Verkleedpartij. cht je den brief toch over de post sturen, woon Frederik Hendriklaan 157, den ag. Je had nu enkel den Haag gezet an Wassenaar gelukkig dat Emi weer er is en weer uit mag. en als je dit leest, ie misschien ook al weer naar school proest. de Jongh dat vind ik beslist een grap- woord: beefachtig. Nu ik hoop van harte ir je, dat je niet behoeft te beven, maar je tevreden kan zijn, dat hoor ik dan 20 November wel eens van je. lenny Hulsbergen Henning natuurlijk ft de winter veel gezelligs en prettigs, ir wie geen koude behoeft te lijden maar iskomende warmte en gezelligheid vindt dan al die prettige feestdagen in Decem- Ben je nu al met je ouders naar de ikels gaan kijken, of is er nog niet van men komen? lorrv van Stralen ben jij ook in spanning het rapport dat je 20 November krijgt, r lees ik vandaag in veel brieven over, hoop voor je, dat het naar genoegen zal üazina van Venetie je kunt niet altijd een gen brief schrijven, evenmin als ik iede- week aan ieder kind een uitvoerig ant ed kan geven. Ben jij ook al aan het ken en werken voor Sint Nicolaas? htharina van Egmond ik hoop dat je ne zusje niet bang is geweest voor den irlen knecht, hij doet immers geen md Het is voor kleine kinderen wel een9 griezelig gezicht dat zwarte, maar dan A men ze maar gerust stellen, dal hij heusch wel goed meent, zeg jij dat ook ir tegen ie kleine zusje, uzanna de Graaf ik kreeg 2 brieven je. maar denk er goed om, ze moeten nwoordig Maandags al woTden bezorgd, it de kindercourant komt immers een dag Ier. iertal in Warmond, ik hoop dat Neeltje odiik niet erg ziek is, dat zij spoedig r op de been zal zijn. lini Metselaar waar is die straat ergens, ir je tegenwoordig woont. De oude straten grachten van Leiden ken ik natuurlijk maar de nieuwere heusch niet, ik >n al zoo lang niet meer in Leiden. Dat -p je vaders verjaardag geen tijd had om ehrijven, dat is wel te begrijpen, lep Spierenburg en Ali de Groot maar ien even een groetje, omdat er voor geen beiden iets bijzonders viel te beant— «den. liomas Hofstra. je moet mij eens uitleg wat dat is. wat jij voor 29 November it. ik schrijf er hier natuurlijk niets ver over. want ik mag niets verklappen, laas van der Linden zoo was jij het. had zoo'n vroolijlc verjaarpartijtje meege- Lkt? daar dacht je zeker nog aan, en rdnor vergat je te onderteekenen. Ionia Smeets. o wat zou je dat gauw ver- n als je iederen dag een verjaardag is had. dan zou er al heel gauw geen iigheid meer aan zijn. Iram Linschooten was die revue van Klaassen op reis zoo grappig? ik las daag in verscheidene brieven er over en reen had plezier gehad. Als er een aapje (e pas komt. is het ook altijd aardig, oos Brouwer je schreef dat je naar de isgehoorzaal was geweest, was dat ook r die kinderrevue waarover ik net hier- r «chreef? ellie en Corrie Broers ja zeker ben ik vreeselijk benieuwd naar het vervolg de Schitterende Sterren, je wilt natuur- ook dolgraag weten wie Juanita is; al ia je wat te gissen, daarom weet je toch niet precies alles. lannie Mieloo heb jij ook al zoo genoten Nico ook, van Jan Klaassen op reis. Was ^el al eens in de bioscoop geweest? »r dit was toch nog veel prettiger, vindt liet? Aalbersberg, dank voor je raadsels, schien zijn ze wel allemaal geschikt om s geplaatst te worden, ik zal het wel s nakijken. anie van den Broek het is altijd zoo roer ah het juist op Zondag zulk slecht r is. want dan is men vrij en heeft men tijd om eens te gaan wandelen of fiet- Je zult je met je vriendin toch in huis verwacht hebben. illy de Neys de beide raadsels zijn goed N ze best gebruiken. door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Carootje, zit eens even stil, Ik kleed je netjes aan; Zoo kun je met dit mooie weer Heel deftig wand'len gaan. Hoe keurig staat die muts je, zeg, En dan die reuzestrik, Die 'k maakte van mijn oude lint Je bent toch in je schik. Dat je zoo fijn wordt uitgedost? Wil je jezelf eens zien? Waarom die Mies toch zoo miauwt? Is zij jaloersch misschien? Vlug wordt een spiegel nu gehaald, Caro, die 't lang verveelt, Wordt plots'ling nijdig, blaft heel luid, Zoodat het niet veel scheelt, Of spiegel, muts en groote strik, Die liggen op den grond. Wat is het toch. dat hij daar ziet? Het lijkt niets op een hondl Je hebt gelijk, Carootje, hoor! Wees maar niet langer boos. Ik stop die vreemde spullen maar Weer veilig in een doos. - Je bent toch eigenlijk ook het liefst Als een gewone hond. - Zoo, kom maar van je stoeltje af En spring weer vroolijk rond! Aart van de Nadort ja zeker vond ik je portret goed, dat schreef ik immers al, dat ik er blij mee was. Hebben jullie mooie kerstliederen om te zingen? Michela en Lena de Vleeschhouwer ja ik heb jaren geleden eens een drieling gezien in Zeeland, het was wel een grappig gezicht, maar voor de ouders toen niet zoe grappig, het waren arme menschen. we hebben er toen nog eene loterij voor genouden, maar de kindertjes hpbben niet lang geleefd. Marie Redegeld. dat begrijp ik, dat er heel wat kinderen en groote menschen slaan te kijken, als St. Nicolaas daar, met muziek voorop, door de stad trekt. Jan Smit. zal jij blij zijn als de winter weer voorbij is. Maar er is toch zóóveel prettigs en aardigs 's winters, en vindt je al die feestdagen in December dan niet prettig? Cornelis ten Haken, ik hoop dat 16 No vember een heel gelukkige feestdag was voor jou en je jarige moeder Louis en Corrie den Herlogh, ook al bei den naar de kinderrevue geweest en ook zooveel gelachen? Gelukkig, dat Louis weer beter was en dus ook mee kon gaan. Nico van Wijk, nu is het in orde hoor. Ik heb nog enkele raadsels van je, ik zal er dit ook nog bijleggen. Jo Bezuyen. mijn adres in Den Haag is: Frederik Hendriklaan 157. En een keer zleK geweest en een volgende keer was je jarig, allemaal dingen, die je verhinderden om raadsels op te lossen. Heb je veel plezier met al je machines? Rina Faas, je mag net zoo goed op zoo'n blaadje uit een schrift schrijven; ga je gang. ik lees het heusch niet met minder plezier dan een brief op mooi postpapier. Cornelis Blaauw. dat raadsel van een spreeuw en een lijster, om vooruit te komen, heeft er al eens Ingestaan. Jan Evers, wou Wim later ook mee gaan doen; dat is best hoor. maar dan moet hij nog 2 jaar wachten, vanaf 7 jaar mag men meedoen. Suus de la Rie, van jou een kort briefje, van mij een kort antwoord, te meer omdat ik niet mag antwoorden op hetgeen je mij vertelde in je brief. Begrijp je wat ik bedoel Herman Zaalberg, ook dat arme diertje mag hij nu heelemaal niet loopen? Wel jammer. Laat hem maar rustig liggen, des te eerder is hij beter Kan hij wel goed eten of smaakt het hem niet? Willy en Rudi Horst, jullie ook naar do kinderrevue geweest? Was het zoo'n drukke dag. toen je Papa jarig was? Maar toch een vroolijke drukte nietwaar? Hebben jullie nu geen poes meer? Willy, je raadsel kan ik gebruiken. Drietal Koevoet, maar Arie, had ik je verjaardag vergeten en hadden jullie het mij nog wel geschreven in je laatsten brief? Dat spijt mij Maar gelukkig schreven jullie nu al. dat je het begrijpt als ik dan zóóveel brieven krijg te lezen en te beantwoorden Wat een lekker spel is dat; lekker, want jullie kregen er steeds flikken bij Het ouderwetsctie ganzenbord vind ik toch ook nog altijd een vermakelijk spel. Louise Planje. gelukkig dat ie weer hee lemaal beter bent. Zorg nu maar, dat je ln December met al die verschillende feest dagen. die je mij opnoemde, ook frisch en gezond bent. Kan je aardig meehelpen in huis? Was het koper mooi glimmend ge worden? Trientje Schouten, als je dit leest is ie verjaardag al weer achter den rug. en heb ]e naar ik hoop. dien dag heel gezelbg doorgebracht Heb je allerlei lekkers mogen klaarmaken op je fornuisje? Als je wil, mag je mij wel nieuwe raadsels en anec dotes zenden. Annie Uittpnbogaard, zeker mag je mij met de schrijfmachine schrijven: ik wist niet. dat je het ook al had geleerd; oefen je maar; ik beloof je. ik zal niet te veel naar de vergissingen kijken Ik heb in lang niet van Dé gehoord-, daardoor wist ik ook niets van die vpriaarnnrHi Heb ie nieuwe raadsels? Dan mag ie wel sturen Viertal Kouprie. wie is het. dip nu van school is en thuis? Marie of Marianne ik ben vergeten wie do oudste is. Het is ook prettig vindt je niet om het huishoudpn te leeren en dan 's avonds nog naar de her-t halingsschool te gaan.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 19