|o. 20459 LEJDSCH DAGBLAD, Dinsdag 23 November Derde Blad Anno 1926. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. BOSKOOP. Mej. C. Koetsier alhier is te Utrecht islaagd voor het examen -•'b^kers- sistent. LEIDERDORP. «- Tot ouderlingen in de Geref. Kerk zijn fcozen de heeren J. Boogaards en L. v d. is; tot diaken de heer Jb. van Zwielen. WOUBRUGGE. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert op Donderdag November, voorm. halftien. Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening. Notulen. 3. Ingek. stukken. 4. Afschrij- ng aanslagen schoolgeld. 5. Vaststelling lastingverordening art 242d der Gemeen- pret inzake verbetering Voorweg. 6. Vast- tlling begrooting gemeentelijk electricl- tsbedrijf 1927. 7. Alsvoren gem. waler- dingbedrijf. 8. Vaststelling gemeentebe- ooting 1927. De collecte voor het vredeswerk van t Roode Kruis heeft alhier opgebracht 1.90. ZWAMMERDAM. meenteraad. De slechte toestand van den Ond-Bodegraaischen weg. Behandeling der begrooting die wordt goedgekenrd. Toorzitter: de heer P. IToogenboom, bur- leester. anwezig alle leden. De heer J. Th. Hoog ing. ambtenaar ter secretarie fungeert secretaris. De voorz. opent de vergadering, waarna notulen der vorige vergadering door den Hoogteijling worden voorgelezen. Na opmerking van den wethouder van liswinkel, omtrent het bepalen der rooi- B, voor de te maken straat bij het bouw- a van Wensveen, worden deze goedge- urd en vastgesteld. Ingekomen slukken. a. Verzoek van het bestuur der Nutsbe- arechool te Bodegraven, om subsidie we ns het bezoeken van bovengenoemde iooI door kinderen uit Zwammerdam. b. Een dergelijk verzoek van de Nulsbe- arschool alhier, onder overlegging van rrïcening en begrooling. Wethouder Hoogendijk wijst er op, om i van eerstgenoemde school een rekening doen overleggen. Bij het opmaken der be- oting is met deze verzoeken al rekening houden. Adres met memorie van toelichting van Vereeniging voor Chr. Gezondheids- en canliekoloniën in Nederland, om een bij- i?e in de kosten voor de uitbreiding en ichling van haar Koloniehuis „Zonne- iTel" te Seppe (N. Br.), waarvan een be- l van f 25.000 noodig zal zijn. B. pn W.-adviseeren hierop ai"wijzend, als liggende op den weg der gemeente. Voor lisgeving aangenomen. Verzoek van bewoners van den Oud- ^graafschen weg. om met het oog op den alen toestand waarin die weg zich be lt in het gedeelte van het Palronaats- mw tot aan de spoorlijn, een afdoende belering van dien weg zoo spoedig mo- •ik tot stand te willen brengen. B. en W. stellen voor om aan het bestuur 0 den polder „Reeuwijk". waaraan deze 1 in eigendom en onderhoud toebehoort, i aanschrijving te richten, waarbij op een >ndige verbetering wordt aangedrongen. De heer Van Vliet kan geheel medegaan t de klachten van de bewoners in het fes geuit. Het is er zelfs bij dag een on inbare modderpoel, laat staan bij ond. Door de bedrijven van gas. water en ririciteit wordt daar herhaaldelijk in den »nd gewerkt, de kuilen worden dan dicht fnaakt en er verder niet meer naar omge- kn. Het Polderbestuur had daarover al rder zijn beklag bij die bedrijven moeten 'fengen, maar nu zijn de bewoners er de Pe van. De Voorz. zegt dat de slechte toestand Q dien weg dus een oorzaak heeft die tfkomen had kunnen worden. Daarom bel goed zijn het Polderbestuur eens op 1 verplichtingen te wijzen. De heer Linschofen zegt dat de weg geen afwatering heeft. Wat de ontgra- '?en betreft is het wel eens moeilijk na Wan wie de schuldige is. daar het drie 'rijven betreft. D? heer Van Vliet meenl dal de bedrijven rigen beweging voor het ophalen van door hen gemaakte kuilen moesten zor- D en het niet zoo ver moesten laten ko- fn- dat men ze achterna moet loopen. Besloten wordt een aanschrijving als be- tot het Polderbestuur te richten, jjat het tweede verzoek in het adre9 be- om bijplaatsing van een lantaarn op weg. zullen B en W nog onderzoeken "el niet mogelijk zou zijn door verplaat- van een bestaande lantaarn aan het 'zoek tegemoet te komen. *an den Gemeente-opzichter is inge ven een kostenberekening van het aan- van trottoirs van het bordes van het jjeentehuis tot aan de brug bij den slager beD. aan beide zijden van den weg. j.'en W. vinden de uitgaaf voor een der- i1!®? bestrating voor het Gemeente-huis he'daarnaast gelegen tuintje niet gewet- zullen dat gedeelte op de kosten- ^ooting in mindering doen hreneen Om- overige gedeelte willen zij thans ij JPeT1 beslissing nemen, doch wachten j-0r ^et voorgenomen straat- an<t *n ^a* van dorp onder wordt genomen waarbii dan tevens Dery,e Verbeii zal vprdwiinen. f. V» t» paa* hiermodo accorvnd eni j en van Rodegraven, de re en '^komsten en uitgaven van den ogsdienst van vee en vleesch over 5-q. ^ostjaar 1925. met een bedrag van aan ontvangsten en f 3763 27 feen U1 aven- en derhalve sluitende met bat'g saldo van f 1627.83, van welk saldo, ingevolge de gemeenschappelijke re. geling aan Zwammerdam een bedrag van f 445.92 toekomt. Naar aanleiding van de wensch van den heer Van Vliet, in de vorige vergadering geuit om de politie-verordening aan te vul len met een bepaling waarbij het verboden is paarden te geleiden langs den openba ren weg door personeD, op een rijwiel ge zeten, zegt de Voorz. dat bij informatie is gebleken, dat in de gemeente Alphen, een dergelijke verbodsbepaling niet en m de gemeente Bodegraven wèl bestaat. B. en W. achten voor deze gemeente een der gelijke verbodsbepaling dan ook niet ge- wenscht. De heer Van Vliet wijst op de gevaren die er voor kinderen en ook voor anderen van zijn te duchten, doch zal als B. en W er niets voor gevoelen, zich er dan maar bij neerleggen. II. Goedkeuring rekening Burgerlijk Armbestuur over 1925 en Begrooting voor 1927. De ingekomen rekening van genoemde instelling over 1925, geeft als ontvangsten aan een bedrag van f 483.23V& en aan uit gaven f 672.81 en 6luit derhalve met een tekort van f 189.57^ De begrooting voor het volgende dienstjaar wordt aan ont vangst en uitgaaf op een bedrag van f 475 geraamd. Wethouder van Muiswinkel vraagt hoe gehandeld wordt met de uitgaven van öet Burgerlijk Armbestuur als de kas leeg is, wat meermalen gebeurt. De Voorz. antwoordt dat dan de uitbe talingen bij voorschot uit andere middelen geschieden. De heer Van Muiswinkel zou het beter vinden indien terstODd bij gebrek aan kasmiddelen een nieuw crediet werd aan gevraagd, omdat dit moeilijkheid in de ad ministratie voorkomt. Aangezien ook deze rekening weder met een nadeelig saldo sluit, stelt hij voor een extra crediet van f 2C0 nog voor dit jaar te verleenen, ten einde het tekort te kunnen wegwerken. Met algemeene stemmen wordt besloten dit crediet toe te staan. Hierna wordt ken nis genomen van het door den gemeente architect gemaakte uitbreidingsplan der gemeente met memorie van toelichting. Na breed-voerige bespreking wordt alge meen de wenschelijkheid betoogt er nog eenige verandering in aan te brengen. III. Vaststelling gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1927. De Voorz. vraagt of de Commissie die deze begrooting beeft onderzocht hiervan rapport wil uitbrengen. De heer Edelman deelt mede, dat het onderzoek tot geen bijzondere op- of aan merkingen aanleiding heeft gegeven. De Commissie heeft gezien dat in alle op zichten de noodige zuinigheid is betracht. Omtrent enkele posten wenscht de Com missie gaarne nog enkele ophelderingen. Daar geen der leden prijs stelt op arti- kelsgewijze behandeling komen nu de pos ten in bespreking die door de Commissie zijn aangeteekend. Dit zijn: volgnummer 54 der uitgaven, „verlichting en verwar ming", No. 64, „verbeteringen ten behoeve van het bureau van stemopneming", No, 68, „kosten van onderhoud van het woon wagenkamp", No. 170, „Uitkeering aan het Rijk van het aandeel in de kwade posten, wegens de directe belastingen", No. 181, „kosten voortvloeiende uit de overeen komst met de gemeente Alphen a. d. Jlijn, inzake levering van electriciteit", bene vens van de ontvangsten, volg 27, „bijdra gen van particulieren in de kosten van verpleging van arme krankzinnigen" en No. 28 „Opcenten op de hoofcrsom der be lasting op de gebouwde eigendommen." Nadat door den Voorz. op de verschil lende posten nadere toelichtingen zijn ge geven, wordt besloten, volgnummer 64 te verhoogen met f 25 en derhalve te brengen op f 150. De overige posten blijven op do oorspronkelijke geraamde bedragen ge handhaafd. Daarna komt de begrooting in stemming en wordt met algemeene stemmen vastge steld op een bedrag van f 70009. 50 in ont vangst en uitgaaf op den gewonen dienst, en op f 11.87 in ontvangst en nihil in uit gaaf op den kapitaaldienst. Bij de rondvraag informeert de heer Hoeks naar de kosten van het aanschaffen van leermiddelen voor ouderlooze onver mogende kinderen, uit deze gemeente, die een Nijverheidsschool te Bodegraven wil len bezoeken. De Voorz. geeft aan (le hand van de Nij verheidsonderwijswet de noodige inlichtin gen. De heer Van Wijngaarden vraagt of met het bestratingswerk in de Brugstraat van gemeentewege wel rekening wordt gehou den met het feit dat verschillende vakken der bestrating nog komen voor rekening van het gas -en electriciteitsbedrijf, en dringt daarom aan op overleg met deze bedrijven. De Voorz. zegt hierin voorziening toe en sluit daarna, daar niemand meer het woord verlangt de vergadering. De in de Gereformeerde- Kerk te Hoofd dorp bij gelegenheid van het dankuur voor hel gewas gehouden collecte, heeft ongeveer 1500 opgebracht. - Te Nieuwvennep kwam op de Haar- temmerlijnen de locomotief van een trein in botsing met een in de Hoofdvaart aldaar liggend vaartuig Dit klinkt "wel eenigszins vreemd, maar toch is het zoo. Het schip lag ter plaatse zoo dicht tegen de spoorbrug aan, dat de vooruitstekende boeg gedeeltelijk op de spoorlijn lag en de rails bijna raakte. Het gevolg hiervan was, dat het raderwerk van de locomotief van den passeerenden trein met den boeg van het schip in botsing kwam, waardoor het vaartuig op zij werd geslagen. Aan weerszijden viel er nogal ma- lerieele schade te constateeren. Tegen den schipper werd proces-verbaal opgemaakt, omdat hij er niet behoorlijk voor gezorgd had dat de baan geheel vrij bleef. KATWIJK-AAN-ZEE. De Karakornm-expeditie. Gisteravond hield de heer Ph. C. Visser op uilnoodiging van het „Comité voor Win- terlezingen" in de zaal voor Chr. Prot. Be langen een lezing met lichtbeelden over het onderwerp: In de onbekende gebieden tus- schen Hindu-Kurk en Kara-Korum. De zaal was goed bezet. De voorzitter van het comité, de heer mr. J. van Hettinga Tromp opende de vergade ring met aan allen een hartelijk welkom toe le roepen, dankte voor de groote op komst, die zeker te danken was aan den goeden roep, die er van den heer Visser reeds was uitgegaan en deelde mede, dat op den voorlaatsten Donderdag in Decem ber wederom een samenkomst zou gehouden worden en gaf daarom het woord aan den heer Visser. De heer Visser begon met er op te wijzen, dat hij met twee groote moeilijkheden hier te kampen zou hebben, n.l. ten eerste, dat zijn voordracht reeds aan velen bekend zou kunnen zijn en ten tweede, dat hij een ex peditie, die zoovele maanden geduurd had en die zooveel inspanning, ontbering, moei lijkheden en verrassingen opgeleverd had, nu in een paar uurtjes moest vertellen, waaruit duidelijk zou blijken, dat hij er slechts een klein deel van zou kunnen lalen zien. En vraagt u nu „Welk doel had u met deze expeditie?" dan hoop ik dat u dit nader uit de mededeelingen en beelden van dezen avond zal blijken, want indien het U dan niet duidelijk is, dan is het vergeefs het u thans te zeggen. In hoofdzaak was het te doen om het to taal onbekende Kara-Korumgebied met zijn uitgestrekte gletschers. hemelhooge ijs- en sneeuwbergen, vruchtbare dalen en onher bergzame oorden in kaart te brengen. Met hem ging zijn vrouw mede, die de botanie, fauna en flora bestudeeren zou. Voor de zoölogie, meteorologie en phisiolo- gie ging de heer Harinxma thoe Sloten mee. Daarna gaf spr. eenige voorbeelden van de werking der ijlere lucht op 6000 Meter hoogte op de hersens en welk verschil er was als men op Hollandschen bodem stond, per vliegmachine die hoogte bereikte of wel na een driedaagse hen klimtocht te voet. Vervolgens hoe de Engelsche regeering door politieke overwegingen, alsmede we gens de voedsslschaarschte de beooodigde transportmiddelen geweigerd had, om de expeditie te steunen, doch later, toen er er eenmaal een begin aan gemaakt was, op buitengewone wijze aan meegeholpen had tot het welslagen er van. Spr. was daar zeer dankbaar voor. Ook voor de hulp van de koelies, want zonder hun hulp ware de expeditie zeker mislukt. Spr. deelde ook nog eenige bij zondere karaktertrekken dier koelies mede, welke meer dan eens stof tot een gulle lach der aanwezigen opleverden. Hierna ging spr. over tot het vertoonen der lichtbeelden, die zeer helder waren. Uit deze beelden en de vertelling van den heer Visser daarbij bleek, hoe won derlijk de natuur in dat onbekende oord is. Hoe gevaarlijk het klimmen en het dalen langs ijs- en sneeuwrotsen was; met welke ontzaglijke inspanning men moest werken om een rivier, een bergkloof, een gletscher over te steken en dat meermalen door de verandering van den loop der bedding eener bergstroom hun leven in het grootste [gevaar verkeerde. Maar ook, hoe plotseling de schoonste bloementuin voor hun oogen zichtbaar werd en de ijskoude temperatuur in heet-zomer- sche atmosfeer veranderde. Een en ander werd onder ademlooze stilte bezien en aangehoord. Doch een overweldigend applaus brak los toen de spreker aan het eind van zjjn betoog mededeelde, dat onder alle landen die hij op de wereld bereisd had, geen land mooier was dan dat, waar ook hij geboren was, n.l. Holland 1 De voorzitter bedankte daarna den spre ker v9or zijn leerrijke voordracht en hoop te dat hij nog lang genot mocht hebben van zijn onderzoekmgsexpeditie naar de Kora- Korum en de andere die hij wellicht nog on dernemen zou. Met een woord van dank aan de aanwe zigen sloot spr. deze samenkomst die schit terend geslaagd mag heeten en waarvan menigeen zeide: „zulke avonden nog wat meer!" In de pauze was gelegenheid gegeven om koffie of thee te bekomen, waarvoor de heer v. Beelen uit „Ca9a Cara" gezorgd had. In de zaal voor Chr. Prot. Belangen werd gedurende de spreekbeurt van zende ling Eggink voor de zending gecollecteerd 31 gulden. Ds. Rutgers ontving voor dat doel f2.50 plus eenige pakken zilverpapier. In de beide Herv Kerken werd ook nog voor hetzelfde doel f 20.25 gecollecteerd. Voor de fam. der omgekomen visschers f 1. De heer Visser van de Sociëteit voor Chemische Industrie ging hedenmorgen in de vroegte naar de fabriek, toen hrj op den hoek der Meester Fockstraat plotseling in een gedeelte der voor de waterleiding opgebroken straat- terecht kwam. De heer V. viel en bezeerde zich aan de borst. Er was geen teèken van onveiligheid aange bracht. Van de haringloggers, waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept kwam in de haringhaven te IJmuiden bin nen de KW 103 met 43 kantjes volle en 139 kantjes steurharing. De KW 103 heeft de haringvisscherij ge ëindigd. NOORDWIJK. Dames-Tooneelclnb „De Blijde Wereld." Gisteravond gaf bovengenoemde dames- tooneelclub een uitvoering ten bate van de armen. Ongetwijfeld was het voor velen een welkome tijding dat deze tooneelclub een uitvoering gaf van „de Vestaalsche Maag den", een drama in drie bedrijven, en het blijspel in 4 bedrijven „In hooger Sferen", omdat haar reputatie borg staat voor een goede uitvoering. Het was dan ook 'n mooie uilvoering! Decors en kleeding waren zeer mooi! De dames-Zangvereeniging St. Cecilia bracht een viertal zeer mooie liederen ten gehoore op een zeer zuiveren toon. Een tombola werd gehouden tusschen de bedrij ven door om het wachten wat te verkorten. De beide stukken liepen zeer vlot van stapel en de apotheose van het eerste stuk was zeer mooi. Wie iet9 meer van deze uitvoe ring wil welen ga vanavond zelve naar het Juvenaat Aan het einde van den avond dankte mej. Nijssen, allen, die hadden mee gewerkt, alsook de aanwezigen waardoor de avond goed kon slagen. Noordwijksche Rederijkerskamer. Gisteravond gaf de tooneelclub „Noord wijksche Rederijkerskamer" haar 17 e uit voering voor een volle zaal in het Ilof van Holland alhier. Te ruim 8 uur heette de voor zitler, de heer H. Medemblik, met een toe passelijk woord de aanwezigen hartelijk welkom, hierbij zich in het bijzonder rich tende tot 3 heeren uit Leiden, die „The Dan cing Jazz Band" vormden, dat zich dezen avond gratis beschikbaar stelde. Thans kwamen Rederijkers aan het woord Opgevoerd werd „vrouwenlist" een klucht in vier bedrijven door Rudolf Kmeisel. Wat hebben we gelachen. Er werd schit terend gespeeld. De rollen werden allen zeer goed vertolkt Dit bleek genoegzaam uit den bijval. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats aan den heer P. Pranger uit Leiden regisseur der vereeniging, evenals aan de wakkere Jazzband die zich den ge- heelen avond en ook tijdens het bal in het bijzonder zoo dapper weerde. Rest nog een woord van dank aan de heeren J. Imthoorn en J. Verheul die zoo geheel belangloos zorgden voor de spoedige tooneelveranderingen en aan den heer H. Medenblik die het doek in een aardige hal had om gepenseeld. Een gezellig bal onder leiding van den heer J. Berkemeier besloot deze uitvoering. Het was half drie toen de aanwezigen zeer voldaan huiswaarts keer den. De Rederijkerskamer heeft weer een schitterende uitvoering te boeken. Onze plaatsgenoten de heeren E. de Groot RJzn. en H. D. Luschen leden der Noordwijksche Reddingsbrigade behaalden in Den Haag het diploma van den Neder- landsche Bond tot redden van Drenkelingen. Loop der bevolking. Gevestigd: H. Veenstra en fam., timmer man, van Tietjerksteradeel, naar School straat 86 D. Nijenhuis en vr., idem, van Lochem, naar Wassenaarschestraat 2 A. Poslma, zonder van Oegslgeest, naar St. Jeroensgesticht Th. Hogenes en vr., schip persknecht, van Katwijk naar J. Kroonsweg 78 a. Vertrokken: L. Hoek (Wed. J. v. d. Niet), zonder, naar Nieuwveen, Johannes-Gesticht J. de Wit, zonder, naar Heemstede, Zo- merluststraat 20 A. Vermeer, loodgieter, naar Hengelo,Kievitstraat 27 A. J. Lang, dienstbode, naar Amsterdam Koningslaan 54 NOORDWIJK BINNEN. Gisteren kreeg J. H., knecht van den schipper P. alhier alhier tijdens het lossen van goederen een stuk ijzer, hetgeen uit een katrol schoot, op het hoofd. Per auto van den heer P. werd hij naar dr. v. N. gebracht die de ontstane wond moest hechten, waar na hij per auto naar zijn woning werd ver voerd. NOORDWIJK AAN ZEE. Naar we vernemen zal binnenkort de Ger. Kerk alhier van centrale verwarming worden voorzien. NOORDWIJKERHOUT. In de Ned.-Herv. Kerk, bracht een ge houden collecte, ten bate der Zending, ruim f 98 op. De te houden retraite in 't St. Clemen9 huig alhier, voor manlijke Noordwijkerhou- terg, die lid zijn van den R.-K. Volksbond, is bijna voltallig. Nog nimmer was het aantal deelnemers uit de gemeente zoo groot. De R.-K. Kiesvereeniging alhier, heeft besloten, bij de candidaatstelling voor leden van de Provinciale Staten, aan te bevelen, de heeren: W. de Ruiter, H. J. M. Balvers en H. Bader. OEGSTGEEST. In café „Centraal" is Maandagavond de eindvergadering gehouden van het Winkel week-comité Oegstgeest, waarvoor de deel nemers en belangstellenden waren uitgenoo- digd. Deze vergadering was, in tegenstelling met het dezen zomer getoonde enthousiasme, slecht bezocht. De voorzitter, de heer G. D. Caspari, opende deze vergadering en sprak zijn te leurstelling uit over de geringe opkomst en gaf het woord aan den secretaris. deD heer B. J. Averdieck, die een keurig samenge steld verslag uitbracht over de laatste ge houden winkelweek. In vervolg hierop werd het financieel ver slag uitgebracht. De ontvangsten bedroegen f 169.16. de uitgaven f 161, alzoo een batig saldo van 18.16. waarvan nog een enkele nakomende kleine uitgave gedaan moet worden. De heeren h Kuipers en A. Meijer werden verzocht de bescheiden na te zien van den penningm., waarna de heer Kuipers mede deelde dal deze in volmaakte orde werden bevonden. De secretaris-penningmeester wordt hier- ïia hartelijk dank gebracht voor de vele werkzaamheden verricht in het belang van het comité. De voorzitter sprak hierbij de hoop uit, een volgende gelegenheid op dezelfde aan gename wijze te kunnen samenwerken met een zoo krachtig voorstander. De heer Kuipers bracht een woord van dank aan hel geheele comité voor den moeitevotlen arbeid, dezen zomer verricht, en hoopt, naar aanleiding van het succes tijdens de winkelweek en den daaropvolgen- den gezelligen avond van de prijsuitreiking, op een sterke doorvoering van de aclie voor de neringdoenden om door sterke samen werking nog meer (e bereiken in het belang van de zakenmenschen en de gemeente Oegslgeest. Bij de „rondvraag" werd in overweging gegeven om deze commissie in stand te hou den en door samenwerking met de besturen van de bestaande middenstandsvereenigin- gen, tot grooler bloei en uitbreiding te komen. Naar aanleiding van de werking van de „Vereeniging voor Bloemen en planten teelt" en de bestaande plannen dezer ver eeniging, vraagt de heer G-. Lubbe om mede werking van dit comité om aan een mogelijk het volgend jaar te houden winkelweek te verbinden een wedstrijd in het versieren van voortuinen en balcons enz., enz., zoodat dan een dubbel doel bereikl kan worden. De voorzitter, wat optimistisch gestemd, zegt dat van de zijde der winkeliers thans geringe medewerking blijkt uit de opkomst en aldus nu geene zekerheid omtrent een of ander te kunnen geven. Algemeene besprekingen worden hierna gevoerd, en ten laatste besloten om dit co mité te handhaven en in het begin van Mei wederom een vergadering bijeen te roepen om dan vroegtijdig de komende werkzaam heden met kracht ter hand te nemen. Gezien de dit jaar getoonde krachtdadige medewerking van de zeer vele particuliere ingezetenen en het dag. bestuur dezer ge meente. naast dat der winkeliers, blijkt toch zeker veel te bereiken. Niemand meer het woord verlangend, wordt de vergadering door den voorzitter ge sloten. RIJNSBURG. In de zaal „Concordia" alhier verga derde gisteravond de A.-R. Kiesvereeniging. Als spreker trad op het Kamerlid, mr. J. A. de Wilde van den Haag. Zijn rede, getiteld „Een zware strijd te wachten" vond een aandachtig gehoor. Woensdag voorm. te 10 uur, en 's nam. te 7 uur, wordt er in de Chr. Geref. Gemeen ten dankstond gehouden. Voorganger is ds. J. L. de Vries. SASSENHEIM. Wegverbreeding. Nu het najaar weer daar is, en reeds ve len zonder werk zijn, is een begin gemaakt met de wegverbreeding vanaf het huis van mej. Wed. v. d. Voort tot de Zuiderstraat Het vijvertje vóór den tuin van eerstge noemd perceel is leeggepompt en wordt nu schoongemaakt, waarna het volgestort wordt met zand. Daarna is de vijver, behoorende bij de R.K. Kerk aan de beurt. Op het ter rein vóór het oude Koningshuis wordt zand aangevoerd, benoodigd voor den aanleg van een straat op dat perceel. Twaalf man zijn aan het zandvaren en vijftien zijn aan verschillende werken be zig. Het zand vervoeren is, na, onderhand- sche aanbesteding, opgedragen aan Nicola en Koning.. In de Chr. Gor. Gemeente zal a.s. Don derdagavond te 7 uur voorgaan, ds. Joh. Jan sen van Leiden. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Overleden: Sophia van den Bogaard, 93 jaar, wed. van Johannes van der Zwet Gevestigd: D. Bot, Leidschevaart 2, ko mende van Amsterdam. Vertrokken: naar Oegstgeest, H. A. v. d. Berg. Leidschevaart 15 en J. Noordermeer (geslicht). Reconstrnctie van wegen. Naar wij uit goede bron vernemen, heeft ook de gemeente Sassenheim besloten tot samenwerking met de gemeenten Noord- wijkerhout en Voorhout in verband met de reconstructructie der hoofdwegen. Een be sluit dat zeer is toe te juichen, daar nu het geheele werk in één hand komt, hetgeen voor de goede uitvoering van zeer groot be lang is. VOORSCHOTEN. Raadsagenda. Donderdagavond te 8 uur komt de raad bijeen ter behandeling van: 1. Ingekomen stukken; 2. Verlenging termijn van ontrui ming woningen; 3. Wijziging besluit aan wijzing stemlokalen; 4. Verdeeling in stern- districten; 5. Subsidie wachtgeldregeling Zilverfabriek; 6. Reglement gebruik gym nastieklokaal7. Beschikking op verzoek van den heer J. A. Mens c.s.8. Verzoeken ex-art. 72. L. O. wet 1920; 9. Uitvoering pa neel raadzaal; 10. Oprichting noodslacht- plaats; 11. Goedkeuring stratenplan; 12. Be sluiten comptabiliteit: 13 Ontheffing school geld; 14. Verzoek om kwijtschelding boete Van der Lof. Tot voorzitter van de ouder-commissie van de openbare school (hoofd J. Ruiten) jv gekozen de heer C. Bolle. Door de motorschuit van schipper v. d. H. alhier, werd de overzetpont aan Gouwsluis zoodanig aangevaren, dat deze zwaar beschadigd werd'. Daar er op het moment geen passagiers op de pont waren, liep het ongeluk verder goed af. HAARLEMMERMEER. Kelkverkiezing. In de plaats van de heeren J. Wolden- dorp en P. Borst zijn tot ouderlingen bij de Gereformeerde Kerk te Hoofddorp gekozen de heeren C. P. de Ruiter en G. Kamper en tot diaken in de plaats van den heer Chr. van Wijk, de heer B. Biesheuvel Gzn,

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9