Puro! bij Ruwe Huid en Schrale Lippen ordening op bona fide arbeiders toe te pas sen, is z. i. nooit de bedoeling geweest van den raad. Spr. geeft een reeks voorbeelden om te doen z;en hoe wordt opgetreden tegen werkloozen, die geen keus hebben. Ver goeding voor kleeren etc. werd hun geheel zelfs onthouden. Z.i. maakt de gemeente misbruik van de situatie dezer menschen. Van eenige rechts positie is geen sprake meer, waar zelfs de grenzen der loongroepen niet worden na geleefd. Om het onrecht goed te maken, heeft hij voorgesteld terugwerkende kracht. De VOORZITTER wijst er op, hoe in de secties niets hiervan is gezegd, zoodat de gegeven voorbeelden nu niet zijn na te gaan door B. en W.. Zij nemen toch zelf geen personeel aan, doen dat formeel slechts. De heer BAART zegt, dat toch zoo gehan deld wordt volgens inschrijven van B. en W. De heer SCHONEVELD spreek zijn waard, deering uit voor de wijze, waarop B. en W. de volkshuisvesting hebben behartigd. Wat het badhuis in Tuinstadwijk be treft, de afwachtende houding van B. en W. is volgens hem zeer begrijpelijk, want groote tekorten mogen niet geriskeerd. Hetzelfde geldt voor de instelling van een woningbeurs waarvan de noodzakelijkheid nog blijken moet. Eveneens verstandig is de menschen uit de Gem. woningstichting geen volle me dezeggenschap direct te geven. Dit kan pas langzaam aan. B. en W. willen inzake conversie van lee ringen vooor woningbouw afwachten hst rapport van den Nationalen woningraad en van den bond van bouwvereen. Dit betreurt hij te meer daar van den minister weinig is Ie verwachten. Hier heeft de gemeente z.i. een taak om tot huurverlaging te komen, die toch altijd wat geeft. Een goede controle moet er zeker zijn, maar deze mag niet al te knellend worden Hij vraagt de toezegging van B. en W. de commissie zoo veel mogelijk te bevorderen. De huren der duurdere woningen zullen verlaagd moeten worden, anders loopt het z.i. spaak. Waar de bevolking toeneemt, zal de ge meente den woningbouw nog moeten blijveu bevorderen. Nu nog iets over het onderwijs. Het Dal ton-systeem voor één klas zegt niets als proef. Dan moet die genomen worden vanaf den leerplichtigen leeftijd, doch daarvoor i3 de tijd z.i. nog niet rijp. Met invoering van het 8e leerjaar dient men te wachten, toi de regeering het 7e heeft ingevoerd. De heer Baart vraagt'hij, of oudere men schen dan 35 jaar dan niet te werk mogen worden gesteld. Wat moeten zij dan? Het Georg. Overleg besloot tot 48 uur. Waarom dan veranderd tot 45 uur en voor het ge meentepersoneel een uitzonderingstoeslarid geschapen, terwijl dit personeel toch al in gunstiger situatie is? De heer KOOISTRA had niet gesproken hij de algemeene beschouwingen, zoo B. en W niet irriteerend waren geweest inzake zijn verzoek de begrooting iets eerder ti doen afkomen ,door te verwijzen'naar d; wettelijke bepalingen daaromtrent, die ech ier toch niet worden nageleefd, gelijk hij uiteenzet. Misschien zijn er technische redenen dat hel niet vlugger kan, maar B.en W. stooten door te verklaren dat 14 dagen voor studie voldoende is. dat er geen studie feitelijk voor de begrooting noodig is. Dat te beoordeelen is echter aan hem, en hij verzekert, dat hij er wel degelijk studie van heeft 'gemaakt. Hij verzoekt alsnog met zijn verzoek re kening te houden in de toekomst. Hij hoopt dat inzake de dienstregeling voor de politie een bevredigende oplos- ring zal zijn te erlangen voor deze bur gemeester heengaat. De heer WlTMANS prijst de rede van den heer v. Eek voor zijn duidelijkheid, ook ai kan hij niet geheel meegaan. Hij heeft een klein bezwaar, n.l. hij houdt er van p-uctisch te blijven, niet idealistisch te worden. Als al de voorstellen weiden aangenomen, zou er veel geld noodig zijn, dat gehaald moet worden waar het is, maar de gemeente is ;n dat opzicht mei vrij. In Den Haag zal daarover eerst moe ten worden beslist. Voor vele voorstellen zal hij stemmen, voor andere niet Niet, omdat hij er niet voor voelt, maar omdat ze nu nog niet bereikbaar zijn naar zijn meening. Eens is hij het met den heer v. Eek, dat het de vraag is, of de kurk, waarop Lei don drijft, de winst uit de lichtfabrieken, zal blijven. Theorethisch is die winst ge heel foutief. Maar redding zal moeten ko men uit DeD Haag, hij herhaalt het. Van Je zakelijke belasting op het bedrijf, is hij een tegenstander, een belasting, die er even naast is als vroeger de patentwet het was. Medezeggenschap in de ^bedrijven acht hij, dit na studie daarvan te hebben ge maakt, goed Laten we het eene probee- ren, raadt hij aan De heer Eikerbout is hem in dit verband tegengevallen, in te genstelling met den heer Wilmer. Na het met onwelwillend optreden van den heer Wilmer spijt het hem, dat do heer Spendel zoo is opgetreden als van middag. Dat acht hij geen manier. Als niet- S D.A.P.'er wil hij dit eene zeggen. Voorstellen heeft hij niet gedaan. Hij achtte het niet noodig.. Een ophaal- en stortingsdienst als uit eengezet op de vergadering van vorige week, heeft zijn sympathie niet. Hij voelt meer voor den dienst van Arnhem. De VOORZITTER f 10 000 te kort. De heer WlTMANS: Ja, door opheffen der rijkssubsidie, doch daar is geen te kort meer, daar ieder deelnemer f 1 per jaar moet storten, of althans heel klem. Het rapport van de woningtelling acht hij geflatteerd Er is hier wel woningnood doch alleen voor de kleine man. De heer Dubbeldeman en het stuk van den heer Bomli hebben het al voldoende aange toond Het dossier heeft hij nog niet kunnen napluizen. De VOORZITTER: Hoe weet u dan, dat het rapport geflatteerd is 1 De heer WlTMANS Uit de cijfers waar. op hij kort even ingaat. In ieder geval dringt spr. er op aan met over te gaan tot opheffing der huurcom- missie, alvorens de woningtelling in den raad is besproken. Volgend jaar zullen er verkiezingen plaats hebben. Het gaat daarbij niet om de per sonen, alleen om de beginselen. Hij hoopt, dat de democraten een overwinning zul len behalen, hetzij dan naar links of naar rechts. De heer SCHüLLER meent, dat de voor- zitten* zich liet ontvallen over zijn fractie \ze weten van alles, alleen hebben ze geen gevoel voor schoonheid. Dit bij het Leven daal. Hij verzekert echter wel degelijk gevoel voor schoonheid te hebben. Twee voorstellen heeft hij ingediend en hij hoopt, dat ze zullen worden aan genomen, niet verworpen als propaganda- paardjes, gelijk van rechts gezegd. Mevr. v. Itallie maakte aanmerking dat de socialisten een voorstel deden inzake een ophaaldienst, hetgeen haar partij toe kwam. Hetzelfde kan hij riposteeren ten aanzien van het Levendaal. Maar wat komt het er op aan, wie een voorstel doet 1 AIb het voorstel maar goed is. Doortrekken van de Lindenstraat zal thans veel meer kosten dan wanneer het 10 jaar geleden was gebeurd. De toezeg ging van B. en W. inzake Sr. Nicolaasbrug etc., ontving hij met vreugde. Betreuren doet hij, dat nog niet de veld- keien zijn verwijderd Als B en W. zeggen, dat al veel is geschied voor straatverbete ring, is dat maar betrekkelijk, daar heel Weinig nieuw materiaal is erebruikt. De heer HUURMANToch geen veld- keien. De heer SCHüLLER: Maar toch niet veel beters. De straatmakers beschikken alleen over Rijnsteen, die uit de grachten wordt gediept, anders is het allemaal puin. Zie, hoe de goede Boisotkade is verknoeid. Naast de tramrails is het geregeld een ruïne, van onderhoud door de maatschap pijen is geen sprake. Over de asphaltproeven zal hij niet oor- deelen, behalve dat het eerste deel van het Noordeinde een volslagen mislukking is ge bleken. Hij betreurt, dat de N. Z. H. T. M. geen proef wil bevorderen op de Breestraat. Een nieuwe havenbrug is noodzakelijk. Langer uitstel acht hij uit den booze, van daar zijn voorstel. Drie jaren geleden deed de heer Huurman al een voorstel. B. en W. weten echter niet anders te zeggen dan dat op de H. T. M moet worden gewacht. In 1924 zou deze Mij. de pen al op den neus worden gezel! De toestand is onhoudbaar, op de H. T. M. kan niet langer worden ge wacht. Tegengeworpen zal worden: wij we ten de kosten niet. Maar bij aannemen zul len B. en W. met zop'n berekening moetan komen. De heer Eerdmans acht het niet in het gemeentebelang in deze vierde zitting hog politieke aangelegenheden te behandelen, die niet direct op de begrooting slaan. Op twee dingen wil hij wijzen: le. op de slechte situatie der wateren, waarin verbe tering moet komen/ Nader wordt overwogen zeggen B. en W. Hij wil aandringen in dit opzicht op spoed; 2e. is hij teleurgesteld over het antwoord inzake zijn vragen over de bouwverordening-toepassing Zoo wordt iets afgedwongen, wat niet billijk is. De heer S1JTSMA wil zijn leedwezen uil- spreken, dat dit de laatste maal is. dat de voorzitter de begrootingsdebatten zal pre- sideeren. Moeilijk zal een ander dat kunnen evenaren. Hij wil voorts met lof getuigen over bet sectieverslag. Zijn oordeel over de behande ling der begrooting kan niet zoo gin.-dig zijn De algemeene beschouwingen gaan te ver buiten de begrooting om en hij acht dit niet in 't belang der begroeting zelf, die dan straks zal worden afgeroffeld. Ook de toon had heel wat beter kunnen zijn. Zie b.v. prof Aalberse vroeger. De heer SPENDEL: Ieder heeft zijn be toogtrant en ik aanvaard geen critiek. De heer v. STRALEN: Toch zul je die hebben. De heer SIJTSMA Vooral de toon van den heer Spendel, die hij anders respec teert, heeft hem zeer gespeten. Hij irriteerde en hij raadt hem ten sterkste matiging aan. De heer SPENDEL' Het schijnt nog al te hebben ingeslagen. Als je een hond op den staart trapt, jankt hij ook. De heer SIJTSMA: Dat is weer iets, dat in een beschaafde vergadering niet past. Alle voorstellen zal hij niet bespreken. Zonder verkiezingen in 't vooruitzicht zou den er z.i. niet zooveel zijn geweest. (Ge roep: Neen). Er zijn paradepaardjes bij. Waarom anders altijd te komen met de zelfde voorstellen, die, naar men weet, toch geen kans hebben? Hij zal ze echter los daarvan bezien en enkele steunen, als b.v. inzake medezeggenschap en zakelijke be lasting op 't bedrijf. Zijn ze z.i. democra tisch. dan zal hij voorstemmen. Wanneer er bezuinigings-voorslellen ko men. dan zal hij die steunen voor zoover ze niet betreffen vermindering van salarissen of iets dergelijks. Wel voelt-hij voor split sing van samengevoegde functies. Voor ver sobering der diensten voelt hij eveneens; ook door combineeren van diensten als b.v. politie en brandweer. Voorts beveelt hij een ophaal- en stor tingsdienst ten zeerste aan. Tenslotte bet verkeersvraagsl.uk. Zijn fractie stelde voor demping van het Levendaal, een kwestie, die z. i. urgent is gezien het verkeer op de Hoogewoerd. Nu de onderwijskwestie, die hij thans be handelen moet, al acht hij het niet het goede moment. De benoemingen zijn een in 't aangezicht voor de onderwijzeres sen hier en voor de Kweekschool. Een 40 A 50 volontairs zijn er hier vele met tal van bijacten, die eenvoudig worden gepasseerd. Hij weel wel, in het algemeen zoekt men de beste, doch niet vergeten moet worden dal men van volontairs hier alle gebreken ziet, niet bij een bezoek aan onderwijskrachten buiten de stad, die zich daarvoor preparee- RECLAME. ls spr. goed ingelicht, dan hebben de vo lontairs geen gelegenheid voor sollicitaties naar buiten, daar in vele plaatsen lijsten liggen VQor benoemingen Z. i. moei dan ook alleen bij noodzaak een kracht van buiten worden genomen. Vroeger was het 'heel anders. Voor de Kweekschool acht hij het ook een slag, gelijk gezegd. Waartoe dient deze an ders, wanneer de opgeleide krachten niet in aanmerking komen. De heer HUURMAN acht het niet noodig, dat ieder lid spreekt, integendeel. Hij voor zich is liever een stemmachine, dan een kletsmajoor. Maar hij moet nu wel iels zeg gen, daar veel is behandeld, wat bij de pun ten behoort, tot schade voor de begrooting- behandeling en het gemeentebelang. De heer Schüller heeft weer Publieke Werken geheel afgekamd, die zich hier niet kunnen verdedigen. Veldkeien zijn echter niet meer gebruikt voor herbestraling. Dan opdieping van materiaal uit de grachten. Zeker, duizenden goede 9teenen, komen zoo weer van pas, door de jeugd in 't water ge worpen. Waarom dat belachelijk te maken? Alle nieuwe arbeiderswijken zijn uitnemend bestraat. De heer DUBBELDEMAN: dat hebben ze zelf betaald. De heer HUURMAN: is dat niet altijd zoo geweest? Voorts de Havenbrug. Het spreekt van zelf. dat ook hij is voor vernieuwing, doch dat er niets meer door B. en W. over is ge zegd, is onwaar. In diverse geheime zittin gen is er over gesproken. B. en W, hebben ook oog te houden op de financiënI Hel is gemakkelijker te vragen dan te doen, dat zullen de heeren merken als zij zelf straks achter de groene tafel zitten! Zonder precies te weten wat er aan vast zit, zal hij niet voor het voorstel stemmen. Verbetering van den toestand door opne men van bewoners der Gem. woningen in het bestuuT verwacht hij niet Drie jaren is men nog niet Bezig met het volle plan en 50 pet. der bewoners is al verhuisd, waarvan 30 pet. in het laatste jaar. Zoolang er geen stabiliteit is in de bewoning, gaat het niet aan daaruit medebestuurders te nemen. Veel te beteekenen heeft dat bestuur trou wens ook niet. Voor samenvoeging van politie en brand weer voelt spr. niets. Goedkooper is het elders ook niet gebleken en zeker niet beter. Van een ophaal- en stortingsdienst ver wacht spr. niet veel. 'I Hangt te veel af van de toevallige leiding. De critiek van den heer Sijtsma op den toon etc. is niet geheel rechtvaardig, waar hij zelf vroeger een der langste sprekers was. De heer DEUMER vraagt waar f800.000 was gereserveerd, waarvan f 360.000 is af- gpnom-en. of er nu niet een gevaar is de ba ten der lichtfabrieken (e gebruiken als sluit- j post, waar z.i. deze baten niet zoo vast zijn, ook gelet op de gesiies van de provinciale autoriteiten in dezen/, Antwoord van B. en W. De VOORZITTER zegt, dat het B. en W. niet gemakkelijk is gemaakt door alles te brengen bij de algemeene beschouwingen. Zelf zal hij kort zijn. Voor zulke debatten als hire gevoerd, dient meer de Gehoor zaal dan de Raadzaal. Op de politieke din gen zal hij overigens niet ingaan. Gedoeld is op waarschijnlijke verande ring in het College volgend jaar. Die hee ren wil hij waarschuwen, dat hun ideeën practisch dan niet uitvoerbaar zullen blij ken. Zie, waar zij zelf regeeren! Zoo b.v. wat betreft de winsten der bedrijven pn het letten op het overlaten aan de meer ge goeden, niet op het nemen. Weinig lof en veel critiek is altijd het deel van B en W., veelal door verkeerde uitlegging. Mogelijk is. dat de S. D A P. groot is geworden hier door critiek op B. en W.. maar als zij hier zijn, zullen zij de keerzijde daarvan ondervinden. In Amsterdam b.v. zijn heelemaal geen opcenten op de vermogensbelasting en Wi- baut zal ze daar ook niet voorstellen! De progressie hier is zeer billijk. Zelf zou hij in Den Haag b.v. maar de helft betalen van hier. Worden de grooten te zwaar be last, dan gaan ze weg en dan komt het op de kleinen neer. dat moet men niet uit het oog verliezen. Dit geldt ook voor de heeren Sijtsma en Witmans, die meestal met de socialisten meegaan. Moeten wij hier nu altijd adresseeren, terwijl er toch Prov. Staten en Kamers zijn, en bovendien een vereeniging van ge meenten? B* en W. hebben daden genoeg gedaan. De heeren zien blijkbaar in adressen en :chrijven daden. Spr. waarschuwt ook tegen de kosten an al die voorstellen buiten hetgeen ge daan is en wordt. Bij veel van het voorge stelde is voor werkverschaffing bovendien zoo weinig aan loon, dat het dan nog maar beter i9 steun te verleenen. Nauwelijks is aan het a/rchitectenbureau Grandpré Molière opgedragen rapport uit te brengen over uitbreiding en verkeer, en nu opeens weer het voorstel tot directe dem ping van het Levendaal. Met leeningen moet men ook voorzichtig zijn. afgezien of Ged. Staten die maar zul len goedkeuren, anders ruïneert men de ge meente. Veel plannen moeten uitgevoerd, als b.v. de Veemarkt-verplaatsing. Voor zulke noodzakelijke moeten wenschelijke wachten. Bij de voorstellen zijn er, die tegen de wet ingaan. Zoo betreffende de Zondags wet, die buiten de competentie valt van den raad; drang tot vaste verkeersagenten wat aan den burgemeester is. die men zoo tn een zeer moeilijk parket brengt; het Dalton- systeem is als regeling van hpt leerplan eveneens teT competentie van B en W.: het bijwonen van raadscommissie-vergaderin gen door personeels-afgevaardigden zou niet worden goedgekeurd Het voorstel tot opheffing van het B A. is niet alleen tegen de Armenwet, maar wordt zeker door Ged. Staten ook verworpen. De stichting Leidsche Hout is opgericht om dit onderwerp juist aan den raad le onttrekken, en zij heeft al aardig succes. Waar het park zal komen? Zeiden B. en W. dat, dan kon men straks het driedubbele betalen. Den heer Knuttel zal hij nu voor het laatst niet meer bestrijden; zij staan te diametraal tegenover elkaar. Alleen dit. voorstellen moeten niet worden gedaan in het belang van den groei van de partij, maar in het belang van den groei der gemeente. Dit buiten het bestaan van meeningsver- schillen om, die natuurlijk er altijd zullen blijven. De heer SYTSMA: dat geldt niet alleen de S.D.A.P. De VOORZITTER: dat zeg ik ook niet, ik doe niet aan politiek. Wat de woningtelling betreft, B. en W. hebben het extract niet gemerkt, doch de zelfde ambtenaren, die het rapport hebben samengesteld. Of B. en W. daarmee accoord gaan, zal nog moeten blijken. De wethouders zullen het wel over de details hebben. Alleen nog iets over hetgeen den bur gemeester betreft. De motie inzake optochten op Zondag kan aangenomen worden, maar wet geeft dat? De raad is niet verantwoordelijk, alleen hij en hij kan zich toch niet door een toevallige meerderheid laten suggereereo? Dat dit verbod beleedigend zou zijn door optochten te rangschikken onder publieke vermakelijkheden, ontkent hij. Hij moet het rangschikken onder concerten en die zijn door de Zondagswet verboden. De heer KNUTTEL: en kerkorgels dan? De VOORZITTER: kerken vallen buiten de wet. De Zondagswet is hier altijd zoo toe past, zelfs door vrijzinnige burgemeesters en hij volgt dit voorbeeld, 't Is geen groot argument, maar toch eenigszins ais behoud van continuiteit. Wanneer een ernstig concert niet mag, dan zeker een optocht met muziek niet. Hij kan verzekeren, dat nooit z'jn bedoeling is geweest de partij van den heer v. Eek te beleedigen. Zoo verbood hij destijds ook een optocht der R.-K., evenmin om die partij te smalen. Verbod acht hij in overeenstemming met zijn af gel eg den eed. De kwestie Verkeersagenten had toch eerst in het Georg. Overleg gebracht dienen te worden. Hij wil het echter wel over wegen. 't Is bier moeJgk, gelet op het (kleine aantal. Dan zouden zeer veel agenten noodig zijn. Hij begrijpt best» dat alle agenten niet deugen hiervoor. Men bedenke echter ook het extra vermoeiende, waarvoor extra be taling nog niet zoo. vreemd zou zijn, als dit werd gevraagd. De auto's op den openbaren weg i9 ook I een lastig geval, met het oog op handel en verkeer. Hij kan verzekeren, dat zijn volle aandacht aan deze kwestie wordt gegeven. Bezwaar is er aan hoek Stationsweg- Rijnsburgersingel. dat erkent hij. Bij den Turk zijn veel haken en oogen. Combinatie van brandweer en politie is door den heer Huurman al voldoende afge daan. Goedkooper wordt het zeker niet. zie naar Delft, 't Is een onderwerp van studie. Wat betreft de 51-urige werkweek voor de politie, hij voelt er veel voor gelijk ze bijkans overal i9. De zaak is in het G. O gebracht en opgelost. Maar dan zijn 2 agen ten meer noodig. Hoe zuinig ook, zou hij daartoe toch willen adviseeren bij desbe treffende artikelen. Wat conversie van leeningen voor wo ningbouw betreft, B. en W. hebben juist eenige kleine successen verkregen op dit gebied. Dan bestudeering der begrooting: waar om kan elders wel wat hier volgens den heer Kooistra niet kan? En zooveel studie is er toch niet voor noodig. vooral niet. wanneer men het nog onder elkaar verdeelt als de S. D. A. P. hier doet? Tegenover den heer Eerdmans verdedigt hij de bouwverordening al9 perfect in ord° en volkomen in overeenstemming met de bedoeling. Nadat hij tenslotte nog eens heeft aan gedrongen op kortheid, anders komt de be grooting nooit klaar, schorst de voorzitter om halftwaalf de zitting tot Woensdag middag 2 uur. RECLAME. Een hoort voor het bubikopje is verward en stug haar, dat geens zins iets gemeen heeft met de veel geprezen jeugdige charme van het bubi-kapsel, en tevens een afschrik wekkend voorbeeld is voor nalatig heid in de haarvertorging. Er be staat hiertegen sleetss één middel: Geregeld wasschen met Pixavon. Oeen der gewone vloei- £5? bare zeepen bezit ook maar bij benadering de heilzame werking van Pixavon. Eisdit altijd Pixavon (sledils in ge- f ga sloten origlaeele fles- |-J-| schen) zoowel voor fill eigen gebruik alsook in den kapperssalon. eM xhflac.: Fll,50 1-3 Ipl ll%flac.:FL0$0 4641 RADIO-PROGRAMMA. VOOR DONDERDAG 2 DECEMBER Hilversum, 1050 M. 12.00: Politiebc 3.304.30: Uurtje voor wees- en ziekta huizen door mevr. Ant. v. Dijk 4.30—6 Concert door het H. D. O.-orkest. Mia v. Eynde, sopraan 6.156.45- Voordrac! door den heer J. M. v. Hoogstraten: Leveni verzekering en haar economische waardi (Wat deze instelling kan beteekenen vos ,het individu, het gezin, de samenleving voor den economischen toestand in algemeen) 6.457.45- Beginselen Vcj het Burgerlijk Recht en van het Handels recht 7.45: Politieber. 8.15: Gonci gebouw-uitzending. Het Concertgebouw-oi kest o. 1. v. Pierre Monteux. Solist- Fran Aranyi, viool. 1. Symphonie 28. van Moza; 2 Vioolconcert van S. Zimanowski Pauzj 3 Symphonie a. d. Neuen Welt. Dvori (onder voorbehoud). Daarna dansmuzi door de Radiodance orchestre. In de v. h. concertgebouw: Persber. Daventry. 1600 M. 11.20—1.20: Coi eert door het Daventrv-kwartet en solist? (contra-alt, bariton, piano) 1.20—2 Gramofoonmuziek 2.50: Lezing: Toda? towards the rising sun 3.204.Ö5: Ev song van de Westminster Abbey 4 Causerie- Books to read 4.35- Trocadcn tbeemuziek 5.35 Kinderuurtje Dansmuziek 6.55: Landbouwberichten 7 00: Padvindersberichten 7.20 Tijdst Big Ben, weerber., nieuws. Lezing great artists and what they stand for-Hol hein 7.50: Muziek 8.00- Causerie Londen Inns 8.20: Variété. D. Ashion, zang. Saxophone octet 8 40: Een Ierse! programma. Orkest, D. Rodgers, contra-i P Barker, harp. Iersche muziek en aria's 10.20: Tijdsein, weerber., nieuws 10.35 Lezing door J. Ramsay MacDonald, ov Days and nights in „The desert" 10.50-^ 12 20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12 50- 2.10: Concert. Orkest Locatelli Mme. Arè: zang 6.055.55: Kinderuurtje 9.05— 10.50: Concert „Passionnement", operette 3 acten van Henneguin. Muziek van Mes sager. Orkest Radio-Paris. Königswüsterhausen, 1300 M. 1.50— 6.50: Lezingen en lessen 6.507.20: Ka- mermuziek-trio's van Beethoven 750; Uitzending van het programma van Leipzi Munster. 403 M. 10.50—11.50: Mo gen concert 12.501.50:. Werken Bach, door orkest 3.204.20- Zithercoi eert 4.205.20: Divertimenti van Moza 5.20—5.40. 5.50—6.20. 6 50—7 20. 7 7.50: Lezingen 7.509.05: Zithercon eert 9,1010.40: Nieuwe revues en ope retten, uit 1926. Brussel 503 M. en Antwerpen, 266 M. 5.206.20: Kindermatinée 8.20 De radio courant 8.509.35- Orkestconcert 9.35: Causerie 9 5010.50: Orkestcon cert. RECLAME. 9959 LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, VAN WELKE DE AFZENDERS ONBEKEND ZIJN. Terug ontvangen in de le helft van Nov. '26. BRIEVEN BINNENLAND. H. Berghuijs Krag. 's Gravenhage Charle Lina Griffith, Rotterdam. Leidsch Dagblad, Leiden, Levensverzekering- Maatschappij. Arnhem. N.V. Margarine verkoop Comb., 0s9 A. v. d Mei). Wijk aan Duin. Postbox 168 Rotterdam. Raadsveld. Leiden, J. v Rijs, Leiden J. v. Stekelenburg, Wateringen. Secre taris Rijksverz. Bank. Amsterdam. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. P. Kaalmeer, Den Haag. IJ. H. Me- nelda, Utrecht. J. H. Meijer, Hoofddorp. Fam. Susan, Haag. Fam. v. Wij^» Haag. BRIEVEN BUITENLAND. Hern Frenn Heins, Oberhausen. Aös- kunstatelier, Berlijn. 4 Briefkaarten zonder adres. Hieronder zijn ook begrepen stukken welke niet of onvoldoende gefrankeerd zijn. VR/tGENRUBREK, D. W. B., te L. De aanslag zou moeien zijn f 119.54. J. S.. te L. Met een inkomen van f700 moet reeds belasting betaald worden. R®" clameeren of ontheffing vragen zal niet baten. W. D., te L. De aanslag te Leiden be draagt in totaal f57 88. Met dien van Dein zijn wij niet bekend. J. A V.. te W. Te Leiden bent u »iel belastingplichtig. H. J. S. te L. Uw aanslag is goed. H. L.„ te L. Uw aanslag bedraagt f 106.84. A. v. d. K., te L. De aanslag te Leiden voor gemeentebelasting is ten volle bere- kend. Is u werkelijk forens dan is dit Die goed en kunt u reclameeren. v. d. L., te L. Uw aanslag bedraagt f 87.73. 2-3

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6