AGENDA. SPORT. BUITEN' AND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. RECHTZAKEN. Dinsdag. Graanbeurs: Openb. vergadering Comm Parti] 9 uur. Huize Bruyns: Ver. Oud-Leiden. Lezing jbr. mr. W. A. Beelaerts van Blokland. 8 uur. Leidsche Volkshuis: Volkszangavond afd Leiden Ned. Vereen, voor den Volkszang 8 uur Ned. Leger des Heils (Beestenmarkt 34): Kerstfeestbazaar 7 uur. Stadszaal (groote zaal) Uilvoering Leidsch é-capel la-koor. 8 uur. Woensdag. Jeruël (Groenesteeg 16): Samenkomst te 8 uur. Wykgebouw Langestraat: Dr. K. H. Boersema. 8 uur. Vrüdaa. „Prediker": Propaganda-vergadering Ju bileumfonds „Patrimonium". 8 uur. Dagelijks. „Casino-bioscoop". Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kindpr- en familie matinée „City theater" Haarlemmerstr Bioscoop- en Variété-voorstellingen te 8 uur 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur „Luxor-theater". Stationsweg Bioscoop- en Variété voorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur Den Haag (Scala): Opvoering van „Dr. Slriglitz". 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apoheken wordt van Maandag 29 Nov tot en met Zondag 5 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren A. J. Donk, Doezastraat 31, telefoon 1313. en G. F. Reyst. Steenstraat 35, telefoon 136. die telkens weer aanleiding is tot conflicten tusschen de twee zoozeer verschillende levens-,.opvattingen" en niet ophoudt z'n medemenschen aan te loonen dat de „waar heid". zooals zij die wenschen on meenen te zien. een fictie is. een droombeeld, dat nimmer tot vrede en geluk zal kunnen lei den. Ieder ziet de „waarheid" weer anders en het is de groote fout dat men die aan de anderen tracht op te dringen, in stede van de meening van den andersdenkende te respecteeren en te eerbiedigen! Royaards. in deze rol, welke alles be- heerscht, was schitterend op dreef en gaf leven en bezieling aan dit, gelijk gezegd, stellig wat zondorlinge drama, zonderling althans voor ons. die toch zijn als de familie Agazzi. hoe gaarne wij het ook zouden wil len ontkennen. Ter eener zijde werd hij uitstekend bijgestaan door Jacques Reule, als signor Agazzi; Louis van Gasteren, als signor Sirelli. den vriend des huizes; en Wilh. SchwabWeiman, als signora Agaz zi; ter andere zijde in de eerste plqals door Gusta ChrispijnMulder, die signora Frola, de schoonmoeder, speelde met al haar in nige overtuiging en de „onbegrepen waar heid" tot een svmbool mankte, zooals. naar het ons wil voorkomen, de schrijver zich dat moet hebben gedacht. Louis Gimberg, de schoonzoon begon vrij zwakjes in het eerste bedrijf, doch paste zich later vol komen aan Ook de overige rollen waren zeer goed bezet, behalve dan dat C. Dom- melshuvzen meer den agent dan den po- lilie-commissaris scheen uit te beelden. Al met él was het een prachtige avond, waarop een talrijk publiek door warm en langdurig applaus van z'n ingenomenheid heeft blijk gegeven. Mevr. Chrispijn kreeg bloemen. Voor den aanvang en in de pauze tus schen het eerste en tweede bedrijf, tijdens de verandering den welverzorgde décors, zorgde „liet Groene Zoodje" op de bekende wijze voor een aangenamp lijlpasseering! SCHERMEN OM HET CLUBKAMPIOENSCHAP OP FLORET. Te Amsterdam zijn de wedstrijden ge houden om het clubkampioenschap op floret. Deelgenomen werd door den Hangschen Schermbond. ploeg I van de Amslerdam- sehe Sc.hermclub. de Utrechtsche Scherm- club La Spada en Fiorelto. De totaal-uitslag was als volgt: 1. Am- sterd Schermclub 4 gew matches. 43 gew partijen: 2 Haagsche Schermbond 3 gew. matches 47 gew part.; 3. Utr Schermbond 2 gew matches 28 gew pari.- 4 La Spada 1 gew match 23 gew part 5 Fioretto 0 gew. malches, 19 gew. oarl DE ALGEMEFNE TOESTAND. De ontwapeningsconferentie uitgesteld De militaire controle op Dnitscbland. liet is vrijwel zest- geworden, dat de ontwapeningsconferentie met voor de aan staande Volkenbonüsvergadering gehouden zal worden zooals d* laatste volkenbonds vergadering in September uitdrukkelijk gewenseht had Na de zitting van de sub commissie B van de voorbereidingscommis sie deelde lord ecil «win de volkenbonds- journalisten medi dat bet voornemen be staat de comnuss.t van voorbereiding in haar geheel pas weei n Maart bijeen te roepen en niet reed? in Januari, zooala tij dens de volken bondsvergadering mogelijk werd geacht. Lord Cecil erkende in verbanr» met deze vertraging, dat het nanwelij^ ei moge lijk zal zijn de conferentie dan nog n den zomer van 1927 te houden. Daarentegen achtte hij het zeer goed mogelijk, dat zij spoedig na de volitenbondsvergadenng van September zal plaats vinden. In den zomer zou dan na de economische volkenbonds conferentie cbe ovei het toezicht op de wapenfabricatie kunnen gehouden worden. Het economisch-politieke subcomité der voorbereidende ontwapeningscommissie heeft jhr. Loudon opgedragen, als voorzit ter der voorbereidende commissie m over leg met de voorzitters der beide andere subcomité's twee commissies vaD experts te benoemen, één voor het onderzoek van de economische gevolgen eener beperking der militaire en civiele luchtvaart, de an dere voor bestudeering van begrootings- kwestie8 in verband met de ontwapening. De Britsche regeerrng wenscht zoo spoe dig mogelijk de opheffing van de militaire controle-commissie voor Duitschland en heeft met dit doel een memorandum rond gezonden hetwelk volgens de Times" ,,een minimum-program bevat, waaraan Duitschland uitgenoodigd zal worden te voldoen." Verder onderzoek dat daarna noodig mocht blijken, zal dan toovertrouwd kunnen worden aan de commissie uit den Volkenbond. Op het einde van de vorige week heeft gezantenraad de zaak eveneens over wogen en de pogingeD waren gericht op het effenen van bestaande moeilijkheden ter voorbereiding van de gesprekken van komende week te Genève. BELGIE. Naamwisseling in den Kongo. Naar de Brusselsche bladen melden, heeft de regeering op voorstel van den gouverneur-generaal van den Kongo be sloten de hoofdstad van de mandaatgebie den Ruanda en Urundi in Astrida of Astrid- vilU te herdoopen, terwijl de rivierhaven Ilebo, het vertrekstation van de spoor baan tusschen den Beneden-Kongo en Ka- tanga, voortaan Port Francqui zal heeten. DUITSCHLAND. Een nederlaag voor de regeering. De partijraad dei democraten. Politiek. Gevangenen be vrijd. De Rijksdag heeft de twee belangrijkste artikelen van het wetsontwerp tegen de prikkellectuur in tweede lezing verworpen, art. 2, over de benoeming van een centrale en van een aantal provinciale commissies van censuur en art. 3 over de samenstelling van deze commissies. Eer er gestemd werd over art. 1 werd het amendement van de democraten ver worpen, dat tijdschriften slechts voor clou tijd van een jaar op de verbodsiyht zouden kunnen worden geplaatst. Het amendement van de Duitsche volksparty tegen elk ver bod van politieke dagbladen werd daaren tegen aangenomen. Art. 1 werd vervolgens aangenomen. Tegen stemden de sochaT-democrale/i, com munisten en de moerderho.d van de demo craten. De derde lezing zal niet voor Vrydag op de agenda staan. Door do stemming is de kans op het verwerpen van het geiieele wetsontwerp aanmerkelijk gestegen, tenzij de partijen het onderling nog erna mochten worden, welke kans echter gering is. Het rijks- kabinet heeft gisteravond vergaderd tea- be spreking van uen toestand, ontstaan door net verwerpen van de artikelen 2 en 3. Het ontwerp schijnt tot groote legen- stellingen in den Rijksdag te voeren. Nadat Pruisen had laten verklaren, dat het. in geval het wetsontwerp in den tegenwoordigen vorm aangenomen werd, er tegen in verzet zou komen, verklaarde de Beiersche vertegenwoordiger, dat Beieren indien het Pruisische standpunt, ingang vond, ook protesteeren moest. De hoofdzaak gaat over de bevoegd heden van de onderzoekingscommissies, die over het karakter van ©en werk beslissen zullen. De partijraad der democraten heeft een motie aangenomen, die de ryksregearing uitnoodigt de noodige maatregelen to treffen om een einde te maken aan de bij de Ryksweerbaarheid heerschende wantoestan den en er voor te zorgen, dal het leger een zuiver repubiikemsch karakter ver- ki jjgt De partijraad verlangt, dat het aan werven van offic.eren onder controle zal geschieden en constateert, dit de republ ek geen politiek, maar een bewust republi- keinsch leger noodig heeft dat zelf eiken omgang met organisaties van zelfverdediging van de hand wyst. De gevangenis te Gleiwitz (Opper Silezlë) werd gisternacht door een gewapende oeanle overvallen. De bewakers werden doodge schoten. Tien politieke gevangenen, voor het meerendecl uit Poolsch Opper-Silez.ë, veroordeeld we gens spion na ge ten gunste van Polen, werden bsvryd. Blijkbaar is aLles van te voren geheel geregeld en men vermoeit, dat Polen de bevryder9 zijn. ENGELAND. Het volledig einde van het kolenconilict voorhij. By het debat in het Lagerhuis over ue verlenging van ue buitengewone bevoegd heden der regeerrng. aeeft minister Joynson Hicks beloofu, dat hjj Donderdag de in trekking zal afkondigen, mits 80 pet. van de stakers dan het werk hervat zullen heb ben of althans nun bereidw.Ilighe.d daartoe te kennen hebben gegeven. Na de toezegging van Joynson Hicks heeft het Huis de verlenging met 19:j tegen 76 stemmen goeigckeuid. De arbeiderspartij diende toen nog een voor ste' in, om Lane Fox te verzoeken alle steenkool in beslag te nemen en maximum prijzen voor den verkoop aan particulieren vast te stellen. De minister vroeg hoe men er toe kon komen te veronderstellen, dat hij tot zoon maatregel zou overgaan nu de aanvoer spoedig weer normaal zal worden en de hooge prjjzen op den rand van ineenstorting staan. Het voorstel is daarna verworpen. In de 4 districten, waar officied nog gestaakt wordt, hebben zich 21.323 mijn werkers meer aangeboden dan Zaterdag. Uit de districten, waar de staking fei telijk geëindigd is, morden geen cijifers meer verstrekt. De eerste berichten omtrent de stem ming, die in Zuid-Wales is gehouden, zyn binnengekomen. In het Riiomneydal is met een meerderheid van 3 tegen 1 gesteand voai hervatting van de onderharueiliiigen met de eigenaars. In Rhondda en Mertnyr Tydfil is eveneens een meerderheid voor hervatting van het werk op de best ver krijgbare voorwaarden. De eigenaars in Lancashire en Cheshire hebben in overleg met de voornaamste kolen handelaars besloten den prijs voor huisbrand vasi te stellen op 1.35 tot 1.S0 per centenaar naar gelang der kwaliteit. De prijs is op het oogonbiik 1.80 tot 2.00 nagenoeg zonder kwaliteitsonJerscheid. De n euwe prijs gaat oensdag in. De eigenaars in Leicestershire hebben hun werklieden, behalve den bijslag van 10 pet. die zij reeds boven de vastgestolde loonen genieten, nog een extra bys.ag van 12.5 pet. toegezegd van Woensdag af tot 4 Januari a.s. .Eigenaardig is, dat than3 ook de eige naars beginnen aandacht te schenken aan do adviezen van het kolenrappori-S^mueL Zoo meldt de City-correspondent van de „Evening Standarddat in Zuid ïorkshire een nieuwe maatschappij wordt opgericht mét een kapitaal van 6 miliioen pond ster ling, waarin een aantal mij nee zullen wor den vereenigd, met het doel economischer te kunnen werken. Deze nieuwe maatschappij zal naar het voorbeeld van de nieuwe combinatie in de chemische industrie wor den geëxploiteerd. Men verwacht intusschen nog een anderei, veel grooter combinatie in Yorkshire. NOORWEGEN. Hereeniging der socialisten. De nationale raad der sociaal-democra tische partij heeft besloten de aanvaarding aan te bevelen van een plan tot samen smelting met de Noorsche arbeiderspartij. HONGARIJE. Bethlen's verkiezingsprogram. De Hongaarsche politiek besprekend in eon kiezersvergadering eischte Bethlen erkenning van het zelfbesteramingsrecht voor 3 miliioen Magyaren, die zich onder buitenlandsche heerschappij bevinden, en herziening van het verdrag van Versailles in overeenstemming met de rechten, die art. 19 van het Volkenbondsstatuut aan Hongarije toekent. CHINA. Chamberlain over den toestand te Hankow. In het Engelsch Lagerhuis vroeg Ramsay Mac Donald, juist van zijn reis terug, Sir Austen Chamberlain naar den staat van zaken in Hankow. Hij antwoordde dat er zich in den loop der vorige week ernstige verwikkelingen hebben voorgedaan. Er schijnt een gevaar lijke beweging tegen de buitenlanders ont staan te zijn. Er is op 21 Nov. een bond opgericht van ondergeschikte ambtenaren bij de Chineesche havendouane, met den steun van den opzichter, die een Chineesch ambtenaar is. Deze bond kondigde aan. dat zijn doel is de buitenlandsche elementen uit den dienst te verwijderen en dezen ge heel in Chineesche handen te brengen. De commissaris voor de douane hoopt dat het mogelijk zal zijn de douanekantoren open to houden en een beperkten dienst voor de buitenlandsche naties in stand te houden, doch dit kan moeilijk worden: door de douanekantoren, die zich in de Chineesche wijk bevinden, zijn posten uitgezet. Volgens de laatste berichten is de toe stand in enkele opzichten iets verbeterd. De Chineesche bond heeft zijn eischen in- gediond en deze zijn, naar men verwacht, niet geheel onmogelijk, ofschoon het moge lijk is. dat zij slechts een voorbode van ver der gaande eischen zijn. Tevens heeft de algemeene staking groote vorderingen gemaakt. De Chineesche be dienden van de Japanners zijn reeds in staking en de Japanners zijn gedwongen hun voedselvoorraden uit andere centra in te voeren De communistische sectie ont wikkelt groote bedrijvigheid en men vreest dat de algemeene staking zal worden opge drongen. Indien dit gebeurde, zouden dui zenden ondergeschikte arbeiders uit hun beroep ontzet worden pn het zou makkelijk zijn om dezen lot relletjes aan te zeilen. De Engelsche regeering volgt met aan dacht de ontwikkeling van den toestand. In antwoord op een andere vraag zcide Chamberlain, dat het departement van bui tenlandsche zaken een telegram ontvangen heeft van de Engelsche nederzetting te Hankow, met de mededeeling dat de toe stand zeer ernstig is en dat men dagelijks een incident verwacht, dat op bloedvergie ten kan uitloopen en dat de vlootslrijd- krachten niet voldoende zijn om de bescher ming der concessie te verzekeren Zij vra gen van de regeering de verzekering dat de marine-afdeeling versterkt zal worden. Chamberlain zeide. dat deze wenschen dqor de regeering in verband met de admi raliteit overwogen worden. Tn officieple kringen te Londen wijst men er op dat Hankow makkelijk te verdedigen is Ofschoon het op 800 mijl van de mon ding dpr Jangtse gplegen is. is de stroom op dit punt 1V* mijl breed en vrij eronte oor logsschepen kunnen voor de haven voor anker gaan. na- UIT CHINA. NEW-YORK, 30 Nov. (N. T. A. Draad loos). Naar uit Wmoy worilt gameid, blj;ft het Chineesche zuiderleger uit Can ton in noordelijke richting vooruit rukken en bevindt zich thans binnen schotsafs'.and van de belangrijke verdragshtiven Foocinw, een stad met 700.000 inwoners en Isoofd- plaats der provincie Pukien. SHANGAI, 30 Nov. (Reuter). De troe pen van Sunchuanfang, de dictator vso Shanghai, trekken bij net naderen der zui- der troepen op Foochow terug. De burger lijke Chineesche gouveni3ur besloot te ver hinderen. dat de terugtrekkende troepen Foochow binnen komen. SHANGHAI, 30 Nov. (V. D.) De buitenlandsche concessies te Hankou ver- keeren in een hachelijke positie ah gevolg van het besjuit der arbeidersbonden om te beginnen met Zaterdag de algemeene staking te proclameeren. Dit besluit werd geïnspireerd door het nieuwe Kantonnee- sche bolsjewistische bestuur. De stakings leiders zyD voornemens alle Chineoicae arbeiders bjj de buitenlandsche concessies te betrekken, teneinde, de vreemde'ingen te bestrijden. De Japansch; concessie verkeert reeds in een moeilijke positie In verband met den critieken toestand zijn de Britsche matrozen en mariniers van de oorlogsschepen in de Yangtse-rivier op de Britsche concessies geland. Ook zijn Fransche troepen geland. De Britsche kruiser „Despatch" arriveert heden te Shanghai van Hongkong. Aan boord bsv.n- aen zich Miles Lampson, de nieuwe Brit sche gezant in China en 200 mariniers, die onmiddellijk naar Hankau gezonden worden. Onder de Britsche oorlogsschepen, die ter hoogte van de Britsche conceeaies te Han kau geankerd liggen, bevinden zich twee Middellandse!) zee torpedojagers. Tw o Am;- rikaansche destroyers zijn uit Shanghai vertrokken om Zich te voegen bij de ge allieerde vloot te Hankau. DE STRIJD IN MAROKKO TIJDELIJK GESTAAKT. TANGER, -29 Nov. (Belg. Tel Ag.) Ten gevolge van de stortregens heeft de Spaan- j sche generale staf de operatieB opge- sohort, de wegen zijn op verschillende plaatsen afgesneden en tengevolge van bet wassen der Oued Loukkas zijn de verbin dingen tusschen Tanger en de Fransche zone verbroken. DE OPSTAND IN ALBANI6. PARIJS, 30 Nov. (Big. tl. Ag.) Een telegram uit Skutari meldt dat een op stand is uitgebroken in het noorden van Albanië, waar gisteren den geheelen dag tusschen insurgenten en regeeringstroepen is gevochten. Een nieuwe opstand is uit gebroken te Cuka, 10 K.M. ten Z. van Sku tari. De regeering heeft 12.000 soldaten en vrijwilligers bijeengetrokken, waarmede zij den opstand denkt te kunnen dempen. NEDERLANDSCH STOOMSCHIP GESTRAND. QUEBEC, 30 Nov. (Reuter). Net Nederlandsche vrachtschip „Volsum'' zit vast aan den grond bij kaap Charles; de positie van het schip is gevaarlyk. daar het bloot ligt voor de „brekers". Van gelukken on ler de bemanning is nog niets vernomen. Een regeeringsstoomer ts ter assistentie vertrokken. EEN NEDERLANDSCHE STUDENTENWIJK TE PARIJS. PARIJS.30 Nov (Havas). Officieel Do rector der universiteit vw Parijs wordt bij vandaag verschenen decreet gemachtigd de gift te aanvaarden van den heer Abraham Prey er, bestaande in een som van 1 133 330 francs, voor, het oprichten van een gebouw in de universiteitswijk, waarin Nederland sche en Indonesische studenten gehuisvest zullen worden. DE AMERIKAANSCHE SENAAT OVERWEGEND REPUBLIKEINSCH. PORTLAND (Mavn) 30 Nov. (Reuter). Door de verkiezing met een groote meer derheid voor den Senaat van den republi- keinschen candidaat Gould, die zijn demo cratische tegenstanders sloeg, hebben de republikeinen zekerheid, dat zij de meerder heid in den Senaat zullen blijven behouden. DE TOESTAND IN MEXICO. BDOWNSVILLE (Texas). 29 Nov (Reu ter). Bij een poging van Mexicaansohe boe ren om zich meester te maken vnn een Amerikaansche boerderij te Matamoros. in Mexico, werden 8 hunner gedood en 3 ge kwetst; allen werden door soldaten gevan gen crenomen. STADSNIEUWS. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen geneeskunde mej. G. J. Verbrugge (Leiden) en de heer G. C Geel (Rotterdam); voor het doctoraal examen wis- en rekenkunde (hoofdvak pharmacie) de heer J D. van der Graaff (I>eiden); voor het taalkundig doc toraal examen indologie de heer G W. Meindersma (Den Haag) en voor hel candi- daatsexamen Tndisch recht de heer A. Holle (Wassenaar). DE KONINKLIJKE FAMILIE IN DEN HAAG TERUG. Per Staatsspoortrein van 10 uur 49 zijn H.M de Koningin en ZK H de Prins met H.K.H. Prinses Juliana van het Loo in de Residentie teruggekeerd tot het vestigen al daar van Haar winterverblijf. Op het perron werden Zij verwelkomd door den burgemeester M. J. A. N. Palijn ea den waarn. Gouverneur der Residentie, ge- neraalmajoor W. E. van Dam van Isselt, Commandant der le Divisie. Er was veel belangstelling, zoowel op hel perron, ter weerszijde van den Koninklijken Wachtsalon als in den Rijnstraat. Na zich enkele oogenblikken in de Ko ninklijke Wachtzaal met bovengenoemde autoriteiten te hebben onderhouden, bega- ven de Vorstelijke Personen zich in een half-geopende auto naar het Paleis, na vooraf een kort bezoek te hebben gebracht aan de Koningin-Moeder ten Paleize in het Voorhout. DE BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTOBUS IN DEN HAAG. De politie heeft de bus der onderneming O P. A. en O. M. A., waarmee gisteren op de Paul Krugerlaan de aanrijding plaats had met een tram van lijn 12 in beslag ge nomen voor een deskundig onderzoek. Voorts is van het gebeurde proces-verbaal opgemaakt; de justitie zal nu moeten uil maken in hoeverre hier van een strafbaar feit sprake is en wie de schuldige is. De gewonden zijn allen weer naar hun woning teruggekeerd. Het bleken slechls vrij onbeduidende snij wondjes te zijn zoo dat het ongeval bijzonder goed is afge- loopen. NATIONAAL CHRISTEN-OOFFICIERS- VEREENIGING. De Nationale Chnsten-Officieren-Ver- eeniging hield gisteren onder leiding van generaal-majoor L. F. Duymaer v. Twist, haar algemeene vergadering in het gebouw „De Jaarbeurs", te Utrecht Na de behandeling van eemge huishou delijke zaken gaf de heer mr. dr. Barbas een korte uiteenzetting van het verhandel de m de commissie voor het georganiseerd overleg. De secretaris deed mededeeling van een ingekomen schrijven betreffende een col lectief aansluiten der vereemging bij de Onderlinge iZekteverzekering der Hoogere Rijksambtenaren. Na eenige discussie werd besloten, de beslissing iD handen te stel len van het hoofdbestuur. De aftredende hoofdbestuursleden, de heeren L. F. Duymaer van Twist en J. C. v. Reenen, werden bij acclamatie her kozen. GASONTPLOFFING AAN BOORD VAN EEN LOODSBOOT. Op een Holland9che loodsboot, liggende aan een der steigers te Vlissingen, heeft een gasontploffing plaats gehad Twee leden der bemanning werden ernstig gewond en zijn naar het R.-K. Ziekenhuis vervoerd. OVERREDEN EN GEDOOD. Gisterennamiddag is in de Dennenstraat te Nijmegen het 3-jarig meisje P A. Klaasen onder een wagen geraakt, waarvan het paard op hol was» geslagen. De wagen gin? over hoofd en hals, zoodat het kind onmid dellijk dood was. INBREKERS GEARRESTEERD. Hedennacht is door de politie te Bergen op den Zeeweg een drietal individuen aan gehouden. die in het bezit waren van een groot aantaJ voorwerpen, afkomstig van een inbraak in de onbewoonde villa „Joke" te Bergen aan Zee. eigendom van den heer G. te Alkmaar. De inbrekers zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Blijkens een bij het departement van Marine ontvangen telegram is Hr. Ms. on derzeeboot K XII, onder bevel van den lui- enant-ter-zee le kl. J. L. K. Hoeke op de uitreis naar Ned.-Indië, op 29 dezer te Co lombo aangekomen. Ter zake van verduistering van f 6000 ten nadeele van zijn vroegeren patroon is aangehouden de 27-jarige H. Th. C., tot voor kort filiaalhouder in een der magazij nen van Hillen's Sigarenhandel te Den Haag. HAAGSCHE RECHTBANK. De Rechtbank heeft vandaag veroor deeld A. W L. K en J. V., wegwerkers bij de Nederl. Spoorwegen, wonende te Veur wegens het schuldmisdryl, genoemd m art. 165 Wb. v. Str., tot resp f 30 boete subs 10 dagen hechtenis, f 10 boete subs. 3 da gen hechtenis en f 10 boete subs. 3 dagen hechtems. J. G. B., metselaar en E. H., timmer man, beideü te Voorhout, wegens diefstal van bloembollen ,en P V., bloemistknecbt te Sassenheim. wegens medeplichtigheid aan dien diefstal, ioder tot 6 maanden ge vangenisstraf. H van der B., schilder te Leiden, we" gens oplichting tot 3 maanden gevange nisstraf voorwaardelijk met een proeftij van 3 jaren. Met vernietiging van een vonni9 vaD den Kantonrechter te Leiden, werd de schoen maker S. J F uit Leiden, wegens over treding van de veiligheidswet, veroordee tot f 2 boete subs 2 dagen hechtenis. GERECHTSHOF TE AMSTERDAM. Het doodelijk ongeval bii Hllleoom. Het Gerechtshof te Amsterdam wees be den arrest in de zaak tegen den kruidenier F. K te Noordwiikerhout die hooger beroep was eegaan van een vorm der rechtbank te Haarlem waarbii gens het veroorzaken van dood door sc v lot vijf maanden gevangenisstraf was v oordeeld. Zooals men weet had verd. op 25 |U- j.l. als bestuurder van een Kill^gom een motor me» dun aanT''r De op de duo zittende heer V., ee^j

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2