No. 20482 MAANDAG 20 DECEMBER Anno 1926. OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. 154e Algemeene Vergadering van Bloembollencultuur. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN: BO Cts. per regel. Bi) regelabunneraent belangrijk lageren prija Kleine Advertentiën. uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts bij den maximum aantal woorden van 80 Incasso volgens postrecht Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchêque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per S maanden 2.S5 per week ƒ0 13. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn. per week0.18 Franco per post I 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan Peter M. Verhoef en rechtverkrijgenden tot het uit breiden van de fabriek van fijne vleescn- waren in de perceelen Boerhavestraat Nis. 8, 9, 10 en 10a, en Kruisstraat Nis. 4 en 8, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie B. No. 2925. N. C. PE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 20 December 1926. VERBETERING VAN DE PERRONS TE LEIDEN. Heden zijn eindelijk de verhoogde per rons klaar gekomen, wat een goede verbete ring voor de reizigers is. Gemakkelijk werk is het voor de uitvoerders niet geweest, daar het drukke verkeer in de richting Amster dam gewoon plaats vond en dikwijls de rei zigers over de pas gelegde tegels in de trei nen moesten stappen. De treinen Leiden Utrecht vertrokken zoolang van de z.g. vee lading. Hoofdzakelijk zijn de perrons ver hoogd om het vlugge verkeer met de elec- trische treinen te bevorderen. VEREENIGING VAfl MATHESIANEN. Zaterdagavond hield voor bovengenoemde vereeniging de heer v. d. Starre een lezing over: „Interferentie en polarisatie-verschijn selen van het licht". De voor dit doel welwillend door de hee- ren prof. dr. De Haas en dr. Crommelin af gestane collegezaal van het Natuurkundig Laboratorium was vrijwel geheel gevuld. Na een korte opening van den voorzitter, den heer Veenhuizen, ving de heer v d. Starre zijn lezing aan met te spreken over het wezen van het licht, n.l. de emissie theorie van Newton en de golftheorie van Huvgens. Echter met de ontdekking der in terferentie-verschijnselen werd de theorie van Newton onhoudbaar en werd de strijd beslecht in het voordeel van Huygens, zoo dat de golftheorie algemeen werd aangeno men, terwijl men er later toe gekomen is. de lichtgolven van electromagneüschen aard te gaan beschouwen. Besproken werd wat men nu onder een (rilling verstaat en hoe men zich het voort planten van een trilling heeft voor te stellen en verder wat men onder, trillingstijd, golf- lengtephase en voortplantingssnelheid heeft te verstaan. Laat men nu licht, van één punt uitgaan de, langs twee verschillende wegen in een ander punt samenkomen, dan kunnen deze elkaar versterken of opheffen naar gelang zij met dezelfde of tegengestelde phase in dat punt aankomen. Daar de golflengte van het licht zoo uiterst klein is, kunnen deze interferentie-verschijnselen slechts onder bepaalde omstandigheden worden aange toond. In verband hiermede werden gede monstreerd de proef van Lloyd, de interfe rentie bij dunne lagen en de ringen van Newton. Verder werd in het kort behandeld de buiging van het licht en dat het licht om randen en schermen heenbuigt, een en an der geheel in overeenstemming met de golf theorie. Met behulp van het z.g.tralie is het mogelijk de golflengte van het licht nauw keurig te bepalen. Van de buigingsproeven werden vertoond de buiging om een draad, het tralie-spectrum, nevelringen en nage bootst de roode kleur wplke men soms bij ondergaande zon waarneemt. Na de pauze werden besproken de polari satie-verschijnselen van het licht en proe ven genomen over de z.g n. dubbele breking, de draaiing van het polarisatie-vlak en het gedrag van gepolariseerd licht in oplossin gen. waarin zeer fijne deeltjes zijn gesus pendeerd, bij welke laatste zeer mooie kleur- verschijnselen kunnen optreden. Spreker beëindigde zijn beschouwingen met iets te vertellen omtrent de modem* opvattingen over het licht en de licht-uit- straling. Men heeft onder meer gevonden, dat de voortplantingssnelheid van het licht gelijk is aan die van de electromagnetische golven, zooals wij die kennen bv. bij de draadlooze telegraphie. De lichttrillingen nu zijn van denzelfden aard alleen is de golf lengte veel geringer, terwijl de lichtuitstra- ling wordt veroorzaakt door de electronen, welke roteerende bewpgineen uitvoeren in het atoom Tot slof werden twee proeven vertoond wplke samenhangen ro°t dp elec tromagnetische lichttheorie, n de invloed van het licht op electriscb geladen metalen en verder de draaiing van het polarisatie- vlak door een sterk magnetisch veld. De Voorzitter bracht hierna namens alle aanwezigen en niet minder namens het be- •tuur van de Ver. van Mathesianen, een woord van dank aan den heer v. d. Starre voor zijn zeer duidelijke en goed te volgen voordracht en zijn schitterend geslaagde proeven, hetgeen door de talrijke aanwezi gen met applaus werd bekrachtigd. EEN AVOND VOOR DE FRIEZEN. Zaterdagavond had „Selskip Frysl&n" een feestavond uitgeschreven in de bovenzaal van „De Harmonie" aan de Breestraat. Door het overlijden van den gérant den heer Zuiderveld kon de vergadering daar moei lijk doorgaan. De gérant van Den Burcht was echter gaarne bereid een zijner zalen voor dit doel beschikbaar te stellen en zoo kwamen de Leidsche Friezen ten slotte in Den Burcht bijeen. Het was een buitengewone avond in zoo ver dat een spreker van buiten was overge komen en wel de heer P. T. van der Meulen, voorzitter van de zustervereeniging „Rjucht en Sljucht" te 's Gravenhage, zoon van vroe ger bekenden Frieschen dichter en schrijver Tjibbe Gearts, tijdgenoot van Waling Dijk stra, en met dezen een der voorloopers en wegbereiders van de nieuwe Friesche taal beweging, waarvan de zoon nu een der hoofdmannen is. Medewerking voor dezen avond verleenden mevrouw TjalsmaVos met het zingen van eenige liederen en een strijkje, gevormd door jonge Friesche Leide- naars. De druk bezochte vergadering werd ge leid door den voorzitter den heer Nyholt die ln het bijzonder den heer Van der Meulen welkom heette die zoo welwillend was een uitnoodiging om voor de Leidsche Friezen op te treden, gaarne te aanvaarden. De heer Van der Meulen vergastte de aan wezigen uitsluitend op eigen werk en ving aan een belangrijke lezing over „De taal" (natuurlijk de Friesche taal). Allereerst toonde spr. aan dat wij hier niet te doen hebben met een dialect, zooals het Gro- ningsch, het Drentsch, maar inderdaad met een taal. Hij schetste de wording, de ont wikkeling en groei dezer taal en deed met aanhalingen uit verschillende schrijvers uit komen. dat deze taal zich leent zoowel voor het uiten van ernst als van luim, besprak en verklaarde het verschil in land- en stad Friesch, waarvan het eerste als het echte Friesch moet worden beschouwd. Het Friesch bezit thans een eigen letterkunde, er wordt niet alleen in de dorpen en onder de boerenbevolking gesproken, maar ook zelfs op den kansel en op het tooneel en in de vergaderzaal. De lezing werd met bijzondere aandacht gevolgd en aan het slot warm toegejuicht. In het vervolg van den avond gaf de spr. verschillende voordrachten ten beste, waar mede hij beurtelings het gemoed der hoor ders wist te roeren of tot een vroolijken lach te dwingen. Mevrouw Tjalsma zong achtereenvolgens „Fên twa blomkes" (van twee bloemen), „De Ljeafde Gods" (De Liefde Gods) en „Widzesang" (Wiegelied), waarmede zii een welverdiend succes oogstte. Ook het strijkje werkte zeer tot het wel slagen van den avond mede, die met een „efternei dounsjen" (ten slotte dansen) ein digde. TOONEELWEDSTRIJD LEIDSCHE DILETTANTENCLUB. Gisteravond is bovengenoemde wedstrijd begonnen in l'Union. De zaal was prachtig bezet, zooals de voorzitter, de heer Joh. W. Harting bij zijn hartelijk welkomstwoord met voldoening constateerde. Het eerst trad op de Tooneel- en Reisvereeniring Oostelijke eilanden en omstreken te Amsterdam nv.-t het blijspel van Nono Arme Rijken. Dan volgde de Tooneelvereen. Hulp en Steun te den Haag met het tooneelspel van Heyer- mans Saltimbank en tenslotte de Tooneel vereen. P. C. L. alhier, met het drama van Liket, De ontknooping. Alle één-acters. De aanwezigen hebben vol aandacht de opvoeringen gevolgd en aan het slot van ieder stuk hartelijk geapplaudisseerd, een bewijs van tevredenheid en ingenomenheid. Over spel etc. zullen wij thans niet ver der uitweiden, afwachtend het oordeel der jury. DE LEIDSCHE TOONEELVER. „D.V.V." De heeren van „de Leidsche Tooneelver- eeniging „D.V.V." hebben voor een keertje de stoute schoenen aangetrokken en zijn al9 het ware als beroepsspelers voor het voetlicht getreden. Of dat wel de bedoeling van dillettanten mag zijn? Zondagavond traden zij in den Schouw burg op met het niet zoo heel gemakkelijk blijspel in drie bedrijven „De Gril van den Hertog" van Gerard Nielsen. De opkomst was tamelijk De parterre en de hoogste ran gen waren vrijwel bezet, maar in baignoire en loge zat het publiek zeer verspreid. „De gril van den Hertog" is een vrij zwaar stuk er komen een groot aantal per sonen in voor en onder de talrijke rollen zijn er verscheidene, die goede spelqualitei- ten vereischen Het lag dus voor de hand dat de geheele bezetting niet prima kon zijn en de vraag mag aan D.V.V gesteld worden, of zij niet een beetje te hoog hebben ge mikt? Ook door in den Schouwburg op te treden. Op een tooneel in een zaal als „Zo- merzorg" of „L'Union" stelt het publiek nu eenmaal niet zoo zware eischen als in den Schouwburg. Dan wil men waar voor het seld. Als de vereen, op het gebied van dilettan tisme was gebleven zouden wij het spel zon der critiek hebben laten doorgaan en gezegd hebben, dat de totaalindruk bevredigend was. Maar van een beroepsgezelschap wat zij Zondagavond feitelijk is geweest eischt men meer. En dan moet het ons van het hart dat er aan het spel nog al een9 iets haperde. Een „Hoogheid" als hertog Heinrich van Blumenstein moge feitelijk, zooals hij het zelf zeide, een „Laagheid" zijn, men moet er toch uit blijven proeven den man van stand en goede manieren een man die al sloot hij rauwe woorden uit, ze toch nog met eenige gratie uitspreekt. En dat deed deze hertog niet altijd naar behooren. en de andere grootheden ook niet. Het best beviel ons. van dat stand punt bekeken nog de eerste kamerdienaar Patzela die in gestalte, voorkomen en uit drukking zich vrij goed in zijn rol wist te verplaatsen, wat trouwens van meerderen kon gezegd worden met name voor zoover zij in het burgerlijk milieu optraden. De moraal van het stuk hebben de spelers duidelijk weten te demonstreeren. en dat is een verdienste. De regie was bij den heer Willem van den Broek in goeden handen en de wiize. waar op de heer Hoppezak voor grimeering en kleeding gezorgd heeft verdient alle lof. Het publiek was gul met applaus. 't Orkest gevormd door 't Leidsche strijk- ensemble ..Euterpe" onder leiding van den heer Theodor Polman dat zijne welwillende medewerking verleende heeft zich bijzonder kranig gedragen en heeft er in bijzondere mate toe medegewerkt dat het publiek heeft genoten. KERSTCONCERT IN „HET LEIDSCHE VOLKSHUIS". Door het Haarlemsche Dameskoor, onder leiding van mej. Ida Pijzei, is het Kerst concert in „Het Leidsche Volkshuis" giste ren gegeven. Mevr. A. van Tienhoven Kauwling, alt, en mej. L. Müllemeister, viool en alt-viool, werkten mede en mej. M. NieuwenhuyzenKruseman begeleidde; haar pianospel droeg het ensemble. Bach met een koraal en een recitatief en aria uit het Weihnachtsoratorium opende het pro gramma. Daarna volgden Radecke, van wien een koorlied en Mozart, van wien een Benedictus werd uitgevoerd. Een Kerstlied van Ph. Lools voor koor werd voorafgegaan door twee vioolsoli: een Romanze van Beet hoven en een Andantino van Padre Martini mej. Müllemeister speelde beide zeer ver dienstelijk en gevolgd door twee heel mooie liederen voor altstem, altviool en piano van Brahms. Tot slot de Kerstcantate van Cath. van Rennes. De bekende cantate, zoo vaak gehoord van kinderkoor. Het kan dan wel eens wonderlijk aandoen, de com binatie van welbewuste tekstwoorden, wel bewuste muziek en het siemmen-timbre van onbewusten; gisteravond hoorde men de cantate, in haar geheel doorvoeld en gezon gen als doorvoeld. Ware de componiste maar in de zaal geweest 1 Zij zou van de aandachtige stilte onder het talrijke publiek extra hebben genoten. Veel dank oogstten alle uitvoerenden voor dezen schoonen avond. KANARIE-TENTOONSTELLING. In aansluiting op ons verslag van deze tentoonstelling in ons blad van Zaterdag avond, kunnen wij thans nog mededeelen, dat deze als bijzonder geslaagd mag worden beschouwd. Toen Zondagavond klokke zes uur, de voorzitter der tentoonstellingscom missie, de heer H. v. Schouwen de deuren deed sluiten, was volgens de contröle, de 500ste betalende bezoeker juist de zaal bin nengetreden, wat gepaard ging met een ge juich, daar volgens aankondiging, elke 100ste betalende bezoeker gratis een zingende ka narie werd aangeboden, zoodat eind goed al goed, de laatste bezoeker tot de gelukkigen behoorde. Alzoo kregen de volgende perso nen een vogel cadeau: lo. G. Jansen 2o. J. v. Rosse, 3o. J. C. Brouwer, allen te Leiden; 4o. P. L. Rotteveel, Sassenheim, 5o. H. Aal- bersberg, Leiden. De ijverige voorzitter der tentoonstellings commissie, de heer H. v. Schouwen, kon in zijn sluilingswoord dan ook getuigen van de groote belangstelling van de zijde der autoriteiten (Zaterdagmiddag vereerde onze burgemeester, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar de tentoonstelling met een bezoek) en van het publiek Hij bracht allen daarvoor een woord van hartelijken dank. Vermeld dient nog te worden dat zich 7 personen voor het lidmaatschap dezer ver eeniging opgaven en een als donateur. Ten slotte deelde de tentoonstellingscom missie ons nog mede, dat het 't voornemen der vereeniging is, om deel te nemen aan de in Februari a.s. te houden tentoonstelling van de Leidsche Pluimvee-Vereeniging in de Stads-gehoorzaal. De Eersle Leidsche Vereeniging van Kanarieliefhebbers en Vo gelbeschermers „De Zanger", mag zeer zeker met voldoening op deze drie-daagsche tentoonstelling terugzien. VERMIST. Sinds Zaterdagavond wordt vermist de 75-jarige L. P. K., die het laatst gezien is Zaterdagavond halftien in het Noordeinde. Omdat het hondje van den vermiste langs de spoorhaven liep, werd vermoed, dat hij daar te water was geraakt. Het dreggen heeft evenwel geen resultaat opgeleverd. H. M de Koningin heeft goedgekeurd de statuten der vereeniging Leidsche Groen- tenveiling van tuinderspatroons voor Lei den en Omstreken. In de Marekerk-godsdiensloefening v. gistermorgen, die o.m. werd bijgewoond door den burgemeester jhr mr. dr. N. C. De Gij selaar, heeft ds. Beekenkamp in zijn gebed het feit van het heengaan van onzen bur gemeester in gevoelvolle woorden gerele veerd, waarbij hij in herinnering bracht het vele goede, dat door burgemeester De Gij selaar ook op het terrein van de Leidsche kerkelijke Gemeente is tot stand gebracht. Terwijl de overtalrijke aanwezigen het kerkgebouw verlieten speelde het orgel het bekende- ,Es ist bestimmt in Gothes Rat". Dr. S. C. Meyering, directeur der Chr. H.B.S. alhier, die werd aangezocht om ge durende de eerste 6 jaren het rectoraat op zich te nemen van het te Bandoeng te stichten Christelijk Lyceum, heeft den be noeming aanvaard. Eind April hoopt hij met zijn gezin naar Indië te vertrekken. Van de leeraren zijn reeds de volgende benoemd: drs; A Samson, classicus, leeraar Chr. Ly ceum, Zutphen; dr. W. L. Wolff, wis- en nat. leeraar Chr. H.B.S., Amsterdam; A. van Engen, wiskunde leeraar Groen van Prinst. School te 'sHage-, mej. dr. L. J. Th. Wirth, Ned. Gesch. Aardr. leerares Lyceum Bus- 9um-. dra. H M. F. Boomen, Engelsche Taai en Letterk, Driebergen. De verdere benoemingen kunnen spoedig tegemoet worden gezien. B. en W. van Arnhem dragen ter be noeming tot geneesheer-directeur van het Gem. Ziekenhuis aldaar voor: 1. dr. J. L. C. Overbosch, uit Maastricht; 2. dr. J. J. de Jong te Leiden. Aan den directeur van den gemeente lijken Reinigings- en Ontsmettingsdienst, den heer G. de Koning is een ziekteverlof voor drie maanden verleend. Als waarne mend directeur fungeert nu ir. A. M. de Blauw, adjunct-directeur van gemeente werken. In verband met Kerstfeest en Nieuw jaarsdag zal de markttrein 1209 Leiden Utrecht, vertrek 12.27 a.s. Donderdag 23 en Donderdag 30 December loopen. Door de Nederlandsche spoorwegen zullen Vrij.dag 24 Dec. a.s. tusschen Am sterdamLeidenRotterdam elf voortrei nen en RotterdamLeidenAmsterdam twaalf voortreinen worden ingelegd. Eersten Kerstdag loopen slechts twee voortreinen, één van trein 1077 (8.21 van Amsterdam) naar Rotterdam en één van tre-'n 184 (10.53 v.m. van Rotterdam) naar Den Haag. Op Maandag 27 Dec. zullen in beide richtingen zeven vóórtreinen loopen. terwijl de treinen in de richting België en Duitschland extra versterkt zullen worden. Op de lijnen Lei denUtrecht C.S. zullen geen voortreinen loopen. maar zullen de treinen met twee of drie rijtuigen versterkt worden. Om de bezetting der treinen met de Kerstdagen te kunnen nagaan, moet van 24 tot en met 27 Dec. op de trajecten Amster damRotterdam het aantal reizigers per klasse geteld worden. Vrijdagavond omstreeks kwart voor tienen, toen onder Warmond twee sneltrei nen no. 160 L. naar Hoek van Holland en no. 28 naar Haarlem elkaar passeerden wer den van een tweede klas rijtuig van trein 160 naggenoeg alle ruiten verbrijzeld Een der passagiers, die iets ernstigs vreesde, trok aan de noodrem, waardoor de trein dadelijk stil stond. Het onderzoek wees uit, dat een en ander veroorzaakt was door een uitste kend voorwerp van trein 28. Met eenige vertraging heeft trein 160 de reis kunnen voortzetten. Op 25 Januari a.s. zal de afdeeling Leiden van de Ned. Vereeniging van Huis vrouwen haar 10-jarig bestaan herdenken, 's Middags te 3 uur zal door het bestuur een thee worden aangeboden in den Fover der Stadsgehoorzaal, terwijl des avonds een feestelijke bijeenkomst zal plaats hebben eveneens in de Stadsgehoorzaal. Het pro gramma voor dezen avond belooft veel. Zaterdagavond 8 uur schrok een paard gespannen voor een wagen van den expe diteur v .Rijn, komende uit de Rembrand- straat, voor een passeerende auto, met het gevolg, dat het paard op hol sloeg. Zonder ongelukken veroorzaakt te hebben, werd het hollende paard door een voorbijganger bij de Gijselaarsbank tot stilstand gebracht. Zaterdagmiddag om kwart over drie had op den hoek van Heerengracht en 4de Groenesteeg een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, bestuurd door T H. B. en een andere vrachtauto bestuurd door A. S. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd. D. T.. die op een der wagens zat werd door glasscherven aan de hand verwond. J. van R. heeft geklaagd dat hij Zater dagnacht in de Groenesteeg is mishandeld geworden door zekeren T. D. van A. heeft aangifte gedaan, dat er Zaterdagnacht een glasruit van zijn winkel aan de Haarlemmerstraat ia vernield. BINNENLAND. De afsoheidszitting van jhr. mr. dr. N. G. de Gijselaar ln den Leidschen Raad. De 154e algemeene vergadering van Bloembollencnltnnr te Haarlem. Begrafenis van mr. H. C. Dresselhuys U Gnlemborg. De nitvoering der Zniderzeewerken. Ingesteld is een commissie van ondi k aangaande de reorganisatie van de Topogra- fische Inrichting. BUITENLAND. Vooreerst geen oplossing te verwachten van de Dnitsche crisis. Er is overeenstemming bereikt in de Antwerpsche diamantindustrie. De Deensche regeeringsverklaring. Bij A. W. Sijthoff's Uitgeversmaat schappij alhier is uitgegeven ..Grondslagen voor een weervoorspelling op langer ter mijn". welk werk door den schrijver dr Z. Kamerling is opgedragen aan de nagedach tenis van dr. P. M. Heringa. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloópen week opgenomen 265 vol wassenen en 10 kinderen, in totaal 275 personen. Ten vervolge op het in het Tweede Blad meegedeelde nog het volgende: Na de rede van den heer Kr el age werd overgegaan tot de behandeling van de agenda. Na goedkeuring der rekening en verantwoording van den penningmeester over 1926 werden tot lid van het Hoofdbestuur, ter vervanging van de vacaturen, die op 31 Dec. 1926 in dit college zullen ontstaan door aftreden van de nietrherkiesbare leden de heeren W. v. d. Laan en J. Peereboom, gekozen de heeren B. Varekamp ('s-Gra- vezande) en J. A. v. d. Voqrt (Sassenheim). Het voorstel van het H.B. om den 1 Jan. 1927 aftredenden algem. secretaris-penning meester, den heer H. J. Voors, wederom voor een tijdsverloop van 5 jaren ais zoo danig te benoemen, werd na eenige dis cussie over de omstandigheid, dat het H.B. het noodzakelijk acht de jaarwedde van dezen functionaris met flOÓO te verhoogen, aangenomen. Hierna kwam aan de orde de kwestie van het eigen gebouw. De voorzitter, de heer Krelage, deelde mede, dat betreffende deze kwestie heden morgen het volgend schrijven van B. en W. van Haarlem is ingekomen: „Naar aanleiding uwer nevens vermelde adressen (23 Nov. en 14 Dec. j.l.) deeien wjj U ter uitvoering van het door den Raad in zijn vergadering van 15 dezer onder no. 14 genomen besluit, het volgende mede: De vraag sub 1, gedaan in Uw aarea van 23 Nov. j.l„ n.l. of het raadsbesluit van 24 Maart 1926 no. 16, van toepassing! is op eventueele vestiging der vereeniging op „Spaar en Hout", ingeval de aanhangige grenswijziging doorgaat, wordt beve6tigendl beantwoord, hetzij Uwe vereeniging een ge deelte van „Spaar en Hout" zou koopen voor een prijs, die niet de goedkeuring van der. Raad van Haarlem heeft Beantwoording van het tweede gedeelte van genoemde vraag, nl. of Haarlem bij tot standkoming der aanhangige grenswijziging de door Heemstede bedongen koopsom voor gebouw een gedeelte van hel terrein van Spaar en Hout, zal handhaven, is thans nog niet mogelijk. Door genoemd adres sub. 2 gestelde vraag zal op het raadsbesluit van 29 Maart 1926 no. 16 van toepassing is op eventueele vestiging der vereeniging op Spaar en Hout, ingeval de grenswijziging niet doorgaat wordt bevestigend beantwoord. Uit dit antwoord is, zoo zegt het H. B. af te leiden, dat de bijdrage door de gemeente Haarlem beschikbaar gesteld er de stich- tingskosten van een eigen gebouw tot een maximum van f 100.000 zal worden terug gebracht tot vermoedelijk f45 000 ingeval de vereeniging thans mocht overgaan tot aan koop van Spaar en Hout van de gemeente Heemslede voor den daarvoor gevraagde prijs van f 75 000 Uit dezen loop van zaken blijkt, dat het volkomen juis* gezien was van de laatste al gemeene vergadering om de beraadslagingen over het voorstel tot vestiging op Spaar en Hout te schorsen, totdat de gedragslijn van hel gemeentebestuur van Haarlem bekend zou zijn.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1