No. 20467 DONDERDAG 2 DECEMBER OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voorna^mete nieuws van heden. Anno i9c6. SCH PRIJS OCR 4DVERTENTIEN: 80 Cta pet regel Bij regeiabuiiueiuepl belangrijk lageren prijs Kleine Adverlenliên uitsluitend bi] eooruilhetalmg Woensdags en Zaterdags 60 Cts bij -en maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrechl Voor eventueels opzending van brieven 10 Cis porto te betalen Bewijsnummer 6 Cts Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden 1 2.36 per week /0 18 Buiten Leiden waar agenteD gevestigd zijn. per week ,0.18 Franco per post I 2 36 portokosten. Olt nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. MELKBESLUIT. Burgemeester en Wethouders van Leiden: Gelet op het Koninklijk Besluit van 4 Aug. I 1926 (Staatsblad No. 292), tot wijziging van I het Melkbesluit van 23 Juni 1925 (Staatsblad I No. 256), BESLUITEN: I het noodig te verklaren, dat de artikelen 16a I en 24 van het bovenaangehaald besluit voor I de gemeente Leiden, met ingang van Maan- I dag, 6 December a.s., van toepassing zullen |zijn. Alitsdien zullen met ingang van genoem- Iden datum de navolgende voorschriften in I acht genomen moeten worden: Artikel 16a. 1. Melk en/of melkproducten en als zoo- I danig aangeduide waren mogen door een I melkverkooper ol personen, in een bedrijf I van melkverkooper werkzaam, niet worden vervoerd met een vaar- of voertuig of rijwiel, dat met voorzien is van een duidelijk I leesbaar en zichtbaar opschrift, aangevende I den naam, de voorletters en de woonplaats I (straat en gemeente) van den melkverkoo- I per, door of voor wien deze waren worden vervoerd; b. waarmede tegelijkertijd op melk of I melkproducten gelijkende stollen en/of wa- ter, worden vervoerd. 2. Melk en/of melkproducten en als zooda- I nig aangeduide waren mogen bij een melk verkooper niet ten verkoop in voorraad aan- I wezig zijn in ruimten, waar levens op melk I of melkproducten gelijkende stoffen aanwe- I zig zijn. Artikel 24. 1. Vervoer of het ten verkoop in voorraad 1 houden van melk en/of melkproducten en Ivan als zoodanig aangeduide waar door of [vanwege hem, die het bedrijf van melkver- Ikooper uitoefent, mag niet plaats vinden I.onder een door of vanwege den Burge- l.ieester van de gemeente, waarin de melk lirordt verkocht, afgeleverd of rondgevent, te (verleenen vergunning, behoudens door Bur gemeester en Wethouders voor bepaalde be- drijven te verleenen ontheffing. 2. Deze vergunning moet worden afgege- I ven, als de melkverkooper schriftelijk juiste opgave heeft gedaan van de ligging van het perceel en de perceelsgedeelten, waarin het bedrijf zal worden uitgeoefend met vermel ding of de melk en melkproducten geheel of len deele zullen worden rondgebracht of ge vent, dan wel alleen in het aangegeven per ceel zullen worden verkocht, alsmede welke behandeling of bewerking zij zullen onder- gaan vóór de aflevering aan de koopers. 3. Deze vergunning is slechts geldig, zoo lang geen verandering is ingetreden in den toestand overeenkomstig de opgaven van lid 2 van dit artikel, tenzij van die veranderin gen aan den Burgemeester schriftelijk is kennis gegeven. 4. De bepaling van het eerste lid van {lit artikel is niet van toepassing op winkeliers., die uitsluitend melk en/of melkproducten in blik- of glasverpakking aan verbruikers ver- koopen. Zij brengen voorts ter kennis van melk- verkoopers. die reeds schriftelijk aangifte hebben gedaan van de in artikel 24 ver nielde omschrijving van het bedrijf dat zij thans niet opnieuw eene vergunning behoe- ven aan te vragen doch dat de vroeger op fond der toen gedane aangifte verstrekte ..geleidehil ietten" tegen ..vergunningen" zullen worden ingeruild door de Ambtena ren van den Districts Keuringsdienst van Waren. N C DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN STRTJEN Secretaris. Leiden, 2 December 1926. 4780 Leidsch student is hier voor het eerst in aanraking gekomen met jongens uit de volksklasse en heeft er kennis gemaakt mei arbeidersloestanden Er zijn juristen, predi kanten en anderen die weten te vertellen hoe hiervan een blijvende invloed is uitge gaan bij de later gekozen levenstaak. Wil de jStic-hting, die met moedig vertrou wen in het leven is geroepen en als eerste van dien aard aan velen den weg heeft ge wezen. op waardige wijze haar werk blijven doen. dan is er geld noodig, niet alleen voor een hoofd, maar ook o.a. voor het salaneeren van leerkrachten voor handwerk en sjlöd- lessen. Rijen meisjes en jongens wachten op plaatsing. Ongeveer 6- A 800 volwasse nen, jongeren en kinderen bezoeken weke lijks hel wijkgebouw van den Ned. Prol. Bond voor ontwikkelings- en ontspannings avonden, voor verschillende clubs, voor zondagschool- en godsdienstonderwijs, voor zang- teeken-, naai-, verstel- handwerk- en sjlödlessen, voor bibliotheek en spaarkas, terwijl pl.m. 60 leiders en leidsters aan het werk meedoen. Giften of jaarlijksche bijdragen ontvangt mej, Wilh. Snellen, Witte Singel 107a, Lei den. (Giro 43930). HOLL. MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW (AFD. LEIDEN EN OMSTREKEN). EEN OORT—KNAPPERT-FONDS. Ter gelegenheid van den ÜOsten verjaardag van prol dr. H. Oort alhier op 27 December 's het plan opgevat een Oort Knappert- jonds op te richten waarvan de rente (men huopt pl.m. f 2000) zal medewerken tot in standhouding van de stichting voor maat schappelijk religieus werk die indertijd op juitiatief van mej E C Knappert en prof. Uorl alhier werd opgericht. to een desbetreffenden omzendbrief lezen wij- to een tijd. toen volksontwikkeling en volksopvoeding nog slechts door enkelen als phcht der gemeenschap werden begre- PeQ. is op initiatief van mej E C Knappert fahPr°' ^ort lD 1161 hartje van eeD óekswijk te Leiden eene inrichting in het leven 8odsdi geroepen, die met haar ondogmatisch lenstig en met haar maatschappelijk ^eTk heeft bedoeld- menschenwaarde en ujensohoTigeluk tp hpvnrderen werd pionierswerk gedaan. Menig Gisteravond hield de afdeeling Leiden en Omstreken van de Holl. Maatschappij van Landbouw een ledenvergadering in hel café- restaurant „Den Burcht". De vergadering werd geleid door den voor zitter, den heer G Bakker, te Oegslgeest, die slaande een eerbiedige hulde bracht aan de nagedachtenis van den, der afdeeling door den dood ontvallen secretaris, wijlen den heer Van Ooslerhout, te Leiderdorp, waar bij zich alle aanwezigen van hun zetels ver hieven. Hierna deelde hij mede dat hel bestuur dr. D. G. Ubbels bereid had gevonden het secretariaat op zich te nemen, waarmede het zeer ingenomen was. omdat men meen de in hem een uitnemende keuze te hebben gedaan. Aan deze keuze schonken de aan wezige leden hun volkomen adhaesie. De voorzitter richtte nu een hartelijk woord van welkom tot den nieuwen secre taris. De heer Ubbels verklaarde zich niet be reid naast het secretariaat ook het penning- meesierschap te aanvaarden, zooals het door wijlen Van Oosterhoul werd vervuld. Het bestuurslid, de heer F. Dieben, was bereid bevonden als penningmeester te fun geeren en daarmede was het bestuur even eens bijzonder ingenomen Ook de vergade ring dacht er zoo over en gaf dit duidelijk te kennen. De voorzitter zeide dat mevr. de weduwe Van Ooslerhout aan het besluur had over gedragen. boeken en bescheiden, die in vol maakte orde waren bevonden en aan den nieuwen penningmeester waren toever trouwd. In oveneg met het bestuur had de penningmeester de gelden der kas belegd in een ui de omgeving gevestigde Kaïffeissen- bank waaraan de vergadering gaarne haar goedkeuring hechtte. Hierna deed de voorzitter mededeeling van een aantal ingekomen stukken, waar onder een missive van het hooldbesiuiir, waarin wordt medegedeeld dat er gelegen heid voor landbouwers hier' te lande bestaat, om hun zoons voor eenigen lijd te runen met jongelieden uit Denemarken, wat voor hun aigemeene ontwikkeling en hun kennis voor het bedrijf van belang wordt geacht. Wie daarvan willen prolileeren kunnen kennis geven aan het Landbouweomilé. Verder een schrijven houdende de mede deeling dal het Kijk voornemens is, zoo noo dig lagere Landbouwscholen in Noord- en •Zuid-Hohand te stichten. Afdeelingen die een school ergens zouden wenscheiijk ach ten, worden verzocht daarvan kennis ie geven aan het hooldbesluurkomen zij nu niel in de gelegenheid dan zou dal voor een volgende gelegenheid kunnen zijn. De ge meente, die zich daartoe bereid verklaard moet echter voor een schoollocaliteil en een tuin zorgen Voorts moet worden opgegeven, weike school men wenscheiijk acht, een neutrale, een Katholieke ol een Christelijke school, wat natuurlijk kan afhangen van de richting der bevolking. Er volgde op deze mededeeling eenige ge- dachlenwisseling, waaraan de heeren Van Dorsten, dr Ubbels Van Zijveren en de voorzitter deelnamen Men zaï zich wenden tol omliggende aldeelingen of deze zich ook voor Leiden zouden willen uitspreken, dat als een middelpunt van een landbouwende streek voor de stichting geschikt wordt ge acht. Ook in algemeen opzicht is een stad van onderwijs, ais Leiden, geschikt. Mede was eeD schrijven ingekomen van het hoofdbestuur waarin wordt herinnerd dat de landbouwers in den overstroomden Vettenbroekpolder gebrek hebben aan hooi. Landbouwers die voor hen iets van hun voorraad kunnen afstaan, wordt dit zeer aanbevolen Staande de vergadering kwamen geen aanbiedingen in Nog waren ingekomen: een missive'in zake de bietenteelt, een rapport over een verdelgingsmiddel van ratten van dr Blom- mers uit Den Haag en een schrijven van le Ned Zuid-Afr Vereeniging met betrekking tot de uitzending van landbouwfilms waar over eenige gedachtenwisseling volgde en enkele besluiteD werden genomen, speciaal in verband met het laatste schrijven, omdat men de verlooning eener film hun niet on dienstig zou achten, Hierna gal de voorzitter het woord aan dr. Ubbels voor een te hooren couserie over: „Indrukken van Normandië". in verband met de excursie gehouden vanwege het Kon Ned. Landbouweomilé, waaraan dr. Ubbels had deelgenomen Spr. liet aan zijn eigenlijk onderwerp, een inleiding vooralgaan. waarin hij den toe stand van land- en tuinbouw in ons eigen land besprak In het algemeen kon hij daar van zeggen dat er voor de landbouwdnjven- •de bevolking in ons land voldoende cultuur gronden aanwezig zijn Dit geldt niet alle- van ons land, maar in verschillende andere Europeesche landen heerscht een zeilde toe stand. In Frankrijk is de situatie geheel anders. Daar is juist gebrek aan menschen die land bouw en veeteelt beoelenen, zcodat daar voor onze landbouwers wellicht een toe komst te vinden is. Italianen en personen uit Noorsche landen gaan zich er ook ves tigen. Het Kon. N'ed. Landbouweomilé had het daarom wenscheiijk geacht dat ook uit Nederland landbouwers zich daar zouden kunnen oriënieeren, waarom 't een excursie naar Normandië had georganiseerd waaraan spr. ook had deelgenomen. Aan de hand van een door spr. zelf gelee kende kaart van Normandië, een vruchtbare provincie, eenderde van de geheele opper vlakte van ons land gaf spr. een overzicht van hel land en de bevolking, en deelde daarover allerlei interessante bijzonderhe den mede. Meer speciaal behandelde hij de beoefening van landbouw, veeteelt, tuin bouw en fruitteelt en in verband met dit laatste de fabricage van dranken van dit fruit gemaakt Ook de suikerbietenteelt is niet onbelangrijk zooals dr. Ubbels aan toonde. Evenmin ontbreekt er üe graan bouw De toestanden zijn er, vergeleken bij de intensieven cultuur hier te lande nog ai primitief doch de cultuur is er voor meer dere onlwikkeling vatbaar In hel algemeen was de indruk die spr. verkreeg niet ongun slig. Een paar malen bezichtigden de excursis- len een boerderij van aldaar gevestigde Hol landers zooals die van de heeren Mansholt en Bakker en in die gastvrije woning leer den zij ook den geest die onder de bevol king heerscht, kennen. Uit een en ander concludeerde spr dat er ook voor onze jonge landbouwers n ener gie en kennis wel een toekomst zuu zijn te vinden Spr zou echter liefst zien dat zich een of meer maatschappijen vormden die deze emigratie ter hand namen. Er volgde op de vooral voor landbouwers leerzame rede eenige gedachtenwisseling. waarna de voorzitter dr Ubbels hartelijk dankte voor zijn prettige leerzame causerie. TROPISCH-KOLONTALE STAATHUIS HOUDKUNDE. Hedenmiddag beëindigde de heer J. -an Gelderen, hoofd van het Centraal Kan tour voor de Statistiek van Nederl. Indië het vijftal lezingen dat hij op verzoek van het Leidsche Universiteitsfonds in het Klein- Auditonum der Universiteit te Leiden heelt gehouden. Ditmaal was de Indische an- delsbalans aan de orde Aan de hand van statistische gegevens werd nagegaan welke eigenaardigheden de invoer en uitvoer van Indië vertoonen De handelsontwikkeling daar te lande wordt niet 9lechls getypeerd door een bijna onafgebroken stijging van dp waarde van in- en uitvoeren maar eveneens door de toeneming van de mate, waarin de som der uitvoeren die der in voeren overtreft. Op grond van deze feiten werd vervolgens besproken welke de bij zondere verhouding is. waarin de handels balans van Indië tot de betalingsbalans van dit land staat In het geleidelijk toenemend uilvoeroverschot blijkt aan den dag te ko men de som van interest en dividend die Indië uit hoofde van de aanwezigheid der met buitenlandsch kapitaal gedreven bedrij ven aan het buitenland inzonderheid aan Nederland, te betalen heeft. Een theoreti sche analyse van de samenstellende deelen van in- en uitvoeren legde het verband bloot, dat tusschen het koloniaal karakter der Indische economie en de geaardheid van de handelsbalans bestaat Als slotbe schouwing werd hieraan vastgeknoopt welke beteekenis het koloniale 9telsel heeft zoo wel voor de wereldhuishouding als voor de bevolking van Indië zelve In de verdere ontwikkeling van dit land kan het er 9lechts om gaan de productieve functie voor het ruilverkeer te behouden en teven9 er raar te streven dat de inheemsch^ bevo"- ig door eigen organen meer en meer aan dit ruilverkeer deelneemt. FEESTAVOND 60-JARIG BESTAAN DER WERKLIEDENVER. „NUT EN 'ENOEGEN" Ln de groote zaal van café ,1'Union" werd gisteravond het zestigjarig bestaan van de Werkliedenvereniging ,Nut en Genoegen' op feestelijke wijze gevierd. De vorige week heeft de belangstellen le lezer reeds het een en ander kunnen lezen omtrent den levensloop van de zestigjarige welke reeks feilen wij nog slechts zouden kunnen aanvulien mei de mededeeling, dat het ook uil haar midden was, dal in 1886 de thans zoo populaire 3-üctober- vereeniging werd opgericht. Doch verdiepen wij ons niet al te zeer in het verleden en bepalen wij ons Lot den feestavond van gisteren. Keeds bij onze intrede in de zaal werden wij getroffen door de prettige stemming, die er heerschte en welke nog werd verhoogd door het waarlijk feestelijk aanzien, dat aan de zaal was verleend door de smaakvolle bloemenversiering, welke op ieder tafeltje was aangebracht. Ter weerszijden van hel podium stonden fraaie palmengroepen opgesteld in het mid den waarvan fier de oude vereemgingsba- nier prijkte. Nadat het bestuur voorafgegaan door den vaandeldrager op de tonen van hel „Vaan dellied" was binnengeleid, waarbij allen zich plechlig van hun zetels verhieven, sprak de voorzitter van de feestcommissie, de heer van der Pot een kort openingswoord, waarin spr. de talrijke aanwezigen harleUjk verwelkomde, daarbij speciaal het woord richtende lol het aanwezige eerend. Na allen een genoeglijken avond le hebben toegewenscht, gaf hij het woord aan den voorzitter der jubiieerende vereeniging, den heer Knolter. die aanving met er zijn groote voldoening over uit te spreken, dat zooveien aan de uitnoodiging om hier tegenwoordig te zijn gehoor hadden gegeven. Zestig lange jaren, aldus spr., heeft onze vereeniging bestaan en in de rij der plaatse lijke zustervereenigingen een eereplaats in genomen. Veel is in dien tijd veranderd, doch de goede geest is gebleven. Op meermalen geestige wijze schelste spr. vervolgens de wederwaardigheden der vereeniging, zooals deze kortelings in ons Blad vermeld. Spr. besloot met den wensch uit te spre ken, dal allen aan hel einde van den avond zoudep kunnen zeggen: „Wij hebben ons vanavond uitstekend geamuseerd". Hiermede was hel officieele gedeelte van den avond afgeloopen en werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het feestpro gramma, waarvan hel leeuwenaandeel werd verzorgd door het bekende duo Hellman en Laman Deze heeren wislen met hun aardig' liedjes en tallooze kwinkslagen de bezoekers weer danig te vermaken, he'geen in het aan houdend applaus in het veelvuldig gelach Dij open doek voldoende tot uiting kwam Een inderdaad uitstekend strijkje .onder de be proefde leiding van den heer van der Wilk vulde op aangename wijze de pauzes tus schen de nummers. Bij al deze vroolijkheid werd de inwen dige mensch niel vergelen- de leden kregen mei hunne dames eenige vrije consumpties, de heeren werden bovendien onthaald op sigaren, de dames op gebakjes, terwijl last nol least ieder lid een geldelijk cadeau ten bedrage van f 3 ontving Een verrassing, die begrijpelijkerwijs op hoogen prijs gesteld werd. En alsof dit alles nog niet genoeg was, kregen alle leden het recht tot gratis deel name aan de tomhola om fraaie prijzen. Een tweelal blijspelleljes .Kimmei komt theedrinken" en „Door list verkregpn". door 't gezelschap Hellman en Laman opgevoerd, oogsite een grool succes Het middernachtelijk uur was reeds ver- slrpken voor aleer een aanvang kon worden gemaakt met het bal, dat tot diep in den nachl duurde. Resl nog te vermelden dat in de pauze een collecte ten 'bate van Schoolkindervoeding- en kleeding werd gehouden, welke de somma van f 16 51 opbracht. Aldus bleef de vereeniging ook hier wper haar devies gelrouw sleeds het nuttige met het genoeglijke te verbinden. OUDERAVOND. Gisteravond kwamen de ouders van de kinderen der O.L.S aan het Vrouwenkerk- plein bijeen. De opkomst, pl.m 40 personen, getuigde er van, dat er belangstelling be stond voor hetgeen dezen avond zou worden behandeld De heer L Boerstra, onderwij zer aan deze school, hield een inleiding over het onderwerp „Waarvoor dient het spreek- onderwijs op onze school" Aan de hand van bordteekpningen en plaatjes ging hij de in richting der spraakorganen na, om daarna uit te leggen hoe de normale spraak ge vormd wordt en hoe de afwijkende Vervol gens besprak hij de vooraanst spraakgebre ken als stotteren, stamelen en lispelen, om te eindigen met een uiteenzetting te geven over de adenoïde vegetaties. De geheele in leiding werd met aandacht gevolgd en met applaus beloond In de pauze maakten bijna alle ouders gebruik van de gelegenheid, om zich naar de schoollokalen te begeven, om nog eens de school te bezichtigen of om zich te on derhouden met den onderwijzer van hun kinderen Na de pauze hield het hoofd der school, de heer Bosma een korte bespreking over het Sint-Nicolaasfeest Hij had het daarbij o.a. over de reclame-Sinterklazen, die in de laat ste jaren a.h.w bij drommen hun intrede houden in deze stad Hij vond dat deze de leukheid van het huiselijkp Sinterklaasfeest wel hadden doen verminderen en dat 't res pect voor den heiligen Sint met zijn zwar ten knecht zoo goed als verdwenen was Hij hoopte, dat deze w'nkel-Sinterklaas spoedig zou verdwijnen, om wepr plaats tp maken voor den goeden ouden geheim/in nifen Sint. die over de daken rijdt en borstplaatsjes enz. BINNENLAND. Nadere bijzonderheden over het spoorweg ongeval bij Haarlem. Reorganisatie dei aitilleiie in voorberei» ding? De toepassing der tandprothese. BUITENLAND. Rondom den Volkensbondsraad. Een verklaring van Chamberlain over den toestand in China. Cijfers over Frankrijk's financiën en her stel-werk. Een Poolsche nota aan de Dnitsche regee ring. Seipel over de aansluiting van Oostenrijk bij Dnitschland. Het amnestie-ontwerp in België wordt vol gende week ingediend. door de schoorsteen laat glijden zóó, dat ze precies in de kous komen van de kleuter, die deze daar den vorigen avond met een blik van verwachting heeft neergehangen Tenslotte besprak hij met dp ouders, hoe het feest op deze school gevierd zou worden Het wa9 voor de school weer een goede en prettige avond. Bij Kon. besl. is aan G van Breda Kolff, directeur van hel tijdelijk Kijksupvoe- dingsgeslichl alhier, op grond van de om standigheid. dat zijne werkzaamheid over bodig is geworden door de verandering iii het dienstvak waarbij hij werkzaam 19. met 16 December 1926. eervol ontslag verleend, onder dankbetuiging voor de door hem als zoodanig bewezen diensten. De Minister van Financiën heeft be noemd tot collectrice der Staatsloterij alhier, mevr. M. C van der VeldenVan der Vlugt, te Eindhoven. Gisteren heeft mevr. Schweiger Harms uit Amsterdam een van de ernstig gewonden bij het spoorwegongeluk nabij „De Vink" het Academisch Ziekenhuis her sleld verlaten Er zijn thans nog drie slachtoffers van de ramp in verpleging nl mevr van Raalle Ommering en de heeren Metz en Hageman. ZooaJs wij gisteren reeds met een enkel woord meldden, was het vandaag juist 25 jaar geleden dat Willem Mark in diensi trad bij de firma J. A Huogenslraaten distilla teur en wijnhandelaar Mar* 43 .alhier Dit heuglijk feil werd gevierd met een receptie ten huize van den patroon, waarbij velen den trouwen knecht persoonlijk geluk kwa men wenschen De heer J A Hoogenstraalen hield een korte toespraak waarin hij de verdiensten van Mark schetste en de hoop uitsprak dat hij nog velp jaren aan de firma verbonden zou blijven Spr deed zijn gelukwenschen vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud waar aan de kinderen °en bloemenhulde toevoeg den Hpt vprdere gedeelte van den dag bracht de jubilaris in den huiselijken kring door. Op den Lage Rijndijk werd heden voormiddag een ongeveer vijfjarig kind door een Fordauto aangereden De kleine bekwam eenige lichle verwondingen. Men deelt ons mede dat ons verslag van de communislhche vergadering in zoo verre onjuist is dat niet 4 Indonesiërs, doch 4 Hollandsche lndologen bij handopsteking tegenstemden. Evenals vorige jaren heeft de scheep vaartmaatschappij „Rotlerdamsche Lloyd" ook voor 1927 een zakagenda doen verschij nen. in keurig leeren omslag gebonden Van zelfsprekend ontbreken de post en lelegraaf- tarieven. verjaardagen van het Kon Huis en dergelijke in lil handige boekske niet. In de advertentie van de Propaganda- feeslavond van de Vereeniging tot onder steuning vair Ambtenaren ,H O R A ui het blad van gisteravond is verzuimd mede te deelen dat na afloop bal zaï zijn, zeer zekpr ten genoege van de dansliefhebbers, tprwijl gedurende de pauze nog eenige ver rassingen zullen aanwezig zijn waarvoor door verschillende firma's welwillend ca deau* zijn >egezonden.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1