GEMENGD NIEUWS. I DRIE KINDEREN ERNSTIG GEWOND. RADIO-PROGRAMMA RADIO-NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. I tijd van het meisje van 16 tot 18 jaar en '^1 diensvolgens wijziging van art. 247 van het Wetboek van Strafrecht, schijnt den I minister aanvankelijk niet gewenscht. I De huwelijkswetgeving en rechtspositie der vrouw zullen nadeT worden bezien nu de voorstellen der S taatscommissie-Li m- burg tot herziening van het huwelijksgoe- I derenrecht den minister bereikt hebben. ''H In het ontwerp tot technische herziening Tan de bepalmgen betreffende de erfop- volging vastgesteld bij de wet van 7 Fe- V bruan 1923, hetwelk de Kamer dezer dagen ral bereiken, is een voorstel opgenomen, ,1 om aan den langstlevenden echtgenoot I recht op een wettelijk .erfdeel toe te ken- .1 oen. i,| Bestrijding van woeker heeft de minister in behandeling bij het voorontwerp be- I treffende den rechtstoestand der ambie- I naren. .1 Wat betreft het vraagstuk van mitigatie cl van de cel en van invoering van een jeugd- I gevangenis is de minister voornemens te I onderzoeken of, mede in verband met de [,l bezetting der gezamenlijke gestichten, in il een der bestaande gebouwen een jeugdge- £l vangenis zou kunnen worden ingericht. I De minister is voornemens een wetsont- verp voor te bereiden tot het aanbrengen van eenige verbeteringen in het instituut li van de voorwaardelijke veroordeeling. VERDRONKEN. I De echlgenoole van J. van der Laar, moe- H der van 3 kinderen, wonende op den Haag- veg bij Delft, bezig zijnde met het scheppen van water, is in de Haagvaart geraakt en l/erdronken. Het lijk werd ongeveer een uur later gevonden. I In de Prof. Krausstraat te Delft is ten huize van den werkman ter W. de branden- I de kachel omgevallen, doordat een kind er lal spelend tegen aan liep. Drie kinderen van 1, 2 en 4 jaar kregen den inhoud van een I pan water, welke op de kachel stond te ko- Iken, over het lichaam. Met ernstige brani- I wonden werden zij naar het Gasthuis ver- I voerd. I Van twee is de toestand vrij ernstig. I De vader kreeg brandwonden aan het I onderlichaam. TEGEN DE KACHEL GEVALLEN. I De bode van het Gem. Electriciteitsbedrijf, IJ. Smelt, te Vnezenveen bezig zijnde mpt het ophalen van de lichtgelden, kwam ook bij den alleenwonenden 79-jarigen M. K. 111 het Westeinde aldaar. Tot zijn schrik be- I merkte hij, dat K., die in een stoel zat, het I gelaat vol brandwonden had. De kachel was I stukgevallen terwijl het vuur verspreid lag lover den vloer. Blijkbaar heeft de man, wat hem herhaaldelijk overkomt, een toeval ge- I had en is zoodoende met de gloeiende kachel ia aanraking gekomen. De bode riep de hulp in van de buren, waarna dr. Versteeg werd I rewaarschuwd. Of) advies van dezen, is K. I raar het Ziekenhuis te Almelo vervoerd. ■Hoewel de toestand van den patiënt ernstig Is, is hij toch goed bij kennis. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. I De 17-jange wielrijder ter Horst geraakte |op den hoek Boddonstraat-Grootestraat bij Almelo onder de auto van den heer E. uit lAlbergen. Met een paar ernstige hoofdwon den is hij per politiebrancard naar het zie- I kenhuis vervoerd. De auto is in beslag ge- I nomen. EEN SPECULATIE IN MARKEN. Den laatsten tijd komen in geïllu streerde bladen advertenties voor, waarin meegedeeld wordt aan bezitters van oude Duitsche rijksbanknoten, dat deze biljetten nog waarde hebben. Men moet zich om inlichtingen wenden tot de firma Schrader 'a Dubbeldam en een 10 cents postzegel voor antwoord insluiten. Stuurt men een brief om inlichtingen, dan krijgt men een circulaire terug, waarin de firma mee telt, dat zij een middel weet, de Duitsehe r?geering te dwingen voor elke oude mark W cent uit te betalen. Ze verklaart zich bereid de gemeenschappelijke belangen van oude-markenbezitters te behartigen. Men heeft haar daarvoor slechts 1 cent per ouue mark te leenen or 1 cent per 1000 inflatie- marken, maar dan tot een minimaal be drag van f 1000 De firma zal over dit ge- j leende bedrag een rente van vier percent bet-alen en het geleende na 10 jaar terugbe falen. Vóór dien tijd zaJ zij evenwel zor- pn, dat voor elke oude mark 60 cent is betaald, of dat voor elke 1000 inflatie-mar. *en zulk een bedrag is gegeven. In Januari P'23 zal de eerste rente worden bet-aaid. Dm haar actie met succes te kunnen voeren moet de firma evenwel over een groot mtal marken beschikken. Indien het ia^r niet gelukt binnen korten tijd de "achtiging te verkrijgen van zoovele oude markenbezitters. dat het gewenschte be- ag bijeen is, zal zij het geleende geld '«iggeven en van haar voorgenomen actie J zien. In de circulaire wordt men voorts ge waarschuwd, geen onnoodige brieven aan 116 firma te sturen, omdat ze geen tijd pl hebben deze te beantwoorden Boven- en behoeft men niet de moeite te nemen, '^trent de firma inlichtingen in te win- •-n omdat gemand in staat is over deze uak betrouwbare inlichtingen te verschaf- n*. alleen zullen er wel enkele parasieten po, zoo heet het in de circulaire verder, 'e de zaak afbreuk willen doen. Men moet enwel vertrouwen in de zaak stellen en ua° zal de firma de actie tot een goed e weten te brengen. De politie heeft een onderzoek naar de nna Schrader te Dubbeldam doen instel- pn. en daarbij 's gebleken, dat een firma i" met bestaat. De brieven moeten r-3 uurd worden aan en de circulaires gaan t* iwden caféh°uder J H .F. Schrader den 1 m' een Duitscher, wiens café df* ®fbsten tijd slecht rendeert, maar die ondanks toch goeden sier maakt. BRAND. Waarschijnlijk dooi zelfontbranding van carbid, is brand ontstaan in het houten landhuis in Herfte. bij Zwolle, bewoond door den eigenaar, den heer J. J. Klaassen. Het vuur greep buitengewoon snel om zfèh heen, zoodat reeds een uur later alles tot puin was. Verzekering dekt de schade. Onder de gemeente Lonneker is in het woonhuis van zekeren Stein, waarin twee gezinnen woonden geheel uitgebrand. Alles was verzekerd, doch zeer laag. VALSCHE BANKBILJETTEN. De „Emm. Crt" meldt, dat er in Drente valsche bandbiljeltën van f25 in omloop zijn. Deze biljetten hebben de volgende kenteekenen: het papier is slapper; datum van uitgifte 20 Juli, Serie D. U. en voorts zijn aan de voorzijde de figuur (links), de kop (midden) en het scheepje (rechts) Diet zoo fijn als op de echte biljetten; ook schij nen de handteekeningen met de pen over getrokken te zijn, terwijl aan de achterzijde, achter het woord Amsterdam, geen komma staat. GEHEIME DISTILLEERDERIJ. Te Sappemeer heeft de politie bij zeke ren K. in de Wilhelmmastraat een distil- leertoestel voor het vervaardigen van al cohol in beslag genomen BLOEDVERGIFTIGING. De arbeider G. Kluiter te Oostwolde, die een puistje had opengekrabd, is tengevolge 'van bloedvergiftiging overleden. DIEFSTAL. Ten nadeele van den heer J. op den Kamp I te Obbicht werd een bedrag van f 700 ge stolen. EEN PAKJE MET GELD IN DEN TREIN LATEN LIGGEN. De 27-jarige magazijnknecht van de firma K. uit Maastricht werd naar Simpelveld ge stuurd om aldaar het kasgeld te halen De filiaalhouder gaf hem een bedrag van f 500 f 600 mede. gewikkeld in een stuk grijs papier. De man heeft het waardevolle pakje echter in den trein laten liggen en ofschoon bij de politie onmiddellijk aangifte is gedaan en deze een onderzoek heeft ingesteld, is er nog geen resultaat bereikt. PUTVERONTREINIGING. Zaterdagnacht i9 de drinkwaterput van den landbouwer P., onder de gemeente Etten en Leur, verontreinigd. De vermoe delijke daders, arbeiders vaD de Nederl. Kunstzijdefabriek te Breda, zijn gister middag aangehouden. Jantje en Keesje, zei de onderwijzer op strengen toon, jullie blijft allebei om vier uur na en schrijft allebei hondermaal den naam van je geboorteplaats uit, want het ie schandelijk, zoo weinig je van aardrijks kunde weet. Keesje begon bitter te huilen, Jantje grijnsde. Hoezeer verschillend reageeren twee kinderen op dezelfde strafI" peinsde de leeraar. Maar Jantje was in Ede geboren en Keesje te Gasseltenijeveensche Dijk. VOOR DINSDAG, 23 NOVEMBER. Hilversum, 1050 M. 12: Politieber. 34: Knipcursus van het modehuis De Leeuw van Rees 4.306.15: Concert door het H.D.O.-orkest. Fransch programma 6.156.45: Volksliederen-cyclus. VUL Bretonsche liederen door Truus Berkhout, met pianobegel. v. Willem v. Warmelo 6.457.45: Vervolg- en conversatieles Fransch 7.45: Politieber. 8 1010.30 R.-K. Radio-avond 10: Persber. 8.10: R.-K. Radio-omroep. Mej. Tine Moes en M. Gijsbertsen, zang en declamatie Louise Wijngaarden, viool. J. Moerdijk, bas chan- tante. Frouwe Boomgaard, piano. Spreker R. R. Welschen O. P. buitengew. hooglee raar aan de Amslerdamsche Universiteit ia de Thomistische Wijsbegeerte. 1. Twee duet ten u. h. Oratorium „Judas Maccabaus", Handel, (zang). 2a. Adagio. Beethoven, b. impromtu, Schubert. Moments mu9icaux, Schubert (piano). 3a. Zang der armoede uit het Oratorium Franciscus, Tinei b. Invoca tion, Gounod (bas). 4a. Geheimnis. Schubert, bh» Aufenthalt. Schubert (zang). 5. Canzo netta, Tschaikowsky (viool). 6. De bruid, Prins (zang). 7. Prof. Welschen over- Harts tocht en Zielegrootheid 8. Danse de Lor- mont, Franck (zang). 9a. Kindje, wat ben je toch zacht. Morlelmans b. Mij spreekt de blomme een tale, C. v. Rcnnes. c. Komt. O Zonne, C. v Rennes, (Declamatie). 10a. Bo ven het Koren, A. v. Scheltema b. Leven. (Declamatie). 11a. Taillasse proloque, Leori Cavallo. b. Lame ton doux regard te voile Delibes. (bas). 12a. Sicilienne et Rigoudon. Francour-Kreisler. c. Ungarische Tanz, Brahms, (viool). 13a Frühling, Nicolas b. Der Kranz. Dvorak (zang). Daventry. 1600 M 11.201.20: Con cert door de radio-dansband en solisten (zangduo-piano en humorist) 1.202.20: Lunchmuziek v h. Holborn restaurant 3 20: Lezing Music for schools 4.20- Le zing: Rupert Croft Cooke: Jackass Pen guins and the Falkland Islands 4.35: Muziek van het Marble Arch Pavillion 5.35: Kinderuurtje 6.20: Dansmuziek door de radio dansband 7.20: Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws Fransche causerie 7.50: Muziek 8: Lezing: Tom Brown to day 8.20: Kamermuziek door het Beck- with strijkkwartet. J. Armstrong, tenor 9.10: Concert door de co-operative Union. O. Thomas, piano. Meisjeskoor. South Subur ban co-operative select koor. Orkesten 9.50: Lezing- Music and the o^inary lis tener 10.20- Tijdsein, weerber.. nieuws 10.35: Nieuwsber op rijm door het hu mor. duet 10.50—12.20: Dansmuziek van café de Paris. Parijs „Radio-Paris". 1750 M. 12.50 2.10: Concert door het ckest Locatelli. Mile. Cabanis, zang 5.055.55: Concert (piano viool, cello) 8.5010.50: Concert. Frag menten van „Girofle-Girofla", operette van Lecocq. Orkest en solisten. Königswusterhausen. 1300 M. en Berlijn, 483 en 566 M. 2.207.20: Lezingen en lessen 7.35: ,,An und aus", revue van Haller. Vroolijke avond met zang en muziek Orkest, koor en solisten. Münster, 410 M. 12.501.50: Werken Mozart, door orkest 3.204.20: Werken van Bach 5.057.20: Lezingen 7.20 9.40 ..Aennchen von Tharau", in 4 acten Brussel. 508.5 M. en Antwerpen 265.5 M. 5.206.20 Orkestconcert 8.5010.50 Gala-avond, gewijd aan de werken van den dichter Emile Verhaeren Orkest en gedich tenvoorlezing. NIEUWSBERICHTEN OP RIJM. De B. B. C. is als steeds zeer actief en bedenkt ieder oogenblik iets nieuws. Deze week zullen de nieuwsberichten op rijm worden gezet en voorgedragen door het hu moristische duo mr Flotsam en mr. Jetsam. Misschien zingen ze het kamerverslag op de wijze van „Valencia" en kan het refrein medegezongen worden. HET KERSTPROGRAMMA VAN DAVENTRY. De B. B. C. wil een goeden indruk ach terlaten en heeft- voor de laatste week van haar bestuur (kerstweek) een schitterend programma voorbereid. Dinsdag 21 December gaat de bekende opera van Humperdinck „Hans en Grietje". Op Maandag 27 December wordt een pan tomime opgevoerd. Zondag 26 December zal het kerstmis-oratorium van Bach ten ge- hoore gebracht worden, terwijl op oude jaarsavond een revue wordt opgevoerd met fragmenten uit de voornaamste uitzendin gen van het 4-jarig bestaan van de B. B. C. INBOORLINGEN VOOR DEN MICROFOON. Het is een zonderling gezelschap dat zich Woensdag 8 December voor den microfoon van Londen zal bevinden, n.l. het opper hoofd Obah Mehewwhe met een troep in boorlingen uit Afrika. „Opgevoerd" wordt het morgengebed, oorlogsmarsch en terugkeer uit den strijd. Het opperhoofd houdt bovendien nog een toespraak in zijn eigen taal. die zoo goed en zoo kwaad als het gaat in het Engelsch ver taald wordt door een van de inboorlingen. EEN CONTRAST. Mr. George Palmer Putnam, een Ameri- kaansche uilgever en directeur van een Groenland-expeditie, had laatst via de radio-installatie van de expeditie een ge sprek met zijn vrouw, die in New-York woont. Terwijl mijnheer in Groenland met de kraag van zijn bontjekker omhoog stond te rillen tvoor den microfoon, trachtte me vrouw zich eenigszins tegen de hittegolf te wapenen met diverse ijsdranken. De expe ditie was op dat moment 6000 K.M. van New-York verwijderd. HET OMROEP-RAPPORT IN DE TWEEDE KAMER. Naar wij van wei-ingelichte zijde ver nemen zal de Minister van Waterstaat het omroep-rapport zoo spoedig mogelijk in de Tweede Kamer brengen. De behandeling kan waarschijnlijk nog vóór 1927 tegemoet gezien worden. DE DAGELIJKSCHE ARBEID VOOR DEN MICROFOON. Naar het Engelsche voorbeeld zal Berlijn één keer per week vakmenschen voor dén microfoon uilnoodigen om iets van hun da- gelijksch werk te vertellen. Zoo zal b.v de treinmachinist vertellen wat er op de loco motief te doen is. de marconist over zijn werk op het schip. enz. Ongetwijfeld be staat voor dergelijke lezingen wel belang stelling. WAT MEN IN DUITSCHLAND TEGEN TRAMSTORINGEN DOET. In den herfst van het vorige jaar werden lot vreugde van de luisteraars in Rostock de aluminium-beugels door koolbeugel9 ver vangen. De tram schijnt hiermede op den duur moeilijkheden te ondervinden en wor den proeven met een nieuwe, door ir. Mol- lenkopf-Lübeck uitgevonden zinkbeugel (Spaarbeugel van de A. E. G.) genomen. In Halle a. S. heeft de tramdirectie ook be sloten de koolbeugels in te voeren. Deze, voor de luisteraars zoo verheugende, ge beurtenis. wordt gevierd met een plaatse lijke radio-tentoonstelling. In Freiburg wordt 21 November een nieuwe omroepzender in bedrijf gesteld. Het gemeentebestuur^ van Freiburg wil deze ge beurtenis tot een feest maken van de luiste raars en heeft aangeboden geheel voor eigen rekening alle aluminium-sleepslukken voor koolslukken te verwisselen. Ook in Karlsruhe zullen de tramstorin- gen verdwijnen. De onkosten van de beu- gel-omwisseling ten bedrage van 5000 Mark wordt voor 60 pCt. gedragen door de stad en voor 40 pCt. döor het Rijk en de Om roep-Mij. ALPHEN. Gemeenteraad (slot) Subsidie aan den Vrijw. Landstorm Commissiebe noemingen. Aan de orde is een voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van de Gewestelijke Landstormcommissie Zuid-Holland-West te Schiedam om over 1927 een subsidie vanNfl00 te mogen ont vangen. (Dit punt was op de vorige verga dering aangehouden). De heer Koren is voor deze subsidie. Spr. zal niet uitweiden over de algemeene voor- deelen van den Landstorm doch alleen reeds het feit dat hierdoor 30 h. 40 Alphen- sche jongens drie of vier maanden eerder uit den militairen dienst komen rechtvaar digt deze f 100 subsidie volkomen. De heer Gesraan ondersteunt deze mee ning. De heer Bergshoeff is van meening dat het voordeel aan den kant van het Rijk is, dat door de jongens eerder naar huis te stu ren veel minder onderhoudskosten heeft. De heer Veltman informeert of de Vrijw. Landstorm een gemeentebelang is. De voorz.: Indirect wel. Overigens wil spr. er op wijzen dat de gemeente uiterst voorzichtig met subsidies dient te zijn. De heer Den Hertog vindt het onzin om de bewapening van burgers in de hand te werken. De heer De Wolff zal tegenstemmen uit anti-militaristisch oogpunt. Het voorstel-Koren. om de subsidie wel te verstrekken wordt aangenomen met 10-6 stemmen. Het voorstel van B. en W. tot aan koop van rentegevende eigendommen voor het Waarborgfonds inzake Woningbouw, wordt goedgekeurd. Thans volgt de benoeming van leden voor de verschillende raadscommissies: Commissie van bijstand voor de water en lichlbedrijven; leden: G. M. Herngreen, M. Meijer; plaatsvervangende leden: P. v. Dijk en J. F. G. Ranke. Commissie van bijstand voor het grond bedrijf: leden- P v. Dijk, J. F. G. Ranke; plaatsverv. leden: C. Koren, L. Gesman. Commissie voor het ontwerpen v. straf verordeningen: leden: C. Koren, W. Bol, Th. Cocx. Commissie voor het nazien der rekenin gen over 1926: leden: A. Noomen, N. de Wolf, B. van 't Riet; plaatsvervang9nde leden: G. M. Herngreen, G. Bergshoeff, C Koren. Commissie van bijstand voor openbare werken: leden: A. den Ouden, L, Gesman; plaatsvervangende leden: W. Bol, G. Bergshoeff. Tot voorzitter van de commissie van toe zicht, op het middelbaar onderwijs, wordt benoemd de aftredende: mr. A. Korver. Rondvraag. De heer Bol heeft opge merkt, dat enkele lantaarns een valsch licht werpen, hetgeen gevaar kan opleve ren voor 't verkeer. Zax onderzocht worden. Le heer Veltman wijst op den treurigen modderigen toestand aan de Lage Zjjde» De voorzitter meent, dat dit slechts tij delijk is door het leggen van een telefoon kabel. Do heer Kóren wil den gemeente-keur meester de bevoegdheid geven ora ook op 't gebied der grensgemeenten te opereeren. zonder dat deze de Alphensche politie in den arm behoeft te nemen. De voorz. zegt, dat dit niet mogelpk is. Hierna gaat de raad in geheime zitting, HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. C. M. Koot, geb. Bellckom d. M. J. Slootweg, geb. Spijker, d. Gehuwd: A. van Wetten, 27 jaar en P. J. Ammerlaan, 22 jaar. In navolging van den heer N. v. d. Bosch Sr. heeft ook thans de heer Jac. van Beek Szn., die ongeveer 30 jaar als ouder ling de Ned.-IJerv. Kerk heeft gediend, dit ambt neergelegd. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Goverdina Petronella, d. v. G. Vink en G. C. Stuivenberg. Theodora, d. v. H. J. Kok en M. Hovenier. Naatje Maria, d. v. C. Hoogendoorn en L. ae» Knegt. Pie ter Aries z. v. P. Hofman en J. W. Brouwer. Overleden: Jannigje Blonk, oud 50 j. Gevonden: een rjjwielbelastingplaatje en een zilveren broche (Zeeuwsche knoop). Verder zijn ter secretarie inlichtingen te bekomen omtrent twee witte kippen, die op een erf zijn komen aanloopen. De inspecteur van de Volksgezond heid' heeft de eerste monsters water ter plaatse waar de zweminrichting zal komen bacteriologisch en scheikundig onderzocht Het betrekkelijke rapport is nog niet be kend. Bij het correspondentschap der er- beidsbennddeling staan afs werkloos inge schreven: 2 los^e werklieden, 1 houtdraaier, 1 timmerman, 1 meubelmaker en 1 metselaar. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: D. Verkerk en M. Cornet. Getrouwd. P. G. van der Hulst en C. M. Balvers. H. Zuidhoek en A. S. Ruigrok. A. Giesbergeq en M. C. Bogaards. T. Lemstra en A. C. L. Hoogkamer. D. Koor- des en T. J. Haster. A. G. G. M. van Hon- schoten en J. E. Huisman. Bevallen: A. M. van der LindenWillem- se, d. A. M. PhilipfroWesselius, d. C. C BlokkerHogendoorn, z. J. C. C. Elder- broekDekkers, z. J. van der Pluym Huysman, z. G. Th. PouwHartman, z. P. Rusmanvan Kesteren, d. M. H. Pijpersvan Ruiten, z. W. FreekePlug, dochter. Een 10-jarige jongen van de familie B. zou 's morgens naar school gaan. Hij deed dit echter niet en liep naar zijn oom te Lisse waar hij vertelde dat hij drie dagen vrij van school had en kwam logeeren. Zijn moeder zat natuurlijk toen hij niet thuis kwam in groote ongerustheid en gaf kennis aan de politie, 's Avonds werd de vermissing per radio omgeroepen. Tegen 10 uur kwam de oom de ware aangelegenheid ter oore en toen werd spoedig gezorgd dat de avontuurlijk aangelegde bengel thuis werd gebracht. De heer Kool, koster van de Geref. Kerk heeft tegen 1 Februari ontslag ge vraagd. Voor de verfraaiing van den kansel in de nieuwe Geref Kerk is een bedrag van ten hoogste f 1000 aangeboden. Voor den bouw dezer kerk is aangewezen als archi tect de beer Joh. de Jonge, te Delf shaven, die met den heer Meyburg adviseeren de kerk ongeveer 20 M van den weg af te bouwen Getracht za) worden, dat de heer Kraay te Haarlem kerk bouwt wan neer hij blijft binnen de begrootiDg van den architect. Een jubileum, dat niet door de over heid vergeten is, maar dat nog komen moet, Is het jubileum van den gemeentewerkman S. Warmerdam. Ongeveer half Januari is hij 25 jaar m dienst der gemeente en dan zal het zeker niet onopgemerkt passee- ren. In enkele bladen was er B. en W. bereids een verwijt van gemaakt, dat zij W. hadden vergeten. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboorten: Maria d. v. Fl. Groen en G. Zwanenburg. Gijs z. v. J. van den Oever en L. Guijt Jannetje d. v. W. de Mol en A. van Pelt Elisabeth d. v. M. v. Duijn en C. van der Plas. Jan z. v. B. Vlieland en M. Rovers. Overlijden: Willem Martinus van Beelen oud 78 jr., echtgenoot van G. Puister. Ma- rijtje van Duijvenbode, oud 76 jr., echtge- noote van H. van der Plas. Huwelijks-aangiften: M. van Rijn en G. van Beelen. Huwelijken: M. Plug en A. Haasnoot. T. Ouwehand en A. de Jong. KATWIJK AAN DEN RIJN. De vereenigmg Orgelfonds" hieia haar jaarvergadering Na openmg der ver gadering, lezing der notulen en het uit brengen van het jaarverslag, welk verslag gunstig was, deed de penningmeester de heer L. J. v. d. Valk rekening en verant woording. In 1925—1926 waren uitgeloot 39 aandéfelen. Hiervan waren er eenige aan de vereeniging geschonken waarvoor dank werd betuigd. Nog 76 aandeelen waren in omloop. Hiervan werden er 25 uitgeloot oru wanneer de kasgelden zulks toelaten, uit t3v betalen. Ook in 1926'27 hoopte men op schenking van eenige dier aandeelen. Om verschillende redenen word besloten dezen winter ten bate van het Orgelfonds geen uitvoering te geven Met de gewone in ontvangstneming der giften zal worden voortgegaan. Over ruim een jaar dacht men alle aandeelen te kunnen uitloten. Als bestuurslid werd herkozen de heer W. Cns- pers, aftredend. Na rondvraag sluiting der vergadering. KATWIJK-AAN-ZEE. Steuncomité Stormramp. Door den voorzitter ontvangen van 14— 20 Nov.: Coll. O. K. te k. f 10; door ds. R. van N. N. te L. f10; van J. B. te H. (bijeengebr. op een partijtje) f 1S.19; van A, W. Azn. te W. f5; N. V. L. Dagbl. f3218.77; gecollecteerd 3e jaar- verg1. Chr. M. K.: S.D.G. te R. f8,40; A. de W. Jr. te H., namens de KI. H. Ver. (N Z.) f51.60. Door den penningmeester van L. v. G. te L. f2.50; N. N. te V. f2; Ingezameld door de kinderen Ned.-Herv. school te Veenendaal f36; Doopsgez. Jongelingskring te Leiden f3.35. De melkoorlog geëindigd? De melkoorlog schijnt een kalm verloop te krggen. Naar wjj vernamen, is men overeengekomen, dat de grondprjjs van thans bestendigd zal bleven tot einde Maart. 1927. Een en ander zal men in eeo contract vastleggen. Wij feliciteeren de huismoeders met dew regeling. t De harmgvisscheiij'. Tegen alle verwachting in loopt het de laatste twee weken bitter slecht met do haringvangst. W erden voordien mooie vangsten gemaakt en vlugge reizen, den laatsten is het zoo goed als niets wat binnen gebracht is. De Engelsche wal, waar nog al wat gevangen werd, schjjnt niets meer op te leveren, zoo dat thans alle arbeid daar vruchteloos schijnt. Veel verder, om de Zuid, in Het Kanaal en op de Fransche kust is thans nog wat soms veel te vangen, doch wij veronderstellen, dat daar alleen een emplooi te vinden is voor onze motorschepen. Men verwacht dan ook niet anders, dan dat de schepen, die nu binnen komen, be houden teelt zullen hebben. Bij den Kerkeraad der Geref. Gem. alhier kwam Zaterdagmiddag bericht in van da. Douma, te 's-Gravenhage, dat h^j het beroep, op hem uitgebracht, niet aannam. Voor velen een groote teleurstelling. Zaterdagavond werd de politie in kennis gesteld, dat bij K. v. d. B., Voorstr. 75, door M. v. D. de ruiten waren inge slagen. Van D., die onder den invloed vau alcoholischen drank verkeerde, ging aan den haal, toen de politie naderde en zou op het Kerkhof gevlucht zijn, ware het Diet, dat men hem nog juist op den muur daarvan greep en arresteerde. Hjj werd naar het 6ureau gebracht en aldaar ver bonden, want hij had den rechterpols deer.j lijk verwond. Voor eigen veiligheid werd hij toen een poos opgeborgen om na ontnuch tering weer huiswaarts te gaan. Froees-verbaal volgt LISSE. Maakten wij er onlangs melding van dat van de pas benoemde wijkzuster van het Groene Kruis een rijwiel werd ont vreemd. hetwelk door haar eenige oogen- blikken onbeheerd was achtergelaten, thans kunnen wij mededeelen, dat zij door middel van een inzameling onder de ingezetenen weer in staat is gesteld een nieuw rijwiel aan te schaffen. De in de afgeloopen week gehouden collecte voor de zending heeft opgebracht f 425. Dit is f 65 meer dan verleden jaar. Bij de gehouden stemming voor nota belen der Ned.-Herv Kerk, werden de beide aftredende heeren J. Dekker en K Tanis herbenoemd. Burgerlijke Stand. Geboren: Albertus Cornelis, Z. v. R. v. d. Poll en A. v. d. Voort. Margeretha Elisa beth, D. v. H. v. d. Vlugt en C. v. d. Voort. 3—2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7