VANALPHEN DANS-INSTITUUT W. F. iWIJK Loopjongen. Loopjongen OPROEPING. VARKENSVLEESCH Dagmeisje Fa. J. DE LA RIE Prima Lamsvleesch VERLAAGD een Piano NIEUWE RIJN 62 Baumkuchen, Richslieukranzen. Banketkranzen, Kappersbediende VERSCHOOR, Apotfiekersdik 29a Het Kappershuis CLARASTEEG 18 A. V. MAASTRICHT 50 Cent""» G. v. d. MEIJ, Boerenionpensp' eenzelfde verzoek in iedere vergadering kan behandeld worden zoolang door aanvrager niet een gewenscht besluit is ontvangt». Dit voorstel, in stemming gebracht, werd aangenomen met 8 tegen 3 stemmen (die van de heeren Schoonderwoerd, Van Egmond en Rakker.) Op verzoek van hert bestuur van de Land arbeider sorganisatie om by werkverschaffing aan hun leden, die werkloos zyn, de voor keur te geven boven niet-georganiseerde landarbeiders, zegt de voorzitter, dat B. en W. reeds besloten zoo noodig die werk- loozen 3 dagen per week werk te ver schaffen, doch zich verplicht achten ook niet-georganiseerden te helpen. De heer Van Egmond juicht het besluit van B. en W. toe. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen, dat wordt aangenomen met één stem tegen, van den heer Zandbergen. Hierna komt de agenda aan de orde. Voorstel tot wijziging van de verlich'.iugs- verordening. De voorzitter deelt mede, dat Ged. Staten het besluit van den raad tot heffing van 5 pet van de huurwaarde op de bebouwde eigendommen niet goedkeuren en in dezen een wijziging voorstellen tot een heffing»- percentage van 4Va pet. By invoering van deze wyziging zullen de uitgaven üoor de inkomsten worden gedekt* wat de voorzi.ter nader uiteenzet B. en W. stellen daarom voor tot deze wyztging te besluiten. De heer Bakker is voor vaststelling van een 4 pet-heffing, wat door den voorzitter wordt bestreden, daar dan de gemeente voor een tekort zal komen te staan en dit zeer zeker door Ged. Staten wordt afgekeurd. Uit de discussies over deze wijziging gevoerd door de heeren Bakker en Van Egmond, blijkt, dat B. en W. in deze zoo omslachtige zaak den mees ten spoed be trachten' en ongaarne een aiiaer besluit zagen genomen, waarmede een nog langer uitstel tot kabellegging zal worden verkregen. Het voorstel wordt hierna mes algemeene 6temmen aangenomen. Een verzoek van K. Timmers om ont heffing van de graspacht aan de Groenesteeg (Rynzjchtweg) wordt met algemesne stem men toegestaan. Advies van B. en W. op verzoek van het R.-K. Kerkbestuur, als bedoeld in art. 72 der L.O.-wet. De strekking van dit verzoek, hetwelk wordt voorgelezen, is, dat gevraagd wordt een bedrag toe te staan van f235 voor aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen (banken) en een bedrag van f845.50 voor de verbouwing van een der lokalen tot spreekkamer en personeelkamer. B. en W. hebben tegen het eerste ver zoek geen bezwaar, en stellen voor dit verzoek toe te staan. Tegen het tweede verzoek echter wol, daai dit h. i. niet kan gerangschikt wor den onder de normale eischen, behoorende by de L.0.-wet, waarom zrj voorstellen hierop afvvyzend te beschikken. De heer Schoonder woerd zegt, dat een dergelijk lokaal toch tegenwoordig bij iedere school behoort. Er zijn zooveel scho.en daar van voorzien, dus waarom dan hier niet? De voorzitter antwoordt, dat de wet dit niet eischt. Wanneer een nieuwe school gebouwd wordt en een dergelyke kamer wordt ingericht, is het wel iets andei's, doch een eisch is het niet. Een verbouwing als deze toe te staan, achten B. en W. niet gerechtvaardigd. Juist is diena..ngc.ande een Kon besluit afgekomen, wat B. e.n W. tot dit advi«3 aanleiding heeft gegeven. Beide voorstellen van B. en W. worden dan aangenomen. Voorstel betreffende onderwyB in het vak Lichamelijke Oefening. B. en W. stellen voor om een uitstel aan te vragen voor twee jaren. Eenige besprekingen worden hierover gehouden, waarby de voorzitter opmerkt, dat een centrale instelling van dit vak m eeii begin-stadium verkeert. Met dit voor stel van B. en W. vereenigen zich alle leden. Het kohier schoolgeld Vervolg-onderwijs wordt vastgesteld. Voorstel inzake aflossing hypotheek en belegging daarvan. De voorzitter deelt mede, dat de heer Juffermans heeft verzocht de hypotheek, destyds gesloten tot een bedrag van f38UU, thans af te lossen. B. en W. hebben hier tegen geen bezwaar en willen, zoo dat voor stel geaccepteerd wordt, deze gelden vast zetten op bet grootboek, tegen een rente van 2.5 pet De heer Zandbergen zag met dit geld liever e&D nieuwe hypotheek gesloten, daar dan toch wel zeker een hoog.-j rente wordt ontvangen ten voordeele van de gemeente. De voorzitter zegt, dat Ged. Staten uit gaan van het standpunt om loskomende gei len niet meer te gebruiken voor het slui.en van leeningen of hypotheken, doch deze gelden als kapitaal te behouden. Eenige discussies worden ook hierover ge\oerd, waarna de aflossing van deze hypo theek wordt geaccepteerd en de vaststelling op het Ned. Grootboek van dit geld wordt goedgevonden. Eenige comptabiliteitsbesluiten worden voorgesteld en uiteengezet, en door den raau vastgesteld. Benoemingen: tot lid van het Heilige Geest-Armbestuur de heer N. Breedyk (periodiek aftredend); tot lid van het Buig. Armbestuur de heer J. J. Nyssen (periodiek aftredend); tot lid dar Commissie van Plaat se! yk toezicht op het Lager Onderwijs mej. Pel (periodiek aftredend); tot voorzitter van de Commissie van Advies Werkloosheids verzekering de heer C. Bakker; tot lid- werkgever de heer N. Haasnoot (aftredend); tot lid-werknemer de heer W. den Bubbelden (aftredend). Rondvraag. De heer Zandbergen vraagt om de paaltjes in den grasberm langs den Oegstgeesteruyk wat te doen schilderen, daar deze nu een onmogelijke kleur hebben eu daardoor onzichtbaar zijn. Ook verzoekt de heer Zandbergen om de straat te d«.»en vegen aan den Valken burger weg. Beide verzoeken zullen in onderzoek ge nomen worden, zegt de voorzitter. De heer Schoonderwoerd betuigt zijn grooten spyt over de behandeling dez^n avond van het her naald verzoekschrift van den heer Swaak. O. m. zegt de heer Sen., aai, afgezien van de zienswyae van den voorzitter, de raad zich oven- dit verzoek toch had moeten uitspreken. Volgens art. 10 van de Woningbouw- veroruenmg is iemand, die in de&dO een verzoek richt tot den Raad, gerechigd een herhaald verzoek te doen. De voorzitter zegt, dat de raad dezen avond tot het besluit om dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen is gekomen. Was de stemming anders uitgevallen, aan had zeer zeker dit verzoek in behandeling gekomen. De hear Van Egmond zegt ter ophel dering, dat den voorzitter niets is te ver- wyten en dat B. en W. toch gerechtigd zyn een voorstel te doen. De voorzitter sluit dan over deze kweütie j de discussies. De heer J. Uittenbogaard zegt, dat in 't begin van dit jaar een verzoen is inge komen tot instelling van ean scnoo.artS. Lit verzoek weid toen varwozen naar B. en W. om advies. Tot he>l„-n Ikwft iiij daarvan n.ets vernomen en vraagt hoever B. en W. hierin zyn gevorderd. De voorzitter zegt, uat met nlleen B. en W. deze zaak benandèlen. In hei col.ege van Ged. Stagen is in onderzoek een oeturaie instelling van achoo.artsen. JJaar aan ueze zaak nog gewerkt worut, zyn B. cn W. nog niet toe een defini.iaf besluit gekomen. ue heer Zandbergen vraagt nog om het Rustenburgerpad aanmerkelijK te doen ver broeden, aaar het ryverkeer op dezen weg groote lasten onuervindt. De voorzitter aciit die lasten niet zoo groet, doch zegt onderzoek toe Hierna wordt de opeooare vergadering gesloten en omgezet in ean zitting met; gesloten deuren. RIJNSBURG. In de zaal achter het Weeshuis hield gisteravond de afd. Rijnsburg van de Christelijk-Hislorische Unie een vergade ring. Na vaststelling van de groslijst voor de Statenverkiezing in 1927 hield ds. A. Altena een inleiding over „Zout op een nieuwe schaal". SASSENHEIM. Gemeenteraad (Vervolg) De schuldenlast is verminderd Wijziging in de gisteren vermelde motie De kwestie van een nieuw raadhuis De begrootingen aangenomen. Om ruim 2 uur des namiddags werd de onderbroken zitting heropend. De Voorzitter, die des voormiddags de verschillende sprekers had beantwoord, kwam nog even terug op hetgeen de heer Van Rijn had gezegd over de schuldenlast der gemeente Hij 6telde den heer Van Rijn gerust door te vertellen, dat onze schuldenlast, vergeleken by het vorige jaar is verminderd met ruim f 23.000. He heer Van Rijn verklaarde van het onderwerp dan maar af te stappen, of schoon bij de portée eigenlijk nog niet snapte. Omtrent de Zondagswinkelsluiting was de heer Van Rijn nog niet tevreden, ofschoon deze zaak tot driemaal toe vol doende was uitgelega. De heer Van Breda verklaarde, gezien den gimstigeD stand der gemeentefinau- ciën, er zich mee te kuDnen vereemgeu, dat werken, m het belang der gemeente, ook worden uitgevoerd. De heer Van Zonneveld heeft uit de bo- 8prekingen kunnen constateeren, dat allen zijn voor het verbeteren van den waterweg naar het Wije Hij hoopt, dat binnen een 14 dagen B en W. zullen komen met een plan tot verbetering. De Voorzitte? zegde spr, dit toe. De heer Speelman verklaarde, na het geen hij des voormiddag8 had gezegd, des noods de vaartverbetering vóór bet baa- huis zaJ gaan Verder zei spr., dat hij geen Zondagwinkelsluitmg wil, omdat het is in het nadeel der winkeliers. Laten we geen dwiügende maatregelen nemen. Over de N V. zei spr., dat ze in 't leven zijn geroepen door een Wet, waaraan 150 mensehen hebben meegewerkt. De N-V. hebben nadeelen, maar ook voordeelen, omdat ze voor hebben, dat een zaak i-e- serve's kan maken, waardoor een zaak in slechte tijden somtijds gered kan worden. Hierna stelde spr. voor, om cer°t de vaartverbefcering ter hand te nemen, dan het badhuis en daarna het raadhuis. De Voorzitter antwoordde, dat net ge meentehuis vóór gaat; het verdriet hem, dat men er tegen is, maar de raad kan beslissen. De heer Van der Geest drong nog eens aan op spoedige verbetering van de Sas- senhcimsche vaart. Op verzoek van den heer Warnaar zal een raadscommissie worden benoemd, om de zaak voor te bereiden. Omtrent de motie, ingediend door den heer Van Zonneveld, kunnen we nog mee- deelen, dat daarin de haif-uurdienst is ver anderd in minstens om de 20 minuten Eigenlijk, zei de voorzitter, is de mo tie overbodig Als we nu aan Ged St. schrijven, wat de raad wil, dan bereikt de raad hetzelfde. De motie werd, zooals we reeds meldden, met algemeene stem men aangenomen. Hierna werden de punten van de be- gvooting behandeld. Het puüt 83, salaris van den burgemees ter, werd zonder stemming aangenomen. Het salaris wordt met f 500 verhoogd. Bij punt 97, salaris 2de ambtenaar ter secretarie, stelde de heer Van der Geest voor deze post met f 200 te verhoogen. l)e heer Van Zonneveld wilde bedoelde amb tenares niet als ambtenares verhoogen, omdat ze hier is gekomen als vroedvrouw De heer Speelman ging met den heer Van der Geest. mee. De heer Van Breda was het wel met de heeren v. d. Geest en Speelman eens, maar wilde liever het sa laris als vroedvrouw verhoogen B. en W. zijn vol waardeering over de ambtenares wat haar werktijd betreft. De arbeid, welke ze verricht is hoofdzakelijk copiëerwerk en zoo is er veel verschil m den aard van het werk vergeleken bij dat van den eersten ambtenaar De heer Warnaar is vaD meening, dat de inkomsten van de ambtenares van dien aard zijn, dat zij er tamelijk wel van kan leven De heer Bader verklaarde zich voor de verhooging. Het voorstel van den heer Van der Geest werd aangenomen met de heereD Warnaar en Van Zonneveld tegen. Punt 108, verkiezingen, wilde de heer Van Breda met f 100 verhoogen Bij de verkiezingen wordt op allorlei huizen ge plakt. Laat een paar groote borden ma ken, om daar te plakken. De heer Van Zonneveld was van oordeel das het plakken op huizen niet is te voor komen. Laat men, na de verkiezingen, de biljetten opruimen. De heer Van Breda trok zijn vooi^tel in. De post verlichting en verwarming Raad huis, werd op voorstel van den heer Van Rijn met f 200 verlaagd. De heer Speelman wilde den post, sala ris accountant, verlagen omdat het voor stel tot verhoogen is verworpen, met f 150. De heer Van Rijn zegt- het Raadsbesluit ligt er. Wordt het ingetrokken, dan kun nen wij weer stemmen Dé heer Warnaar releveerde nog even, dat de accountant veel meer werk heeft gekregen, dan hij eerst had; waarom zuj'en we het salaris dan niet verhoogen. De heer Speelman wil de zaak nog eens in geheime zitting bespreken. Wil men de post laten staan, mij best, want valt het besluit weer, dan wordt de f 150 niet uitbetaald Als jullie niet wakker bont geweest, dat kan ik niet helpen. De post blijft voorloopig staan, aldus het slot van de bespreking. De post subsidies, gaf de heer Warnaar aanleiding te zeggen, dat hij in 't alge meen er tegen is. Och zei hij, de toege stane geldeD zetten weinig zoden aan den dijk; 't is meer een mooi gebaar tegen de vereeniging, welke aanvraagt. Spr. ver klaarde zich nogmaals tegen het verleenen van subsidies, of in elk geval er zoo zui nig mogelijk mee te zijn De heer Van Rijn wilde post 180, onder houd vrachtauto met f 1000 verminderen; zij staat op f 1440. De heer Speelman vond dat veel te bar van den heer Van Rijn, evenals de Voorzitter, f 1440 is niet te hoog, wat den heer Speelman voorcijferde. Nadat de heeT Warnaar ook nog een kleine toelichting had gegeven, bleef de post gehandhaafd. Bij post 230, subsidie bewaarscholen, vraagt de heer Van der Geest., of het niet beter is deze per kind te bepalen en sub sidieeren we alleen de bewaarschool of ook de breisc.hool 1 De heer Speelman was ook voor subsidieverleening per kind. Laat de post nu zoo staan dan kunnen B. en W. de zaak uitwerken. De heer Van Breda is daartegen, omdat het niet vast staat, dat een school met het minste aantal kinderen, ook de minste kosten heeft. Hij wil op den ouden weg doorgaan. De heer Warnaar: Een subsidie laag nooit meer bedragen dan het tekort be draagt. Als we kijken wat er tekort is, komt de post er mooi mee overeen. Laten we dus de post zoo houden, do basis is zoo ongeveer het aantal leerlingen. De post blijft staan. Voor net volgende jaar zal den besturen worden gevraagd do onkosten op te geven alleen van de bewaarscholen. De laatste post van de distributieschul den wordt nu afgelost, wat den heer Van Zonneveld aanleiding gaf ei zijn tevreden heid over te betuigen. N et alle gemeenten verkeoren in zoo'n gunstige conditie. De heer Van Rijn wilde f 1000 schrap pen voor het maken van een ontwerp voor een üieuw Raadhuis. De Voorz. zeide, dat de Raad zich niet gebonden behoeft te achten om te bouwen. De heer Speeiman was het met den heer Van Rijn eens. Als het er door is dat we gaan bouwen, dan rijden we eens naar verschillende plaatsen, om eens uit te kijken. Heb nu eens even geduld, het Raadhuis komt wel. De heer Bisschops wil den post handha ven cn de prijsvraag uitschrijven, dan we ten we wat het Raadhuis zal kosten De heer Van Zonneveld: We hebben een plan en wel van f 60.000, wat moeten we nu weer een ander plan hebben I De Voorz.: Nog niet geheel uitgewerkt. De he^r Van ZonneveldWe moeten eerst de vaart maar eens verbeteren en dan zien, of het financieel kan. Nadat de Voorzitter en de heeren Bis schops, Van der Geest en Krom den post nog eens hadden verdedigd, werd tot stem ming overgegaan. TegeD stemden de hee ren Speelman, Van Zonneveld, Van der Voet en Van Rijn en vóór de heeren Vcr- kleij, Bisschops, v. d. Geest, Warnaar en Krom. De stemmen staakten zoodat dit punt weer in behandeling moet komen. De overige posten van de uitgaven gin gen vlug onder den hamer door, evenals die van de ontvangsten, zoodat de ge- meentebegrooting afgehandeld was. Deze kon nog niet worden aangenomen, rmJat over een enkele post nog eens moet worden gestemd. De begrootiügen van de verschillende bedrijven werden onveran derd goedgekeurd. De heer Warnaar stelde er prijs op, dat niettegenstaande hij had tegengestemd bij den post verhooging salaris ambtenares, hij alle respect heeft voor het werk van bedoelde ambtenares. Besloten werd deze week Zaterdagna middag weer te vergaderen, waarna de vergadering door den voorzitter werd ge sloten. Geheime distilleerderij? Omdat er den laatsten tijd, naar men veronderstelde, nogal sterken drank werd verkocht tegen zeer lageD prijs, dacht de politie natuurlijk aan een geheime bran derij. Bij een inwoner alhier, wien ze van snoode plannen verdachtten, werd huis zoeking gedaan door drie politiemannen en den belastingcommies. Het resultaat was nihil. Wel een tegenvaller 1 VOORSCHOTEN. In de openb. lagere school aan den Rijndijk had een openbare samenkomst plaats waar als sprekers optraden dr. D. K. Wielenga, Geref. pred. alhier, met het on derwerp „De zoon van den timmerman" en de heer G. Kooy alhier, met het onderwerp „Sterven na een half uur". De heer G Ver rips verleende met een zangkoor zijn ge waardeerde medewerking aan deze samen komst, die slechts matig bezocht was. De beide sprekers werden met aandacht ge volgd. De avond werd besloten met gebed en het zingen van Gezang 180 vs. 1. Als verdacht van het misdrijf genoemd in art. 247 Wetboek van Strafrecht is door de politie alhier proces-verbaal opgemaakt tegen AI. en R., beiden alhier. De schietvereeniging „D.O.B." alhier hield op 14 en 15 Dec-mber haar halfjaar- lijkschen onderlingen wedstrijd in café de Groote Vink. De uitslag was als volgt: Personeele baan: le prijs W. Derogee 98 p., 2e prijs G. de Vos, 97 p.; 3e prijs W. Werkhoven, 96 p.; 4e prijs Th. Barthen, 94 p.; 5e prijs A. J. Turion, 94 p.6e prijs A. van der Poel, 94 p.; 7e prijs W. Meier, 93 p.; 8e pr. J. Niese, 93 p.; 9e prijs A van Ilaaste- ren, 92 p.; 10e prijs E. Baely, 92 p.; lie pr. G. Schrama, 86 p.; 12e pr. H. Stapper, 85 p.; 13e pr. W. Hakkaart, 84 p.; 14e pr. Th. van Rooyen, 82 p.; 15e prijs E. Jansen, 66 p.; 17e pr. Jac. Aleier, 64 p. Rozenbaan: le prijs W. Derogee; 2e prijs Th. van Rooyen. Donateursbaan: le prijs baron Schimmel- pennink van der Oye. WARMOND. Twee jubilea. Gistermorgen had ten Raadhuize alhier een bijzondere plechtigheid plaats. In tegen woordigheid van het voltallige college van B. en W. en de besturen van den Veer- en den Zwanenburgerpolder werd door den burgemeester alhier aan J. G. van Winsen en A. Cozijn, wegens hun veertigjarig ambts jubileum als watermolenaar bij bovenge noemde polders, de eeremedaille uitgereikt, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. In een kernachtige speech prees de burge meester de trouwe en langdurige plichtsbe trachting door beiden betoond en spreker beschouwde het als een groote eer deze ko ninklijke onderscheiding te mogen uitrei ken. Hij sprak hierbij de hoop uit, dat zij deze onderscheiding zouden dragen met fier heid, tot aansporing van ons allen om steeds en te allen tijde onzen plicht te doen, zooals zij dit al die jaren gedaan hebben. Door de heeren van Winsen en Cozijn werd hierna dank gebracht aan allen die ter verkrijging van deze onderscheiding hadden medegewerkt, waarbij zij een speciaal woord van dank brachten aan de besturen der Polders en aan B. en W. Na deze plech tigheid bleef men nog een gezellig uurtje bij een en werden door beide „geridderden" nog eens al het wel en wee opgehaald, meege maakt in hunne veertigjarige ambtsloop. Na afloop van het officieele gedeelte kwam het bestuur van den Veerpolder ten huize van den molenaar van Winsen bijeen, waar hun onder een toepasselijk woord van den voorzitter P. J. van Rijn, namens het bestuur en ingelanden een gratificatie in de gebruikelijke couvert werd ter hand gesteld. Dankbaar werd dit bewijs van waardee ring door den jubilaris aanvaard. Wat de molenaar A. Cozijn betreft, dient te worden herinnerd, dat deze door het be stuur van den Zwanenburgerpolder reeds in Alaart j.l. op dezelfde wijze was gehuldigd. N«Y. ELECTRICITEITSBEDRIJF HILLEGOMLISSESASSENHEIM. Ben nieuwe tariefsverlaging. De Raad van Commissarissen van boven genoemd bedrijf vergaderde 14 dezer ter be handeling van de begrooting voor het boek jaar 1927. De financieele resultaten makeD het mo gelijk weer een nieuwe tariefsverlaging in te voeren. Voor de vierde maal sinds den aanvang der stroomlevering in 1922 kan het avond tarief voor verlichting mei 5 cent per KWU, verlaagd worden. Na den datum van meieropneming in Ja nuari 1927 wordt dus het avondfarief licht gebracht van 30 op 25 cent KWU., terwijl het penningmetertarief gebracht wordt van 35 op 30 cent per KWU. Vanaf begin Januari 1927 zullen de pen ningen verkrijgbaar gesteld worden tegen den prijs van 30 cent per stuk. Door deze nieuwe verlaging is thans een tarief bereikt, dat zeer gunstig genoemd mag worden in vergelijking met de tarieven van zeer veel andere bedrijven. De mogelijkheid hiertoe werd zeer bevor derd door de groote toename van het aantal aansluitingen in 1926 Per 1 December be droeg dit aantal reeds 35 pet. meer dan per 1 Januari 1926, het steeg nl. van 1666 tot 2248 stuks. Van de nieuwe tariefsverlaging wordt weer een groote toename van het aantal aansluitingen verwacht. De Raad van Commissarissen verleende verder machtiging voor het sluiten van een nieuwe leening groot f 100.000, in verband met de aanhangige plannen voor verschil lende uitbreidingen en versterkingen van het kabelnet. BANKETBAKKERIJ TUEKSALON 535U met Slagroom en Ananas. met en zonder Kersen gemengd. Kerstkransjes, zeer Fflne Boterkoekies, 22 ct per ons. Wegens ziekte voor direct gevraagd een flinke brieven Bureau van dit blad onder No. 6662a. IIdOGEWOERD 87, LEIDEN TELEFOON 2A14 O \PiSCIJ HNIJS 1927 Voor eersfbeginnenden en vergevorderden Inschrijving dagel van des n.m. 3-5 en van 7-10 uur. Cond f 1. inschrijfgeld en vervolgens f 0.75 p. les. DE LEERAAR. 5352 Kan geplaatst worden een net Zich v. g. g. v te meiden 6669a gevraagd. 5J36 Ooezastraat 37* DEKENS WASSCHEN. Handelshuis „Woldek" Wolateeg 21, Tel. 1710, behandelt uwe Wollen DekeDS zooals het be- boori WO wa8schen deze eD geven ze dezelfde vakkundige behandeling als nieuwe DekeDs. Wasschen is beter dan sioomeD Groot ot Klein tl.— per stuk. 9826 Gevraagd eeD netie Jongen, voor fiets- en win kei werk, leettyd 14 15 jaar. 5337 HET LE1DSCHE KAASHUIS, Hoogewoerd 8. Ieder die iets te vorderen heeft van verschnid igd is aan of stokken of waar den onder zich heeft behoo rende tot den boedel en de nalatenschap van den Heer Th. J. HE1NS, gewoond hebbende te Leiderdorp, Uoipstraat 43 en aldaar over leden 10 Nov. 1926, wordt verzocht daarvan vóór of op 31 Dec. a.s. opgave, beta ling of afgifte te doen ten kantore van wijlen Notaris TER LAAG, Steenschuur 11, te Leiden. 5351 heelt hare prijzen van 40 cent per 5 ons Vrouwensteeg 5. 6592a Heden verkrijgbaar vanaf 5135 Agent van het „Leldsch Dagblad" ts Rijnsburg, beveelt zich beleerd aaD voor het aannemen van Adver- tenliên en Abonnementen. TE KOOP GEVRAAGD: Br. Bur. v. d. Blad No. 5355. HkeqeK derv Koest j' vöor de keel 50cts per blikje 2739 L. I 1.75 p.JL. f 1.00 Bereid dooi „Hui. De Vlijt", is eten en drinken. Kozijnen zonder pitten. Oucr-Hoiiandscbe drank. H.j. UE RU, i_.l_.AFFOUKTIT, L. M. MEIJER, N. HEMMES, Levendaal. 1002 3—2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7