LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 20 November Tweede Blad Anno 1926 BINNENLAND. STAATSBEGROOTING 1927. GEMENGD NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA No. 20457 DE ZUIDERZEE-WERKEN. Een commissie ingesteld. I Bij beschikking van den Minister van I Waterstaat is ingesteld een Commissie, aan I welke is opgedragen de Regeering van ad- iTies te dienen, omtrent de vraag, van welke I provinciën tot welken omvang en op welke I wijze de betaling van een bijdrage, als be- Idoeld in artikel débis van de Wet van 14 [juni 1918 tot afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee behoort te worden gevor- deid, in aanmerking nemende, dat de grondslag voor de vordering dient te zijn I besparing van uitgaven of vermeerdering [van inkomsten, welke van de uitvoering van de betreffende werken een direct ge volg zullen zijn, niet derhalve vermogens- vermeerdering door mogelijke waardestij ging van grond, in verband waarmede zal moeten worden gelet op: a. vermindering van onderhoudskosten van waterstaatswerken (dijken, sluizen, wegen, bemalingsinrichtingen, enz.); b. besparing van kosten als gevolg van het achterwege laten van verbeteringsmer- ken, die uitgevoerd zouden moeten worden, wanneer de van Rijkswege uit te voeren werken niet zouden tot stand komen; c. verhoogde opbrengst van den land bouw als gevolg van verbeterde afwatering en van het beschikbaar zijn van zoetwater. In de commissie zijn benoemd tot voor zitter: dr. C. Lely, voorzitter van den Zui derzeeraad, te 's-Gravenhage: tot secretaris: [ir. J. F. Ligtenberg. eerstaanwezend inge- Inieur bij den Dienst der Zuiderzeewerken, [te 's-Gravenhage. MEER SAMENWERKING IN DE ZAKENWERELD. Een commissie benoemd door het Verbond van Ne<L Werkgevers, De Ned. Werkgever maakt melding van de benoeming van een commisie door het bestuur van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers, welke de bevordering van het contact en den onderlingen steun in de zakenwereld in studie heeft genomen. Tot leden der commissie zijn benoemd de heeren: dr. F. G. Waller (voorz.) en voorts de heeren J. C. Redelé. Albert Span jaard. S. v. d. Berg Jr., Jos Blomjous. H. P Gelderman C.M zn.. A. J M. Hulsman, ir. G. A Kessler, M. C. Koning, ir. W. H. van Leeuwen. UITBREIDING DER ARBEIDSWET. Bepalingen voor winkelpersoneel, koetsiers, chauffeurs en toonkunstenaars. Zoo spoedig de voorbereiding zulks llaat, zegt de Minister in zjjn memorie van antwoord op het voorloopig verslag der titaatsbegrooting 1927, afd. Landbouw, Handel en Nijverheid, zal aan de werking der Arbeidswet uitbreiding worden gegeven [door de invoering der bepalingen betreffen- [ce de arbeidt en rusttijden voor het per- Iwneel in winkels en In verplegicigs-inrich- longen, dit laatste voor zoover uit een pmlelijk overleg, dat nog gaande is, niet [aocht blijken, dat de belangen der zieken verzorging te veel door dezen maatregel in liet gedrang zouden komen. De Minister is Van oordeel, dat het gewenscht is, een [regeling van de werktijden van het winkel personeel gepaard te doen gaan met een wettelijke regeling der winkelsluiting. Dc Minister is verder voornemens voor koetsiers en voerlieden en nog meer voor chauffeurs en voor de toonkunstenaars maat regelen te treffen, waarbij hun een weke- ltjksche rustdag, zooveel mogelijk met den Zouciag of den rustdag van hun kerkgenoot schap samenvallende wordt verzekerd. Voor de chauffeurs van autobussen is een regeling den Minister van Waterstaat in over weging. LEGERORDERS. In de eerstvolgende Legerorders wordt medegedeeld, dat de Kon. Ned. Athletiek- loie een zilveren wisselprijs heeft aange- bodn, welke in het tijdelijk bezit zal komen pin het korps, dat bij te houden leger-ath- Ijetiek-wedstrijden, als in 1925 te Venlo en >'i 1926 te Assen gehouden de beste resul- Nen zal behalen. Op den wisselprijs zullen de namen der Finnende korpsen worden gegraveerd. Blijkens de binnenkort te verschijnen Legerorders is tot reserve-veldprediker bij [iet leger le velde voor den tijd van oorlog Pjenoemd de her ds. W. Faber, predikant bij r Gereformeerde Gemeente te Hoogeveen. Dr. J. TH. DE VISSER 70 JAAR. Dr. J. Th. de Visser zal op 9 Februari P*. den 70-jarigen leeftijd bereiken. Ren [Comité van huldiging heeft zich reeds ge- pormd uit vrienden An vereerders van dr. |be Visser, die zooals bekend is °P velerlei terrein in zjjn welbesteed1 leven perkzaam was. HERSTELLINGSOORD VOOR SPOORWEGPERSONEEL. I In tegenwoordigheid van de beide direc- ^nren en verschillende ambtenaren der 'derlandsche Spoorwegen, vertegenwoor- J2ers van zusler-organisalies en van per- pnoeelvereenigingen. benevens een aantal jjpnoodigden. is te Vorden het nieuwe kin- jrherst.ellingsoord ^an Hasselt-Paviljoen, r aals biedende voor 40 kinderen, heropend. jNED. BOND VAN STEENDRUKKERIJEN. I Ier gelegenheid van het zilveren jubi- i um van den Ned. Bond van Steendrukke- Sea 13 gistermiddag m Industrieele Club Behoud?ter^am een drukbezochte receptie L^termiddag hebben de leden van den fahri i6*11 gebracht aan de papier- Kaa^h ^er ^rma ^an helder, te Veisen, arm' l0? (*00r de firma een noenmaal werd r^gebodet. W" met bloemstukken gesierde de Industiieele Club bood de heer H. v d. Masch Spakler namens de leden van den bond een gedenkpenning aan aan de heeren M. A. Jacobson, voorzitter; J. A. van Kampen, secretaris, en J. M. Kluppell, penningmeester van den jubileerenden bond, die alle drie 10 jaar in functie zyn. Daarna heeft het woord gevoerd de heer J. R. Roelofs, als vertegenwoordiger van de werklieden-organisaties, die er op wees, dat de verhouding tusschen werkgevers en werknemers totaal is gewijzigd, zoodat hg thans van ganscher harte zijn goede wen- schem voor den bloei van den bond' koo uitspreken. Namens den central en raad van vakbonden *n het gTafisch bedrijf kwam de heer F. L. v. d. Bom geluk wenschen. DE AANKLACHT TEGEN L. DE VISSER. Naar aanleiding van het bericht van het ,,Hbld." als zou tegen het Tweede Kamer lid L. de Visser bij de justitie een aanklacht terzake van opruiing zijn ingediend, verne men wij, dat deze zaak eenigszins anders staat. Van een proces-verbaal terzake van op ruiing is geen sprake; wel heeft een tiental dagen geleden luitenant Visser, die tijdens de herhalingsoefeningen te Assen in garni zoen lag, zich tot de Haagsche politie ge wend met een klacht tegen den heer L. de Visser, omdat hij zich beleedigd acht door een uitlating door genoemd communistisch Tweede Kamerlid blijkens een verslag van een vergadering van het Haagsch Vak comité, gehezigd jegens zijn persoon. Het politioneel onderzoek van deze klacht ondervindt eenige vertraging doordien de heer L. de Visser zich voor eenige weken naar Moskou heeft begeven. In den ouderdom van 82 jaar is te Havelte overleden de heer mr. J. Linthorst Homan, oud-Commissaris der Koningin in Drenthe. UIT NED. OOST-INDIë. HET COMMUNISTEN-COMPLOT. BATAVIA, 20 November. (Aneta). Een kleine bende communisten week in Zuide lijke richting uit Zuid-Bantam, waarbij de militairen met eenige kleine troepjes in aanraking kwamen, waarvan drie commu nisten werden neergelegd en een groot aan tal gevangen genomen. Twee politie-agen- tei\, die door de communisten gevangen gehouden werden, zijn bevrijd. De omsinge lingsactie wordt voortgezet. Uit Solo wordt gemeld, dat dertig com munisten hedennacht de woning van den rechercheur, even buiten de stad, aanvie len. De rechercheur werd vermoord, diens revolver meegenomen; zijn vrouw en kin deren bleven ongedeerd. De militairen, die te hulp snelden, arresteerden twee verzets lieden en zetten de vluchtenden na, waar van 22 werden gepakt. Het totaal arres tanten bedraagt thans te Solo 200. Naar uit Batavia'^wordt geseind is de regeering voorbereid op de verbanning van alle communistenleiders naar Nieuw-Gui- nea. Met de leiders van West-Java zal wor den begonnen; eenige hunner worden eerst daags op vraagpunten gehoord. RECLAME. ZORG VOOR EEN GENOTVOLLEN OUDEN DAG! Ouderdom i3 met enkel een kwestie van jaren. Velen voelem zich jonger op 70-jaii- gen leeftijd dan anderen ran 60 of zelfs 50 jaar. Dit is een ontegenzeggelijk feit, en mep kan er verschillende oorzaken voor aangeven. Gewoonlijk hebben ouden van dager met een jong gemoed behoorlijk zorg gedragen voor hun nieren. Een oude spreek wijze zegt: „Als gij uw nieren gezond houdt, houden deze u gezond". En ouden van dagen kan zooveel leed beepaard worden, want veel rugpgu, urine* stoornissen, ischias, spit, rlieumatische pij nen en graveel worden dikwijls noodeloos geleden. Den nieren ontbreekt het vaak aan hulp. Zij behoeven de bijzondere verster kende hulp ran Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Door de opwekkende kracht van dit niermiddel wordt de werkzaamheid der nieren hersteld; het versterkt de nieren en helpt deze om het bloed te filtreeren, terwjjl de afmattende ziekteverschijnselen der nier- aandoening verdwijnen. Waarom zouden ouden van dagen nog langer lijden, als zij de benoodigde hulp onder hun bereik hebben? Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten h 11.7b per flacon. 4077 Hoofdstuk VI (Marine). Memorie van Antwoord. Verschenen is de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over hoofdstuk Vf der Staatsbegrooling 1927 (Marine). De minister herhaalt met nadruk, dat met de voorbereiding van de reorganisatie van het Marinebestuur noch formeel noch fei telijk wordt vooruitgeloopen op de beslis sing inzake de beide onderwerpen: samen voeging der departementen en splitsing der marine. Het ligt in het voornemen der regeering een nieuw wetsontwerp samen te stellen in verband met de voorgenomen samenvoeging der beide militaire departementen Het aanhangige wetsontwerp zal t. z. t. worden ingetrokken, zooals ook reeds bij de overige begroofing is medpgedeeld. Bij alle maatregelen tot versobering wordt uitgegaan van de gedachte, dat geen afbreuk mag worden gedaan aan de wer kelijke gevechfswaarde der marine. Volgens den minister kan bezwaarlijk worden volgehouden, dat de bereikte bezui niging slechts is verkregen door intrekking van aanbouw, en overigens het kostbare apparaat der marine in den tegenwoordigen vorm niet werd geraakt Met nadruk komt de minister op tegen de meening van eenige leden, dat de marine uit militair oogpunt als waardeloos is te beschouwen, en dat daaraan roekeloos geld wordt verspild. De onderzeebooten O 2 tot en met O. 5, die in 1909 op stapel zijn ge zet, komen in aanmerking voor vervanging. Het ligt in het voornemen hiervoor een type te kiezen, dat ten volle beantwoordt aan de eischen, die gesteld moeten worden in ver band met gebruik dier booten voor de ver dediging van de Nederlandsche kust. Na uitvoerige gedachtenwisseling is de regeering tot de conclusie gekomen, dat thans geen oordeel behoeft te worden uit gesproken nopens de uiteindelijke samen stelling der vloot, doch dat het de voorkeur verdient vast te stellen, welke samenstel ling in 1930 zal moeten worden bereikt. Besloten werd een sterkte van tweo kruisers, acht jagers en twaalf onderzee- booten voor Indië vast te stellen als voor loopig desideratum. Verdere uitbreiding van deze formatie zal in ieder geval voorloopig niet gewenscht zijn Uit de voorloopig vasr- gestelde vloot zullen twee divisies worden gevormd Nadrukkelijk vermeldt de de minister, dat het in zijn voornemen ligt, in de voorziening van hetgeen voor de defensie noodig is. dili gent te blijven. De minister onderschrijft nog ten volle de z.g. beperkte doelstelling, als in de Me morie van Antwoord betreffende de Marine- begrooting voor 1926 omschreven, en ont kent. dat bij de vaststelling van sterkte en samenstelling der vloot de oude meer om vattende doelstelling hem nog altijd voor de oogen heeft gezweefd Hij is echter van oordeel, dat met een z.g. politievloot niet kan worden volstaan, en een machtskern in de vloot niet kan worden ontbeerd Als scheepstype voor de machtskern is de onderzeeboot gekozen, om dat onze beschikbare geldmiddelen in staat stellen met onderzeebooten een macht le vormen, waarvan het equivalent met ieder ander scheepstype voor ons onbruikbaar zou zijn. De totale kosten van de volledig uitge ruste schepen ,,Java" en ..Sumatra" kun nen nog niet met juistheid worden opge- geven, daar nog niet alle posten zijn afge sloten. De kosten voor de „Java" zulten f20.800.000 a f20.910.000 bedragen. Wat de „Sumatra" betreft, wordt vermoed, dat de totaalkosten ongeveer f 20.000.000 zullen bedragen. Wat den vliegdienst betreft, wenscht de minister het rapport der ingestelde commis sie af te wachten, alvorens een nadere be slissing te nemen omtrent den marinelucht- vaarldienst. Het, is inderdaad juist, dat door den mi nister de noodige maatregelen zijn getroffen om met den aanvang van de nieuwe oplei ding van marinekustwachters op 1 Mei a.s. de marinekustwacht van Leiden naar Am sterdam over te brengen. Daardoor zal een personeelsbesparing mogelijk zijn van een officier, zeven onderofficieren en zeven man schappen. hetgeen t. z. t. een bezuiniging geeft van f 26.800 per jaar. Omtrent de bruikbaarheid van dienst plichtig kader op de vloot op de voorloopig zeer beperkte schaal als de minister zich voorstelt, behoeft geen twijfel te bestaan. Voorshands wordt in deze richting in het algemeen niet verder gegaan dan opleiding van miliciens tot korporaals in verschil lende dienstvakken. Het is volkomen in overeenstemming met de bedoelingen van den minister, dat de vereenvoudiging en versobering in de samenstelling van het personeel plaat? heeft op zoodanige wijze, dat de belangen van het personeel daar door zoo weinig mogelijk worden geschaad. Voor sommige categoriën is de aanneming reeds beperkt: aanneming van qiariniers geschiedt voorloopig niet meer. Afvloeiing door ontslag onder toekenning van wacht geld blijft echter noodzakelijk. De voor 1927 gewenschte beperking van het personeel kan worden bereikt door pensionneering of op wachtgeldstelling en sluiten of vermin deren van de gelegenheid tot aanneming. Het ligt in de bedoeling de volgende ver mindering te bereiken- hoofdofficieren van het cjprps zeeofficieren 5, onderofficieren- botteliers 8, onderofficieren-koks 9. onder officieren timmerman 7, matrozen pl.m. 100, mariniers pl.m. 60 en stokers pl.m 60 De gevraagde verbeteringen in de wacht geldregeling zullen, voordat de regeling door den minister aan de Koningin ter vast stelling wordt aangeboden, nauwgezet wor den overwogen. De commissie tot regeling van den rechts toestand van het militaire personeel der zeemacht heeft haar werkzaamheden beëin digd Haar rapport heeft echter den minis ter nog niet bereikt Hij kan zich echter niet vleien met de hoop, dat een wettelijke rege ling van den rechtstoestand van dit perso neel spoedig tot stand zal kunnen komen. Wanneer van het rapport der commissie zal zijn kennis genomen, zal door den minister worden overwogen, of tot openbaarmaking kan worden overgegaan. HANDIGE OPLICHTER GEVANGEN. Op 15 November vervoegde zich bij A. D. te Rotterdam een zekere T M uit Den Haag. Deze deed hem een omstandig ver haal, over een lading ijzer, welke aan bet station op hem lag te wachteD en waarop 90 gulden moest worden betaald, welke hij tekort kwam De maD zette daarbij eeD zoo meewarig gezicht en sprak zoo voortreffelijk, dat, ofschoon hij niet vroeg. D hem tenslotte uit eigen beweging de 90 gulden aanbood. Een en ander bleek bedrog. De politie werd in de zaak gemengd. Deze wist door een portret dat de Delftsche recherche van' M. had, hem op te sporen. Hij bleek een goede bekende van de politie, die zich ai meer aan oplichtingen schuldig heeft ge maakt. M. vertoeft thans in het Huis van Bewa ring te Arnhem, verdacht van een andere knoeierij. Hij zal ook wegens oplichting van dit geld vervolgd worden, hoewel hij juridisch wellicht, omdat hij niets vroeg, geen strafbaar feit heeft gepleegd. EENHEIDSPRIJZEN. Een broodbezorger, in dienst bij den bakker M. aan den Bergweg te Rotterdam vertelde dezer dagen aan zijn baas, dat bij connecties had onder veel menschen van de Rijnscheepvaart, aan wie hij een enorme hoeveelheid brood zou kunnen le veren. De baas geloofde het vet haal en gaf den jongen man een wagen vol brood mee: 140 brooden en een partijtje be schuit. De jongen had echter meer fantasie dan connecties Hij trok met zijn wagen naar de buitenwijken en ging op straat zijn waar uitventen; de brooden die 2i en 16 cent per stuk waard waren, verkocht hij tegen den eenheidsprijs van 6 cent. In een minimum van tijd was hij uitverkocht. Het ondernemende jongmensch, de 20- jarige G. de H. is door de politie aange houden en in verzekerde bewaring gesteld. DOODGEREDEN. Gisteravond liep de 56-jarige Engelscho kok, F. Hutchenson, opvarende van het stoomschip „Zamora", in de Scheepstim- mermanslaan te Rotterdam toen achter hem een auto, bestuurd door J. M., in ma tige vaart naderde. De kok liep in re« ht- sche richting den rijweg over en bemerkte niet hoe de auto hem aan de rechterzijde trachtte te passeeren. Toen hij plotseling nog meer naar rechts ging, kon de chauf feur een aanrijding niet vermijden. Hut chenson werd met een schedelbreuk en ver wondingen aan hoofd en handen, opgeno men en bleek, toen hij naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel was overgebracht, reeds overleden. Den chauffeur trof geen schuld. HOE EEN OUDE VERDUISTERING UITKWAM. Op 4 November 1924 deed een zekere J. M. te Rotterdam bij de politie aangifte dat een Duitsch monteur A. E. te zijnen nadeele 2000 gulden had verduisterd. Het onderzoek had geen resultaat, E. bleek gevlogen. Op 11 Nov. j.l. zag de moeder van den benadeeld-e in de krant, dat bij het spoor wegongeluk bij De Vink een man, genaamd A. E gewond was en in het ziekenhuis to Leiden ter verpleging opgenomen Zij waar schuwde de politie, die te Leiden een on derzoek instelde. Daar bleek de patiënt echter reeds ontslagen, doch men kwam te weten, dat hij aan het werk was in ten machinefabriek te Wormerveer Een recher cheur ging toen met M. en eenige getuigen naar Wormerveer, waar de Duitsche muu- teur inderdaad bleek te zijn. Hij zal thana gerechtelijk worden vervolgd. METSELAAR GEVALLEN. Gisteren was de 41-jarige metselaar G. v. d. M. bezig met het verrichten van werkzaamheden voor een pand aan de Tuindersstraat te Rotterdam. Hij 6tond op een plank, die op een vensterbank ou een tegen het pand geplaatsten ladder lag, welke plank eenige meters uitstak over den rijweg. EeD auto reed bij het uitwij ken voor een andoren wagen tegen deze plank, waardoor v. d. M. viel; met een ernstige schedelbreuk is hij in het zieken huis aan den Coolsingel opgenomen. VERDRONKEN. Gistermiddag om 4 uur werd het 4*/$- jarig meisje J. van Pelt uit de Abben- broekschestraat te Schiedam door haar moeder vermist. Na eenigen tijd gezoent te hebben vonden de buren het lijkje van het kind in het SpuikanaaL EEN VERDACHTE AANGEHOUDEN. In den nacht van 2 op 3 Nov., had een brutale inbraak plaats ra het lompenpak huis van Mok en Zonen aan de Linker Uottekade te Rotterdam. Daarbij werd een politieman deerlijk mishandeld, zoodat üy thans nog niet hersteld ls. In verband met deze zaak heeft de politie thans aange houden den 31-jangen reiziger A. D., wo nende in de Carnisselaan aldaar. Hij is met den hoofdagent geconfronteerd. ONREGELMATIGHEDEN BLJ DE HOLL. HANDELSBANK TE HAARLEM. De directeur in arrest gesteld. Gisteren is in arrest gesteld de heer J. S., directeur van de Hollandsche Han delsbank te Haarlem. Deze bank heeft de zaken voortgezet, die vroeger gedreven werden door het bij kantoor van Labouchere Oyens en Co.'e Bank. Zooals vroeger reeds is medege deeld, werd aan de Hollandsche Handels bank surseance van betaling verleend. Eenige weken geleden heeft de Maar- lemsche Rechtbank deze surseance voor een halfjaar verlengd. Bekend is ook dat een aanklacht, ingediend door mr. V an Dam te Haarlem, namens een crediteur tegen de directie der bank terzake van verduistering van effecten, weer is inge trokken. Lntusschen schijnen, naar ons ter oore komt, verschillende andere crediteu ren klachten bij de Justitie te hebben in gediend wegens vermeende onregelmatig heden, waardoor benadeel'ng voor grrvote bedragen men spreekt van tonnen gouds moet hebben plaats gehad. Naar aan leiding van die klachten is door Rijks- accountants een nauwgezet onderzoek in gesteld naar de boekhouding van de bank. Gedurende eenige maanden hebbeD Rijks- accountants zich met het boeken-onder- RECLAME. .a 1542 zoek bezig gehouden en enkèle dagen ge leden hebben zij aan de Haai lemschi Justitie hun bevindingen gerapporteerd Het schijnt dat de Justitie naar aanleiding van die rapporten er toe is overgegaan om gisteren den directeur naar het Hun- van Bewaring te doen overbrengen. VERKOOP VAN „DE DOLLEHOED". Dc bekende uitspanning ,,De Dullehoed aan den voet van den Lochemschen Beig welke vanouds een groote aantrekking* kracht had voor den vreemdeling, is aan gekocht door dr. P. L. van deT Harst, tt Loc hem. Naar verluidt, ligt het niet ra de bedoe ling van den nieuwen eigenaar om de uit spanning als hotel en restaurant to laten blijven bestaau. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De heer H. Vogels te Mierlo Hout, du bij het uitwijken voor een auto tegen een boom was gereden, bewusteloos op deu weg was gevonden en naai het gasthui* te Helmond vervoerd, is daai thans, zou der bij kennis te zijn gekomen, overleden EEN KRANKZINNIGE AANGEHOUDEN. Gistermiddag is op de spoorlijn naai Esschen onder Roosendaal een 15-jangi- jongen aangehouden, die barvoets en en kel in jas en broek gekleed daar rondliep De jongen bleek krankzinnig en is ver moedelijk uit Belgie afkomstig Voorloo pig is hij op het hoofdbureau van politie te Roosendaal ondergebracht. FAILLISSEMENTEN IN NEDERLAND. Volgens mededeelras van het Handels informatiebureau van Van der Graaf Co.'8 Bureaux voor den Handel zijn ove» de afgeloopen week, eindigende 18 Novem ber in Nederland uitgesproken 65 faillisse menten tegenover 61 faillissementen ra de zelfde week ran het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 18 November 1926 3347 faillissementen tegenover 3634 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Juffrouw (verhalend): Ten slotte verzocht een der studenten mij om mijn pantoffel, vulde die met bier en dronk ze toen ach ter elkaar leeg. Vriendin: Sapperloot, die kon wat ve< dragen, hoor VOOR ZONDAG 21 NOVEMBER. Hilversum, 1050 M. 8.309.30: Mor genwijding. Mevr. A. SchreuderViebelhoU sopraan. De heer Andre de Wolf, banton Spreker- de heer Paui de Waart, redacteui van „De Tijd'' De heer J. de Langen, piano 1. Anima Christi. Mars (bariton; 2. Bene- dictus, Mozart (sopraan). 3. Beati mertui Üezozzi (bariton). 4. Kede door den heer de Waart, over: De gedachtenis der Dooden. 5. Ave Maria, Franck (sopraan). 6. Jësu dulcis memoris, Hamers (banton). 7 Als de ziele luistert, C. v Rennes (sopraan) 10.1512.00* Uitzending van den kerkdienst in de St Dominicuskerk te Amsterdam. Voo; het „Kyrie". Ps. 84. Na het „Gloria", Ps 129. Na het „Credo" Ps 129. Na het „Agnus Dei", Mare. 11 Gezongen wordt de Missa in Honorero St. Alphonsi, voor 4-stemm. gem. koor van Hub Cuypers, door het zang koor van de kerk „De Liefde" in Amsterdam, o. 1. v. den heer W Tol Voor de H Mis orgelspel door 11. Tol: Toccata van Dubois. Predikatie door Pater J G M Gallenkamp, van de Witte Paters, overste van de missie St. Charles te Kasongo (Belg Congo), over: Onze Katholieke Missieactie Na de H Mis wordt gezongen. Ave Maria A capella 5 st. gemengd koor 3.00 Concert door het H D O.-orkest. o. 1. v Nico Treep. Henriëtte Sala-sopraan 5.45: Dienst in de Gerei. rerk op de Keizersgracht te Amsterdam Voorganger ds Wielinga Preek naar aanl van De 47ste Zondag uit den Heidelberg- schen Cathechismu? 800: Persberichten en sport-uitslagen 8 10- Concert m 'te Zen dingskapel te Amsterdam To v d Sluvs, sopraan. Chris de Vos tenor Louis Zim merman. viool Frans Hasselaar, orgel en piano 1. Troi9 piöces. Pierne Prelude Can- tüène. Scherzando (orgel) 2 So wie die Taube Handel Mein claubicre? Herze Bacb (sopraan). 3. Sonate No. 4 E-gr. t., Handel

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5