xin ALGEMEEN VERSLAG Het Verkoophuis van Ongeregelde Goederen Parfumerieën en Toilet Artikelen. GEMENGD NIEUWS. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. RECLAME. 4229 SCnlLOERIJLIJSTEN EN ENCADREMENTEN IN ALMS STIJLEN. KUNSTHANDEL S. BONTE - NOORDEINDE 34 - TELEF. 1277 van f 38.700 te betalen op 31 December 1926 terwijl de verkooper het landgoed zal huren voorloopig tot 31 October 1928 tegen een jaarlijkschen huurprijs van f700 terwijl de reparaties komen voor rekening van den kooper en verder onder de gebruikelijke voorwaarden. Het voorstel werd met alge- meene stemmen aangenomen De heer Eerd- mans had de vergadering verlaten De aan koop zal vermoedelijk ook in verband staan met de verplaatsing van de veemarkt zooals die van de perceelen weiland in den omtrek, waartoe in de vorige zitting werd besloten. RONDVRAAG. Bij de rondvraag wilde de heer VAN STRALEN een protest laten hooren tegen het verbod door den Burgemeester van de vertooning der Potemkin-film in het Casino theater. Hij meent dat de voorzitter daar mede te ver is gegaan. De wijze waarop dit verbod tot stand is gekomen maakt het be sluit van den voorzitter nog bedenkelijker. Leiden behoort tot die gemeenten die een commissie voor de keuring van films bezit ten. Deze commissie heeft 19 leden. Van de ze 19 leden waren er 7 tegen en 12 voor toe lating van deze film. Dit maakt het nog moeilijker het verbod te begrijpen. Wat was de reden? Vreesde de burgemeester voor on geregeldheid, voor revolutie misschien? Waarom deze reden niet opgegeven. Spr. vreest dat de naam van Leiden onder dit be sluit zal lijden In het Zuiden waar de revo lutievrees grooter is dan hier heeft men de film laten draaien en er is niets gebeurd. Heeft de garnizoenscommandant uit vrees voor ongeregeldheden onder de troepven wel licht den burgemeester tot het verbod gead viseerd? Spr. heeft zelf de film gezien en durft verklaren dat er geen reden voor is om haar te verbieden, 't Is daarom, dat hij en niet zijn partijgenoot van Eek die de film niet uit eigen aanschouwing kent hier het protest laat hooren. Hij verzekerden den Burge meester dat deze er toch niet9 mee bereikt. Evenals Allerzielen dat na het verbod toch is opgevoerd zoo zal ook deze film hier wel worden vertoond Dit neemt echter niet weg, dat hij met nadruk tegen dit besluit wilde protesteeren. De VOORZITTER zeide niet op het protest te zullen antwoorden. Alleen merkt hij op dat de Keuringscommissie hem enkel advi seert terwijl hij zelfstandig en onder eigen verantwoordelijkheid heeft te beslissen De voorstelling door den heer Van Stralen over de stemming dezer Commissie gegeven is volkomen er naast. Er waren slechts drie leden voor de ver toon ing. De overige 9 die er zich niet in volstrekten zin tegen verklaarden wensch- ten coupures aan te brengen, enkele van zoodanigen omvang dat er toch niets van overbleef Hoe dit zij spr. heeft de film ge zien en verklaart dat zij niet voor vertoo- ning in aanmerking kon komen vanwege de moordpartijen welke er in voorkomen Hij aarzelde niet haar een misselijke vertooning te noemen Hij zal zich daarom het protest niet aantrekken. De heer WILBRINK wenscht met een en kel woord te verklaren dat hij het optreden aan den voorzitter in dit geval toejuicht en dat er velen zullen zijn die niet van onzede lijke vertooningen houden. Geroep: Onzedelijk is de film niet. De heer Wilbrink meent toch dat zij een revolutionnair karakter draagt. Bovendien, met de vrijheid is men aan de overzijde ook niet altijd content als die tegen hun principe ingaat. Rumoer en geroep: noem daarvan voorbeelden, anders is het laster. De heer VAN DER REYDEN roept nog. tegenover het felle protest mijnheer de voor zitter onze hartelijke felicitatie met uw be sluit. Hierna sluiting. RECLAME. VOOR VOLWASSENEN tu KINDEREN 4187 van het verhandelde in de sectie* van den Gemeenteraad bij het onderzoek van de Ontwerp-begrooting 1927 en de memorie van antwoord van B. en W. (Slot). Ten slotte werd in de sectie ook de werk loosheid en in verband daarmede de werk verschaffing en de werkverruiming bespro ken. Er is achteruitgang sedert het vorig jaar. Het cijfer der werkloosheid stijgt. En als de werkloosheid permanent wordt, behoort ook de zorg permanent gemaakt te worden Daarin kan van gemeentewege worden voorzien door werkverschaffing en werk verruiming. Ten aanzien van Werkverschaffing is men hier niet actief toch valt er zooveel te doen De verbetering en verbreeding van den Haagweg en den Haarlemmerweg b.v. zijn nog steeds niet aan de orde. Op het gebied van Werkverruiming is al even weinig activiteit te bespeuren Werken die te eeniger tijd toch moeten gebeuren, kunnen worden vervroegd De uitvoering van het Centraal rioleerplan kan ook spoe diger plaats hebben Bij dit werk kunnen veel werkloozen worden te werk gesteld Tegen deze laatste bewering merkt een lid op. dat daarbij we! speciale krachten zullen noodig zijn De eerste spreker voortgaande, zou ook niet lang willen wachten met den aanleg van een Wandelbosch. Hij zou reeds nu de plaats willen zien aangewezen en vervol gens ieder jaar een gedeelte willen doen uitvoeren. Overgaande tot de bespreking van de uit- keering aan werkloozen, meent hij dat B. en W. voldoende vrijheid van handelen heb ben om werklooze gezinnen te steunen, b.v. door het-geven van een toeslag op de huur. Ook bespreekt hij den aftrek van 2/3 der gezinsinkomsten, hetgeen hij te hoog acht. In Amsterdam en Den Haag worden de eer ste f 5 niet afgetrokken. Ten slotte kan hij zich niet vereenigen met de wijze waarop het Burger Armbestuur zijn taak uitvoert. De leden hebben zelf geen kijk op den toestand der gezinnen; zij hou den zich bovendien streng aan de letter van de Armenwet. Vroeger was het eigenlijk beter toen B. en W. deze zaak zelf behandelden; terugkeer is, dit gevoelt hij zelf, niet meer mogelijk. Hij zou daarom opheffing wenschen van het Burgerlijk Armbestuur en de zorg over brengen naar den dienst voor Sociale Zaken, die er voor is aangewezen Dat zou ge- wenscht zijn èn voor de betrokkenen èn in 't algemeen. Ook een der andere leden acht Werkver schaffing het meest geschikte middel ter be strijding van de werkloosheid. De demping van het Levendaal komt daarvoor zeer in aanmerking, tevens als een hygiënisch be lang en een verkeersbelang. Voorts bevordering van den woningbouw door het verleenen van faciliteiten En ten slotte zou hij gaarne uitbreiding zien gege ven aan het organiseeren van Cursussen voor Werkloozen; zooals er reeds gehouden zijn. Een ander lid deelt mede dat de politie muziekspeeltuigen van eenige werkloozen in beslag heeft genomen en vraagt of het voor werkloozen noodig is een vergunning tot het bespelen daarvan te hebben. Door B. en W. wordt erkend dat het cijfer der werkloosheid, hetwelk in het eerste half jaar van 1926 zeer gunstig was, in de laat ste maanden stijgende is. Bij de aanschou wing van den staat, die wekelijks door den Gemeentelijken Dienst voor Soc. Zaken, Af- deeling Arbeidsbemiddeling, wordt uitgege ven, en die de cijfers der werkzoekenden in de verschillende bedrijven aangeeft, dient men er evenwel rekening mede te houden, dat het aantal inschrijvingen aan de Arbeids beurs aanmerkelijk is vergroot, aangezien velen, die eene betrekking wenschen, of van positie willen veranderen, zich tegenwoor dig doen inschrijven, omdat de Beurs inten siever werkt dan vroeger. Het aantal plaat singen is dan ook in de eerste drie kwarta len van dit jaar met ruim 50 pet. vermeer derd. Dat werkverschaffing een middel is, om de permanente werkloosheid te bestrijden, meenen B. en W. te moeten ontkennen. Werkverschaffing kan alleen nut afwerpen in tijden van crisis. Bij permanente werkloosheid dient der halve naar andere middelen te worden uit gezien en daarom is dan ook op de cursus sen, welke ten doel hebben meer vakken nis bij te brengen aan gering-geschoolde werklooze arbeiders, en op die, welke ge houden worden om werkloozen uit vakken, waarin zich een permanent overcompleet van arbeiders voordoet, op te leiden tot een beroep, waarin nog werk te bekomen is, voortdurend de aandacht gevestigd. Meer dere kennis van het vak, dat eenmaal geko zen is, of kennis van meerdere vakken, achten zij voorname middelen ter bestrijding van de werkloosheid. Zij mogen geen af doende middelen zijn, toch zullen degenen, die veel vakkennis, of kennis van meerdere vakken bezitten, sterker staan in den strijd om het bestaan, dan de on- en gering-ge schoolde arbeiders. Met betrekking tot de opmerking, dat men hier niet actief is op het gebied van werk verschaffing. zij medegedeeld, dat objecten, welke voor productieve werkverschaffing in aanmerking komen, moeilijk in Leiden te vinden zijn. B. en W. brengen evenwel in herinnering, dat de egaliseering en drainee ring van het terrein nabij de Wilhelmina- brug aan den Hoogen Rijndijk, en de aanleg van het plansoentje voor het voormalig Mili tair Hospitaal als werkverschaffing zijn ge schied. De verbreeding van den Haarlemmerweg, van den Maresingel tot de Groenoordstraat, is in voorbereiding. Wanneer deze tot uit voering komt. zal wellicht een enkele werk looze grondwerker geplaatst kunnen worden. Van een werkverschaffing, die het aantal werkloozen tijdelijk noemenswaard zal ver minderen, zal echter geen sprake zijn. Even min zal dit het geval zijn, wanneer het Rijk tot verbetering en verbreeding van den Haagweg overgaat. Aan de uitwerking en uitvoering van het rioolplan wordt met bekwamen spoed voort- gewerkt Door den Raad werden reeds 3 on- derhandsche opdrachten voor uitvoering van onderdeelen goedgekeurd. Voor tewerk stelling daarbij van werkloozen komen deze werken vooralsnog niet geschikt voor. Het tijdstip waarop tot aanleg van een wandelpark wordt overgegaan, wordt inge volge art 8 van de statuten der desbetref fende stichting door den Raad van bestuur dier stichling bepaald. Omtrent de plaats, alwaar het park te zijner tijd ware te ma ken. wordt door het stichtingsbestuur uit den aard der zaak overleg gepleegd met het architectenbureau Granpré Molière, Verha gen en Kok Gelet op de regelingen in andere ge meenten, kunnen B en W ook niet toe gaven. dat de steunregeling, welke in deze gemeente geldt, verbetering behoeft Voor het verleenen van een toeslag op de huur of net brengen van verandering in den ge zin-aftrek is dus h. i. geen aanleiding. Hun College is overtuigd, dat het Bur gerlijk Armbestuur zijn taak opvat en uit voert. zooals het behoort. Degene die op merkingen over het bestuur en zijn werk- w'ize maakt geeft blijkt niet de minste kijk op genoemde werkwijze te hebben en de aanstelling van hef bestuur niet te oen In het Burgerlijk Armbestuur toch lubben personen zitting, die hun sporen verdiend hebben bij hun socialen arbeid op meest uiteenloopend gebied B en W. noe men slechts Armenzorg Oudeliedenzorg. Weldadigheid Hulp aan tuberculoselijders Hulp aan behoefte kraamvrouwen Kinder verpleging. Ziekenverpleging Hulp aan zieken en herstellenden en Diaconalen ar beid in den ruimsten zin van het woord. Bovendien komen meerdere leden van het Armbestuur dagelijks met personen in aanraking uit die maatschappelijke klasse, waartoe de ondersteunden van het Burger lijk Armbestuur behooren. Bij de bespreking van de aan-vragen om onderstand komt het dan ook zelden voor dat niet een der leden het gezin kent. waarvoor steun verzocht wordt. Ook beschikt het Armbestuur over eenige armbezoekers, die een enorme plaatselijke kennis bezitten en derhalve uitstekend voor hun taak geschikt zijn. Van B en W zijn dan ook geen voor stellen te verwachten om tot opheffing van het Burgerlijk Armbestuur, wier leden door den Raad zelve worden gekozen, over te gaan. Die opheffing zou tot gvolg hebben, dat hun College het verleenen van onderstand aan behoeftigen krachtens de bepalingen van de Armenwet, weder op zich zou moe ten nemen. En dat dit met het oog op den tegenwoordigen omvang van de armenzorg practisch onmogelijk zou zijn. behoeven wij wel niet nader uiteen te zetten. Overbren ging van de armenzorg naar den dienst voor Sociale Zaken zou in strijd zijn met de Armenwet. Artikel 50 der politieverordening bepaalt, dat het, tenzij met schriftelijke toestemming van den Burgemeester, verboden is op den openbaren weg muziek te maken of liedjes te zingen. Aangezien voor werkloozen geen uitzon deringsbepaling is opgenomen, geldt dit voorschrift ook voor hen. Hiermede eindigen, na de bespreking van enkele speciale punten, de algemeene be schouwingen. Bij de afzonderlijke volgnummers der be grooting, zoowel wat betreft de ontvangsten als de uitgaven, worden nog tal van op merkingen gemaakt en door het College van B. en W beantwoord, die zich echter min der goed leenen tot een bespreking in dit bestek en bovendien dikwijls teruggrijpen in de algemeene beschouwingen, zoodat wij ons verslag gevoegelijk kunnen besluiten. RECLAME. voorheen de Gemeente-Winkel heeft aangekocht een zaak in Wegens beperkte ruimte wordt deze partij niet geëtaleerd, doch alles in den winkel verkocht voor ieder aannemelijk bod. 4234 Komt zien! Wij geven Koopjes! TROUWE MAKKERS. Gedurende de laatste maand is een straatmaker uit Zetdam werkzaam geweeat aan het leggen van trottoirs in dienst van de gemeente Sommelsdijk. Dezer dagen is die straatmaker met twee van z'n knechts, een u>t Elten en een uit Som melsdijk, naar Rotterdam getrokken en het drietal heeft op den Schiedamscben Dijk vertier gezocht. Toen zij zich cenigen tijd in een dansgelegenheid hadden opge houden, wilde de straatmaker even een boodschap gaan doen en voor alle veilig heid gaf hij z'n portefeuille, inhoudende f 110, aan z'n gezellen. Voordat hij terug was, zijn de heeren met het onder hun hoede gestelde verdwenen, zoodat de straatmaker van de verduistering kennis gaf aan den eerster den besten agent dien hij tegenkwam. Dien agent gaf hij de na men op van de beide mannen en ook hun signalementen. Kort na deze aangifte zag de agent twee mannen op den Schiedamsche Dijk staan praten, zij beantwoordden tamelijk aan het signalement dat hij zoo juist had opgege ven. Hij sprak ze aan met een voornaam, welken hij van den aangever had gehoord, en inderdaad keek één hunner op. De agent vroeg toen of ze met uit Elten en uit Sommelsdijk afkomstig waren on of ze niet met hun baas waren uitgeweest. Ook nu luidde het antwoord bevestigend waar- op de agent hen meenam naar het bureau. Op weg kwamen ze den straatmaker te gen. Gezamenlijk trok men verder en op het bureau bleken de twee aangehoudenen het geld van hun makker onder elkaar te hebben verdeeld, nadat er f 20 spoorloos waren verdwenen. Zij werden in verzekerde bewaring ge steld. OM EEN ALIBI. De vorige week is de reiziger A. D. uit de Carnisselaan aangehouden, als verdacht van medeplichtigheid aan de inbraak bij de firma De M, aan de Linker Rottekade te Rotterdam Zocala gemeld is, heeft een van de inbrekers daarbij een hoofdagent van politie, die hen had ontdekt, op het oogenblik dat zij het pand verlieten, tegen den grond geslagen en hem zijn revolver ontnomen. Op D is een brief gevonden, welke gericht was aan een familielid en aan een kennis van D., beiden in Haar lem woonachtig. De brief handelde over een alibi, dat de Haarlemmers voor D hadden verschaft EeD rechercheur is daar- op naar Haarlem gegaan De Haarlemmers hebben toen toegegeven, dat zij op ver zoek van D. eeD alibi hadden verstrekt, maar dat zij in werkelijkheid niet wisten, waar D den bewust en nacht had doorge bracht. Bovendien is een juffrouw, met wie D. intieme betrekkingen heeft onder houden, komen verklaren dat D aan haar heeft gezegd, dat bi' bij de inbraak tegen woordig is geweest, D blijft evenwel ont kennen. Het onderzoek wordt voortgezet. AANVARING. Gistermorgen is het binnenkomende Duit- sche stoomschip Ostsee van de Levantlijn in aanvaring gekomen met het aan den twee den Katendrechtschen dam, te Rotterdam, gemeerd liggende stoomschip Willem van Driel Senior, van de N.V. van Driel's Stoom vaart en Transport-onderneming. De Ostsee, groot 3727 ton, moest in de nabijheid ge meerd worden en is daarbij vermoedelijk uit haar koers geloopen. De Willem van Driel Senior, groot 2580 ton, werd aan het ach terschip getroffen. Het bekwam belangrijke schade aan het achterschip en roer en moest in het dok van Wilton ter reparatie worden opgenomen. De Ostsee heeft weinig of geen schade. HU HAD GEEN GELD MEER OVER. Een Poolsche zaadteler, die tijdelijk te Delft vertoeft, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij in den nacht van 17 op 18 November in een hotel te Haarlem beroofd zou zijn van vier bankbiljetten van f 10 en twee biljetten van 10 p.st. Ter wijl hij sliep, zou een onbekende man zijn slaapkamer zijn binnengedrongen. Hij schrok wakker en zag den man met de portefeuille in de hand staan. Hij wilde den dief zijn eigendom ontrukkeneen ge vecht ontstond, waarbij de indringer den Pool met een scheermes eenige sneden aan den hals en over de hand toebracht. De Pool wist zijn tegenstander het mes te ont rukken. Deze nam daarop een karaf van de waschtafel en sloeg die op het hoofd van den Pool stuk. De Pool sloeg tegen den grond, kreeg een zenuwtoeval en begon te schreeuwen, waarop de hotelhouder toesnelde. Onder wijl was de aanvaller gevlucht. De hotelhouder ontbood een genees heer, die opname in het ziekenhuis nood zakelijk maakte, waaruit hij den volgenden dag werd ontslagen. De man deed eerst nu aangifte van het geval, omdat hij eerst geheel overstuur was geweest. EEN BEROOVING IN EEN HOTEL. Bij de politie te Amsterdam heeft zich aangemeld de 36-jarige kantoorbedienue D van L. uit Haarlem, die verklaarde, dat hij f 1000 ten nadeele van de Woningbouw vereniging Zorgvliet te Haarlem had ver duisterd Hij had geen geld meer over. Hij is door de Haarlemsche politie aan de justitie overgeleverd. ONGEWONE ARRESTATIE. In de Czaar Peterstraat te Amsterdam woont een man, voor wien de Zondag en sterkedrank twee onafscheidelijke dingen zijn. In den regel moeten zijn huisgenooten het dan ontgelden. Zoo was dat ook Zon dagavond het geval: hij sloeg zijn vrouw en kinderen en ten slotte den inboedel dat de scherven en spaanders in het rond vlogen. Het gebeurde nam zulke afmetingen aan, dat de politie er bij te pas moest komen. Daar de man gevaar opleverde voor de vei ligheid van personen en goederen, trachtten de agenten hem mede te nemen, doch de be9chonkene die zulks in de gaten had en dat ook al meer bij de hand had gehad kleedde zich uit. Aanvankelijk had hij met die listige kunstgreep succes doch ten slotte kwam de politie met een tegenmaatregel Zij liet in allerijl den arrestantenauto uit rukken. Bij het bureau Kattenburg werden een paar dekens gehaald en toen naar de Czaar Peterstraat gereden. Daar werd de bewuste man in de dekens gewikkeld waar na hij in de auto werd gedeponeerd Zoo kwam hij ten slotte zij 't dan ook met eenige vertraging op de plaats van bestem ming aan. DE HOUTBEURS IN DE KALVERSTRAAT. Sinds jaren was het gewoonte dat 's Maandags een deel van de Houtbeurs in de Kalverstraat te Amsterdam in de open lucht werd gehouden. Het andere deel van de handelaars komt daartoe in café Polen bijeen. Langzamerhand werd de opeenhoo- ping van menschen op straat te lastig voor het verkeer en steeds luider klonken ook de klachten van de omwondende neringdoen den. In verband met een en ander heeft de burgemeester de openluchtbeurs in de Kal verstraat verboden. Een detachement politie zorgde er voor dat aan dit verbod de hand werd gehouden en dat zich geen groepjes houthandelaars op de trottoirs voor Polen en Suisse nestelden. Een en ander lokte nog al wat bekijks uit, niet het minst van de win keliers die met verheugde gezichten in hun deurpost stonden. EEN 103-JARIGE. De oudste inwoner van Utrecht, het oud lid van het korps genietroepen Timp, heeft gisteren onder veel blijken van belangstel ling zijn 103den verjaardag gevierd. EEN KRANIGE JONGE DAME. Zondagmorgen zou mej. J. de V. met haar verloofde even per auto haar ouders uit de kerk te Jutphaas halen. Of zij te snel gere den of niet voldoende aandacht aan haar stuurrad en den weg gewijd heeft, zekerheid hierover bestaat niet, maar halverwege in de Jutphaasche Buurt moest zij plotseling remmen voor een hond die den weg over stak, waardoor de auto in een greppeltje langs den weg terecht kwam en over den kop sloeg. Zonder eenig letsel, alleen erg geschrok ken. kwam het tweetal uit den auto krui pen, waarvan de motor nog werkte en de wielen in razende vaart rondvlogen. Nog even in den omgekeerden au co kruipen en den motor stil zetten was voor de jonge dame het werk van een oogenblik. Ondertusschen kwamen de bewoners van deze stille buurt van alle kanten toesnellen en met vereende krachten keerde men de auto weer om en plaatste haar weer op den weg. Daar aan den motor en de verdere machine niets mankeerde, stapte het twee tal weer in en snorde de jongedame, terwijl ze tegen het publiek wuifde of er niets ge beurd was, verder op Jutphaas aan. EEN MISDRIJF? Gistermorgen is in de Willemsvaart nabij Zwolle door een schipper drijvende gevon den het lijk van een onbekende, als heer gekleed, in een grijze regenjas, naar schatting 40 jaar oud. Bij het ophalen bleek dat zijn voeteD boven de enkels heel stijf aan elkaar waren gebonden en zijn handen op den rug vastgemaakt, waarvoor omwon. den electrische geleidingsdraad was ge- bruikt. Aan het achterhoofd was een kleine wonde. Vermoedelijk heeft het lijk niet langer dan eenige dagen in het water ge. legen. Doordat de baggerman met zijn vaarstok het lijk raakte, kwam dit boven drijven. Uit de op het lijk gevonden papieren heeft men kunnen nagaan, dat het is de sedert 18 October j.l vermiste onderwijzer W Greive, oud 25 jaar, geboren te Mep. pel. Hij heeft dien dag zijn kosthuis te Kloosterveen, gemeente Smilde, in een zwaarmoedige bui verlaten. Na dien heeft men niets meer van hem gehoord. Hij was per motorrijwiel, hetwelk nog niet is terug gevonden. De mogelijkheid bestaat, dat hij zich zelf heeft gesnoerd, maar even groot is de mogelijkheid van misdaad. De politie stelt een onderzoek in. DOODELUK MOTORONGELUK. Toen de heer P te Putte (N.-Br.) met zijn motor naar de Bergsche kermis reed, kwam hij toen hij nauwelijks 400 Meter van zijn ouderlijke woning verwijderd was, te vallen, doordat zijn motor slipte Met een ernstige schedelbreuk werd P naaT het Alg. Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd, 's Nachts is hij aan de bekomen verwondingen overleden. TYPHUS TE BREDA. Te Breda heeft zich een nieuw geval van typhus voorgedaan. Het aantal gevallen bedraagt te Breda nog 9, te Princenhage nog twee, in totaal dus 11. ERNSTIGE BROEDERTWIST. Reeds geruim en tijd bestond een veete tusschen de twee gebroeders Janssen uit Brunssum, over een huwelijk, dat één hun ner gesloten had. Hierover kregen zij bij het ouderlijk huis in de Rozen (raaide- kolonie gisteravond weer een woordenwis seling. waarbij de gehuwde zich zoo woe dend maakte, dat hij zijn broeder met een mes tusschen de ribben stak. Levensgevaar lijk verwond werd deze naar het hospitaal te Heerlen gebracht, terwijl de gehuwde Janssen werd aangehouden en in arrest ge steld. (Tel.) SMOKKELARU VAN SIGAREN. Een Hollander P. K., uit Heerlen, heeft aan de Keulsche politie bekend zich te heb ben schuldig gemaakt aan den frauduleuzen invoer van een groote partij sigaren ter waarde van f 10.000. Hij zou echter met den invoer van verdoovende middelen, waarvan hij ook werd beticht niets te ma ken hebben. De sigaren, welke aan een derdf ook een Nederlander, toebehoorden, had hij. zonder behoorlijke aangifte in Duitschland ingevoerd. Eenige Duitsche beambten zouden hem hierbij behulpzaam zijn geweest. De partij sigaren is in beslag genomen. Mama: „Willem, Willem, wat zit je broek vol modder." Willem: „Ja, ma, ik ben gevallen en had geen tijd om de broek vóór dien tijd uit te trekken." NED. HERV. KERK. Beroepen: Te nieuw-Amsterdam (toez.5 G. G. H. Bos te Haulerwijk te Dantumawou- de, Th. Hettinga, te Hindeloopen; te Bergam bacht, J. G. Dekking, te Resteren. Bedankt: Voor Zoelen (Gld.), J H. Ch Is raël te Asch; voor Gouderak, L. G. Bruijn, te Oene (Gld.) GEREF KERKEN. Beroepen: Te Zwartsluis, J. J. BouwrnaD te Urk, te Meliskerke, E. J. van Voorst te Kootwijk; te Nieuwendam (Amsterdam- Noord), C. von Meijenfeldt, te Vrouwepolder Gapinge; te Koog-Zaandijk, W. Seinen, Opperdoes. Bedankt: Voor Katwijk-aan-Zee J. Doum» te 's-Gravenhage-Oost; voor 's-Gravenhage- West, J. A. Tazelaar. te Rotterdam en 1* van der Woude. te Gorredijk voor Enschede. C. von Mevenfeldt te Vrouwenpolder—',a* pinge: voor Baambrugge, dr. J. H Bavinci te Bandoeng, met verlof hier te lande. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Aalsmeer: J Jongeleen 10 Hilversum en Joh. v. d. Vegt te Doesbur* DE ZENDING. Het Zendingsbureau te Oegstgeest beeft in of naar aanleiding van de zendingswee f 43.376 ontvangen. Tegen verstopping

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6