STOFFEN OPRUIMING Kerst-Geschenken RADIO-PROGRAMMA FOTO-ALBUMS JOHAM GEIJTENBEEK, GEMENGD NIEUWS. LAND- EN TUINBOUW. Leidsels Beqrafsnis-On^ernemino althans voor het oogenblik op allerlei, betrekkelijk kleinigheden het econo misch vraagstuk dus, dat voor ons Amster dam allereerst aan de orde is en nog wel eenige jaren aan de orde zal blijven. Een andere economisc-ht aangelegenheid is van minder ern9tigen aard, doch niet onaardig om even belicht te worden. Er is, zoowel hier als elders in ons lar.d een beweging gaande, welks bedoelt he* geven van cadeaux bij artikelen, die door het pu bliek als artikelen van dagelijkseh gtbruik gekocht worden, tegen te gaan. Ge weet, evengoed als ik dat deze kwestie volstrekt niet nieuw is en dat het cadeaux stelsel tot zonderlinge concurrentie aanleiding heeft gegeven. De pogingen om klanten te trek ken door het toe-geven van dit of dat bij den verkoop van zekere hoeveelheden boter of margarine of wat dan ook, op de arti kelen, die de huisvrouw telkens weder noodig heeft, zijn op bedenkelijke wijze toegenomen en het is zeer begrijpelijk, dat de handeldrijvende middenstanders, die economischen kijk genoeg bezitten om te begrijpen, dat dergelijke concurrentie ten slotte eiken neringdoende meer kwaad dan goed doen, er zich voorgespannen hebben, om zoo mogelijk aan dit euvel een einde te maken. Maar juist ómdat zulks het geval is, is het wel eigenaardig, dat deze soort concurrentie thans wordt toegepast in za ken. waar men ze niet zoo dadelijk zou verwacht hebben. In de dagen, die aan het St.-Nicolaasfeest vooraf gingen, kon men geadverteerd vinden, dat de ondernemer van een waarlijk niet onbeduidend restau rant in deze stad zijn klanten bij de koffie „gratis banket" zou aanbieden; een ander restaurant is nóg verder gegaan en belooft gedurende de geheele Dpcember-maand bij ieder diner, dat men bestelt, gratis een paar glazen wijn en een kopje koffie. Alles heei aardig vermoedelijk voor den klant, maar toch zeker een wanhopige geschiedenis voor de neringdoenden, die pogingen aan wenden om het cadeaux-9telsel den kop in te drukken of zouden die restaurant- ondernemers hun vriendelijk aanbod van gratis banket en gratis wijn niet als „cadeau-geven" bestempeM willen zien? Hoe het zij, wij hebben hier toch in elk geval te doen met eene, niet zonder beteeke- nis zijnde, economische kwestie. Het andere economische vraagstuk, dat vodr Amsterdam zeker van groot belang moet worden genoemd, betreft het kerke lijk gebied. Zij is feitelijk van beteekenis voor elke zich uitbreidende groote stad. Velen onzer hebben vermoedelijk al meer dan eens gelezen van hetgeen er in de Londensche City. dus in dit gedeelte der wereldstad, hetwelk een paar eeuwen ge leden nog het eigenlijke Londen was, te doen is geweest en nog van doen is, met betrekking der vele oude kerken, die men daar vinden kan. In den loop der eeuwen is de City- van Londen geworden tot een stadsdeel, waar de menschen wèl dagelijks in hun millioenental komen wérken, doch waar het aantal vaste inwoners slechts enkele duizenden bedraagt. Gevolg daarvan is, dat de meeste der City-kerken 's Zon dags niet bezocht worden en feitelijk over bodig zijn. waardoor de vraag rees of men niet verstandiger zou doen de meeste dier bedehuizen te verkoopen en met het daar voor betaalde geld. hetwelk zeker enorm veel" zou wezen, omdat bouwterrein diir schatten waard is, nieuwe kerken te bou wen in de nieuwe wijken, waar ze noodig zijn. Groot verzet is tegen die voorstellen tot afbraak gekomen van de zijde van hen, die het oude stadsschoon willen bescher men en de historische gebouwen tot eiken prijs willen behouden en het einde van het „lied", op dit oogenblik althans, is, dat het Parlement den afbraak verboden heeft. Welnu, een soortgelijke kwestie hebben we nu te Amsterdam. We hebben óók een aantal ledig staande, of althans weinig bezochte kerken; de Oude Kerk, de Zuider- kerk. de Noorder-kerk, misschien zijn er nog wel meer in het oude Amsterdam, hebben weinig bezoek enkosten ge weldig veel aan onderhoud. De stad heeft zich uitgebreid naar alle 9treken van het kompas en in verschillende nieuwe stads gedeelten zijn er in den loop der jaren tal van nieuwe kerken verrezen van verschil lende gezindten; onlangs is gereed gekomen de nieuwe Roomsch-Kalholieke kerk in het Insulinde kwartier buiten de Muiderpoort, die door haar geweldig groot dak reeds van verre de aandacht trekt der vreemdelingen, die de hoofdstad uit het Oosten des lands naderen. Zoo zijn er lal van nieuwe kerken verrezen, vele met hooge torens, die het stadsbeeld der hoofdstad zéér veranderd hebben, maar de mooie óude torens van eeuwen her zijn daarom niet minder aan grijpend gebleven. Geen sterveling, die de oude bedehuizen, waarbij die torens be- hooren. verwijderd zou willen zien er kan nooit sprakp wezen van afbraak van die eerwaardige gebouwen, maar dat neemt niet weg. dat hel onderhoud der kerken, waarvoor de kerkelijke gemeente te zorgen heeft de torens worden van stadswege in orde gehouden hoe langer hoe meer geld gaat kosten in verhouding tot de in komsten, die het kerkbestuur van de ge- loovigen tot onderhoud ontvangt. De kwestie heb ik meermalen hooren aanroeren en blijkens hetgeen er dezer dagen ook in kerkelijke bladen over ge schreven is. blijft zij aan de orde en zal allengs van evenveel beteekenis worden als zij was in de Londensche City. Niét omdat het oude gedeelte van Amsterdam Zondags niet bevolkt is, doch vooral omdat die oude kerkgebouwen, met name de drie. die «k boven noemde staan in stadsgedeelten, die in vroeger eeuwen een_ geheel ander, een veel deftiger stempel droegen dan in onzen tijd het geval U Er zijn thans duizenden Amsterdammers, die zeker zelden of nooit in dp buurt van de Oudp- of Zuider-kerk komen en er vermoedelijk nooit meer van gezien hebben dan de torens, uitstekende bovpn de huizpn. maar die niettemin diep verontwaardigd zouden zijn. indien er ooit sprake van zou kunnpn wpzen de schen- nende hand aan die eerwaardigp gebouwen slaan. Maar. indien het onderhoud er yan de kerkelijke gemeenten te machtig zou worden? Dan zal er toch iets moeten gebeuren. Wat? Dat zal de tijd moeten leeren. De economische kwestie blijft in deze ook hangende. Tóch jammer, dat de Internationale Eco nomische Conferentie niet naar Amsterdam komt! SINA SANA. RECLAME. 140 cM. Wo len Mantelstof 98 ets 130 cM. Randstof 98 ets Blouse-Stoffen 25, 19 c;s Brabantsch Bont 25 patronen 25 ets 54i3 VOOR ZONDAG 19 DECEMBER. Hilversum (1050 Al.) 8.309.30: K.K. Mor gen wijcnng. Lie heeren A. Th. M. Jensen, te nor; M. v. Dijk, bas, L. Schwirtz, piano. Spreker: de heer Ld. A. Wormer. 1. kuchen Aria, Stradeila Uenor), 2. Recitative: Lascia ehio pianga, Hanuei (bas), 3 U, Serena, Jan sen (tenor), 4. Largo (Kecitatiei en aria), Handel (bas). 5. Keüe door spreker over: Je zus onze hulp en onze troost. 6. Oud kerst lied, Schwirtz (tenor). 7. Aria uit „Paulus", Mendelssohn (bas). 9.30: Christel, kerk dienst in ae Gerei, kerk te Harderwijk. Voor ganger: ds. J. VV. v. d. Bosch, Gerei. Predi kant. 1. Voorzang Ps. 118 7, 2. Votum en Zegen. 3. Voorlezen van de Wet des Heeren (Ex. 20 2—17 en Alatth. 22 37—PO), daarna van Jesaja 40 111. 4. Gebed. 5. Voorlezing v. h. tekstwoord Zacharia 9 9a. inleiding van de preek, waarna thema- Zie Uw koning komt. Verdeeling: 1. Tot wie komt i-.j? 2. Hoe komt Hij 3. Waartoe komt Hij'? Zingen Ps. 72 6, 7. 8. Ie ged. preek. 9. Tusschenzang Ps. 89 8. 10. 2e ged. preek. 11. Dankzegging. 12. Slotzang Ps. 48 6. 13. Zegen. 1.2.30: kamermuziek door het trio Rijnbergen uit Kotlerdam. li. Rijnbergen viool, U. Lberle, cello, A. kaltwasser, piano. Werken van Loeiliet, Alozart en Pizetti. 2.30: Namiddag-concert door de Amsterdam- sche orkestvereeniging, o. 1. van Frans van Diepenbeek in „Artis", Amsterdam. 6.45; V.P.K.O. Umroep: Uitzending u. h. gebouw van den Ned. Prot. Bond te Hilversum. Spre ker ds. C. Hulsman, te Den Haag. Tekst Lev, 15 10b „Gij zult de vrijheid uitroepen in den lande voor alle inwoners". Te zingen liederen door het V. P. R. O.-koor- Gez. 228 12, Gez, 270 12. Orgelbespeling door den heer F. kloek: Voorspel: Vom Himmel hoch da komm' ich her, van Pachelbel. Na spel: Chanteurs de Noëls, van S. Lia Ponow. 8,Persber. en sportuitslagen. 8.10: Concert door het H.D.O.-symphonie-orkest, o. 1. v. Willem v. Warmelo, Mej. Frida Be- linfante, cello. In de pauze bespreekt de heer L. Schmidt het programma. Na de pauze: 2e Symphonie van Beethoven. Daventry (1600 M.) 3.50: Symphoniecon- cert. Werken van R. V. Williams. Sympho- nieconcert. Werken van R. V. Williams. Symphonie-orkest, A. Cranmer, bariton, W. Primrose, viool. 5.35: Beroemde gedich ten (1) Browning's „Childe Roland", door R. Trafford, 5.506.20: Kinder-kerkdienst in de St. John's kerk). 8.05 kerstliederen door het koor van de Tonbridge school 8.30: Studio-kerkdienst. 9.15 Lezing: The police court mission. 9.20: Weerbericht, nieuws. 9.3511.Concert door het J. H. Squire Celeste Octet en E. Burford, so praan, T. Goodey, tenor, P. Heming, zang, G. Peppercorn, piano. Parijs, „Radio-Paris" (1750 M.) 1.05 2.10: Concert, orkest en Mme. de Buxeuil, zang. 5.05: Concert door de Radio Jazz Symphonie, tot 5.55. 8.5010.35; Con cert, Orkest en jazzband. Königswusterhausen (1300 M.) en Berlijn (484 en 566 Al.) 8.20: Morgenconcert. 10.50: Adolf Becker-orkest. 11.40: Max en Paul, humoristen. 12.30: Concert door het Havemannkwartet. 3.506.20: Con cert door 't Ette-kamerorkest. 7.20: „Die schone Helena", operette in 3 acten van Offenbach. 9.5011.50: Dansmuziek. Brussel (508.5 M.) en Antwerpen' (265.5 M.): 8.50: Concert, Orkest en Alme. Niesz, zang. 9.50: Lezing. 10.1010.50: Con cert. Hamburg (394.7 Af.): 8.35: Morgenconcert Kerstliederen. 1.051.50: Kamermuziek. 3.50£.50: Dansmuziek. 7.2011.15: Liederen en aria's. Orkest en C. Günther, zang. Alünster (241.9 M.): 8.209.20: Orkest- concert. 11.2012.20: Sonaten voor viool en piano. 3.201.20: Concert, Po- saunenchor Georgsmarienhütle. 4.20 5.50: Vioolconcert 6.509.20: „Hans en Grietje", sprookje in 3 acten van Humper- dinck. VOOR MAANDAG 20 DECEMBER. Hilversum (1050 AI.). 12 u.: Politieber. 3 301.30: Damescauserie door mevr. Rhémonda, 56 uur: Kinderuurtje door mevr. Ant. v. Dijk. 6.156.45: Lezing door den heer Frans Ziegler, over: Merk- waardige dingen in de fotografie onder vonden. 6.457.15: Tuinbouwpraatje door den heer Balk, over: Onze tuinbouw- productie in verband met de voedselvoor ziening. de econ. beteekenis dier productie voor ons land, zoomede die voor het werk- loozenvraagstuk. 7.157.45: Engelsche les voor beginners. 7.45: Politieber. 10 uur: Persber. 8.10- Wnnlwiiksche avond. Harmonie-orkest „St. Chrispijn", dir. A, Stravers. Arannenzangver. Oefening en Vermaak", dir. .Tac. Sars. Gom. zangver. ,,T. A. V. E. N. U.", dir. .Tac. Sars. Waal- wijks gem. zangver., dir. G. Gerritsen. Waalwijks symphonie-orkest, dir. A. de Groot. Rede door den heer A. v. Liempt, voorz. van „Waalwijks belang". Rede door den heer A. v. d. Heyden, voorz. van „Oefe ning en Vermaak". Afannenkwartet „Cres cendo". Frits Citroen, cello. J. Verhoeven, piano. Marie Alertens, mezzo-sopraan. Dina Slants, alt. T. Burmangé, bariton. Ee«*el. van mej. A. Gragtmans en Hr. J. Verhoeven. Daventry (1600 AL). 11.20: Concert door het Daventry-kwartet en solisten (sopraan, bariton, viool). 1.202.20: Or gelconcert van de Southwark Kathedraal. O. Davidson, viool. 3.20: Concert door het kwartet en solisten (sopraan, bariton). 4.20: Causerie- A walk trough a beauti ful old town, Guildford. 4.35: Dansmu ziek door de R. A. C.-band. 5.35: Kin deruurtje. 6.20- Orkestconcert v. h. Rialtotheater. 7.20: Weerber., nieuws. 7.50: Variété-schets „P. Pip, detective", en optreden van artisten. 8.50: Kamermu ziek. Ch. Kelly en L. Pierce, piano. Het Chenil kamer-orkest. 9.50: Landbouw- lezing: Milk supply. 10.05: Viool-com- posities van Bach. Partita in B-mol. door W. Primrose. 10.20: Tijdsein, weerber., nieuws. 10.35: John Henrv. humorist. 10.50: Her-uitzending van Amerikaansche of Europeesche stations. Het Curler Hotel in Schenectady. New-York. 11.2012.20 Dansmuziek van de Riviera club. Parijs, ..Radio-Paris" (1750 M.). 10.50 11.20. Persber. en muziek. 12.50 2.10: Concert door het orkest Gayina. 5.055.55: Concert (piano en viool), de clamatie en zang. 9.0510.35: Omroe pers-wedstrijd. Galaconcert. Königswusterhausen (1300 M.) en Berlijn (484 en 566 AL). 1.507.20: Lezingen en lessen. 7,50: Kerstconcert. Voorle zing door Arthur Krauszneck. B. Gevsel, orgel. C. Bronsgeest, bariton. 9.50 11.50: Dansmuziek. Brussel (508.5 M.) en Antwerpen (265.5 AI.) 8 20: De Radio-courant. 8.5010.50: „Saltimbanques", operette van Ganne. Hamburg (394.7 M.). 11.50—1 20: Orkestconcert. 1.252.05: Kamermu ziek. 5.205.50: Concert door de kapel Sandor. 7.359.20: Concert. Orkest en Maria HussaGreve, zang. Münster (241.9 M.). 10.50—11.50- Or kestconcert. 12.501.50: Concert. Kal man Künnecke werken. 3.504.50: Liedjes bij de luit. 7.208.50: „Winler- rcise". Scimbert. Vocaal concert. 9.20 10.20: Concert. Kwartetver. „Lebensfreude" en orkest. RF~LAME. VOOR AMATEUR FO'OGRAFEN. vanaf 25 ct. lot f 15.- Brccstraat 70 Telef. 1851 5469 HET GEHEIMZINNIG GEVAL IN DEN BAAG. Alen herinnert zich het geval van den 21- jarigen koetsier K. te Den Haag, die een week of drie geleden,-door twee. aanvanke lijk onbekende, vrouwen, gedeeltelijk ver lamd en met verloren spraakvermogen werd thuisgebracht, in welken toestand hij was komen te verkeeren ten gevolge van een nachtelijke vechtpartij met een dier vrou wen en een kennis van haar. De man werd in het ziekenhuis aan den Zuid wal ter ver pleging opgenomen. Thans vernemen wij, dat zijn toestand vooruitgaat. Het spraakvermogen komt bij dén patiënt gedeeltelijk terug. In verband hiermede hoopt de politie binnenkort in de gelegenheid te zijn hem te hooren. OP EEN BRUILOFT BESTOLEN. Enkele dagen geleden vermiste een tim merman uit Schiedam, die te Delft bruiloft had gehouden, na afloop van bet feest zijn portefeuille, inhoudende f 650. Gisteren werd' het vermiste voorwerp teruggevonden verstopt in de woning waar de bruiloft werd gevierd. De politie traent thans uit te vinden wie van de gasten getracht heeft den Schiedammer te bestelen. SCHIP GEBROKEN. Gistermorgen werden de beide matrozen van het Rjjnschip Anton, dat in de Waal haven te Rotterdam lag, gewekt door een onheilspellend gekraak, zij sprongen uit hun kooien en spoeddeD zich in nachtgewaad aan dek. Zij zagen toen, dat het achterschip al onder water was verdwenen. Ook de rest van het schip zonk snel. De matrozen kon den nog juist op het laatste oogenblik op het langszjj liggende schip overspringen. De staaldraden, waaraan de Anton lag ge meerd, knapten af en weldra was het ge heele schip verdwenen. De Anton behoort toe aan schipper A. Hermann, uit Gondelsheim aan den Neckar. Het schip meet 1300 ton en was geladen met steenkool. Behalve de beide matrozen bevond zich toevalligerwijze niemand aan boord. De oorzaak van het zinken is vermoedelijk het breken van het schip. DE MUNITIEFABRIEK TE DORDRECHT. De Moderne, Chnst. en R.-K organisa ties hebben de directie van do munitiefa briek te Dordrecht een ultimatum gesteld, dat Donderdag a.s afloopt. Zij eischen voor de zes groepen, waarin de arbeiders zijn gerangschikt, de volgende loonen: 13, 28, 28, 36, 42 en 57 kent plus 20 pOt. in tarief. De directie had aangeboden tegen a.a. Maandag resp. 15, 23, 25, 30, 32 en van 48 tot 69- cent per uur met 30 pCt. in tarief, behalve voor de laatstgenoemde groep. Worden de eischen niet ingewilligd, dan is een staking onvermijdelijk. TEGEN EEN SLAGBOOM GEREDEN. Gistermorgen is de heer P. G. Ham, uit Hilversum, t-e halte Soestdjj-k met zijn motor tegen een der slagboomen gereden, die op dat oogenblik juist werden gesloten. In bewusteloozen toestand werd hij in een na- bijzgnd café binnengedragen. Dr. De Vos, uit Soest, die spoedig ter plaatse was, constateerde hersenschudding. Ook was spoe dig aanwezig de vader van den heer Ham, die per auto uit Hilversum gearriveerd was. In deze auto werd de ongelukkige, -lie nog steeds niet was b^gekomen. Daar zijn wo ning te Hilversum overgebracht. INBRAAK TE SCHERMERHORN. Bij den heer J. Pauw, aan den Beemster- dijk te Schermerhorn is in den nacht van 15 op 16 dezer ingebroken Voor een waarde van f 1500 aan geld en sieraden werd ge stolen. Van de dader(s) is geen spoor ge vonden. DOODELIJK ONGELUK BIJ MIJDRECHT. Gistermiddag omstreeks één uur is door trein No. 680 van Uithoorn naar Nieuwer- sluis bij den onbewaakten overweg „Zij weg" bij Mijdrecht een man doodgereden. Het bleek een in die streek bekend vodden koopman te zijn. Nader vernemen wij nog het volgende: De voddenkoopman S. de Groot die steeds een beetje suffig is liep met een honden kar op den weg naar Mijdrecht, van welke plaatst hij afkomstig is. Hoewel hij den trein moet hebben zien aankomen. daaT het uitzicht op de 'spoorbaan ter plaatse geheel vrij is, trachtte hij toch nog de rails over te steken, waarbij hij door den locomotief gegrepen werd. Hoewel de machinist sterk remde, kon hij niet verhinderen, dat de man een 15-tal meiers werd meegesleurd De wagen werd totaal versplinterd. De hond bracht er ech ter het leven af. BEKNELD GERAAKT. Bij het openen der luiken voor de lossing van het in de Hoogovenhaven te IJmuideu liggend stoomschip „Dirksland", geraakte een matroos bekneld tusschen de verschan sing en een ijzeren balk. Zwaar aan het hoofd verwond werd hij eerst vervoerd naar de ziekenkamer van het I-Ioogovenbedrijf en later naar een ziekenhuis te Haarlem. EEN FICTIEVE „ONDERLINGE BOND VAN WERKLOOZE KANTOORBEDIENDEN". Dezer dagen hebben verschillende inge zetenen van Utrecht, meldt het ,,U. D.", een gedrukt biljet in de brievenbus gevonden, waarboven rnel vette letters te lezen stond. „Onderlinge Bond van Werklooze Kantoor bedienden". Op het strooibiljet leest men dan verder onder meer: „Met beleefd verzoek komen eenige werk looze kantoorbedienden, allen reeds gerui- men tijd zonder werk en vaders van groote gezinnen, ten einde raad tot UEd. of u hen in den zoo zwaren strijd om het bestaan slechts voor een enkelen keer zoudt willen steunen door het koopen van een doos toi letzeep. Ook bieden wij UEd. aan een couvert da mes- of heerenpost. Ook van u, mevrouw, die nooit "iets aan de deur koopt, hopen wij een gunstig ant woord. Daar onbevoegden ook antwoord kunnen komen halen op dit biljet, wat reeds voor gekomen is, verzoeken wij u beleefd naar de controle-kaart te vragen, waarvan elk onzer is voorzien. Gedachtig aan het spreekwoord, wie zich zelve helpt, is waard geholpen te worden, vragen wij beleefd uw medewerking. Bond van Werklooze Kantoorbedienden P.S. Op dit biljet komt een onzer u per soonlijk bezoeken Beleefd verzocht dit bil jet terug te geven." De politie vond deze zaak vrij verdacht en Donderdag werd te Utrecht een man van middelbaren leeftijd in het Wilhelminapark aangehouden, die bezig was den oogst van zijn stroobiljet binnen te halen. Wat bleek nu? De man een Amsterdammer is noch vader van een groot gezin, hij is ongehuwd, noch kantoorbediende en een ..Onderlinge Bond van Werklooze Kantoorbedienden" be slaat dan ook in het geheel niet. De man, door wiens toedoen reeds lal van ingezetenen een gave hebben gestort, die zeker nooit een werkloozen kantoorbediende hebben bereikt, is voorloopig in verzekerde bewaring gesteld. DE REVOLVERSCHIETENDE DUITSCHERS Naar verluidt hebben de Duitschers, die Dinsdagnacht te Deventer op een tweetal politie-agenten revolverschoten losten. Zater dag j.l. te Staphorst een veldwachter met hun revolvers beJreigd. Gis term cht tobben zrj te Almelo ingebroken. De politie meent de daders op het spoor te zijn; de Deventer politie is in het bezit gekomen van een portret, waarin zij een der daders van den daar gepleegden aanslag heeft herkend. EEN BANKBILJET VAN 1000 GULDEN IN BESLAG GENOMEN. Een eierhandelaar te Deventer kreeg dezer dagen van een collega elders een bankbiljet van f 100U in betaling, waarmede htj zich naar een bankinstelling begaf om het te verzilveren. Hier bleek, dat het biljet be hoorde bij de 180 Neder la ndsche bankbil jetten van f 1000, die begin September j.l. te Genève zjjn gestolen. Het door genoem den handelaar ontvangen biljet bleek af komstig te zij11 van een firma in Du toch land. Het is door den commissaris van politie te Deventer in beslag genomen. OVERLEDEN AAN DE GEVOLGEN. De 39-jarige houwer J. Moberts van Heerlerheide, die Vrijdag 10 December j.l. in de ondergrondsche werken der Oranjo- Nassau-mftn 3 door vallend gesteente ge troffen werd, i3 in het ziekenhuis te Heerlen aan de bekomen verwondingen overleden, laat een vrouw en 3 kinderen achter. UIT HET RAAM GEVALLEN. Het 3-jarig meisje G. D. is te Nuth uit een venster gevallen en in levensge vaarlijken toestand naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht KERKPLAFOND INGESTORT. Tengevolge van de werking der mijn Laura; is een gToot gedeelte van het plafond der R.-K. kerk te Chévremont naar beneden! gekomen. Hoewel er nog enkele kerkbezoe kers waren, werd geen enkele getroffen. DE BORINGEN IN VLODROP. Bij de derde bonng in het mijnveld Vlodrop is op een diepte van 620 M. een kolenlaag aangeboord van 1.70 M. en een van 30 c.M. EEN DERDE POKKENGEVAL TE MAASTRICHT. Naar wij vernemen heeft zich te Maas tricht het derde geval van pokken voorge daan Een bejaard man, zekere Berkhof, in de Merbenusstraat, die toch al ziekelijk was, is als pokkenlijder gesignaleerd. Daar nu reeds bij een twaalftal huizen, v/aar verdachte gevallen zijn geconstateerd, een politiepost is geplaatst zal, als de ziekte zich verder uitbreidt, het requireeren van militairen wellicht noodig zijn. FAILLISSEMENTEN IN NEDERLAND. Volgens mededeeling van het Handelsin formatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureau voor den Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 16 December, in Nederland uitgesproken 64 faillissementen, tegenover 78 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 16 December 1926 3629 faillissementen, tegenover 3944 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. A.Wel. Hoe is je de voorstelling gisteren bevallen 1 B.Uitstekend Ik heb den goochelaar een valschen gulden gegeven en ik heb een goeden teruggekregen 1 TUINBOUWTENTOONSTELLING PARIJS 1927. De Fransche gezant in Den Haag, de heer Marcilly, en de Nederlandsche gezant te Parijs, jhr. Loudon, hebben het eere voorzitterschap aanvaard van de hoofdcom missie voor de Nederlandsche afdeeliug van bovengenoemde tentoonstelling. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft aan den Nederlandschen Tuinbouwraad een subsidie verleend ten behoeve van de Nederlandsche deelneming aan de tentoonstelling De Société Nationale d'Horticulture de France, welke de tentoonstelling organiseert heeft de lijst der leden van het eere-comité gepubliceerd, waarin, behalve Frankrijk 32 landen (o.a. ook Duitschland) vertegen woordigd zijn. Uit Nederland worden daarbij vermeld de heeren prof. dr. A II Blaauw, Wageningen: D. Frets voorzitter van de Vereeniging voor Boskoopsche Cultures; prof. dr. Hugo de Vries. Lunteren: jhr. G. F. von Tets. voorzitter der Kon Ned Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde; Hugo Koster firma M. Koster en Zonen te Boskoop- E H Krelage. voorzitter der Alge- meene Vereeniging voor Bloembollencul tuur: dr J. P Lotsy te Velp; J. C. M Men- sing secretaris van den Aalsmeerschen Tuin bouwbond: B Ruys: NV. Moerbei m te Dedemsvaart; Seventer. landbouwconsulent bij de Nederlandsche legatie te Parij9: dr. M. J Sirks te Wageningen- Jac Smits, voor- zifter van den Bond van Plantenhandelaren F. V. Valstar voorzitter van het Centraal Bureau van Veilingen-. W Warnaar. voor zifter van den Bond van Bloembollen han delaren. en prof. dr. F. A. F. C. Went, Utrecht. RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. KREREWEER TEI.EFOQN S0t '.ErtKIV 4 an Losse nummers van ons Blad ziin behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Eirma A. HILLEN Breestraat 154. Firma A. HILLEN. Stationsweg. F. T- RljSBERGEN Sigarenhandel. Heerenstraat 2, Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. T. H. WITTENBURG. Haarlemmerstraat 2, A. M. VAN ZWICHT. Kiosk Prin«essekade. en bij 'OH. HOGERVORST. Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A. GERRITSEN. Alphen a. d Rijn 3-3

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 11