Maa-tcLe ^cnvrvzWueJ' GEMENGD NIEUWS- RADIO-PROGRAMMA SCHEEPSTIJDINGEN. SPREEKCEL dat in de eerstvolgende maanden beschik baar is voor voorziening in de steenkolenbe- hoefte van Nederland, mede omdat dit aan verandering onderhevig is, er weinig toe doet, indien slechts de totale hoeveelheid voldoende is om in die behoefte te voorzien en dat heeft ondergeteekende in zijn ant woord van 28 October j.l. duidelijk uitge drukt. Hij heeft daarbij medegedeeld, dat ge durende het loopende jaar door de Limburg- sche mijnen in Nederland belangrijk groo - tere hoeveelheden zijn geleverd dan in voor afgaande jaren. Trouwens, wat de particu liere mijnen betreft, beschikt de ondergetee kende niet over de gewenschte gegevens. Wat de Staatsmijnen aangaat, kan hij nog mededeelen, dat deze over de maanden Ja nuari tot en met October van dit jaar 42,5 pet. van haar productie naar het buitenland hebben uitgevoerd. Dat dit wat hooger is dan in dezelfde periode van 1925, vindt zijn oor zaak hierin, dat in verband met de uitbrei ding van de productie voor deze kolen in Nederland geen afzet was. De ondergeteekende is niet bereid cijfers te verstrekken omtrent de hoeveelheden steenkolen, welke de Staatsmijnen op eenig tijdstip nog voor verkoop beschikbaar heb ben, omdat hij dit niet vereenigbaar acht met de eischen van commercieel beheer, die aan het Staatsmijnbedrijf gesteld worden. DE AFSCHAFFING VAN DE SPEELKAARTENBELASTING. In de memorie van antwoord inzake het wetsontwerp tot afschaffing van de speel kaartenbelasting merkt de minister van Fi nanciën op, dat vele kaartspelers gewend zijn bij den aanvang van het winterseizoen zich van kaarten te voorzien, doch dat zij hun inkoopen ditmaal stellig zouden beper ken, indien het vooruitzicht bestond, dat de belasting nog in den loop van dit seizoen zou komen te vervallen. Het gevolg zou zijn, dat de handel op het oogenblik dat de heffing ophield met een groot aantal spellen zou blijven zitten, waarvan de belasting bu taald was en die daarom onverkoopbaar zouden zijn, tenzij die belasting werd terug gegeven. Daar dit tot een veel tijd eischende controle aanleiding zou geven, heeft de mi nister gemeend, aan het verzoek om ver vroeging van het tijdstip van in werking tre den der wet slechts in zoover te mogen ge volg geven, dat dit tijdstip op 1 April 1927 wordt gesteld. Tevens is thans de gelegenheid gegeven om teruggaaf van belasting voor onver kochte en ongebruikte spellen te bekomen. De controle-maatregelen, waarvan in de thans voorgestelde bepalingen sprake is, zullen hierin bestaan, dat de kaarten, na te zijn geverifieerd, onder verzegeling worden gebracht, teneinde te voorkomen, dat ande ren daarvoor eveneens de belasting terug vragen. Wat de schade betreft, waarover de speel- kaartenfabriek „Nederland" en de handel klagen, het is volgens den minister te voor zien, dat deze zal worden goedgemaakt door groote afleveringen zoodra de wet zal zijn ingevoerd. BRAAT EN DE ZOMERTIJD. Betreffende de indiening van zijn wets voorstel tot intrekking van de wet tot in voering van een wettelijken tijd, heeft de heer Braat aan den voorzitter der Tweede Kamer meegedeeld, dat hij mondelinge toe lichting van zijn voorstel niet noodig acht. WET OP DE MIDDELEN. De heer Wintermans heeft bij amende ment voorgesteld m art. 1, letter S, te schrappen de woorden: „125, de baten voortvloeiende uit de keu ring van voor uitvoer bestemd vleesch." De bedoeling van het amendement is aldus de toelichting een principieele uit spraak der Kamer te verkrijgen over het beleid der Regeering met betrekking tol de tarieven voor vergoeding van kosten ter zake van de keuringen in dit artikel ge noemd. mede in verband met die, bedoeld onder S 126 en IJ 232, welke tarieven én naar de gegeven cijfers van, den niet te amendeeren ramingsslaat èn naar de uit komsten der rekening van de laatste jaren, veel hooger zijn dan de Veewet, respectie velijk de Vleeschkeuringswet, bij redelijke toepassing toelaat. VERVOLGING VAN L. DE VISSER. Het Hbl. verneemt, dat bij de Justitie een aanklacht wegens opruiing is ingediend te gen het communistisch Kamerlid, den heer L. de Visser. De vervolging is ingesteld naar aanlei ding van een redevoering door dit Kamer lid te Assen in het openbaar gehouden, kort na de militaire relletjes aldaar en waarin de heer De Visser den militairen zou hebben geraden, als hun „vuren" ge commandeerd werd „te schieten niet op hunne makkers, doch op de sterren." Een ander bericht meldt dat de heer L. de Visser naar Moskou is vertrokken. DE CENTRALE FILMKEURING IN NEDERLAND. In verband met de van Regeeringswege aan de Staatscommissie voor het Bioscoop vraagstuk gegeven opdracht ter voorberei ding van de te nemen maatregelen van be stuur, tot uitvoering der Bioscoopwet, heeft het bestuur van de vereeniging van leden van gemeentelijke en particuliere bioscoop commissies in Nederland in een schrijven aan den minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw de aandacht gevestigd op een door genoemde vereeniging ingestelde commissie. Deze commissie kreeg tot taak richtlijnen aan te geven waarlangs de organisatie der Centrale Commissie, bedoeld in artikel 15 der Bioscoopwet, noodig voor het keuren voor films, zou kunnen worden opgebouwd. Het schrijven ging vergezeld van het uit voerig rapport, dat door bedoelde commissie is samengesteld en in de op 30 October j.l. gehouden algemeene vergadering met op één na algemeene stemmen werd aangenomen. Het bestuur i9 van meening. dat de gege vens van dit rapport bij de samenstelling van de betreffende algemeenp maatrpgelen Van bestuur van praclisch nut kunnen zijn. Op de Burcht te Wedde CGron.) is in den ouderdom van 87 jaar overleden de heer mr. A. H. Koning, vroeger notaris te Finsterwolde, bekend geworden als oprich ter van den Bond van Orde door Hervor ming, in 1893. UIT NED. OOST-INDIE. HET WERKEN DER COMMUNISTEN. SOLO, 19 Nov. (Aneta). Veertig gewapenden vielen te middernacht het inlandsche po litiehoofd aan, doch zij werden terugge slagen. Een gearresteerde communist ver klaarde, dat 500 man voornemens waren denzelfden nacht de politiekazerne aan de Zuidgrens der stad aan te vallen, met het doel 92 arrestanten te bevrijden. Intijds getroffen maatregelen voorkwamen den aanval. In Djokjakarta is alles rustig gebleven. Ook uit Batavia wordt geseind dat de toe stand in West-Java kalm is. In het Bantamsche hadden de troepen kleine schermutselingen met de verzets lieden, doch er was nog geen bepaald con tact. Een hadji werd neergelegd. Het marinevaartuig „Krakatau" kruist in de straat Soenda om den verzetslieden het vluchten naar Sumatra te beletten. RECLAME. 3êü93ö; 4034 ERNSTIGE AANRIJDING. Eén 75-jarige man uit de Van Goghslraat is in de Schalk Burgerstraat te Den Ilaag door een wielrijder aangereden. Hij bekwam een wond aan den slaap en vermoedelijk een schedelfractuur. In zeer ernstigen toe stand werd hij in het ziekenhuis opge nomen. ONVEILIG STRAND. Het strand te Scheveningen is onveilig tot 't Wassenaarsche slag op Maandag 22, Dinsdag 23 en Woensdag 24 November, tel kens van 9 uur v.m. tot 2.30 n.m. wegens het 9chielen met mitrailleurs. De aandacht wordt er op gevestigd, dat Ihet strand eerst weder toegankelijk zal zijn, wanneer de roode vlaggen, welke de onvei ligheid aanduiden, zijn weggenomen. VAN EEN TOREN GEVALLEN. Op het bouwwerk van den nieuwen kerk toren aan den Scheveningschen weg tegen over de Duinstraat heeft gisteren omstreeks vier uur een ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. De 47-jarige stucadoor J. F. V.. wonende Schenkweg 284. te Den Haag, viel van den steiger ter hoogte van ongeveer 20 M. en kwam op een stapel bouwmaterialen te recht. Kameraden schoten toe. Al spoedig was te zien dat de man deerlijk gewond was. De Geneeskundige Dienst bracht den ongelukkige naar het R.K. Ziekenhuis aan het Westeinde. De geneesheeréti constateer den daar een gebroken been en zware in wendige verwondingen. Anderhalf uur lang heeft V. nog geleefd. Toen is hij overleden. Hij was gehuwd en laat een groot gezin na. DIEF EN BRANDSTICHTER. Gisternacht, vermoedelijk doordat de da der zich in een kolenkelder heeft laten in sluiten, is bij den heer L. S. A. Bron, een verbandstoffenhandelaar in de Wijnstraat 128 te Rotterdam, een bezoek gebracht door een tot nog toe onbekend gebleven dief, die bovendien, wellicht bij ongeluk, brand heeft gesticht. De man doorzocht het kantoor, dat op dc 1ste élage gelegen is. nauwkeurig, brak eenige schrijfbureaux open en gooide alles dooreen. Hij stal een bedrag van 10 gulden aan kleii; geld en een nikkelen horloge Door het afstrijken van vele lucifers en waarschijnlijk doordat de dief nerveus was, raakte de leuning van een stoel, welke met zeegras was opgevuld, in brand. De dief was waarschijnlijk reeds door het raam ontkomen toen het vuur zich uitbreidde en daar er in het pand des nachts geen men- schen zijn. weid de brand pas 's morgens te ongeveer zeven uur ontdekt. De stoel was toen reeds voor een goed deel verbrand en in den vloer was een groot gat ontstaan. Een balk, welke deel uit maakt van de zoldering van een onder dit kantoor gelegen timmermanswerkplaats was reeds ten deele verkoold. Toen de timmerlui op hun werk kwamen, bemerkten zij het vuur. De brandweer werd onmiddellijk ge alarmeerd, zoodat erger kon worden voor komen. De deuren van het pand waren alle goed gesloten. EEN VIOOL-GESCHIEDENIS. Een dezer dagen kwam een meneer, een leeraar m. o. boekhouden, op het politie bureau aan den Oppert te Rotterdam zijn beklag doen over het feit. dat een muziek instrumentenhandelaar aldaar zijn viool, welke hij hen in bewaring had gegeven, had verduisterd. De handelaar had wel een schadevergoeding willen betalen, maar deze was, aldus de aang- ver, zoo belachelijk laag. dat hij niet in deze transactie had willen treden. De muziekinstrumentenhandelaar werd ontboden en deze deed een geheel ander verhaal, dat. naar nader is gebleken, meer met de werkelijkheid overeenkomt. Eenige maanden geleden, zoo vertelde de van verduistering betichte handelaar, was een meneer in zijn zaak gekomen met een viool, welke hij te koop aanbood voor f 15. Het instrument was dezen prijs niet waard, en bovendien koopt de handelaar in den regel geen instrumenten van particulieren. De meneer bleef evenwel weeklagen over slechte financieele omstandigheden, en ten slotte leende de handelaar den man f 10, de viool in pand nemend en erbij bedingend, dat als de f 10 niet binnen een maand terugbetaald zou zijn, hij het instrument naar een vendu zou brengen. De meneer vond dit best. accepteerde de f 10 en ver dween. Eerst dezer dagen kwam hij terug. De viool was evenwel al verkocht. De me neer eischte nu een schadevergoeding van f 125. Hij moest het instrument terug heb ben, omdat de viool niet van hem was ge weest, maar van zijn meisje, dat van het beleenen van het instrument niets geweten zou hebben. De handelaar vroeg daarom, dat meisje eens in zijn winkel te laten ko men. Dat kan niet, zei de meneer, omdat zij sedert kort dood is. De handelaar wei gerde de f 125 te betalen en de meneer deed aangifte van verduistering. Naar aan de politie voorts bleek, is het meisje niet over leden, maar sinds korten tijd de echtge- noote van den leeraar Zij heeft van de ge heel e zaak niets afgeweten. Tegen den leeraar, die is opgesloten, is nu proces verbaal opgemaakt wegens het opzettelijk doen van een valsche aangifte en wegens verduistering van de viool. VERDRONKEN. Woensdagavond i9 op het Alkmaarder- meer de 21-jarige ongehuwde N. Schot uit Oudkarspel, knecht bij den schmier A. Sbrij- bis te Winkel, bij het controleeren van de lantaarn van het vaartuig uitgegleden en over boord gevallen en verdronken. Het lijk is nog niet gevonden. GEVANGENIS EN ZIEKENHUIS. Een paar weken geleden werd in het Stadsziekenhuis te Alkmaar eeri man opge nomen die in de gevangenis aldaar eenigen tijd had vertoefd, maar wien het daar blijk baar was gaan vervelen. In het ziekenhuis te woixlen opgenomen lachte hem meer toe, omdat je daar beteren kost en verpleging hebt. Het gewone middel simulatie dat hij bij vorige gelegenheden al met suc ces had toegepast, had nu geen gunstig resultaat, dooidat de gevangendsdokter hem doorzag. Hij nam nu tot een ander middel zijn toevlucht, een middel dat succes moest hebben: hij brak een metalen lepel door midden, slikte den steel in en deelde dit toen aan het gevangenispersoneel mee, in de^overtuiging dat men nu wel haastig tot opneming in het ziekenhuis zou besluiten. Edoch men geloofde hem nog niet. Maar de man wou en zou de gevangenis uit en brak daarom het oor van een tinnen kroes, boog het recht en slikte ook dat in. Met succes, want nu schonk men geloof aan zijn beweringen. Een röntgenfoto werd genomen, waardoor men de vreemde voorwerpen kon opsporen. De gevangene ging nu terstond naar het ziekenhuis, waar lepelsteel en kroesoor langs operatieven weg werden verwijderd. Drie weken werd de man verpleegd nu is hij weer in de cel terug. Het toegepaste middel is hem inlussehen toch niet te best bekomen naar het schijnt, want hij heeft verzekerd, zulke grappen niet meer te zullen uithalen. SMOKKELEN VAN REUKWERK. Men meldt uit Roosendaal aan het „D. v. N.-B.": Reeds eenigen tijd was het de douane aan het station alhier opgevallen, dat 'n zekere heer telkens met leege handbagage de con- tröle passeerde. Deze heer reisde naar Ne derland een gedeelte 3e klas en het verdere traject le of 2e klas. Dinsdag werd, daar er vermoedens waren gerezen, ebn tweetal rij tuigen le en 2e klasse van een trein, uit België komend, losgekoppeld en onder be waking gesteld. Woensdag werden deze wa gens aan een nauwkeurig onderzoek onder worpen en werden onder het dak van de re- lirade-afdeeling dat boogvormig is, een aan tal flesschen reukwerk gevonden. Hoe was de smokkelaar bij deze verstop ping te werk gegaan? Bij het onderzoek is gebleken, dat het niet anders kan, of hij heeft den boven den retirade staanden luchtkoker losgeschroefd en na het lichten van den koker, de smok kelwaar in de vrijkomende ruimte, die be trekkelijk klein is, 'verborgen. Ongeveer 20 flesschen werd te voorschijn gehaald door de douanen. Ofschoon men vermoedt, wie de eigenaar smokkelaar van het reukwerk is, kan men hem niets doen, daar hoegenaamd geen be wijzen aanwezig zijn. DE „OOGDOKTER" WEER AAN HET WERK. De onlang9 te Koewacht gesignaleerde pseudo-oogdokter heeft ook te Sas van Gent een slachtoffer gemaakt, zoo meldt „De Zeeuw9che Koerier". Dezer dagen hield namelijk in een der bui tenwijken van die gem. voor een huis van een alleenwonend man de bekende auto stil waaruit een imposant heerschap stapte, de woning binnentrad en met een „onbekend maakt onbemind" den bewoner begon te vertellen, dat hij een oogdokter was uit een kliniek te Utrecht, die rondreisde om oog- lijders te genezen en hun goede brillen te verkoopen. Hij verzocht den bewoner daar op, zijn oogen te mogen onderzoeken, het geen deze toestond. Tijdens het onderzoek, waarbij hij gebruik maakte van een instrument, vertelde hij zijn patiënt, dat deze zeer zwakke oogen had en binnen eenige manden geheel blind zou zijn, indien hij niet van hem een bril kocht. In het blinden-instituut, waaraan „dokter" verbonden wa9, bevonden zich 1800 patiënten, die op deze wijze hun ge zichtsvermogen waren kwijt geraakt. Hij deelde voorts mede, dat hij te Sas van Gent (kom) een blinde had aangetroffen, die thans in zijn auto zat en door hem naar het gesticht te Utrecht werd meegenomen. De man in kwestie was door het optre den van den „dokter" zoo onder den in druk geraakt, dat hij dezen volkomen ge loofde. Toen hij op verzoek van den dokter, de bril toonde, die hij placht te gebruiken, beschouwde de dokter deze eenigen tijd nauwkeurig en verklaarde toen met nadruk, dat deze volstrekt niet meer mocht worden gedragen. Voor alle zekerheid wierp Zijn- zeergeleerde het vod maar meteen in de kachel. Daarop haalde de dokter zijn bril len te voorschijn, benevens twee flesschen, waarvan één, gevuld met „diamantwater" voor het wasschen der oogen en één met kristalwater", dat voor voetbaden moest worden gebruikt. Een bril met ovale glazen en de beide flesschen kostten f 167.50. De „dokter" achtte het echter hoogst gewenscht dat zijn patiënt ook nog een tweeden bril kocht met ronde glazen „om te lezen". Die kostte f 125. Deze laatste bril behoefde slechts 3 maanden te worden gebruikt en kon dan tegen den kostprijs worden terug gegeven. De patiënt was zoozeer onder den indruk, dat hij den dokter f 292.50 terhand stelde en naar zijn eigen verklaring, hem zelfs f 500 zou hebben betaald, als de oplichter die gevraagd had. Gevraagd om een kwitantie nam de dok ter een enveloppe die op de tafel lag en krabbelde daarop eenige onleesbare teekens. Daarna verwijderde hij zich haastig, stap te in z'n auto en reed snel weg. Eerst enkele uren later kwam de man tot bezinning en begreep toen wat er ge beurd was. De gemeente-politie heeft van een en an der proces-verbaal opgemaakt. De man kon noch van dokter noch van auto een signalement geven doch ver klaarde den persoon in kwestie wel te zul len herkennen als hij hem zien zou. AUTO OP EEN STOEP. Gistermiddag ruim 12 uur is te Zutphen een auto, komende van de Rozengracht, op den scherpen hoek OverwelvingNieuwstad door te groote vaart op de stoep van een daar gevestigden schoenwinkel gereden. Op die sloep liepen een moeder met haar kind. De kleine raakte beklemd tusschen voor wiel en spatbord, en werd met een gebroken been den winkel ingedragen, om later naar het ziekenhuis te worden vervoerd. De moe der, hevig geschrokken, bleef ongedeerd. De winkelruit was versplinterd. Marie: Heb je een souvenir in dat me daillon? Mina: Ja, een lok haar van mijn man. Marie: Maar je man leeft toch nog? Mina: Ja zeker, maar zijn haar niet meer. RECLAME. 90 cis. per doos a 12 carhels lv) M M 4* i I 4004 VOOR ZATERDAG 20 NOVEMBER. Hilversum, 1050 AL 12 u.Politieber. 45 uurConcert door het H. D.O.-orkest. 55.30: Duitsche les voor beginners. 5.306 u.Fransche les voor beginners. 66.45Concert door het H. D. O.-orkest 6.457.45: Cursus voor boekhouden en handelskennis. 7.45: Po litieber 10 u. Persber. 8.10: V. A. R.A.-avond. Het Hollandsch a capellakoor (Barchcmerkoor), o.Lv Jch F. Keja. De heer P. Lentz, cello Mej. Jenny Hoekstra, begeleiding, la. Volkshymne, Guttmann. b. Stort, o arbeiders, J F Keja. c. Nos qui sumus, O, di Lasso (koor). 2. Concert v. cello, Tartmi. (Poco Largo, Allegro mode rato Grave Finale). 3a. Es ist ein Ros entsprungen. Pretorius. b. Le sommeil de l'enfant, Gevaert. c. Le message des An- ges, Gevaert (3 middeleeuwsche liedjes), d. Domme convertire. Förnerod (koor). 4a. Elegie, Fauré. b Allegro appassionato, St. Saëns (cello), 5a. Het liedje van de nachtuil, Sanders, b. Wenn alle Brünlein fliessen, Bock. c. Zooals de rijen, J. F. Keja (koor). Daventry, 1600 M. 2.50: Concert door een koor van 300 kinderen van de Hack- ney-scholen 3.20: Populair concert door het Eugène Cruft's octet. H. Anderton, contra alt, R. Bussel, bariton. M. E. Bo- we, piano. 5.20 Causerie: A garden chat. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: En ge ls che muziek door het Walpole Cinema orkest en Pendarvis, sopraan. De Gres ham singers. 7.20: Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws. Lezing: An artist in Constantinople. 7.50: Muziek. 8 u. Causerie. 8.20: Revue-herinneringen. Muziek, zang en drie vrdolijke schetsen. 9.20: Concert. N. Allin, bas. Albert Hall, orkest. Het publiek zingt mee. 9.50: Causerie Rugger Talk. 10.05: Piano duetten dooi Miss Dixon en V. Hely, Hut chinson. Werken van Schubert. 10.20: Tijdsein, weerber., nieuvs. 10.35: Ver volg van het Albert-Hall concert. 10.50 12.20: Dansmuziek van het Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.5^ 2.10: Concert door het orkest Locate^ Mile. Rogue, zang. 4.50—5.55: Concer; door de jazz symphonie. 8.50: Galacoj. eert. Orkest en de dames Coudray, zat*, Straube, piano Melles Chrétien en Bl^. ehard, zang. Hr. Paranos, bariton, Hi. Guilleneot, viool. 11 u.Sluiten. Königswusterhausen, 1300 M. en Berliij 483.9 en 566 AI. 7-50: Dedamaties doe: L. Hardt. 8.501.20: Stemmen van ge, storven Ühiitsohe kunstenaars (gramofooj opnamen), o.nL Caruso. Brussel, 265.5 AI, en Antwerpen 508.5 M. 5.208.20: Concert. Orkest en zang. 8.20: De radio-courant. 8.509,50: Or kestconcert. 9.50: Causerie. 10.05- 10.50: Dansmuziek. Miinster, 303 M. 12.50—1.50: Orkest- concert. 3.053.20: Kindervertellingen. 3.20—4.50: Orkestconcert. 5.20—5.40, 5.406.20: Lezingen. 7.207.45: Lezing' 7.509.20: Concert door den vioolvir. tuoos Solway. 9.2010 50 Dansmuziek! STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". ROEPAT, 18 Nov. v. Hamb. te Bremen JAN Pz. COEN, uitr., 21 Nov. te Colom bo verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SLAAIAT, uitr., pass. 17 Nov. Suez. DELI, uitr., 17' Nov. v. Suez. TOBA, 17 Nov. v. Japan te Batavia. TABANAN, uitr., 18 Nov. te Belawan. TAMBORA, uitr., 18 Nov. te Southam ton. HOLLANDAMERIKA-LIJN. VEENDAM, R'dam n. Tampico, 17 Nov n.m. van Southampton. BOSCHDIJK, R'dam n. Newport News, Pass. 17 Nov. Cape Race. NOORDERDIJK, R'dam n. Pacific Kust pass. 17 Nov. Flores. MAASDAM. New Orleans n. R'dam, Nov v. Havana. GROOTENDIJK, Pacific Kust n. R'dam, 18 Nov. te Hamburg. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". ADRASTTJS, Japan n. R'dam, 21 Nov, te Suez verwacht. JASON, vertr. 80 Nov. v. Liverpool Batavia. HOLLAND—BRITSCH-INDIE-LIJN. RIDDERKERK, 17 Nov. v. Hamburg naar Antwerpen. HOOGKERK, 17 Nov. v. Karachi naar R'dam. HOLLAND—OOST-AZIE-LIJN. SIMALOER, thuisr., 18 Nov. v. Chefoo, HOLLAND—AUSTRALIE-LIJN. ALMKERK, uitr., 17 Nov. te Fremantta ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. ALWAKI, 17 Nov. v. Bamb. n. Antwer pen. KON. PAKETVAART-MAATSCHAPPIJ. TASMAN, 17 Nov. v. Singapore- te Ba tavia. VAN HEUTZ, Amst. n. Java, pass. Nov. Gibraltar. KON. HOLL. LLOYD. GELRIA, uitr., 18 Nov. v. Southampton. KON. WEST-INDISCHE MAILDIENST. PRINS FRED. HENDRIK, 18 Nov. van Amst. n. W.-Indië. ORANJE NASSAU, uitr., was 15 Nov. mijlen Z.W. van Land's End. ALKMAAR, Chili n. Amst., 18 Nov. Havre. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. NEREUS, arr. 18 Nov. te Bilbao. VENUS, arr, 18 Nov. te Bremen. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. VLIELAND, vertr. 20 Nov. van Lagos Amsterdam. KLIPFONTEIN, uitr., 20 Nov. te Kaap stad verwacht. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ALCHIBA, Montreal n. Bremen, pass. 1? Nov. Lizard. BELLATR1X, Montreal n. R'dam, pa» 17 Nov. Belle Isle. DEN HAAG, 17 Nov. v. New-Orleans Amsterdam. EIBERGEN, 17 Nov. van Newcastle Sydney (C.B.) KRALINGEN, 17 Nov. v. Norfolk te Bal timore. KINDERDIJK, 17 Not. t. Norfolk n. Ne» port News. LEKHAVEN, R'dam n. Hampton Roadj. was 15 Nov. 200 mijlen W van Ierland- MAASDIJK, 18 Nov. v. Hull n. Philadel- phia. MIRACH, 20 Nov. u.m. van Montreal t* R'dam verwacht. MAASHAVEN, Montreal n. Brest, P«* 17 Nov. Cape Race. RUURLO, R'dam n. Marseille, pass. Nov. Oiiessant. SCHIE, R'dam n. Trangsusa, pass- Nov. BrunsbutteL IT RECLAME. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen onregelmaligen Stoelgang zijn Miinhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kranip o pijn. Bij Apoth. en Drogisten. Doos 60 4O00 EEN AUTO-KLACHT. Een abonné vestigt er de aandaebt jL dat in de autobussen op Haarlem 50 meer menschen worden toegelaten dan zitplaatsen, zijn en dat de achterdeur - niét is te op^nen._

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6