine Schelv. per kist van 50 K.G. f 18—8; 19 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f6449; 363 Gullen per kist van 50 K.G. f 196.50; 18 Lengen per stuk f195—l.SÏÏ; .44 Heilbot per K.G. f 1.70— 1.10; 197 Wijling per kist van 50 K.G. f8.502.80330 Koolvisch per stuk f 1.90 —0.85. Er zijn 11 stoomtreilers binnengekomen. ALPHEN. Gemeenteraad. Een kwestie van schade loosstelling en strijd over de rooi lijn. Een tijdelijke kasgeldlee- ning. Hulp bij brand. Voorzitter is de burgemeester. Wethouder van Leeuwen is wegens on gesteldheid verhinderd ter vergadering aanwezig te zijn. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. Van Ged. Staten dezer provincie zijn eenige raadsbesluiten goedgekeurd terug ontvangen, terwij] dit college verder be richtte dat het de beslissing op de Raads besluiten tot verkoop van grond aan fa. v. d. Bijl en G. de Jeu, heeft verdaagd. B. en W .deelen mede dat tot voorzitter der commissie vaü bijstand voor de licht- bedrijven is aangewezen weth. Vlasman en voor die van het Grondbedrijf weth. v. Leeuwen, terwijl als plaatsvervangend voor zitter de burgemeester fungeert. Op een in een vorige zitting door den heer Bol naar voren gebrachte wensch, aangaande de lantaarns aan den Kort- steekterweg luidt het antwoord van B. en W. dat dienovereenkomstig lichtschermen zullen worden aangebracht. Ingekomen is van mr. Korver een schrij ven, waarin deze bericht dat hij zijn be noeming ais lid van de commissie van toe zicht op het M. O. aanneemt; en verder het proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger ligt voor de leden ter visie. Het eerste punt der agenda: Voorstel tot een partieele wijziging van het straten plan van de voormalige gemeente Ouds- hoorn wordt z h.s. aangenomen. Een voorstel van B. en W. om met de N.V. Bodegraafsche Waterleiding een nieu- wo overeenkomst aan te gaan tot weder- keerïge waterlevering ingeval van nood, wordt z.h.st. aangenomen. Aan de orde is een voorstel van B en W. om afwijzend te beschikken op het adres van het bestuuT der vereen, voor Chr. Gezondheids- en Vacantiekolonies in Nederland om een bijdrage uit de gemeen tekas voor de uitbreiding en inrichting van het koloniehuis „Zonneheuvel" te Seppe. Hoewel het doel der Vereeniging B. en yV. sympathiek is, kunnen zij den Raad toch niet adviseeren een bijdrage toe te kennen, en wel omdat door de gemeente reeds voor gelijk doel, n.l. bestrijding der tuberculose, een jaarlijksche subsidie van f 1500 verleend wordt aan de alhier ge vestigde Plaatselijke Vereeniging tot be strijding der tuberculose. Aldus besloten. Adres van het bestuur der vereen, tot stichting en instandhouding eener H.B.S. met 5-jarigen cursus te Woerden, houden de verzoek om een bijdrage in de kosten dier school over 1924 en 1925 respectieve lijk groot f 83.72 en f 98.43. Het advies van B. en W. dienaangaan de luidt: De gemeente is tot het betalen der ge vraagde bijdragen niet wettelijk verplicht. Alleen voor openbare inrichtingen voor middelbaar onderwijs, die van het Rijk uit gaan en voor van Rijkswege gesubsidieerde gemeentelijke inrichtingen, moet de ge meente volgens de wet een bijdrage ver- leenen. l Uit billijkheidsoverwegingèn is er naar de meening van B. en W. ook reden dat de gemeente in dit tekort bijdraagt. Zij vin den echter geen termen om daarvoor een anderen regel toe te passen dan dit, welke geldt voor de openbare instellingen, waar bij op de woongemeente verhaald kan wor den 50 pCt. van de netto-kosten per Leer ling. De raad kan zich hiermede vereenigen en het voorstel wordt z h.st. aangenomen. Een voorstel van B en W. tot aankoop van buiten de rooilijn gelegen strookjes grond aan de P.H.-straat van Th. A. Roze- 6traten en L. C. Jongenburger, wordt aan genomen met een voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het ver zoek van den heer B. Snel alhier om scha deloosstelling voor een 6trook grond die hij moet afstaan in verband met den ver bouw van een pand in de Hooftstraat ach ter de nieuw vastgestelde rooilijn is de heer Bergshoef het niet eens. Spr. vindt het zeer billijk dat de gemeente den grond tegen kostprijs had overgenomen, 't Lijkt hem nu nog een schappelijk aanbod; als de gemeente het zou moeten onteigenen eou het heel wat duurder te staan komen. „Dat ook daar straatverbreeding plaats •heeft is deze echter van zeer weinig waar de, omdat de verbetering slechts partieel \s", zeggen B. en W. Snel heeft er even min baat bij, want hij moet 2V& M. achter- uitbouwen en komt hij in een soort slopje te wonen. Spr is tegen het voorstel. Van dezelfde meening is de heer Velt- man; deze had gemeend, dat B. en W. een ander standpunt zouden innemen. Alle kwesties zijD niet gelijk en spr. wenscht elk geval afzonderlijk behandeld te heb ben en zal dan ook tegen het voorstel stemmen. Ook dé heer v. Dijk kan zich niet erg best met het voorstel vereenigen. Uit oog punt van koopmanschap is het wel heel oolijk van B en W. om te zeggen dat nu de grond is vrijgekomen, men er geen ver goeding voor wil geven, maar uit billijk heidsoogpunt is het alleszins te rechtvaar digen dat de belanghebbende een schade loosstelling ontvangt. Het is voor het al gemeen belang dat de straat daar breeder wordt en spr. zou daarom willen voorstellen dat B. en W. eenige deskundigen of een arbiter zouden benoemen, om deze geval len af te handelen en om zoo ja, de scha deloosstelling te bepalen De verschillende omstandigheden waarin de onderscheidene gevallen zich bevinden maken het noodza kelijk dat elk geval afzonderlijk wordt be handeld. Als de raad het voorstel aanneemt, zoo als het nu is accepteert zij het principe dat alle gevallen gelijk zijn en dat is, aldus spr. niet zoo. Een beperking in eigendomsrecht is niet een zekere ondergeschiktheid aan de over heid om bij de bepaling van eon rooilijn maar dadelijk gratis den grond af te staan daar behoort vergoeding voor gegeven te worden. Men kan de rooilijn nog wel 10 Meter verder vaststellen, dan zouden alle perceelen aan die zijde waardeloos wor den. Den heer Den Hertog komt het vreemd voor dat thans bij nagenoeg elke raads zitting kwesties behandeld worden, waar men bestrijding heeft inzake de rooilijn. Spr. meent dat er werkelijk wel iets i», dat niet in den haak is; er moet een op lossing gevonden worden en geeft daarom B. en W. in overweging een regeliDg t© treffen om hieraan een einde to maken. De heer Meijer heeft niet veel aan het betoog der vorige sprekers toe te voegen. Ook hij is tegen het voorstel. - Den voorzitter komt het vreemd voor dat nu de rooilijn, welke sinds 1919 is vastge steld, en waartegen tot nu toe hdégenaamd geen bezwaren zijn gemaakt, thans bestrij ding krijgt en om schadevergoeding wordt gevraagd. Het raadsbesluit is door Ged. St. goedgekeurd en sinds het genoemde jaar in werking gelreden en er is dienovereenkom stig naar gehandeld. Al meerder^ dergelijke terugbouwingen zijn geschied en steeds is men tot een goede oplossing gekomen. Nu is de vraag of de raad bereid is de grond die openkomt bij terugbouwen zal be talen. Waagt men zich op dit terrein dan zal dit tot consequenties leiden, die men niet kan overzien. We vinden het beginsel dat door ons steeds is gehuldigd om geen schade loosstelling te bepalen, overal bij andere ge meenten terug. Er is geen aanleiding om hiervan af te stappen. Willen we thans ver goeding geven doen we een slap op den weg, die we niet volgen moeten. We vergoe den dan het nadeel dat voortvloeit uit de bepaling van de rooilijn. Nu is het grond die we zullen vergoeden maar volgende ma len zal het wel wat anders kunnen zijn. Een andere aanleiding om op het adres afwijzend te beschikken is ook wel om geen scheeve verhouding te krijgen tot degenen die reed9 verbouwd hebben, doch wil ie raad verder hierop doorgaan dan komt het spr. beter voor dit besluit aan te houden, een regeling te treffen en dan eens onder oogen te zien tot welke consequenties hel kan lei den. De heer v. Dijk blijft op zijn standpunt van schadeloosstelling. De heer den Ouden is het hiermede niet eens. Als we vergoeding willen geven, moe ten alle bewoners door welk9 huizen de rooilijn loopt, schadeloos stellen. Niet alle gevallen zijn op één lijn te stellen. Zoo zal er b.v, een aanvraag tot verbouwing zij a van een huis dat 10 c.M. buiten de rooilijn staat. Met de verordening in de hand zou deze verbouwing geweigerd kunnen worden, doch zoo iets gaat niet aan. Echter in het onderhavige geval moet men op het stand punt blijven slaan. De heer Meijer komt tot de conclusie: Iemand heeft een goed onderhouden woon huis en wil dit tot winkelhuis ombouwen, maar mag dit niet doen omdat het huis over de rooilijn staat. Die persoon wordt in zijn belangen wel degelijk geschaad. De voorzitter: Juist, dat is een der conse quenties die het gevolg worden van de schadeloosstelling en zoo zijn er nog drie te noemen, 't Gaat niet om de f 70 die er mede gemoeid zijn, maar om het principe; we moeten hoogst voorzichtig hiermede zijn. De heer Bergshoef zegt als zijn bedoeling alleen een vergoeding te geven voor den grond, niet voor de schade in gebouwen. Het voorstel wordt nu in stemming ge bracht en met 104 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Veltman, v. Dijk, den Her tog en Bergshoef. Een voorstel tot wijziging van: a. de be grootingen voor 1926 van de Water- en Lichtbedrijven en b. die voor 1925 van het Grondbedrijf wordt z. h. s. goedgekeurd. Evenzoo een voorstel van B. en W. om goed te keuren de beschikbaarstelling van een verguld zilveren medaille ten behoeve van de gehouden pluimvee- en konijnen- tentoonstelling en daarvoor f 12.50 te ver- leenen. Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten tot het aangaan eener tijdelijke kas- geldleening A f 100.000 bij de Boerenleen bank legen een rente van 5 pet. 'ijaars. Een voorstel van B. en W. tot ruiling van grond aan en nabij de Dwarsstraat met de bouwvereeniging „Eensgezindheid" wordt goedgekeurd. Het voorstel tot verkoop van grond aan Hortensiastraat aan de bouwvereen. Volks belang wordt z. h. s. aangenomen. Deze ver koop omvat 565 M2. tegen den prijs van f 4 per M2. Eenzelfde voorstel lot verkoop wordt even eens aangenomen, 't Betreft hier 1340 M2. A f 6 per M2. aan de Zaalbergstraat en Dwarsstraat aan den heer P. H. v. Keeken q.q. en bestemd voor den bouw van ver schillende woonhuizen. Bij het voorstel van B. en W.om den heer ir. J. D. J. Waardenburg vast aan te stellen tol adjunct-gemeente-architect dezer ge meente verzoekt de heer Herngreen dit punt aan te houden tot na de geheime vergade ring. Hiertoe wordt besloten. Tot gemeente-werkman (doodgraver) wordt bij loting (de stemmen staakten bij herslem ming) benoemd H. J Bunt. De heer Koren wenscht de benoeming van een lid van hel algemeen armbestuur even eens na de geheime zitting le doen geschie den. De aftredende leden van de commissie van toezicht op het lager onderwijs, de heeren S. J. II. Breukel, P. Pasma, J. L. J. Gaillard, J. G. Baart en mevr. J. Wiertsema- Pnesler worden allen herbenoemd. Hierna geschied de benoeming van leden en plaatsvervangende leden van de stem- bureaux. Bij de rondvraag vraagt de heer den Her tog of bij het uitbreken van een brand, de nevengemeenle die in staat is spoediger den brand te bereiken dan de gemeente waartoe het perceel behoort, niet verplicht is, hulp le verleenen. De voorzitter antwoordt hierop dat met de omliggende gemeenten dergelijke overeenkomsten zijn aangegaan. Thans zijn wij nog in onderhandeling met de gemeente Koudekerk. De heer den Hertog doet het genoegen dat dergelijke maatregelen zijn getroffen. Niemand meer het woord verlangend sluit de voorzitter de vergadering en gaat de raad over in zitting met gesloten deuren. Na heropening van de openbare zitting werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. ir. J. D. J. Waardenburg vast aangeslerd tot adj.-gemeente-architect dezer gemeente, en vervolgens tot lid van het algemeen arm bestuur benoemd in de vacature van wijlen den heer J. Kerkhoven de heer P. Baane. BOSKOOP. Bij de gehouden controle voor de rij wielbelastingwet zijn een zevental rijwie len in beslag genomen, die voorzien waren van een ongeldig merk. Voor de personen geboren in 1908 zal van 1015 Januari 1927. gelegenheid ge geven worden zich aan te melden op het secretarie, alhier, voor de Militie. BODEGRAVEN. Tot ouderling der Geref. Kerk is we gens het bedanken van den heer A. C. Ver heul, gekozen uit een dubbeltal, bestaande uit de heeren M. Nagtegaal en P. G. den Broeder, de heer P. G. den Broeder. Tot diaken werd uit een dubbeltal bestaande uit de heeren W. de Koning en H. Wind- horst, gekozen de heer Windhorst. Zulks wegens het bedanken van den heer J. Zwa- neveld. Zaterdag deden een paar woonwagen- bewoonsters inkoopen in een groentenwin- kel in de Willemstraat. Door allerlei han dige trucs wisten zij erin te slagen den winkelier zeven gulden afhandig te maken. Met behulp van de gemeentepolitie kon hij echter nog in den loop van denzelfden dag zijn geld terugkrijgen. Oppassen is de bood schap met dergelijke klanten. Drie leden der A. R. raadsfractie, n.l. de heeren C. B. Batelaan. Baan Batelaan en J. Burggraaf hebben aan het bestuur hunner Kiesvereeniging bericht gezonden dat zij niet voor een herverkiezing bij de a.s. verkiezingen in aanmerking wenschen te komen. KATWIJK AAN ZEE. Gistermiddag was de vrouw van P. v. d. O.. Parlevlietslop 6, druk bezig aan de wasch, toen ze plotseling opgeschrikt werd door het gegil harer kinderen, die in huis waren. Het bleek, dat deze bezig wa ren geweest met lucifers, waardoor een begin van brand was ontstaan, die zich bij den feilen wind ernstig liet aanzien Met behulp der buren, die zich door het stuk slaan van eenige ruiten toegang verschaf ten, wist men erger te voorkomen, en dat men juist bijtijds ingreep, bleek wel hier uit. dat zelfs de kleertjes van een der kin deren reeds vlam geval hadden. Enkele meubelen, zooals een kinderstoel en een kast, waren reeds door het vuur aangetast. Door krachtig optreden der buren, die met man en macht water in het vuur wierpen, was men dit brandje spoedig meester. NOORDWIJK. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. In hotel „Centraal" vergaderdo gister avond V.V., onder leidiDg van den heer Adr. Dorsman. In zijn openingswoord zeido de voorzitter dat we niet kunnen roemen op een buitengewoon gunstig sei zoen. Er zijn niet zooveel gasten geweest dan anders. Spreker heeft echter moed dat deze toestand zich zal wijzigen door de waardevermeerdering van den franc. Hier mede was, zooals de secretaris geestig op merkte, de troonrede geëindigd. De notu len werden gelezen en ongewijzigd vast gesteld. Bij het punt ingekomen en uitge gane stukken werden een paar bedankjes voorgelezen. Een verzoek werd gericht aan de N.Z.H.T.M. om bij eventueele wijziging in de dienstregeling, dit aan V.V. te willen melden, daar anders reizigers e.a. met het berekenen hunner reizen fout uitkomen. Een schrijven van de Kon. Holl. Lloycl werd gelezen, waarin zij bekend maakt dat op haar schepen films vertoond wor den aan de passagiers. Zij geeft in over weging een film te laten vervaardigen van Noordwijk en die in bruikleen af te staan aan de Lloyd, die ze dan gratis Ln haar program op de schepen opneemt. Aan de directie der N.Z.H T M werd verzocht om na een uitvoering of concert te Leiden do laatste tram met meer wagens te laten loopen. Dit werd geschreven naar aanlei ding van de zeer volle tramwagens na der gelijke avonden Bij het adres aan den raad (allen reeds bekend) waarin gemeld wordt dat de sub sidie van f 450 tot f 200 is geslonken, brengt de heer P. F. van Santen hulde aan de vereenigingen die op de bres ge staan hebben tegen de Kurtaxe Spreker vraagt of de Raadsleden voldoende zijn ingelicht door V. V. omtrent de door haar aangevraagde subsidie; 6prekcr zelf ge looft, dat dit niet voldoende is gedaan. De voorzitter dankt voor de waardeerende woorden aan het adres van het bestuur. De voorzitter zegt, dat de raadsleden schriftelijk van het nut en de noodzake lijkheid van de aangevraagde subsidie op do hoogte zijn gesteld en vond dit vol doende. De begrooting met eindcijfers van f 1815 aan inkomsten en uitgaven, werd goedgekeurd. Besloten wordt om inplaats van 1350 kamerlijsten er nu 2000 te laten drukken, daar men verleden jaar heel zui nig moest zijn om niet te kort te komen. De begrooting van het informatiebureau werd vastgesteld met een eindbedrag van f 1185 Gevraagd wordt om het informatie bureau langer open te stellen De voor zitter antwoordt dat men dan het 6alaris van den beheerder zou moeten verhoogen. Er moet trouwens een grens zijn. Hierna komt in bespreking het voorstel- Zeebad, om het loon van den loopjongen van de begrooting te schrappen en nee bedrag per kaart, te betalen door deD be langhebbende, te verhoogen en de meer dere inkomsten hierdoor verkregen, aan te wenden als loon voor den loopjongen. Dit voorstel wordt na uitvoerige bespre king aangenomen. Het laatste punt van de agenda „uit loten van aandeelen informatiebureau", wordt van de agenda afgevoerd, daar de rekening 1926 nog niet is vastgesteld, waar door men niet weet hoeveel aandeelen uit geloot kunnen worden. Dit punt wordt op de agenda geplaatst van de eerstvolgende vergadering Na eenige huish. besprekingen sluit de voorzitter de vergadering. Zondagavond is op den Boeremburger- weg een auto, bestuurd door v. d. Z., uit Nocrdwijkerhout, geslipt en door een heg op het teelland van den heer v. d. M. ge reden. Met vereende krachten is de auto, welke niet werd beschadigd, weder op den weg gebracht Aan de heg en het teelland werd schade aangericht, welke zal worden vergoed. Door den heer D. is aangifte gedaan, dat van zijn onbewoonde villa een zinken pijp is ontvreemd. De politie stelt een on derzoek in. Zondagavond is door een persoon, wiens naam aan de politie bekend is, een brandende sigaret geworpen in de remkast van een tramwagen der N.Z.H.T.M., welke te 12.10 uur te Noordwijk aankomt. Het in de remkast aanwezige papier geraakte in brand. Het brandje is met eenige emmers water gebluscht Wjj zullen hopen, dat dezo baldadige niet vrij uit zal gaan. NOORDWIJKERHOUT. De bollendiefstal. De, door den rijksveldwachter Paquay, gevonden bloembollen, van diefstal afkom stig en in de duinen verstopt, zijn op last van de politie opgeplant op de bloemisterij „Twistduin". Eerst als de bollen van het voorjaar bloeien, kan d- eigenaar worden opgespoord.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9