AFSLAG VERBÖMINGS-UITVERKOOP M. DE VRIES, 205 Kaarl.str. 205 ST. ftllCOL AAS-RECLAME P. H0GEND00RN Zn. - Haarl.str. 150 10 pGt. KORTING Heerenhuis JUFFROUW KUNST EN LETTEREN. INGEZONDEN. OLIEGOEDEREN, LEEREN JEKKERS, REGENJASSEN, COSTUMES PANTALONS. HEEREN-, JONGENS- EN KINDERJASSEN Fruithandel „HET DUO" Pieterskerkkoorsleeg II, lelet. 22 - Hoogewoerd 43. Telef. 1272 10 pond mooie Goudrenetten of Bellefleuren f 1.60 10 p. groote Stoofperen 80 ct., middelsoort 5C ct. Tafelkleeden, Divankleeden, Kapstokkleeden en Wollen Dekens GEVRAAGD. Bij ONS koopen is beslist Bezuinigen! van Prima Versch geslacht Rundvleesch en Lamsvleescli MAASTRICHT Onze St. Nicolaas Etalage is gereed. fing zal moeten worden gelet zegt spreker. De heer STEN H UI S (S.D.A.P.) be spreekt de werkverruiming. In de steden worden de werkloozen afgescheept met een schriele ondersteuning Spr erkent, dat er voor de werkloozen wel iets is ge daan, maar hij heeft toch den indruk, dat dit het begin ie van het einde. Wanneer de regeering niet meer doet, blijft zij ver beneden haar plicht. Spr. maakt zich angstig over het lot van duizenden jonge kerels in de steden, die reeds eenige jaren werkloos zijn, en die een zekeren angst voor werken krijgen, en daardoor later niet meer in staat zullen zijn mede te werken aan de productie. Daarom moeten voor deze menschen ob jecten gevonden worden, opdat zij te werk gesteld kunnen worden. In het rapport van S.D.A.P. en N.V.V. worden niet min der dan 51 van deze werkobjecten opge somd. De regeering moet, daartoe bijge staan door een kleine commissie uit het parlement en uit- de vakcentrales, werk objecten aanwijzen, de volgorde waarin deze zullen moeten worden uitgevoerd en voorts de steden, ijlt welke de werklooze arbeiders naar deze objecten zullen wor den gebracht. Wat de loonen betreft, merkt spr. op, dat de cijfers welke de mi nister gegeven heeft bewijzen, dat de loo nen bij de werkveruiming slecht en onge looflijk laag zijn. Een vergelijking van deze loonen met die der landarbeiders aan vaardt spr. niet. De loonen bij de werkverruiming zijn hongerloon en, en spr is van meening, dat de regeering geen misbruik mag maken van de zwakke positie, welke de werkloo zen innemen. Spr. wijst voorts op een circulaire van Ged. Staten van Groningen aan de ge- I meentebesturen in die provincie, volgens welke circulaire moet worden nagegaan, of de menschen die werkloos zijn, nog wel mogen werken in verband met hun inkom- j sten. Hoe de controle in deze circulaire vervat, wordt uitgevoerd, blijkt uit het gebeurde in Delfzijl, waar arbeiders bij werkverschaffing werden geweigerd, omdat zij gedurende 26 weken f 25 per weck had den verdiend. Spr. is van meening, dat een dergelijke circulaire dient te worden ingetrokken. De heer VAN DER HEIDEN (S. D.) wenscht te constateeren, dat de aanvanke lijke indruk, die spr. van dezen minister had, n.l. dat hij interesse heeft voor de pro vincie Drenthe en in het bijzonder voor Em- men, ook door het later 'optreden van den heer Kan is bevestigd. Spr. brengt den mi nister voor zijn pogingen in Drenthe gedaan, ihulde. Toch wenscht spr. den minister eenige raadgevingen te geven. In de eerste plaats zou spr. er op willen wijzen, dat de minister bij de werkverschaf fing de koorden niet al te strak moet hou den. Spr. las dezer dagen een berichtje in de couranten, dat een arbeider, die niet bij de werkverschaffing geplaatst kon worden, zijn 76-jarige moeder had vermoord. Spr. kent de bijzonderheden van het geval niet, maar wenscht voor dergelijke voorvallen te waarschuwen. Voorts zegt spr. de vorige week in Bel- lingwolde te zijn geweest en daar met ver schillende arbeiders te hebben gesproken. Het bleek hem. dat voor het plaatsen bij werkverschaffing normen waren gesteld, en wel, dat men niet meer dan f 900 per jaar mocht hebben verdiend per gezin. Een der gelijk bedrag nu is belachelijk. Voorfk moet men bij het stellen van nor men niei generaliseeren. Zeer zeker moet niet individueele omstandigheden, b.v. ziekte in een gezin, rekening worden gehouden. Spr. wenscht voorts de aandacht van den minister te vragen voor de mogelijkheid, dat de moeilijkheden, die zich dit jaar en vo rige jaren hebben voorgedaan in het veen- bedrijf. weder zullen terugkomen. Vele ver- veners zijn niet georganiseerd, zoodat de kans groot is. dat de niet-georganiseerden veel meer zullen graven dan door de verve- ners onderling is afgesproken. Dan zal weer meer turf worden gegraven dan in de eerste maanden en maanden kan worden afgezet, en dan zullen weder verrijzen de groote sombere turfhoopen. De kans bestaat ook, dat die verveners, ook al zullen zij zelf niet graven, hun veen- putten zullen verhuren, en dat verder de arbeiders, die geen werk hebben zich tot de verveners zullen wenden, om te mogen wer ken. Daarom is het van groot belang dat de werkverruiming soepel wordt uitgevoerd. Wat de loonen betreft, merkt spr. op. dat men bij de werkverschaffing aanmerkelijk minder betaalt. Wel bezuinigt men daardoor op de loonen maar dat beteekent tevens grootere moeilijkheden in het gezin, en steeds harder strijd om het beslaan. Het le ven voor deze menschen is toch al niet veel. Ten slotte vraagt spr. de aandacht van den minister voor een nieuw orocedé, n.l. net maken van ontkleuringskool uit turf. Spr. heeft hooren verluiden, dat de Norith- fabrieken zich daarvoor om subsidie tot de regeering hebben gewend. Hij weet niet, hoe de regeering daarop zal beschikken, maar hij merkt op, dat iemand in Coevorden een uitvinding heeft gedaan, waarbij 40 pet. be sparing wordt verkregen bij de vervaardi ging van ontkleuringskool. Deze man is vol komen bereid aan eiken technoloog door de Regeering aan te wijzen, zijn uitvinding uit een te zetten en spr. vraagt den minister dezen man in zijn pogingen te steunen door het verschaffen van geld om te beginnen. Zulks is ook van groot belang voor het veenbedrijf. De heer SCHAPER (S. D.) heeft het even eens over de toestanden in Drenthe. Spr. acht het van zeer groot belang, dat de land en tuinbouw in die provincie worden aan gewakkerd De tuinbouwcursussen, die eerst goed werden bezocht, zijn nu leeggeloopen. Men heeft daar den moed verloren, en spr. is van meening, dat de regeering in dezen haar medewerking moet verleenen. In Drenthe moeten menschen gekweekt worden, die den tuinbouw verslaan. Al te snel moet dit ech ter niet gaan; 't moet geleidelijk geschieden. Er worden thans subsidies aangevraagd door particulieren, doch spr. wenscht daar tegen te waarschuwen. De menschen moeten organisatie leeren versiaan en daarom moet subsidie aan een vereeniging worden ver leend. De menschen moeten leeren inten sief den tuinbouw te beoefenen. Dat is beter dan emigratie. Voorts zegt spr., dat werkverruiming nieb alleen noodig is in Drenthe, doch ook in andere streken van ons land. Spr. wgst op het mooie werk van den Bie^bosch, waar allerlei soort arbeiders: koekebakkers, si garenmakers enz. werk hebben gevonden. Thans verdienen zjj op earlyke wijze hun brood. Dat is een bewjjs, dat er iets in onze arbeiders zit. Spr. wenscht verder droogmaking van de Reeuwjjksche plassen, waarvan de grond goed is. Er is behoefte aan goeden grend in ons land, en daarom vraagt spr. zich af, of men dan deze plassen moet behou den alleen op grond, dat men ze wil houden met het oog op heit natuurschoon. Spr. is ook voorstander van het behoud van natuurschoon, doch daaraan is ook een gTfliS. Mevr. BAKKER—NORT (V.-D.) sluit z;ch aan bjj de hulde voor dea Minister voor zijn warme belangstelling in Drenthe-. Jn de veenstreken is zoowat gebrek aan alles; er is overbevolking, doch gebrek aan vak opleiding, gebrek aan kleeding, aan voe ding, aan kinderverzorging, aan hygiëne, aan opvoeding van het komende geslacht. Het is goed, dat zich in Drenthe een Cen trale Oommissie heeft gevormd onder lei ding van den heer Lankhorst Homan, die de verspreide krachten beter heeft ge organiseerd en versch.1 lende sub-comm.ssies heeft gevormd om blijvende verbetering te scheppen: een economische commissie, een commissie voor opvoeding en kinderverzor ging en andere commissies. Daarnaast zijn er dorps- of buurthuizen gesticht, die zeer nuttig zijn voor den opbouw der geheele bevolking. De moeders brengen daar hun kinderen, die daar goed verzorgd worden; er worden ook moedercursussen gegeven; er zqn cursussen voor volwassenen in ko ken, verstellen en kinderverzorging. De hygiëne wordt daar bevorderd. Zulke huizen kosten echter enorm veeL Wil men de kraam verzorging goed aan pakken, dan heeft men f 2000 per jaar noodig. Er is geen geld voldoende om het werk goed aan te pakken. Het werk van de kinderuitzending kan ook niet goed plaats vinden b^j gebrek aan geld. Zelfs in het voorjaar heeft men een aanbod om kinderen op te nemen, moeten afJaan, om dat er zelfs geen reiskosten beschikbaar waren. Spr. wenscht er daarom met den meesten aandrang bij den Minister op aan te dringen om niet alleen op economisch gebied te 6teunen, maar ook niet de geestelijke en hygiënische zijde te vergeten. Het geld, thans daarvoor besteed, zal duizendvoudige vruchten afwerpen. Thans bestaat in Drenthe op het gebied der werkgelegenheid een wantoestand, die niet mag blijven voortbestaan. Waarom moeten voorts bjj de werkver schaffing de loonen zoo laag gehouden worden, dat de menschen er niet van kun nen rondkomen. Spr. hoopt, dat de Minister maatregelen zal weten te treffen, opdat er een einde kome aan den noodtoestand in Drenthe. De heer WE1TKAMP (C.-H.) heelt met genoegen vernomen, dat de heer Van der Heiden is opgekomen voor een bloeiend! veenbedrijf. Spr. wenscht daarnaast op te komen vooi den boerenstand. Hij heeft de werk loosheid in eigen gemeente meegemaakt, er hij hoopt voor een herhaling daarvan bespaard te blijven. Spr. kent de arbeiders als goede con sumenten en hij hoopt, dat de arbeiders het nog eens zoover zullen brengen, dat de arbeiders 's morgens met metworst kun nen beginnen eo 's avonds met biefstuk kunnen eindigen. Spreker dringt er met klem bij de re geering op aan, dat zij de werkloosheids- voerziening zal voortzetten, doch zg mag dit niet doen ten koste van andere groepen. De regeering heeft daarbij rekening te houden met degenen van wie zjj belasting ontvangt, en bij de loonen niet hooger te gaan, dan die, welke worden betaald aan anderen, die op dezelfde gronden werk zaam zijn. De MINISTER merkt op, dat het moei lijk is de loonen Xe generaliseeren. Spr. zegt den heer Hiemstra toe, deze quaestie nog eens nader te overwegen. Wat de huisvesting betreft, hierop heeft de minister steeds gelet, doch hij zal niet '•nalaten de door den heer Hiemstra ge noemde gevallen nader te onderzoeken. Ook aan de opmerkingen inzake de con tactcommissie zal spr. zijn aandacht wijden Den heer Stenhuis merkt spr. op, dat hier geen sprake is van werkverruiming, maar dat we hier alleen te doen hebben met werkverschaffing. Wat betreft de opmerking, dat ook aan dacht moet worden geschonken aan werkver schaffing in de sleden, zal spr. alles in het werk stellen om deze ook te bevorderen. Wanneer het echter betreft eenigszins groo tere steden, dan moet het initiatief uitgaan van deze gemeenten. Spr. zegt voorts niet te zullen nalaten verandering te brengen in gevallen, wan- ener blijkt, dat toepassing van de overigens juiste regeling inzake gehuwden en onge- huwden leidt tot het feit, dat een oude vader moet werken en dat een zoon niets- doet Den heeren in Drente is het bekend, dat spr. niet anders wil dan een soepele uitvoering van de regeling. Een zeer moeilijke quaestie is de turf- productie en spr. zal persoonlijk contact met de verveners zoeken om te voorkomen, dat meer turf wordt gegraven dan oirbaar is Spr. erkent dat het een groot gevaar is voor te veel graven van turf. wanneer er veel werkloozen rondloopen, die geen em plooi kunnen vinden. Wat het nieuwe procédé voor ontkleu ringskool betreft, zal spr. gaatne den uit vinder hooren en wanneer de uitvinding levensvatbaarheid blijkt te bezitten, zal spr. overwegen hem steun te verleenea Voorts deelt spr. mede. dat aan de ver eeniging „Spes Nostra" reeds een subsidie van f5000 is verleend, en dat overwogen wordt haar nog meer steun te verleenen. Voor den tuinbouw in Drente zal steun worden verleend. Spr. deelt voorts mede, dat als belang rijke werkobjecten in aanmerking komen de ontwatering van Vollenhoven, de inpolde ring van Ameland, de ontwatering rondom Den Bosch enz. Voorts verkeert nog in embryonalen toe stand het plan voor droogmaking der Lau werzee. Droogmaking der Reewijksche en Sluis- wijksche Plassen is in voorbereiding, hier bij zijn echter nog eenige moeilijkheden te overwinnen. De door mevr. BakkerNort gemaakte opmerkingen zal spr. in ernstige overweging nemen. De heer STENHUIS (S.-D.) repliceert, evenals de heeren VAN DER HEIDE (S.-D), SCHAPER (S.-D.) en WEITKAMP (C.-H.). De MINISTER dupliceert. Bij de afdeeling Landbouw brengt de heer LEENSTRA (A.-R.) hulde aan den minister, die persoonlijk contact zoekt met de landbouworganisaties. Spr. hoopt, dat de minister op dezen goeden weg zal voortgaan. Spr. hoopt voorts, dat het meerdere, dat thans op de begrooting voor landbouw wordt gevoteerd, mede zal werken tot opheffing van dezen tak van welvaart. Wat het pachtvraagstuk betreft, dit acht spr. van groot belang Een goed pachtstelsel beheerscht den welstand van een groot ge deelte van den landbouw Het standpunt, dat het pachtstelsel geheel van overheids wege moet worden geregeld, is niet dat van spr. Eerst dan, wanneer het stelsel fout gaat. mag de overheid ingrijpen. Spr. is wel van meening, dat de omstandigheden thans mis bruiken in de hand werken. Dit wil echter geenszins zeggen, dat alle verpachters uit zuigers zijn. Wat moet nu gedaan worden, om aan den thans bestaanden wantoestand een eind te maken. Ook de regeering heeft hieraan haar aandacht gewijd, doch veei verder is men niet gekomen. Spr. verwijst naar een in België tot stand gekomen ont werp inzake het pachtvraagstuk. Zonder eenige wettelijke maatregelen zal men naar sprekers meening in ons land niet tot een oplossing kunnen komen. Een be langrijk vraagstuk in dezen is de positie van den zittenden pachter. Spr. heeft de stellige overttiiging. dat dit punt ook de aan dacht heeft van den minister, en hij vraagt dan ook of de minister bereid is stappen te doen om te komen tot oplossing van dit vraagstuk. Voorts behandelt spr. de droogmaking van de Lauwerzee. Het wil spr. voorkomen dat droogmaking ook kan geschieden vat, een gedeelte der Lauwerszee. In de eerste plaats op grond van de behoefte aan goeden cultuurgrond, want men zal na droogmaking beschikken over goeden kleigrond. Voorts zal dit werk een goed object zijn voor werkverschaffing in de Noordelijke provin ciën. De heer EBELS (V.-D.) (zeer moeilijk te volgen), is van meening, dat de land bouwbedrijven tegenwoordig inderdaad in een zeer moeilijke positie verkeeren. Spr. is echter tegen bescherming van den land bouw. Onze landbouw heeft voor alles be hoefte aan lager productiekosten en op heffing van de belemmeringen in het in ternationaal handelsverkeer. Spr. wenscht voorts, dat de minister zeer krachtig zal steunen de pogingen om te komen tot uitbreiding van cultuur grond. Het betreft hier echter niet alleen de kwestie van ontginning van gronden, maar ook de kwestie van de uitgifte van deze gronden, van het gebruik er van. Spr. is verder van meening, dat we den landbouw het best kunnen helpen, door steun te verleenen om te komen, niet al leen tot verhooging der productie maar tot verhooging van de kwaliteit der landbouw producten. Ook spr. brengt den minister hulde voor zijn optreden, al ie deze be- grooting op één punt voor spr. een groote teleurstelling geweest (welk punt dat is, was niet te verstaan). Spr. zou voorts gaarne tijdens de Olympiade in 1928 een groote landbouwten toonstelling zien georganiseerd, waarbij vooral de theoretische kwesties naar voren moeten worden gebracht. Hierbij hebben we een mooie gelegenheid om de vele buitenlanders, die ons land dan zullen be zoeken, te toonen wat we op dit gebied praesteeren. Spr. is van meening, dat de minister daarbij de leiding zal kimnen cp- men, waarbij hij dan medewerking zal on dervinden van de verschillende landbouw organisaties. De heer DECKERS (R.-K.) acht het noodig, dat de overheid haar hand ten aanzien van den landbouw niet terugtrekt. De toestand van onzen landbouw is, zooals de heer Ebels reeds heeft geschetst, zeer ernstig. Ook het buitenland legt onzen landbouw verschillende moeilijkheden in den weg. Daarom is spr. voor retorsiemaatregelen, welke maatregelen met protectionisme niets hebben te maken. Met den heer Leenstra hoopt spr. dat spoedig zal verschijnen het rapport van de Staatscommissie voor het Pachtvraag stuk. Voorts vraagt spr. den minister te willen bedenken, dat de groote taak van de consulenten bgt op het land, en niet op den schrijfstoed. Wat de uitbreiding van cultuurgrond betreft, is spr. van meening, dat daarvoor éénheid gewenscht ie. Et moet komen één fonds, waaruit alles wordt geregeld. In verband met het verhoogde bevol kingscijfer merkt spr. nog op, dat het on mogelijk is, alle boerenzoons een plaats te geven in het landbouwbedrijf in ons land. Daarom vraagt spr met het oog op de belangrijke taak, die de regeering hier heeft te vervullen, of de minister spoedig wil komen met een deugdelijke e mi gra tiewet. De VOORZITTER verdaagt te 12.05 de vergadering tot Vrijdag 1 uur. SEAW BEDANKT VOOR DEN NOBEL?Ri>! Naar men uit Londen seint, heeft B--.I nard Shaw aan de Zweedsche Kon. Acac! mie geschreven om deze te bedanken d l zij hem den Nobelprijs voor Literatuur vul 1925 heeft toegekend. Maar hii verkk-l na overweging, besloten te hebben het pvl te weigeren omdat zijn lezers en hoorie! hem meer dan voldoende geld verschaf!-! om in zijn onderhoud te voorzien. Mr! naam, zegt hij. i9 zoo verspreid dat ik -:| geestelijk onder lijd Daarom verzoekt de Kon. Academie zijn werken buiten dedinging te beschouwen en het geld voq den prijs te beleggen. De interest kan bruikt worden om een literaire en artistiebl entente tusschen Zweden en de Britsdal eilanden aan te moedigen' Hij betreurt. de Zweedsche literatuur niet meer bekei is bij gebrek aan het noodzakelijke ge.;| voor vertalingen. EERE-AVOND VOOR MEVR. DE VAN RIJK. 1000ste Tropenadel. Niet enkel Den Haag. Amsterdam, Re* terdam, en de beide universiteitsted^ Utrecht en Groningen, maar ook Leiden gelegenheid krijgen mevrouw Esther Boer van Rijk te huldigen ter gelegenhej van de 1000ste Tropenadel. het triomfslt van Henri van Wermeskerken. Drie en zeventig jaar zijn en een i:<, moeilijke en zware, maar uiterst koraisd rol op dusdanige wijze over het voetlicht brengen dat dit Nederlandsche stuk op b. Ned. Tooneel zijn duizendste opvoering beleven, is een prestatie, waarop slech! weinige Nederlandsche artisten zich kui nen beroemen. Al de bovengenoemde sle) den hebben dezen eere-avond voor mei de Boer tot een onvergetelijke gemaal', overal stond zij voor stampvolle zalen, dij de oude maar nog zoo jonge actrice eind* looze ovaties brachten. Te Haarlem wi zij per caleche van het station gehaald, trokken door vier paarden, muzaek vooi Na Leiden zullen Maastricht, Arnhem ei Nymwegen haar eveneens huldigen, terwij op 29 Nov. de Ned. Kolonie te Antwi haar een grootsche eere-avond bereidt. Toen zij de rol van juffrouw Van d? Koov. de bazige Amsterdamsche voor h; eerst schiep, was zij 63 jaar, thans 75 maar zij springt en wringt zich nog steel als een koppige lenige poes, met hetzelfd elan en kittigheid door de moeilijke maa komische ervaringen, die het tropisch lev« haar in dit blijspel geeft. Was Kniertje haa rol van hoogste dramatiek, als juffrouw der Kooy is zij in haar hoogste komisch heid. Haar eere-avond alhier is vastgesteld o| Donderdag 25 Nov en ook de Sleutels!» zal niet nalaten de jonge oude actrice dezei avond tot een onvergetelijke te maken Eenige leden van het Haagsche comité e ook de auteur zullen aanwezig zijn om haa dien avond toe te spreken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. -Bh ME N S CHEN VRIEND EN 1 Een jong gezin (man, vrouw en één kind door ziekte van de vrouw en daarna va: den man, in allerergsten nood gebracht moe ten allerspoedigste geholpen worden. man heeft op alle mogelijke manieren ge tracht het brood voor zijn gezin weer verdienen, doch een zeer zwak lichaam be lemmert hem daarin in niet geringe mali Reeds wordt getracht het gezin een uitke?- ring van het Burgerlijk Armbestuur te be zorgen. maar een beslissing dienaangaande is nog in een week niet te verwachten. zoo lang kan niet gewacht worden; honger dreigt op allerbedenkelijkste wijze Kunt Gij, ondanks het feit, dat alom voor alles een aanslag op Uw financjfn wordt gericht, dit ten prooi worden aan hongersnood dulden? Helaas heeft het gezin, te fatsoenlijk om al te spoedig om hulp te vragen, te lang ge wacht met eenige ruchtbaarheid te gevefl aan zijn nood; nu echter is de ellende v- nijpend geworden, dat geholpen m o worden, maar dan ook zoo spoedif mogelijk. Giften hoe gering ook worden ingewacj- bij mrs. H. G. Gordon en H. van Ewijd Gerecht no. 8 te Leiden onder motto: „vtf het ongelukkige gezin". Wegens plaatsgebrek zijn wij genoodzaakt ai onze Goederen bestaande uit: tegen fabelachtige prijzen op te ruimen. Alles moet weg Dus alien regelrecht naar den Verbouwinga-Uitrerkoop van 4057 NAAST HET „HET BLAUWE HUIS". Zoete Druiven, Rijpe Ananas, Handperen, alle soorten noten enz. Speciaal adres voor Fruitmanden en -Schalen voor Bruiloften en Partijen, nette en voordeeltje bediening 4029 GEVESTIGD 1880. OP ALLE VOORRADIGE. 4069 Banketfabriek zoekt voor hare afd. Expeditie een flinke in staat de leiding op zich te nemen. Onnoodig te solliciteeren, indien men niet een dusdanige i betrekking heeft bekleed of administratief niet onderlegd is. Uitvoerige sollicitatie met opgaaf van verlangd loon worden ingewacht aan het Bureau van dit Blad onder No. 4047. TE KOOP EEN KLEIN aan den Hoogen Morschweg, bev. Vestibule, betegeld, Gang, W.C., en Keuken, Kamer en Suite, Tuin met Schuur. Bo ven 4 Kamers, WC. met Waschbak en grooten Zolder. Koopsom billijk. Ruime Hypo theek beschikbaar. Te bevr. bij J H. v d BLIJ, Aannemer, Morschweg 55 b, Tel. 2577. 4933 TELEFOON 1302 TELEFOON 1302 aan het vanonds bekende adres HAARLEMMERSTRAAT 238 hoek PELIKAANSTRAAT Lamsvlcesch40 Cts. p. PoDj Runderlappen en GehaktöO Cts. p. P°°. Riblappen of RibstnkOO Cts. p« PoD. Rosbief of Rollade60 Cts. p. P°DJ Biefstuk of Haas80 Cts. p. P°nJ Eet nu prima fijn gekruide Rolpens h 70 Cts. p. P°n 4058 Aanbevelend, C» V. Daar wij dit jaar alles op luxe gebied zelfs h' briceeren kunnen wij zeer goedkoop leveren. Hf; zou te vee! wezen om de groote verscheidenheio en lage prijzen op te noemen. Komt U eens kijken. Het is Uw voordeel. 4021 Aanbevelend, Fa W.V. d. WIJNGAARD Zon*"' 2-3

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 10