Eet heer HOUANDsch ZWlfSERSCHE cmkotfnikehn KERK- EN SCHOOLNIEUWS. RADIO-PROGRAMMA EEN TROETELKIND UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. RECLAME. LOONACTIE IN HET MIJNBEDRIJF. De bestuurders van de samenwerkende mijnwerkersorganisaties hebben een ge meenschappelijke vergadering belegd, waar in o.a. besproken werd. het in te nemen standpunt in zake de loonvoorstellen van de mijndirecties in de Contactcommissie- vergadering van heden. Naar wij vernemen zullen de mijnwer- kersverteeenwoordigeTs aandringen op een loonsverhooging van minstens 10 pCi Ver der wenscht men de loonregelingen voor 'n jaar te zien vastgelegd. TEGEN UITROEIING VAN BEPAALDE ROOFVOGELS. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de burgemeesters een circulaire gezonden, waarin wordt opgemerkt, dat sedert lang jacht wordt gemaakt op roofvo gels, vooral buizerds, torenvalken en uilen, terwijl juist deze vogels wel zeer noodig zouden kunnen zijn wegens een beginnende, door den mensch mogelijk nog niet opge merkte vermeerdering van musschen, mui zen, rupsen enz. Den burgemeesters wordt dan ook aanbe volen voorzichtig te zijn bij het uitreiken van betreffende jachtvergunningen. UIT HET BOEKDRUKKERSBEDRUF. De Federatie van werkgeversorganisaties in het boekdrukkersbedrijf heeft haar na jaarsvergadering gehouden in het jaarbeurs gebouw te Utrecht. Tot leden van den centralcn raad voor vakbelangen werden benoemd de heeren S. S. Korthuis en F. H H. Herold, als leden, en de heeren J. F. Duwaer en B. C. E. Zwart, als plaatsvervangende leden. Het veilingbesluit, door het algemeen hoofdbestuur genomen, werd na eenige dis cussie bekrachtigd. Goedgekeurd werd de begrooting voor het jaar 1927. Het algemeen hoofdbestuur werd machtiging gegeven om een nieuwe over eenkomst aan te gaan met den Nederland- schen bond van steendrukkerijen. Nadat de vergadering was gesloten, hield de heer L. Levison. uit Den Haag, een rede over de toekomst van het boekdrukkersbe drijf in verband met de ontwikkeling van verschillende nieuwe procédé's. De ex-keizer moet weer te bed blijven wegens influenza. Aan dr. W. H. Cox en dr. W. H. Fol- mer te Utrecht is. met ingang op 1 Januari, op hun verzoek eervol ontslag verleend als lid van de revisie-keuringscommissie bij de Nederlandsche Spoorwegen Als zoodanig zijn bejioemd de hperen prof. dr. H. J. La- meris en D. Stolp, laatstgenoemde tegelijk als secretaris der commissie. NED. HERT. KERK. Z e s f a I: Tc Soest: P. L. Kiehl (e Hoorn (Evangelisatie); J. I. van Schaick te Nieuwe Pekela; W W. Siddré te O. en N. Wetering; A. J. Splinter te Lent, A. K. Straalsma Ie Zandvoort en W. A. Zeydner te 's-Heerenberg Beroepen.' Te Roodeschooi: M. v. Voet, te Kuinre; te Borger (Dr.): J. Dik- boom, te Schiermonnikoog. GEREF. KERKEN. Tweetal; Te Amersfoort: E. Schouten, te Alphen aan den Rijn; en C. v. d. Woude, te Gorredijk. Aangenomen: Naar Laren (N.H.): L. Oranje, hulpprediker, te Alphen aan den Rijn. EVANG. LUTH. GEM. Drietal: Te MonnikendamDe Rijp: J. W. Brass te RotterdamTh. G. Stellweg te Del ft en H C. Zwahler te Den Haag. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Barendrecht: J. Ree- sink, te Aalten. GEREF. GEMEENTE. Aangenomen: Naar Gent (Belgische Zendingskerk): Th. Korporaal, te Delft. NEDERL. CHRISTEN-STUDENTEN- VEREEN1GING. Sinds den vorigen cursus hebben 264 le den de N. C. S. V. wegens afstudeeren of anderszins verlaten, terwijl er zich bij den aanvang van den nieuwen cursus 287 nieuwe leden bij haar voegden, zoodat het ledental met 33 gestegen is en thans 986 bedraagt. Naar de afdcelingen verdeeld zijn er te Amsterdam 147, aan de Vrije Universiteit 55, te Delft 88. te Groningen 70, te Kam pen 17, te Leiden 221, te Rotterdam 42. te Utrecht 318. te Wageningen 13 en buiten afdeeling 15. Naar de faculteiten zijn het 216 medici, 180 theologen, 146 juristen, 135 litteratoren, 104 wis- en natuurkunde. 89 technici, 47 handelswetenschappen, 15 indologen, 13 landbouw. 10 veterinairen, 7 landartsen en 24 ongeclassificeerden. Onder de leden bevinden zich 204 vrou welijke studenten en wel Amsterdam 62. Vrije Universiteit 4. Delft 3. Groningen 18. Leiden 51, Utrecht 65 en buiten 'decline 1. Hel aantal contribueerende oud-leden nam sinds het vorige jaar met 74 toe en bedraagt thans 1182. VOOR VRIJDAG 17 DECEMBER. Hilversum, 1050 M. 12.00: Politieber. 4.306.15: Vooravondconcert door het H D. O.-orkest 6.156.45: Pianocon cert door Kees Heerkens. 6.457 45: Vervolgles en conversatieles Fransch 7.45: Politieber. 8.10Lezing van het Onderwijsfonds v. d. Binnenvaart. Spreker: de heer M. Braam, over: WenkeD en regle menten voor het verkeer te water in het algemeen 8.35: Nuts-lezing. Spreker- dr. N. H. ter Veen, over: De verovering van de schatten der aarde 10.00: Persb. 9 35: Celloconcert door Mich. H. Busch. Piano- begel. door Kees Heerkens. Daarna dans muziek door het Radio-dansorkest o. 1. v. Hns Mossel. Da ven try, 1600 M. 11.20: Concert door het Davenlry-kwarlet en solisten (sopraan, bas, bariton) 12.05: Concert (viool en piano) 12.25: Concert Daventry-kwartet 12.50: Orgelconcert van de St. Botolphs- kerk 1.202.20- Lunchmuziek 3 40: Fransche les 4.05. Concert, De Chelsea- Singers. J. Hall. piano 5.05: Concert E. C Neill, sopraan. I. Parkin, piano 5.35: Kinderuurtje 6.20: Concert v. h. Prince of Wales-playhouse 7.20: Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws 7.50: Muziek 8.00: Lezing: A day in the life of a police con stable 8.20- Kerstconcert G. East, viool. Het Durston vocaal kwartet De S Cole ridge-Taylor koor sociëteit 9.10: Concert. Het Daventry-kwartet en E. Fen'on, contra- alt 9.32: Concert door de Hvltonband 9.50: Lezing: The amusing Episode of the first violin 10.05: Toccato en fugue in C-moll en Prelude en fugue in A moll Bach. C Biggs, piano 10 20: Tijdsein, weerber. nieuws 10 3511.20- Concert party. M. Ashford en W. Lunn's Felixstowe humoris ten 11.2012.20- Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 2 20: Concert. Orkest Gayina en Mme. Nielka, zang 5.05: Orkest concert 9.05: Concert. Orkest en vocale solisten. Königswüsterhausen 1300 M. 1120 11.50 en 2.207.20: Lezingen en less».n 7.20: „Die Hugenotten", opera in 4 acten van Meyerbeer 9.5011.50: Dansmuziek Hamburg. 394.7 M. 125—2.10- Ka mermuziek 3.35: Sprookjes met muziek 4.205.15: Verdi-concert 5.20—610: Vroolijk concert 7.2011.15: Beethoven- avond. Daarna dansmuziek. Brussel, 508.5 M. en Antwerpen, 265,5 M. 8.509.50: Orkestconcert 9.50: Gramofoon-muziek 10.1010.50: Con cert. Münster, 241,9 M. 12.50—1.50: Strauss concert 4.204.50- Werken van Grieg. Orkest en alt 5.506.20- Gramofoon I kerstmuziek 7.207.50: R. H. Hillekamp leest uil eigen werken voor 7.5010.50: Concert. Orkest en R. Koppel. RECLAME. van elke huismoeder vormt altijd de fijne wasch. Indien ze maar een zeepso-rt ^ebiukt, waar mede ha r fijnste linnengoed zonder slijtage verrukke ijk frisch en helder ölijfi, is al het overige kinderspel. Daarom vormt Dubbel tjes Zeep en Dubbeljes Zeeppoeder een uit komst voor de nauw gezette huisvrouw. U kent de verpak king, nietwaar Blauw snet roo- d.> streep. 5311 Waschohnefabriek Amersfoort. ALPHEN. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert op Maandag 20 December, des namiddags te 7 uur. Agenda: 1. Voorstel van B. en W tot een parti- eele wijziging van het stratenplan van de voormalige gemeente Oudshoorn. 2. Voorstel van B. en W. om met de N.V. Bodegraafsche Waterleiding eene nieuwe overeenkomst aan te gaan tot wederkeerige waterlevering ingeval van nood. 3. Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het adres van het Bestuur der Vereeniging voor Chr. Gezondheids- en Vacantiekolonies in Nederland om een bij drage uit de gemeentekas voor de uitbrei ding en inrichting van het koloniehuis „Zonneheuvel" te Seppe. 4. Adres van het Bestuur der Vereeni ging tot stichting en instandhouding eener Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus te Woerden, houdende verzoek om een bij drage in de kosten dier school over 1924 en 1925 5. Voorstel van B. en W. tot aankoop van buiten de rooilijn gelegen strooken grond aan de Prins Hendrikstraat van Th. A. Ro- zestralen en L. C Jongenburger. 6. Voorstel van B en W om afwijzend te beschikken op het verzoek van den heer B Snel alhier om schadeloosstelling voor een strook grond die hij moet afstaan in verband met den verbouw van een pand in de Hooftstraat achter de (nieuw) vastge stelde rooilijn. 7. Voorstel tot wijziging van: a. de begrootingen voor 1926 van de Wa ter en Lichtbednjven; b de begrootingen voor 1925 van het Grondbedrijf. 8. Voorstel van B. en W. om goed te keuren de beschikbaarstelling van een ver guld zilveren medaille ten behoeve van de gehouden pluimvee- en konijnen tentoon stelling alhier en daarvoor een crediet van f 12.50 te verleenen. 9. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan eener tijdelijke kasgeld leening ad f 100.000. 10. Voorstel van B. en W. tot ruiling van grond aan en nabij de Dwarsstraat met de bouwvereeniging „Eensgezindheid". 11. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de Hortensiastraat aan de bouwvereeniging „Volksbelang" 12. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de Dwarsstraat en aan de Zaalbergslraat aan P IT. van Keeken q q. 13. Voorstel van B. en W. tot regeling van de belooning voor 1926 en 1927 van den deurwaarder der plaatselijke belastin gen voor zoover zijn aandeel in de vervol- gingskoslen betreft. 14. Voorstel van B. en W. om den heer Ir. J. D. J. Waarden burg vast aan te stellen tot adjunct-gemeente-axchitect dezer ge meente. 15. Benoeming van een gemeente-werk man (doodgraver* lijdelijk voor één jaar. Aanbevolen worden in atphabetische volg orde: H J. Bunt, J. v. d. Ende, A. Ouds hoorn. allen alhier. 16. Benoeming van een lid van het Alge meen Armbestuur in de vacature van wij len den heer J. Kerkhoven. Aanbevolen wor den de heeren: 1. P. Baane (Van Boetse- laerstraat). 2. Adrs. Verduijn, (Hooftstraat). 17 Benoeming van vijf leden van de Commissie van Toezieht op het lager on derwijs wegens periodieke aftreding van de heeren S. J. H. Breukel, P. Pasma. J. L. J. Gafllard. J. G. Baart en Mevr. J Wiertsema Priester. Aanbevolen worden: voor de vacature Breukel: 1. S. J. H Breukel. 2. L. N. P. Enlhoven. Voor de vacature Pasma: 1. P. Pa9ma. 2. P. Westerbrink. Voor de vacature Gaillard: 1. J. L. J. Gaillard. 2. I. de Groot. Voor de vacature Baart: 1. L. G. Baart. 2. J. C. Vellekoop. Voor de vacature- Priester: 1. Mevr. J. W. WiertsemaPries ter. 2. Mevr. J. A. van der Helm-Bos. 18 Benoeming van leden en plaatsver vangende leden van de stembureaux. Lijst van onbeselbare brieven en brief- kaaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand December. Brieven Binnenland 1. Raad van arbeid, Amersfoort: 2 J. Pot, 's-Gravenhage; 3. J. Brouwer. Rotterdam; 4. mej. J. Brandenburg. Rotterdam. Brief kaarten: 5. een zonder adres. KOUDEKERK. Woensdagmiddag is een geladen klei- bok van den heer van B. alhier, nabij het Postkantoor in den Rijn gezonken. De op varende wist zich bijtijds te redden. LEIDERDORP. A.R. Kiesvereeniging. In verband met de a.s. verkiezing voor de Provinciale Staten, kwamen de leden van de A.R. Kiesvereeniging gisteravond in het gebouw Irene bijeen Na 't zingen van Psalm 100 hel eerste en laatste vers en le zen van de 147ste Psalm opende de voor zitter, de heer G. Los de vergadering met gebed, waarna door deze een inleidend woord werd gesproken. Hierna werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Door de voorzitter werd alsnu aan de orde gesteld ds stemming voor leden van de Prov. Staten. I De uitslag hiervan was. dat de heeren W. Warnaar 318. dr. G A. de Bruyne 284. J. v. d. Steen 199. F. Elkerbout 155, Segers 155, P. Ouwehand 136, T. S Goslinga 104, J. Noorland 102. Dr. van Es 90, H. Zonne veld 69 J. Veldhuizen van Zanten 69. J. B. Grootenhui9 31. C. Eggink Jr 16, T. van Egmond 12 J. Vermeer 9, A Warnaar 6, S Schoneveld 3 en ma H. F. v. d. Tas 1 punt hadden verkregen. Vervolgens kwam nog in bespreking het opmaken van een gros lijst voor de komende gemeenteraadsverkie zing. Daar deze nog niet definitief werd vastgesteld, kan hiervan nog niets nadere worden medegedeeld. De heer A. Roest sloot de bijeenkomst met dankzegging. Ter secretarie zijn inlichtingen te be komen omtrent een gevonden autovelg met binnen en buitenband, de buitenband merk Dunlop, en een oude ijzeren roeiboot, zwart geteerd. LEIMUIDEN. De Pluimvee-tentoonstelling zal ten slotte toch doorgaan, daar zich thans een comité heeft gevormd buiten het bestuur der Eiervedling om. WOUBRUGE. De heer C. van Diemen, nabij den hoek van de veen alhier, had het genoegen in zijn tuin op te graven een zilveren staten- schelling uit het jaar 1680. Aan de voorzijde van de munt een ruiter en het randschrift „Concordia-Res-Parvae-Cre9cuut", en aan de ommezijde, het Utrechtsche wapen schildje. Het muntstuk werd geschonken voor de verzameling ten raadhuize alhier. Dat men op onze wegen geen oogen- blik het beheer over zijn rijwielstuur kwijt kan raken of men zit hals over kop in een wegtocht. bleek gistermiddag den heer W. Gelukkig liep het met een nat pak af. AALSMEER. Bloemenhandel. De bloemenhandel is de laatste dagen niet zoo geloopen, zooals dat in de daarbij geïnteresseerde kringen in deze gemeente wel gehoopt en verwacht werd in het res- teerend deel van dit jaar. Mogelijk, dat in de allereerste plaats het gepasseerde St- Nicolaasfeeet, met zijn flinke vraag naar bloemen, meer of minderen terugshg heeft veroorzaakt, en de prijzen in doorsnee deed terugloopen. Doch evenzeer is mogelgk, dat de over het algemeen in binnen- en buiten land heerschende malaise steeds meer van invloed zal worden op den sng bloemenhandel. H-t verloop van de veilingen trouwens over dit jaar wyst onmiskenbaar in die richting. Ondanks ae enorme uitbreiding, welke de srigbloem-kweekerjj heeft onder- rn, bleef het bedrag van den omzet aan C. A. Veiling beneden flat van 1925, tenvg. aan „Bloememust", in welker rayon de grootste uitbreiding was, het bedrag ongeveer gefgk aan het vorig jaar zal zijn. Dit leteekent een belangrijke verlaging van den doorsnee-prijs, en onmogelijk is het geenszins dat deze zich nog sioeds doorzet. Enkele dagen, waarop de bloemen duur zijn, zeggen, in dit licht beden, heel weinig en de lesultaten over het goheele jaar kunnen alleen het juiste beeld van den toestand HAARLEMMERMEER. Tot stationschef bij de Nederlandsche Spoorwegen ter standplaats Nieuw-Vennep werd in de plaats van den heer A. Beekhuis benoemd de heer B. Weening uit Berkel en Rodenrijs. HILLEGOI. Bloembollencultuur. De afdeeling van „Bloembollencultuur'' heeli in de zaal van 't Nut vergaderd. De opkomst was goed. De kamer van Koophan del had per brief gevraagd naar de meening der afdeeling over de kwestie Etectnsche tram of bus, maar bij stemming was de overgroote meerderheid voor een eleclrische tram. Jn de vacature van den heer C. Lud- wig, die als bestuurslid periodiek aftrad, werd benoemd de heer C. Carlier. Afgevaar digden naar de algerneene vergadering wer den de heeren C. Freriks en J. Hylkema, plaatsvervangers de heeren W. Jonkheer en H. Hopman. Bij de behandeling van den beschrijvings brief verklaarde men zich voor de motie der afdeeling BloemendaalOverveen in zake hel salaris van den secretaris^penningmees- ter. Er zijn aan die betrekking te veel bij baantjes verbonden. Ten opzichte van het Eigen Gebouw kre gen de afgevaardigden de opdracht krachtig te strijden legen „Spaar en Hout' en nog krachtiger op te komen voor het Hillegom- sche plan. Een lid klaagde ernstig over het traineeren en den onhoudbaren toestand in hel tegenwoordige beurslokaal. Het voorstel Lisse in zake het scheidsgerecht zal ge steund worden Hel Hillegomsche voorstel heeft een zoodanige redactie gekregen, dat getracht zal worden het gewijzigd te krijgen. Als er een herslemming mocht zijn tussrhen de candidaten Dix en Varekamp voor het Hoofdbestuur, zefl de laatste gesteund wor den. Aan de Spoorwegmaatschappij zal ge vraagd worden, om hier kaartjes voor het buitenland af te geven, en ook bagage voor het builenland aan te nemen. In de rondvraag werd geklaagd over het gebruikrecht van 10 cent per mand op de Haarlemsche veiling. Gevraagd werd hier een veiling op te richten. Het Hillegomsche Dameskoor heeft onder leiding van mej Cor Igesz van Haar lem een goed geslaagd concert in hotel Sis termans geneven. Hel laatste nummer viel zoodanig in den geest, dat herhaald werd. De soliste hierin was mej. Tuyl Schuile- maker. De heer Cor Kint van Amsterdam bespeelde de viool en bood veel te genieten Mej. Tina de Wreede. die de begeleiding van alle nummers verzorgde en mej. Cor Igesz werden gehuldigd met bloemenmanden. Het was een mooie avond De zaal was met bloemen en planten versierd. De heer D. K. Veen alhier i9 te 's-Gra venhage geslaagd voor het examen wis kunde L. O. (art. 86). KATWIJK AAN DF-N RTJN. Bloembollencultuur. Gisteravond hield de afdeeling Katwijk der Algerneene Vereeniging voor Bloembol lencultuur een ledenvergadering in hotel „De Roskam". De vergadering stond onder leiding van den 2den voorzitter, den heer Nic. Bos Met een woord van welkom en een overzicht over het afgeloopen jaar. opende deze de vergadering, waarna de secretaris de notulen la9 der vorige vergadering, welke met een aanvulling werden goedgekeurd Aan de orde was dan de beschrijvings brief voor de 154ste algerneene vergadering, welke gehouden za! worden op den 20steD December a.s. te Haarlem. Besloten werd de candidaluur van den heer Dix te Heemstede en den heer Jac. v. d. Voort te Sassenheim te steunen als leden van het Hoofdbestuur Het kon de goedkeuring der vergadering wegdragen, dat met ingang van 1 Jan 1927 de alg. secr.-penningm., de heer Voore te Haarlem, weer voor den tijd van 5 iaar zal worden herbenoemd. Tevens om de ..eigen gebouw kwestie" te laten rusten totdat de finitieve voorstellen aan de leden zullen kunnen worden voorgelegd Verder om het voorstel-Lisse inzake herziening uitspraken van het scheidsgerecht, zoo noodig aan te vullen met een commissie van bijstand. Het voorstel-Castricum, dat zich tegen het 2 ct. per R.R fonds verklaarde, kon geen steun vinden alhoewel enkele leden der afdeeling Katwijk achter blijven met hun medewer king te verleenen. De begrooting werd zon der eenige discussie gepasseerd. Een inge komen schrijven van den lsten voorzitter, den heer A. de Mooy, meldt, dat hij door te vele buitenlandsche afwezigheid onmo gelijk deze functie goed kan waarnemen en hij zich tegenover de vereeniging verplicht gevoelt te moeten bedanken, kwam hierna aan de orde. Besloten werd op de eerstvol gende vergadering in deze vacature te voor zien en aan den heer De Mooy een woord van dank te brengen voor aan de vereeni ging bewezen diensten. Als afgevaardigden voor de algerneene vergadering werden be noemd de heeren Nic. Bos en T Noort. Bij de rondvraag eenige bespreking over verbe tering van landwegen, het bijdragen in het 2 ct. per R.R.-fonds, aan de plaatselijke af deeling. en het scherper toezien door de politie op het drijven van vee langs de wegen. Niets mepr aan de orde zijnde, sluit de voorzitter hierna de vergadering. NOORDWIJK BINNEN. Een 50-jarig jubileum. Ten huize van den heer J. Leenheer had een bijzondere plechtigheid plaats Er wa9 n.l. een jubilaris in den familiekring aan wezig, Krijn Duindam, welke werd gehul digd omdat het feit werd herdacht, dat hij 50 jaren achtereen is werkzaam gewepst, eerst bij den heer H. Leenheer en nu de laatste jaren bij diens zoon. den heer J. Leenheer De eere medaille, vprbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in brons was hem verleend en tot het uitreiken hiervan i was burgemeester jhr. W C. van Panhuys, aanwezig. De burgemeester sprak den jubi laris toe, er op wijzend, dat bij dit feit blijkt, dat nu in de verhouding meer sprake is van vriend tot vriend dan van patroon tot knecht. Een groote bijzonderheid is het 50 jaren in één betrekking te zijn en daarom ziet spr. in Duindam een voorbeeld voor velen in onze gemeente Deze groote bijzon derheid is ook gevoeld in de hoogstp kringen van ons land, zoodal H. M de Koningin bovengenoemde medaille verleende. Het is spr. een voorrecht als hoofd der gemeente deze Koninklijke onderscheiding te mogen uitreiken en wenscht den jubilaris toe dat dit eereteeken nog vele jaren zijn borst mag sieren. Vervolgens sprak de tegenwoordige patroon den jubilaris op hartelijke wijze toe, memoreerend. hoe het altijd Krijn was ook al in de kinderjaren, welke met hulp aan wezig was. Daarom verheugt het allen hem dezen avond gehuldigd te zien. Dp patroon overhandigde hem ook namens zijn vader een enveloppe met inhoud. Ook sprak de vroegere patroon enkele woorden, waaruit warme vriendschap en hartelijke blijdschap spraken. Hierna bleef men eenigen tijd gezellig bijeen. NOORDWIJK AAN ZEE. Op uitnoodiging der Chr. Jong.-Vereen. „Volg Mij" trad op tn de Herv Kerk d? L. C. W Ekering. van Amsterdam, met het onderwerp „Effatha" Spr behandelde dit onderwerp naar aan leiding van Marcus 7 vs 3237 Twee vra gen en antwoorden wppden hieraan ontleend, le. Waartoe deze dingen? Om het beeld Gods in 3en mensch weer recht te stpllen; 2e. Wat is de zenuw in dit gedeelte*' ..En Jezus opziende naar den hemel, zucht te" De ernstige rede werd met groote aan dacht door de talrijke aanwezigen aange hoord OEGSTGEEST. Gemeenteraad Werkverschaffing Geen school verbouwing met aemeente- subsidie Benoeminnen. Voorzitter: de burgemeester, de heer J. G. M van Grietbuysen. Aanwezig alle léden. De voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen worden voorgelezen van de vorige vergadering, welke onveranderd wor den vastgesteld. Mededeeling wordt gedaan van de inge komen stukken, w.o.: Een dankbetuiging van het bestuur van do Wijkverpleging voor alle gezindten voor de in de vorige vergadering toegestane extra subsidie; Eenige missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten, w.o de verordening op de heffing en in vordering van Leges ter gemeente-secretarie. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens wordt voorgelezen een vera">ek van de Vereeniging voor Vacantie-Kolonieö in Nederland, om steun van deD gemeente raad inzake uitbreiuing van het tehuis voor kindereu „Zonnoheuver. B. en W. stellen voor op dit verzoek afwgzend te beschikken, waartoe wordt be sloten. Een schrijven is ingekomen van de R.-K. en Chr. Schoolbesturen, inzake de vaststel ling voor de vergoeding L. O., ten bedrage var. f 149.20. Destijds is in den raad deze zaak be handeld en zjjn de schoolbesturen tegen dit besluit in hooger beroep gegaan. fled. Staten hebben medegedeeld, dat de raao in 't ongelijk is gesteld en achteD het aldus wenschelgk, dat de raad hiertegen geen beroep aan teekent. B. en W. stellen daarom voor zich bg het besluit van Stater neer te leggen, waartoe wordt be sloten. Van den heer F. Swaak is een herhaald verzoek ingekomen om toestemming i/>i hefc aanbrengen van eeD waranda op deD thans bestanden steeneo voet, voor zrjo perceel 0® Kempenaerstraat Kegentesselaaa B. en W. stellen voor dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen, daar toch niet 3-3

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6