A. S. C.—U. V. V, AGENDA. SPORT. ZONOAG A.S. 2 UUR: Voorziet IJ tijdig van plaatsen! UIT DE OMSTREKEN. BUITENLAND. RECLAME. Vriidao. Leidsche Schouwburg: „La Argentina". 8 uur. Stad3zaai (groote zaal): Piano-avond Dirk Schafes. 8 uur. Stadszaal (Foyer): Tentoonstelling Ver. tot Bevordering der Belangen van Slecht- hoorenden. Volksgebouw: Ledenvergadering afd Lei den Ned. Arb. Reisvereeniging. 8 uur. Zaterdag. Nutszaal: Tombola Jeugdbond voor Ont houding. Halfacht nam. Stadszaal (foyer): Feestavond oprichting damesafdeeling „Leidsche Zwemclub". Nam. halfnegen. Stadszaal (Foyer): Tentoonstelling Ver. tot Bevordering der Belangen van Slechtr hoorenden. Den Haag (Gebouw voor K. en ,W.): Opera Walkure. De avond-, nacht- en Zondagdienst der Apotheken wordt 'van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Nov. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapen- gevoelen, wat een zware taak hiér voor nn9 ouders en onderwijzers ligt, die we zonder God niet kunnen volbrengen. We hebben die kinderen te besturen met vaste hand, doch niet losse teugels. Liefde, heilige liefde moeten we hebben om zulk een. werk te vol brengen, Onze kinderen moeten worden ge vormd tot mannen van karakters. We moe ten hen ieeren vrede voor het hart, vrijheid in Christus en vreugde in het leven. De on derwijzer moet boven alles uil, den kinde ren de banier van Jezus laten zien. Naar het exempel van Christus moeten onze kinde ren gevormd worden. De verkeerde karak ters moeten worden verbeterd. Onze scho len moeten worden de werkplaats, waar wordt ingegrift het karakter met het beelte nis van Koning Jezus. De ware vrijheid op de Geref. School is een zelfverloochening in liefde. Geduld, dat hebben we noodig bij de Vorming van de karakters van onze kinde ren. In ons onderwijs moeien we kracht figuren den kinderen schilderen, zooals van een Luther, Calvijn. Kuijper e.a. Goede Doe ken moeten onze kinderen lezen, maar niet zooals die van Dik Trom of van Pietje Bel. Spr. leest enkele citaten uit die boeken voor, die de lachspieren nog al eens in beweging zetten, doch die ook lieten zien dat zulke boeken niet medewerken tot goede karakter- i vorming bij onze kinderen. Spr. behandelde daarna met voorbeelden, wat men alzoo moet kennen voor de M.. U. L. O.-scholen. Over de vereenvoudiging van ons onderwijs zijn al heel wat bro chures geschreven. Een der pionieren 19 wel, aldus spr., de heer J. G. Wierlz. Nadat men eenige oogenblikken had gepau zeerd en door eenige dames een kopje koffie met koek was gepresenteerd, vervolgde ae spr. zijn rede. Hij behandelde hoe men in Amerika karakter vormt, de zelfregeering en zelfstandigheid, om daarna aan te too- nen, waarop ook dit bij de kinderen uit loopt. Spr. behandelde vervolgens de werk wijze op zijn eigen school en op welke wijze men het beste karakter kan vormen. Streng moet men zijn in de hoofdzaken, doch eenige vrijheid in de kleine zaken. Er is een gevoelige periode bij onze kinderen en die moeten we aangrijpen. Spr. las daarna een gedeelte voor van een pas aangestelden onderwijzer; behandelde vervolgens het stelsel van Montessori en gaf op aange name, doch ook op ernstige wijze een ver klaring van de beteekenis van de beide M's Hij wees ten slotte nog op de drie K's. met de beteekenis van Kennis, Kracht en Ka rakter. Alle drie zijn goed. Ook hij de ka raktervorming moet het kind heongewezen worden naar Christus, die eens een kind in zijn armen nam en ten voorbeeld stelde. Spr. kon wegens den vergevorderden tijd en met het oog op het eventueel stellen van vragen, zijn rede niet geheel lot het einde brengen. Door de heeren Varkevisscr. De Boer, van Noordwijk, Van Veen en De Kreek, werden den spr. eenige vragen gesteld, die door hem breedvoerig en naar genoegen van de vragers werden beantwoord Ais niemand meer eits te vragen heeft, sluit de voorzitter, onder dank aan de aanwezigen en in het bijzonder aan den spr voor ck- kostelijke, zoowel ernstige als met humor doortintelende rede De heer Plooij sloot daarna de bijeen komst met dankgebed. INSPECTIE HANDELSONDERWIJS IN ZUID-HOLLAND. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben aan 13. en W. der gemeenten in die pro vincie medegedeeld, dat de inspecteur van het M. O mr J. H. Thiel. wordt belast met het toezicht op lc. de handelsscholen en andere inrich tingen voor handelsonderwijs, met uitzon dering van de Handelshoogeschool te Rot terdam en de Handelsfaculteit aan de Uni versiteit te Amsterdam; 2e. aan de lycea, hoogere burgerscholen en middelbare scholen voor meisjes, ver» honden handelsscholen of handelsklassen; 3e. de hoogere burgerscholen met drie jarigen cursus, welke dpn onderbouw vor men van een hoogere handelsschool; 4e. de cursussen lot opleiding van leer krachten voor het handelsonderwijs. 4044 Voorverkoop: It. A. DEV1LÉE, Nieuwe Rijn 26. KORFBAL. DEN HAAG—LEIDEN. De wedstrijd gaat waarschijnlijk wèl door. Reeds eerder maakten we melding van het plan den wedstrijd Den HaagLeiden op 28 Nov. te doen houden. Zooals we voor zagen is vanuit Leiden tegen dezen datum bezwaar gemaakt. Hierop heeft de H. K. B. tot nu toe niet geantwoord. Wèl is echter van een der op den voorgrond tredende figu ren in Me Haagsche korfbalwereld een schrijven gekomen waarin met grooten aan drang verzocht wordt op den 28sten te spe len, daar anders de wedstrijd ook dit sei zoen gevaar zou loopen niet gespeeld te worden. Vermoedelijk zal Leiden nu niet bij de geopperde bezwaren blijven. Waarschijnlijk zal Leiden ondanks de terecht gemaakte bezwaren tervyille van het doorgaan van den wedstrijd over de moeilijkheden heenstappen. Vermeld zij echter dat de beslissing nog niet genomen is. ZWEMMEN. LEIDSCHE ZWEMCLUB. Woensdagavond heeft L.Z.C. li, versterkt met twee spelers van het eerste zevental, gespeeld tegen H.Z. en P.C. I, dat een invaller voor Ankerman had. De uitslag was 31 in het voordeel van de Hagenaars. WIELRENNEN. DE CRISIS IN DEN N. W. B. Naar de „N. Crl." verneemt heeft de heer J. D. Viruly zich bereid verklaard een can- didatuur te aanvaarden voor het secretaris- penningmeesterschap van den Nederland- schen Wielrennersbond. Jhr. Bosch van Drakesleyn heeft zijn candidatuur voor be doelde functie ingetrokken onder voor waarde, dat ook de heer Fokkinga zich zal terugtrekken. DUIVENSPORT. SAMENWERKING TUSSCHEN VEREENIGINGEN. In het clublokaal van de P. V. „De Rood- kras', café „Monopole", aan den Stations weg, alhier, heeft een gecombineerde be stuursvergadering plaats gehad van de ver- eenigingen „De Zwaluw'' (dillegom), „Luchtr veimaaK" (Btompwyk) en „De Rood kras" (Leiden). Het doel van deze vergadering was om de verschillende vereen^ingen in Leiden en Omstreken, aangesloten bij den Neutralen Ned. Bond van Postduivenhoudeis, nauw met elkaar in verbinding te stellen, dat wil zeggen, in zooverre: wat betreft samenwerking in hét organiseren van ten toonstellingen eh wedvluchten. Daartoe werd een cbmmissie benoemd bestaande uit de heeren: K. Blansjaar, (R. Kr.), Ie voorzitter; B. Joh. Slimmers, (li. Kr.), Ie secretaris; J. Reeuwijk (Zw.), 2e secretaris; D. v. Leeuwen (K. Kr.), Ie penningmeester. Commissarissen: J. v. Bohemen (L.v.k.); L. A. Warmerdam (Zw.); H. J. v. Wyk (R.Kr.); D. Roest (R.Kr.) en A. Bos (L.v.k.). Door deze commissie werd besloten m de eerste week van Januari 1927 een ge combineerde tentoonstelling te houden van postduiven. De expositie zal plaats hebben in teenen kooien, terwjjd het inloggeld 10.5Ü per duif bedraagt. De aantrekkelijk heid voor deze tentoonstelling zal tevens verhoogd worden door het uitloven van prijzen voor de eigenaars der bekroonde vogels. Reeds kwamen daarvoor enkele eere- pryzen binnen. SCHERMEN. DE VOORBEREIDING VOOR DE OLYMPIADE. Een trainingsmiddag te Leiden. Zaterdagmiddag te 2 uur wordt in de Doe lenkazerne alhier een assaut d'entraine- ment gehouden voor de schermers, die oefe nen voor de Olympische Spelen 1928. DAMMEN. PROPAGANDA-WEDSTRIJD. Gisteravond vond de returnmatch plaats tusschen het eerste tiental der „Leidsche Damvereeniging" en een combinatie van le en 2e tiental der sterke Haagsche club „Mutua Delectaua" uit Den Haag. Mocht de eerste ontmoeting in een gelgk spel eindigen, thans toonden de Hagenaars hun waren vorm en wonnen welverdiend met de sprekende cijfers 137 in hun voordeel. Ook hier gaven zg blijk over voldoende wed strijd-routine en aus dauer te beschikken, waardoor zij den strjjd wonnen; hoewel het spel der Leidsche spelers technisch beter was, misten zij de zoo noodige tactiek om een partij tot het einde tot? zoo sterk mo gelijk te spelen. B. Slegtenhorst (L.) 11 C. Breedyk (H.) 0 G. v. Veen 11 R. de Geus. P. v. d. Stel 20 F. Brandon. Fl. Bernsen 02 F. Bgk. M. Sweris 02 E. v. d. Eist G Brugman 02 P. N. D. v. d. Akker. J. Kleer 1—1 M. de Geus. J. Teling 1—1 J. Fokkie. P. v. Lie 11 F. Gids. D. A. Eppenga 02 J. la Haye. Totaal 7—13. SCHAKEN. TOURNOOI TE BERLIJN. De uitslag van de eerste ronde van het tornooi te Berlijn is: Spielmann remise met Rubinstein. Colle remise met Samiseh. Johner remise met List. Van Holzhausen remise met Grünfeld. Bögoljoebof remise met Ahues. Tweede ronde: Rubinstein slaat Ahues. Grünfeld slaat Bogoljoebof. List slaat von Holzhausen. SamisehJohner afgebroken. SpielmannColle afgebroken. HAARLEMMERMEER. De timmerman W. te Hoofddorp, had het ongeluk uit te glijden en zoodanig te vallen, dat hij een pols brak. Hij moest zich direct onder geneeskundige behandeling stellen en zal gedurende eenige weken geen werkzaamheden kunnen verrichten. KATWIJK AAN ZEE. Hedennacht omstreeks 2 uur werd in de werkplaats van den heer A. de Best in de Louwestraat een vijftal ruiten inge slagen. Het is te hopen dat de politie, die de zaak in onderzoek heeft, dezen balda- digen te pakken krijgt. Van J. K. werd een geit doodgebeten door den hond van C. M. in het Duinpad. Als een bijzonderheid kunnen we mel den dat de laatste dagen bijna geen enkele logger van de haringvisscherij is binnen gekomen. NOORDWIJK. Excnrsie door de aanplantingen van het Staatsboschbeheer. Een aantal leden van de Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde zijn naar de aansplantingen in de duinen gaan kijken. De heer F. A. Rusch leidde het gezel schap door de duinen en liet zien wat er aangeplant is. Tevens hoorde men dan de moeilijkheden van duinbebossching. De te genslagen door vorst, waarop bijna altijd een insectenplaag volgt, is in de aanplan tingen hier ook gevoeld. Ook werd de kweekerij bezocht, waar de verschillende soorten hout uitgezaaid en opgekweekt worden. Vervolgens ging het gezelschap den Randweg terug naar huis met de over. tuiging dat het nu al heel mooi is maar dat over eenige jaren in dezelfde kale dui nen van vroeger gewandeld kan worden in het lommer der aanplantingen, zoowel loof als naaldhout. Aan het einde van den tocht dankte de heer De Boer den heer Rusch voor zijn welwillendheid Het bestuur van het Wit-Gele Kruis, verzocht mede te deelen dat het tot 24 Nov. a.s. de gelegenheid openstelt zich op te geven voor den cursus E.H.B.O., die zal bestaan in 20 lesavonden. RIJNSBURG. Gemeenteraad. Geen belastingverlaging. De gemeentebegrooting vastge steld zondér eenige wijziging Voor het eerst in 18 jaar Is electrificatie der gemeente te wachten? Voorz,: burgemeester J. L. Bosschieter. Aanwezig alle leden. De burgemeester opent de vergadering met gebed. Besloten wordt het voorlezen der notulen tot een volgende vergadering aan te houden. Voortgegaan wordt hierna met de behan- fing der begroeting. Bij den post „uitgaven volksfeesten" vraagt de heer W. L. v. d. Gugten nadere inlichtingen, die de voorzitter hem ver strekt. De heer v. d. Gugten zegt, dat het al of niet feestelgk vieren, en ook de ijjd waai op de verjaardag van H. M. de Ko ningin herdacht zal worden, een punt van bespreking uitmaakt Spr. vraagt of de raad hierby niet den toon kan aangeven, door een post op de begrooting uit te trekken voor kinderfeesten. Van verschillende zyden ontmoet dit be- zware ïi. De heer D. Knijff meent, dat daar de Oranje-vereeniging voor is. De voorzitter merkt op, dat toekenning van een bedrag nog geen invloed uitoefent op het tijdstip van feestviering.. Dr. Jonker wil dit overlaten aan liet particulier initatief, evenals de heer T. Kralt. De post wordt ongewijzigd gehandhaafd. Bij den post „subsidie Harmonie-vereeni- gihg' vraagt dr. Jonker of a3n deze sub sidie verbonden is de voorwaarde, dat daar voor een of meer openoare uitvoeringen in de muziektent worden gegeven. Spr. geelt B. en W. in overweging aan de subsidie eenige voorwaarde, zij het ook geen be zwarende, te verbinden. B. en \V. zullen dit in overweging nemen. By den post „onderhoud muziektent" vraagt de heer Vv. L. v. d. Gugten of voor die tent geen andere plaats is te vinden. Wethouder S. Schoneveld weet geen ge schikte plaats, maar geeft den leden in o\ei weging er een aan te wgzen; de tent moet toch weg. Dr. Jonker noemt „de Heul", splitsing KoestraatHofje. De post „onderhoud armlastige zenuw patiënt" ontlokte den heer <J. D. v. d. Vyver eenige vragen, die door den voor zitter en wethouder S. Schoneveld worden beantwoordt. De heer C. D. v. d. Vyver wyst op het onaangename, dat, zooals in dit geval, iemand, alKomstig uit een naburige gemeen te, zich voor eenige jaren in het buitenland vestigt, by terugkeer in het vadeiland zip oog op ueze gemeente vestigt, en daardoor de gemeente jaarlrjks f550 kost. De posten „steun aan werkloozen en kosten werkverschaffing 'aan werkloozen" zyn door B. en W. pro memorie geraamd. De heer W. L. v. d. Gugten vraagt of deze meenen daarmee te kunnen volstaan. Wat de eerste post betreft meent de voorz. dat dit wel weinig voor zal komen, en dat tot nu toe, in overleg met de diaconieën, steeds een goede oplossing is verkregen. Spr. twijfelt niet, of dit zal ook in de toekomst het geval zijn. Personen, die niet tot een kerkgenoot schap behooren. zijn er hier weinig. De tweede post is door B. en W. bespro ken in verband met een den vorigen dag eerst ingekomen adres van den Chr. Nat. Arbeidersbond ter plaatse, waarin verzocht wordt in den a.s. winter werk te verschaffen aan werkelooze arbeiders. De heeren T. Kralt en C. D. v. d. Vijver meenen dat deze zaak onder de oogen ge zien kan worden, wanneer men eenmaal voor de noodzakelijkheid staat. Wethouder S. Schoneveld deelt mede, dat hij en zijn collega van Klaveren zich al heb ben afgevraagd, waaruit de werkverschaf fing zou kunnen bestaan, maar op het oogenblik is er niemendal. Bovendien is dit een zaak waarbij al gauw eenige dui zenden guldens zijn gemoeid. Het zal, indien de noodzaak zich voordoet, wel uitdraaien op een speciaal werk, waarvoor de uitgaven niet uit de gewone middelen kunnen worden bestreden, doch waarvoor een leening moet worden gesloten, en dan kan de raad zijn meening nog openbaren. Ook deze posten blijven ongewijzigd ge handhaafd. De uitgaven zijn hiermede behandeld, en thans wordt voortgegaan met de ontvang sten. Den heer v. d. Gugten, die zich met den verplichten post, „onvoorziene uitgaven", die bijna nooit noodig blijkt, nog nimmer goed heeft kunnen vereenigen, bevreemdt het, dat daarentegen de post ontvangsten wegens achterstallige inkomsten van vorige diensten pro memorie is geraamd, terwijl deze post over 1925 nog ruim f 1700 op bracht. De voorz. antwoordt, dat dit geschiedt, in gevolge voorschrift van Ged. Staten. Bij den post „80 opcenten op de hoofdsom der Rijks Ink.bel." vraagt de heer W. L. v. d. Gugten of nog niet tot verdere verlaging kan worden overgegaan. De heer C. D. v. d. Vijver geeft de voor keur aan verlaging van de gemeentelijke in komstenbelasting. Wethouder van financiën S. Schoneveld geeft een uitvoerig en nauwkeurig overzicht van den finantieelen toestand der gemeente. Tot verlaging, noch van het een, noch van het ander, kan worden overgegaan, daar door de slechte resultaten van de bedrijven het belastbaar inkomen belangryk lager is terwijl het batig saldo, waarmede deze be grooting aanvangt, belangrijk lager is, dan bij de vorige. Daar echter anderzijds de opbrengst der middelen is meegevallen, hoopt men te kun nen volstaan, met het thans geheven wor dende percentage. Wethouder van Klaveren verlaat thans de vergadering. De begrooting wordt z.h.s. vastgesteld. Weihouder S. Schoneveld deelt mede, dat hij met December a.s. gedurende 18 jaren lid is van den raad, en spr. gelooft dat het in dien tijd, thans voor de eerste maal voor komt, dat een door B. en W. ingediende be- grooting door den raad zonder een enkele wijziging wordt goedgekeurd. Spr. ziet hierin een bewijs van waardeering van den raad, en acht zich daarmede gelukkig. Namens den vorz en zijn collega-wethouder brengt hij den raad dank voor het in hen gestelde vertrouwen. De heer P. Kort Sr. dankte het dage- lijksch bestuur voor de accuraatheid waar mede de begrooting 1927 is vastgesteld. Dr. H. G. Jonker meent namens den ge- heelen raad te spreken, wanneer hij 't Col lege van B. en W. dank brengt en hoopt dat de wethouder van financiën, zijn ambt nog vele jaren mag bekleeden, daar deze zeer zeker in het belang der gemeente handelt. Vervolgens is aan de orde „Voorstel be treffende verkoop grond aan de Hofstraat en aan de Kerkstraat." De heer P. Kort Jr. heeft geschreven, op het aanbod van den Raad niet te willen ingaan. Wel is adressant bereid een perceel ter diepte van 20 M2. in plaats van 34 M3. voor den gevraagden prijs te koopen. B. en W. deelen mede, dat thans van den heer J. van Iterson Jr. een verzoek om prijs opgaaf is ingekomen voor alle bouwgrond aldaar B. en W. stellen voor, onder eenige voor waarden. daar een gedeelte grond thans nog verhuurd is. het terrein te koop aan te bie den k f 4 per M2. Verschillende ledpn voeren hierover het woord, doch na langdurige discussies, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, on der voorwaarde echter, dat binnen een be paalden termijn een bouwplan moet worden ingediend, en dit aan het oordeel van den Raad onderworpen. Namens B. en W. deelt de voorz. mede, dat bij de herstelling van den toren gebleken is, dat ook de torentrans en de vloer waar op deze rust in zeer slechten toestand ver- keeren. Vervanging van hout door steen is drin gend noodig, waarom B. en W. spoedshalve reeds hebben opgedragen deze werkzaamhe den waarvan de kosten bedragen f 100 aan te vangen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten, deze kosten, met de overige herstellingskos ten ad f 2500 uit een leening le bestrijden. Rondvraag. De heer G. D. v. d. Vijver vraagt of het ook op het terrein van de ge meente-bemoeiing ligt, zorg te dragen voor plaatsing van brievenbussen in de gemeente op ver verwijderde plaatsen van het post kantoor. De voorz. antwoordt dat het gemeente bestuur niet meer kan doen. d. n dit te vra gen aan het hoofdbestuur der posterijen, doch dat op een dergelijke aanvraag, voor enkele maanden gedaan, afwijzend is be schikt en thans geen beter resultaat is te wachten De heer W. L. v. d, Gugten vraagt of inzake electrificatie der gemeente nog niet eens besprekingen dienen te worden ge houden Indien men daartoe niet over gaat of er over spreekt, voelt men zich wat achterlijk. Vooral voor do bedrijven ia electriteit noodig, teneinde te kunn?j concurreeren. De voorz. antwoordt, dat deze kwesli» jpist voor eenige weken is besproken tw- een ambtenaar van de Lichtfabrieken n Leiden, die op zich genomen heeft plan en berekeningen over te leggen. Mn. schien dat men thans billijker klaar kaa komen, dan voor een paar jaar, Wethoo- der S. Schoneveld merkt op, dat B. au W. blijken diligent te zijn. Verschillende redenen houden echter spi. terug, voornamelijk financieele. Gezien dea tegenwoordigen financieelen toestand a de gemeente, zullen moeilijk de ongetwij. feld hooge kosten bestreden kunnen wor den. Wat betreft de bedrijven, moet men voor- zichtig zijn. De voor een paar jaar bge. wonnen inlichtingen, hadden tot uitslag, dat daarvoor maar een sober gebruik werd gegarandeerd. Wanneer het echter maar eenigszmi kan, wil spr. gaarne dezs richting uit. De heer C. D v. d. Vijver meent, dit hetgeen do heer v. d. Gugten omtrent d» bedrijven opmerkte, orgetwijfeld juist k Electrische bedrijven werken zeker ve*i economischer en spr zou een der eerstoi zijn, om zijn bedrijf electrisch te laten m- richteii. Bij de berekening der kosten moet r.i, ook rekening worden gehouden met de m- dividueele besparingen, wegens minder ver bruik aan licht en aan andere, indirecte voordeden. Hierop sluit de Voorz. de openbare ver gadering. SASSENHEIM. Op den Rijksstraatweg even buiten de kom dezer gemeente reed een vracht auto en daarachter een luxe-auto. De eerste verminderde vaart, wat door den chauf feur van de laatste niet werd opgemerkt Een botsing volgdevan de luxe-auto wer den de lantaarns vernield en de radiateur ingedeukt, waardoor de mantel werd af geschoven en ingedrukt. WARMOND. Uitvoering van Warmond's Fanfare. Gisteravond gaf de muziekvereenigin; „Warmond's fanfare" haar eerste winter- uitvoering in de zaal van hotel „de Stad Rome". Na eerst een marsch gespeeld te hebben, opende de voorzitter, de heer J. Bergman, met een woord van welkom, in het bijzon der tot den beschermheer baron van Heem stra en tot burgemeester A, J. Scholvïnck. Het deed spreker genoegen dat er zóó velen aan de uitnoodiging hadden gehoor ge geven om dezen avond bij te wonen. Dit is voor ons, zeide spreker het bewijs dat onze uitvoeringen steeds in de smaak zijn gevallen. Hij bracht tevens dank aan allen, die de vereeniging in het bijna alge- loopen jaar financieel hebben gesteund. Spreker herinnerde aan de vele concerlen, waaronder één gegeven door de Leidscfc? Post Harmonie in de tent, welke tent oei dit jaar weer door de zustervereeniging Hat monie St. Matthias vrijwillig aan ons werl afgestaan, waarvoor 9preker ook dank zegde Ook was de vereeniging op het concours geweest te Wassenaar. Hebben wij verleden jaar in Overschie een eersten prijs gewon nen in de 3e afdeeling. nu werd een eersh prijs behaald in de 2e afdeeling, alsmede een eere-prijs voor het behalen van op één na, het maximum aantal punten. In den marschwedstrijd werd eveneens een eerste prijs veroverd. Voorwaar een groot succes. Doch zw ging spreker voort aan wien is dit suc ces te danken? aan niemand anders daD aan onzen directeur den heer Bolderdijk die tijd noch moeite spaarde om de nummers zoo goed mogelijk te doen uitvoeren. Namens alle werkende leden werd den directeur een prachtige palm in koperen pot aangeboden. Daarna werden door den beschermheer de veroverde medailles, waaronder een groote lauwertak, aan het vaandel gehecht De beschermheer wees op het groote succes van Warmond's fanfare op dit concours be haald, en op den directeur die niet groot van persoon is maar groot in daden. Het muziekprogramma werd op uitsfe I kende wijze uitgevoerd Allereerst de num-j mers waarmede de prijzen te Wassenaar I werden behaald, welke stukken zeer go^l werden gespeeld Maar bovenal blonken ui! I de nummers Guillaume Teil, Fantasie fJ'l l'opera de Rossini en Secret de Sphintl Ouverture Svmphonique van G. Gadenntf Na de pauze werd opgevoerd het klucD I spel in twee bedrijven „Ze krijgen mekaar I Dit stukje werd vlot gespeeld, de rolle'l zaten er goed in. Vooral muntten uit d?l vader J. de Wilden en de dochter mej. Ijl Nek. Ook de voordracht „Het Masker" we^l goed voorgedragen. Ten slotte werd nog op* I gevoerd „Het Jubileum" een voordracht do^| 8 personen waardoor de lachspieren kwamen. Wij kunnen niet anders zeg:'" I dan dat deze uitvoering voor Warmond I Fanfare een succesavond is geweest, f31 sluiten ons gaarne bij den voorzitter r die zeide dat hij meerdere van deze avofl-1 den zou organiseeren. DE ALGEMEENE TOESTAND. De economische conferentiec' i Mei 1927. De voorzitter der commissie tot voor bereiding van de Internationale Economise1'f Conferentie Theunis heeft het program^ conferentie aan zjjn collega's voorgel" die dat in zgn geheel aanvaardden. De commissie stelde voor. dat de f eren tie op 4 Mei a.s. by eengeroepen worden. Alle leden van den Volkenbond, eo nietleden, die een belangrijke plaats in I internationale economische leven ïnnem^l zullen tot de conferentie worden uitgefl1-7 digd" 3—1

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2