A.S.C.—Z.F.C. ZONDAG A.S. 2 UUR: No. 20480 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 17 December Vierde Blad Anno 1926 GEMENGD NIEUWS. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. INGEZONDEN. SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. LAND- EN TUINBOUW. KUNST EN LETTEREN. hei een mes gestoken. Gisteravond omstreeks negen uur heeft cr een ernstige steekpartij plaats gehad jn de Lange Lombardstraat te Den Haag. Op dit uur bevonden zich daar de 20-jarige kachelsmid J. N. B. en de 18-jarige los- fferkman K. H. Beide mannen kregen twist over een kleinigheid, welke twist echter zóó hoog liep, dat H. zijn groot zate. mes trok en daarmede B. een ernstigen steek in den buik toebracht. De getroffene sakte bloedend ineen en werd na korten tijd door den Eersten Hulpdienst naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. De dader, die aanvankelijk gevlucht was, is omstreeks tien uur door de politie, toen hij naar huis wilde keeren, nabij zijn woning in de Zuilingstraat gearresteerd. DE BANANENSCHIL. De 61-jarige J. V., wonende aan de Ge dempte Binnenrotte te Rotterdam, gleed in de Jonker Fransstraat uit over een bananen schil. Met een breuk van zijn wervelkolom en een gebroken linkerbovenarm werd hij in zorgwekkenden toestand naar het zie kenhuis aan den Coolsingel vervoerd. MEISJE DOODGEREDEN. In den vooravond werd gisteren hel 5-ji- rige meisje J. K., wonende op de Vredenoord- kade, te Rotterdam, door een auto, waarvan de chauffeur onbekend bleef, op die kade aangereden. Het kind kreeg een schedel breuk en was bijna onmiddellijk dood. De politie stelt een onderzoek in. LOSLIPPIG. De gemeenteraad van Sehagen heelt een motie aangenomen, waarbij strenge afkeu ring wordt uilgesproken over weihouder Van Erp, die uit de comité-vergadering had ge klapt, en waarbij hem het vertrouwen op gezegd en verklaard werd, dat men niet meer mei hem wenschte samen te werken. TWEE KINDEREN DOOR EEN DORSCHMACHINE GEGREPEN Woensdagavond had te Deurne een ern stig ongeval plaats. Toen de landbouwer Th. v. D. met de dorschmachine aan het dor- schen was, kwamen zijn beide kinderen te dicht bij het vliegwiel en werden gegrepen.. Zij werden eenige malen rondgeslingerd en ernstig verwond. De toestand van i^e beide kleinen, die door de plaatselijke geneesheeren werden verbonden, is zeer ernslig. Eén der kleinen, het 8-jarig meisje Annie, is overleden. Het lijk ziet er afgrijselijk uit. Ook het andere 5-jarige meisje* is zoowel inwendig als uitwendig ernstig gekneusd De toestand van het kind is zeer zorg wekkend. Men hoopt dit echter nog in liet leven te kunnen houden. BRANDEN. Te Boertange is de boerderij van A. Dre umes afgebrand. Een hoeveelheid koren, hooi en stroo en landbouwgereedschappen gingen verloren. Alles was verzekerd. Te Wanneperveen is gistermorgen de boerderij vaD A. F. totaal afgebrand. De bewoners wisten zich met moeite te red. den. Het vee waaronder een 12-tal koeien en kalveren en een paard kwam in de vlammen om. Zoon, die na jarenlang het ouderlijk huis verwaarloosd te hebben, terugkeert: „Vader, uw verloren zoon is terug...." Vader: „Nu verdwijn dan maar weer, en kom terug, als de kalveren wat goedkooper rijnr. OUDEWETERING. Remon. Gemeente: Voorm., 10 uur, dr. Sax. VALKENBURG. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, en nam. halfzeven, ds. Hermanides. VOORHOUT. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, ds. W. W. van Haaf ten, uit Noordwijk-Binnen. WADDINXVEEN. Ned.-tlerv. Kerk: Voorm., halftien, en nam., 6 uur, ds. II. A. de Geus. Geref. Kerk: Voorm., halftien. en nam., halfzes, ds. W. Veder. WARMOND. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, en n.m. 6 uur, dr. J. J. Woldendorp. ZOETERWOUDE. v Ned -Kerv. Kerk: voorm., 10 uur. ds. J. II. Mulder. NED. HERV. KERK. Beroepen- te Stavoren. O. S. Cazemier, cand. te Groningen; te Midwolde en Leek, A. Veldkamp te Dongjum. Aangenomen naar Feijenoord, ds. G. R. Westenburg te Beverwijk. GEREF. KERKEN. Bedankt: voor Schoonrewoerd, van Heijningen te Ter Aar. WAALSCHE GEMEENTEN. Aangenomen: naar Delft, G. U. T A. For get, cand. te Parijs. PREDIKBEURTEN. voor zondag, 19 dec. bodegraven. Ned.-Herv. Kerk- Voorm., halltien, en nam.. 6 uur. ds. Pott. Geref. Kerk: Voorm., halflien. en nam, 6 uur, ds Dam. Geref Gemeente: Voorm.. halftien. preek- lezen, en nam., 6 uur. ds. Van Reenen. de kaag. Ned-Ilerv. Kerk: Voorm., halftien, ds. Van Baaien. koudekerk. Ned.-Herv. Kerk: Voormhalftien, en nam halfzeven, ds. Israël Geref. Kerk: Voorm halftien. en nam., halfzeven, ds. Haspers. leiderdorp. N'ed.-Herv. Kerk: Voorm.. 10 uur. en nam., halfzeven, ds. H. Mondt. Geref Kerk: Voorm., halftien (H A.), en nam. halfzeven (H.A. en nabetrachting) s. F. II Woudstra. noordwijk-binnen. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Nicolal, uit Voorhout; nam halfzes, d=. Vap Haaften. Gerei. Kerk: Voorm.. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Boeyenga, uit Sassenheim (H A.; noordwijk aan zee. Ned.-Herv. Kerk Voorm., 10 uur, en nam. 5 uur, ds. T. G Hospers. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, en nam.'5 uur, ds. Koers (HA.) oegstgeest. Ned.-Herv. Gemeente: Voorm., 10 uur. in het „Groene Kerkje", ds T. J Jansen Schoonhoven; nam. 5 uur, in ..Irene ds. Goedhard, uit Leiden. Woensdag nam. hall- acht, in „Irene", bijbellezing. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. HET WANDELPAD AAN DEN HAAGWEG. Op den Haagweg is een onuitsprekelijke beterschap waar te nemen, die ieder Leide- naar zal toejuichen. De weg, waar vroeger de Haagsche tram reed. is thans veranderd in een mooi wan delpad, dat voor autovreesachlige menschen een onnoemelijke verbetering is. Hulde aan de werklieden, die trots regen en wind met zorg en ijver dezen weg hebben aangelegd. Jammer, dat dagelijks deze zoo nuttige weg wordt vernield door paardrijders(sters), die daarop attent gemaakt, antwoordden: daar staat niets van aangegeven, dat dit pad een wandelpad is. Mogen deze regels aanleiding zijn dien weg te doen bewaken om niet verder te wor den vernield. Geachte Redactie, mijn dank Voor de plaatsing. EEN WANDELAAR. OPHAAL- EN STORINGSDIENST. Geachte Redactie! Wat kan de heer Van Zandbergen slecht tegen kritiek! Heeft hij nooit gehoord van het spreekwoord: „Wie boos wordt, heeft ongelijk" 1 Hij schijnt mij zelfs kwalijk te nemen, dat ik de vergadering te Leiden niet heb bijgewoond, doch meent de heer v. Z. na werkelijk, dat het voornemen om deze ver gadering te houden aan mij te Amersfoort bekend was Volgens den heer v. Z. spreefc ik verder zelfs twijfel uit aan zijn eerlijk heid en betrouwbaarheid! Maar mag men dan niet met den heer v. Z. van meening verschillen over de wijze, waarop door hem een Verlies- en Winstrekening van een Gemeentelijken OphaaL en Stortingsdienst wordt samengesteld, mag men daarop nie* de aandacht van belangstellenden vesti gen, wanneer door hem juist op grond der uitkomst dezer Verlies- en Winstrekening propaganda wordt gemaakt, voor een zoo- danigen dienst en spreekt men door dit te doen twijfel uit aantzijn eerlijkheid en betrouwbaarheid 1 De heer v. Z. vraagt wat toch het doel is van mijn schrijven; is dat zpo moeilijk te begrijpen 1 Het is geen ander dan voor lichting Ook ondergeteekende meent daar toe het recht te hebben, even goed als de heer v. Z. Voor het overige meen ik, dat de he«r v Z. in gebreke blijft om het zakelijke van mijn stukje te beantwoorden, hoeveel woorden hij overigens ook gebruikt. Ik blijf er bij dat men goed zal doen bij de oprichting van een Gemeentelijken Ophaal, en Stortingsdienst in het oog te houden, dat een dergelijke dienst van zeer groot maatschappelijk nut kan zijn, doch dat er geen geldelijke winst mede is te behalen, integendeel in de meeste gevallen zal hij geld kosten aan de Gemeente. Alleen dan wanneer de dienst wordt, zooals dat te Zwolle het geval is, een depositobank met al3 onderdeel een ophaaldienst, is het mo gelijk dat er misschien eenige winst worut behaald met de depositiebank. De Ge meente dient dan echter van den aanvang af zich goed rekenseflhp te geven wat zij begint, want de belegging der gelden van een depositobank is geen eenvoudige zaak en deze kan niet beschouwd worden als een liefhebberijtje van den een of ander, zooals het te Zwolle aanvankelijk „een liefhebberijtje" van den heer v. Z. schijnt tc zijn geweest, volgens zijn mededeeling aan het slot van zijn stukje. Voor het overige meen ik den inhoud van het schrijven van den heer v. Z. kunnen laten rusten. De bij het Ned. Spaarbank-Bureau aangesloten Spaarban ken, waartoe oa ook behooren verschil lende Gemeente-Spaarbanken, verrichten hun werk evenzeer te algemeenen nutte; wat dit betreft is er geen verschil met den dienst aan welks boofd de heer v. Z. staat. Wanneer de heer v. Z. den Ophaal- en Stortingsdienst aanbeval met te wijzen op de mooie resultaten van algemeen maat schappelijk nut, dan zou ik geheel met hem accoord gaanhij moet dit echter niet doen met te wijzen op de geldelijke voor deden, want dit is naar mijn meening niet anders dan het geven eenex onjuiste voor stelling van zaken. Met dank voor de verleende plaats ruimte. Hoogachtend, De directeur van het Ned. Spaarbank-Bureau, G. H. KOLFF. LEGER EN ONDEROFFICIERSBELANGEN. In de Meniorie van Antwoord op de Oor- logsbegrooling wordt door Zijne Excellentie den Minister van Oorlog gesproken over zijn plannen voorwat betreft het invoeren van het capitulanten stelsel. Indien dit stelsel bij het leger zal worden ingevoerd dan zal weer een groot aantal onderof. plaats moe ten maken voor andere krachten die bijna even duur din en die totaal ongeschikt zijn voo rde taak als instructeur. Genoemde krachten zullen worden geko zen uit het Reserve- en Militie-personeel en deze krachten zullen in de toekomst de taak vervullen van het beroepspersoneel. Of er veel personen zijn die zich voor deze taak beschikbaar zullen stellen betwijfel ik ten zeerste. Zij worden aangenomen voor een bepaal den tijd en moeten zich dan bekwamen. In dien zij na verloop van tijd niet voldoen dan worden zij weer burger en krijgen een premie mede van enkele honderden guldens. De jaren dal ze dan gediend hebben zijn dan voor hen verloren jaren want de Militaire eigenschappen hebben voor hen als burger geen waarde. Een dergelijke instelling kan nooit ten goede van hel leger zijn. Het aantal beroepsinstructeurs dat thans nog aanwezig is wordt in het a.s. voorjaar verminderd met een groot aantal, indien de volksvertegenwoordigers dit niet tegen gaan. Deze onderoff. die meerendeels opgeleid zijn bij het Instructie-Bataljon le Kampen, hebben hun vak gekozen uit beroepsliefde op reeds zeer jeugdigen leeftijd. Zij hebben hun legerjaren doorgebracht in 's lands dienst en zijn eenzijdig ontwik keld omdat er voor hen weinig tijd over is om zich bezig te houden met een ander vak. Na vele jaren in het leger te hebben door gebracht en de taak van Instructeur tot de hunne gemaakt te hebben zoo is het ?oor hen moeilijk en zwaar uit deze levenstaak te worden gehaald en gedwongen een andere tot de hunne te maken. Thans is de groep Onderoff. van 3037 jaar aan de beurt om een aderlating le ondergaan. En als het Capitulanltnstelsel wordt ingevoerd zijn vele jongeren de dupe. Het mes van bezuiniging heeft een scherp en diepe wond gesneden in het onderoff.- korps. Als het mes nog dieper in deze wond dringt als thans al gebeurd is dan is de wonde ongeneeslijk. De onderoff. en hunne gezinnen maken thans moeilijke tijden door. Ieder denkt in stilte wanneer is het mijn beurt om het leger gedwongen te verlaten. Onrust en nog eens onrust is er in het ond.-korps. De onderoff. kan zich niet meer ten volle geven aan zijn levenstaak. Dezj taak valt hem dagelijks moeilijker. Het leger met zijn moderne bewapening stelt steeds zwaardere eischen aan hem. En altijd weet de ond.off. te beantwoorden aan deze zware eischen. Hij weet dat hij be kend staat bij de Manschappen als raad gever in alle mogelijke omstandigheden. Wanneer hem iets wordt gevraagd dan moet hij kunnen antwoorden en hij is steeds gaarne bereidt de mindere le helpen. Als wij dan eens even gaan kijken of deze ond.off. werkelijk zoo duur zijn dan komen wij tot de conchisie dat dit niet noodig is als velen wel denken. Het aanvangsalaris is slechts f 1000. Hier van wordt gekort 5 pcL voor kamerhuur en 8i/o pet. voor pensioenstorting. Een onderoff. op 26-jangen leeftijd ge huwd, heeft een salaris van f 138 per maand. Hiervan moet kleeding en schoeisel enz. worden betaald. De lezer beoordeele zelf of dit te veel is. Uniform is niét vrij. De beroepsonderoff. hopen dat de laatste afvloeiing heeft plaats gehad en dat Zijne Excellentie de M. v. O. eindelijk eens zal zeggen: het is gebeurd. De onrust is achter den rug, vervul uw taak weer met liefde en ijver en werk in 't belang van land en leger. Indien dit bericht komt dan zal het geheele Koprs Onderof. dankbaar zijn en zullen zich met alle ijver geven aan hun levenstaak. Volksvertegenwoordigers haalt het mes uit de wonde die gesneden is en heel de wonde die bijna onherstelbaar is. De oor- logsbegrooting moet nog behandeld worden. Beharlig dan de belangen van het zoo veel gesmade Korps Onderoff. en zij zullen u dankbaar zijn voor datgene wat voor hen gedaan is. OPMERKER. RECLAME. 5396 ZWEMMEN. de europeesche kampioenschappen Naar het „Hbld" verneemt, zullen in 1927 de Europeesche Zwem- en waterpolo- en springkampioenschappen, einde Augustus of begin September te Bologna (Italië) gehouden worden. ROEIEN. nederlandsch roeibond. Verschenen is de agenda van de op 19 Dec. a.s. te Amsterdam te houden jaar vergadering van den Nederlandschen Roei- bona. Daarop komen enkele reglementswijzigin gen voor. Daarnevens een voorstel, mee te gaan met het plan van dan A. N. W. B. tot het uitgeven van een watersportblad Voorverkoop: B A. DEVILÉE, Nieuwe Rijn 26. Voorziet U voor dezen belangrijken wedstrijd tijdig van plaatsen Do Waterkampioen en daarvoor een roeiredacterur aan te stellen. Het bestuur stelt voorts voor een wissel- prjja aan te bieden aan de Holland-Beker- wedstrjdvereeniging en wel om te verroeien in bet nummer overnaadsche skiff. SCHERMEN. EEN INTERNATIONAAL TOURNOOI TE WEENEN. Uit Wecnen wordt gemeld, dat ter ge legenheid van het dertigjarig bestaan der scbermafdeeling van de Weeiuehe AtlnKiek- en Sportclub,, waaraan de Italiaanscbe schermmeester Franoeschini even zoo langen tjjd verbonden is, em groot opgezet inter nationaal schermtournooi werdt georg ni- seerd. Het tournooi zal plaats vinden op 9, 10 en 11 Februari 1927. De beste schermers ter wereld heeft men uitgenoodigd, en bereids zjjn roods zooveel toezeggingen gedaan, dat men van een we reld-gebeurtenis op sch?rmg,bied kan spra ken. Alle Europeesche sch;rmers van naam hebben reeds beloofd te zullen deelnemen. „Tel." BIL1ARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De in de vorige week vastgestelde wed strijd tusschen Hollandia en D. O. S II kon wegens niet opkomen van 2 D.O.S.-spelers niet afgewerkt worden. Deze twee partijen zouden nu gisteravond worden gespeeld, doch wederom bleven de D.O.S.-heeren weg. Do resleerende 2 parlijen zullen nu regle mentair voor Hollandia als gewonnen be schouwd worden: een oplossing overigens, die zeer onbevredigend is. Het resultaat van de gespeelde partijen was: pnt brL h.s gem. Th. Roest (D. O. S.) 125 20 26 6.25 J v. d. Laan (Holl.) 38 18 9 2. 38 18 328 T. M. v. d. Berg 102 37 15 2.75 A. Oflenberg 125 60 8 2.80 W. Haasnoot 89 59 6 1.51 De uitslag van den wedstrijd Rijnzicht de Ballon II luidt: pnt. brt. h.s. gem. B. Schouten (R.) 100 33 12 3.03 R. Kantebeen (B.) 96 33 14 290 A. K. 97 50 10 1.94 H. Nasveld 100 51 7 1.96 F. Veltraan 100 31 14 3.22 J. K. 55 31 7 1.77 J. Zijlstra. 100 57 8 1.75 11. Zirkzee 80 57 12 1.40 N. N. 100 46 14 2.17 D v. Egmond 37 46 7 0.80 Rijnzicht 497 car.; de Ballon 368 car. Totaal: Rijnzicht 958 car de Ballon 784 c. pror. t. delpt—roest. In café „Het Centrum" (Vrouwensleeg), speelde prol. Van Delft Woensdagavond een revanchepartij tegen den heer Roest, die een voorgilt had van 350 op de 500 car. De uitslag was: car. brl. h.s. gem. v. Dellt 500 18 124 27.77 Roest 133 18 28 7.38 DAMMEN. LEIDSCHE DAMVEREENIGING. De eindstand der onderlinge competitie 2de klasse luidt thans: gesp.gew.rem. verl.pnt G. Brugman (kampioen) 7 6 1 0 13 H. de Water 7 4 3 0 11 I. Teleng 7 3 3 1 9 J. Kleer 7 2 3 2 7 A. v. Lie 7 3 0 4 fi D. A- Fppenga 7 1 2 4 4 I. Vogelzang 7 2 0 5 4 B Colpa 7 1 0 6 2 De 6 hoogstgeplaatsten spelen mede in den promotie-degradatie-wedstrijd voor de lsle klasse. De stand in de 1ste klasse luidt: gesp.gew.rem. verl.pnt O. G. v. Veen 6 3 3 0 9 R. Slegtenhorst 5 3 1 1 7 P v. d Stel 6 3 12 7 M. Sweris 5 2 0 3 4 C. Teunissen 6 12 3 4 J. Bernsen ...6 1 2 3 4 J Vermeulen 4 0 3 1 3 Hier moet J. Vermeulen no" 2 partijen spelen met M. Sweris en B. Slegtenhorst. Van dezen uitslag hangt het af welke 2 spe lers het laagst komen te staan voor den prom.-degr.-wedstrijd. bodegraven. Raadsagenda. Woensdag. 22 dezer, zal de raad onzer gemeente voor de laatste maal in dit jaar bijeenkomen. De vergadering zal aanvangen om twee uur. De agenda luidt als volgt: 1. Ingekomen Stukken. 2. Wijziging electricileitstarief. 3. Voorstel onbewoonbaaryerklaring van perceelen. 4. Overeenkomst met Nieuwkoop, inzake de Brandweer. 5. Regeling armenpractijk geneeskundi gen en apotheker. 6. Conversie van geldleeninger.. 7. Benoeming van Raadscommissicn. 8. Vaststelling kohier rioolbelasting. 9. Verhuur van balans en schalen. Het slachthuis. Tegen 1 December zou het slachthuis ver moedelijk gereed zijn, zoo werd in de raads vergaderingen reeds enkele malen voor speld. Nu is het echter al 14 dagen later en. nog i9 het tijdstip der opening niet zeker. Uitwendig is het gebouw, behalve het afver- ven, geheel gereed Door zijn eenigszins bij- zonderen stijl moet het de aandacht trek ken. Het is een gebouw zonder verdieping, maar toch is het in geen geval eentonig. Het sterk afgewisselde front doet den voor bijganger even stilstaan. Een groot hek met de letters „S.B." (slachthuis-Bodegraven) is eveneens gereed. Het terrein is nog. wat rommelig, maar niettemin van b iten lijkt het af Zoo echter niet van binnen De stag natie schijnt ontstaan te zijn door de late levering der machines, die uit Frankrijk werden betrokken. Doordat die er niet wa ren konden de vloeren niet worden gelegd en dus kon hetw erk niet worden opgeleverd. Nu wordt er echter stevig gewerkt, zoodat ons de kans niet uitgesloten lijkt, dat toen in ieder geval het begin van '27 de opening wel zal brengen. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Ph Verwey 29 jr. en A. h'win- kelenberg. 23 jaar P. Slingerland 32 jaar en S. Groeneveld 25 jaar. Geboren: Annetje, d. van G. de Bruyn en M. Remme. Overleden: G. van Eyk geh. met J. Blok, eerder wed. van G. de Ruiter 58 jaar. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Petrus, zoon van II. van Leeuwen en Joh. de Vos Bastiaaa Dirk, zoon van Jac. de Wit en H. Meerlo. Overleden: Cornelia de Lange, geb. de Koning, oud 56 jaar. LEIMU1DEN. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert op Dinsdag 21 December a.s., te 7 uur nam. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Behandeling adres P. Wijfje, waarin verzocht wordt om in verband met de a.s. verkiezingen, te Bilderdam een stembureat op te richten. 4. Driejaarlflksche afrekening met do bgzondere scholen. 5. Uitloting 12 aandeeleru 6. Comptabele besluiten. ROELOPARENDSVEEN. In de St. Pancratiuszaal heeft de heer Ganzeboom uit Haarlem voor de leden van de St. Jozefsgezellen gesproken over het verenigingsleven van dezen tijd. Ter al- wisseling werden eenige films vertoond. ZUID-HOLLANDSCHE ZUIVELBOND. Woensdag heeft de Zuid-Hollandsche Zui- velbond te Gorinchem een algemeene ver gadering gehouden. In zijn openingswoord zeide de voorzitter, de heer A. v. Houweling, dat 1926 over het algemeen geen gunstige bedrijfsresultaten heeft gegeven. Ilij heette een nieuw lid, dö Leidsche Coöperatieve Melkinrichting, wel kom in den bond. De heer F. van Dam werd met algemeene stemmen als bestuurslid herkozen. Aan de orde kwam een bespreking van de kwestie: garantie volvette kaas. De heer Bosscher leidde dit punt in. Hij acht den bestaanden toestand onbillijk en is van meening, dat de fabrieken geen kaas van 48 -f- voor 45 -f- behoeven te leveren. De heer Huisman bestreed de opvatting van den heer Bosscher. Na breedvoerige gedachténwisseling sprak op voorstel van het bestuur de vergadering als haar standpunt uit, dat één vetgehalte wenschelijk is, doch dat de garantie volvet dient te vervallen. DUCANOLA-AVOND. Naar men ons bericht, zal de firma Van der Does Dinsdag 21 Dec. a.s. 's avonds 8 uur in den Foyer van de Stadsgehoorzaal haar eerste Ducanola-avond van dit sei zoen geven, die wederom evenals het vorige seizoen voor belangstellenden toeganke lijk is. Bij haar afdeeling Breeslraat 109 t.o. het Stadhuis worden de invitatiekaarten op aanvrage gratis verstrekt. Het programma bevat werken van Mo zart, Schubert, Tsohaikowsky, Rachmani noff. Saint Saens, Fauré e.a. Als solisten werken mede: de Feurich Ducanola-vleugel, bespeeld door den heer A. van der Does, Mary van Campen, so praan en E. Waisvisz, solo-cellist van de Ital. Opera, beiden uit Den Haag. Een belangrijke kunstavond dus, vooral voor a.s. DucanolaspClers en ook voor hen, die reeds een kunslspel-piano bezitten.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 13