UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. i VRAGENRUBRIEK. BOSKOOP. Zaterdag had de heer v. d. W. alhier het ongeluk, met z'n rijwiel, in aanrijding te komen met een auto. 't Gevolg was, dat het rijwiel totaal vernield werd. v. d. W. fcwam met den schrik vrij. De schade plm. f 70, zal door den chauffeur vergoed worden. Zondag had in de Dorpsstraat, alhier, een aanrijding plaats, tusschen een auto en een melkwagen, met het gevolg, dat het lemoen van het laatste voertuig, geheel ver nield werd. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. De schade zal door den chauffeur vergoed worden. LEIDERDORP. Op Woensdag 22 dezer, des namiddags te 1 uur, zal er in het gebouw Irene gelegen heid bestaan tot kostelooze vacinatie. Gevonden is een lichtbruine sjaal, waaromtrent ter Secretarie inlichtingen zijn te bekomen. WADDINXVEEN. De collecte m de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft opgebracht f 121.42. WOUBRUGGE. Tot leden van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk zijn gekozen de heeren Joh. Mooré, Jac. Jongeneel en J. Jobsen en is herkozen de heer N. Bouthoorn. Tot ouderling is herkozen de heer P. Vromans en tot diaken de heer N. de Bruijn. Het waarnemend hoofd der openbare school in ons dorp, de heer De Koning, is be noemd tot onderwijzer aan een dergelijke school te Harderwijk. RECLAME. HAARLEMMERMEER. Anto in de Ringvaart gereden. Zondagmiddag wilde de bestuurder van een personen-auto, waarin nog een heer (het waren de gebroeders Ravesloot uit deze ge meente) was gezeten, de draaibrug over de Ringvaart bij Sloten oprijden. Door het de fect raken van de stuurinrichting, kon de draai niet groot genoeg worden genomen, zoodat het motorrijtuig met de inzittenden in de Ringvaart terecht kwam. Een hunner kon zich spoedig uit z'n benarde positie be vrijden, doch de ander kon zich niet .zelf rédden en werd in bewusteloozen toestand op den kant gebracht. Gelukkig werden de Dogingen om de levensgeesten weder bij den nan op te wekken, met gunstig resultaat bekroond. Er zijn maatregelen genomen om hel defecte motorrijtuig weder op het droge te brengen. Maandag werd op de algemeene be graafplaats te Hoofddorp ter aarde besteld het stoffelijk overschot van Dick LaDge- reis, in leven gemeente bode alhier. Aan de groeve werden aan de nagedachtenis van den overledene waardeereDde woorden gewijd door den burgemeester van deze gemeente, mr. A. Slob, den heer D. Eg- gink Jzn., als oudsten ambtenaar en ds. Linkinga, doopsgezind predikant. De heer H Laogereis, eenige zoon van den ontslapene, bracht een woord van dank, voor de betoonde belangstelling. HILLEGOM. Naar wij vernemen, zal de opvoermg van „Tropenadel" door „H.IT.O." ge schieden ten bate der Hillegomsche Tuber, culose-vereeniging. Op verzoek van het be stuur dezer Vereeniging is de netto-op brengst meeir speciaal bestemd voor aan schaffing van meubelen voor de nieuwe lighaL Bij het correspondentschap der Ar beidsbemiddeling, Kerkstraat 18, staan als werkzoekende ingeschreven: 1 timmerman, 1 schilder, 6 opperlieden, 140 land- en tuinbouwarbeiders, 3 handels- en winkelbedienden. Werkgevers, die arbeidskrachten noodig hebben, worden beleefd verzocht, deze te betrekken uit de werklooze ingezetenen dezer gemeente en niet uit andere ge meenten. KATWIJK AAN ZEE. De voor eenige weken door den ge meenteraad benoemde boekhouder der Ge» meentespaarbank, de heer C. de Bost, heeft, naar wjj vernamen, voor deze functie bedankt. Men deelt ons mede, dat er plannen bestaan om een zestal der grootste zeil- loggers van diverse reederjjefn, van stoom kracht te voorzien. Hi erdoor zou dan het getal stoomloggers tot ruim 20 gestegen zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. R.-K. Kiesvereeniging. Gisteravond hield de R.-K. Kiesvereeni ging „Plicht en Eensgezindheid" een le denvergadering in de zaal „Vreeburg". Na opening door den voorzitter las de secre taris, de heer \V. Caspers, de notulen. Deze werden goedgekeurd Ingekomen was oon schrijven van de R.-K. Kiesvereeni ging te Noordwijk als aanbeveling voor den beer VV. de Ruyter als candidaat voor ue groslijst der Prov. Statenverkiezing, idem van de R.-K Kiesver. te Sassenheim als aanbeveling voor den heer H. Bader. De beer H. Grimbergen deed dan verslag der rergadering van den KamerkieskriDg, de beer Meijer van de vergadering van den Statenkieskring Daarna was aan de orde de bespreking en stemming groslijst voor de Prov. Staten Na eenige bespreking wer den als candidaten gekozen door de ver gadering: 1. H. Balvers te Hillegom, 2. Th. Wilmer te Leiden. 3. R. Bader te Sassen- héim, 4. E. Bolsius te Leiden, 5. C. G. J. Aikemade te Noordwijk, 6. J. Eden %e Noordwijk. Tot leden van het stembureau voor de a.s. stemmingen werden behalve het be stuur benoemd de heeren J. C. Schrama, J. v. Mil, L. J. Bellekom en W. Hooge- veen. De propagandaclub „Jeanne d'Arc" zal dezer dagen haar propagandatocht houden om alsnog voor 31 Dec. de ledenlijst zoo hoog mogelijk op te voeren. De heer Schrama vraagt of het bestuur kan mededeelen of de werkzaamheden aan de nieuwe ophaalbrug spoedig zullen aan vangen en of er voor gewerkt kan worden dat zooveel mogelijk werkeloozcn uit Kat wijk a. <L Rijn bierbij te werk gesteld kun nen worden. Dc Voorzitter zegt te weten dat deze werkzaamheden pas 1 Maart a.s. zullen aanvangen, mede omdat dergelijke werkzaamheden (waterwerken) moeilijk in den winter kunnen worden uitgevoerd. Spreker bracht dan nog ter sprake den slechten toestand <Rer brug en dacht dat eerst ongelukken moeten gebeuren. De Voorzitter zegt dat de Kiesver. hiervoor geenerlei verantwoordelijkheid draagt en volgens een bordje aan de brug, dat wel op advies van deskundigen daar zal geplaaust zijn, voertuigen tot 3400 K G. de brug nog mogen passecren. De heer Grimbergen en de heer Braim brc-ngen ter sprake de mo gelijkheid dat spr., zich beschikbaar zui len stellen in verband met de Statenver kiezing. De voorzitter zegt dat het bestuur wacht op een lijst van sprekers, toegezegd door het bestuur van den Statenkieskring, die tegen matige kosten willen optreden. Na enkele minder belangrijke aangele genheden ter sprake te hebben gebracht, vroeg niemand verder hef. woord en werd de vergadering met gebed gesloten. LISSE. Vergadering der IJsclnb. Maandagavond hield de vereeniging „IJs club Lisse" een ledenvergadering in de bo venzaal van hotel „De witte Zwaan" Aan de zaal was een heel aardig aanzien ge geven. Vooral de opgestelde planten en bloemen gaven een bijzonder aangenamen indruk. De belangstelling was zeer groot Op het oogenblik, dat de voorzitter, de heer Matthijs, allen het welkom toeriep, was de zaal vol. In het bijzonder gold dc groet aan de vertegenwoordigers van de afd. Sassen heim. Het is spr. een genoegen te kunnen mededeelen, dat de animo voor deze veree niging niet verflauwt. Spr. betreurt het dat de afd. Hillegom nog niet is aangesloten bij den Z. II. B. Wel heeft die afdeding leden en een ijsbaan. Overigens staat het ijs niet onder controle, zoodat ongelukken niet uit gesloten zullen zijn Zelfs alle ingezetenen Van Hillegom, in het bijzonder de minden gesitueerden, hebben geen toegang tot de ijsbaan, zoodat het gebeuren van ongeluk ken geheel niet denkbeeldig is. Notulen en laarverslag worden goedgekeurd. De Vereeniging telt 285 leden. Uit het verslag van den penningmeester bleek o.iu dat er een saldo in kas was van f 362 56. Ontvangen was f 386,50 en hiervan uitge geven f 103,45, zoodat thans in kas was f 895,61, waaronder aandeelen Lissensche Bank. De heeren Strik, Lir.dhout cn Kramer zullen deze rekening aan een onderzoek onderwerpen. Op een desbetreffende vraag van den voorzitter verklaart er zich niemand tegen om de Koninklijke goedkeuring aan te vragen voor de vereeniging. Ilierop wordt zonder hoofdelijke stem ming de thans bestaande vereeniging ont bonden en onmiddellijk een nieuwe veree niging opgericht, onder den naam van Lissesche IJsclub. De voorzitter leest daarop de statuten, betrekking hebbende op de nieuwe vereeni ging. Na eenige discussie van ondergeschiK- t,en aard, werden de statuten vastgesteld. l)e commissie tot het nazien der rekening rapporteerde een verschil van zes centen, hetgeen de voorzitter onmiddellijk toegaf en verklaarde waar deze zich thans be vinden Het bestuur bestaat uit de heeren N. Mat thijs, Fr. van Paaschen, W. Goldberg, J. Polman, L. Prins. P. Marseille, L. Kortekaas en L. Nieuwenhuis, terwijl voor de heeren A van Stijn, A. de Lange en J. Cammenga, welke niet meer in aanmerking wenschten Vreeburg, W. Meskers en C. Wesseling. te komen, gekozen werden de heeren G. De voorzitter doet de mededeeling, dat de baanvegers in den Z.-H. IJsbond tegen on gevallen zijn verzekerd. Het ligt nu in het voornemen van genoemden Bond ieder lid individueel tegen ongevallen te verzekeren, ten minste als de premie niet al te hoog wordt. In de gemeente, n.m. bij het postkantoor, „De witte Zwaan" en de gracht, zullen, als er ijs is, borden worden geplaatst, mededee- lende den toestand van het ijs, en aan de verschillende hoofden der scholen alhier zal ook daarvan advies worden uitgebracht. Door de gemeente Lisse is gedurende ijs voor 25 dagen één man toegezegd tot on derhoud enz. Vervolgens zal bij ijs een gezamenlijke tocht worden gehouden door leden van den Z H. B. naar Warmond, terwijl door den Z H. B. voor de leden een wedstrijd is uit geschreven, die zal worden gehouden op de Haagsche Ijsbanen. De districtcommissaris van den Z. H B., de heer Schölvinck, uit Warmond, betreurt het ook zeer, dat de Hillegomsche IJsclub niet is aangesloten. Van deze officieele plaats wil spr. nog een ernstige waarschu wing laten hooren, in verband met de vei ligheid van het ijs. Zoolang, aldus gaat spr voort, als de Z. H. B. bestaat, is er nog nooit iemand op zijn banen verdronken. Vervolgens doet spr. een beroep tot mede werking van alle leden, om te voorkomen, dat waarschuwingsteekens bij bruggen en wakken worden weggehaald, wat voorgaan de jaren nog al eens voorkwam. Ten slotte stelt spr. er prijs op te kunnen mededeelen, dat Lisse de beste afdeeling is van den Z. H. Bond met haar zeer actieven voorzitter, den heer Matthijs, die altijd gaarne bereid wordt gevonden tot het dienen van advies en het geven van inlichtingen. Ten slotte werd overgegaan tot een gratis verloting. In het geheel waren 54 prijzen disponibel gesteld. De verloting bracht f 92,47 op. Na afloop brengt de voorzitter dank aan allen voor de gezellige bijeenkomst, terwijl aan den heer Boerema dank werd gebracht voor de hulp bij de verloting. Bevolking over November. Vertrokken: H. Kranenburg en echtg. naar Hillegom; J. J. Guldemond en gezin naar Heemstede; J. v. Kesteren en echtg. naar Heemstede; J. L. G. Hoekstra naar Wasse naar; J. Dorrestijn naar Hilversum; J. C. v. Schooten naar Hillegom; A. v. Leeuwen n Noordwijkerhout; H. J. v. d. Geest, naar Hillegom; M. B. Olfers naar Nederweert; J. P. Hoogervorst n. Nederweert; P. Lommerse en echt. naar Haarlem; E. A. de Kwaaste- niet naar Sassenheim; H. D. Kolkman naar Leiden; A. M Rooyakkers naar Heemstede; A Kok naar Amsterdam; L. H. Brak en ge zin naar Rotterdam; A. Onderwater naar Bodegraven; S. Agema naar Ilpendam; S. v d. Aart naar Voorhout; A. Buurman naar Naaldwijk; M. J. Ulijn naar Oss; Th. Noor- dermeer naar Sassenheim; A. de Ridder naar Hillegom; J. Nieuwdorp naar Utrecht; J W. Hilders' naar Voorhout. Gevestigd; J. D. Hollestelle van Utrecht; M. D. G. Hoogervorst van Hillegom; B. M. v. Straelen van Haarlem: P. C. Vermeer van AÏijdrecht; P. van Oort van Rotterdam; C. B. Vos van Utrecht; J. Rietmulder en ge zin van Haarl.meer: J. M. M. Maas van Hil legom; Th. A. Rijkers van Heemstede; A. P Leuven van Heemstede; G. J. Huge van Voorschoten; P v. Zonneveld van Sassen heim D. Hack van Vriezenveen II. J. Ken- sc-laar en echt. van Haarlem; C. v. Rijssel en echt. van Haarl.meer; J. M. Wagenaar en echtg. van Medemblik; A. v. Leeuwen en echtg. van Zevenhoven; W. H. Mans- heim van 's-Gravenhage; J. de Graaf van Haarl.meer; H. Koopmans van Doetinchem. De opbrengst der Angkolabusjes be droeg dezen keer f 288,61. Dit is f 20 meer dan het vorig jaar. De prijzen, welke besteed werden op de eerste houtveiling op het landgoed „Keu kenhof alhier, gingen belangrijk boven de begrooting. B. en W. dezeT gemeente hebben aan den heer J. C. Zaneveld. op diens verzoek, met ingang van 1 April e.k., op de meest eeivolle wijze ontslag verleend als ambte naar ter secretarie dezer gemeente, onder dankbetuiging voor de vele diensten door hem in die betrekking aan de gemeente be wezen. De uitslag van de op 13 Dec. gehouden aanbesteding van het bouwen van een bloembollenhuis, pak- en werkplaatsen voor rekening van de heeren Gebr. Tromp alhier (bouwkundigen J. P. Oudshoorn en Zoon te Sassenheim), luidt als volgt: Van der Velden en de Jong, Oegslgeest, f33.333; Gebr. Abelman, Leiden, f31.869; Aann.-Bedrijf v.h. Molenaar en Neutenboom, Schoten, f31.699; firma Wed. A. van Driel, Koudekerk, f31.000; Firma Vergunst Daudij, Lisse, f29.646; C. Valk, Haarlem mermeer, f29.595; W. Mulder, Oegstgeest, f29.582; C. J. Kiebert, Sassenheim, f 29.446; Kort van der Wiel, Rijnsburg, f29.259; Gebr. van Burik, Haarlemmermeer, f 28.990; Th. Reeuwijk. Sassenheim, f 27.392; K. Ende en Co., Waddinxveen, f26.539; H. J. Oppen kamp, Schoten, f 23.634. De gunning is aangehouden. NOORDWIJK. Vereeniging „Hulp in de Huishouding". De jaarlijksche tentoonstelling van deze vereeniging die gehouden werd in het pa tronaatszaaltje bij de eerw. ^zusters, is door een groot aantal personen bezocht, waar uit blijkt dat het werk van de vereeniging met belangstelling wordt gevolgd. Ruim 600 kleedingstukken van diverse stoffen en maten, baby-kleeren enz., waren vervaar digd. Eenige jongedames hebben zich heel verdienstelijk gemaakt, met het verkoopen van lootjes, 't Is alles naar wensch verloo- pen. Loop der bevolking. Gevestigd: M. Hoogeveen, dienstbode, van Leiden naar Tramsteeg 67. J. C. Seijsener, bakkers knecht van Noordwijkerhout, naar ICerkstr. 38. L. van de Werken en fam., arbeider, van den Haag, naar Bronckhorststraat 29. Vertrokken: Cl. Heescher, handelsbedien de naar Leiden, Rijndijkstraat 5. J. P. Lindhout (geh. met J. Parlevliet) n. Noord wijkerhout, Heerenduinweg 11. C. S. Franck, dienstbode, naar Schoten, Spaan- schevaartstraat 74. NOORDWIJK AAN ZEE. Naar we vernemen heeft de kapitein van de reddingsboot alhier, de heer D. Ad miraal, als zoodanig ontslag aangevraagd. OEGSTGEEST. Rede ran mr. dr. J. Schokking. In de bovenzaal van de Hervormde School aan den Endegeesterstraatw. hield de afdee ling Oegstgeest van de Christ.-Hist. Unie een openbare vergadering waarin als spreker op trad mr. dr. J. Schokking, met het onder werp: De komende Sta ten-verkiezing. De zaal was matig bezet De voorzitter, de heer B. J. v. d. Meene, riep de opgekomenen een hartelijk welkom toe en verzocht de aanwezigen te zingen Psalm 84 3 en ging voor in gebed. In zijn inleiding heet spr. in 't bijzonder welkom dr. Schokking en bracht dank voor zijn welwillendheid, dezen avond voor de af deeling Oegstgeest te hebben beschikbaar gesteld. Voorts herdacht spr. met weemoed, het groote verlies van de afdeeling, door het heengaan van den secretaris, de heer L. Verhaar, en riep allen op om de eerstvol gende vergaderingen bij te wonen, als in deze vacature zal moeten worden voorzien. Hierna gaf hij het woord aan dr. Schok king. Het was, zoo begon spr., mij aangenaam, toen ik eene uitnoodigihg ontving van de afd. Oegstgeest, om te komen spreken voor de leden. Meermalen sprak ik in Leiden en bemerkte de ontwikkeling van Oegstgeest, ten opzichte .yan Leiden. Zoovelen in Oegst geest behooren thuis in Leiden en omge keerd. Het ligt dus voor de hand, dat er goede betrekkingen bestaan tusschen de in woners van beide gemeenten, zoo zie ik ook hier weer bekenden terug. Zooals de voorzitter reeds in 't kort herin nerde, is er opwekking noodig om daadwer kelijk te kunnen deelnemen in het politieke leven. Aan opwekking zal het ook hier, zoo als overal, wel niet ontbreken, doch om daadwerkelijk te kunnen deelnemen, zoo zeide spr.: diene men zich rekenschap te geven van de daden en werken in het poli tieke leven. Enkele uitzonderingen daarge laten, is dan ook de belangstelling den laat- sten tijd zeer groot. Spr. ging dan verschillende bijzonderhe den na welke in de wereld worden aange troffen, w.o het arbeidende leven, waarin een ieder zijn taak volbrengt, een ieder op zijne wijze, waarna spr. kwam tot het ver- eenigingsleven en het maatschappelijk le ven en tot hetgeen in beide gevonden wordt en van daaruit naar buiten werkt. Komende tot den politicus, zeide spreker, dat er zoo velen op uit zijn om het publiek een zekeren indruk te geven van zich zelf, o.a. dat alleen hij het weet en een ander niet. Dit toch is een verschijnsel dat niet op gaat Men heeft elkander noodig. Daartoe moet men eerst elkander leeren verstaan. Men moet daartoe dan, ieder voor zich, bereid zijn. Is men eenmaal zoo ver gekomen, dan eerst kan gewerkt worden om iets te berei ken. Noodig is dan ook een georganiseerd volksleven. Dit moet en kan in zoodanige banen geleid worden, dat eenmaal onder Gods zegen een groote schat van rijpe vruch ten geoogst kan worden. Doch alles gaat niet steeds voor den wind. Er duiken steeds groote gevaren op. Met nadruk zegt spr. dat diegenen die niet ter dege kundig zijn op Staatkundig gebied en de Staatspolitick, meestal het hardste schreeuwen en juist diegenen die daarin als 't ware doorkneed zijn, geneigd zijn zich be scheiden te uiten. In onze Chr.-Hist. Partij is dit goed merkbaar. Het is bij ons, zoo zeide spr., geen opblazen met groot en rumoerig beloog, doch het bescheiden uiten van onze meening en het uitwerken van de inzichten van de Chr.-Hist. Unie. Den aard van dit optreden in de C.-H. Unie en de opinie van het publiek worden besproken. Er zijn er zoovelen die roepen: liet had zus of zoo moeten zijn, of bij een verkiezing van Gemeenteraad of kerkelijk lichaam de benoemden niet geschikt achten omdat zij niet met alle mogelijke gebaren en opblazingen lange redevoeringen houden, doch zich steeds bescheiden voordoen en ge dragen. Men vergeet dan daarbij veelal, dat men met dat zoo zeer gewilde harde uitkraaien, slechts een eigen gedachte bepleit en de meening van de medeleden vergeet. Het is daarom zoo noodig, het Christen samenbindende beginsel naar voren te bren gen. Ware dit niet zoo, dan was toch ook zeker dezen avond niemand tot hier geko men. Spr. wijst dan ook op den tijd van heden om zich te bepalen bij het Chr.-Hist. begin sel. Alom ziet men de werking van andere partijen, een ieder op zijn wijze. Gewezen wordt dan op het groote gevaar van omzetting van de burgerlijke bedrijven in één groot Staatsbedrijf. Spr. gaf daarbij een kort overzicht van de uitwerking daar van in Rusland, en ging dan vervolgens na hoe, met het oog op de komende Staten-ver- kiezing, gehandeld dient te worden door de afdeelingen van de Chr.-Hist Unie. De groote beteekenis van de a.s. verkiezingen van Staten en Gemeenteraden, welke in liet komende jaar tezamen vallen, moet niet on derschat worden. En de Prov. Staten en de Gemeenteraden zijn onderdeelen van het geheel, waarom de samenstelling van beide lichamen op zich zelf van zeer groot belang is voor de poli tiek van het Nederlandsche volk. Is het in een gemeente of provincie b.v. met de finan cien niet geheel in orde, dan zullen zeer zeker de omwonenden daarvan de gevolgen voelen, waarom spr. met nadruk de belan gen van de verkiezingen naar voren brengt. Wordt aldus met een goed voorbereide zorg tot in de kleinste bijzonderheden gewerkt, dan zal het eenmaal mogelijk blijken om tot een sterk geheel te komen. Spr. is daarom zoo dankbaar, dat de samenwerking tegen - woordig zooveel is verbeterd. Zoowel in Friesland als in Brabant of Zeeland, gevoelt een ieder zich als Nederlander. De strijd van vroeger is thans geheel verdwenen. Voortgaande kwam spr. tot de groote verantwoordelijke taak van bet College van Provinciale Staten, daarbij bespreken, de o.a.het de laatste jaren op zoo on rustbarende wijze toegenomen verkeer zoo wel te water als te land. De vele en groote te nemen besluiten door dit College zijn voor den buitenstaan der nooit gewichtig genoeg te beschouwen. Zoowel het burgerlijk leven als het poli tieke leven wordt, uit Christelijk oogpunt beschouwt, zoo dikwijls afgekeurd. Hier mede moet men echter zeer voorzichtig zijn. Men leeft niet meer in de voorvaderlijke tijden. Daarom is voor de afdeelingen de zer Unie een goede en degelijke leiding noodig. Zoowel de Prov. Staten- als de Gemeenteraadsverkiezingen in het komen de jaar, zijn voor ons land en volk zeer gewichtig. In den breede werd dit bespro ken en de verantwoordelijkheid hiervan uiteengezet, gezien van uit de belangen van het platteland, de steden, zoowel als de provinciën. Wij leven thans in een tijd waarin de groote vraag is of de staat alles in zijn geheel zal hebben te omvatten waar. in handel en industrie in zijn geheel tot een Staatsbedrijf zullen worden omgezet en de burgerij van het land niets meer te zeggen, heeft,. Wij toch moeten de overtuiging hebben dat de Staat hiertoe niet bij machte ie. Daarom moet er gewerkt worden cn er voor gewaakt worden dat ons land en volk voor zoodanigen toestand bewaard blijven. De Rechterzijde, in dit geval de Chr.-Hist. en A.-IL, moet het groote overwicht behou, den. Bedenke men dat de afgevaardigden van de Chr.-Hist. partij voor medewerking van het tot stand komen van zoodanigen toestand, niet te vinden is. Indien niet de Christelijke beginselen goed voor oogen, gehouden worden, kan aan een steunen en leiden van de overheid niet gedacht wor den. Ontwikkeling van deze kracht is daar om zoo noodig. Aan het slot van zijn rede wijst spr. op de moeilijke tijden en op de groote gevaren welke ons te wachten staan. Versterkt daarom uw banen en kom uit voor uw beginsel opdat onder den Zegen van God, ons kleine volk tot groote daden in 6taat gesteld worde. Laat af dan alle lauwheid en lak&chheid en sterk elkander. Zie naar het groote ar beidsveld in onze Indien Blijft niet allen zitten bij moederepappot doch helpt elkan^ der hier, zoowel als aan het andere einde der wereld. De Arbeidswet en haar toepassing werd naar voren gebracht en in het licht ge steld, komende tot een goede en verstan dige samenwerking Onze staatkundige politiek moet gezien worden in het daglicht van Christus, opdat men kome tot een vast en stevig volk. Zoo eindigde spreker zijn met stille aandacht aangehoorde rede. De heer v. d. Meene opende hierna de gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan door een drietal leden werd ge bruik gemaakt, die allen door mr. Schok king werden beantwoord. De Voorzitter bracht den spreker namena do vergadering hartelijk dank voor zijn aangename en leerrijke rede en verzocht de aanwezigen te zingen Gezang 229 1, waarna dr. Schokking den avond sloot met dankgebed. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Hendrikus, Z. v. A, Driessen en M. Schrader. Overleden: J. Kramp 52 j. J. Th. M, Willenborg 64 j. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. v. K. v. d'. Berg eö M. v. d. Burg. Johannes Wilhelmus, sj. v, H. W. Braun en Th. E. Busscher. Alouisiua Marlinus Adrianus, z. v. A. Eggen em H. C. van Aarle. Overleden: Bavonia Agatha Schulte, 68 jaar, echtgenoot© van H. van Graven. VOORSCHOTEN. In hotel Deurloo hebben in den loop der jaren verschillende demonstraties of ten-« toonstellingen plaats gehad, maar een vol-i ledige wasch- en strijkinrichting, waar iedere huismoeder gratis het vuile waschi goed in een zacht zeepsopje kan laten was-« schen, zie, dat was weer eens wat nieuws. De firma Dros en Gebr. Tieleman, zeep fabrikanten te Leiden hebben voor een paar dagen de zalen van hotel Deurloo in ge-» bruik en in de achterzaal een waschinrichi ting aangebracht, benevens een mooie stand, waarin de artikelen Droso en Dolien op smaakvolle wijze zijn uitgestald. Onder leiding van den heer Jac. J. Vos wordt door mej. Scheffer de huismoeders getoond dat de wasch in een oogenblik schoongewasschen is, nadeelige gevolgen door zeepgebruik zijn uitgesloten, daar het product geen schade lijke bestanddeelen bevat. Gistermiddag en -avond hebben reeds velen aan de vriende lijke uitnoodiging gehoor gegeven. IJMUIDEN. 14 Dec. 1926. VISCHPRIJZEN. 56 Tarbot per K. G. 11.60—f 1.30; 14 Griet per kist van 50 K G. f 49f 16. 7487 Tongen per K.G. 11.72—f 1.10; 54 groote Schol per kist van 50 K.G. f 37f 30 31 Middelschol per kist van 50 K.G. f 47 f35; 34 Zetschol per kist van 50 K.G. f58 f 39; 648 kleine Schol per kist van 60 K.G. f37f 10.50; 7 Schar per kist van 50 K.G. f 15f 5.50; 1 Tongschar per kist van 50 K.G. f22; 25 Roggen per 20 stuks f30 f 14; 86 Vleeten per stuk f 2.75f 1.60; 1 Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f 10.50; 29 groote Schelvisch p. kist van 50 K.G. f 50f 38; 99 middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f 27—118; 364 kleinmiddel Schelvisch p. kist van 50 K.G. f 20f 11.50v 404 kleine Schelvisch p. kist van 50 K.G. f 16f 8; 22 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f 60f 42; 584 Gullen per kist van 50 K.G. f 14f2.40; 10 Lengen per stuk f 1.35 282 Wijting per kist van 50 K G. f 4.90f 3, Er zijn 19 stoomtreilers binnengekomen. W. V., te O. Leiden, Brug-Leiderdorp, Groenendijk, Brug-Koudekerk. Alphen, Zwammerdam, Bodegraven, Nieuwerbrug, de Roskam, Woerden, Harmeien, de Meern, Utrecht, Jutphaas, Vreeswijk, Vianen, Schoonrewoerd, Leerdam. Totaal 78.6 KM, A. J. v. d. P., te N. Leiden, Zoeter- woude, 1/2 K.M. vóór brug Koudekerk rechtsaf naar Hazerswoude, Benthuizen, Zegwaard, den Hoorn, Kruisweg, Bleiswijk, Bergschenhoek, Hilligersberg, Rotterdam. Totaal 31.5 K.M. J. L. (e L. Flink groenvoer geven, als boerekoolbladen. Helpt dat na enkele we ken niet, dan is 't een verlammingsver- schijnlijk, dat tegenwoordig meermalen geconstateerd wordt en waar de Weten schap nog geen raad mede weet. 3—2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7