No. 20480 Derde Blad Anno 1926 UIT DE OMSTREKEN. i HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje, D. van W. F. de Leeuw en J. Al. de Krijger. Antonia, D. van A. de Gier en Ai. Leiten. Aiozes, Z. van L. Buis en J. A. Groenendaai. Cor nells Johannes, Z. van C. Heemskerk en C. Kramer. Gerdina Anna Alana, D. van C. J. Kost en C. Klaassen. Jannetje, D. van A. Ooms en Al. Michielen. Aldert, Z. en Johanna, D., tweeling van D. Alaarsen en D. van Oostroin. Ondertrouwd: G. Eijk 25 j. en II. P. van der Hengst 21 j. Gehuwd: C. A. Zanlman 29 j. en G. C. Drenth 22 j. Overleden: Dirk Langereis 68 j., 'wedr. van S. Dekker. Johannes van Workum, 81 j. wedr. van C. Al. Lamboo. Pieter hars, 53 j., genuwd met B. van Milligen. HILLEGOM. De heer G. Hulsman uit Den Haag heeft voor 't Nut een voordracht gehouden ovtr de kasteelen van Lodewijk II van Beieren, den genialen vorst, die als een figuur uit het sprookjesland, in staat wa9 om verschillende prachtige kasteelen te bouwen, en kunstenaars to beschermen. Het leven en het treurig einde van Lodewijk II (krankzinnigheid) werden op treffende wijze geschetst, echter zoo dat de voor dracht niet van humor was verstoken. De opkomst had beter kunnen zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. Door de lage groentenpnjzen is de aanvoer aan de veiling nogal beperkt. Alen wacht op betere prijzen. Dientengevolge zal vanaf heden eenmaal per week veiling zijn en wel op Woensdagmiddag. Een „sportman" kwam bij den slager v. KI. in de ramen terecht, waartegen deze niet bestand waren. De schade zal wel door hem moeten worden betaald. KATWIJK AAN ZEE. Herv. (Gerei.) Staatspartij. Op uilnoodiging van de afd. Katwijk- aan-Zee der Hervormde (Geief.) Staats partij, sprak gisteravond alhier, ds. H. E. Gravemeijer, Herv. predikant te Am sterdam, over wEen onwaaidig volk ver lost door een ougewenschten verlosser." Na het zingen van Pa. 68 14, voorle zing van Hebr. 11 32 t/m einde en gebed, vangt 6pr. aan met te zeggen, dat hij zal spreken over het volk van Juda, als eerf onwaardig volk en over Simson, als een ongewenschten verlosser, om ten slotte een parallel te trekken tusschen dit volk cu het onze. Kenmcrkeud bij het volk van Juda steeds, dat het haar welgaat, indien het zich houdt aan God en Zijn geboden, doen automatisch komt onder het juk van een overheerscher, wanneer het Hein loslaat. Spr. geeft verschillende voorbeelden uit het Richterenboek en wijst aan do waar heid van het woord: „Als gij Alijloslaat, zal Ik óók u loslaten." Spr. wijst er op, dat Filister maatschap pelijk veel hooger stond dan Juda en ver klaart hieruit haar verstandige politiek, Juda n.l. niet lastig te vallen, mits men de schatting geregeld betaalde Gevolg hiervan was, dat men in den Filistijn, géén Filistijn meer zag en men niet meer wist, dat Juda, Juda was. Men gaf zijn bestajyisgrond en toekomst prijs en daar mede Hem, wien zij deze voorrechten dankten. Behoefte, noch verlangen, van dit juk te worden bevrijd, was aanwezig en zou aan deze overheersching nimmer een einde zijn gekomen, indien God niet de eerste was geweest, Die zich tot hen wendde Hij laat noo*t varen het werk Zijner handen en greep het Nazireërschap, wat een doode vorm was geworden, aan, om zich hierdoor tot het volk van Juda te wenden. Sprekende over vorm en wezen bestrijdt spr. de bij velen heersohende opvatting, dat men dlléén het wezen moet hebben, zonder den vorm. Zal men den zieke wijn toedienen, zonder beker zal dit onmogelijk zijn. Spr. brengt dit beeld over op do Kerk en vergelijkt haar met den beker, die de wijn, d.i. het Woord Gods, toedient. Vervolgens schetst spr. den persoon van Simson, dieü wij stellig niet voor eeD ge- loovige zouden hebben gehouden, zoo Hebr. 11 ons dit niet anders leerde, immers spot hij zelf niet met zijn Nazireërschap? Ten slotte bespreekt spr. Simsons einde, in het bijzonder zijn gebed tot God en wijst op de wijze waarop hij God aan spreekt, eerstens als God de Almachtige d.i. als de Vader, doch óók als Jehovah, d.i. als de God der Genade Ju rijn «inde doodde hij meerdere vijanden dan in zijn leven. Simson was een zwak beeld van den nieuwtestaraentischen Simson. óók gebon den, doch dan aan het kruis, die met god delijke kracht Satan's tempel in puin heeft doen storten. Toen heeft God zijn eer gered. Na het zingen van Gez. 28 4 en een korte pauze vervolgt spr. zijn rede en trekt een parallel tusschen het volk van Juda en ons volk. Oók het Nederlandsche volk heeft de haar van God gegeven voor vechter prijs gegeven en treedt Gods ge- Viadeverbond met voeten Oók zij ziet in den Filistijn géén Filistijn meer. Thans domineert Roomsche Filistijn. Dr. Kuy- per wisselde „protestantsch" in voor „chris telijk", om óók Rome hieronder te kun- Qcii rangschikken. Dr Kuyper heeft het ons voorgerekend, dat wij Rome noodig hebben om met haar de revolutie te kunnen bestrijden. Achter eenvolgens gaat spr na, de gelijkstelling der kerken (Herv Kerk-Roomsche Kerk) juist door de revolutie en het schooJ- *vaagstuk. Spr. wekt op met de Herv. (Geref.) Staatspartij te strijden tegen het ongeloof èn het bijgeloof en geeft een overzicht over het Néd.-Belgisch verdrag, waarbij het opvallend is, dat, op een enkele uit zondering na, de beide internationale par tijen, n.l. de R.-K en de S.D.A P. vóór dit verdrag zich uitspraken Ten slotte ontzenuwt 6pr. de uitspraak van mr J. Schokking in een vergadering tc Oegstgeest, dat de H. (G S. zou mee- nen alles te weten en constateert juist het tegenovergestelde. Na het zingen van Ps. 118 8 en gebed werd de talrijk bezochte vergadering door den spr. met dankgebed gesloten. Gymnastiekvereeniging „Hercules". Onder veel belangslellink zette gisteravond in de zaal voor Prol. Belangen „Hercules" haar eersten feestavortd in, waarmede zij haar vijfjarig bestaan wil vieren. Iledgi - avond wordt cüt feest beëindigd. De zaal was in tweeën gedeeld door een groot scherm, hetwelk het podium voor het oog van het publiek onttrok. De voorzitter de heer P. Bloot Czn opende het samenzijn met allen een hartelijk wel kom toe te roepen en verheugde zich er in, dat nog vele in „Hercules" belang stellen. Een woord van bijzonderen dank bracht spr. aan den heer Sidcrius voor zijn groote interesse, immer voor deze vereeniging be toond. Vervolgens aan het bestuur der ver eeniging, de technische commissie van den Turnkring „Leiden en omstreken" en aan 3e afgevaardigden der verschillende zuster verenigingen. zoowel van hier als uit ver schillende andere plaatsen. Daarna aan de vertegenwoordigers van de Chr. Oranjevereniging, de voetbalvereenig. ,,D. V. V.", de Harmonievereeniging „U.N.l." en dc mandolineclub „Mandolinata", die deze avonden met hun spel opluisteren. Vervolgens gaf spr. een overzicht over hel verloop der vijf jaren van het bestaan van „Hercules" aan 't eind waarvan spr tot de conclusie kwam, dat wij met groote dankbaarheid op ons vijfjarig be staan kunnen terug zien en dit geldt vooral de leden en adspirantleden, onzen bestherm- heer en de donaleurs(trices) en Katwijk m het algemeen. Met een opwekking aan de jongelui om lid van deze vereeniging te wor den eindigde spreker onder luide bijvalsbe tuigingen. Daarna sprak de heer Siderius de aanwe zigen toe en bracht een compliment aan bestuur en den instructeur. Spr. wees op de oude vlag onder welker kleuren reeds zoo mooie lauweren geoogst zijn en hoopte dat het nieuwe vaandel met zijn schitterende kleuren en zijn symboliek van het St. An dreaskruis hen nog meer eendrachtig zou doen samenwerken en mede daardoor nog vele overwinningen doen behalen. Na nog in 't kort de beleekenis van den naam „Hercules" uiteengezet te hebben en de afgevaardigden en de Mandolineclub met haar directeur de heer W. A. Gouw en mej. Kr. den Duik dank gezegd te hebben voor hun tegenwoordigheid en hun belangloos optreden dezen avond besloot spreker, on der dankbaar applaus der aanwezigen, ziin rede. De Voorzitter dankte den heer S. voor zijn opwekkend woord, het dames-comité voor de geschonken nieuwe vlag en beveelt dezo bij allen aan. Daarna waren de afgevaardigden aan het woord. Allereerst de Voorzitter van ,.H" te Leiden, daarna die van ..Excelsior" aldaar cn ten slotte die van Rijnsburg. Allen brach ten hun welgemeende gelukwenschen over en die van Rijnsburg deed er een stoffelijk blijk van vriendschap bij. door het schenken van een prachtige zilveren medaille, ter herinnering aan het vijfjarig bestaan van deze vereeniging. De voorzitter dankte in hartelijke be woordingen. „Hercules" was echter al dien tijd reeds opgesteld op het platform en het was vooral de jongeren aan te zien dat ze graag „aan het werk" wilden, wat dan ook nu kon ge schieden. Omtrent de uitvoering zullen we ditmaal zeer kort zijn. Alleen willen we zeggen, dat ze verre boven onze verwachting was en dat we er dan ook hedenavond weer heen hopen <e gaan, want er wachten ons dezen avond nog extra verrassingen. Morgen hopen we dan meer in details op deze uitstékende uitvoering terug te komen. Met Januari a.s. zal ons politiecorps van nieuwe hoofdbedekking worden voor zien. Het tegenwoordige kepi-model wordt vervangen door een platbodem-iaagrand model, van vojen wat schuin oploopend. Dit hoofddeksel houdt eenigermate het model van de pet der Rijksveldwachters. Naar wij vernemen verkeeren de on derhandelingen van het Gemeentebestuur met het Üomeinbestuur, over den aankoop van een deel der LkuncngroDden ten zui den van ons dorp, in het laatste stadium. LISSE. Cm.-motorische Kiesvereeniging. Door de afd. Lisse van de Christ.-Hist. Unie is een ledenvergadering gehouden in de Ned. Herv. School onder leiding van den voorzitter, ds. G. van Dijk. Zij was maar ma- lig bezocht. Na de gebruikelijke opening en het lezen der notulen, komt aan de orde be handeling van de groslijst voor leden van de Prov. Staten. Van uit de vergadering werd de wensch geuit, de candidatuur van den heer A. Ver- duyn alh. warm aan te bevelen en in ver band daarmede de afgevaardigden op te dragen genoemden candidaat naar voren te brengen. Tot afgevaardigden naar de groeps vergadering werden benoemd de heeren G. J Wansink en K. Tanis, terwijl de heer Tib boel zal fungeeren als secundus. Enkele ingekomen stukken werden be handeld. o.m. in zake het oprichten van een afdeeling voor de jongeren, en zich dan aan te sluiten bij de Federatie. Hoewel men van oordeel was, dat de afdeeling daar nog niet rijp voor was. werd toch besloten de aan dacht er aan Ie wijden. Vervolgens werd be sloten mede te werken tot de huldiging van dr J. Th. de Visser op diens TOsten verjaar dag. Gepoogd zal worden binnen afzienbaren tijd een spreker op te laten treden. De voorz. maakte de vergadering bekend met een tweetal artikelen uit weekbladen, betreffende „de onschuld in Mexico". Na nog eenige besprekingen van huishou- delijken aard, werd de vergadering door den heer Wansink volgens gebruik gesloten. Door de Christ. Jongemannenvereeni- ging „Obadja" werden in „Rehoboth" een drietal bioscoop-voorstellingen gegeven ten bale der kas. Zoowel de grooteren als de kleinen, voor al de laatste, hebben daar bijzonder van ge noten. NOORDWIJK. Bloembollencultuur. Gisteravond hield de afd. Noord wijk der Algcm. Vereen, voor B.B.C. een goed be zochte vergadering in hotel Royal, welks voorzaaltje een prettigen indruk oplever de, door de door den heer A. R. Overveld ingezonden planten en bloemen. De neer G. J. G. v. Parijs opencle als voorz. deze bijeenkomst, waarna de notulen onder dank worden bevestigd. Eenige ingekomen Gchrijviuü o.a aanbevelingen candidaten voor het hoofdbestuur, worden voor ken nisgeving aaiucni men. inzake eon door dc afd. Overveen-Bloemendaal ingediend verzoek om steunverleening aan een door deze afdeeling ingediende motie betreffen de de salarisregeling van der secr.-pen- ningmeester der Vereen, werd, na breed voerige besprekingen besloten aan deze motie steun te verleenen en dat men bij de behandeling der agenda van de algem. vergadering nog nader op dit punt wensch- te terug te komen. Tot candidaten vouz het hoofdbestuur werden gesteld in de va cature W. v. d. Laan, de heer J A. v. d. Voort, uit Sassenheim en in de vacature J. Peereboom, de heer B. Varekamp uit 's-Gravenzandc. Van het afdelingsbestuur moesten periodiek aftreden de heeren J. Lindhcut en C Verwey, welke beiden mee algemeene stemmen werden herkozen. Alsnu komt in behandeling de agenda der 154e algem. vergadering te houden op 20 Dec. a.s. Bij punt 6, voorstel van het II.B. tot herbenoeming van den heer H. J. Voors tot secr.-penningmeester voor den tijd vap 5 jaren, wordt het eerst halt ge houden. Uit de besprekingen blijkt dat men het wenschelijk acht, alvorens dit punt op de algem. verg. wordt behandeld, dat eerst punt 7, de begrooting, wordt behandeld, dit in verband met de door de afd. Overveen-Bloemendaal ingediende mo tie, waardoor dc instructie voor den secr.- 'penningmecster zou worden gewijzigd moe ten worden. Besloten wordt dit verlangen aam bovengenoemde afdeeling kenbaar te doen maken, opdat deze hiermede rekening zal houden. Uit de besprekingen over het punt „eigen gebouw", hlijkt dat allen zijn voor vestiging id HiUegom Betreffende de ballotage-van leden-wordt besloteD het voorstel Hillegom in de2e*fn zijü geheel'te' steunen. Met punt 11: voörstel-Castricum tot opheffing 2 cents per rop-fonds, ging men evenmin als het prae-advies van het H. B. accoord, doch de afdeeling vond het wenschelijk dat de Commissie van Be heer eens verslag uitbracht van haar be heer en dit in het ofl. orgaan plaatste.. Uit de besprekingen inzake het scheids gerecht blijkt duidelijk dat men deze in stelling op zeer boogen prijs stelt, doch dat men de uitspraken, wel eens vroeger ter kennis mocht brengen. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren J. Braun en J. C. v. d. Meer en. als plaatsvervangers C. W. Alkemade en G J. G. v. Parijs In de rondvraag wordt nog ter sprake gebracht de opheffing van het goederen vervoer der tram Leiden—Haarlem, waar door men vooral in den stillen tijd zeer gedupeerd is. Besloten wordt in deze een adres te zenden aan de Kamer van Koop handel te Leiden, tot bewerkstelling van vernietiging van dit besluit. Nadat de voorz. den heer Overvelde dank beeft ge zegd voor de inzending der planten welke hij tevens gratis voor de verloting afstond, werden deze ten bate der kas verloot. Hierna dankte de voorzitter allen voor dv aangenaam gevoerde discussies en sprak den wensch uit, dat er ook op de volgende vergaderingen een zoo goede opkomst mag zijn. Burgerlijke Stand. Geboren: te Leiden: Petronella Johanna, D. van A. Smit en G. C. Romijn. Leen- dert, Z. van J. Hazenoot en C. van Duyn. Afaria Cornelia, D. van J. van Rooijen en M. Passchier. Gijsberlus Petronella, Z. van II A. Verhaegen en Al. van Dam. Jacobus Johannes Petrus, Z. van G. Cas- pers en E .J. van Wees. Gijsbertha, D. v. Jac. Haasbroek en E. van der Niet. Ondertrouwd: Cornells Smit 30 j., te Noordwijk, en Leijtje de Haas, 29 j., te Katwijk. Overleden: Neeltje van den Haak 71 j., gehuwd met P. Barnhoorn. Paulina Christina Puinbroek 65 j., gehuwd met B. P. Alkcmade. Alida van de Vijver 69 j., gehuwd met Af. Alarijnis. Door B. alhier is bij de politie aan gifte gedaan, dat hij door twee personen is mishandeld op een stuk land aan dea Gooweg. Door een der personen is hij in den vinger gebeten en door den ander met een stuk hout geslagen. De politie stelt een onderzoek in. C. alhier deed bij de politie aangifte, dat ten zijneD nadeele van zijn erf een pat.iefoon werd ontvreemd. Een onderzoek wordt ingesteld. Als gevonden voorwerpen zijn aange geven: 1 handmof voor rijwiel, 3 sleutels, 2 portemonna'es met inhoud, 1 hand schoen. 1 ring met steentje, 1 geldstuk, 1 ketting met hanger, 1 handtasch met in houd, 1 houten maatstok, 1 knipmesj'e, 2 rijwielbelastingmerken terwijl als opgevan. gen werd aangegeven een kraai (mak). Lnlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt aan het Politiebureau te Noordwijk-Binnen, des Zaterdags van 121 uur. NOORDWIJKERHOUT. Bloembollencultuur. Donderdagavond vergaderde in ca ié ,,'l Wapen van Noordwijkerhout" de afdee ling Noordwijkerhout van de Algem. Vereen, voor Bloembollencultuur. De opkomst was talrijk. De aanwezigen waren juist verrast bij den ingang der zaal een lusthof van polbloemen, van allerlei soort te zien en te midden daarvan prijkte een vierlal diploma's, welke de voorzitter na afloop der vergadering zou uitreiken, a-au hen, die daarvoor in aanmerking gekomen waren door inzendingen van vroege (late) darwin-tulpen, en narcissen op de bloemen tentoonstelling. De voorzitter, de heer E. Oostdam, opende, waarna de heer L. M. v. Noort de notu len las. Met belangstelling werd vernomen, dat de plaalselijke afdeeling juist thans honderd leden telt. De heer W J. Guldemond wenschle het honderdste lid een blijk van belangstelling aan te bieden. Ook wordt met groot genoegen vernomen, dat op het postkantoor, eiken Zondag de tele foon een half uur voor het publiek zal wor den opengesteld. Aan de orde was nu: de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de 154ste alge meene vergadering, welke a s. Maandag te Haarlem in café „De Kroon" zal worden ge houden. Goedgekeurd werd een voorstel van hel hoofdbestuur om den heer H. J. Voors, alge meen secretaris-penningmeester, met ingang van 1 Januari a.s. als zoodanig wederom Ie benoemen voor een tijdvak van vijf ja ren. Meegegaan wordt met het verzoek van dc afd. OverveenBloemendaal, om onder steuning, van eene door haar ingediende motie inzake salansregeling van den algem. secr.-penningmeoster. Aan die betrekking zijn veel bijbaantjes verbonden welke een behoorlijk salaris wettigen. Inzake het voorstel Lisse, inzake „her ziening scheidsgerecht" kon men zich vol komen vereenigen met het praoadvies van het hoofdbestuur. Het voorstel van de afd. Caslricum om de verplichting voor de leden, om bij te dra gen, aan het „2 cents per R. R. fonds" te doen vervallen, vond weinig bijval. Afeegegaan wordt met het voorstel Hille gom, betreffende hel deballoteeren van leden door de afdeeling binnen een vereenigings- j'aar. De begrooling van de A'g. Vereeniging sluitende tot een bedrag van f 36.350 gaf wei nig aanleiding tot nadere bespreking en werd goed bevonden. Besloten wordt de eigen-gebouw-kwes- fie" te laten rusten totdat de definitieve voorstellen aan de leden zullen kunnen wor den \T>orgelegd. Tot leden van het hoofdbestuur worden aangewezen de heeren J. A. v. d. Voort te Sassenheim en B. Varenkamp van 's-Gra- venz-ande Tot afgevaardigden naar de algem. verga dering worden gekozen de heeren E Oost- dam Jb.zn. en L. M. van Noort en tot hun plaatsvervangers de heeren Js. van Dijk en W. Guldemond De penningmeester, de heer J. v. 'Dijk, blijkt in kas te hebben een voordeelig saldo van f 75.40. Ondersteund zal worden een ingekomen verzoek van de autobus-ondernemers al hier. om met kracht, alle concurrentie van dp Brockway-maalschij. te keeren De firma HeemskerkBolhuis heeft voor de autobus- ritten het initiatief genomen: ze begon onder dc minst gunstige omstandigheden, had te kampen met allerlei tegenspoeden, zeer slechte wegen, enz.: en nu er een befeTe tijd aanbreekt door de mooie asphalt-wegen komt een concurrent om de room van den ketél te halen. Eenstemmig wordt besloten om de 'firma HeemskerkBolhuis in alle opzich ten (e helpen en te steunen, en alle concur- renlie le helpen bestrijden. En nu een aardig slol! De voorzitter heeft het genoegen om de tentoongestelde diplo ma's rpet bijbehoorende zilveren medaille's als volgt toe te kennen: 1o. verguld zilveren medaille voor vroege tulpen aan den bloe mist H. v. Leeuwen 2o. idem aan de heeren P. ReynevpldW. J. Guldemond; 3o. J .v. Dijk; 4o. E. Oosldam Jb.zn. De rondvraag leverde niets bijzonders óp. De aanwezige bloemen en planten werden verloot. Ten overstaan van de notarissen Daa- men fe Haarlem en Ter Haar te Noordwijk had de verkoopiDg plaats van een partij weiland in den Noordzijderpolder, Kooper was de heer J. Pennings voor f 5775. Na gehouden aanbesteding, werd bouwen van een landhuis aan den Heeren duinweg voor rekening van d«n heer W. van Reenen, gegund aan den aannemer D. Westrik, alhier. OEGSTGEEST. Bloembollencultnnr. De afdeeling Oegstgeest en Omstreken van de Algemeeno Vereeniging voor Bloem bollencultuur vergaderde in „Zomerlust". Voorzitter was de heer G. F. Hemerik. De voorzitter opent de vergadering, waar na door den secretaris, den heer Vlieland, de notulen worden voorgelezen van de vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. De secretaris deelt mede dat alleen de Beschrijvingsbrief voor de 154e Algemeene Vergadering is ingekomen. Aan de orde is dan: benoeming afgevaar digde naar de 154e Algem. Vergadering Benoemd worden de heeren A. Schouten en W. van Egmond en tot plaatsvervangers de heeren Jae-, Uittenboogaard en G. Lubbe Thzn. Hierna wordt overgegaan tot voorlezing en behandeling van den beschrijvingsbrief. Eenige punten worden zonder bespreking goedgekeurd. Bij bet punt: „Eigen gebouw-kwestie" wordt mededeeling gedaan van den uitslag ran de gehouden gemeenteraadsvergadering te Haarlem. Den afgevaardigden wordt mandaat mede gegeven om het door de afdeeling ingenomen standpunt te handhaven. Het voorstel V3n het Hoofdbestuur om ook geschillen, uit ruilovereenkomsten van bloembollen voortvloeiende, aan het schtids- grecht te onderwerpen en art 34c. der statuten te wyzigen, wordt goedgevonden. De vergadering stemt in mej het voorstel- Lisse inzake herziening van het scneids- gerecht. Afet het punt inzake het deballoteeren van leden der afdeelingen kan de afdeeling mede gaan, mits zoo'n lid zich by het Hoofdbestuur kan beroepen. Hierna werd besproken de motie-Cas trie urn om de verplichting voor de leden tot bij drage van het 2 cents per roede fonds te doen vervallen. De heer Lubbe is er voor deze motie te steunen. De heer Coljjn is hier störk tegen en zet zijn standpunt uiteen. Benige discussies worden hierover ge voerd, waarbjj o. m. gevraagd werd, waar de gelden blijven. De heer Colrjn antwoordt hierop, dat dezs gelden terecht komen bij het Centraal Bloem bollen-Comité. Ook de voorzitter bepleit sterk het Dut van deze instelling. Waar moet het heen indien dit wordt opgeheven? De heer Lubbe bespreekt in verband hier mede do houding van de afgevaardigde d naar Amerika. De heer Colijn zegt dat men niet moet .aigaan op enkele beschuldigingen, doch acnt het gewenscht, dat bet nuttiger zou zjjn meer publiciteit te geven aan de besteding der gelden. Mede wordt m 't Midden ge bracht dat de inpakking enz. gratis ge schiedt wat toch zeker ook wat zeggen wil. De heer Simon Thomas bespreekt het tut van net wetenschappelijk onderzoek. Be stemming wordt besloten niet met het vo-rgtel-Castricum mede te gaan met 17 tegen 10 stemmen en 9 blanco. Voorts kan de vergadering meiegaan met het voorstel om meer publiciteit te geven aar de besteding der gelden en de ver zendingen op den naam van het Comité te doen reizen. By het punt „Begrooting" wordt de be schrijving van de inkomsten goedgekeurd, doch bp de uitgaveD i9 de heer Lubbe er tegen, dat bij de uitgaven zjjn berekend de tractementen van de ambtenaren van „De Tulp* cn „De Narcis". In hoofdzaak geldt dit persoonlijke kwesties, welke breedvoerig worden besproken. Het voorstel salarisverhooging van den secretaris-penningmeester van de Algem. Vereeniging, in stemming gebracht, wordt ge*-Igekerurd 18 tegen 15 stemmen, waarbjj 3 blanco stemmen werden uitgebracht Den afgevaardigden werd opgedragen bjj do rondvraag in bespreking te brengen dc meening van de afdeeling Oegstgeest, dat het wenschelijk is, dat de secretaris-penning- meester zich alléén voor de algemeene Ver eeniging beschikbaar stelt en niet meer voor andere instellingen en dit io de daartoe betreffende bepalingen vast te stellen. De vergadering stelde algemeen in met het voorstel van een der leden, om invoer ders, die in Amerika gefraudeerd hebben, uit de Algemeene Vereeniging te schorsen, waaraan werd toegevoegd, dat die leden, welke in Nederland grove overtredingen mazen, ook op dezelfde wjjze gestraft wor den. De beschrijvingsbrief is hiermede afge handeld. Bjj de verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren L. N den Holder en T. F. Vlieland, deelt de heer Vlieland mede, dat hij als secre taris niet in aanmerking wenscht te kom?n. Hy werd echter op voorstel van den heer Lubbo bij acclamatie herkozen en bezweek voor deze spontane benoeming. In de plaats van den heer L. N. den Helder werd gekozen de heer Jac. Ui tien- bogaard met 28 stemmen. Onder dankbe tuiging voor het vertrouwen werd deaa benoeming aangenomen. Do voorzitter bracht dank aan den secre taris voor zyn genomen besluit om de vol gende twee .jaren aan te blijven Den heer Den Holder werd jïank gebracht voor de aangename medewerking tijdens zyn zitting in het bestuur. L>e twee volgende punten worden in de volgende vergadering behandeld wegens ge brek aan tijd. De heer W. v. Egmond deelt als lid van cfe telefoon-commissie mede, dat bericht is ontvangen van bet centraal telefoonbnreau, dat binnenkort de aansluiting a°n de bollen streek zal plaats hebben. Hiertoe zullen invullingsfonnulieren wor den verzonden, waarin is bepaald, dat het abonnement strekt tot 600 gesprekken per jaar Voor meerdere gesprekken zal moeten worden betaald f 10 per 100. Eer. tweetal vragen was ingezonden, welke door den heer W. v. Egmond zullen worden ingeleid. Na verloting van een collectie prachtige bloeiende planten, sloot de voorzitter onder dankbetuiging voor de opkomst, deze zeer geanimeerde vergadering. RIJNSBURG. De Anti-Rev. kiesvereeniging alhier hield gisteravond jn de zaal ..Concordia" een openbare vergadering. Spr. was de heer Ch. v. d. Heuvel, lid van de Tweede Famer, die als onderwerp behandelde: „Politieke teekenen des tijds". VOORHOUT. Bloembollencultuur. Ld de gehouden vergadering van „Bloem bollencultuur," afdeeling Voorhout, wer den benoemd tot afgevaardigden naar de

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9