Influenza FOTO-ATELIER DE GREEUW GEMENGD NIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. Het meest blijïende Sint Nicolaas-Gesctierk is een Jb"oriro Aantal leden op 1 Januari Organisatie® van 1919 1920 1925 1926 JVerkliedön 303.200 428.700 272.800 273.800 'Adm. en techn. pers. 35.900 52.900 45.000 43.800 Pera. in openb. dienst 175.500 201.900 179.600 175.800 Hoogst bereikte aanbal georganiseerd®). De vooruitgang in de groep werklieden was in hoofdzaak te danken san de or ganisaties in de metaalbewerking en de textielnijverheid. Onder de meiaa.bewerkers eteeg het aantal vereeoigden met 1600 (4 pet.), onder de textielarbeiders met 2100 (9 pet). Van den gToei in 3eze beide bedr ij fa- klassen profiteerde het N.V.V. het meest (3100). Daar o. m. ook de b(j deze centrale aangesloten bond van transportarbeiders vrij belangrijk vooruitging (met 2000), steeg' hc-t totale ledental dezer centrale met 5700 (3 pet.). De overige contrales gingen alle achteruit maar alleen het syndicalistisch en het neutraal verbond beteëkenend, zoo als men hieronder kan zien. Laatstgenoemd verbond verloor 8300 le den door uittreding van organisaties en moest door dit verlies tot reorganisatie overgaan. Ledental 1 Jan. 1926 Waarvan Waarvan in de 4 1 Jam '25 Totaal grootste ptodop N.A.S. 13.750 13.600 73 pet. N.V.V. 184.500 190.200 43 pet Chr. Vakverb. 50.050 48.300 31 pet R.-K. Werkl.Verb. 91.900 90.500 18 pet Neutr. Vakverb. 23.800 13.200 48 pet Synd. Vakverb. 7.300 8.200 48 pet Hoofdarbeiders 16.600 16.300 50 pet Niet b(j een centr. aangesl. 109.600 115.200 35 pet Totaal 4.97.500 493.500 36 pet. Door het belangrijk verlies van het neu traal vakverbond is ook het percentage der georganiseerd en, dat deel uitmaakt van vak centrale!), eenigszins teruggeloopen, n.l. van 78 tot 76.6 pet. Overigens blijkt uit het volgende staatje, dat van de georganiseerde arbeiders ten veel grooter deel bij vakoentrale3 is aan gesloten dan van het technisch en admini stratief personeel en het personeel in openbaren dienst. Adm. en Pers. 'm Arbeiders techn. openb. pers. dienst Totaal georg. 1 Jan. 1926 273.600 43.800 175.800 Waarvan in vakcentrale 262.600 25.300 90.300 In pet 95.9 57.7 51.4 Op 1/1 >25 in pet. 95.6 57.9 56.2 RECLAME. of griep begint meestal met pijn ln de lendenen en hoofdpijn. Sla deze waar schuwingen niet in den wind, maar ga na er bed met een kruik, dek U warm toe en laat dadelijk een flcsch Abdijsiroop halen. Abdijsiroop kan dien schorren hoest losser maken, dat rauwe gevoel in de keel en op de borst verzachten en Uw gene zing bespoedigen. Ook bij bronchitis, kink hoest, asthma, verkoudheid cn keelpijn ts Akker't Abdijsiroop een prachtig middel. Per flesch van'230 gr. f 1.50 550 gr. f 2.75 4438 DE MOORD TE OVERSCH1E. De 27-jarige straatventer M., die gear resteerd was als verdacht van medeplich tigheid aan den diefstal met geweldple ging in den nacht van 16 op 17 Mei te Overschie op de gebroeders Hoogerbrugge, 13 gistermiddag op vrije voeten gesteld, INGEBROKEN IN EEN DIAMANTZAGERIJ. Gistermorgen vroeg bemerkte het per soneel van de diamantzagerij, die in de Verwerstraat te Amsterdam gevestigd is, dat er mgebroken en gestolen was. Van een deur die toegang gaf tot de zagerij was een schot weggebroken en uit ver schillende molens waren ruwe diamant ontvreemd. De waarde er van bedraagt circa f 5000. Sporen van inbraak vieien niet te bespeuren zoodat het vermoeden gerezen is, dat de daders zich hebben laten insluiten. INBRAAK. Terwijl de familie B. te Overveen uit •was, us bij haar ingebroken. Door het inslaan van een ruit- heeft men zich toe gang verschaft. Er is voor ongeveer f 15 aan baar geld en circa f 1000 aan sieraden en voorwerpen van waarde gestolen. GLAZENWASSCHER DOODGEVALLEN. Gistermiddag is een glazenwasscher die aan een der perceelen in de Graaf Floris- straat te Amsterdam met zijn arbeid be zig was, van zijn ladder gevallen. De Gem. G. en G. dienst werd onmid dellijk gewaarschuwd. Toen de auto ter plaatse was bleek dat de man reeds over leden was. OPLICHTER GEVAT. Op verzoek van den* commissaris van politie te Nijmegen is te Zwolle aangehou den de 25-jarige G. C., afkomstig uit Am sterdam, die er zijn werk van maakte bij de arbeidsbeurzen werkloosep te wach ten en beu betrekkingeo ah wujporteur bij gefingeerde maatschappijen te beloven. Voor do metste onkosten, zegelonkosten en dergelijke moest een bedrag tusschen f 8 en f 10 gestort worden. Na de storting zagen ze hem nooit weer. Zijn aanhouding werd niet alleen door Nijmegen verzocht, maar ook door de politie te Helmond, Gor- kum en andere plaatsen. Hij is te Zwolle aangehouden, voor hij daar zijn slag kon slaan, LIJK OPGEHAALD. Te Echt is uit de Geleenbeek opgevischt het lijk van den landbouwer W., die al daar sedert eenige dagen werd vermist. KIND VERBRAND. Te St. Michiels-Gestel viel het 3-jarig kind van H. den O. achterover in een ketel kokende pap. Het is aan de bekomen brandwonden overleden. Te Rucphen kreeg het 2-jarig kind van A. S. zulke hevige brandwonden dat het aan de gevolgen overleed. FAILLISSEMENTEN IN NEDERLAND. Volgens mededeeling van het Handels informatiebureau van Van der Graaf Co.'8 Bureau voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 25 Novem ber in Nederland uitgesproken 76 faillis sementen tegenover 87 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 25 November 1926 3423 faillissementen tegenover 3721 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. In welk jaar zijt gij geboren T Hoe oud zijt gij Wanneer zijt gij getrouwd! Hoe lang zijt gij getrouwd! Wij willen niet onbescheiden zijn, doch verzoeken u alleen deze cijfers op te schrijven, daarna op te tellen en wij voor spellen u als uitkomst 3852. RECLAME. 9959 HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Alberlua Jacobus, z. van W. Honcoop en A. Kranenburg Adriaan, z. van P. Clement en P. E. Bax Prijna, d. van J. J. Oppelaar en H. M. Griekepoor Gerril, z., van A van Middelkoop en A. van de Roemer Maria Jannetje, d. van L. Bras en G. Hoogendoorn Trijntje, d. van A. Sas en G. Kort Job, z. van G. van Breugel en W. van der Plas Anna Willy, d. van W. Kamp en F. Bakker Grietje Levina, d. van G. J. Moens en J. Paarlberg Epke, z. van P. Bouwhuis en T. Rijpkema Dirkje, d. van C. Bakker en G. Schutte Elisabeth Clara Maria, d. van P. E. Oudejans en M. A. J. van Schooten Luberlus Bernardus, z. van A. van Hul zen en A. Hordijk Anthonia Theresia, d. van C. Smit en C. P. Pieters Hendrica Elizabeth, d. van C. Verhoeve en H. E. van der Steeg Dorothea, d. van L. Claes en R. F. Marien Aize, z. van O. van der Meu- len en A. Resoort Roza Hcndrika, d. van J. L. van der Zwaan en C. J. M. van Ras teren. Ondertrouwd: W. C. van der Weele, 26 j. en M van Limpt, 22 j. G. van der Steeg, 25 j. en E. Bouterse, 22 j. W. Groen,20 j en P. J. Ruighaver, 20 j. Gehuwd: Jb. Doets, 30 j. en A. C. Spran- gers, 30 j. Overleden: Pieter Hamelink, 23 j., echt genoot van J. van Huizen Teuntje Siebe- ling, 46 j. gehuwd met J. J. Lodder Antje de Geus, 75 j., weduwe van C. Donker Pielernella Marcusse, 45 j., gehuwd met P- J. Avis. OEGSTGEEST. IJsclub „Oegstgeest". In café „het wapen van Oegstgeest" hield de IJsclub „Oegstgeest" een alge- meene vergadering. De voorzitter, de heer B. J. U. Kortman, opende de vergadering en deelde mede, dat in overleg met den districts-commissa- ris een belangrijke vergadering is gehouden van de aangesloten besturen van vereeni- gingen uit den omtrek. De gehouden be sprekingen op deze vergadering zjjn van zoodanigen aard, dat het niet is vast komen te staan van de aansluiting bi) den Z.-H. Bond. De secretaris, de heer L. Schouten, las de notulen voor van de vorige vergadering dio onder dankbetuiging ongewijzigd werden gearresteerd. Df voorzitter deelt hierna mede) dat de penningmeester tot zijn zeer groot leed wezen verhinderd is ter vergadering te komen De secretaris gaf daarom verslag van de financiën over het boekjaar 1926— ■26. De inkomsten bedragen f 1165.58; uit gaven f313.71; batig saldo f851.87. Tol kasnazieners worden benoemd de bee- ren Hoitink en Kuipers. De heer Hoitink deelt mede dat de rekening en bescheiden in orde zijn be vonden. waarop op voorstel van den voor zitter de penningmeester wordt gedegax- geerd. De secretaris bracht vervolgens het jaarverslag uit waarin melding wordt ge maakt dat de vereeniging thans 200 leden telde, met 4 donateurs. Een daarvan is dit jaar overleden, zoodat dit getal thans 3 is. Den secretaris wordt dank gebracht vooi zijn verslag. Aan de i- I n verkiezingvan 4 leder, vnn - -jen eriodieke af- ,.i v, J. Ameela J. L. Schrijvers, M. C. v. <t Burg en G. Koelman. Uitgebracht werden 61 stemmen. Bij de eerste stemming werden herbe noemd de heeren G. N. v. d. Ameele met 3S stemmen eo M. C. v. d. Burg met 36 stemmen. Bij de volgende vrije stemming werd ge kozen mr. M. P. G. Kappeyne v. d. Copello met 43 stemmen. Een herstemming had1 plaats tusschen de heeren G. Koelman en J. L. Schrijvers. Uitslag was, dat de heer J. L. Schrijvers weid gekozen met 40 stemmen De gekozenen namen de benoeming aan. Den heer v. d. Ameele zal bericht gezonden worden. De voorztiter wenscht den heer Kap peyne geluk met zijn benoeming en ver zocht hem plaat3 te nemen aan de bestuurs tafel. In verband met de aansluiting der ver eeniging bjj den Z.-H. Bond deelt de voorz. mede, dat door den Bond jaarlijks wedstrij den worden uitgeschreven, waaraan de leden kunnen deelnemen. Dit jaar zal dat plaats hebben op ce baan van de Haagsche IJsclub, daarvooi beschikbaar gestelu. De gelegenheid tot opgave van ueelname wordt door het be stuur opengesteld, wat tot gevolg heeft, aat zich aanmeldden de heeren P. Vink, J. G. Schrijvers, A. Koelman, te Oegstgeest en W. H. Steenbergen en L. W'ijtunan te Leiden. De opgave voor deelname blijft tot nader aankondiging bij het bestuur open. Rondvraag. De heer Kuiper vraagt, om, nu in onze gemeente een Neutr. Coop. Boerenleenbank is gevestigd, de spaarpen ningen aldaar te deponeeren. De voorzitter zegt, dat dit punt nader door het bestuur zal overwogen worden. De heer A. Koelman verzocht nauw keurig toezicht door het bestuur op de de ledenlijst, daar hem een tweetal ge vallen zijn bekend gemaakt van betaling der contributie, doch met-plaatsing op de leden lijst, zoodat hem geen uitnoooiging tot deze vergadering is toegezonden. Het doet den voorzitter niet prettig aan, dat een der leden het bestuur nalatigheid voor de voeten werpt. Spr. is overtuigd, dat het bestuur steeds aan 't werk is om de vereeniging moreel en financieel op hooger peil te brengen. Mogelijk is dit een geval van vergissing, doch niet van na latigheid. Had de heer K. zich hiermede vóér dezo vergadering voor het bestuur gewend, dan had een nader onderzoek ingesteld kunnen worden, doch spr. zegt thans dit onder zoek joe. De heer Steenbergen informeert naar de bekendmaking van inschrijving voor at wedstrijden van den bond, waarover de voorzitter ter zijner tijd nadere mededaeling zal doen. De heer Mnrbua acht de stemming voor bestuursleden, zooals thans geschiedt, zeer tijdroovend. Ook verzocht spr. omtrent de wiize van stemmen wijziging. De voorzitter beantwoordt de eerste vraag met de opmerking, dat een verkiezing niet als een sneltrein kan gaan en spreekt zeker wel namens bijna allo leden, dat die Zyd- zeer aangenaam voorbijgaat. Wat ue wijze, van stemming aangaat, hierin kan geen verandering georaent wor den, dit gaat geheel volgens reglement Hierna had ue traditioneeJe verloting plaats, waaraan door ntet minder dan 64 leden werd deelgenomen. De uitslag was als volgt: le prijs: J. P. Breedijk, een paar schaatsen met montuur; 2e prjjs: P. C. Vrijt een paar schaatsen zonder montuur; 3e prijs: L. Schouten, kist sigaren van 6u stuks; 4e prijs; W. de Ruiter, kist sigeren van 25 stuks; 5de prijs: A. Breedijk, kist sigaren van 10 stuks; 6de prijs: J. C. Krijger, doos sigaretten; 7de prijs; J. Kamsteeg, taLakspjjp in etui. De heer Donk brengt het bestuur nar tel jjk dank voor al het werk in het belang der vereeniging. De voorzitter deelt mede, chvt het bestuur heeft besloten over te gaan bij vriezend weer een bord' te plaatsen aan de Kanaal- brug, waarop zal vermeld worden den toe stand van de ijsbanen. De leden dezer vereeniging hebban thans, door de aansluiting bij den Z.-H. Bond, het recht van mede-gebruik van de banen van alle bij den bond aangesloten vereenigingen. Gok behoeft door hen geen z.g. bruggeld op die banen betaald te worden. Spr. hoopt, dat, jjs en weder dienende, dezen winter door het bestuur een wed- stii)d(en) kan worden georganiseerd. Hierna werd deze zeer aangename ver gadering door den voorzitter gesleten, en bleven velen nog eeo uurtje gezallig bijeen. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De werkeloosheid en ge organiseerde arbeiders. Het gebruik van een gymnastiek lokaal, Een gebeeldhouwd paneel in de raadzaal. De bonw van een noodslachtplaats Voorzitter: de heer E. Vernède, burge meester. Aanwezig zijn alle leden, behalve de heiar J. F. de Kleermaeker. Na opening van de openb. zitting worden de notulen der vorige vergaderiug dooi den waarnemend secretaris voorgelezen em na een onbeduidende wijziging vastgesteld. Als ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen eeo tweetal missives van Ged. Staten, waarbij wordt medegedeeld, dat de beslissing beut nde de verordening op het beheer van de filectriciteitsvoorzie- rting is verdaagd en het verkoopen van eer gebouw met erf is goedgekeurd. Tevens wordt voor kennisgeving aange nomen een dankbetuiging van den neer WJ. H. A. Boot, 3e ambtenaar ter secretarie, voor de verleende verhooging van jaarwedde In handen van B. en W. wordt gestold om hierop nader te adviseeren, een ver zoek van de besturen van n Ned. R.-K. Volksbond, Ned. R.-K. Bouwvakarbeiders- bond „St.-Joseph en den Ned. R.-K. land- arbeidersbond „St.-Peusdedit", afdeeling VoaissJiuteoi. om te willen bevorderen, dat RECLAME. 4505 VOORHEEN DE RAAD ZONDAG 28 NOVEMBER KALENOERKECLAME Bij een besteed bedrag van 13.50, ontvangt U een schitterenden Kalender met Foto HOOIGRACHT 8G IELEFOON 1074 in den vervolge bij de van gemeentewege te nemen maatregelen tor bestrijding der werkloosheid, aan georganiseerde en tegen werkloosheid verzekerde arbeiders de voor keur wordt toegekend boven die arbeiders, die zich van organisatie en werkloosheids verzekering niets schijnen aan te trekkcti. Hoor de vereeniging voor Chr. Gezond heids- en Vacantie-koloniën in Nederland was een bijdrage verzocht voor de uitbrei ding en inrichting van het Koloniehuis „Zonneheuvel" te Seppe (N.-B.). B. en W. adviseeren, waar de afstand SeppeVoorschoten groot is en waarschijn lijk geen kinderen naar Seppe zullen gaan, op dit verzoek afwijzend te beschikken. Le raad gaat met het advies accoora. Door de Vrijw. Burgerwacht is voer 1927 een subsidie gevraagd, en waar deze post reeds op de begTOotiug is uitgetrokken, stellen B. en W. voor f 150 te verleenen. I>e subsidie wordt verleend; waarbij de heer J. Braggaar wenscht geacht te worden te hebben tegengestemd. De termqn voor ontruiming van onbe woonbaar verklaarde woningen, I.eidsche weg no. 205, 217, 219, 223, 225 en 227 is 29 November a.s. geëindigd. Besloten wordt den eigenaar in de ge legenheid te stellen de verbeteringen aan te brengen en den termijn met 6 maanden te verlengen tot 29 Mei 1927. Besloten wordt het raadsbesluit van 3 Mei 1921 te wijzigen en aau to wijzen als stemlokaal no. 1 een lokaal in het voor malige raadhuis en als stemlokaal voor district 2 het gymnastieklokaal van da openbare fagere eichool in het Dorp. Door enkele heeren werden nog inlich tingen gevraagd inzake de plannen met het voormalige raadhuis. Op de eerste vragen van den heer J. Braggaar antwoordt de voorzitter, dat deze regeling geldt tot 15 Mei 1927 en dat de plannen voor het voormalige raadhuis, een vraag van den heer J. A. Mens, niet aan de orde zjn. Vervolgens komt ter sprake de indeeling der stemdistricten, zooals die met ingang van 15 Mei 1927 zal zjn. Aan de orde is een verzoek van de directie der Zilverfabriek Voorschoten. Door deze is besloten de wachtgeldregeling, die 31 Oct. 1926 is geëindigd, 16 December a.s. wederom in te voeren over 3 maanden, reden, waarom zg aan do gemeente heeft verzocht haar medewerking te verleenen, waardoor óók het Rjk zal bijdragen. De raad verleent tot i6 Maart 1927 zijn medewerking en zal 25 pet. bijdragen. Door B. en W. is een reglement ontwor pen voor he>t gebruik, door particulieren of vereemgingen van het gymnastieklokaal. Zij stellen voor de vergoeding voor verlichting en verwarming te bepalen op f 1.50 per uur zonder en T2 per uur met centrale verwarming. Voor bijzondere gevallen zul len B. en W. een verlaagd tarief kunnen vaststellen. De aanvraag tot ingebruikneming moet schriftelijk tot B. en W. worden ge richt. Een kwartier voor den vastgestelden tijd zal de zaal door den gemeentebode werden geopend en zj moet een kwartier na den vastgestelden tijd zijn ontruimd. Rocken is ver Doden, eveneens mag de zaal met worden binnengetreden met brandende sigaren en pijpen. De gebruikte toestellen moeten behoorlijk worden opgeruimd en aangerichte schade vergoed en geen andere lokaliteiten worden betreden. De heer J. Braggaar vraagt of er stoelen aanwezig zjn. Deze zjn er niet; en wanneer aanwezig zal de prjs nog worden verhoogd Door een ander lid wordt gevraagd naar het tarief bj abonnement. De voorzitter zet het standpunt van B. en W. uiteen. In hjzondere gevallen kunnen B. en W. de prjs wjzigen, maar, gezien het rapport van de plaatselijke schoolcommissie, vonden zij het niet noodig het gebrifik te bevorderen. De commissie wenschte net niet af te staan. B. en W. wel. Maar er is in de gemeente nog een zaal disponibel. Ver- eemgingen kunnen op het Ambachtshuis terecht. Deze is voortdurend beschikbaar, nu de Teekenschool elders is ondergebracht. Daarom stellen B. en W. de prjzen niet te hoog en bovendien rekent men voor de zaal van het Gebouw voor Chr. Belangen f 25 per avond. De heer D. Limburg bespreekt groote vereenigingen in de gemeente, waarvoor f4 per avond te hoog is. Het reglement wordt x. h. s. aldus vast gesteld. Door den heer J. A. Mens o.s. is aan den raad verzocht de huurprjs van de zaal van het Ambachtshuis te verlagen. De tentoonstel lings-commissie had aan vankei jk f .10 per week moeten betalen en deze wordt thans bepaald op f5 per week. De verzoeken voor beschikbaarstelling van gelden, door de besturen der bjzondere scholen, worden door den raad ingewilligd, dat allee wordt toegestaan, behalve gelden woor de vervanging van een schoolkaart van i'uid-Holland, bestemd voor één der R.-K. scholen, daar deze kosten worden aange merkt als gewone kosten van onderhoud, welke moeten worden gevonden uit de kosten vam instandhouding ingevolge art. 101 van de L.-O.-wet 1920. Door B. en W. wordt aan den raad voor gesteld in de raadzaal te doen aanbrengen een gebeeldhouwd paneel, boven één der ingangen, naar een 'ontwerp van den heer M. Zwollo. Kosten f500. t Door den heer W. Verschoor is een aanbeveling gezonden om dit paneel uit te voeren. Enkele wjzigingen zullen in de details worden aangebracht. De voorzitter heeft met den heer M, Zwollo nog een onderhoud gehad. Men voed het geheel wat druk. Het ontwerp was gemaakt voor drie paneelen. Het middelste paneel is het meest geslaagde. l>e ont werper zig niet graag belangrijke wijzigin gen. De beide zij-paneelen, zinnebeelden van het huweljk, kunnen worden gewjzigd, waardoor op ieder paneel slechts één figuur voorkomt. Mogeljk, dat enkele ingezetenen deze paneelen voor hun rekening willen nemen. Het middel-pameel kan afzonderlijk heel goed worden uivtgevoerd. De heer W. G. Duynisveld zag de weeg schaal liever gedragen door een hand, daa nu. boven het hoofd geplaatst. De voorzitter deelt nog mede, dat He heer Zwollo misschien het ontwerp voor of na een raadszitting wel wil toelichten. Vóór April kan "hj er niet aan beginneo. daar 't achter elkaar moet worden afge werkt. Hj maakt zelf h\?t gipsmodel van 3 M. en laat het beeldhouwwerk onder zjn leiding uitvoeren. De heer J. Braggaar vraagt of bj de begrooting op dezen post is gerekend. De voorzitter herinnert aan vorige gene raties, die veel over hadden voor de ver fraaiing van gemeentegebouwen. Wanneer dit paneel zal worden uitgevoerd, wordt voor het nageslacht bewaard een kunst uiting van een plaatseljk artiest, van zeer groote bekendheid. De heer J. Taal wil het punt van agenae afvoeren tot lateren datum. Dit is, volgens den voorzitter, niet mo geljk, daar de heer Zwollo zekerheid moet hebben om met andere aanvragen rekening te kunnen houden. Hj zou gaarne zien, dat de andere paneelen der gemeente wer den geschonken. De heer J. Braggaar wil zjn etem wei geven aan dit voorstel, maar hj wil niet meewerken om alles op de spits te drjveo. f500 is niet van zoo'n groote betrek maar hj wil toch tot voorzichtigheid! aan raden. Nadat de heer C. Eggink Sr., wethouder, nog heeft medegedeeld, dat hj voor de zjpaneelen nog gaarne een nieuwe schets zou zien, wordt het voorstel z. h. s. aan genomen. B. en W. vragen aan den raad een crediet van f4000 voor het doen bouwen van een noodslachtplaats op de Molenlaan. Het oude brandspuithuis kan hiervoor worden ingericht. Tevens zal een afdak moeten worden afgebroken en opnieuw geplaatst, waarvan een houten schuurtje op betonnen voet zou kunnen gemaakt worden voor ber ging van gereedschap, marktpalen, touwen enz. Kosten f500. De heer J. J. Djkman vindt de pït nabij een losplaats, niet best. Vooral wan neer hier mest wordt gelost. De heer A. Verboom ondersteunt dees zienswjze. De voorzitter heeft met den directed van het abfcatoir te Leiden de plaats oogenschouw genomen en wanneer de direc teur geen bezwaar heeft, waarom dan ander* plannen te gaan maken, die veel duurder uitkomen. De heer J. J. Djkman handhaaft standpunt en wjst nog op stinkende slooten in de onmiddellijke omgeving. Besloten wordt op het verwjdereo geloste mest scherper toe te zien. Het crediet wordt met algemeene stemmen ver leend. De aanbesteding zal plaats vindep. Door den heer A. H. Ingenhoes van Schaik te 's-Gravenhage, is een plan ingediend vac aanleg van een straat ter lengte van 100 Meter langs de Oostzjde van de Wjngaar- laan, aan welke süraat 8 huizen zullen wor* den gebouwd. B. en W. hadden hot beter gevond® indien langs de geheele Oostzjde een stm; was aangelegd, maar om het bouw® te bevorderen stellen zj voor het plan goec te keuren. Ais voorwaarde wordt gestel! dat voor garantie f6500 moet worden g» stort, en volgens dezelfde voorwaarden at destjds gesteld aan den heer Durang. De heer J. A. Mens juicht het top dat B. en W. met dit praeadvies gekomen, al is 't dan o-ebrekkig, toch wordt hierdoor het bouwen Devorderd Enkele besluiten comptabiliteit wordea genomen. Aan O. Oudshoorn wordt gedeeltelij6 RECLAME. O'eerst© Hulp /fëfk In huls is Vaseline Chesebrough Onmisbaar in tal van gevallen: voor gevoe lige huid van Babies; om schrammen, snij- enbrandwondenteverzachtenentegenezen» om de huid tegen scherpen wind en verbran ding door de zon te beschermen. Voorrood en ruwe handen na het dagelijksche werk. 4500 a-a

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6