gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt Heracles 10 7 2 1 27—15 16 Ensch. Boys 10 7 1 2 23—18 15 Enschedé 10 6 1 3 40—19 13 Vitesse 10 4 2 4 27—22 10 Go Ahead 8 3 3 2 20—18 9 Z. A. C. 9 8 2 4 22—18 8 Doto 10 3 2 6 17—22 8 Rob. et Vel. 11 3 2 6 20—30 8 Wageningen 11 8 2 6 24—35 8 Hengelo 9 1 1 7 10—33 3 Het Zuiden. De competitie blijft een regelmatig ver loop dragen. Weer wonnen gisteren de sterkste clubs: M. V. V. in Breda met 10; N. A. C. met 21 in Eindhoven van Philips en Noad thuis met dezelfde cijfers van Wil- helmina. De positie der leidende clubs is dus feitelijk niets veranderd, terwijl aan den staart al evenmin iets is gewijzigd. In Den Bosch bevochten twee clubs uit de middenmoot elkaar, namelijk B. V. V. en Willem II. Er werd maar even achtmaal gescoord, doch de punten werden broeder lijk gedeeld, terwijl Roermond thuis met 10 van Eindhoven won gesp. gew. gel M. V. V. 10 8 1 N. A. C. 9 6 2 N. O. A. D. 9 4 5 Willem II 10 8 4 Philips S. V. 10 2 6 Roermond 10 3 4 B V. V. 10 2 5 Eindhoven 9 6 Wilhelmina 8 11 Bredania 9 2 Het Noorden. Door een verdiende 51 overwinning op Friesland heeft Velocitas zich voorloonig veilig gesteld op de eerste plaats. Haar voorsprong is nu werkelijk zeer beduidend. Ook Be Quick won en wel met 62 van W. V. V., dat bijna kansloos als hekkeslui- ter fungeert, mede ook doordat Veendam in Assen van Achilles won. In Groningen speelde verder G. V. A. V. tegen Frisia. Het werd een weinig fraaie vertooning, die on beslist eindigde. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Velocitas 9 8 1 40—11 16 Friesland 11 7 1 8 26—21 15 G. V. A. V. 9 5 2 2 27—19 12 Leeuwarden 10 6 4 23—25 12 Be Quick 9 4 1 4 32—17 9 Achilles 9 4 1 4 19—22 9 G. V. V. 9 4 5 15—23 8 Frisia 11 3 2 6 25—39 8 Veendam 11 8 1 7 27—39 7 W. V. V. 10 1 9 19—37 2 V. O. C.—A. S. C. 02. De eerste overwinning. Op het meer dan „unheimischeV. O. C.- terrein in Schiebroek, waar alles wat naar gezelligheid zweemt ontbreekt, heeft de Leidsche rood-zwarte ploeg de eerste over winning bevochten. Bevochten is wel het ware woord, want onze stadgenooten heb ben voor die eerste overwinning moeten sjouwen en zwoegen van de eerste tot de laatste minuut. Nu kwam A. S. C. in het veld met den wil om te winnen en er werd gewonnen, verdiend gewonnen. Wij hebben naast ons op de tribune de op merking hooren maken, dat V. O. G. lauw speelde. Die opmerking is o. i. onjuist, V. O. C. kreeg de kans niet om haar spel te ver wikkelen, de Leidenaars speelden het groot ste deel van den wedstrijd zoo fanatiek dat V. O. C. geen bal kon aanraken, dat het er op leek alsof alleen A. S. C. in het veld was. Fanatisme besliste den strijd in het voordeel der Leidsche rood-zwarten, tech nisch en taktisch was er niet zoo heel veel verschil tusschen beide ploegen. 't Ging nu ook weer eens bij A. S. C. En dan noemen wij in de eerste plaats de achter hoede, waarin Wamsteker een sublieme partij speelde. Aanval op aanval werd door hem gebroken, fanatiek wierp hij zich steeds in den strijd en men weet het: wanneer de Leidsche aanvoerder niet afwacht, maar aanvallend speelt, dan is hij op z'n best. Naast hem bleek Josson ook de inzinking der laatste weken ontkomen te zijn en ach ter dit duo was Van der Meer in prima vorm, stopte ballen dikwijls op buitenge wone wijze. Tegen deze verdediging kreeg V. O. G. geen schijn van kans en de half- linie der rood-zwarten, die zich verdedigend uitstekend aansloot bij Wamsteker c.s. kreeg nu ook meer gelegenheid om haar aanval lende taak naar behooren te verrichten. In het midden zwoegde Goslings als een karre- paard. Onvermoeid kwam hij van achter naar voor en van voor naar achter, steed3 opnieuw zette hi) de voorhoede aan het werk. Vooral zijn open houden van het spel dient gememoreerd te worden. Zijn plaatsen liet jammer genoeg zoo nu en dan wat te wenschen. Bliek hield vol, als een klit kleef de hij aan den Rotterdamschen linksbuiten en hij kwam bijna steeds zegevierend te voorschijn uit de ettelijke duels. Vreeken be gon wat weifelend, maar had al spoedig zijn vorm te pakken en speelde een goeden wedstrijd. De voorhoede was ook nu nog het minste deel van het elftal maar speelde ette lijke malen beter dan gewoonlijk. Meijer als center-voor was heel verdienstelijk/Hij ver deelde het spel vrij goed en hij zag terecht in dat het ook de taak van den center-voor is om het spel open te houden. De vleugels bleven gisteren dan ook niet werkloos en het gepeuter van het binnentrio bleef gis teren achterwege. Van der Mark was op de rechtsbuiten plaats aardig op dreef. Zijn doorzetten bracht hem tegenover Swartouw nogal eens een onverhoopt succesje. Hij dient echter bijzonder veel aandacht aan zijn voorzeilen te besteden, onberispelijk wa ren die ook nu niet. Kiehl speelde in de schaduw van De Haas, die hem geen oogen- blik bijna losliet. De tengere bouw van den Leidenaar was nu wel een handicap, maar desondanks deed Kiehl toch herhaalde ma len uitstekende dingen. Janssen heeft een goeden wedstrijd als rechts-binnen gespeeld. Hij was een voortdurende bedreiging voor Blom en wanneer het geluk waarmee de Rotterdammer zijn doel verdedigde aan den kant van den Leidenaar was geweest, zou A. S. G. met 4 of 50 hebben gewonnen. Janssen heeft geweldig hard gewerkt. Hij kwam goed terug en hierdoor was er dan ook nu verband tusschen half-linie en voor hoede. Wanneer hij een kans kreeg schoot Janssen, op zich zelf loffelijk, maar hij moet het toch niet overdrijven en hij hoedde zich om het te veel alleen te willen doen. Op den nieuweling Dellebarre, was dit maal de hoop gevestigd en wij gelooven dat hij als hij eenmaal aan zijn buurlui ge wend is, wel een aanwinst zal blijken. Hij heeft een goed schot, zet door, heeft z'n figuur mee, kortom wij verwachten wel iets van hem. Voor de rust was zijn veldspel wat zwakjes en kwam hij als binnenspeler te weinig terug. Na de rust ging het al veel beter en toen maakte hij een uitstekend doel punt. Hoe V. O. C. Feyenoord heeft kunnen slaan is ons niet recht duidelijk Beyers en Van der Eb in de voorhoede brachten er absoluut niets van terecht. Van Everdingen was hier nog de beste. De half-linie speelde verdedigd vrij behoorlijk, maar het plaatsen leek naar niets. Swartouw is al jaren op z'n retour, maar gisteren maaide hij er tell- kens op een angstwekkende manier over heen. Blom verdedigde zijn doel op de be kende wijze, met talent maar met veel meer geluk. De heer Van Bisselik was goed zooals al tijd. Hij floot o. i. wat onnoodig veel voor free-kick. V. O. C. heeft invallers van Gibb en KorU man. A. S. C. voor Roem en De Ruyter. De elftallen worden: y. o. c. Blom Key Swartouw De Haas Van der Drift Bakker Van Everdingen Weidema Beyers Van Herwaarden Van der Eb. O Kiehl Van der Mark Dellebarre Meyer Janssen Freeken Gosiings Bliek Josson Wamsteker Van der Meer. A. S. C. De gasten die den toss gewonnen hebben, spelen voor de rust met den wind iets mee. Aanvankelijk gaat het spel gelijk op. beide partijen zijn om beurten in den aanval en zoowel Blom als Van der Meer wordt aan het werk gezet. Langzamerhand komt A. S. C. dan in de meerderheid en wij denk-m dat de Leidenaars de leiding zullen nem°n ais Meyer na een keurige through van Janssen voor open doel komt. Zijn schot gaat echter juist naast. Doelpunten willen er maar niet komen en als de A. S. G. voorhoede iets ver slapt en .Van Everdingen aan den anderen kant het leer telkens voor het A. S. C.-doU brengt, vreezen wij zelfs dat V. O. C de lei ding zal gaan nemen. De rood-zwarte ach terhoede blijft de situatie echter volkomcn meester. Vijf minuten voor de rust heeft Janssen tenslotte succes met een ver hard schot. Via de handen Van Blom verdwijnt de bal in den rechter boven hoek. De tweede helft opent met een serie ge vaarlijke aanvallen op het A. S. C.-docl, waarin Van der Meer enkele schitterende safes verricht. Dan begint A S. C. weer. On ophoudelijk wordt hel V. O. C.-doel bestookt. Scholen en Meyer en Dellebarre gaan rake lings naast. Janssen krijgt een kans naar wacht even te lang. waardoor Blom kan uit- loopen en den bal tot een hoekschop kan verwerken. Wij zijn nog allerminst gerust op een Leidsche overwinning, als het twee de doelpunt maar niet komen wil. Bijna is de stand zelfs gelijk, als Josson gevaarlijk op Van der Meer terugspeelt en Van Her waarden den bal te pakken krijgt. Als een tijger gooit de Leidsche doelman zich voor den Rollerdammer., corner AJ3.C. trekt op nieuw ten aanval, een heftige doelworsle- ling voor het V. O. C.-doel. Blom stouirt en slaat, V. O. C- en A. S. C.-beenen trappen en trappen. Dan maakt Dellebarre er eind aan en het is 02. Direct daarna maakt Kiehl een buitenspel goal en een z^ker schijnend doelpunt van Janssen, goochelt Blom er met zijn achterhoofd uit. Aan den anderen kant ontkomt het A. S. C.-doel een keer op gelukkige wijze aan doorboring. Onder steeds toenemende duisternis het laatste kwartier moest met een nieuwen bal worden gespeeld, omdat de oude Liet meer viel te onderscheiden komt tenslotte het einde met de eerste en verdiende overwin ning der Leidenaars. L. F. C.—V. S. V. 1—5. Uitstekend spel der gasten. Op overtuigende wijze zijn de Leidsche withemden door V. S. V. geslagen, en daar mede is tevens voor goed een einde ge maakt aan de kampioenskansen, die toch altijd nog in zekere mate hebben bestaan. L. F. C. had tegen de roodbaadjes uit Vel- seroord geen kans. Zij was zwakker in vrij wel ieder opzicht en vermocht haar enthou siasme niet zoodanig op te voeren dat het betere spel der gasten er door in de war werd gestuurd. Behalve de eerste vijf mi nuten speelden de V. S. V.'ers vinnig en snel, maar bovenal ook weldoordacht en tactisch Dit was spel van het „Stormvo- gel8M-type en doordat de voorhoede meer dere goede schutters telde was het ook zeer productief, met het gevolg dat onze stad genooten met sprekende cijfers aan den dijk zijn gezet. Tevergeefs heeft L. F. C. gepoogd het spel te forcceren en dat der tegenpartij te ontzenuwen; de bewoners van Velseroord konden tegen een stootje, betaalden zelfs met rente terug en volvoerden hun slui tende combinatie-spel tot het succesvol einde. Het was een genoegen er naar te kijken, mede ook door het verrassende ka rakter dat de midvoor er aan wist te geven, door nu een9 zelf op het doel af te stevenen en dan weer scherp naar de uiterste hoeken van het terrein te plaatsen, waar steeds een hem begrijpende clubgenoot gereed stond om het leer voor 't doel te zetten. Bij L.F.C. vlotte het samenspel veel minder goed door dat de meeste spelers nog altijd geen kans zien het leer onmiddellijk ,,dood" te krijgen en het dus niet direct voldoende in hun macht hebben, en mede doordat er uiter mate slecht werd geplaatst. Het was geen wonder dat de voorhoede op die manier tegen de hechte vijandelijke verdediging niet heel veel heeft weten uit te richten, vooral niet omdat de backs trapvast en Jac- tisch waren en ook keeper Van der Wint in uitstekenden vorm bleek te zijn. De leiding was bij den heer A. Hakker in goede handen. Hij heeft een moeilijken mid dag gehad. verl v.t. pnt. 1 23—9 17 1 29—;o 14 17—8 13 3 27—27 10 2 16—17 10 3 20—25 10 8 11—18 9 S 6—9 6 6 7—18 3 7 0—15 2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 14