al den wedstrijd beslist in het voordeel der gastheeren, In de eerste helft gaf A. S. C. uitstekend partij, was in het veld zeker niet de mindere van Hilversum en aan welken kant de overwinning zou vallen viel toen nog niet te zeggen, ondanks den 21 voor sprong der gastheeren, die overigens voor hen evengoed een 21 achterstand had kunnen zijn. Na de rust speelde Hilversum in eenzelfde tempo verder, legde er des noods nog een schepje op. terwijl het Leid- sche team voor drie-kwart was uilgespcpld. Zoo werd het slot van dpn strijd in het Hil- versumsche Sportpark een drama, na het och zoo veelbelovende begin. Dat het den Leidenaars ook nu weer niet meezat, terwijl aan den anderen kant vrijwel alles gelukte; 't behoeft nauwelijks betoog. Het Noodlot is dit seizoen blijkbaar tegen rood-zwart. Ondanks de goedeespeelde eerste helft zijn wij overigoi^s weinig enthusiast over de nieuwe combinatie, die de Leideraars gis teren in het veld zonden. Alle wijzigingen zijn nog geen verbeteringen, dat bleek gis teren weer De voorhoede met MeyerDe Ruyer-r-BUek als binnentrio vertoonde ook thans weer een peuterig onbenullig spel letje. dat voor de vrii forsch spelende ach terhoede der groen-wilten geen geheimen had. Janssen en Kiel liepen zooals gewoon lijk te passagieren, kregen steun noch van hun binnenspelers. noch van de halflinie. Bpide vleugelspelers hadden trouwens hun dag niet. De Ruyter speelde een goeden wedstrijd individueel, maar schoot in het spelverdeelpn tekort. Mever was beter dan wij hem dit seizoen zagen; hij loste een paar goede schoten, deed dikwijls handige dingen, maar bleek ook nu weer een tekort aan ..fighting spirit" te hebben. Bliek op de rechtsbinnenplaats was er hopeloos uit. De oorzaak van de groote nederlaag lag bij de half-linie. speciaal bij de kant-halfs. Ste- phanus was den geheelen wedstrijd door nergens en de nieuweling Vervloet had na de pauze last van een opgeloopen schouder kwetsuur en was daarenboven uitgespeeld. Wat Vervloet in de eerste helft vertoonde geeft echter hoop voor de toekomst. Wam- steker speelde voor de rust zoowel aanval lend als verdedigend een goede partij cen terhal f. Zijn aangeven was wel i9 waar niet altijd even zuiver, vooral zijn lange passes waren nogal eens te hard. maar zijn stuw kracht vergoedde dit ruimschoots. In de tweede helft wilde'hij het spel forceeren, werkte hij als een paard, met het gevolg, dat hij uitgespeeld raakte en niet meer terugkwam. Dat Josson en Vreeken met een halflinie voor zich die nergens was, het niet konden bolwerken tegen de snelle voorhoede der Hilversummers, kan men het duo niet kwalijk nemen, maar toch speelde Josson beneden zijn vorm. was zijn lang zaam werken meer dan eens een gevaar voor het A. S. C.-doel. Vreeken speelde een uitstekenden wedstrijd als back. fouten maakte hij nagenoeg niet. Van der Meer was veel minder safe dan gewoonlijk. Twee of drie van de zes doelpunten komen uit sluitend op zijn rekening. Hilversum speelde voor de rust een ma tigen wedstrijd maar kwam er in de tweede helft uitstekend in. Zoo spelende kunnen wij het succes der groen-witten begrijpen. Helderman op den linkervleugel was bij zonder op dreef en was een voortdurende bedreiging voor A S. C. De binnenspelers schoten veel en goed. Dd heer Breefhof maakte nogal eens fou ten maar was niet slechter dan het meeren- deel der arbiters, dat tegenwoordig op de Westelijke velden rondloopt. Hilversum heeft een invaller voor De Zeeuw, bij A. S. G. ontbreken Roem en Gos lings, zoodat de elftallen worden: Hilversnm Van Rijn Huizinga Van Renes Wallenburg Looyse Bitter Van Heekeren Teeuwen Krams Fokking Helderman O - Kiehl Meyer De Ruyter Bliek Janssen Stephanus Wamsteker Vervloet Josson Vreeken .Yan der Meer A. S. C. De Leidenaars beginnen zeer zenuwach tig en reeds in de eerste minuten brengen een tweetal hoekschoppen het A. S. C.-doel in gevaar terwijl tot tweemaal toe de lat redding biengt. Dan komen de rood-zwarlen er beter in. Wamsteker zet zijn voorhoede aan het wprk. maar de aanvallen loopen op niets uil. Het spel gaat nu vrijwel gelijk op, het veldwerk van de rood-zwarten is beter dan dat van de gastheeren maar voor het doel zijn de Hilversummers veel gevaarlij ker. Na f7 minuten geeft De Ruvter den bal door naar Meyer, die geen fout maakt CO1) Van langen duur is de voorsprong der Lpidenaars echter niet. want kort daar na. schiet Krams een door Van der Meer willekeurig teruggestompten bal onhoud baar in (1R en even lafer geeft Teeuwen uit een voorzet van rechts de thuisclub de leiding C21). De .wedstrijd blijft op be- hoorliik peil. aan beide zijden wordt aardig gewerkt, met A S. C. iets in de meerder heid. Vooi het doel on (breekt echter de dash om doelpunten Ie maken. De twpede helft begint teleurstellend voor de Leictenaars. Binnen vijf minmen is het 41. Een vanaf de doellijn voorgezef'en bal loopt Krams in het A. S. C.-doel. zonder dat Van der Meer er een hand naar uit steekt en als de bal van den zijpaal terug springt scoort Van Heekpren op een wat gelukkige wijze het vierde doelpunt der groen-witten. Aan den and -en kant een pputerig spplletje in het midden, de vleu gels laat men werkloos. Als e 20 minuten gespppld is. krijgt Janssen eindeliik dön bal toeppspeeld. epn voorzet, maar De Ruvter en Meyer maaien er op korten afstand gran dioos overhepn. Door een blunder van Van der Moer kan Teeuwen den stand op 51 bren^pn. Mever heeft dan wpinig peluk als hij dpn bal over het hoofd van Tïuizinga heen inschiet en het leer ver buiten het be reik van Van Rijn juist tegen den lat komt. Na handig samenspel met Teeuwen maakt Van Heekeren tppslotfp het halve dozijn vol. Hilvprsum verdiende de overwinning ten volle, al geven do cijfers een veel te groot overwicht aan. LUGDUNUM—ALPHEN 1—2. De gasten winnen in de laatste minuut Een buitengewoon talrijk publiek is ge tuige geveest van dezen spannenden en fairen kamp tusschen twee gelijkwaardige tegenstanders. Welbeschouwd was er van eenig krachtsverschil geen sprake en wij hebben er zoo'n vermoeden van dat ook de Alphenaren, die nu in de laatste minuut door Benekamp de overwinning behaalden, gezien de krachtsverhouding, met een pun- tenverdeeling geheel en al tevreden zouden zijn geweest. Onder leiding van den heer De Bruyn kwamen de volgende elftallen in Het veld: Lugdunum v. d. Berg f. Goddijn B Bekkering De Bruin Van Well Trouwee B. Goddijn Raar De Roo Polanen Keereweer O Jansen v. Wijngaarden Plantfeber Benekamp Hesseling Dijkman Dergsma Jongeleen Domburg Weyers v. Leeuwen Alphen. Er is nog maar enkele minuten gespeeld of Alphen krijgt al een goede scoring-kans als Van Wijngaarden voor het Leidsche doel plaatst en Goddijn mistrapt. De toe snellende Alphensche linksbuiten Jansen schijn echter beduusd te zijn door zooveel fortuin vlak na den aftrap en is zoo vrien delijk dicht voor de goal over den bal heen le maaien, waarna het leer buiten de lijnen roltl Van Wijngaarden probeert het dan zelf, doch het harde schot gaat via de lat achter, terwijl bovendien reeds voor off side was gefloten. Om beurten zijn de par tijen vervolgens in den aanval. Nu eens zien wij De Roo tegen de bovenlat schieten om even later aan den anderen kant dit kunststukje te zien herhalen door Bene kamp En weer is het dan Alphen dat een prachtkans in rook ziet opgaan doordat Van Wijngaarden, die een voorzet van Jansen vrijwel voor het intrappen heeft, het leer tegen z'n been laat sluiten met taat dat het out gaat. Twintig n den tfanvang weten de gasten eves gelegenheid tot scoren te benul is Hesseling. die met een mooi club de leiding geeft. 01. Bij wisselen Raar en De Bruin nu en het schijnt werkelijk te helpee wit wordt sterker, valt fel ann cies een half uur jaagt De Bruin ineens keihard langs Van Leeuw? Daarbij blijft het echter voor de schiet de Alphensche linksbuiten op de lat en maakt Lugdunum een doelpunt, doch de stand blijft onv1 De tweede helft begint mpt epn gevaarlijk overwicht der gaslen. Leidsche doel hardnekkig bestokei Van den Berg houdt echter stand dra slaagf de goed spelende Van het spel te verplaatsen. Als op e moment de Alphensche vordedi: knel komt trapt Wevers bijna in Slechts ten koste van een corner keeper vallend den bal weg te we spel verplaatst zich nu steeds ze< aan weerszijden worden eontee mi sen om hals gebracht. Fens zien tïevelijk De Roo, De Bruin en B. missen als Keereweer den bal zu het doel heeft geniaalst. Met h°t van den tijd neemt de spanning bereikt zelfs een zeer eroofe hno' Alphenaren tegen het slot vinnig! zetten. Steeds vlugger volgen hui len elkaar op. en inderdaad. minuut voor het einde ziet Benek gaatje.... en Alphen heeft gewor Voor de Lugdunum-ploeg, die legen Alphen opwoog, is dit resul twijfeld wel heel spijtig, maar de Alphenaren heef ons intusschen weinig verbaasd. Van den aanvari ben zij gespeeld met een dergelij zwakte geestdrift en met een snelheid en vasthoudendheid, dal eerder dan thans het geval is geff den verwacht dat zij de Iridir nemen. Dat zulks niet gebeun hoofdzakelijk worden geweten aa ling, die zich een waar grootmees! in het verknoeien van kansen. D? naar schoot zeer dikwijls, maar woonlijk vele meters uit de goe Ook z'n clubgenoolen kwamen er veel eerder toe om te schieten dai dunummers. die een verdiens'.? samenspel demonstreerden, waa Welt de hoofdrol vervulde, doch het vijandelijk doel een volslagen tot scoren aan den dag legdei legde zich meer toe op het opei haar aanvallen waren daardoor during gevaarlijk, niettegenstaai alle spelers den bal steeds vee hielden en op die manier aan van hun eigen ploeg afbreuk dede L.F.G. IHILLINEN I Een verdiende revanche- Na één uiterst spannenden wed rust is L.F.C. er in gedaagd nemen voor haar geleden neder 3Het verloop van den strijd vankelyk een bevestiging van het dat de meerdere routine van L.F- zegevieren over het forsche sps bezoekers. Met den schuin over stianden wind mee was Hillinen aanvallende partij, maar maakte al binnen de minuut 10. N» werd al direct niet meer aan e© van LJ\C. gedacht en vermoedel} birnen de lijnen dat gevoel vao reeos doorgedrongen,anders had' aanval met wat meer goeden wil meer party kunnen trekken van kansei. en misverstanden in de achterhoede, alhoewel de keeper mannenmoed zyn heiligdom Toch leidde men uit het voor£ af, dat Billinen volkomen kon wei werd het Hillinen-doel Dog hoe meer bedreigd, maar stew te kort gespeeld om succes te Had de eerste belft een maar niet unfaire party voetbJi

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 16