No. 2Q460 WOENSDAG 24 NOVEMBER Anno 1926. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. *Zrrh kan ^rstaan. Het voornaumcfR nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEB AD VERTE NTIEN: 80 Cta per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prija Kleine Advertentiën. uitsluitend bi) vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 60 Cts bij -ien maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 6 Cts Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers roor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRU8 DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.35 per week ƒ0 18. Buiten Leiden waar agenten gevestigd rijn. per week 0.18 Franco per post i 2 35 portokosten. Dit nummsr bestaat uit DRIE Blader. EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van Gebrs. G. en J. van den Oord, om vergunning tot het uitbreiden van de broodbakkerij in het per ceel Maresingel No. 71 a, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie K. No. 3522, i? verdaagd. 4294 N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN Secretaris. Leiden, 24 November 1926. HINDERWET. Burgemeester en Webhouders van Leiden :rengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. de firma J. C. v. d. Steen en Co en rechlverkrijgen den, tot het uitbreiden van de banketbakke rij in het perceel Langebrug Nis. 33 b, 35 en 37 a, kadastraal bekend Gemeente Lei den, Sectie G. Nis. 1771^-1773; b. Gebrs. C. J, en P. van der Loo en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de waschinrich'ing in 't perceel Haarlemmerweg No. 32, kadas traal bekend Gemeente Leiden, Sectie K. No. 3699. N. G. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 24 November 1926. 4295 NED. MAATSCHAPPIJ VOOR NIJVERHEID EN HANDEL (DEPART. LEIDEN). Prof. Mr. F. G. Scheltema over „Arbitrage". Gisteravond hield het departement Leiden van de Nederl. Maatschappij voor Nijverheid en Handel een buitengewone algemeene ^envergadering in een der bovenzalen van de sociëteit „Amicitia". In de huishoudelijke vergadering werd be- 'olen om ter gelegenheid van het 150-jarig estaan der Maatschappij in 1927 aan het iuisvestingsfonds van het Departement een henking van 1 1500 te doen toekomen. Hierna verkreeg prof. mr. F. G. Scheltema boogleeraar aan de Universiteit alhier, het *'oord voor het houden van een lezing over .Arbitrage". Spr. begint met eenige woorden te wijden aan de overheidsrechtspraak en meer in het bijzonder aan het procesrecht Procesrecht wordt wel eens gezegd te zijn van slechts subsidiaire beteekenis; bedenkt men even wel, dat het meest moderne ma te rieele •*chl met baat, wanneer de middelen, om bel in proces te verwezelijken ondeugdelijk Z|jn, dan is het volgens spr. duidelijk, dat een goed procesrecht conditio sine qua non is voor een goede rechtsbedeeling in het al- Eemeen. Ons tegenwoordig procesrecht nu is, daar- °yer is men volgens spr. het algemeen eens, Biet meer op de hoogte van den tijd. Dat t'nder deze omstandigheden de handel zich boe langer hoe meer tot het instituut der arbitrage wendde is niet te verwonderen. Arbitrage staat met overheidsrechtspraak op lijn; de functie van den arbiter is even- a's die van den rechter, rechtspraak, en het arbitrage-vonnis is evenals dat van den overheidsrechter, voor executie vatbaar. Gronslag der arbitrage moet steeds zijn de temeenschappelijke wil van partijen die op Terschillende wijzen kan tot uiting komen. Tegenover de arbitrage staat de geschils- boslissing door derden die niet zijn arbiter jjj den wettelijken zin des woords, der par- 'len zelve. Men heeft dan niet met recht spraak in den wettelijken zin des woords te maken. Deze z.g.n. ..bandelooze arbitrage" laat spr verder buiten beschouwing. Spr behandelt nu de eigenlijke verschil- Ponten tusschen overheidsrechtspraak en ïtrage en ze* uiteen, waarom velen de oorkeur aan arbitrage geven. Het verschil el betrekking tot het toe te passen recht 8 J"8Chter past de wet toe, de arbiter festal de billijkheid is in werkelijk- dP nüuder groot dan het den leek schijnt rechter benadert tegenwoordig in zijn °Pnissen zooveel mogelijk de billijkheid, va twee<*e verschil betreft de persoon n den rechtsprekende- Staatsambtenaar tip"-jnover Particulier Wat de onpartijdig- betreft, hierbij is ongetwijfeld het aan de zijde van de overheids deihJEP*^. ^aar slaat tegenover, dat de ka"Q'Ruigheid van den beslissende grooter de meening van spr. laat dan ook arbitrn Van overheidsrechtspraak naar d« schil 129 vooral door het derde ver- for punt tusschen beide verklaren: de liikh0-!!6 reSeling der procedure De moge- bestaat 88n sne^e zakeliike berechting I heel kij van een behandeling der Ypn e Zaak jn een zitting zonder overdre- fcnn«0rm *e'*en en in termen, die de ge- sschen kunnen toch ook bij arbitrage nog wel eens moeilijkheden van proces- sueelen aard zich voordoen, wat spr. nader met actueele voorbeelden aantoonde Op grond van die moeilijkheden is door som migen gewaarschuwd tegen het arbitraal beding, voor zoover men zich daarbij van te voren verbindt, om toekomstige geschillen aan het oordeel van arbiters te onderwer pen* in verband hiermede wijst spr. op een recent vonnis van de Rechtbank te Leeuwarden, volgens welk het arbitraal be ding de bevoegdheid, om ondanks het ge schil door de overheidsrechter te doen be slissen, niet uitsluit. Met deze laatste zienswijze, die de ge- heele arbitrage op losse schroeven zou zet ten. kan spr. zich niet vereenigen- hij wijst er op dat in het algemeen de ontwikkeling dan ook in omgekeerde richting gaat: in Frankrijk werd niet lang geledeii de rechts geldigheid der arbitrage-clausule door de wet erkend, terwijl ook de internationale regeling der arbitrage in opbouw is. Beter i9 het, zich tegen de even genoemde bezwa ren te wapenen door het arbitraal beding op doeltreffende wijze in te richten en er in het algemeen voor te zorgen, dat. is een maal een geschil ontstaan, men van de medewerking der tegenpartij zoo weinig mo gelijk afhankelijk zij. Spr.'s eindconclusie luidt, dal overheids- uitspraak en arbitrage als twee vormen van geschilsbeslissing naast elkaar bestaans recht hebben, en dat er geen reden is. de een of de andere eenzijdig le veroordeelen of te verdedigen. Wel dient echter billijk heidshalve de nadruk te worden gelegd op het feit. dat wanneer te onzent eenmaal, het werk der proces-hervorming mocht zijn vol bracht. waarschijnlijk vele geschillen, die thans door arbiters worden berecht, weer door de rechterlijke macht zullen worden gejugeerd. De voordeelen van berechting van een geschil door een volslagen onaf hankelijker ter zake van het recht deskun digen overheidsrechter. kunnen volgens spr. niet licht worden overschat en daarom aldus besloot prof. Scheltema is het een ondragelijke toestand dat alleen daarom dik wijls die voordeelen worden prijsgegeven en het volgen van dien weg wordt vermeden, omdat regelen van processueelen aard den toegang tegenwoordig belemmeren. Na afloop van deze bijeenkomst, welke gepresideerd werd door den heer N. C. F. van Ginkel. maakte de heer A. de Koster eenige opmerkingen, waarin hij o.a. mede deelde, dat de arbitrage voor wat den meel- handel aanbelangde, buitengewoon go*d werkte. KONINKLIJKE NEDERL. MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De gisteravond in een der receptiekamers van de Stadsgehoorzaal gehouden vergar dering van de afd. Leiden en Omstreken van bovengenoemde Vereeniging was slechts matig, bezet. Het slechte weer zal hierop wel van invloed geweest zijn, omdat de meeste leden van buiten de stad moeten komen. Ook de agenda was ditmaal minder uitgebreid. Wegens lichte ongesteldheid van den voor zitter, den heer E. Th. Witte, werd de \ergadering gepresideerd door den onder voorzitter, den heer dr. J. W. C. Goethart, die met een woord van welkom aan de. aanwezigen de vergadering opende, waarna da secretaris, de heer A. N. Ballego, de notulen van de vorige vergadering voorlas, welke onder dankzegging ongewijzigd wer den gearresteerd. B\j de ingekomen stukken was een cir culaire van de Vereeniging van Nederl. Schelpkalkfabrikanten, waarin gewezen werd op het nut op het gebruik van kalk bij de behandeling van aarden wegen. Proeven, genomen door de National Lime Association in samenwerking met de Universiteit van Missouri en door het United States Bureau of Public Roads, in samenwerking met ver schillende State Highway Departements heb ben bewezen, dat de stabiliteit der wegen met een dooreenschoffeling van droge ge- bluschte kalk tot een diepte van ongeveer 10 cM., twee, drie keer verdubbelde. De vocrdeelen zijn, dat met kalk behandelde wegen hun kleverigheid verliezen en de grond niet door wielen van voertuigen wordt opgenomen, evenmin als het snijden van sporen daarin; ook moeten de wegen veel sneller opdrogen e>n beter onder de hark dokken, waardoor een beter rjj-oppeirvlak te verkrijgen is. Nadeelen worden niet aan gegeven, daarom achtten de aanwezigen het wenschelgk er op kleine schaal proeven mede te nemen, teneinde de resultaten te kunnen zien. Inlichtingen verstrekt het secretariaat, Apothekersdjjk 34. Na ballotage van een nieuw lid1 klasse R bracht de heer J. Jonker een zaakrijk ver slag uit over het behandelde in de j.L te Arnhem gehouden algemeene vergadering der Maatschappij, waarvoor hft den dank van de geheele vergadering oogstte. Bp de verkiezing van een lid van het bestuur in de plaats van den heer J. P. Hemerik, die - niet herkiesbaar was, deed zich het geval voor, dat tot twee keer toe de stemmen staakten, zoodat aan de hand van het Huishoudelijk Reglement, bp loting aan den heer J. v. d. Berg een plaats hierin werd aangewezen. Bij de behandeling der vraag ..Hoe ver menigvuldigt men Alyssum Saxatèle fl. pl." deelde de heer A Galjaard mede dal hij stekken op verschillende manieren heeft toegepast, doch dat de resultaten niet bevre digend waren. Na een gezellige discussie over en weer werd besloten de cultuur- proeven nog uit te breiden en het ook eens in gematigde en warme omgeving te beproe ven. Wat is de wetenschappelijke naam van het plantje dal ..Ster van Bethlehem" wordt genoemd werd ingeleid door den heer A. N. Ballego. Ook hierover ontstond een zeer aange naam debat, waarbij bleek dat in sommige deelen van ons land de Campanula isophyl- la dezen volksnaam draagt, tlet is eon al lerliefst plantje, kruipend of hangend, kan overdekt zijn met kleine witte stervormige bloempjes en wordt in Limburg alwaar men het het Koninginnetje van België ge doopt heelt veel voor altaarversiering ge bruikt. De heer J Mater, wijst op het on houdbare van het gebruik van volksnamen bij planten, te weten dat de doodgewone Tarascacum officinale 167, de gewone Taxus baccata 31. Cannabis sativa 71, Convallaria officinalis 44 Hollandsche namen heeft en zoo gaat men maar voort. Alleen met den wetenschappelijken naam kan men overal terecht. Uit hoofde zijner positie is het den heer Mater menigmaal gebleken dat weten schappelijk aangelegde personen bij het vra gen naar een plant met een Hollandschen volksnaam, zelf niet eens wisten wat zij be doelden. De heer A. Galjaard deed nog eenige zeer belangrijke mededcelingen over besdragende Hulsten, naar aanleiding van een in het voorjaar hierover gestelde vraag. Aan de hand van door hem genomen steekproeven toonde spreker de vruchtbaarheid van som mige hulsten aan en wees voornamelijk op het eenslachtig zijn der bloemen. De keuringscommissie, die ditmaal be stond uit de heeren G. F. Hemerik, G. v. Zyst, en J. Jonker, kende aan een pracht volle Chrysanthemum var. Miss. W God frey, van den heer W. van Veen 10 punten, aan de zeer goede Cyclamen persicum van den heer Jan Kriest Jzn. 12 punten en aan een verdienstelijke inzending Knolselderij van den heer W< Nieuwkerk 8 punten toe. Een verhandeling, betreffende de roest in de knolselderij, moest wegens afwezigheid van den inleider, den heer A. Schouten wor den verdaagd. Na de rondvraag, waarvan geen gebruik werd gemaakt sloot de voorzitter deze leer zame bijeenkomst. THEOSOFISCHE VEREENIGING LEIDSCHE LOGE. Waarom wordt de Th, V. aangevallen? Over bovenstaand onderwerp gaf mevr. Vrijman uit den Haag gisteravond een open bare voordracht in het gebouw der Loge, Stille Rijn 1. De Theosofische Vereeniging, aldus de be gaafde spreekster, werd in 1875 geslicht door H. P. Blavatsky en haar leerling en vriend Kol. H. S. Olcott. In dien tijd, toen het materialisme hoogtij vierde en het den ken door dogma en conventie geheel aan banden was gelegd, toen zelfs de wetenschap een andere houding aannam dan tegen woordig, behoorde er niet weinig moed toe, de denkbeelden naar voren te brengen, die mevr. Blavatsky van haar Meesters ontvan gen had. Zij gaf die kennis door, in hare voordrachten en in hare werken, terwijl Ol cott de organisatorische kracht was der vereeniging. Drie doeleinden streefde de Vereeniging na, waarvan het voornaamste was, het vormen van een kern van de Broe derschap deT menschen, daar deze allen deelen zijn van het Eene Leven, dat het gansche heelal doortrilt Om lid te worden van die Th V behoefde men alleen dat éëne voorschrift, dat alle menschen broe ders zijn, zonder onderscheid van ras, klasse of kleur, te onderschrijven. Geen en kel dogma, geen enkele geloofsbelijdenis be lemmerde het vrije denken van 'n lid der Th. V. De Th. V. was een lichaam, dat ge heel en in alle opzichten onsectarisch is. Veel is er in de vijftig jaren, dat de Th. V. bestaat veranderd. Het denken der men schen is in vele opzichten ruimer gewor den, de toestanden op economisch gebied zijn veel verbeterd en langzamerhand be gint de Broederschaps-idee de wereld meer en meer te doordringen. Zoo is er in de Th. V. ook veel veranderd: de theorie, welke door mevr. Blavatsky in haar hoofdwerk, de Geheime Leer, gelee- raard wordt, is vervangen door de practijk, die haar opvolgster mevr. dr. Besant zoo krachtig wordt geleefd. Vele vijanden der Th. V., ook zelf9 enkele leden, durven daar voor mevr. Besant aan te vallen en dat dik wijls op een wijze, die zeer unfair is Een van de grieven dezer bestrijders is het zoogenaamde „Statement", een verkla ring van de grondslagen van een wereld- godsdient. Deze wereldgodsdienst wil zijn een soort federatie van alle bestaande gods diensten en door het toetreden van de Th. V. tot die federatie wordt zoo zeggen de be strijders. het vrije denken in de Th. V. opge offerd, welke zienswijze geheel onjuist is, daar ieder lid der Th. V. nog slechts het eene bovengenoemde punt behoeft te onder schrijven. Behalve dit „statement" voeren de be strijders nog de verschillende bij-bewegin gen aan, zooals de „Orde van de Ster in het Oosten" en de Vrije Katholieke Kerk Geen enkl lid deT Th V behoeft echter lid fe zijn van deze bewegingen, del eden van de laatste wenschen slechts de kracht der Theosofische leveringen te leggen in de sa cramenten van de oude Christelijke kerk, doch zelfs daar is ieder lid vrij te gelooven hoe en wat hij, met betrekking tot die lee ringen wil. Om lid te zijn der Orde van de ster in het Oosten, is 't slechts noodig, dat men gelooft, of verwacht of zelfs maar hoopt dat spoedig een groot wereldleeraar op aarde zal verschijnen Beide bewegingen echter staan geheel los van de Th. V en het zuiver onsectarisch karakter van de Th. V. wordt daardoor in geen opzicht geschaad! Het beginsel van het „vrij denken" in de Th. V. zoowel als in de aanverwante bewegingen, wordt nog evenzeer gehuldigd als vijftig jaar geleden in de dorpen van mevr. Blavatsky, de Stichtster der Th. V., zelve. Om deze punten zuiver in het licht te stellen, houdt spreekster, die steeds op de bres staat, waar het gaat om 't goed recht van de vrije gedachte in het algemeen, maar in de Th. V. in het bijzonder, een krachtig pleidooi, waarin zij ook gisteravond op schit terende wijze is geslaagd. PROP. NIGGLI TE LEIDEN. Op uitnoodiging van de philosophische faculteit der Leidsche studenten heeft gis teravond prof. dr. P. Niggli, hoogleeraar te Zurich, in de collegezaal van het natuur kundig laboratorium alhier een lezing ge houden over de wettep betreffende den bouw van kristallijne materie. Het is geen wonder, aldus spreker, dat de wijze, waarop de discontinue materie samenhangt, het eerst aan het kristal be studeerd is, want daar leidt zij tot makros- kopische effecten. Wij weten nu, dat er een nauw verband bestaat tusschen atoombouw, slereqchemie en kristalstructuur. De eerste wet van den knstalbouw luidt: De ruimtevulling is homogeen (in het ideale kristal) d. w. z. alle samenstellende deeltjes gedragen zich eender. Dit leidt tot het mathematisch begrip van het punten- veld. Experimenteele bevestiging hiervan was slechts mogelijk door de proef van Von Laue, waarbij tevens nieuwe feiten aan het licht kwamen. Zoo bleken de afstanden van gelijke en parallel gerichte deeltjes van de grootte-orde van atoom-afstanden, zoo dal wij de ligging van ieder atoom en niet alleen van complexen moeten kennen; wel iswaar mag het begrip van moleculen en radicalen daarbij niet geheel verwaarloosd worden; in vele gevallen treden nog bouw- groepen op, die onder sommige omstandig heden (b.v. door verhitting) in elkaar kun nen overgaan. De uiterlijke vorm van het kristal werpt vaak licht op de innerlijke structuur. De groote verscheidenheid van vorm wordt sta tistisch gerangschikt, waarbij sommige vor men een hooge mate van persisitentie ver- toonen. De kristallen laten zich dan in drie groote klassen groepeeren: lo. die, waarbij de bindingen in alle richtingen gelijkmatig zijn (zulke kristallen zullen een groote isometrie verloonen), 2o. die, waarbij de bindingen in een vlak liggen (bladderige structuur, gemakkelijke splijtbaarheid); 3o. die, waarhij de binding in een richting gaat (stang-vorm. prismatische vorm). Bijzonderen nadruk legde spr. op de ana logieën, die er tusschen kristalstructuur en molecuulbouw beslaan. Isomeric en substi tutie vinden in het kristal makroskopische tegenhangers. Verder blijkt er een diepgaand verband tusschen atoombouw en kristalstructuur te bestaan. De moleculaire volumina van ge kristalliseerde chloriden van natrium, ka lium, rubidium en caesium vertoonen een wetmatigheid, die men terugvindt in het periodiek systeem der elementen. Het is echter voorbarig, hieruit conclusies te trek ken omtrent de werkingssfeer van het atoom. De krisla'.bouw geeft ook inlichtingen om trent de symmetrieën in het atoom. Men kan aantoonen, aldus besloot spr., dat bij de hoogst mogelijke symmetrie, de kogel-sym metrie, slechts kubische of hexagonale symmetrie in het kristal kan optreden en dit wordt door het kristallografisch onderzoek volkomen bevestigd. Aan de hand van lichtbeelden werd een en ander door spr. uitvoerig verduidelijkt. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het doctoraal examen geneeskunde de heer H. L. de Grave (Den Haag). Wij vernemen, dat zendeling Eggink, een oud-stadgenoot van ons, thans met ver lof te Oegstgeest verblijvende, binnen korten tijd naar Pargaroetan, den zendingspost van de classis Leiden der Ned.-Herv. Kerk, hoopt terug te keeren. Zijneerw. heeft gedurende zijn verloftijd hier en daar in ons land spreekbeurten vervuld en op de jongste al gemeene vergadering v. het Java-Comité te Amsterdam reeds een afscheidswoord ge sproken. Voor het apothekers-assistent-examen zijn geslaagd de dames A. R. van der Wal, Den Haag, H. G. van Ommeren, Amsterdam; W. Dijkland. Batavia en R. Hoedemaker, Adorp. Afgewezen geen. Op een te Parijs gehouden internatio naal kap-concours, verwierf onze stadge- noote, mevr. Rijnbende het eere-diploma met gouden medaille voor watergolven en BINNENLAND. Do Tweede Kamer aan de Staatsbegrooting voor 1927. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer op de Oorlogsbegrooting. Vragen over een redevoering van den bur gemeester van Goor over de relletjes te Assen. Te 's-Graveahage is overleden mr. R. B. Ledeboer, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad. BUITENLAND. De Britsche rijksconferentie is geëindigd. Debat in den Dnitschen Rijksdag over de bnitenlandsche politiek. Bérenger weigert weer als Fransch gezant naar New-York te gaan. De Russische politicus Krassin is over leden. onduleeren; de heer Rijnbende verkreeg een diploma le graad met medaille voor dames knippen benevens een diploma voor haar verven. Een vijf-en-vijftigjarig huwelijksfeest moge niet tot de officieele jubilea gerekend worden, het feit is door zijn zeldzaamheid alleszins het vermelden waard. Het zijn onze stadgenooten Jacobus de Haan en Christina Jasperse. wonende Ko- revaarslraat 29. die vandaag den dag her denken, waarop zij voor 55 jaar ten stad- huize aangifte gingen doen van hun voor genomen huwelijk, waarvan de voltrekking plaats vond op 6 December d a.v. Beiden mogen zich nog in een uitste kende gezondheid verheugen, al ondervin den ook zij de waarheid van het spreek woord, dat de ouderdom met gebreken komt aan den lijve. De krasse bruid is thans 78 jaar, terwijl haar trouwe levensgezel a.s. Zondag dien leeftijd hoopt te bereiken. Van harte wenschen wij. dat de komende dagen voor dit 18-karaats gouden echtpaar recht vreugdevolle zullen zijn. Aan belang stelling zal het hun voorzeker wel niet ontbreken. Voor den dienst in Ned.-Indië is be stemd de heer A. Roodenburg, ambtenaar ter beschikking bij den belastingdienst alhier Wij vestigen er de aandacht op, dat in verband met de St. Nicolaasdrukte. me! ingang van heden tot en met 8 December ontheffing is verleend van de verordening op de 8-uur winkelsluiting, zoodat tot ge noemden datum de winkels (uitgezonderd des Zondags) tot 11 uur geopend zullen, althans mogen, zijn. In de bestuurskamer, de Catechisatieka mer en de gangen der Remonstrantsche Kerk wordt een tentoonstelling en verkoo- pmg gehouden van de goederen, door een meisjes-naaikrans vervaardigd Zij werd gistermiddag 3 uur in de kerk geopend door den predikant der gemeente, dr. Lente. Hij bracht dank aan allen, die op eenige wijze het hunne hadden gedaan om het ondernomen werk te doen slagen, en herinnerde eraan, hoe deze Naaikran9 een loot was van die te Vlaardingen waar hij sedert jaren bestaat Daar komen één avond per week jonge meisjes te zamen Zij zingen een paar liederen, lezen een mooi boek en maken nuttige en fraaie handwer ken. Deze worden aan 't eind van het jaar tentoongesteld en verkocht. Ook een ver loling is er aan verbonden. Dit voorbeeld is thans voor 't eerst te Leiden gevolgd Vele mooie en nuttige handwerken, op den Naai- krans vervaardigd zijn te zien en te koop of te tTekken in de verloting Zij zijn vpt meerderd met een aantal voorwerpen van allerlei aard door leden en vrienden der Gemeente gemaakt en afgestaan Voor de noodige attracties is gezorgd terwijl ook nu en dan een trio zich hooren laat Een koffie en theeschenkerij is aanwezig. Het ziet er in kamers en gangen werkelijk zeer gezellig uit en er heerscht een opgewekte toon Men bedenke, dat het morgen de laatste dag is, dat de tentoonstelling geopend is-(van 35 en van 710 uur) en verzuime niet een kijkje te gaan nemen en zijn bijdrage in klinkende munt te leveren. De opbrengst komt ten bate van de kas der Gemeente De derde en laatste voordracht over Roomsch en Protestantsch hoopt dr Rie- mens. Herv pred alhier, te houden (niet op 7rijdag a.s. maarï op Donderdagavond 8 uur in de Hooglandsche Kerk. Het onder-

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1