No. 20483 DINSDAG 21 DECEMBER Anno 1926. STADSNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. Het voornaamste nieuws van lieden. LE1DSCH DAGBLAD PRIJS DCR ADVERTENTIEN: 30 Ct9. per regel. Hi] regelabonnenient belangrijk lageren prijs. Kleine AdverteDtiën, uitsluitend bil vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Cts.. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqus- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2 35 per week ƒ0 18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week«0.18 Franco per post I 2 35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HULDIGING VAN MEVR. DE GIJSELAAR. Donderdag a.s. zal mevr. De Gijselaar Viruly door een commissie, uit dames be staande, onder voorzitterschap van mevr. dr. Overvoorde, in den foyer van de Stadsgehoorzaal worden gehuldigd voor hetgeen zij tijdens het burgemeesterschap van haar echtgenoot in het belang van de gemeente gedaan heeft. Mevrouw De Gijselaar zal te drie uur met een rijtuig van haar woning gehaald en door het Comité ontvangen worden, waarna zij door de presidente zal worden toegesproken en haar vervolgens een hulde blijk worden aangeboden. De bijeenkomst zal een intiem karakter dragen, VER. „NEDERLANDSCH FABRIKAAT'. lenigen tijd geleden maakten wij melding van de plannen om hier ter stede een afdee- ling van bovengenoemde vereeniging op te richten in verband waarmede zich reeds onder voorzitterschap van den heer H. K. Pel een voorloopig bestuur vormde. In de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal had gisteravond de oprichtingsvergadering plaats, welke werd bijgewoond door een aantal genoodigden onder wie wij o. m. op merkten den voorzitter van de Kamer van Koophandel, den heer ten Cate Brouwer, af gevaardigden van den Ghristelijken Bestu renbond, den heer Baak, inspecteur bij het L. O, in de inspectie Leiden, den heer Men nes, directeur van den Markt- en Haven dienst, den heer Wijkmans. directeur van den Gem. Dienst van Sociale Zaken en andere belangstellenden. De heer Pel heette alle aanwezigen har telijk welkom inzonderheid mevr. Uilten- broekRosenthal, de plaatselijke vertegen woordigster yan het hoofdbestuur. Na zeer in het kort doel en werken der vereeniging geschetst te hebben, gaf spr. het woord aan den heer fi. F. R. Snoek, al gemeen secretaris-penningmeester der ver eeniging, die hierover nader in bijzonderhe den trad. De vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat aldus ving spr. aan bedoelt te zijn een strikt onpartijdig lichaam, dat beoogt alle man nen en vrouwen op te wekken tot het ge bruik van de Nederlandsche nijverheidspro ducten, mits deze althans in prijs en kwa- 'liteit kunnen wedijveren met het builen- landsche product. Maar al te dikwijls verkeert men in de meening, dat de Nederlandsche producten minderwaardig zijn en de Hollandsohe nij verheid van geenerlei beteekenis is. Ter lo genstraffing hiervan wijst spr. op de Neder landsche zuivel- en margarine-industrie, de chocolade- en cacaofabrieken, den scheeps bouw. de textielnijverheid, de brandkasten- industrie en de ontwikkeling van de elec- ironechniek hier te lande. Dat Nederland wel degelijk een industrieland is bleek o.m. ook uit een in 1920 gehouden telling, waar uit kwam vast te staan, dat de helft van de bedrijfsoefenaren in de industrie werkzaam was. De ontwikkeling van een eigen industrie as in de oorlogsjaren ook gebleken te zijn een groole factor voor een nationale econo mische onafhankelijkheid.zij is verder van grooten invloed op den belastingdruk en heeft een belangrijke vermindering van het bedrag dat jaarlijks aan werkloozensteun wordt besteed, tengevolge, zooals spr. met cijfers aantoont. Voor 1927 laat het zich aanzien, dat deze bedragen aanmerkelijk verhoogd zullen moe ien worden. De vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" is niet een lichaam, dat zich de eenzijdige bevordering van de belangen der industrieele kringen ten doeL stelt, doch een instelling, die de publieke opinie als zoude het buiten- 'landsch product aan het inheemsche supe rieur zijn wil bestrijden. Zij is evenmin een vereeniging, die den middenstand in haar belangen wil schadendat dit ook in mid denstandskringen wordt ingezien bewijst wel het feit, dat van dien kant steeds alle moge lijke medewerking wordt ondervonden. Om dit doel te bereiken is evenwel propa ganda noodig en daarop is dan ook het wer ken der vereeniging speciaal gericht. Propaganda wordt gevoerd door een uitge- breiden binnen- en buitenlandschen voor lichtingsdienst die uitnemend functioneert, het instituut de Nederlandsche Jaarbeurs, het houden van demonstratiedagen. het ver- toonen van industrieele films, waarvoor een eigen filmopnamedienst in het leven werd geroepen. Voorts nog door het vereenigings- orgaan en de instelling van het controle- werk, die ageert tegen het verspreiden van buitenlandsche producten in Nederland on der misleidende naam Helaas wordt het nut van dezen vorm van propaganda nog niet goed ingezien evenmin als van het arbeids bemiddelingsbureau waarvan zeer wei nig gebruik wordt gemaakt. Tenslotte deed spr. een krachtig beroep op allen om in hun omgeving gebruik van het inheemsche product te propageeren ais een economische noodzakelijkheid, doch Waarschuwde daarnaast tegen chauvinisme en ziekelijken voorkeur, (applaus), Van de gelegenheid om den heer Snoek vragen te stellen werd gebruik gemaakt door de heeren ten Cate Brouwer, wien het ver wonderde, dat de vereeniging in hapr pro gram van actie niet had opgenomen de be paling om bij de Nederlandsche regeering bij voortduring aan le dringen op bescher ming van de Hollandsohe industrie, welke hard noodig is en tevergeefs op zich laat wachlen, zooals debater uitvoerig betoogt; door mr. Romeyn, die niet bij de regeering, doch bij de machtige organisatie der Ver eeniging van Nederlandsche Fabrikanten steun wil zoeken, door mr. Mooij, die het bestaansrecht van een Leidsche afdeeling m twijfel trekt en vraagt, wat de zichtbare re sultaten van hel ijveren der vereeniging zijn geweest. De heer Valkenburg als- vertegenwoordi ger van de arbeidersklasse bepleit de wen- schelijkheid van stichting van een afdeeling, waardoor voorkomen zal worden, dat arbei ders bij economische slapte in het bedrijf onmiddellijk zijn aangewezen op overheids zorg of de algemeene liefdadigheid, terwijl ten slotte de heer Geytenbeek zeide meer dere propaganda verwacht te hebben door het vertoonen van industrieele films, zooals overal elders geschiedt. Nadat de heer Snoek allen debaters be antwoord had, deelde de heer Pel mede, dat in de tweede helft van Januari een film avond gegeven zal worden, terwijl daarna een vergadering zal worden uitgeschreven, waarop de definitieve bestuursverkiezing en de vaststelling van hel reglement zal plaats vinden. Met een woord van hartelijken dank tot den heer Snoek voor zijn rede en de aan wezigen voor hun belangstelling werd de bijeenkomst door den heer Pel gesloten. KERSTGEDACHTE EN OORLOGSGEDACHTE. Gisteravond werd in de Remonstrantsche kerk een godsdienstige samenkomst gehou den, belegd door de groep van godsdienstige voorgangers en gemeenteleden, tegen oor log en oorlogstoerusting, waarvoor als spre kers waren aangekondigd mr. dr. A. van der Flier, em. Hervormd predikant te 's-Gra venhage, met het onderwerp „Vrede op Aarde", ds F. Kuiper, doopsgezind predi kant te Amsterdam, die zou spreken over „In de menschen een welbehagen", en prof. dr. G. J. Heering, alhier, met als on derwerp: „Eere zij God in den Hooge". De samenkomst was zeer druk bezocht. Onder de aanwezigen merkten wij ook ds. Groot Enzerink, pred. der Ned. Her vormde gemeente alhier. De bijeenkomst werd, nadat orgelspel de stemming had ge bracht, met een zegebede geopend ioor mr. dr. Van der Flier, die daarna las Lucas 2 1 en vervolgens voorging in gebed, ter wijl daarna de gemeente zong: Gezang 229 1 (Lied 47 uit den Bundel van den Ned. Prot. Bond). Hierna ving spr. aan met de beteekenis van het Kerstfeest te schetsen en wees er op dat het niet toevallig was. dat deze samenkomst in de Kerstweek wordt gehou den. De groep „Kerk en Vrede" weet dat zij die tegen den oorlog zijn zich gaarne stellen onder het licht van de ster van Bethlehem. Het Kerstfeest spreekt van Vrede op Aarde. Het is de oproep, die tot alle menschen uiteaat. Er is geen grens voor dien oproep. Maar als wij onder den indruk van dit woord in de wereld rond zien. wat worden wij dan wreed ontnuch terd. Er is geen vrede. Is zelfs de geschie denis van dit Christusheid niet geschreven in bloed? Hebben wij no? niet kort geleden een oorlog gehad, zooals de wereld er nooit een gezien heeft. Maar is hier geen mis verstand? Christus is niet de sociale her vormer, niet de vredevorst alleen. Christus plaatst ons in de rechte verhouding tot God. Hij schenkt ons de vrede, omdat hij ons de zaligheid geeft. Maar niettemin heeft Christus ons ook iets te zeggen met betrek king tot den wereldvrede. Als de oorlog een ramp was alleen, een geesel Gods, die buiten de menschen om ging. o, wij zouden, zooals wij bij waters nood en stormen doen, het leed lenigen, de lijdenden helpen en ons er bij moeten neer leggen. Maar het is nog wat anders. Het is een verbreken van de zedelijke wereldorde doqr de menschen zelf. Zou Christus ons daar niet op wijzen als er gesproken wordt van vrede op aarde? Het gaat niet aan dien vrede te verplaatsen tot het eind der tijden. Er zijn er ook, die zeggen, de oorlog is slecht, maar wij kunnen er niets aan doen. Is Christus dan geen vredevorst? Is het niet een verkleinen van den invloed van Chris tus. die gezegd heeft: Zalig zijn de vrede- makers. Waar de geest van Christus heerscht zal men den twist niet willen be slechten met het zwaard en het kanon, maar door het recht. Eenmaal zal het zoo ver komen, spr. is daarvan innig overtuigd, en hij wil de orde-wereld mee helpen voor bereiden. Hierna zongen de aanwezigen Gezang 399 2. waarna ds. F. Kuiper sprak naar aanleiding van het slotwoord van den En gelenzang- In menschen een welbehagen. Is het niet wonderlijk, dat God welbe hagen kan hebben in onze zondige, zwakke menschen. zeide spr., en zijn leven en liefde ons wil schenken. Het woord komt tot ons als een verlossing. Want hebben wij wat God zoo wonderschoon heeft ge schapen niet bedorven, wat is er van het woord „broederschap" geworden? Eik mensch wil het middelpunt worden en wat hein daarin tegenhouden wil, tracht hij weg te doen. Zoo werd de wereld tot een hel gemaakt. En nu komt God doch weer tot ons met Zijn liefde en wil ons den Vrede geven. Nu bestaat helaas de moge lijkheid om Gods liefde niet te willen aan vaarden, wat ons leidt tot verstokkibg. En zoo berusten we in het z.g. onvermijdelijke. Wij kennen de zonde, maar zeggen: wat is er aan te doen. Wij verfoeien den oorlog, maar zeggen zuchtend dat de krijg^nver- mijdélijk is. A Men heeft in het begin Wi den oorlog een plan gevormd het Christelijk geweten van het Ned. volk tegen dén oorlog te doen getuigen. Er is niets van gekomen. Men wilde de blijdschap in Gods liefde niet aan vaarden. Dat is de verstokking. waarvan spr. sprak en die tot het verderf heeft ge voerd. Daar stelt spr. het Kerst-Evangelie te genover, wat de aanwezigen daarop beze gelden met het gemeenschappelijk gezang van Lied 299 5 uit den Bundel van den Ned. Prot. Bond. Als laatste spreker trad onze stadgenoot prof. Heering. als een Apostel voor den vrede op. Hij begon met mee te deelen, hoe in October 1924 een 15-tal predikanten en evenzoovele gemeenteleden zich tot den groep „Kerk en Vrede" hadden vereenigd. Thans, ruim twee jaar later, ziin het meer dan 100 voorgangers en een nog veel groo- ter aantal gemeenleleden. die zich aange sloten hebben: in 1925 volgde de Zwitser- sche groep met 100 voorgangers en dit jaar waren het meer dan 100 Engelsche predi kanten. die een beginselverklaring -stel den overeenkomende met die van de Fol- landsche groep. In Duitechland vormt zich thans een groep van geestelijke voorgangers ook van Katholieken huize en in Zweden en Denemarken bereidt men Z'ch tot deze vredesaclie voor. Zoo dringt de vredesge- dachte het verzet tegen oorlog en oorlogs voorbereiding naar Christelijk heginsel door. Volgens Oud-TestamenHsche ODvatting was God een oorlogsgod. Als men streed tegen zijn vijanden streed men tegelijk tegen hun God. Toen was de oorlog van godsdienst'? standpunt te verdedigen. S«nds wij door Christus God hebben leeren ken nen als ons aller Hco;»lschen Vader is oorlog niet meer te verdedigen, niet meer toelaatbaar, wat spr. op treffende wijze il lustreerde door zijn hoorders met den die pen zin van het „Onze Vader" te door dringen. Hij citeerde Erasmus om aan te toonen hoe oudtijds de enkeling dit besefte en den oorlog bestreed. Thans ziin h"t steeds aan groeiende groepen, die dit voelen en voor vrede getuigen en zoo zal eindelijk het volksgeweten in vollen omvang het doen. Fr leeft in ieder'mensch nog iets van het dier en als er oorlog komt en de kooi der beschaving zich opent dan breekt het dier los. Dat moet verhinderd worden. Prof. Bavinck. door zijn geestverwanten in dit opzicht niet gewaardeerd heeft er eens. op gewezen, dat terwijl wij den laat- sten oorlog vergeten, er een gifgasschool is opgericht en gifgas-officieren worden op?e- leid Zoo wordt, terwijl vergeten worden de gruwelen van den oorlog een nieuwe oorlog voorbereid. Men verwijst ons naar den Volkenbond, zeide spr., zeker, daarmede ziin wij het eens Maar wij willen den Volkenhond steun geven door een volksgetuigenis tegen den oorlog en voor de ontwapening En wie zal daarvoor beter getuigen dan de kerk. Men zegce niet. dat wij met Christus niet in de politiek mogen gaan. Met zijn over leden vriend Roessingh zegt spr. dat wij het met God kunnen wagen op alle terreinen des levens. Een Christendom, dat het niet wagen durft met God tegen, het kwaad der wereld is Christus onwaardig. Spr. besloot zijn woord met zijn gehoor op te wekken om het Kerstfeest niet in te gaan zonder een protest tegen den oorlog en oorlogsvoorbereiding. De bijeenkomst werd ,met gezang en dankgebed gesloten Aan den' uilgang was gelegenheid zich bij de groep „Kerk en Vrede" aan te sluiten,-waarvan velen ge bruik maakten. ZWEMCLUB „DE ZIJL". In de Graanbeurs is gisteravónd een feest avond gehouden voor donateurs en leden van de Zwemvereeniging „De Zijl". De zaal was tot in alle hoeken bezet, loen de voor zitter der vereeniging, de heer v. d. MarK, het openingswoord sprak .waarin hij allen verwelkomde, in het bijzonder eenige be stuursleden van de Leidsche Zwemclub. Spr. bracht dank aan de gevers en geefsters van prijzen voor de tombola en betuigde zijn spijt over het gaan van burgemeester De Gijselaar, die veel voor de zwemsport ge voelde. De feestavond werd ingezet met een bloe menmeisjesduet, waarna eenige tooneel- stukjes werden opgevoerd, die geestig als zij werden voorgedragen buitengewoon in de smaak vielen. Den geheelen avond heerschle in de zaal een prpltige. amicale sfeer en eerst laat 'n den nacht gingen de feestgasten huiswaarts. Onze stadgenoot prof. Van Vollen hoven, die eenige maanden geleden voor arbitrale aangelegenheden naar Zuid Afrika vertrok, is heden weder in ons land terug gekeerd. Bij Kon. Besluit zijn benoemd tot reserve- tweede-luitenant bij het 4de regi ment de vaandrigs P. A. M. G. Mignot, J. Hulsbos, S. H. Krabshuis, J. H. P. ter Spi'i, F. N. Maas. A. J. N .Tiggelman, P. F. Sijt- hof. N. van Ginkel, T. M. B. de Vries. J. F. Gusell, G van der Weijden, A. Fryda, allen van het korjrs en bij het 6e reg. veldart. de kornetten H. A. van Gelder, jhr J. de Jonge, P .de Boer, C. M. Seret, K. H. Labohm, F. G. de Wilde, allen van het korps. In Zomerzorg gaf gisteravond mevr. Joh. PetitKeuls een openbare las met haar leerlingen. Verscheidene ouders en belang stellenden waren aanwezig, zoodat de zaal goed gevuld was toen de leerares een harte lijk woord van welkom sprak. En er is mee geleefd met de aardige prestaties der leer lingen, groot en klein, die successievelijk in solo's of in klasse van hun kunnen op zang- of pianogebied getuigenis aflegden, met meer of minder vrijmoedigheid en met meer of minder succes, dank zij een tikje Bühner- fieber of zoo. Er bleek tevens van een pret tige verstandhouding van leerares en leer lingen. Tot slot werd geheel met eigen krachten een opvoering gegeven van het bekende aar dige muzikaal sprookje „Prins Edelhart", waar naar met zeer veel genoegen is geluis terd. Herhaaldelijk daverde hel applaus door de zaal. 't Was een goede avond voor de leeraresI Na afloop was er nog gelegenheid tot dansen. Voor de vierde maal heeft het „Ver eenigd Rolterdamsch-Hofstad-Tooneel" gis teravond in den Leidschen Schouwburg „De Spooklrein" over het voetlicht gebracht, en ook nu weer was de belangstelling bevredi gend. Natuurlijk heeft men genoten en ook wel eenigszins „gegriezeld" bij de verlooning van het aardige blijspel dat zoo uitstekend wordt gespeeld. Het was opnieuw een prettige avond. De jaarlijksche ledenvergadering der Federatie van Diaconieën in de Ned.-Herv. Kerk wordt 5 Januari hier ter stede gehou den. Deze federatie zal in het voorjaar een handboek doen verschijnen voor diakenen der Ned.-Herv. Kerk als vraagbaak en gids, bevattende o.a. allerlei gegevens, formulie ren, requesten, zooals geregeld noodig zijn. De bekende „The American Lunch room", Steenstraat 55, van de firma H. M. Biesiot, heeft in haar drukke zaak weder een zeer belangrijke verandering aange bracht. Zij heeft nu de beschikking over een aparte zaal voor vergaderingen, parijen, enz. Deze gelegenheid heeft zij verkregen door het aanbrengen van een z.g. spiegel wand, welke echter geheel weggeschoven kan worden achter het behang. Wanneer de zaal niet gebruikt wordt is de spiegel wand derhalve gansch onzichtbaar en neemt de lunchroom weder de geheele op pervlakte in beslag, wat in drukke uren wel noodig is. Het zaaltje, dat op deze wijze afgesloten kan worden, ziet er zeer confortabel uit. Er is een tooneeltje aangebracht, een kleed kamertje en andere gerieven, zoodat het zich voor verschillende doeleinden leent. In het perceel Doezaslraat 28, waarin eertijds het electrotechnisch bureau van den heer van Dis gevestigd was, is dezer dagen door den heer H. H. Noordeloos Jr. een. heerenkapsalon annex parfumeriewinkel ge opend, welke door het keurig uiterlijk aan zien en hypermoderne inrichting- zeer de aandacht trekt en de winkelstand in deze straat tot sieraad strekt. De verbouwing werd uitgevoerd onder leiding van den aan nemer Rosdorf. De salon voldoet in alle opzichten aan de eischen, welke in dezen tijd aan een modern1 kappersbedrijf gesteld mogen worden en munt uit door 6maakvol- len eenvoud naast artistieke uitvoering Ook hel winkelintérieur is in dezen stijl gehou den, waardoor de beide appartementen een keurig geheel vormen. Wij vestigen de aandacht op een ad vertentie in dit Blad, waarin wordt gewezen op de mogelijkheid om ter gelegenheid van de Kerstdagen per autobus goedkoop naar Arnhem en Nijmegen te reizen. f NOORDWIJK AAN ZEE. De brulboei, die anders voor IJmuiden ligt is gisteravond losgeraakt en 7 K.M. be noorden ons dorp aangespoeld. De heeren J. Plug Czn. en W. L. de Witt hebben, na bij periodieke aftreding herkozen te zijn, bedankt resp. als ouder ling en diaken van de Ned. Herv. Kerk alhier. De collecte voor het Kerstfeest der Zondagsscholen der Herv. Gem. heeft op gebracht f85. OEGSTGEEST. Een klacht over de lichtvoorziening. De vorige maand is een ernstige klacht ingediend bjj de directie der Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden, door een 6-tal aangeslotenen op de bovengrondsche elec- trische leiding in de De Kempenaerstraat en den Tenveewèg, met het verzoek om ten spoedigste afdoende maatregelen te wil- BINNENLAND. Het afscheid van burgemeester De Gij'selaar van den Leidschen Raad. De algemeene vergadering van Bloembol- lencultüur te Haarlem. Het ontwapeningsvoorstel der S. D. A. P. BUITENLAND. Een rede van Stresemann te Hamburg. Een redevoering van den Pans. De einduitslag der Hongaarsche verkie zingen. Een ernstige aardbeving in Zuid-Amerika. ten nemen, zoodat hun electriciteitsvoorzie- ning aan normaal te stellen eischen zal volaoen. Der. laatsten tijd werden meermalen klach ten ingediend, doch zij bleven zonder gun stig resultaat. In genoemd schrijven worden dö ver schillende bezwaren genoemd, o.a.: le. Niet constante sterkte van t>evo3r. 2e. Onvoldoend vermogen van de leiding, blakend uit flikkeren van het licht, tot soms geheel dooven, wanneer op diezelfde leiding aangesloten bedrijven, van motoren vo< rzien, in werking zijn. 3e. Niet constant licht bij wind. 4e. Absolute onmogelijkheid van gebruik van z.g. plaatstroom-apparaten, in gebruik bij radio-toestellen; bij gebruik van Phillps- sti oomapparaat in 't geheel niet; bij enkele andere, eerst na aanzienlijke wijzigingen en toevoegingen. Waar in den oorlogstijd deze leiding als noodvoorziening aangelegd is, meenem zij, dat nu de economische toestand weder als nor maal te beschouwen is, er geen reden be staat, om langer dezan staat te bestendigen, integendeel, dat er alle reden is om deze bovengrondsche leiding door den normaal gebruikelrjken kabel te vervangen. Als antwoord van de Stedelijke Licht fabrieken is bericht, dat hierin dezer dagen zaï worden voorzien. Nu is de vorige week een nieuwe aan sluiting gemaakt aan het einde dez^r straal» aan den Warmonderweg vanaf den xider- gronuschen kabel naar de bovenleiding, maar of dit de „voorziening" is, is onbekend, doch zoo ja, dan zal er zeker vooreerst wel niets komen van een geheel ondergroodschen kabel. Verlangend wordt dan ook naar ver betering uitgezien. i Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Johannes, Z. v. C. J. Hoe ^mans en M. P. van der Ham. Overleden: S. G. C. Bouthoorn, 46 j., echtge. G. N. van den Ameele. Nabij Endegeest zakte het rechterwiel van een met eenige zakken aardappelen geladen hittenwagen van N. Glasbergem, uit Rijnsburg, in elkander, waardodr de inhoud op deu straatweg terecht kwam. Beide inzittende jongens kwamen er met den schrik af, alsook het paard, dat direct tot stilstand kwam. De juist passeerende auto van den ge meentedienst van Rijnsburg heeft het ge broken stelletje medegenomen, ter .vijl een der jongens met den hit huiswaarts toog. SASSEN HEIM. Raadsagenda. De raad vergadert Woensdag 22 Decem ber des namiddags 7 uur, ter behandeling van: 1. Ingekomen stukken. 2. Herstemming uitschrijving prijsvraag Gemeentehuis. 3. Vaststelling begrootingen Gemeente en Bedrijven. 4. Wijziging aandeel in de kosten, wegne ming krommingen Teylingerlaan. 5. Comptabiliteit 1926. 6. Adressen voetbalclubs inzake gebruik „Sporthoff". Nu de gemeente is begonnen met de wegverbreeding in het Westelijk deel van ons dorp, worden door enkele particulieren de hekken der tuintjes achteruit gezet en heeft het Rijk de brug aan de Oude Poort onder handen genomen. WARMOND. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente zal Woensdag a.s. des voormiddags 10 uur e5n openbare ver gadering houden ter behandeling der vol gende punten. I. Vaststelling bedrag art. 101 L. O. wet 1920. II. Benoeming leden Commissie tot wering van schoolverzuim. 3. Benoeming leden Commissie plaatselijk schooltoezicht

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1