AGENDA. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. Gemeenteraad van Leiden. Maandag. 1 Prediker": Kerstfeestviering Stadsevan gelisatie. 8 uur. Remonstr. Kerk (Hoogl. Kerkgracht): Godsdienstige samenkomst Sprekers de hee- ren van der Flier, Kuiper en Heering. 8 uur nam. Schouwburg: N.V. Ver. Rotterd-Hofstad- tooneel. „De Spooktrein". 81/» uur. Zomerzorg: Openb les en Operette-op voering leerlingen mevr. Joh. Petit—Keuls. 7Vè uur. Dinsdag. l'Union (Uilvoering Geh. Onth. Koor. „Zang en Strijd". 8 uur. Wijkgebouw Langeslraat 6769: Kerst- wijd1 ng. Hafnegen nam. Leiderdorp (zaal Kompier): Ver gadering IJsclub LeiderdorpZooterwoude. Kwart voor acht. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zaterdag 25 Dec. (lsten Kerstdag) waargenomen door de apotheek van den heer G. B. Duyster, Nieuwe-Rijn 18, telefoon 523. Zondag 26 Dec. (2e Kerstdag) neemt waar de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807, Het is het H. B. onverklaarbaar, waarom in den gemeenteraad van Haarlem de stem ming tot uiting is gekomen over de vragen, door het H. B. lot dien raad gericht. Immers door zijn antwoord zelf heeft de raad het meest overtuigend bewijs geleverd van de noodzakelijkheid die er bestond om die vragen te stellen. Het antwoord van het Haarlemsche ge meentebestuur maakt nadere overweging noodzakelijk van het door het H. B. in de vorige vergadering aanhangig gemaakte voorstel. Met den meeslen spoed zal worden na gegaan of dit voorstel gehandhaafd kan worden of dat wijziging wenschelijk is. Het is het II. B., dat het antwoord van het gemeentebestuur van Haarlem juist he denmorgen ontvangen heeft uit den aard der zaak niet mogelijk reeds heden eenige verdere mededeeling daarover te doen. Het hoopt echter zóó spoedig met de voorberei ding van een eventueel te wijzigen voorstel gereed te zijn, dat nog in Januari a.s. een buitengewone algemeene vergadering zal kunnen worden gehouden, teneinde daar over een besluit te nemen. Deze mededeeling werd door de vergade ring voor kennisgeving aangenomen. Daarna is de begrooting over 1927, welke sluit met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f36.350, nadat ook hierbij eenige discussie was gevoerd over het aan den secretaris-penningmeester toe te ken nen salaris, goedgekeurd. Na rondvraag werd daarop de vergadering gesloten. DUITSCHLAND. De Dnitsche crisis Dreigende nitslniting. Hindenburg heeft Zaterdag eerst den fractieleider der Volkspartij, dr. Scholz, ontvangen voor een bespreking. Later ont ving br) de leiders der groote partijen, den Rijksdagafgevaardigde Hermann Müller voor de sociaal-democraten, van Guerard voor het Centrum en Graaf Westarp voor de Duitsch-nationalen. De besprekingen zijn voorloopig slechts van informatorisehen aard Van welingelichte zijde wordt medegedeeld dat er geen opdracht zal worden verleend tot vorming van een Kabinet. Het is niet aan te nemen, dat zg nog vóór de Keist- vacaiitie zal worden verleend. De Rgks-pre- sident zal veeleer wachten, opdat de ont stemming, die een gevolg is van de ont- v/ikkeling van den toestand, den tijd zou hebben om plaats te maken voor een rus- tigej en zakelijker beoordeeling van den toestand. Due jaar achter elkaar valt thans het Kerstfeest met een Kabinetscrisis en tel ken» is een nieuw Kabinet weder in Januari aan het bewind gekomen. Het tweede Kabinet Marx nam op 10 December 1924 ontslag en eerst 15 Januari 1925 werd het eerste Kabinet Luther gevormd. Dit leefde tot 5 December van netzelfde jaar. Het tweede Kabinet Luther werd 20 Ja nuari 1926 benoemd. Nu is het derde Kabinet Marx ten val gebracht en zal bet wel midden Januari worden vooraleer de nieuwe lijst van Ministers in het Staatsblad verschijnt De Duitsche schoenindustrie wordt door een algemeene uitsluiting bedreigd; de fa brikanten hebben gesloten wegens lounge- schillen alle arbeiders op pim. 8 Januari af te danken. FRANKRIJK. De militaire organisatie. De Kaïr-u* heeft een motie aangenomen, die de regeering verzoekt ais voorberei dende maatregelen, met het oog op de militaire reorganisatie, te bepalen de inlij ving der recruten met 21 jaar en de be perking van den dienst tot 1 jaar, van Mei 1927 af. opdat de reorganisatie van 1929 af zou kunnen worden toegepast De minister van oorlog nam deze motie aan met voorbehoud omtrent den datum van 1927. Daarop is de Kamer op reces gegaan. DENEMARKEN. De nienwe regeering voor het uien we narlement In de openingszitting van het nieuwe Folketing heeft de Deenscbe premier Mad- n Magdal de regeeringsverklaring voor gelezen* Hij legde er den nadruk op, dat de re geering het als haar voornaamste taak beschouwt een einde te maken aan de thans heerschende crisis en werkeloosheid. De regeering zal streven naar een ver mindering der staats- en gemeentelijke uitgaven, terwijl getracht zal worden de andere lasten der handeldrijvenden te ver zachten. De regeering zal derhalve een ge- heele serie uitgavenposten, welke tijdens den oorlog en in de inflatieperiode werden gevoteerd, herzien. De regeering zal het handelsleven steünen en trachten de ex porten te vergrooten door het toepassen van betere technische middelen en waar dit noodig zal blijken tevens wetsontwer pen indienen tot bescherming van de per soonlijke handelsrechten de vrijheid van den arbeid. De regeering zal zoo spoedig mogelijk trachten te voorzien in een definitieve overeenkomst betreffende de Landmans- bank. De regeering zal indien noodig te vens gebruik maken van buitenlandsche credieten teneinde tegemoet te komen aan de credietbehoeften. Amendementen op de bestaande belastingwetgeving zullen zoo spoedig mogelijk worden ingediend, ten einde het sparen te bevorderen. Hoowel de regeering gevormd is uit de vertegenwoor digers van een enkele partij hoopt zij dat haar program niet beschouwd zal worden als een partijprogram, doch hoofdzakelijk als een absoluut economisch program. LITHAUEN. De nieuwe regeering nog onzeker. Staatspresident Grinius heeft zijn ambt neergelegd. In een buitengewone zitting van den Lithauschen Landdag werd Antanas Smetona met alle 38 stemmen tot president der republiek gekozen; alle 45 linksche afgevaardigden waren afwez'g. Smetona werd onmiddellijk beëedigd. SMETONA. Prof. Woldemaras heeft een kabinet ge- vorm^ waarin hg zelf buitenlandsche zaken nam. De correspondent van de „Voeslsche Zeitung" te Riga deelt mede, dat eesi aan tal regimenten zich nog niet voor de nieuwe regeermg heeft verklaard'. Mariam pol zou het centrum van verzet tegen het nieuwe regime zip. Te Mariampol bevinden zich de vroegere minister van binnenland- sche zaken en de minister van oorlog, die in den nacht van de omwenteling er in geslaagd rijn uit Kowno te vluchten. Zij concemtreeren te Mariampol alle regerings getrouwe troepen en het verluidt, dat ze voornemens zgn een militaire actie tegen Kowno te beginnen. Opgehelderd is de toestand allesbehalve. RUSLAND. Cook's ziekte. De Moskousche correspondent van de „Daily Express" meldt, dat Cook Donder dagavond uit het Kremlin-hospitaal naar zijn hotel is teruggekeerd en in het begin van deze week naar Londen zal terug- keeren. De directeur van het hospitaal heeft verklaard, dat hij aan de maag lijdt, dat hij totaal overspannen is en dat hij ten minste drie maanden rust zal moeten nemen. VEREENIGDE STATEN. Coolidge tegen verdere bewapening. Senator Butler, voorzitter van de vloot- commissie, heeft een wetsvoorstel inge diend om 10 lichte verkenningskrmsers te bouwen tot een totaal bedrag van 105 mil- lioen dollar. Dit bedrag 6luit de kosten voor bepantsering en uitrusting niet in- Elk der nieuwe schepen zou een water verplaatsing hebben van 10.000 ton, het geen het maximum is, dat door het verdrag van Washington toegelaten is. Een eigen aardigheid van het voorstel is dat „voor het geval dat er een internationale confe rentie bijeengeroepen wordt voor de be perking der bewapening, de president ge machtigd is om den aanbouw geheel of ten deele 6top te zetten." Ondanks de belangrijke pleidooien van verscheidene leger- en vloot-overheden ten gunste van ruimer fondsen, druk Coolidge in een gepubliceerden brief echter de mee ning uit, dat de begrootingscijfers, die aan het Congres zijn voorgelegd, ten volle be antwoorden aan f1e behoeften van leger en vloot. CHINA. Een Engeltche démarche. De Engelsche zaakgelastigde heeft aam de vergadering van de gezanten der diver se mogendheden een document medege deeld over de algemeene politiek tegen over China Men verneemt, dat het docu ment een voorstel bevat van liberalen aard en zeer vérgaande strekking. Verdere bijzonderheden zaJ men voor eerst wel niet vernemen. De Engelsche gezant zal na Nieuwjaar de besprekingen met de regeering te Kan ton voortzetten, die een goed verloop hee- ten te hebben. JAPAN. De Mikado. Het officieele overlijdensbericht van den Mikado schijnt voorbarig te zijn geweest. Gestorven ie hij nog niet, al is hij ster vende. Verscheiden personen hebben gepoogd zelfmoord te plegen om den keizer. Onder die personen is ook een van de verpleeg sters van den stervende. De meeste plaat-sen van vermaak en ontspanning zijn gesloten. De tempels zijn vol lieden die nog bidden voor het herstel van den vorst. DE FRANSCHE SOCIALISTEN. PARIJS, 19 Dec. (Belg. Tel. Ag.). De per manente administratieve plenaire commis sie der socialistische partij hoorde Paul Boncour over zijn arbeid te Genève en be sloot hem in het vervolg steeds voor en na iedere volkenbondszitting te hooren. Als da tum voor het aanstaande nationale congres te Lyon werd 17 April bepaald. Aan de exe cutieven der Internationale zal worden ver zocht van nabij de verklaringen van Schei- demann in den Rijksdag betreflende de Rus- sisch-Duitsche bewapening te onderzoeken. Ook zal de executieven hebben te onder zoeken de kwesties, welke op de dagorder van den Volkenbond zijn gebracht, opdat rcchtstreeksche instructies kunnen worden gegeven aan de socialistische gedelegeerden, overeenkomstig de besluiten van Enrich. EEN NIEUW COMPLOT TEGEN PRIMO DE RIVERA. PARIJS, 20 Dec. (V. D.). Uit Bordeaux wordt aan de Parijsche editie van de „Chi cago Tribune" gemeld, dat de Spaansche po- litie Zaterdag te Santander een communis- tisch complot tegen Primo de Rivera ontdekt heelt De leider van het complot, die in dienst is van de veiligheidspolitie, is uit zijn ambt ontslagen. AMERIKA EN EUROPA. NEW-YORK, 20 Dec. (Havas). Veertig professoren van de universiteit te Columbia, hebben een manifest gepubliceerd, waarin zij willen aantoonen, dat de Ver. Staten zich geen voldoende rekenschap geven van de plannen, die in Europa worden aangewend om te komen tot een duurzamen vrede Zij dringen er op aan, dat de Ver. Staten hun houding wijzigen ten opzichte van Europa's schulden en een internationale conferentie bijeenroepen, om opnieuw de vraagstukken van oorlogsschulden, herstelbetalingen en de kwesties op politiek-, handels- en econo misch gebied te bespreken, zonder te raken aan het plan-Dawes AARDBEVING TE LISSABON. LISSABON, 20 Dec. (V. DA. Zaterdag en Zondag werden te Lissabon drie aardschok ken gevoeld. De aardschok, die Zaterdag middag werd waargenomen, duurde tien seconden. De bezoekers van theaters en calé's vluchtten. Er vielen geen slachtoffers ofschoon een schoorsteen geheel instortte en de voorgevel van het Centraal Spoorwegsta tion van den top tot aan den grond spleet. Voorts hoorde men nog luide ondergrond- sche geluiden, terwijl de rivier de Taag ge heel in beroering gebracht werd. Bij den laatsten schok op Zondagmorgen kwamen groote hoeveelheden visch aan de opper vlakte der rivier drijven. STADSNIEUWS. ACADEMISCHE EXAMENS. Abusievelijk zijn door ons niet vermeld als zijnde geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde de heeren C. Kleipool en J. D. Koch, beide Den Haag, en J. \V. Touw (cum laude), Leiden. Heden bezochten de leerlingen 5de klasse van de school van het genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix" te Amster dam het Paleis, Rijks en Stedelijk Museum, onder leiding van den heer H. van Baten burg. BEGRAFENIS MR. H. C. DRESS$LHUYS. Zooals gemeld heeft heden de begrafenis plaats te Culemborg van het stoffelijk over schot van mr. II. C.. Dresselhuys. Ten 9 ure had de overbrenging plaats per auto vanaf het sterfhuis aan de Stadhou derslaan te 's Gravenhage. Voor de lijkauto uit reed een auto met bloemen en kransen. Ruim 40 bloemstukken waren gezonden. Vele belangstellenden volgden in particu liere auto's de rouwauto. Van de Chr. Hist. Tweede Kamerfractie waren tegenwoordig de heeren mr. Schokking en Baron van Boelzelaer van Dubbeldam. Aan de groeve werd het woord gevoerd door het Tweede Kamerlid mr. J. Th. Boon namens den Vrijheidsbond. Spr. herinnerde aan de oprichting van den Vrijheidsbond waarbij Dresselhuys als voor zitter werd aangewezen, terwijl hij na kor ten tijd geëerd werd als de beste der besten. Zijn leiderschap kwam in een moeilijken tijd. moeilijk voor ons land en moeilijk voor de liberalen, die door de invoering vaD de evenredige vertegenwoordiging en van het algemeen kiesrecht sterk aan invloed heb ben ingeboet. Zijn vertrouwen op de verheffing van het individu door geestelijke beïnvloeding ten goede, door aankweeking van zelfstandige kracht, was echter zoo groot dat hij ruste loos arbeidde ter verbreiding van de liberale gedachte, waarvan zijn leven doortrokken was. Hij was een man van het recht en van den vrede. Reeds in oorlogstijd legde hij de kiemen van een vredesorganisatie. Een groot deel van zijn werkzaam leven gaf hij aan de gedachte recht boven macht in het verkeer tusschen de volken, recht boven macht ook voor de zonen van één volk tegenover den vernietigenden ontwrichlenden klassenstrijd plaatste hij de opbouwende gedachte van nationale samenwerking. Zijn warm voelende inborst ging uit naar alles, wat hulpbehoevend was. Het gemeen schapsgevoel woog hem boven persoonlijk belang. Het ethische welzijn der bevolking had zijn gehcele hart. Hij ontzag zich nim mer en als wij bij zijn graf staan gevoelen wij de moedelooze zekerheid, dat hij onver vangbaar is. Wat wij doen kunnen, neen. wat wij doen moeten, wat wij aan zijn na gedachtenis verplicht zijn, dat is elkander in dit uur beloven, dat wij hem volgen zul len in zijn voorbeeld, dat wij in innige saamhoorigheid zullen voortarbeiden aan zijn levenswerk, de verbreiding der libe rale gedachte. Daardoor zullen wij zijn na gedachtenis op gepaste wijze eeren, aldus besloot spr. Hierna voerde nog namens de liberale fractie in de Tweede Kamer dr. A. van Gijn het woord. Do heer Van Ggn zeide, dat de Liberale fractie der Tweede Kamer verslagen staat bg de laatste rustplaats van haar leider. Reeds zgn tijdelijke afwezigheid werd door allen zoo pijnlijk gevoeld, dat aan de mo gelijkheid van zijn duurzaam ontbreken in ons midden niet kon worden gedacht. Helaas wg moeten nu de pyn met de werkelijk heid aanvaarden. Het verlies is duurzaam geworden. De herinnering echter is voor ons allen zeer waardevol. Zijn werkkracht was one, dank zg zijn onbegrensde welwil lendheid, een grooten steun. Intens te leven voer zijn werk was voor hem een behoefte Het was geen gemakkelijke taak leider te zijn van de Liberale fractie. Doch hg heeft deze taak voortreffelijk vervuld en tevens op de alleraangenaamste wgze. Hij hield de teugels vast, maar liet geen teugels voelen. Dresselhuis was geen luchthartig optimist» maar §en man, die geen oogenblik den moed liet zakken, die altijd nog een uitweg wist te vinden. Spr. durft te verzekeren, dat Dresselhuys is heengegaan in de vaste overtuiging, dat eerlang de tijd weer zal komen, waarin de Liberale beginselen weer meer dan thans, naast de onuitgesproken erkenning, die zij steeds bleven vinden in nagenoeg het gan- sche beleid van opeenvolgende regeeringen, ook openlijk erkenning zouden vinden als de hechte grondslagen van krachtige partij formaties. Wij aldus spr. gelooven geheel met hem en wij betreuren het diep, dat hij dien beteren tijd niet meer zal mogen zien. Onze dankbaarheid voor wat zij van Dresselhuys leerden, voor zijn stoere werkzaamheid en behulpzaamheid v*or zijn aangename lei ding, voor zijn opgewektheid en goed hu meur, ook in dagen van malaise, voor de bezieling, die altijd van hem uitging, zul len wij niet beter kunnen toonen dan door zijn werk voort te zetten, als ware hij nog in ons midden. Dit zeggen wij den overle dene hier op zijn laatste rustplaats toe. ROOMSCH-KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ. Gemeld wordt: Zaterdag j.l. kwamen te Rotterdam de besturen bijeen van alle afdeelingen der R. K. V. P. in Zuid-Holland, zulks in ver band met het vaststellen van de groslijst voor de aanstaande verkiezingen in de Pro vinciale Staten in 1927. Besloten werd aan de verschillende Kies kring-vergaderingen voor te stellen in ge» heel Zuid-Holland uit te komen met één, ge lijkluidende lijst, waarvan de samenstel ling later zal worden gepubliceerd. Hedennacht is op 55-jarigen leeftijd overleden de heer A. H. Gijzeis, burgemees ter van Siltard. Gisteren had onder leiding van het lid der Tweede Kamer, den heer Kuiper een bespreking plaats van den voorzitter van het bestuur der R.-K. Staatspartij met den voorzitter der R.-K. Volkspartij en den waarnemend secretaris dier partij. Het hoofdbestuur van den R.-K. Bond van Overheidspersoneel St Paulus, heeft een adres gericht tot de Receering. waarin wordt verzocht, om aan alle diensten en bedrijven op Vrijdag vóór Kerstmis den werktijd als op Zaterdag te doen eindigen. f201.72 en de uitgaven f206.82, zoodat er nadeel ig slot was van f5.10. Door een door den voorzitter benoemde commissie werden rekening en bescheiden nagezien en in orde bevonden. Met groote meerderheid van stemmen wer den als bestuursleden herbenoemd de heeren A. Versteeg, J. J. Remmerswaal. P. van Hel mond en C. van Tol. Wegens afwezigheid van den afgevaardig de, deed de voorzitter verslag van het ver handelde op de algemeene vergadering van den H. IJsbond. Bij de rondvraag werd de wenschelijkheid geuit, de afd. Wassenaar te gemoet te komen in de kosten van het ma ken van een nieuwe brug. Hierop werd ech ter geen gunstig antwoord ontvangen. Het bestuur heeft echter niet stilgezeten en alsnog pogingen gedaan, om daarvoor een bijdrage te ontvangen. Het had geoordeeld, daarop wel eenig recht te hebben, omdat de Veenwatering zeer veel aan onderhoud kosl. Van den voorzitter van den Z. H. Ijs bond is daarvan bericht ingekomen, dat hij zou trachten particulieren te bewegen tot het geven van een bijdrage, met het gevolg, dat reeds f 50 werd toegezegd. De heer A. Versteeg wijst er op, dat Was senaar niet veel belang heeft bij de Veen- watering. Hij zou er voor voelen zich uit den hond terug te trekken en meer zorg le gaan wijden aan het onderhoud van onzen eigen ijsbaan. Een langdurige discussie ontstond hier over. De algemeene indruk was, dat de Veen- watering steeds groote offers zal vragen, zoo dat eenige hulp billijk werd geacht. Besloten werd aan den bond te vragen, of hij bereid is den nieuwen brug over te ne men en jaarlijks f50 bij te dragen in de kosten. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat leden, die wenschen deel te nemen aan een eventueelen wedstrijd in hardrijden op de Ilaagsche IJsbaan zich thans reeds kunnen aanmelden. Een drietal liefhebbers gaf zich staande de vergadering op. Vervolgens werd medegedeeld, dat het In de bedoeling ligt den vijver van de Paauw niet te doen berijden, vooraleer het ijs geheel betrouwbaar is en alleen leden toe te laten. Aangedrongen werd op het sneller in orle maken van de banen, hetgeen werd toege zegd. Met een verloting van rookartikelen werd de vergadering besloten. ZOETERWOUDE. Vergadering IJsclnb. Vrijdagavond hield de IJsclub Leider dorpZoeterwoude (Rijndijk), haar jaar- lijksche algemeene ledenvergadering in café ,,'t Witte Huis" alhier. De voorzitter gpende de vergadering met een woord van welkom aan de getrou wen, doch merkte op dat weer weinig leden aanwezig waren; hij heette het nieuw ge kozen bestuurslid, den heer Verkleij, wel kom, en sprak den wensch uit, dat hij vele jaren als opvolger van zijn vader zitting in het bestuur mag hebben. Verder sprak hij met een woord van weemoed over het overlijden van het bestuurslid den heer Van Oosterhout. De notulen van het vorige jaaj- en de in gekomen stukken konden niet voorgelezen worden, daar de secretaris afwezig was. De rekening van den penningmeester werd nagezien door de heeren Viervant Tuk ker en Teske. Uit het verslag daarvan bleek de kas in een goede staat te vertee ren en voor het accurate werk werd den penningmeester, den heer Lemmerzaal, dank gebracht. Het loon voor de baanve gers werd weer vastgesteld op f 2 per dag. Als bestuurslid werd herkozen de heer G. Groenendijk en gekozen in de plaats van wijlen den heer Van Oosterhout, de heer Viervant Tukker. Als baancommissaris wer den eveneens de aftredende heeren C. de Graaf, A. Hendriksen en J. Rijnsburger herkozen. Bij de rondvraag werd door meerdere leden hun ontevredenheid te kennen ge geven over het afwezig zijn van den secre taris en lof gebracht aan den voorzitter, die steeds trouw op zijn post was. Het bestuur werd door de vergadering opgedragen een middel aan te wenden, om de vergaderingen zóó aangenaam te ma ken, dat meer leden deze zullen bezoeken. Nog werd voorgesteld om circulaires te verspreiden onder de ingezetenen der beide gemeenten om meerdere leden te verwerven Het ledental bedraagt 88 Na dat de voorzitter met een woord van dank had gesloten, bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Zaterdagvoormiddag is te Den Haag op den Leidsche Straatweg de 14-jarige wielrijder T. D. van den Trekweg, bij het plotseling oversteken aangereden door een bestelauto van de ..Haagsche Courant", ten gevolge waarvan hij verschillende hoofd wonden bekwam. Hij werd in bewusteloo- zen toestand naar* het Ziekenhuis overge bracht en is daar in den nacht van Zater dag op Zondag overleden. WASSENAAR. Onder voorzitterschap van den heer G. van Tol vergaderde in café Beijersbergen de Wassenaarsche IJsvereeniging. Niettegenstaande de agenda o.m. het hou den van een verloting had aangekondigd, was de belangstelling niet groot. Na het lezen der notulen, bracht de secre taris de heer A Versteeg een keurig en uit gebreid jaarverslag uit. Spreker memoreerde daarin de werkzaamheden in het afgeloopen jaar verricht en wees er op. dat niettegen staande er weinig ijs was geweest, een groote hap uit de kas was gedaan. Toen de ver eeniging alles in orde had gehouden, brug gen had gelegd en banen gemaakt, trad de dooi in Hij deed een beroep op de leden, om door het werven van nieuwe leden de geld middelen te versterken Dit had tengevolge, dat de heer Herm. Konings zich aanbeod. om leden te winnen Uit het verslag van den penningmeester namen we over, dat dc 'akomsten bedroegen (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter: de burgemeester, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar. Ingekomen waren een aantal stukken waaronder eenige disposities van Gedep. Staten houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten. Een verzoek van de Vereeniging tot be vordering van het Chr. Middelbaar onder wijs om een subsidie voor het aantal leer lingen op de Chr. H. B. S. In handen ge steld van B en W. om praeadvies. Een verzoek van de Vereeniging voor instandhouding van de Chr. School aan het Noordeinde om een subsidie van f 3000. Ook in handen gesteld van B. en W. om praeadvies. Een verzoek van den heer Rijnbende en andere bewoners van de Doezastraat om bij de voorgenomen rooiing der hoornen daar een tegentrottoir aan te leggen. Om prae advies in handen van B en W gesteld. Een mededeeling van den heer Rogge veen. waarin hij aanbiedt eenige schilde rijen ter plaatsing in het museum La kenhal". Een verzoek van de afdeeling Leiden van den R.-Katk. Grafischen Bond inzake de aanbesteding van drukwerk Besloten werd dit adres tegelijk met het terzake reeds ingekomen adre9 te behan delen. Hierna legden B. en W. over een verzoek 2-1

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2