RECLAMEKATOEN a 37 CENT PER EL van Fa J. C. KORT, blijkt toch steeds het beste en goedkoopste in 't gebruik tegenover de Donkersteeg i«4> .-,t. wjr.rnm tgT-yrr^y.T -T -r~.-Jfre=-™r— -•-■ »-! -n ».T-~»r- - - t/e Haarlemsche Industrie- en Huishoudschool - een allernuttigste instelling, die feitelijk door alle echtgenoot en gesubsidieerd diende te worden I jubileert Een plaatje, dat laat zien op welke wijze huisvrouwen-in-den*dop leeren hoe de fijne wasch gedaan moet worden. Ter gelegenheid van den 113den gedenkdag der oprichting van het huzarenregiment te Deventer rukte dit regiment met muziek uit De troep op de schipbrug over den IJsel. Als regel geven wij om prlnrlpieele redenen geen rechtbankplaatjes. Maar dit prentje Is merkwaardiq genoeg om eens een uitzondering voor te maken Het is gemaakt te Somerville (New Yersey), tijdens het bekende proces tegen mrs. Hall inzake den moord op den predikant Hall. De hoofdgetuige, de varkenshoedster Jane Gibson, van wier getuigenis de uitspraak zal afhangen, was ziek. Wat nood, In Amerika 1 Men spreidt het ziekbed in de rechtzaal en zoo, van onder de dekens, verkondigt de „plg woman" de waarheid, de geheele waarheid en niets dan de waarheid. Louis de Vries gaat jubileeren. Vijf-en-twintlg jaar is deze eenvoudige, sympathieke kunste naar een sieraad van ons tooneel en ongetwijfeld zullen velen de gelegenheid aangrijpen om hun waardeering te uiten. Wij toonen hier De Vries In zijn jubileumsrol, Hendrik IV, In Pirandello's gelijknamig stuk, waarmede hij een toum4e door het land onderneemt. MO 000 GULDEN VOOR EEN SCHILDERIJ. Een zeldzame transactie vond plaats tijdens den verkoop der schilderijen» verzameling van den overleden lord Mlchelham te Londen. Het vermaarde werk van sir Thomas Lawrence, „Pinkle" waarvoor de schilder Indertijd 160 ontving I Is voor 880 000 gulden aangekocht door den bekenden verzamelaar sir Joseph Duveen. Op de eenzame Drentsche heide, tusschen Westerbork en Nieuw-Amsterdam, is, op z'n Amerikaansch, een dorp I voudig, degelijk huis, mei een 2500 m2 grond Rechts: een olik op de „stad" Wltteveen, uit den aard der zaa bezig uit den grauwen grond te verrijzen. Witteveen zal de plek heeten, waar voorlooplg een zestigtal werkloozen geen „kom", maar een uitgestrekte reeks vrij ver van elkaar verwijderde woningen Daarnaast de glorie van uit de gemeonte Emmen gehuisvest zal worden. Ze zullen er, naar wij hopen, een bestaan vinden, ieder in een een- gezin: Adam an Eva van den Witteveenschen veestape). Er zijn nog heel, heel wat gelten noodigl

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 14